PDA

Pogledaj cijelu verziju : Poliranje novog auta.



tvarat
21-05-2004, 09:57
Prijatelj i ja smo imali malu prepirku oko toga dali novi auto treba ispolirati ili ne. On naime tvrdi da sa poliranjem na novom autu dodatno zasticuje lak, pa Vas molim za misljenje o tome. Pozdrav ! :smile10: <br><hr>

mc
21-05-2004, 10:01
Meni to zvuci kao velika bedastoca. Poliranjem se skida apsisali sloj laka kojega sigurno nema kod novog auta. Mozda je tvoj frend mislio na vosak - on je pozeljan uvijek... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
21-05-2004, 10:04
always wax your kar :))

mc
21-05-2004, 10:08
:smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
21-05-2004, 10:27
:)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Dr. Strangelove
21-05-2004, 10:57
Joj to me podsjeća na frendovog starog, koji je kupio novu Xsaru... i odma je za nju nakupovo kozmetike... naravno uzeo je i polituru :smile17: ...
...Politura je politura upravo zato jer u njoj ima sitnih čestica koje skidaju gornji sloj laka... Novi auto NE TREBA polirat min. 5 godina! (metalik i duže).... samo vosak i to je to.... zajeb je što su neki proizvođači počeli i vosak prodavat pod Polish...ali zato postoje deklaracije i upute na ambalaži....<br><hr>

mc
21-05-2004, 11:44
Dr., jel upotri××××o polituru? :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
21-05-2004, 12:38
nemam pojma... ne viđam se tak često s tim frendom, a on je odselio od kuće... al vidim mu starog u novom C3... izgleda da je riješio Xsaru... Ziher mu ju ostalo nešto te politure i za C3 :))

mc
21-05-2004, 12:56
:smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

DD
21-05-2004, 18:19
Pa nemrem vjerovati koje su ovo bedastoče.Novi auto se ne polira 5 godina?????

Postoji više vrsta politur pasti i špric lak politura ( auto se malo pošprica sa politur spreyom i onda se glanca, to je najfiniji dio poliranja).Po finoći , znači od najfinije do grubljih.I NOVI auto se može sa finim polirom izpolirati , da dobije još bolji sjaj, a samim time se ne skida lak ( isusek , koja glupost!!!) , nego dapače se još poboljšava kvaliteta laka.

Axl
21-05-2004, 19:31
Novi auto se ne treba polirati bar jedno godinu dana (ne bas 5)osim ako ga negdje ne ogrebete, ono sto mi ne vidimo jeste da se u tvornici, auto prije izlaska ,polira posebnim politurama i izvlace se sitnije greske na taj nacin. Vosak treba stavljati i tako stititi lak.
Nisam cuo da je ikada poliranje poboljsalo kvalitet laka DD

DD
21-05-2004, 19:37
Pa sad si čuo.Govorim o finom poliranju.

DD
21-05-2004, 19:41
Da mi se da napravio bi jednu prezentaciju.Da dođe neko sa starim i novim autom, ili bolje neko sa novim da mu pokažem kolko sa kvalitetnim stvarima se može još poboljšati lak.Mislim da bi večini pala vilica od iznenađenja.Sve je to iskustvo.

zidar
21-05-2004, 20:29
Pa normalno da se mora polirati(novi)kad ga naši vrli zastupnici isporuče sa jako dobro skinutom konzervacijom pa je ima na svim dijelovima auta.
A da ne velim da to sve uredno i lijepo naplate.

Axl
21-05-2004, 23:52
DD predpostavljam da se bavis tim poslom posto imas iskustva, ja sam se dosta bavio time prije , sad u zadnjih 2 god. sam van toga. Znam da poliranjem dobijes sjaj ali mene buni to sto znam da polir skida tanki sloj laka, kakav god da je ,to je polir, pa ne razumijem kako ga onda obogati ili poboljsa? To je i meni bitno jer uskoro kupujem novi auto pa ako si profesionalac savjetuj

mc
22-05-2004, 11:21
Ajde Dom, kad nam vec otkrivas Ameriku, daj vise informacija. Koja se sredstva koriste za to fino poliranje i na koji nacin se polira. Ja samo znam kako se radi poliranje koje rjesava apsisali lak.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
22-05-2004, 11:35
Meni to nema smisla. Puntekov lak nakon skoro 4 godine izgleda odlično. Jednostavno; auto se često pere i velik dio vremena provodi u garaži. Tek ga ovo ljeto kanim ispolirat i to više reda radi.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

DD
22-05-2004, 12:16
Ej mc ,ne otkrivam ja nikakvu Ameriku.

Dođi do mene pa ću ti pokazati , a onda se bar ispričaj na nekoreknosti s ovom Amerikom.Ispolirat ću ti jedan blatobran , drugog ostavit tvornički , pa onda nešto govori.

DD
22-05-2004, 12:29
Axl, tebi pošto si pristojan ću napisati za novi auto ja koristim Armor All Car Wax spray, pošpricaš i poliraš.Daje sjaj laku i zaštićuje ga od svih vremenskih nepodpština, štiti lak od svega.Imaš također i Motip Speed Wax , na istu foru samo je sa voskom.Vjerojatno postoje još i druge firme koje to rade.A sve sam naučio od suseda lakirera koji mi je pokazao koje sve paste postoje za poliranje kad friško polakiraš auto.Te metode ti koriste svi ovi dileri sa autima, jer je poslije jako teško otkriti jeli auto lakiran.

Mehanicar
22-05-2004, 12:50
jedan je Wax a drugi je Wax s voskom, :smile25: , super ti je ova !
a poliranjem kako god ono bilo skidas sloj laka, ali nema veze to je ipak jako mikronski sloj i sitno pogotovo blazim politurama , poslije ga teba navoskati nekim tvrdim voskom i onda si miran duze vrijeme, mozes ga samo prati sa samponom koji u sebi ima vosak, a kad ti se vizualno vise ne bude svidjao, ponovo na poliranje ( 1 do max. 2 puta godisnje - moje misljenje )

DD
22-05-2004, 12:54
Mehaničar , zbilja ne vidim kaj je tu čudno da jedan sadrži vosak , a drugi ne???????

INTERCEPTOR
22-05-2004, 14:18
Pa VAX je oznaka za vosak, sad ne znam jelI se to engleski tako kaža ili šta več.

Al i vosak za kosu je isto vax.

Mehanicar
22-05-2004, 14:40
pa ako je wax onda je vosak ili je to neki novi engleski ili marketinski trik ! :smile24:

DD
22-05-2004, 17:03
Cep , vosak za kosu???? I kaj onda radi taj vosak??? :smile12: :smile12:

DD
22-05-2004, 17:05
Sad zbilja neznam , ali na jednom proizvodu decidirano piše da ima vosak i to ono naglašeno , a na drugom se uopće nigdje ne spominje. :smile12:

DD
22-05-2004, 17:07
Znam da kod auto šampona baš piše na nekima da ima vosak i taj se baš ne pjeni ,a na nekim šamponima baš piše da je to šampon za sjaj lak i taj se pjeni.
Znači na nekima piše da ima voska , na nekima ne!

INTERCEPTOR
22-05-2004, 17:26
DD pa nešto tipa gel, samo nije tekuće nego kruto.

mc
22-05-2004, 21:37
DD, meni je to velika novost, pa zato "Amerika" - naj se srditi... :)

Morat ces mi pokazati i demonstrirati to cudo. Cujemo se...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

DD
23-05-2004, 11:05
Pa naravno da ti budem demonstriral to .....

5 min posla ( na jednom blatobranu ;) )

Brock
23-05-2004, 19:10
Daj mu radije demonstriraj na mojem cijelom autu... tak bu dobil bolji uvid u problematiku... :))

DD
23-05-2004, 19:15
Dođi i ti , ko na Zepter prezentaciju. :)

Aero
23-05-2004, 19:17
Nego di ima za kupiti sva ta čuda? :smile10: :smile22:

Dom-Dom
23-05-2004, 19:30
Pa recimo na OMV pumpama , Sonax je u Heinzlovoj......

Aero
23-05-2004, 19:34
OK. :)

mc
24-05-2004, 09:38
Znam da ste vec pisali za Sonax u Heinzelovoj, ali sam zaboravio, pa ako moze jos jednom malo detaljnije o tocnoj lokaciji. :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
24-05-2004, 09:39
ja sam prije kupovao Sonax na Heinzlovoj, jer je to glavni uvoznik Buhić...ali zadnji put su nešto preuređivali tak da sam zvisil, pitanje dal se još tamo može kupit...od onda kupujem u Mercatoru... <br><hr>

Dr. Strangelove
24-05-2004, 09:52
BTW DD..ti proizvodi koje ti navodiš vrlo vjerojatno niti ne sadrže polituru (pod politurom podrazumijevam čestice bilo koje veličine koje djeluju na lak abrazijom)... već samo vosak... bio to carnauba ili sličan... Činjenica je i da češ i samo sa voskom vidjet promjenu u sjaju laka...pogotovo na novom autu...Moja Felicija je metalik srebrna, stara 6,5 godina i dosad sam ju samo dvaput godišnje zaštitio sa Sonaxovim carnauba voskom... (otprilike je zahtjevno ko i poliranje jer je to najtvrđi prirodni vosak)... tek sada nakon 6,5 godina auto lagano gubi sjaj i leglo bi mu jedno poliranje... (kad kažem poliranje onda mislim, kao što sam gore naveo na djelovanje sredstvom koje u sebi sadrži čestice koje agresivno djeluju na lak, tj. abrazivno...)

Dr. Strangelove
24-05-2004, 09:55
...tak da i dalje stojim kod činjenice da novi auto netreba polirat bar 5 godina uz pravilno održavanje (pogotovo metalik)... Jedino ak podrazumijevate nanošenje voska poliranjem, onda ok :))