PDA

Pogledaj cijelu verziju : NESREĆE



razocarani
31-05-2004, 22:28
Znam da možda ovoj temi ovdje nije mjesto ,ali treba netko i o tome progovorit ,jer će pola hrvstske izginut na cestama.
Ja sam isto mlad ,imam 20 god ,i dosta km iza sebe ,al nije bi baš svejedno kad vidim kako , cure i dečki od 17 ,18 god samo ginu , jel su krive ceste , jesu sigurno su u rasulu , jel su krive i autoškole , jesu i one sigurno , a krivi su i mladi vozači koji ćim izađu iz auto škole divljaju po cesti , a nemaju ni 1 000 km vozačkog iskustva , a kamoli da znaju uhvatit autu kad pretjeraju u zavoju , vozio sam sa frendoivima i frendicima , koji doslovno nemaju pojma , koče u zavoju ,jedamput sam skoro i na×××× tak s njima , probaš im objasnit al neće slušati , žalosno , treba nešto poduzeti , neke škole sigurne vožnje uz promotivne cijene , i napast na vlast da popravi ceste

pack0575_
31-05-2004, 22:55
Najveci je problem sto piju kad voze i ××××ni traktoristi koji po noci voze bez svetala. Uz ta sva ×××××× koja rade i ne budu kaznjeni nije ni cudo sto se sve dogadja. I onda ja dobijem kaznu zato jer sam vozio 94km/h ili zato jer nisam bio vezan 90 metara od kuce.
A lik koji vozi kombanj u sumak po cesti, naravno bez svetala, zmigavaca i kocnica nista. On je ok. Ah, da, nema ni tehnicki od '89.

Osobno se ponekad znam voziti brze i raditi kojesa s autom pa mi ni kocenje u zavoju nije neki tabu, to je cak i normalno i nikad nisam imao problema jer ako mi se auto i zanese onda je to zato jer sam ga bacio namjerno ali za to sve treba imati iskustva, vjezbe prije i cistu glavu a ne 2 pive u guzici i ××××× pored sebe.

Uglavnom sve prepisujem alkoholu i samo njemu.

Seatibiza.....
01-06-2004, 09:18
pack0575_ ti si kreten da to nije istina... Zbog takvih kretena koji misleznaju sve o voznji autima se to i događa....Ustvari uopce nebi trebalo kaznjavati klince nego bi trebalo nakon svake nesrece roditelje na odgovornost.
Za onu nesrecu u Virovitici kad je klinka od 18 godina vozila Passat-a trebalo bi optuziti njenog oca za ubojstvo sa predumisljajem, jer to drugo nji nije.
Kaj se tice kazni:
Alkohol....povecati ih barem 10 puta
Brzina.... sve za 20-30 km vise od dozvoljene povecati 10 puta
Pojas.... 500 kuna

johnny_
01-06-2004, 09:19
po meni friški vozači s vozačkim stažom od par mjeseci ne bi imali šta radit u 4 ujutro na cesti.ova mala iz virovitice je tek položila.sigurno je bilo i alkohola,a glupi roditelji odmah daju kola i evo nesreće. ne kužim koja se fora naroljat i sjest u auto. za alkohola bi se trebale oduzimati vozačke i na nekoliko godina.

mc
01-06-2004, 09:22
Odgoj, odgoj i jedino odgoj mogu sprijeciti da se ovakve stvari desavaju...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
01-06-2004, 09:39
Slažem se MC, a mora se imati i malo soli u glavi da znaš sam sebi reći kad je dosta.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

turbo-limac
01-06-2004, 09:46
secem se ja jucer s detetom i stanem na semaforu... guzva ko i obicno sa svih strana. Upali se crveno autima i onda nakon nekog vremena zeleno nama pjesacima.... kadli, odjednom, ulece odlikasica u puntu, prolazi preko zebre i ravno u i kroz raskrce.... nit je ona vidla crveno, nit je skuzila da ima xzy miljona automobila koji idu preko tog raskrca nit je stala na kocnicu niti na gas da brze projde..... mislim, stvarno, zenska je to izvela bez mikrograma mozga.... nije ni cudo da imao takva ×××××× na cestama... Kaj je najljepse, cuvao ju je andjo cuvar jer je prosla kroz raskrce bez ogrebotine.. :smile18:

Cezy
01-06-2004, 09:51
A tesko je to mladima dokazat!! A situacija je najcesce najgora moguca.Veze o voznji niko nema,to ih cak nije niti zanimalo dok nisu dobili vozacku.E onda tatica posudi sineku Bmw-a,da sinek vozi cure iz diskoteke doma,i naravno junior mora pokazat kak je on veliki frajer i kak dobro zna vozit i evo ti ××××××. :( :(

Kaj je najgore u svemu tome neznaju se ni zavezat.Ko da je pojas za ukras u autu!! :smile17: :( :smile17:

mc
01-06-2004, 09:58
Jebate...

Ja sam neki dan vozio jednu curu i prica ona meni kako ona vozi 5 puta godisnje i kako je jako hrabra jer kad vozi, vozi jako brzo, puno brze nego sto bi se ocekivalo od nekoga tko tako rijetko vozi. I jos veli da je svijesna da je ta njena voznja uzasno opasna i da je vec par puta imala glavu u torbi, ali da njoj to jednostavno tako dodje cim sjedne za volan. Jednostavno nisam znao sto bi joj rekao!?! Da je kravetina bez mozga ili kaj?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
01-06-2004, 10:02
Baš su mi friške neke slike izbjegavanja pijane ××××××.

I onda mi dođe suvozač iz tog auta, pijan da jedva stoji i profrflja, ja nikad nebi vozio i pio (moš mislit), ali frendu sa 1,6 je dao da voziti.

širokobriježanin
01-06-2004, 10:11
Ne znam šta da kažem, nego da se slažem sa svima vama....
Prošli vikend sam prvi put vozio u pripitom stanju i nisam nikog ugrozio, vozio sam po ograničenju, kontrolirao svaki potez i to je to. Došao doma bez ikakvih poteškoća.
A druga je stvar kad netko malo popije i ne zna se kontrolirati pa divlja na cesti. To je opet stvar pojednica i kao što su neki govorili, kućnog odgoja. I ja se većinu vremena u svom krampu vozim brže od dozvoljenog, ali uvijek na preglednim cestama i bez trunke rizika. I starci tu igraju veliku ulogu, mislim, tko normalan može dati djetetu da solo vozi auto čim položi!?!?!?

FpuntoHGT
01-06-2004, 10:12
Trebalo bi oduzimat vozacku na puno duze zbog alkohola i trajno nakon recimo 2 ili 3 privremena po meni!! Ne kuzim zato tolki kreteni piju i onda voze... Ja nikad u zivotu nisam sjeo pijan za volan niti cu ikad sjest, kaj je tak tesko dat 100kn za taxi ak vec zapijes 500kn u disku ili se dogovorit da 1 od 5 koji idu s autom ne pije pa se izmjenjivat ili se ×××××× bas nemogu zabavit ak se ne naliju ko stoka???

FpuntoHGT
01-06-2004, 10:16
Bas sam u petak gledao na jarunu 3 debila kak se drze jedan za drugoga da bi se doteturali do auta i onda nabiju muziku i krenu uz skripanje guma i sad su oni face... Trebalo bi kaznit sva tri a ne samo vozaca i njihove roditelje jer tu kucni odgoj ima najvecu ulogu!<br><hr>

Black Knight_
01-06-2004, 10:17
Ja kocim u zavoju >:) do pola zavoja, od pola gas >:)

neotesani
01-06-2004, 10:25
zatvorske kazne za voznju pod utjecajem alkohola kao i prekoracenje brzine u naseljenom podrucju

mc
01-06-2004, 10:25
Dobro kazes Siroki. Ako ti se vec i zalomi da nekaj malo popijes, onda bar vozi polako i pazi 5 puta vise nego inace da nekaj ne za××××s. Ako se ne mozes kontrolirati, onda radije s taxijem doma... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Initiale
01-06-2004, 10:28
U zadnje 3 godine kolko vozim vidio sam svasta. Od pijanih frendova koji jedva stoje i onda se kurce da mogu voziti,×××××× koji nemaju svijetla i slicno,ali ipak najgore iskustvo imam s frendicama.
Auto dobiju jedanput tjedno i to naravno u subotu, o voznji nemaju pojma, kocenje u zavoju (auto bez abs-a), pustanje papucice gasa u zavoju, preticanje od 50 km/h u 4, ne znaju se parkirati, ne mogu odrzavati smjer na ravnoj cesti i najgore od svega jos se naliju ko krave,a murja im progleda kroz prste (sise) dok ih zaustavi a mene je seljo u subotu zajebavao da mi vozacka nije pravovaljana jer nije potpisana.
Starci mi jos uvijek, iako imam 3 godine iskustva i oko 30000 km ne daju auto duze od 2 h u noci i dobijem ga svaka 2 mjeseca i onda jos stara nemre spavati, a deca koja nemaju pojma o voznji dobija auto i onda se kurce po gradu

Fresh
01-06-2004, 10:34
Poslije pijane ×××××× sam se zarekao, nikad više alkohol i volan.

Prije bi znao izaći van, pa ono dvije male pive ili jedna velika i neću više.

Ali kad si razmislim, ja sam u tom sudaru imao 0,0. Možda je sreča u nesreći da sam večer ranije popio, i čopilo me grlo, tako da u noći sudara nisam popio ništa (za razliku od nekih članova dalmatinskog SZ) ispred kojih su se samo mijenjale čaše :))

A i koliko god ti pazio, neko će se u tebe zaletit, a onda osiguranje ne ispalćuje štetu bio kriv ili ne.

Mala sitna klauzula koju nitko ne primjećuje dok mu se ne dogodi ××××××.

Tehnicar
01-06-2004, 10:37
Saturday Night:
http://www.novilist.hr/images/clanci/2004/5/101204.JPG

Pet poginulih na licu mjesta u zguzvanon passatu.Cura je vozila ekipu iz diska,garant je bila cuga....presla na drugu stranu i udarila u sleper a on ih je vukao 50m i zabio u neki kombajn

chevy
01-06-2004, 11:04
Pametni govore, da kad izađeš sa autom na cestu postoji vjerojatnost od 50% da ćeš ostati živ tijekom vožnje. Onih drugih 50% pripada onom koji ti ide iz suprotnog smjera. E, pa sad ako i mi svojim lošim postupcima smanjimo svoju vjerojatnost na nekih mizernih pr. 10%, onda je razumljivo da tijekom vikenda ima ovoliko poginulih mladih na HR cestama. Definitivno je riječ o lošem odgoju HR vozača. Auto škole nauće voziti auto, ali neznaju odgojiti vozača. Odgoj znaći poštovati prvo samog sebe, suvozaća i sve one koji se voze sa tobom, onda sve ostale sudionike u prometu, a dakakao iznad svega prometne propise, koje vjerujem pola vozaća u HR uopće ne poznaju, niti ih znaju. Kruna svega je obitelj, roditelji koji nisu naučili svoju djecu odgovornosti, nego isključivo i samo bahatosti i iracionalnom ponašanju. Pr. što treba misliti o jednom golobradom maturatnu kasne subotnje noći koji vozi skupocijeni novi A6, kako na raskrsnici prolazi kroz crveno, ne poštivajući prednost kamiona iz suprotnog smjera, čijem vozaču koji je sav problijedio od nevjerice da je stiskanjem kočnice izbjegao tragediju, uz to pokazao srednji prst.

sepra
01-06-2004, 11:23
A u pizdu materinu kak ste svi fini i pošteni.
Skačete na taj alkohol i ××××te bez veze. Svi problemi su u blesavoj glavi a ne u alkoholu. Idiot će uvijek napraviti ×××××× makar trezan ko sir. Čovjek mora biti svjestan svoje odgovornosti i svojih mogućnosti.
Dam si ruku odrezat da ja sa 1,0 promila vozim bolje nego kaj će netko ikada.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

sepra
01-06-2004, 11:26
I zato pijmeeeegaaaa :smile06: <br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

mc
01-06-2004, 11:27
Dok ne puK



















ne zorja.... :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
01-06-2004, 11:36
glazbena zelja za sepru:


I tebe sam sit kafanooooo........ :))

Brock
01-06-2004, 11:45
Kriva želja... nije on sit kafane... :))

Jure
01-06-2004, 12:02
Pozdrav ! Čujte, "Chevy" je skroz u pravu. Ja ipak mislim da su za sve ove nesreće krivi samo vozači i nitko drugi. Ne mogu se kriviti ceste, postoje znakovi pa ih se treba bar donekle pridržavati, a policijsko vozilo ne može pratiti, kontrolirati i bdjeti nad svakim civilnim vozilom jer je to nemoguće. Krivi su samo vozači i roditeljski odgoj. Nema mulac od 17 ili 18 godina što raditi u autu i još da ga vozi sam, a pogotovo ako je pijan. Kako se vani u drugim zemljama to ne dešava. Zato jer je sistem kazni bolji, stroži i učinkovitiji od našeg, a vozači nisu kreteni kao kod nas. Trebalo bi tu granicu za dobivanje dozvole malo još podignuti, barem do 20. Roditelji su jako krivi. Popuštaju djeci, a onda poslje plaču. Ma znate što? Kad vidim ovakva ×××××× sve češće, ružno je reći, ali što me briga za onog koji je kriv i skrivi nesreću i pogine. ××××××tina. Manje kretena na cesti. Nego, najgore je to što i nevini stradaju. Eto, to je grozno. Voziš se cestom i odjednom neki kreten skrene u tebe. I gdje ćeš ti? Nigdje nego u grob. Što se tiče tog kočenja u zavojima, svi znate da se može kočiti u zavojima, bez obzira koliko je ljudi u autu. Samo treba cesti biti suha I OSJEĆATI TO PROKLETO AUTO, DA TI ZNAŠ KOJOM JAČINOM MOŽEŠ PRITISNUTI KOČNICU. To mladi vozači ne znaju. Baš je ovo sve jadno što se dešava. Krivi su roditelji i vozači. Evo, upravo čujem na radiju da su dva mlada vozača stradala kod Posedarja (Zadar), 17 i 19 godina. U bolnici su sada. I što više reći. Bok!

širokobriježanin
01-06-2004, 12:59
sepra, potpisujem :smile19:

FpuntoHGT
01-06-2004, 13:33
Sepra slazem se s tvojom teorijom al se osiguranje nece slozit... Zato ja ne pijem niti kap kad vozim, daleko od toga da nebi bio u stanju vozit da popijem pivu, dve, tri ali vidio sam izuzetno glupu nesrecu, oko 1 u noci smo isli u getro s nekoliko auta i malo se brze spustali kad smo izlazili, frendu koji je bio ispred mene (vozi land cruisera) je u zavoju u susret dosao novi novcati A8 s probnim tablicama kojeg je frend naravno posteno udubio jer uopce nije stigao kocit (moja procjena bar 15ak tisuca kn stete na A8, cijela lijeva strana)... Sasvim jasno ko je kriv i ko placa stetu, ali dosla policija, frend napuhao 0, lik iz audia 0.9 promila. Frendu kasko platio i sve super a ovaj se moze pozdravit s bilo kakvom odstetom i bonusom pri registraciji, njemu to vjerojatno i nije neki problem, ali mnogima bi bio pa razmislite malo...

pack0575_
01-06-2004, 13:37
Seatibiza, ti si kreten s losim autom.

Ja velim da bi alkohol kaznio s 5 godina bez vozacke i ponovnim polaganjem ispita ali brzine 20-30 iznad ne bi trebale biti takav tabu.

Svabe redovito po autocestama moze 200 i gotovo nikad nitko ne pogine iako ima sudara. Imaju bokje aute i nisu pijani.

Moj pajdo redovito vozi 200 gdje je ravno a nikad nije pijan dok vozi i nikad nije nista imao s autom.

Bmw Touring
01-06-2004, 14:23
Moj pajdo redovito vozi 200 gdje je ravno a nikad nije pijan dok vozi i nikad nije nista imao s autom.





Dok se jedanput tvoj pajdo ne skresne negdje i onda nema vise tvog pajde ;)

Seatibiza..
01-06-2004, 15:15
pack0575_
Ja sam kreten koji si je SAM kupio auto, koji si ga SAM tanka, koji je u 15 godina vozackog staza promijenio 8 automobila bez ijednog sudara i koji moze balavanderima ko ti puno toga rec o kulturi i ponasanju u voznji.
Inace da se razumijemo, ja sam PONOSAN vlasnik Seata i jos jednog auta koji bi ti vjerojatno bolje lego al to je nebitno.
Grozim se na izjave tipe tvoje....ova o 200 me zgrozila jer znam da je to izjava i dijelo primitivca ( tvoja i tvog pajda)
Pozdrav ostalim forumasima

Mario Haas
01-06-2004, 15:32
Problem je složen.
Niti ubija alkohol, niti brzina niti cesta. To su samo katalizatori jedne lančane reakcije. Ubijaju loši, opasni, krivi i glupi postupci a to niti se može egzaktno definirati niti se može kazniti.
Činjenica je da je vozačka kultura nisko, no niti je ova druga kultura kod nas zavidno visoka.
Isto tako je činjenica da ljudi NE RAZMIŠLJAJU kad sjedaju za volan ili ne razmišljaju DOVOLJNO. Neki nemaju s čim misliti, a neki nisu naučili misliti. Volan nije za svakog, premda je auto namijenjen svima.

Promet je jedna vrlo fina interakcija između okoliša, čovjeka i tehnike, s ogromnim brojem konstantno promjenjivih varijabli i ako bolje promislite, pravo je čudo da sve skupa relativno dobro funkcionira.. Znaju se pravila igre i zna se koji su prihvatljivi a koji neprihvatljivi i riskantni oblici ponašanja u prometu i svatko od nas vozeći svoj auto svjesno preuzima dio rizika.. No jednostavno nekim ljudima nedostaju pojedini filtri u glavi i to je to... Neki uče iz tuđih grešaka a neki iz svojih. Neki nikad ne nauče, nažalost i donesu nesreću sebi ili drugima.. Eto, tko od vas barem jednom nije napravio neku glupost s autom neka se javi.

Puno toga se može napraviti, no prije svega sam za edukaciju i preventivu a tek onda za represiju. Za početak, maknimo neispravne aute iz prometa i popravimo ceste. A onda se pozabavimo ljudskim faktorom.

A u međuvremenu pazimo jedni na druge. Danas biti loš vozač je nezavidna osobina, zato dobri vozači, pazimo na loše.. Iako nas oni u pravilu beskonačno nerviraju...
;) <br><hr>

mc
01-06-2004, 15:37
Mario RESTECP! Jako lijepo receno... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

calvin unlog
01-06-2004, 15:51
keep it real :smile18:

Mario Haas
01-06-2004, 15:52
;) <br><hr>

mc
01-06-2004, 15:57
Keep it real! :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Black Knight_
01-06-2004, 18:01
Problem je u tome sto je u svijetu zavladalo neko opce misljenje da je 99% ljudi na svijetu sposobno za vozit auto. Vozacka dozvola je vise kao PRAVO a ne privilegija.

Ne vidim razlog zasto bi svi imali pravo vozit.. Ne mogu ni svi nosit oruzje(nazalost kod nas i oruzje smiju nositi krivi ljudi u pravilu)...

Trebalo i davati dozvole za pijenje i drogiranje. Kad napravis neku ×××××riju pijan(bilo to saobracajka ili jednostavno pisanje na trgu bana jelacica ili deranje u 3 sata u noci u sred grada) uzmu ti dozvolu za pijenje.

Glupima treba oduzimati prava. Rigorozno.

Sva ta prava treba oduzimati rigorozno. Za udaranje auta na parkiralistu oduzet vozacku dozivotno. Pa da netko moze biti toliko glup da ti odere auto na parkiralistu taj ko bog ne zna vozit.

POLOVNJAČA-odlog.
01-06-2004, 18:09
Mario je sve reka , ali ja ću dodat samo jednu stvar . Nikakve zabrane dici ( jer jesu još uvik sa 18 god. ), neće uroditi plodom , NEGO IH MORAMO UČITI ...sutra , kad sidnu za volan da nešto znaju , ili ne daj Bože onog momenta kad ukradu auto :smile24: , hm , hm ....

Poanta je u tome da je sve u mozgu , tj. EDUKACIJI !

Znam obitelj koja ima dva sina od 20-etak godina i momci voze fenomenalno , ali voze od svoje 15-e godine , ali učeći od svog oca . Trenutno imaju novog Punta koji nigdi nije zagreban , niti mrvicu . Toliko o edukaciji . Mislim , toj dici auto ne smije biti bauk , a roditelji moraju odigrati svoju ulogu . Alkohol je još jedna stepenica u odrastanju , a on je tek sporedna stvar .

_Stevo
01-06-2004, 18:11
Vozim se brže od ostalih, ponekad divlje, legalno od 11. mjeseca, nedavno se skoro zaletil u jugića na autobahnu...dosad 2 puta vozio sa nešto alkohola u krvi, točnije jednom bavariom. I to po ograničenjima. I ne svoj auto :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>

Bmw Touring
01-06-2004, 20:24
reka bi ti jedan moj prijatelj: "nemoj se kurcit" :))

Axl
01-06-2004, 20:40
tema je OK. Mario Haas gore rece da nema kulture u prometu i tu se u potpunosti slazem.
Sto se voznje i alkohola tice , ja kad pijem ponekad i vozim(do kuce), jednom sam i bio uhvacen sa 0.60 ali su mi zazmirili, znam mnoge vozace kad su pripiti da voze znatno lakse i sporije nego kad su trijezni, a ima i onih koji divljaju.
U biti sam protivnik voznje pod dejstvom alkohola mada i sam ponekad to isto cinim

pack0575_
01-06-2004, 21:26
Tocno, a tko nema kulture u prometu nema ni ovdje na forumu i obrnuto pa moram prozvati Seatibizu.

Seate, neki rade neki studiraju, neki imaju posao neki opet nemaju neki se razmecu sa svojim autima neki ga ni nemaju, to sto ti imas drugog auto kojeg bi kako ti kazes i ja pozelio, krivo zboris jer neznas sto bi ja pozelio niti me neznas a tvoj prvi komentar ovdje u prvom razgovoru samnom bio je prostacki i napadacki ali prvenstveno malogradjanski tako da vise nemam namjere razgovarati s nekim na tako niskom nivou kulture.


Inace, sam sam rekao da osudjujem neke stvari kao alkohol a neke druge poput krivicnog gledanja na brzinu 92 smatram glupim.

razocarani
01-06-2004, 21:40
Pa treba pamet u glavi ,i općenito ne pit i ne divljat , a ne oni nemaju pojma a kad auto pobjegne u zavoju koče ,ma kakvo kočenje u zavojima, prije zavoja ak pretjeraju , malo prikoče , niža i samo gas , al to ih u autoškoli neće naučit.
Vozačku legalno imam 2 god , a sa autom se vozim bar 5 god i smatram se dobrim vozačem , nitko nije savršen , al kad sam pretjerao ,ja sam se i izvukao bez izljetanja , ponekad mi dođe da se izganjam , a inaće vozim normalno.
Poruka svim mladima , nemojte sjedat u tatine aute pune konja bez iskustva na nekom pravom auta , bez serva ,abs , tu se uči vozit , i ne sjedajte pijani za volan , meni se zalomilo par puta i šta , ak nije nitko drugi mogao vozit odspavao sam u autu do 5-6 ujutro pred diskom i onda polako doma

širokobriježanin
01-06-2004, 22:02
Dečki, ××××te alkohol, loše ceste, mlade i neiskusne vozače, prepotentnost i slično kad sam prije par sat na križanju za dlaku izbjegao sudarčinu s trijeznim tipom od 40tak godine usred bijela dana.
Dopizdi mi stalno da ja moram pazit na druge... :smile09: