PDA

Pogledaj cijelu verziju : Karburator za BMW 1573 ccm



RIMAD
30-05-2004, 16:40
Imam BMW 316, sa motorom 1573 cc, 75 KS, na kojem je karburator Pierburg 1B2. Zadnje vrijeme užasno guta benzina, a kako je već bio servisiran, tražim zamjenski...navodno Solex 38 PDSI, 32-32 DIDIT (ili slično?), neki Weberov???

Molim savjet koji bi karburator mogao ići i gdje bi se mogao nabaviti?

Fala.

Damir
damir@ritosa.net<br><hr>

BMWovac
02-06-2004, 07:48
zanimljivo, ja sam mislio da sam ja jedini koji još ima taj auto...

Nisi rekao koliko to troši. Za taj je auto normalno da troši 8-12 litara, a po zimi i koju više. Troši i normalno oko 1 litru ulja između izmjena jer (navodno)ima malo veće zazore između klipa i cilindra.

Meni su predlagali kojekakve ×××××rije,
zamjenili bi mi sa hondinim fergazerom i slično ali pusti te priče, to su gluposti. Ako mijenjaš fergazer odi vani kupi novi (a to ziher nije baš jeftino, bar 4-5 000 kn) ili eventualno ugradi od istog proizvođača koji je isti takav ali bez termočoka(taj sustav ti stvara preveliku potrošnju) ugrađivao u Golfa jedinicu, 1.6 (ako nađeš neki u dobrom stanju).

Ja sam bio na 3 reparature fergazera, prvo kod \"majstora\" Stefana u Savskoj (koji je još više pokvario), onda kod Meića u Samoboru (isto je amaterski to odradio-nije neki majstor) i napokon kod Šoštarića u Remetincu koji je riješio stvar za 1000 kn.

Ovog zadnjeg preporučam. Ovisno o dijelovima koji su ti krepali popravak može biti od 1000 do 3000 kn pa procijeni jel ti se više isplati to ili staviti plin za 3500kn (onda ti fergazer ne treba)

ZEGA
02-06-2004, 21:10
BMW-ovac care!!! :)) ovo sa plinom je ideja stoljeca, fakat ugradnja je superjeftina a ionako ti raskupusaju frgu, covjece nema bolje od plina...
Odsad cu svima koji imaju ozbiljni problem sa frgom preporuciti to rijesenje...
E da tu imam poznanika koji ima staru BMW 5 icu iz 83, i frrrka sa fergom...
ZEGA <br><hr>

BMWovac
07-06-2004, 07:12
zahvaljujem na pohvalama, hehehe!

Ja sam na reparature fergazera dao lovu za koju sam mogao plin ugraditi, ali eto, nisam bio znao u što se upuštam. Sve kockice imaju isti problem sa fergazerom (koje ga imaju) a ljudi odustaju od tih zbilja odličnih auta zbog nemogućnosti da nađu majstora koji zna nešto i popraviti a ne samo mijenjati (ja sam ga tražio godinu dana)

RIMAD
08-06-2004, 16:03
Potošnja: kad je karburator bio u formi - na "otvorenoj cesti" 7,5 - 9, na autoputu 9 - 10, grad 11- 13. Sada...hmmm...a po gradu 14 - 17, eto - ružno, al' istinito. Tražio sam karburator netom i nešto malo info skupio (ukratko: novi dođu od 200 do 400 eura; reparirani oko 60 do 100 eura, al' to je tamo negdje u Njemačkama, Engleskama...carina, špedicija itd...čitaj nakraju - preskupo).

O plinu sam već razmišljao, ali iskreno - nisam se previše raspitivao, a kako mi je netko dobacio cifru od 1.300 eura za montazu - bijah se i ohladio :smile17:, mislim vidi ti...(1.300 eura/cijena mog auta iz 85'!).

Fala na informacijama (vidim da ima nešto montera plina i na netu) - najvjerojatnije ću ići rješavat' problem na taj način.

ZEGA
08-06-2004, 23:02
Fergazer auti su cca 3500kuna imas cijenike na net-u...
To je fakat povoljno...
ZEGA

BMWovac
11-06-2004, 07:04
1300 Eura za montažu plina?? Za toliko skoro možeš ugraditi klimu u Multi Locku u Savskoj :-))

E, ovo je bio dobar vic.
Podsjeća me na ono kad su mi u autoelektrici u Vukovarskoj održali deset minutno predavanje da se u kockicu na zadnju policu ne mogu ugraditi zvučnici...na kraju sam ih sam ugradio.

Ako novi fergić košta 400 Eura, to je taman toliko koliko te najviše može doć popravak. A ugradnja plina te dođe oko 500 Eura kod Šoštarića,posao zajedno sa dijelovima.
Moj auto nakon reparature fergazera troši manje od 11 l po gradu, a prije je trošio oko 17-18

E30 über alles
15-06-2004, 12:31
:smile07: Ljubitelji BMW kockica i frustrirani i nesretni zbog njihovih fergazera?! Moja priča je identična: 55kW-1573 ccm, po zimi između 15-18 l po gradu, nakon toga automatski čok kao da ga nema, iz auspuha crni dim kao da palim dizel koji nije radio dvije-tri godine... Rješenje? Našao sam ga u servisu fergazera "Sporiš" iza športske dvorane u Sutinskim vrelima /Aleja seljačke bune 10, tel. 3491-772, http://www.vozila.com.hr/sporis/. Za ciglih 520,00 KN malo novih dijelova, malo polovnih, malo krpanja i... drži vodu!!! Barem dosad. Isplati se, kao zadnje rješenje. Ukoliko mi se ponovi, mislim da ću i ja na plin...!

BMWovac
21-06-2004, 07:31
520kn?
Ti imaš zbilja sreće, to je jako jeftino za popravit fergazer..
Meni susjed automehaničar malo razdrma termostat, podesi ventile i jako se čudi kako sam jeftino prošao, samo 400kn, još očekuje da budem jako zahvalan zbog nevjerojatne jeftinoće.

Jel u tom servisu inače rade sa BMWom?