PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hristos__UK

Romas in Srbia
07-05-2004, 21:35
Beogard -- Posle rasističkih poruka u Nišu i Novom Sadu, plakati kojima se preti Romima osvanuli su i u Zemunu.

U naseljima u Zemunu živi oko 2.000 Roma. Po romskim naseljima Vojni Put i Bački Ilovnik izlepljeni su plakati organizacije Grofaš, koja se, kako se kaže na plakatima, zasniva na etničkim principima Zemuna. Na plakatima su iscrtani kukasti krstovi, a Romima, kao najbrojnijoj manjini, poručuje se da se ne udaljavaju od svojih naselja.

Romi u naselju Vojni put tvrde da ih grupe mladića starosti oko 17-18 godina napadaju svaki drugi dan, da dolaze u kombijima i da su ponekad maskirani: “U strahu smo, okupljamo se svake večeri, štitimo svoja naselja i kuće. Bila su do sada dva incidenta, policija je reagovala, često nas obilaze. Ne znamo šta će biti dalje”, kaže jedan od stanovnika naselja..

Predsednik opštine Zemun Vladan Janićijević kaže za B92 da se ne zna ko stoji iza napada na Rome i organizacije Grofaš. S druge strane, on kaže da Romi preteruju kada tvrde da su svakodnevno mete napada: “To je prenaglašeno, to je ocena MUP-a. obezbeđenje škole je pojačano, a istovremeno svaka škola je dobila po jednog milicionera pozornika, koji brine o školi”, kazao je Janićijević.

Romi međutim tvrde da je zaštita organizovana samo u školskim zgradama, ali ne i na putu od naselja do škola i da će deca ostajati kod kuće sve dok ne prestanu napadi.

Answers
07-05-2004, 21:51
...who says that the Srbs are Fashists? Read the reaktions please:

Legalizam na delu!
Sramota bre ko god misli da za ovakve stvari nije kriva Vlada!
Ima da nas nema vrlo brzo ako se ljudi ne opasulje i pocnu da razmisljaju o tome kako da bolje zive a ne o teorijama zavera!
(Ignjat Kilibarda, 07. maj 2004 20:43)

Kad su ispujdani iz Slovenije, izgubili ratove u Hrvatskoj i Bosni, predali se NATO-u fasistima, Srbima nije ostalo nista drugo nego da nadju nekog ko je dovoljno slab da ga i oni mogu maltretirati. Jadni Romi u takvoj Srbiji.
(Nedzad, 07. maj 2004 19:00)

Nemacka posle prvog rata, isfrustrirana, fasizam, Hitler, mrak... 100 godina kasnije Srbija...
(Doktor, 07. maj 2004 18:54)

Answers
07-05-2004, 21:52
SRAMOTA, nacionalozam ce unistiti Srbe!
(sam, 07. maj 2004 18:27)

Efekat ovakve vesti bio bi mozda veci kada bi se objavljivale fotografije plakata, ili makar tacno naveo tekst koji na njima pise.
(peca, 07. maj 2004 18:04)

Ne mogu da verujem da neki ovakve vesti vide kao "podmetanje"... Jer smo mi inace, zna se, pravi primer i obrazac svima i treba se ugledati na Srbiju kada su u pitanju medjunacionalni odnosi! Ovde niko nikoga ne poredi sa Hitlerom - zna se sta je on radio a sta ovi dripci rade po Zemunu. Medjutim, ne moze se poreci da su takvi ispadi postali sve cesci, i da se vlasti nikada protiv njih nisu borile. U nasoj zemlji je mnogo toga trulo i bolesno. Drustvene vrednosti su izvrnute, kriminalci poput Legije su heroji mnogima, DS-ove afere su vidjene kao mnogo gore nego odgovornost za hladnjace i masovne grobnice po Batajnici i netrpeljivost prema svemu i svima koj inisu deo Vaskolikog Srpstva se pozdravlja! Ja bih voleo da je ono sto se desava u Zemunu samo lokalni ispad sacice ×××××× i ludaka. Medjutim, to je deo sire drustvene pojave koje ide ruku u ruku sa svime onime sto se desavalo kod nas u zadnjih 15 godina. Reci da je to samo "namestaljka" je skroz pogresno.
(Ivan M, 07. maj 2004 18:02)

Answers
07-05-2004, 21:54
POLICIJA, ALO BRE!!!!!!! HOCETE LI REAGOVATI VISE???
(sanja, 07. maj 2004 17:04)

Nacionalizam je neprestano huljenje na Boga (prirodu) zato što je stvorio tako puno ljudi različitih po boji kože i shvatanjima.
Ovome puno doprinosi i prazan novčanik, ali ima i psihopata koji u mutnim vremenima vide svoju šansu da se ižive i rade stvari koje inače brani i vera i ljudska kultura.
(Marija Bajus, 07. maj 2004 16:35)

Ne znam sta se sad svi foliramo, pa vecina nije ni svesna koliko smo mi netolerantni. Koliko nas bi bilo ocarano da im se cerka uda za ciganina, kakav god da je covek? Razlikujemo se samo po tome da li bi je se odrekli, ili bi tiho gundjali, a svaki stoti bi mozda to prihvatio normalno. Ako je za utehu, ne verujem da je ista bolje i u mnogim drugim sredinama po komsiluku.
(SN, 07. maj 2004 16:35)

Answers
07-05-2004, 21:56
Izjednacavati ovo sa stradanjima po Bosni ili Hrvatskoj je potpuno bezveze. Ipak, valja prepoznati zlo u zacetku i suprostaviti se zestoko. U krajnjoj liniji, vecina naseg sveta je normalna, zasto dopustiti da nas manjina sramoti.
(Sale, 07. maj 2004 16:32)

Vrlo je indikativno da se ovakve poruke pojavljuju POTPUNO sinhonizovano sirom zemlje i u ovom trenutku. Cinjenica je da Srbija nikad nije bila fasisticka i rasisticka (makar koliko neko to zeleo da opovrgne).

Isti onaj ko je zapalio dzamije u Beogradu i Nisu radi i ovo. Samo je pitanje po cijem nalogu. Zasto, to je poznato.
Dakle neko NAMERNO okrece situaciju ovde i skrece na neke druge koloseke.

Answers
07-05-2004, 21:56
Skinhedsi su pripadnici potkulture ili pokreta i nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa srpskim nacionalnim pokretima ili organizacijama.

I Marko Kraljevic u pesmi kaze "po Bogu brate Suljo Ciganine..."
(milan, 07. maj 2004 16:19)

Iako je taj cin za svaku mogucu osudu ne treba ici u krajnost i etiketirati sve gradjane srpskog naroda zbog ovakve gluposti.
Fasista i primitivaca sto zvrljaju po fasadama je u svakom drustvu bilo i bice a Srbija se samo priblizava i po tom osnovu zapadnoevropskim zemljama.
Alarmantno je doduse sto nema reakcije od Kostunice jer je ovo ipak jedna velika velika serija grafita po celoj drzavi.
(Dusan, 07. maj 2004 15:30)

Answers
07-05-2004, 21:57
Sacuvaj boze da ljudi sami moraju da se organizuju da cuvaju strazu, da zive u strahu, pa sta radi ta policija? Cemu ih placaju gradjani Srbije - da naplacuju saobracajne kazne!!! Stvarno sto rece jedan komentar nize taman pomislim ne moze gore od ovoga ali me neko uvek demantuje.
Sva fasisticka, nacioanlisticka, rasisticka, satanisticka... udruzenja da se zakonom zabrane i naravno da se taj zakon dosledno sprovodi u praksi, sve siledzije u zatvor, sve psihopate u bolnicu na lecenje, pa tek onda mozemo da se nadamo da cemo ziveti bolje.
(VA, 07. maj 2004 15:27)

Kao sto rekoh pre neki dan povodom slicnih dogadjaja u Nisu, ovoga sve vise ima u Srbiji od dolaska nove vlasti. Medjutim, vlast je, hteli to neki da prihvate i shvate ili ne, samo slika prosecnog stanja nase nacije. Ako cak i zanemarimo onu (ne)ljudsku sustinu svega ovoga, sigurno nam to ne ide na ruku povodom priblizavanja Evropskoj Uniji koja jako vrednuje ljudska prava i prava manjina. Mada, neki (citaj mnogi) to izgleda i hoce.
(Daki, 07. maj 2004 15:25)

Answers
07-05-2004, 21:57
Ama, nikako mi nije jasno kako neko moze da se "pali" na kukaste krstove, fasizam, naciste i slicno? Da li ti ljudi imaju opste obrazovanje?
(Jelena, 07. maj 2004 15:02)

Dokle cete da dozvoljavate da vas celave ulicne barabe i ponavljaci iz osnovne skole maltretiraju!?!?!?
Pocetkom '90 sam bila preslisavana od strane policije jer sam se nasla na putu nekom Arkanovom "pukovniku" koji je pozeleo da maltretira ciganski orkestar na jednom od splavova na Savi mlatarajuci pistoljem. E. nisam mu dala, ja sa svojih 50 kilograma i sa "naoruzanjem" u vidu jedne zenske tasne. Pucao mi oko i iznad glave, divljao sa sve svojim osisanim obezbedjenjemm - nije mi mogao nista.
Smirio se tek kad je dosla policija (patrola ga je NARAVNO pozdravila sa "kolega"). Nije vise maltretirao nikoga te veceri a meni se na kraju izvinio.
USTANI I BORI SE SRBIJO! Pokazite dripcima da ne smeju da vas maltretiraju i videcete, bice to neprevazidjeno zadovoljstvo!
(Dragana Lazic-Mijanovic, 07. maj 2004 14:51)

Answers
07-05-2004, 21:58

Taj neofasizam se mora saseci u korenu.
Nije tacno da se javlja samo kod nas, ima ga u celoj Evropi.... Ko onda kaze da se udaljavamo od Evrope?!
(VIK, 07. maj 2004 14:21)

Jadno i ocekivano. Nesto se gomilaju ove fasisticke ogranizacije, ne cini li vam se? Da li je to spontano ili ne, ne znam, ali mislim da pojava nije za zanemarivanje. Zna li neko ko je organizacija koja pise, po celom gradu, parole u kojima se pominju "NATO Bugarasi"? Zna li neko ko su ili sta su "Bugarasi"?
Cela je prica very simple: hoce li se odviti vajmarski scenario ili ne? Bojim se da sanse za "da" nisu zanemarljive.
Best regards to all :)
(V. Dedic, 07. maj 2004 14:10)

Dosta se bezalo iz ove zemlje.Ovakvih ima svuda i ne moze se od njih pobeci. Treba se boriti protiv njih i pobediti ih, poslati u misje rupe, iste one iz kojih su izmigoljili pre petnaestak godina ako ikad vise mislimo da zivimo ko sto dolikuje ljudima.Danas su na meti Romi, sutra Jevreju, prekosutra sve sto nema ..recimo plave oci, a posle toga naci ce vec neki novi parametar. Sa njima je moguce pricati jedino na jeziku koji razumeju, SILA. Ili oni, ili mi, druge izgleda nema.
(Onaj sto nece vise da bezi, 07. maj 2004 14:08)

Ovo je rezultat nedostatka hrabrosti od strane srpkih politicara u osudivanju ratnih kriminalaca.Sad tih sami kriminalci, koji ne mogu da zive bez rata, ce operisati u Srbiji, ko sto su to uradili sve vreme, i terorisati manjine u Srbiji a onda same srpske liberale. Zalosno ali realno, sad ce sami Srbi i manjine u samoj Srbiji videti sta znaci biti diskrimisan.
(batajnica-masovna grobnica, 07. maj 2004 13:56)

Answers
07-05-2004, 21:59
Toliko se pisalo i piše zadnjih dana o "fašističkim" napisima diljem Srbije da to postaje zaista, indikativno. Prosto me sramota što sam Srbin. Možda je to i intencija ovakvih napisa. Ili da se skrene pažnja, kako domaćoj, još više, svetskoj javnosti, na ovu pošast. Koja se zahuktava odavde. Ispade da je Srbija riznica i škola fašizma. Samo nam treba još "naučna" obrada CNN-a i eto nas, rame uz rame sa Hitlerom. Mislim da su i vesti i reakcije predimenzionirane. Mislim takodje, da od ove priče nema ništa. Pa Srbija i Srbi su imali puno puta i lepših i boljih mogućnosti. Da se priključe jačima. Da sve druge proteraju i da ostanu sami. Nisu to radili onda, kada je bilo lakše. Zašto bi to radili sada. Izabrali su stranu za koju su mislili da je pravednija. Za naš otpor platili smo veliku cenu . I na to smo ponosni. Mislim da je ovo podmetanje najniže vrste, koje se orkestrira iz odredjenih krugova i iz odredjenih razloga.
(Mladen Mladenovic, 07. maj 2004 13:53)

Answers
Odrastao sam u okolini Pozarevca u sredini u kojoj zivi velika Romska zajednica.Vecina mojih najboljih prijatelja iz detinjstva su Romi.Zato me ovakve vesti jako pogadjaju i plase.Ovde nema "ako" i "ili".Ovde mora celo drustvo hitno da se mobilise, dok je ovo samo jos na pocetku, dok je samo na pretnjama i javnim istupima ovih socijopataskih bolesnika koji ovime uznemiravaju i vredjaju ne samo Rome vec i citavu srpsku naciju koja je zajedno sa Romima delila istu tesku sudbinu kroz vekove.U ime svojih prijatelja Roma, kao i u svoje licno ime zahtevam da policija pod hitno uhapsi te neonaciste, kao i da se povede siroka drustvena kampanja protiv tog zla.Moramo se tome suprotstaviti dok je jos na pocetku, inace ako stvar izmakne kontroli moze se pojaviti neki novi Hitler ili Milosevic.
(Rakac, 07. maj 2004 13:25)

Nije mi jasno gde su silni intelektualci recimo iz SANU, koji su u stanju da nam danima ispiru mozak sa recima genocid, pogrom, klanje, spaljena ognjista itd kad Srbi stradaju, a kad se nekom drugom to desi onda cute. Sta ocekivato onda od obicnih ljudi ako intelektualna elita okrece glavu? A policija je posebna prica. Neko vece se covek srusio na ulici i dok smo mu ja i jos jedan prolaznik pokusali ukazati prvu pomoc patrola policije je stajala na 5 metara i smejala nam se. Covek je na kraju bio ok jer je imao "samo" napad epilepsije. Ali sta ja da ocekujem od te policije? Da me tamburaju po glavi na protestima, da sede po kaficima sa svercerima, valjda je to nivo ljudi sa kojima najbolje komuniciraju?
(Ja, 07. maj 2004 13:21)

Answers

Ovo je strasno! Kada ce ostali neSrbi da dodju na red?Uskoro, verovatno!Iz ove zemlje bi trebalo pobeci sto pre, dok nam je glava na ramenima. Mislim na nas cija se prezimena ne zavrsavaju na IC.STRASNO!
(Jelena, 07. maj 2004 12:50)

I sta? Na ovo niko nema komentar?
Kao, to su samo klinci iz Zemuna... Sve dok narod u Srbiji ne pocne da postuje i Rome i Albance i sve ostale kao LJUDE koji imaju porodice i koji takodje vole svoju decu i koje takodje boli kad ih udaris, Srbija ce biti u Srednjem veku.
Zemun je geografski deo Vojvodine u kojoj zivi 21 nacija, i u kojoj nema starosedelaca i doseljenika, jer su tu SVI doseljenici posto je Vojvodina dugo, dugo bila samo jedna obicna mocvara...
Ali koga jos to interesuje.
(Odlaznik, 07. maj 2004 12:35)

To je potpuni horor. A shto policija ne pomogne tim privatnim strazhama? Ti ljudi ocigledno zive u strahu.
Ili za siromashne i na margini vazhe drugachija pravila nego za ostale?
(sonic, 07. maj 2004 12:26)

Answers
07-05-2004, 22:00
Sto se cudimo? Srbija je zemlja u kojoj prisustvujemo radjanju fashizma, i to je neporecivo! Klerikalni politicari, naravno, nece uciniti nista da sprece fasizam, a crkva ce, sa svoje strane, da gudi ono cuveno ''budimo ljudi'', koje predstavalja samo izraz nacionalne impotencije da se istinski savladaju kleronacisticki ispadi!
(sasa, 07. maj 2004 12:03)

Baš sam se pitao koliko niže još može da padne naš "nebeski narod" i kad god kažem sebi: "E, ovo je najniže, dalje nema" nađe se neko da me razuveri. Nije toliko strašno (mada je strašno po sebi!) to što grupa po okolinu opasnih i bezperspektivnih luzera radi, već to što većina okreće glavu na drugu stranu i pravi se da se to ne dešava njihovim komšijama, kakvi god da su. Pa šta je sad sa "živim svecima" i "hodajućim ikonama svetosavskim", sa tzv. "srpskom duhovnošću" koja je, izgleda ne samo bez duše nego i bez mozga?!
(Branislav Stanković, Surčin, 07. maj 2004 11:45)

Answers
07-05-2004, 22:00

Mozemo mi posle da pricamo kako su Hrvati, Amerikanci ili ovi ili oni ovakvi i onakvi, ustase, fasisti itd, itd. ali lepo se vidi ko smo mi i sta smo. Ni ovi ratovi nisu slucajni, ni Srebrenica nije bila slucajnost, niti je sud za ratne zlocine u Hagu politicka institucija da bi se "demonizovao" srpski narod. Na ovakvim stvarima se pokazuje nasa tuzna stvarnost i realnost. Jadna smo mi zemlja.
(Ivan II, 07. maj 2004 11:44)

Taktika i logika ove fantomske organizacije "Grofaš" me u mnogome podseća na Arkanove "Tigrove" i druge paravojne formacije Miloševićević raznoraznih terorističkih organizacija koje su na primer slane u Bijeljinu i druga mesta u Bosni početkom 1992 radi izazivanja medjunacionalnih mržnji, ubistava kako bi se izazvao revolt lokalnih gradjana, pa i osveta, a sve u cilju stvaranja slike da je višenacionalna zajednica nemoguća.

Pa ako je
08-05-2004, 02:01
visenacionalna zajednica moguca, zasto je onda Hrvatska preko noci postala jednonacionalna?
Prvi oni tvrde da je visenacionalnost utopija, i toga su se drzali od samog pocetka Ju krize do danasnjih dana.

Kad pricam sa Hrvatima o vrednostima multinacionalnog drustva, oni svi u glas me pitaju "Fredo, sta ce ti to????"

Drastican primer nemoguceg opstanka multinacionalnog drustva u nekim sredinama je Kosovo juce i danas, a narocito 17. maja 2004., i pored nadcovecanskih napora medjunarodne zajednice.

Rekoh, U NEKIM SREDINAMA (Kosovu, Hrvatskoj, Sloveniji), dok Srbija , KOJA JE OVDE NEZASLUZENO NA TAPETU, jedini primer u jugoistocnoj Evropi koji ide u prilog teoriji da je multietnicko drustvo moguce.

NEMA VECEG LICEMERJA VEC JEDINO MULTIETNOCKO DRUSTVO KRITIKOVATI ZA NEMULTIETNICNOST!!!

Drugovi kriticari, i nadobudni strucnjaci za multietnicnost, na vasu zalost, bar sto se tice Srbije necete se proslaviti, jer su cinjenice protiv vas.
Uputite se u ostale ex-YU republike (sem Makedonije), mozda i doktorirate.

Sto se
08-05-2004, 02:07
Roma tice, u Hrvatskoj postoje zasebne skole za Rome, sto mi mirise na aperthejd.
U Srbiji romska deca idu u skolu zajedno sa ostalima.

U HR, postoji sijaset primera fizickog zlostavljanja Roma; napadi se desavaju svakodnevno.

E moj Flavio/Vladane ili koji si vec ×××××, izgleda da ti je sudbina da ne mozes nikako da se otrgnes od DEMAGOGIJE!

Ah da
08-05-2004, 02:14
zaboravio sam ti reci da mi nije padalo na pamet da tvoje prepisivacke vestina sumljivog i misterioznog izvora citam u celosti, vec sam jedino procitao poslednju bullshit recenicu, pa sam ti odgovorio, mada po pravilu misterozne citate balkanskih dileja treba ignorisati.

me razumijem...
08-05-2004, 06:27
..te Fredo...ova tema je pozitivna za Srbe i Srbiju...Ljudi su uglavnom reagirali na pojavu - za Srbiju - pozitivno,
zar ne?

Nego, nas Hristos je jednom pisao o nekoj skoli na sjeveru Hrvatske, -mislim cakovcu? gdjr su se roditelji protivili da im djeca idu sa romima u razrede...radilo se je o maloj seoskoj skoli, a u okolicu su se doselili Romi i najedom ih je bilo preko 50% (posto)... a jedva da su znali Hrvatski...

Sjecam se da je pronadjeno rjesenje bilo Romima na veliko zadovoljstvo...

Pa Hristos je neutralan demokrata, zainteresiran za ljudska prava i prava manjina...pa nas je htip informirati o situaciji sa Romima i u Srbiji.

Albanac
08-05-2004, 21:09
\'Srbija nije imala Nacizam\'!!!!Pa ko to kaze?

Ja sam ziveo ceo moj zivot u sistemu apartedia na kosovu.Moja skola je bio podrum ,samo zato sto sam ja bio albanac.Srbija imala ,ima ekstremni racizam, religijsko netrplenje,i osecaj superiornosti nad drugim ljudima.Pa sta vi to zovete-LIBERALIZAM??

Tako je
09-05-2004, 00:12
Albanac, nigde u svetu ne postoji toliki fasizam kao na Kosovu danas.

Gde je jos u svetu moguce kretanje samo uz pratnju vojske ma na Kosovu?
Gde ucenici nacionalne manjine u svetu mogu ici u skolu u pratnji tenkova, ma na Kosovu?

Ko je bio kriv za sve decenijske traume koje su vladale na Kosovu, pa shiptari naravno, oni isti koji su krivi za prosli 17. mart. Valjda je svima na svetu sada jasno gde djavo spava.

hehehe
09-05-2004, 04:42
Ti hej bre , ko si da si ali Srbinu ni popusit nemozes jer si gad i podmetnuti ×××××n .
Ma vi se prestavljali kao Srbi ili ne vi ste za Srbe najniza mizerija koja svoju proslost i sadasnjost zeli zamaskirati i podturiti Srbim.
Ne zna se ko je gori ili ustasa ili sifsa none. :smile06: :smile06: :smile06: Srbi se trebaju distancirati od vas cigana i biti na oprezu od pometanja i zlobe i stvar je rijesena. :smile06: :smile16:

eto vidis...
13-05-2004, 21:41
...Fredo...SVI vas stalno sibaju...
Toliko se mrznje sakupilo kod Albanaca zbog decenija ponizavanja, sikaniranja...a sad vam se je sve to obilo u glavu...

Isto svuda (HR, BiH) i uvjek...
DO KADA??

Ja znam
13-05-2004, 23:38
samo da se tim shiptarima njihovo divljastvo i te kako ovih dana obija o glavu. Vise niko ziv i ne pominje nezavisno Kosovo.

Vase divljastvo isto tako vas kosta, a tek ce kostati. Novcana nadoknada porodici Zec od 200.000 E je tek pocetak.

sta se tice
14-05-2004, 08:33
...albanaca, sta ces...przaostali i predugo i pretesko pod srpskom cizmom...

pitanje je...
14-05-2004, 11:11
...zasto se ste vi posvadjali sa SVIMA?? to je pitanje - Fredo?

Mi smo se eto vas rijesili i nama moze biti samo bolje...

Kad se POTPUNO otkacimo svake vrsti srpskog utjecaja u tih 70-ak godina pod vasom dominavcijom, bit ce puno brze puno bolje...

A to ce se dogoditi kad nova generacija, rodjena poslije 1988...stasa... Brzo ce to ici Fredo...

Pitanje je kad cete vi stati na noge? To je pitanje? Bojim se da uskoro necete... pod uskoro mislim 30-50 godina...

Nismo uopste
14-05-2004, 12:54
posvadjani, rekao sam, a ponovicu jos jednom, vreme rata je proslo. Cak nismo ni sa vama posvadjani, sem u poprilicnom broju vasih usijanih glava (naravno, usijanih od mrznje).

Priznam da stvari ne idu sa shiptarima zbog njihovog rodovskog primitivizma i divljastva, ali svet, a pre svih Evropa ce naci resenje za tu pokrajinu. Oni su trazili, oni su preuzeli punu odgovornost da o tome povedu racuna.

>>Mi smo se eto vas rijesili i nama moze biti samo bolje...<<

Neznam na sta mislis? Ako mislis na Srbiju, pa resili ste se do naseg ukljucivanja u EU, sto ce se morati desiti. Onda cemo opet svi sedeti u istim klupama. Dakle, resili ste se nas na kratko.

Ako mislis na vase gradjane srpske nacionalnosti, ne bih rekao da ste ih se resili. Ja jos imam imovinu tamo, i od nje necu odustati ni jednog sekunda.
Bice tu jos popravka kuca, nadoknade stete, itd.

>>Kad se POTPUNO otkacimo svake vrsti srpskog utjecaja u tih 70-ak godina pod vasom dominavcijom, bit ce puno brze puno bolje...<<

Dakle, doci ce vreme da cemo opet biti skupa. Prc ge vezen zucen!

>>A to ce se dogoditi kad nova generacija, rodjena poslije 1988...stasa... Brzo ce to ici Fredo...<<

Nadam se i u stasanje mladjih generacija u Srbiji takodje.

>>Pitanje je kad cete vi stati na noge? To je pitanje? Bojim se da uskoro necete... pod uskoro mislim 30-50 godina...<<

Nista ne brini, mi smo puni iznenadjenja kao i 5.10.2000. kada ste se hvatali za glavu, i zavidno gundjali da je svet opsednut nama. Jel se secas?