PDA

Pogledaj cijelu verziju : Draskovic nije dobrodosao u Hrvatsku

Leone
16-05-2004, 15:49
Ministar spoljnjih poslova SGC Vuk Drašković, nije dobrodošao u Hrvatsku, stav je predsednika Hrvatske Stjepana Mesića.

Hrvatski predsednik Stjepan Mesić izjavio je da je u službenu posetu Hrvatskoj pozvao samo predsednika Srbije i Crne Gore Svetozara Marovića a da mu nije poznato da je neko pozvao Vuka Draškovića, novog ministra spoljnih poslova Srbije i Crne Gore.

Kako prenosi Hrvatska televizija Mesić je rekao da je u posetu pozvao predsednika Svetozara Marovića, i da ne zna koga će on povesti sa sobom. Na insistiranje novinara da odgovori da li je Drašković dobrodošao u Hrvatsku, Stjepan Mesić je odgovorio: “dobrodošao je Svetozar Marović”. Kako B92 nezvanično saznaje, Mesićeva izjava mogla bi biti reakcija na intervju koji je Vuk Drašković dao hrvatskom nedeljniku "Globus", gde je izjavio kako je u Hrvatskoj vođen građanski rat, i zatražio od Hrvatske da povuče tužbu koju je protiv SRJ podnela Međunarodnom sudu pravde.

U tekstu „Glasnik mira sa Ravne Gore“ hrvatski nedeljnik citira Draškovićevu izjavu da „bi najbolja odluka bila da se prošlost prepusti istoričarima... pa i psihopatolozima, a da se mi okrenemo budućnosti i postignemo sporazum...“ U istom intervjuu Drašković je izjavio da pozdravlja izvinjenje Svetozara Marovića hrvatskom narodu, da podržava politiku hrvatskog premijera Ive Sanadera i da je najprijatnije iznenađen izjavama hrvatskih čelnika o Jasenovcu, koje bi, da su izgovorene pre desetak godina, možda sprečile nesreću.

cancika
16-05-2004, 16:00
"Drašković je izjavio ......da je najprijatnije iznenađen izjavama hrvatskih čelnika o Jasenovcu, koje bi, da su izgovorene pre desetak godina, možda sprečile nesreću."

O.K. Draskovicu, ali da su srpski celnici pre deset godina izjavili ono sto nisu njihove izjave bi, ne mozda nego sigurno, sprecile nesrecu.

I jos jedna stvar, ako ono bese gradjanski rat, kako to da su mene mobilisali u Srbiji i poslali u Hrvatsku ?

Svaka ti čast
16-05-2004, 16:23
cvancika, naročito za onaj tvoj zadnji paragraf.
Pozdrav!

Smiljan
16-05-2004, 17:25
Na to pitanje naravno nije teško odgovoriti:
-ne doprinosi

U svakom slučaju Drašković je zaista imao par u najboljem
slučaju nesmotrenih izjava u stilu:
-"svi bi trebali da povuku tužbe protivu svih" ,i slično...

Što bi u slobodnom tumačenju moglo da znači:
-šta je bilo bilo je 'ajde da to sve zaboravimo !?

Nikako ne treba zaboraviti i još uvek nerazjašnjenu
ulogu "Srpske dobrovoljačke garde" o koju se kasnije (sredinom
devedesetih) gore pomenuti Drašković javno (posle svega!) ograđivao:

-"Giška je to sve na svoju ruku organizovao"...

U svakom slčaju Mesićev stav je potpuno razumljiv, po mom mišljenju.

pa
16-05-2004, 19:19
- kad trebadne ici u Hrvatsku neka posalje svoju zenu , ona je sigurno dobro dosla jer bas ×××× kako vama odgovara a i vase je krvi. :smile16: :smile06:

Nije ni mosec jos gore dobrodosao u Srbiju pa ide kao da nije cinio zocine protiv srba, ali Srbi su ipak pojam civilizacije ne samo za malecku Hrvatsku vec i za ostali svijet. ;)

pa
16-05-2004, 19:22
- kad trebadne ici u Hrvatsku neka posalje svoju zenu , ona je sigurno dobro dosla jer bas ×××× kako vama odgovara a i vase je krvi. :smile16: :smile06:

Nije ni mosec PARDON MESIC jos gore dobrodosao u Srbiju pa ide kao da nije cinio zocine protiv srba, ali Srbi su ipak pojam civilizacije ne samo za malecku Hrvatsku vec i za ostali svijet. ;)

Da i ja kažem
17-05-2004, 05:50
isto tako samo jednu stvar..
Ako ono ne biješe Hrvatska agresija u BiH, kako to da mene MORH i HV nasilno protiv moje volje mobilišu u Hrvatskoj i pošalju me kao okupatora na teritoriju teritoriju druge države,u mom slučaju BiH ?
U mom konkretnom slučaju radi se o jednim dijelom o mom slanju u Bosansku Posavinu,a drugim dijelom u Srednju Bosnu!
To vjerovatno nije "agresija" na drugu državu nego isključivo na mene kao pojedinca,jer sam išao pod pretnjom otkaza i meni i mojoj obitelji,itd,itd,itd!

Dali je i ovaj slučaj za komentar:

"Svaka ti čast za zadnji post!",ili će se gospoda i dalje praviti blesava kad se potegne ovakvo pitanje?

Hej Srbadijo
17-05-2004, 12:09
Gonite se svi u tri macke ××××ne opancarske odavde, koji vas kukuruz ovdje drzi kad samo kenjate bez veze.
Put up or shut the hell up morons.

jejee
17-05-2004, 19:32
to je tacno da je Hratska izvrila agresiju na Bosnuto i ptice sa grane znaju.
Vec se javno zna da je 80%invalida domovinskog rata invalidi koji su osakaceni u Bosni i Hercegovini i to koliko god se potrpavalo sve vise se istina probija na svijetlost dana.

otto
17-05-2004, 21:50
A sto mislite tko je oslobodijo Bosnu od srpskog agresora , po vasem srpskom sigurno Milosevic, Mladic i Karadic a prikljucila im se saka srba iz Hrvatske.

>>Vec se javno
18-05-2004, 00:24
zna da je 80%invalida domovinskog rata invalidi koji su osakaceni u Bosni i Hercegovini...<<

Ovo je ziva istina. Bogami nailazili su na jako tvrdo u Bosni. Valjda ih je tamo vise stradalo nego u toku celog rata u HR.
Zato su bili podivljali kada su izvrsili masovni zlocin u Mrkonjicu.