PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć , znalci



puntac
31-05-2004, 10:02
Ekipa , imam jedan ili par problemčića ,pa molim znalci javite se!
Rijeć je o Puntu 1 ,55!
Ovako prije par dana mi se dogodi da auto verglan i kao da će upalit al neće i kad bi upalio neće primit gas ,i tak 5-6 puta , i onda je upalio , i bacio je nekakv dim iza i od toga dana ništ , motor je ok ,uz ganjanje uopće ne troši ulje od pronjene do promjene a to je kod mene 10 000 km (točim SElenia 20 K-valjda mu paše).
Drugi problem je što mi je auto u zadnjih tjedan dana napravio , nakon malo jačeg ganjanja kad sam stao na semaforu ili jučer nakon dolaska na naplatne , radi pod dosta jačim ler gasom i onda ga malo sturiram i ubrzo nakon 1-2 minute opet radi normalno , kaj je tu u pitanju?
Još nešto skroz napred desno ispod haube je neka kocka ,jel to ta neka pumpa za goriv ili je to neki filter ,riječ , je kao što već rekoh o 55 bez ikakvih prerada.
Taj motor ima injection? JA mislim zato jer čekam prije paljenja da se ugasi lampica od pumpe , makar mi je frend rekao da bi trebalo zujati , ali kad dam kontakt , ja slušao ništ ne zuji , ak ona postoji jel u rzervoaru ili pod haubom ,jel može bit da ak ta pumpa ne radi da zato više troši neg kad bi radila , kak to ispitat ,jel to može ustvrdit i normlani majstor il mora na kompjtor u servis da bi se to dijagnosticiralo.