PDA

Pogledaj cijelu verziju : !!Kvaliteta goriva u RH!!



fergazer
22-05-2004, 18:02
Dragi automobilistički i oktanski narode, pokrećem forum sa ovom temom kako bi razmijenili međusobna mišljenja o tome kakva je <FONT COLOR="red">kvaliteta goriva u RH</FONT>.
Ne znam da li ste pročitali izvješće na ovoj stranici ili u novom broju Auto Kluba o kvaliteti goriva koja je blago rečeno <FONT COLOR="red">katastrofalna</FONT>. Ne govorim o dizel gorivima već i o benzinskim!
Osobno ja više ne znam gdje da točim gorivo u svog ljubimca jer me je osobno strah upaliti auto ujutro jer postoji mogućnost da se začađi.
Iako mislim da je najveći problem kako je uopće došlo o toga da mi danas u lijepoj našoj ne možemo kupiti gorivo koje zadovoljava i minimalne euro kriterije.
Nadalje, postavlja se pitanje kome da se <FONT COLOR="red">obratimo</FONT> za takvo katastrofanlo stanje goriva??
Takodjer žao je što se je tek sada pobudila (više - manje) svjest u narodu kako naš benzin pod milim Bogom ništa živo ne valja...<br><hr>

Toma
22-05-2004, 19:40
Ljudi, vozite se na lozu!!! Zasto bezveze dizete paniku? Ja vozim DTI iz 2002 na lozu i nema nikakvih problema.Koji ××××× ×××× s začađenjem motora i sličnim glupostima.Auto mi ide 190 i vuce ko nov i bolje nego na omv-ov eurodizel koji sam zadnji put tocio prije godinu i pol.Auto treba ganjat i nis mu nebu, gorivo i losije i bolje kvalitete ce izgorit a auto klub samo oce imat senzaciju i bolju prodaju.Kakvi izmisljeni kvarovi?Pa auti su svugdje kvare i u Frankfurtu i u Mostaru pa nemre uvjek bit gorivo krivo, pa kaj bi servisi radili da se ne kvare? Loz ulje je zakon ma koliko mi sutjeli o tome!

fergazer
22-05-2004, 19:49
Reci mi jesi točio Eurodizel u recimo Austriji??
Nisam ni ja ali znam ljude koji jesu a ja sam ti točil Euro 98, razlika je nebo i zemlja između benge u Hr i u Austriji.
Nije ti problem u tom kaj će ti gorivo izgorit već će ti se začepit sve živo u autu čovječe od te mutave čađe i sumpora!!

neotesani
22-05-2004, 21:13
evo, ja spreman za revoluciju.Za pocetak SVI vozit na lozu, ukradeni diesel, zatim zasijat polja za repicu i napravit mini-rafinerije, bacat staro ulje na cestu, vozit neregistrirane aute, namjestati nesrece i prijevare osiguravajucih kuca. Zatim konop i hladno oruzje, a kad ih maznemo, ukinut cemo dodoatak za cestarinu na plin, ukinuti atestaciju i maknut onu gamad iz stanica za tehnicki pregled kojima dvostruki kriterij prelazi u stil zivota. O ×××××u, hoce li pocet vise padat glave za greske?? :smile23:

Toma
22-05-2004, 22:29
Da, da samo ti sanjaj scene iz Mad Maxa, al mene boli k...c za čađu i začepljenja i slične ×××××rije, kola mi idu Ok i to kaj drugi misle o lozi me uopce ne dira, glavno mi je da je vuk sit a ovce na broju! Tj rezervoar pun a kune na broju!

R-18
22-05-2004, 22:48
TOMA- ajd malo ohladi.

U novi diesel motor ti točiš ložaka ????
I još se time hvališ. Pa sveki, i najdebilniji mehaničar, ti bu rekel da nisi normalan.

A to da ti je lova na broju, buš videl kod prvog sljedećeg servisa , kad buš mjenjal pumpu, i sve ostalo za ubrizgavanje.

Imal sam prije 2 godine Hondu Civic sedan 1.5 . Max. brzina u hrvatskoj je bila oko 175.
Prvi tank u Berlinu max. brzina 190.

I onda da slušam pričice od naših djelatnika na Ininim crpkama koji me i dalje uvjeravaju da nema razlike u gorivu.
Ma ajde molim vas.......

p.s.
toma,,,, toči ti i dalje ložaka, pa kolko ide, . Kad stane nek stane.... bumo ga složili.

307 HDi
09-06-2004, 13:42
Dosta prepucavanja. Recite vi meni rađe što da ja sad radim. Vlasnik sam Peugeota 307 HDi 90 KS. Zanima me da li postoje kakvi aditivi za gorivo da se stvar poboljša. I koji su to, tj. koji su najbolji? Bit ću vam zahvalan na pomoći.

Tadija
11-06-2004, 22:39
Da je naše gorivo koma to svi znamo, da je strano bolje i to, nazalost!! :(
Vozim seat ibizu td, i sipam u nju eurodizel, mejutim sve vise razmisljam da pocnem sipati plavi eurodizel, jedna me stvar samo muci, naime za auto me nije bas previse strah, moze li mi neko reci provjerenu informaciju?
Kolika je kazna za voznju na lozu ili plavi dizel???

Svasta sam cuo, od 200kn i dva tanka, 4000kn i 7tankova pa sve do 1000-2000eura?
Ima li neko tko je platio tu kaznu???
Sto je istina??? :smile17:

generalka
02-10-2004, 20:59
kvaliteta goriva je koma moš sipat ložaka samo u običnog dizla i ništ mu nebu bilo a kod tdi je druga prića i izlažeš se riziku da ti rikne pumpa ili da zaribaš fine komponente na motoru dodaj i na eurodizel na 1 tank dvotaktola pa ćeš vijet razliku u radu motora

fergazer
05-10-2004, 13:50
Ja brijem da je to sve isto ×××××× koje točimo na pumpama... :smile17:

k0vac3v1c
05-10-2004, 19:11
jebala vas kvaliteta goriva sve je lose a nitko se ne buni pun mi je ××××× tih tipova koji ×××× kvake skupi 100 ljudi odi pred sabor tih 100 vidjet ce 1000 onda nesto mozes promjenit a ovako nista !!!!! nemojte tociti lozu za nove aute ukinut ce vam garanciju i loža je zmazana , idite na plavi dizel isto je kao dizel obicni , a kako ce te policija skuziti kad je to dizel samo za poljorivrednike i ribare tj subvencioniran je od države vozim DTI iz 2000 auto ide normalno 190 bez beda ! nemojte se zajebavati s lozom !!!

fergazer
06-10-2004, 22:49
A zakaj država ne uvede "subvenciju" na sva goriva s obziom koja je ogromna cjena goriva :smile25: :smile12: :smile25: ???

k0vac3v1c
07-10-2004, 20:07
pa sad da je besplatno ?? plavi dizel se ne bi smio tociti bez nekakve kartice , ali postoje benzinske koje daju , kad bolje pogledas , bar znas sto sipas jer je najjeftinije (jeftinije od loze) pa te nemaju zeznuti , uzmi eurodizel sigurno na 50 000 litara ima 10-15 % plavog (bar nije loza) , ovdje imas "samo" vode . :))

fergazer
09-10-2004, 23:13
Ja misim da unutra ima puno više od obične vode...

fergazer
09-10-2004, 23:13
Ja misim da unutra ima puno više od obične vode mamu im mafijašku...

diki
14-10-2004, 11:41
Dečki ja sam kupio corsu sa 1.3 jtd multijet motorom i sve je super osim ak naletiš na lošu naftu e onda mi motor popizdi i sam nabija okretaje. Ta naša nafta nije nafta već mi se čini da je to virus za one kompjutere na motoru pa motori popizde. Sve treba sterat u P.M. i otići odavde.Od franda kum radi u državnom inspektoratu i po ljeti kad su imali akciju na moru pazite na jednoj pumpi našli dizel sa 9% sumpora halo 9 posto nisu mogli vjerovati da to postoji pa ti onda vozi dizel.

flatoo
14-10-2004, 18:01
prvo,pozdravljam pokretanje ove teme!
Drugo,slažem se sa već odavno poznatom činjenicom da je gorivo u banani! Vozim modernog dizelaša(common rail) i jako osjetim kvalitetu goriva na performansama. Uglavnom,naftu točim na INI,kad stignem...nedavno je auto klubovo testiranje pokazalo ja OMV prodaje biodiesel..sada koliko je to točno?! Mislim da ni ina nije puno bolja...
Nedavno sam nabavio neki aditiv ta diesel..zove se nakakko "turbo power",možda je to subjektivno,ali nakon dodavanja u gorivo,nakon 10 odvoženih km razlika je jasno vidljiva! Valjda očisti višak čađe i sumpora u motoru..to bi trebalo govoriti o kvaliteti goriva!?
A nije li rečeno da će i INA i OMV od 1.1. 2005. prodavati gorivo po EU normama...tj. manje od 50 mg sumpora po kg goriva?! a nadajmo se!

fergazer
14-10-2004, 21:44
To sam i ja čuo, kao vlada ih je stisnula da prije proizvode goriva sa manje od 50 mg sumpora. Novi Eurosuper <B>bi trebao</B> imati više od 50 mg sumpora, sad koliko je to realno očekivat u našoj ljudskoj hrvatskoj realnosti...<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

flatoo
15-10-2004, 12:19
a eurodiesel? bas san jučer čitao stari autoklub..da će od 1.1. 2005 biti na crpkama gorivo sa manje od 50 mg sumpora, ALI da će se I DALJE nastaviti prodavati gorivo po EU normi iz 1999 godine( manje od 350mg sumpora)..e pa sada..? RAzmišljao san ici u Italiju uzeti Shell V-power diesel pa da vidin razliku...ali neznam koliko će mi se isplatiti..?

fergazer
15-10-2004, 18:10
Ha nece se isplatiti za tebe ali autu ce ti se itekako isplatit da natocis jednu porciju V-Powera...
Razliku ces sigurno osjetiti.
Na pumpama će točit ono gorivo koje imaju u rezervarima i u rafinerijama, a da ih nitko za to ne pita ili kontrolira...

flatoo
16-10-2004, 22:46
oću staviti ću V-power prvom prilikom pa da vidim..da otklonim sve sumnje..
a dobro,nakon 1.1. bi ih ipak vlada trebala pritisnuti,a možda se netko OPET udostoji napraviti analizu goriva..količine sumpora..? a viditi cemo..nadam se ne prekasno..pozdrav

Zeleni zub
17-10-2004, 12:57
Ispričavam se za neznanje no može li netko u nekoliko rečenica objasniti što je V power, gdje ga kupiti i zašto služi. Unaprijed hvala

flatoo
17-10-2004, 21:39
V-power je gorivo koje na svojim crpkama nudi SHELL..isto je kao i normalno gorivo(dakako,daleko bolje nego ono koje se nudi u prodaju kod nas)samo je na neki način unaprijeđeno..konkretno..Vpower diesel ima određene aditive,..rezultat toga svega jest da shell GARANTIRA da nakon nekoliko spremnika odvoženih s v-powerom,da će sve naslage nestati(ako takve postoje(kod nas vjerojatno da..)) sapnice će se očistiti,gorivo će se u cilindru ravnomjernije raspršiti samim time..itd itd..uglavnom super stvar..malo san zakomplicirao ali to je u biti to..v-power je gorivo koje je unaprijeđeno,čisto,s aditivima..koristi motoru:)

k0vac3v1c
19-10-2004, 19:41
daj jos reci kak funkcionira , nekak mi je to sumljivo na temelju cega on cisti motor , povisene temp ? koliko? ne fakat ne znam

znam frajera koji vozi hondu 130ks natocio je shell power (10X oktana) ali to nije zdravo za auto jest da ide ko blesav ali ? ja svoj auto cistim da ga otpeljam po autoputu koliko ide recimo 20tak km . fakat ne znam za to ako znas vise reci !

fergazer
20-10-2004, 10:39
Gorivo ima aditiv kojeg u širem smislu moš kupit na benzinskoj i svojim djelovanjem čisti tj. navlači na sebe taloge čađe na ventilima i skup sa njima izgara i/ili izlazi kroz auspuh u našu divnu atmosferu. To ti je cijela filozofija.
Ovo forsiranje auta na autoputu ti je bezveze, stavis aditiv recimo STP full sistem clean (košta oko 100 kn) koji ti spočisti cijelu usisnu granu. Voziš ga kao i do sad a on ti se čisti...
Ovo sa točenjem 100 oktanskog kvalitetnog goriva u Hondu ti je ista priča kao da ti jedes recimo 3-4 mjeseca hamburgere, hot-dogove, pizze itd a onda odjednom popapaš neku kvalitetnu i zdravu ribu ili kuhanu piletinu, znači sve ono šta ti je za tijelo zdravo.
Tako ti je i sa autima, unistavamo ih točenjem goriva u ovoj zemlji a onda kad odemo van i tam ih natočimo dožive pozitivni šok.

flatoo
20-10-2004, 17:22
kao sto je gosp. napisao..gorivo(v-power) ima aditiv u sebi + ima određeni postotak sintetičnog plina (GTL) (mislim) + ima jako jako malo sumpora,usudio bi se reci 5 puta manje nego naš eurodiesel..samim time,može samo učiniti dobro..(recimo fina ribica ili piletina:))
fergazer:si probao stp za diesel motore? ja ga imam u garaži,ali nikako da ga isprobam..imaš kakva iskustva-saznanja? a stp oil aditiv?
svima koji voze turbo-dizelaše,prije cca godinu dana,dobio san aditiv..ime mu je nekako ovako..turbo power,piše "suitable for all diesel and turbo diesel engines",u bijelim plastičnim bocama o 1 litre; neznam kakav mu je sastav ,ali učinak mu je nediskutabilan. stavlja ga se 0,03lit(1/3 decilitra)na cca 50 litara(jedan spremnik) To je bio prvi put da sam probao išta..prije toga mi je motor bio pod normalnom,svakodnevnom eksploatacijom,korišten je samo eurodiesel..10-15 km nakon dodavanja aditiva,razlika je bila PREJASNO vidljiva..pa ako itko ima problema sa performansama,možda da ga proba? pozdrav

flatoo
20-10-2004, 17:29
još nešto..što znači,za običan benzin..unleaded? to san vidio na shell pumpi pa sada mi nije jasno..pretpostavljam da je to normalan benzin..?

fergazer
20-10-2004, 18:25
Tocno flatoo, ima sintetički plin u gorivu.
Za ulje su ti jako dobri Liquid Molid aditivi. STP-ovi su dosta agresivni (ne samo uljni već i ostali) i ne proporučam njihovu upotrebu na autima ako su "mlađi" od godinu dana i imaju manje od 10000 km. Nebi koristio ovaj aditiv kojeg se treba "razrjeđivat", imate gotove u "tubi" aditive i to je to. Imaš od STP-a plavi dizel aditiv koji ti među ostalim "vuče" vodu na sebe, čisti ventile, smanjuje začađenost itd...
Ma "strana" goriva ti skoro pa nemaju sumpora u sebi, da natočiš naš auto na Sheelovoj pumpi bi stal jer nema sumpora u gorivu :smile25: :smile25: ...
<FONT COLOR="red">Unlead</FONT> ti znači bezolovno. Vani češ rijetko nać olovni crveni benzin, koristi se normal (91 oktan), Eurosuper 95, 98 i Optimax. Potpuna osvješćenost o <FONT COLOR="green">ekologiji</FONT>...

flatoo
20-10-2004, 21:58
da,bas jednostavno..bezolovni..uopće mi nebi palo na pamet..a tako jednostavno..hvala..ja sam stavio stp oil aditiv u ulje...nisan vidio razliku,to sam napravio na nekih 23000km,sada imam 26000km...koristim castrol txt softec 5w40 koje je koliko cujem i citam odlicno,tako mislim da je to bilo suvišno,ali nisan mogao odoliti.
je li neko mobil1(toliko hvaljeno i reklamirano) možda bolje od castrola(gore navedenog),možda 0w30 ili 0w40-??

fabian
20-10-2004, 22:54
fabia 1.9sdi kupljena 2000 godine iz jugića u fin auto šok..... nakon 3 do 4 tisuća kilometara ljudi majke mi katice auto dimi da me sramota vozit a taman se počeo privikavat na rate kredita, na auto putu ne ide više od 130 km a išao 150 e ×××× ga ja u servis a oni meni (ja ×××××× ) to vam je normalno da se razrađuje motor ( ja ××××××)ja u drugi servis i opet ista priča ×××× te ja na semaforu a ljudi iza mene prestrojavanje u drugu traku odem kod bošiste on meni "momak auto ti je pod garancijom pravac servis tu nešto smrdi" itd.itd. promijenio ja gorivo i počeo tankati OMV za dva dana prestalo dimiti (to je bilo 2001 godine i do sad nikakvih problema što se tiče motora pa valjda je nešto u gorivu i ponekad mi je znalo nešto iskenjati iz auspuha kao smeđa smjesa (smeđi jogur ××××ga ) a ja u kreditu sve me panika počela hvatati valjda se samo meni motor razrađuje da dimi ko dizelka a svi drugi OK pa sad što se tiče goriva........NEZNAM

k0vac3v1c
21-10-2004, 20:33
a ×××× ga kaj ljudi znaju kazu malo odi isputah auto po autoputu , kaj ne znaju svi sve fala kaj si mi reko , kaj to kupujem na benzinskoj ili u ducanu autodjelova , da se malo ocisti "ispuse nos" , ma ja sam dosao sa servisa ulje je mobil 1 5w-40 a pitao sam za 0w-40 mislim ja za zimu da ce se auto lakse paliti ali 30 kn/l vise ne isplati se mozda ti produlji vijek za 40000 km zbog hladnog starta ! ;)

k0vac3v1c
21-10-2004, 20:39
kaj sm znao za aditive kad vozis jugica svi aditivi svijeta ti ne bi pomogli , stavim "finije" ulje u motor za 500 km iz motora curi ulje na sve strane !!

fergazer
22-10-2004, 16:29
Ja zastupam misljenje koje kaže da se na ulju <FONT COLOR="red">ne smije</FONT> štediti, a sad ti kovaču kako hoćeš...
Stavi si u jugića gušće ulje, ono neće tak curit ko rijetko :smile25: :smile25: ...

flatoo
22-10-2004, 23:18
apsolutno se slažem fergazer, štedi i čuva motor,štedi gorivo,smanjuje gubitak snage..najeftiniji i najednostavniji način da se očuva motor.
Baš dvojim između nekog mobil1(0w30 ili 0w40) i castrol txt 5w40(ili neko 0w30,40)? Preporuka?

k0vac3v1c
23-10-2004, 09:51
ma rijesio sam se tog ×××××× ali kad sam stavljo to ulje auto je iso nemrem rec !<br><hr>

fergazer
23-10-2004, 14:34
Ja bi ti prije preporučio Shell Helix Ultra 5W-40, da vidiš kakvo je to ulje, stiskaš auto do blokade a on ti više "oču još oču još"... :smile07:
A nisi na sjevernom polu da ti treba 0W, nema potrebe za time.

k0vac3v1c
23-10-2004, 19:20
da cuo sam da je shell dobar a ovo za 0w kad gledas televiziju ili se ides informirati o tome , svi te zele uvjeriti da ti to treba ?? to je ko igre na srecu cim manje imas tim vise igras nadas se dobitku , tak i to ustedis koju tisucicu manje vise !!<br><hr>

fergazer
24-10-2004, 21:13
Pa naravno, bitno da su reklame lijepe a za kvalitetu ko vas je..!!
Svako svog konja hvali...

flatooo
25-10-2004, 13:31
pa ca ne stavlja ferrati u svoje aute shell? onda mora biti dobar!! :)

a mobil govori: "apsolutno ništa ne može zaštiti auto kao mobil1 sa supersyn tehn"..da ti glava eksplodira od reklama..! A ca govorite za mobil i castrol seriju RACING? Pardon ca vas zamaram s uljima..ipak je ovo tema o gorivu:)

INA_sucks
25-10-2004, 15:24
Koji aditiv za eurodiesel koristiti i gdje se moze i po kojoj cijeni nabaviti? Hvala...

k0vac3v1c
25-10-2004, 18:40
ma reklama je bitna bez daljnjeg jer proizvod koji se ne reklamira kao da ne postoji , neces uzinati neki noname ulje na benziskoj koje nisi cuo ,problem je u tome sto nemamo svoj servis da nas stiti kao ADAC(D) i zakon o laznom reklamiranju !

fergazer
25-10-2004, 21:57
Ina napiso sam ti STP ov plavi aditiv za dizele, mos ga nabavit u Molydonu, na svakoj OMV-ovoj i Tifonovoj pumpi kao i na bolje "opremljenoj" Ininoj pumpi.
Ja sam uvjek hvalio Castrol Racing, to je mrak.
Al vratimo se na temu, jeste vidli kako nas je Ina nagradila za 40-tu obljetnicu sa cak OGROMNIH 10% popusta na goriva u cetiri benzinske postaje u cijelom Zagrebu...
Mamu im njihovu lihvarsku...<br><hr>

Ina_sucks
25-10-2004, 22:52
I sta da se korsite STP aditivi ako imam vozilo mladje od godine dana i s pređenih 4500 km? Ili mozda nekakav drugi aditiv?

Flatooo
25-10-2004, 23:35
4 benziske u zagrebu? a u ostatku Hrvatske? a mi ostali? ma ja mislim da je više kriva vlada a ne ina za cijene,mislim da je najveći problem veliki nameti i porezi,prirezi i trošarine koji iu na gorivo,a ne inina marža.. ako je stp prejak,onda na 50 litara goriva umjesto cijele doze stavi pola..upola manje pa će se bolje razrijediti,a opet će izvršiti funkciju..

fergazer
26-10-2004, 09:51
A zasto bi koristo aditiv na auto koji ti nema niti 5000 km???
Ne treba ti još, tek kad prijeđeš nekih 10000 (ili prije prve promjene ulja). Danasnja goriva nisu tako losa usporedivo sa onima kad sam ja dobio novi auto (2000 godine nije bilo novog cisceg <FONT COLOR="green">Eurosupera</FONT> niti <FONT COLOR="green">Eurodizela</FONT>) kada si redovito svakih cca 8000 stavio aditiv za ciscenje.
Mozes si stavil ili Liquid Molid (mislim da se tak piše) ili si staviš, kao što je predložio cijenjeni kolega forumaš iznad, pola STP-ovog, ali kažem, na auto sa prijeđenih 4500 km nemaš niš drugo stavljat osim benzina i ulja!!<br><hr>

Flatooo
26-10-2004, 17:29
Evo jedne zanimljive priče. Dogodila se mom frendu,pa bi je htio podijeliti sa svima,da se izbjegnu slične nezgode!
Novi novcati golf TDI, 2 tank goriva,dakle prijeđenih nekih 700-800 km..nakon tankanja na ini-odjednom stao!
Što se dogodilo? Vlasnik je auto punio neposredno nakon odlaska cisterne koja je dofurala eurodiesel na pumpu. Izgleda da je novouliveni eurodiesel dignuo talog sa dna tanka(na pumpi) tako da je i inače osjetljivom VW-u začepilo sve unutra. Auto je normalno morao ici na servis...dalje svi pretpostavljate..
Evo koliko banalna stvar,većina ljudi pojma nema..a može nastati toliki problem!!? :smile23: :o

fergazer
26-10-2004, 22:07
Nemreš vjerovat...

k0vac3v1c
27-10-2004, 21:16
zakaj toci kad se cisterna prazni , ma to je puno 10% na 200L dobijes kutiju cigareta !!!!

fergazer
28-10-2004, 22:39
Da najbolje, dođi sa kanistrima po benzin za vrijeme akcije :smile25: ...

f-toyota4
02-11-2004, 15:32
evo napokon se mogu logirati!
da,treba u kanistrima po gorivo i onda gledati kako se taloži!

k0vac3v1c
02-11-2004, 18:12
fergazer danas sam pogledao aditive za dizel kostaju manje od 50 kn , ali ih ima puno vrsta i par njih su plavi (pakiranje) pa sam mislio posto se ti u to razumijes ime onog kojeg da uzmem ako znas a ja ne bi htio napravit ×××××× s tim kad ne znam ! taloze ,da koma !!!

fergazer
02-11-2004, 20:03
Koliko mene sjećanje služi imaš STP-ov za cca 50 kn koji ti je <FONT COLOR="blue">plavi</FONT> i ima neku plavu kap nacrtanu, dizel fuel treatman & injector clear se mislim zove. Nemreš napravit neko velko ×××××× sa njima osim ak aditiv za dizel natočiš u benzinca i obratno makar se ni tad nece "niš strašno" desit.<br><hr>

fergazer
02-11-2004, 20:13
Evo za više informacija možeš kliknuti <A HREF="http://www.stp.com/catalog.html">
OVDIJE</A> !!

k0vac3v1c
02-11-2004, 22:09
puno fala sutra cu probat

f-toyota4
04-11-2004, 23:12
e,kad probaš prenesi dojmove,jer i ja ga imam u garaži ali nikako da ga probam.. neznam dali je to stvar u meni ili u boljem dieselu,ali potrošnja mi je pala za nekih 0,5-0,7 lit...čini mi se da je ipak bolji diesel..??<br><hr>

fergazer
04-11-2004, 23:36
A valjda su se trgnuli malo...

f-toyota4
04-11-2004, 23:48
zamisli..dogodine
ina s-power s aditivima za čišćenje,višim cetanskim brojem,nadmaše aral i shell po svemu..i sve to nam poklanjaju..zauzvrat ča nas već godinama pljačkaju.. :smile17:

fergazer
04-11-2004, 23:52
Je je, i šta je bilo kad si se probudio??
Sigurno :smile17: povratak u realnost :smile06: :smile06: ...

f-toyota4
05-11-2004, 00:01
da,povratak nažalost

k0vac3v1c
07-11-2004, 18:50
kupio sam i stavio auto sad manje trosi !!!! F ako te zamima za stp odi na :URL=http://stp50.com/hr/guide.html:ovaj link:/URL: to je na hrvatskom i ima jos pokoji proizvod kojeg nema gore !! pogledaj ;)

f-toyota4
07-11-2004, 18:55
znači djeluje? a ide bolje,naravno?

k0vac3v1c
07-11-2004, 19:00
pa nisam bas siguran potrosio sam nekih 15L . . .. jos nije u potpunosti proradio jako je zamazan hahaha !

f-toyota4
07-11-2004, 19:19
si zavirio u motor malo a?
malo ga potjeraj na oko 4000okr i drži tako 2-3 minute pa ćeš definitivno viditi razliku...

fergazer
07-11-2004, 23:47
Svaka čast, nisam toliko "odsurfao" thx kovach, stavio sam s stranicu u favorite!
Ja sam sad stavio u svoj drugi auto ovaj complete fuel system cleaner, sad autek radi ko mala bebica...

f-toyota4
08-11-2004, 12:39
nemoj da te zanese taj entuzijazam u nekom mokrom zavoju ko mene prvi put kad san stavio aditiv..skoro je kobno završilo :)

rs turbo
08-11-2004, 12:40
:))

f-toyota4
08-11-2004, 13:33
da,baš tako :smile06: :))
samo meni nije baš bilo tako u tom trenutku :(

rs turbo
08-11-2004, 13:43
Ajde budi sretan da si čitav.
Jel bilo kakve štete?

k0vac3v1c
08-11-2004, 15:54
e to je lose dobro da sam se izludiro s jugicem ali kaj da ti kazem auto je pod kreditom tak da me strah se voziti brzo po mokrom jer nisam skupio za kasko a moram
ps. sad je nagradna igra nebi ni ja znao za link :))

k0vac3v1c
08-11-2004, 15:56
a gle kaj je zanimljivo sad su poceli zaustavljati ljude i kontrolirati na kaj se voze :smile09: tak hoces neces moras se voziti na njihovo ×××××× a ne na svoje a ne pitaju se tko ce placati kazne odakle ???? usput kolike su ??

fergazer
08-11-2004, 16:50
Pa nece mi od aditiva poletit auto, vozim se kak i sad, <I>dok život juri, ja ću lagano</I>...

f-toyota4
08-11-2004, 21:48
ma nije ni meni letio..jednostavno,nakon 20-ak tisuća nez ikakvog aditiva i nakon 1000-2000 odvoženih striktno u gradu u režimu do 2500okr performanse su mu definitivno patile..tako kad san 1 put stavio i k tome ga malo razvrtio išao je iznenađujuće dobro...
ma nije bilo nikakve štete..malo me zanijelo na jednu pa sam malo previše ispravio pa na drugu stranu ali toje sve...ja san imao kasko prvu godinu,sada više ne,preskup mi je..uzmem osnovno i nadam se najboljemu :smile08:

bad&blue
08-11-2004, 22:02
Ja sam taman mislio da mi je kasko preskup, a onda je frend rastavio svog clia pa sam se naglo predomislio jer ipak je još uvijek u kategoriji mlađih (2002 g)! Volim vozit malo brže, ne divljam ali nikad se ne zna.......zasad ako zatreba tu je :))

f-toyota4
08-11-2004, 22:11
dobro..to je istina...ali ipak se ne dovodim u situacije da moram spašavati auto ili živu glavu zadnje vrime..
meni je pozanik rastavio clija, i nije dobio ni kn jer nije imao originalne dimenzije guma..imao je nešto šire ako se ne varam..uglavnom auto je bio sređen..i nisu mu priznali...je to moguće??

bad&blue
08-11-2004, 22:20
A to stvarno ne znam, ××××te i ja sam stavio 15 na njega, pa ne rade valjda ×××××× zbog toga! Znam da bi se trebao napravit atest i nova knjižica kod svake promjene na vozilu, a za isplatu sam čuo da je prije ovog novog zakona vozač morao imati 0,0 promila inače ništa (bar se sad više oko toga ne moramo brinuti)

k0vac3v1c
08-11-2004, 22:59
da to se dogadja bas sam gledo za kasko 4500 ali ti je fora oni imaju kataloge auta pa ga procijene i prije ga slikaju ako slika ne odgovara stvarnom autu (tj kasnije je stavio felge) nece uvaziti stetu jer ti nisi osiguro taj nego onaj drugi ????ne znam bas ali kasko pokriva po zakonu od 0.5 prije!

bad&blue
08-11-2004, 23:14
pa morat ću se malo popričat s dragim osiguravateljem, ne dam da me je.. a pošteno sam platio! :smile23: :smile23: :smile23:

fergazer
09-11-2004, 11:34
Kasko ti ne pokriva niti 0,001 promil alkohola u krvi a to je bilo i prije ovog zakona tako da svejedno tko je imao kasko nije bilo preporučljivo da se pocugne malo!

f-toyota4
09-11-2004, 15:30
ma ta osiguravajuca drustva vas zafrknu uvijek..iam toliko caka,kje niti neznamo..kada vam netko razbije auto.od njegovorg osiguravajuceg društvamožete potraživati naknadu za pad vrijednosti vozila,ako je do 3 godine i još puno toga...a ništa vam ne govore nego morate sami pitati i ganjati se s njima..gamad :smile23:

k0vac3v1c
09-11-2004, 20:17
ma sve je to kura. imao sam sudar 13,8 petak i do dan danas nije stigao izvjestaj ???? :smile09: , dobro da pokriva bilo tko da je vozo a nema alkohol hahahhaha :))

fergazer
09-11-2004, 23:22
Mom kolegi je kasnio izvješćaj sa suda za prekršaje OSAM godina, tad da se uopce ne čudim što tebi nije još ništa došlo!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
09-11-2004, 23:30
mene je jednom neki tip s puntom razbio odostraga po kiši..uglavnom,za čudo,pola njegovog punta je bilo razbijeno,a na mom autu - NIŠTA,policajci su se križali lijevom rukom.. :)
onda me je njegovo osiguranje natjeravalo mjesecima da dodjem kod njih potpisati da odustajem od bilo kakve naknade za eventualnu štetu,koje nije bilo...u međuvremenu sam i prodao auto..i opet su me zvali i tako i tako..koliko je njima bitno samo da se riješe obaveze..i samo da skupe lovu..otežu..a kad netko se razbije hvataju se za slamku samo da izbjegnu odštetu..i onda još žele povisiti cijene..a završavaju godine sa ogromnim dobitkom :smile09:

k0vac3v1c
10-11-2004, 01:00
mogu oni povecavati koliko hoce puta glavno da se moze narihtati 50% :)) kad gledas koliko para toliko muzike

f-toyota4
10-11-2004, 19:51
evo,i malo su pojeftinili,nije puno ali je dobrodošlo..hehee :)

k0vac3v1c
10-11-2004, 21:43
opet je pre skupo za to sto dobivamo !!!! :smile09:

f-toyota4
11-11-2004, 11:31
da,..ali nemamo alternative
ma jedva čekam 2005. godinu,ako je vjerovati onome iz novina i onome ča se priča..trebalo bi gorivo biti usklađeno s EU normama..znači manje od 50 mg S/kg goriva..

k0vac3v1c
11-11-2004, 13:40
da mozemo se buniti koliko hocemo ali tocit moramo nece auti ici na zrak malo sam skeptican u vezi 05

f-toyota4
11-11-2004, 14:43
ma bilo bi i vrijeme da nešto naprave..
i zašto hrvatska još jedina u europi(uz albaniju) nema proizvodnju biodiesela iz uljane repice? pa jesmo mi normalni?

k0vac3v1c
11-11-2004, 20:00
zasto bi to proizvodili ne treba nam mi nase potrebe naftom sa 20 opskrbljavamo iz nasih domacih busotina a za bio dizel se digla velika prasina , uzmi primjer iz francuske gdje je naftna kompanija tuzila covjeka koji proizvodi dizel da im krade profit ili tako nesto nije to jednostavna stvar vidis da mletu praznu slamu za 5-10 god doci ce gorive celije koje pokrece alkohol (ako se nisam zeznuo ako da nak me netko ispravi) kaj cemo onda uzgajati opet secernu repu ? vrijeme od 5-10 ako barel ostane tako skup ili poskupi 55 $ je previse , prije 3 god (WTC) govoreno je da nakon 32 ili 33 $ (tada je bio 28 $)po barelu , nafta je pre skupa za industriju .

f-toyota4
12-11-2004, 00:10
mislim da je vrijeme da počneš upotrebljavati zarez,točku i veliko slovo
mislin da bi mogli lako početi s biodieselom..ima previše slobodnih miniranih polja<br><hr>

k0vac3v1c
12-11-2004, 01:07
kakve veze ima da li stavljam tocku ili ne pisem kako pricam osim ćčš a ta slova mi ne pomazu u am abecedi , a ima i dobar razlog zasto su minirana polja slobodna mozda zato sto su MINIRANA ????? pa dobro ako si tako zagrijan za biodizel napravii ga u garzi i prodavaj ,recept je bio u auto klubu ako te zanima broj reci cu sutra ,da je nekom u intersu da rh ima bio dizel vec bi ga izvozili
ps. auti ne mogu koristiti 100% biodizel bar ne svi !!!

f-toyota4
12-11-2004, 12:54
pa sigurno da im nije u interesu..kome je u interesu ad se kod nas napravi nešto dobro? znam recept,ali sumljam da bi mi se isplatio jer bi me litra koštala barem 15 kn.. ipak hvala

k0vac3v1c
13-11-2004, 23:05
probaj mozda nadjes nacin da smanjis cijenu ispod 5 kn/L

f-toyota4
14-11-2004, 00:13
a nema šanse..prema onom receptu,treba mi litra ulja(a to je već skoro 10 kn) da dalje ne nabrajam proces izrade i sl..ipak ću ostati na nafti..ipak hvala

k0vac3v1c
14-11-2004, 21:12
ma da to je najbolje svi cemo !

Iveco 35S13
14-11-2004, 21:59
Bok decki!! nemojte se puno nadati i veseliti Biodizelu jer nije sve bas tako bajno kako se to cuje!! Jos puno auta nije dobilo OK od proizvodjaca da se moze time voziti jer je dosta agresivan na gumene cijevi , navodno da ih nagriza i da se moraju zamjeniti metalnim a osim toga mjenjanje ulja se smanjuje na duplo. osobno sam tankao Biodizel u jednog starijeg dizelasa i primjetio da slabije ide i vise trosi!! a osim toga smrdi do ludila!! A kad smo vec kod toga , u njemackoj puno ljudi sto voze starije dizelase uz malo nekih prerada, umjesto biodizela sipaju jestivo ulje, jer je jeftinije!!!!

Iveco 35S13
14-11-2004, 22:06
http://www.stimme.de/storage/pic/alfa/hlalg/244691_1×××684200_P_LER001.jpg<br><hr>

f-toyota4
14-11-2004, 22:28
ma dobro..to je bila šala iveco..nitko nije to ozbiljno shvatio..da imam restoran onda bi mi se isplatilo ejstivo ulje..

rs turbo
15-11-2004, 11:24
jestivo ulje :smile25:

f-toyota4
15-11-2004, 12:17
da,voziš okolo na staro ulje iz friteze..i sve miriši po prženim krumpirima :))

rs turbo
15-11-2004, 12:30
:smile25: :smile25:

rs turbo
15-11-2004, 12:30
samo kaj to kod mene ne hoda, makar je escort 91.

Iveco 35S13
15-11-2004, 20:45
Evo do sada su dole navedena vozila bila na ugradnji dodatnih komponenti i dodatnog rezervoara za ulje (iz friteze, profiltrirano ili iz supermarketa) te se voze vec duze (neki i preko 150.000 km.) vrijeme na ulje

Audi 80, 100, A2, A3, A4, A6
BMW 320 TD, 325 TDS, 525 TDS
Citroen AX, BX, CX, C15, Evasion, Jumper, Saxo, Xantia, Xsara Hdi
Fiat Ducato, Ducato 230, Fiorino, Scudo
Ford Express, Fiesta, Focus, Mondeo, Transit, F350, Ranger Pick-Up
Hyundai Trajet CRDI
Isuzu Trooper
Iveco Daily
Kia Tregio, Retona, Carnival, Carnival LS
Mercedes A-Klasse 140 CDI, A-Klasse 170 CDI,
190 D, 200 D, 220 D, 220 CDI, 240 D, 250 D, 300 TD, E300 TD,
308 D, 310 D, 709 D, 814 D, 817 D, Sprinter 313 CDI, Vario 815 D, Vito 110 D
Mazda 323F, 7118
Mitsubishi Carisma, L200, Pajero
Nissan Almera, Patrol, King Cap MD22, Sunny LX, Terrano II
Opel Ascona, Astra, Corsa, Frontera, Kadett, Vectra, Omega
Peugeot 309, 405, Expert
Renault Espace, Laguna, Master, Rapid, R5, R21, Scenic DCI
Land Rover Defender 90, Defender 110, Freelander, Range Rover
Ssangyong Musso,
Seat Arosa, Ibiza, Inca
Skoda Fabia, Oktavia
Toyota Corolla, D4, Hilux
Volvo 240 D, 245 D, 740 TD, 850, S80
VW Caddy, Golf I bis IV, Lupo, LT 28, LT 35, Passat, Polo, Sharan, T2, T3, T4
<br><hr>

rs turbo
16-11-2004, 12:13
Vidi vraga, nema escorta ;)

Iveco 35S13
16-11-2004, 18:58
Pa ako je dizel, trbalo bi ici. sta nisu dizel motori e fiesit expresu i escortu isti??

f-toyota4
17-11-2004, 16:00
u ovi naši su počeli pojeftinjavati..
predobro da bi bilo istinito.. :)
iveco.kako su cijene u njemačkoj? su se spustile malo ili?

Iveco 35S13
17-11-2004, 22:19
Evo ovih dana su pale!! Prosli su tjedan bile oko 1,05€, a danas sam tankao za 0,92€!! Ovisi u kojoj si pokrajini, ali Berlin je jedan od jeftinijih dok recimo Bayern jedan od skupljih ili tamo oko Kassela. Pije dva tjedna sam kod Kassela platio za litru Diesela 1,10€ :smile09: :smile09: <br><hr>

Iveco 35S13
17-11-2004, 22:20
Govorim za Dizel

fergazer
17-11-2004, 22:50
Nadam se kako ce se trend nastaviti...
A mislim nije mi uopce jasno, trošimo manje nego što proizvodimo a cijene rastu :smile12: :smile12: ...

f-toyota4
18-11-2004, 11:28
misliš,trošimo manje goriva u hr nego što ga naše rafinerije proizvode?
onda neka smanje proizvodju i povećaju kvalitetu :))
iveco>>mislio sam,npr na aralovim postajama..nije li u cijeloj njemackoj isto? dosta ti voziš kad tako šaraš po gradovima!?

rs turbo
18-11-2004, 11:48
Iveco, ne znam dali su isti motori, al vjerojatno jesu

fergazer
18-11-2004, 23:04
Ma nemi u hrv, već na globalnoj razini, jedino pametni SAD troši nešto više nego kaj proizvodi a Kina, Afrika, Europa, svi proizvodimo više no šta trošimo ali moš se jebat kad ti Ameri diktiraju tržište ;) ...

f-toyota4
18-11-2004, 23:36
da..nije lako protiv njih, ili ćeš po njihovom.. ili te nema.. :smile09: :smile08:

Iveco 35S13
20-11-2004, 08:23
f-toyota4:
Cijene goriva u Njemackoj nisu svuda iste, ne samo da se razlikuju od pokraine do pokraine vec takodjer u gradu je razlika od jedne pumpe do druge!! Ove manje poznate marke benziskih su malo jeftinije a ove malo bolje nesto skuplje i cesto se dogodi da je razlika u cijeni 0,05€ a pumpa od pumpe 500met. udaljenosti!!!
Nemoj me pitati zasto je to tako, jer neznem ni ja.
Posto stvarno puno "saram" po Europi poceo sam ozbiljno razmisljati da i ja predjem na "ulje iz friteze"....
Po mom proracunu, i sa mojom godisnjom kilometrazom koju predjem (100.000), mogao bi ustedjeti oko 3000€ godisnje!!!

f-toyota4
20-11-2004, 11:23
..pianje je koje performanse bi postizao s uljem iz friteze..neznam koliko je tebi to bitno..probaj

Iveco 35S13
21-11-2004, 07:22
Pricao sam vec sa par ljudi koji voze na ulje i nisam cuo nista negativno!! Cak sam bio o tome govorio sa jednim likom koji je svoj novi kamion (MAN) osposobio da moze vozit na ulje, i rekao mi je da malo gubi na snazi ali nista pretjerano i da vise smrdi nego nafta. Ma neznam ni sam, vidjet cu ;)

fergazer
21-11-2004, 13:45
Ali i ulje za firtezu ti može isto bit skupo, maslinovo recimo :smile06: :smile06: !!

f-toyota4
21-11-2004, 14:48
idi po restoranima da ti ostave staro ulje umjesto da ga bace

Iveco 35S13
22-11-2004, 06:40
Fergazer:
DA to ti je isto koda sipas neko skupo sinteticko ulje u motor :smile06: :smile06: :smile06:
f-toyota4:
To ljudi ovdje i rade. Bas je neki dan na tv, bio jedan lik koji vozi taxi, i on si je u garazi ugradio neki sistem za filtriranje ulja, te su pokazali kako sa prikolicom ide po hotelima i skuplja ulje, te ga kuci profiltrira. Nisam mogao vjerovat da lik to sipa u svog mercedesa, al kaze da je vec presao preko 150.000 km i da nema problema!!!<br><hr>

Iveco 35S13
22-11-2004, 07:01
Klikni na link TAXI, te pricekaj momenat:

:URL=http://www.biotaxi-berlin.de/Galerie/galerie.html:TAXI :/URL:<br><hr>

f-toyota4
22-11-2004, 13:37
to nije ništa novo već sam čuo za takve stvari..pa zašto nebi potrošio to staro ulje umjesto da gas e baca..daš vlasniku koji ti sačuva staro ulje 10E i svi sretni i zadovoljni..

rs turbo
22-11-2004, 13:59
:))

k0vac3v1c
23-11-2004, 17:26
ma to je isto napravila neka glumica u SAD-u da smanji troskove , ide od restorana do restorana uzima ulje koje joj prakticki daju besplatno !!!!

f-toyota4
23-11-2004, 20:16
da,to sam čitao..u auto blicu ako se ne varam..ne?

Iveco 35S13
25-11-2004, 06:37
Da, gledam ovdje po Njemackoj i zakljucujem da ljudi masovno prelaze na ulje. Ako ga dobijes besplatno super je, pa cak i ako ga kupis stedis oko 0,30€ na litri, pa ko puno vozi full mu se isplati!!
Mozda za par godina nafte vise ni nebude na pumpama nego samo ulje!! :)) <br><hr>

f-toyota4
25-11-2004, 11:45
evo,baš sam na netu čitao da će se uvesti neki novi diesel..ekološki prihvatljiv..i što je najbitnije..bit će obnovljiv..tako iveco,nemoj se brinuti..moć ćeš još s tvojim kombićem proći puno stotina tisuća :)
0,30E ja mislim da možeš puno više ušparati..samo nemoj ulaziti u investicije,a da prije nisi našao nekoga tko će ti ulje davati..

Iveco 35S13
25-11-2004, 12:07
Kako mislis "bit ce obnovljiv"??????

f-toyota4
25-11-2004, 12:27
dobivati će se iz nečega drugoga...a ne iz nafte..bilo je na netu,ali nisan stigao pročitati..ali to je tek za par godina..kako xenon svjetla? meni strava..

Iveco 35S13
25-11-2004, 12:30
Skinuo sam ih jer moram iduci mjesec na tehnicki. sada imam osjecaj koda su mi u farovima dvije svjece a ne H7 :))

a to o dizelu ce biti sigurno nesto kao V Power Diesel

fergazer
25-11-2004, 15:38
Biodizel (tzv. eko dizel) će se dobivat iz uljane repice ;) !

Iveco 35S13
28-11-2004, 09:54
A biodizel mislite!! On je dosta agresivan i nije za svaki auto dobio OK od proizvodjaca!! Navodno nagriza gumena crijeva koja dovode do zastopljenja filtera nafte, a osim toga intervali izmjene ulja se smanjuju na pola. Auto gubi malo na snazi i trosi malo vise!! i sve to kad dodas i oduzmes dodjes na isto<br><hr>

fergazer
28-11-2004, 17:46
Nemoj zezat...
Nemam pojma kaj toyota misli ali već se dulje vrijeme priča o početku proizvodnje eko dizela!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
28-11-2004, 18:34
da fergazer..ali ako se ne veram nedavno je opet iskrsnulo neko novo riješenje..nije iz uljane repice..potražiti ću,bilo je na netu..
Nego ljudi,ste pogledali AUTO KLUB opet su proveli istraživanje..govore da Tifon jedini uz Europa mil toči pravo gorivo(naftu) a petrol, ina i omv ××××××(kao i obično)..i svi se još uvik šlepaju na stareee norme propisane od Vlade RH..koje dopuštaju 350mg/kg sumpora..
ALi dobra vijest>>svi koji vozite na eurosuper..izgleda da je benzin ipak dobar..a pravi eurodiesel će OMV početi davati od 1.1. 2005,a Ina od 1.1. 2006

fergazer
28-11-2004, 23:38
E kasniš Toyo moj, ja sam to prvi napisa al sam satvil pod krivu temu :smile16: !!

f-toyota4
29-11-2004, 11:07
da,da..hehee..ma bio san na putu,inače.. :smile23:

rs turbo
29-11-2004, 11:31
Sva sreća vozim benzinca :smile25:

f-toyota4
29-11-2004, 11:36
neznam dali ti je sva sreća..što se tiče čistoće goriva DA, ali potošnje NE NE NE NE

rs turbo
29-11-2004, 12:06
E ×××× ga malo više troši, al šta češ

fergazer
29-11-2004, 14:42
Baš me zanima dali ce cijene goriva nastaviti padati u buducnosti...<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
29-11-2004, 15:18
a trebale bi..jer se barel spušta..ali kao što primjećujete spuštaju cijene samo benzina a dizela baš i ne..jer diesel je svugjde u EU skoro kao i benzin jedino je kod nas znatno jeftiniji..osim toga..na dizel bi trebali ici neki ekološki porezi pošto jeko prlja,ima čađe..
ako misliš dugorošno u budućnost..mislim da neće padati jer su fosilna goriva ipak limitirana!

fergazer
29-11-2004, 17:22
P baš i ne prlja dizel znaš, ako usporediš benzince koji toče <FONT COLOR="red">super 98</FONT> i recimo stare aute koji toče <B>dizel</B> vidjet ces da i nema neke razlike, čak ti i benzinci više zagađuju od dizela. Naravno pod pretpostavkom da su auti dobro održavani a ne ko 90% Yugicha sta se nalaze na cestama iz kojih šiba plavi dim ili oni stari Mercedes dizeli iz kojih piči dim ko da auto ide na drva :smile06: :smile06: !!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

f-toyota4
29-11-2004, 18:07
odgovor na tvoje prijašnje pitanje ferg>>cijene se neće mijenjati..barem neće ovaj tjedan
dobro..ovi zagađuju jer idu na benzin koji ima olovo..ali dizeliši su ipak veći eko problel zbog čestica čađe..istina sada neki(peugeot) ugrađuju filter čestica čađe..
da,dobri su stari jugići..troše 10l benzina i 2 l ulja na 100km..ali ipak najviše dime stari fiat i lancia alfa dizelaši..mercedesi su još mila majka..ako izuzmemo one sa 500 000km

fergazer
29-11-2004, 22:11
Pa naravno da dime kad nisu održavani kak se spada, da su održavani kak Bog zapovedi bilo bi svim sudionicima prometa lakše!
Imam takav filing da se cijene mijenjaju na niže samo što Ina povećava svoje marže na razinu koja je bila prije ove "krize"!!
Lopovi :smile23: :smile23: !!

f-toyota4
29-11-2004, 23:20
samo se ti ljuti..heheh. hebe se njima

rs turbo
30-11-2004, 13:21
:(

f-toyota4
30-11-2004, 15:59
vidiš danas afere u novinama vezane za upravu ine..kod nas se neke stvari nikad ne mijenjaju..to je nevjerojatno :smile23:

rs turbo
30-11-2004, 16:28
tu nema pomoći, na nama običnim smrtnicima je da šutimo i trpimo :smile09: .
Preostaje nam nada da će jednom doć bolje vrijeme za sve ;)

f-toyota4
30-11-2004, 16:33
da,svakako :))

rs turbo
30-11-2004, 16:52
Znam da je utopija :)) , al ××××ga imaš razlog za ne ubit se :smile25:

f-toyota4
30-11-2004, 19:53
treba revoluciju dignut REVOLUCIJU

fergazer
30-11-2004, 23:17
Je da, baš mi se da!

f-toyota4
30-11-2004, 23:37
ko zna,ako te ne pogube ko Matiju Gupca..možda baš dođeš na vlast.. :smile06:

fergazer
01-12-2004, 11:43
Kako da ne, sve sam lud za tim...