PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbi izrazavaju NEZADOVOLJSTVO proslavom "BLJESKA"

Svjetli
06-05-2004, 22:50
6. maja (Tanjug) - Prognani Srbi iz Slavonije izražavaju nezadovoljstvo zbog "neaktivnosti Ministarstva spoljnih poslova SCG koje nije izrazilo protest povodom proslave oslobodjenja Zapadne Slavonije od srpske okupacije u operaciji 'Bljesak'",održanoj 1. maja u Okučanima, saopštilo je danas Udruženje Srba iz Hrvatske.
Udruženje je pozvalo nadležne organe Srbije i državne zajednice SCG na odlučniju akciju radi zaštite srpskog naroda u Hrvatskoj i da povedu veću brigu o izbeglim i prognanim Srbima.

otto
07-05-2004, 20:16
Pa dobro vi srbadijo kako to da ste vi uvijek ugrozeni u Hrvatskoj zar se opet pripremate na balvan revoluciju .Izgleda da se pojavijo opet neki vas buduci Slobo sto ce zeliti da svi srbi u jednoj drzavi to jest Velika srbija . Bilo bi vam bolje primit se postenog posla te izvinut se svakom susjedu za ono sto ste ucinili u proslosti Hrvatima.

Jos uvek
08-05-2004, 01:15
nije stiglo izvinjenje Srbima za Jasenovac - vas ponos i diku gde ste na najmorbidniji nacin pokazali vase sadisticke nagone za ubijanjem koji se ne mogu porediti sa nagonom ni jedne zveri.

Doduse, Mesic se nesto izvinio izokolo, ali nije to to. Posto Jasenovac nije eksplicitno pomenut, ja to ne priznam.

Kada vi pricate o potrebi izvinjenja Srba Hrvatima, to je kao kad ××××× drzi predavanje casnim sestrama o postenju.

pa cuj Fredo...
08-05-2004, 06:43
...pitanje je - za sta se izvinuti Srbima??

Za pravljenje mita, megalomanije, mistiku oko Jasenovcaitd, itd...oko Jasenovca, koja snosi u najvecoj mjeri odgovornost za ovaj najnoviji rat??? onda to nema smisla. Posto ja smatram, a i velik dio povjesnicara, da je ta megalomanija koja je u Srbiji stvorena oko J. velikim dijelom uzrocnik ovom ratu, ocito je da je potrebno neutralno i sa svih relaventnih izvora utvrditi istinu. Ona je utvrdjena do sad 99% (posto) postoje jos neki sitni detalji.

Uglavnom se slaze sa Kocovicem (o totalnom broju zrtava i zrtvama Srba u WW2), te o Zerjavicevom istrazivanju o SVIM zrtvama, pa tako i Jasenovcu.

Sad se jos trebaju potvrditi svi uzroci i sve uloge, UGLAVNOM SVE!

...a tu spadaju cetnicka klanja u HR i BiH u WW2, Bleiburg... koji je bio krvaviji od Jasenovca...itd

sve to treba sloziti povezati i onda dodati ovaj najnoviji rat o kojem znamo manje vise sve..., onda svi to trebaju potpisati i ONDA dolazi na red izvinjenje...prema ulogama...

Sta mislis Fredo? Da li je plan redosljeda OK?

ivan_
08-05-2004, 14:38
SRAMOTA !

Izgleda da sa srbima zajednicki zivot nije moguc ! :smile17:

otto
08-05-2004, 17:19
<font face="Courier" size="+1" color="blue">Imam pitanje za srbadiju koja zivi u lijepoj nasoj Hrvatskoj . Kako mogu zivjeti sa nama Hrvatima , kada nas napadaju da smo najgori narod u svijetu kako smo poklali tolike srbe u Jasenovcu. Isto tako napadaju Njemce ali niti jedan srbin nezeli napustiti NJemacku koji se nalazi tamo . Oni koji nas optuzujuZa razna zlodijela neka se samo odsele u svoju srbiju jos cemo vam dati cvijece te svirati zikino kolo samo da odete i nikad da se vise ne vratite.</font><br><hr>

Naravno
09-05-2004, 00:59
tvoje zelje se direktno poklapaju sa zeljama prve vam izabrane "demokratske" vlasti, pa sto se onda cudite sto su se Srbi pobunili i sto je doslo do rata.

E otto, nista tebi Srbi ne smetaju u HR samo sto ih ti i vecina vas nemoze organski da ih podnese jer ste tako vaspitani.
Sta ti smeta Srbin iz Vukovara ili Osijeka ili Belog Manastira? Ljudi zive mirno, gledaju svoja posla. Izgleda da im je jedina greska sto se konacno ne spakuju i odu. E pa necete moci da sedite na dve stolice. Zelili bi clanstvo u Evropi, a zeleli bi i cistu etnicku lijepu vasu. E vidis, bas mi je zao, ali koliko god se vi opirali, moracete da se odreknete mrznje i shovinizma.

Sto se Nemaca tice, pa rat izmedju Srba i Nemaca je zavrsen 1945. U medjuvremenu dosao Brant u Beograd, uspostavljene diplomatske i privredne veze, placena ratna otsteta, itd.
Sto se vas tice, vi cete bar jos 2 miliona godina pricati kako smo vas unesrecili u tromesecnom rat, kako smo vam popalili, porusili, silovali, ubijali, i nikada vam nece pasti na pamet da se izvinete za Jasenovac.

Dakle, razlika izmedju Nemaca i vas je VELIKA.

ma
09-05-2004, 04:25
- ××××s glupe ustase , evo ovaj otto lupa bez ikakve veze sa mozgom ;
- kaze kako Srbi ne idu iz Hrvatske kao lijepo im , pa zasto si ti onda tu ljepotu napustio gade nepiasmeni ko tebi daDE da predjes granicu tako glup.
Sta kaze (izvinuo) hehehe gdje pod nebesa
:smile06: eto ni izviniti se neznate kao ljudi jer niste odgajani kao ljudi. :smile09: :smile17:

otto
09-05-2004, 12:27
Ti si lupao u ratne bubnjeve kao i tvoji srbi ( ne svi) kako jedna manjina moze da zivi sa vecinskim narodom u miru i bozjem blagoslovu kada pisete i napadate taj narod na najgori moguci nacin osudujete da smo mi Hrvati najgori narod . Daj mi ti tako intelektualan i kako vi to kazete vaspitan i obrazovan obijasni. Unaprijed ti se zahvaljujem .

A KAKO
10-05-2004, 03:58
- je ta manjina mogla zivjeti sa tom vecinom bez problema dok su ustase bile vezane na lanac .znaci u ustasama samo lezi problem koji se zove a primitivizam.

ma sta
10-05-2004, 11:17
...Fredo Kakis?... lijepo se je zivjelo kad su Srbi imali 50% sefovskih polozaja u HR, 67% policije i 80% vijske...

Glavni je grad bio Beograd, tu se je vrsila "preraspodjela" deviza (50% zaradjenih u HR) - po potrebi...

Kakve veze je
10-05-2004, 14:09
imala srpska manjina u HR sa preraspodelom deviza?

U mom kraju u severnoj Dalmaciji, oni koji su ostajali u HR uglavnom su se bavili zemljoradnjom i stocarstvom. Skolarci su odlazili za Beograd i uglavnom nalazili posao u Srbiji kao i ja.

Danima lupate ovde o nekakvoj nepravednoj preraspodeli deviza da se stice nedvojben utisak da nemate pojma kako funkcionise fiskalni sistem jedne drzave. Ocigledno da nemate blage veze sa ekonomijom, vec prihvatate kao istinito sve ono sta vam se servira kroz medije.
Meni je jedan od vas objasnjavao bukvalno da se velika love (devize) nosila u Beograd i tamo delila. Jos samo treba da saznamo da li se nosila u torbama, dzakovima na magarcima, mulama???

Hoce li mi
10-05-2004, 14:28
neko objasniti po kom mehanizmu je Srbija bila eksploatator ostalih republika, ako izuzmemo izdvajanje u nerazvijeno Kosovo, prema kojem je opet Srbija imala najvece obaveze?

Samo nemoj da mi odgovara neki diletant koji veze nema kako to radi, vec je samo procitao nesto iz novina. Hocu strucno objasnjenje, ako ima takvih medju diskutantima.

ma
10-05-2004, 16:12
- ××××s glupe ustase , prije bi magarcu utjero nego njima , nema im premca u gluposti .Dobri su za viceve, lupaju iz hadezeovcki fasistiski novina zato tu i unazadjeni vise nego je moguce.
Treba da malo mucnu supljim tikvom da je sve to istina , vec su sami 13godina i zato rvijeme su uspjeli se zaduziti preko 20milijardi dolara vise nego bisa Juga u cijelini.Gdje im je ta lova koju glupe ustase zamisljaju da imaju. :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06:

vrlo lako
10-05-2004, 18:06
...Fredo...od kad je sisa odsjecena 1991, Srbija je potunala miljama ispod svih dna...

Kako je to moguce, a jos je popljackala svu federalnu lovu ca: 6,5 milijardi $ 1991...

Kkao hje moguce da Srbija propadne 1993 na inflaciju najvecu IKAD zabiljezenu u povijesti...

U HR rat, presjecene glavne komunikacije, 3% infrastrukture unisteno, sve ide na rat i vojsku, ali istovremeno svega ima i place su 4-5 puta vise nego u Srbiji, a tamo niti bomba pala nije??

Jednostavan odgovor - NEMA VISE SISE!!

37% infrastrukture
10-05-2004, 18:07
37% infrastrukture unisteno

hehe
10-05-2004, 18:51
ali ta te sisa bila oduvjek suva i otpisana. :smile06:

"vrlo lako"!
11-05-2004, 00:27
Ja sam trazio da mi neko strucno objasni, a ne da mi prezentira uzrocno posledicne dogadjaja po svom ukusu. To nije odgovor.

Propadanje srpske ekonomije se vremenski podudara sa trajanjem medjunarodnih sankcija, a inflacija uglavnom plod pogresne politike.

>>U HR rat, presjecene glavne komunikacije, 3% infrastrukture unisteno, sve ide na rat i vojsku, ali istovremeno svega ima i place su 4-5 puta vise nego u Srbiji, a tamo niti bomba pala nije??<<

Kod vas, rat je trajao 3 meseca, za presecene komunikacije postojala je alternativa - ni jedan deo HR nije bio komunikacijski nepokriven. Bilo je svega jer nije bilo sankcija, i jer je pomoc humanitarna i svaka druga stizala iz celog sveta. Eto, imali ste love i da se naoruzate.
Za to vreme, srpsku granicu nije mogla ni ptica da preleti, i iz toga se razvilo i crno trziste, i sverc i mafijasluk i sve negativno.
Za tvoju informaciju, te 1993. na koju se referises, po prodavnicama u Srbiji apsolutno se nista nije moglo kupiti - BUKVALNO PRAZNI RAFOVI!!!!!!!!

Dakle, jos cekam na strucni odgovor, ne u vidu nekakve sise, vec pravo strucno objasnjenje.

Jedino
11-05-2004, 00:43
mogu reci da je u zajednickoj drzavi BG profitirao, jer je bio glavni grad, pa se od budzeta iz federacije gradile federalne institucije. Medjutim, federalne institucije ostaje federalne pa kao takve ce biti predmet sukcesije.
Medjutim imas more Titovih vila letovalista za vojsku i federalne glavesine, koji su se takodje gradile od federalnog novca. Sta mislis da su Brioni izgradjeni iskljucivo od HR novca?

Mogla je YU imati 6 glavnih gradova, medjutim, ona bi tada bila po tome jedinstvena u svetu. Eto i EU je unija drzava, pa opet za glavni grad ima Brisel. Mora biti tako inace bi federalna administracija bila visestruko veca, prema tome i visestruko opterecenje budzeta federacije, unije...

ove
11-05-2004, 04:40
ustase su istog mentalnog sklopa od stocara do doktora, kad ih slusas kao da sl;usas priparanu plocu sve na isti kalup.Oni jednoglasno ponavljaju iste stvari jer su glupi da bi pojedinacno nesto naucili ili sami dosli do pravih informacija.
BeograD pa BEOGRAD , TOLIKO VAM JE U OKU DA BI GA NAJRADIJE SRAVNILI KAO HIROSIMU jer ste mentalno bolestan narod.
Ko izgradi cijeli Jadran ako su sve pare isle za Beograd ili ko izgradi cijelu Jugu iz pepela posto znate da su je hitlerovci zajedno sa ustasama gotovo unistili jedino sto je Zagreb i Hrvatska ostala sacuvana i nije unistavana na razzne nacine kao ostali dijelovi.
Vi dobro znate da je Jadran nosio najveci dio novca iz drzavnog budjeta za obnovu i izgradnju cak i onih mijesta koja su bila pustos.
Niti je Srbija niti je Beograd imao ikada od vas ikakve koristi do stete .Vi i Siptari ste kostali dobro srbiju do rata srpeci iz nje svaki dinar.Da je bio glavni grad Zabreb ,Srbi bi bili goli prosijaci jer vi nemate ni srca ni duse ni srama.

Grga GN
11-05-2004, 15:22
Dakle svi Hrvati su ustase ( valjda i Tito i Tudman ) i zbog toga su besramno krvozedni i pokvareni, a da nam vise ne moras ponavljati, ocajno smo glupi i nesposobni.....jel tako....a ovaj Grga GN je najgori i posto stalno dolazi ovdje na hrvatski portal nije tebi, cvijecu roda svoga, nikako jasno.
Beograd i Srbija nisu imali nikakove koristi od ostalih republika u Jugi, nego su nesebicno gradili cijelu Jugoslaviju na svoj trosak i dobrobit sve te nezahvalne fukare.
E pa sada mozgovicu moj, na temelju ovih gore tvojih tvrdnji, logicki nam objasni :
1. Ako smo mi tako pokvareni i prosti,
dali je po tvome onda u redu doci u neciju sredinu i bez ikakvog predstavljanja ovako psovati i grditi sve ostale prisutne...?!
2.Ako ste vi bili tako sposobni i pametni i dobri a mi takova stoka, kako to da mi stoka ne zelimo sa vama, koji ste nas toliko izgradivali i bili nam toliko dobri, a vi koji ste se lomili od dobrote da nam pomognete i da nas izgradite i od nas niste imali nikakvu korist, toliko ste se borili za tu vasu Jugu od koje niste imali nikakve koristi...?!

...nastavak
11-05-2004, 15:22
3. Kako to da ste sa vrha Jugoslavenske piramide, toliko pametni, spretni, dobri ratnici , radnici , intelektualci, diplomate spali na ovo, da vas niti bratska Crna Gora ne zeli vise za brata a i siromasna Makedonija ima bolji standard od vas i bez vas...?!
4. Tko vam je zaradio sankcije. Tko vam je zaradio Bljesak i Oluju. Tko vam danas brani da si sami stvarate blagostanje i pokazujete svijetu a i sami sebi, koliko ste vi sve naj naj naj,....pa gdi ste...sto vam sada fali kada ste se oslobodili svih tih privjesaka ( da budemo iskreni, ti privjesci su vas stornirali ) koje ste vi tako bratski i bez ikakvih osobnih materijalnih dobiti toliko izgradivali.
5. Ma jeli cijeli svijet lud neposten i bogat, a samo vi obrnuto i smatrate da ste u pravu....?!
Ma nije grijeh biti Srbin, ali ponositi se ovakovom pamecu, ponasanjem i uspjesima ipak se u ostataku "glupog" svijeta smatra sramota.

hehe
11-05-2004, 16:29
- svi odgovori leze u vasoj ustaskoj pokvarenosti , najpokvarenija ste stoka koja se umijesa u ljuski rod.
Kad smo vas izgradili onda ste trazili odcijepljenje i to bez drugih nacija, da sve protjerate s tim da vi ostanete nevini.
¸To je isto i za ratovanje prvo ste kukali dok niste prizvali druge da zavrse ono sto ste vi zapoceli i kad su vam ispunili tisucljetni san onda ste i njih istjeravali da bi mogli sebi pripisati tudje zasluge.
Eto kave ste vi ustase stoka neshvacena od postanka covjecnosti.
Sve gledate okreniti u svoju i samo svoju korist jer ste sebisne sotone koje ne podnose neistomisljenike.
Uvijek se bavite zlom kako da drugog strmoglavite da bi mogli u svemu tome da uzivate kao sto sotone uzivaju u tudjem zlu.
Vi ste trazili brtstvo i jedinstvo da bi prikrili svoje krvnike i zlikovce i svoju proslost.
Kad su vas drugi izgradili onda ste se sjetili da vam vise ne trebaju kao i sipci , vi i oni ste zlo Evrope.
Kad vam je svijet pomogao i njima ste zahvalili tako sto ste i njih istjerali ali malo nas drugi nacin to svabe su odigrale glavnu ulogu jer su oni ostali jedini vasi jebaci i to tajno-javni.
Kome vi da mutite kad ste preglupi za to i sad rovite svugdje po Srbiji gdje god ima nesrba da bi je rasturili u komplet.
Ali ne zaboravite ako i uspijete Srbe rasturiti onda cete vi biti na redu jer onda ostajete sa onim koji su siroviji i neobazirivi od Srba , onda ste tek nadrlljali a onda nece Evropa radi vas rikirati vjerski rat kao sto je to nekad bilo. :smile16: :smile17:

hajde prestani hehe
11-05-2004, 16:46
nisi vise nikome smjesan kao ni tvoji bolesni snovi i trabunjanja.

ivan_
11-05-2004, 17:54
Pa i nacisti su nezadovoljni slavljenjem u Evropi pobjede nad fasistima i kaj onda ?

iskon
11-05-2004, 19:11
hehehe je potpuno u pravu .

ma Grgo...
11-05-2004, 19:17
...to je jedan nevjerojatan i jedinstven mentalni sklop...

Inace, ima mnogo pametnih Srba...tu se povremeno pojavljuju, Vladan, Henry, Cell, ...ma ima ih podosta...

Uvjek sam govorio da u Srbiji ima mozda i 25% demokratsko/zapadno civiliziranih Srba,

...ali onaj polupismeni srednjevjekovno sirov dio, koji je jos do srzi zarazen velikosrpstvom, mitovima, mistikom, umisljen u svoju velicinu itd prednjaci, tako da ovim pametnima nema druge nego da bjeze iz te CRNRE RUPE, gdje je vrijeme stalo prije 200 godina... (sa manjim prekidima)...
sakarunas

ivan_
11-05-2004, 20:12
ma grgo je u potpunosti u pravu :smile16:

otto
11-05-2004, 20:18
hehe samo ti mrzi i nazivaj nas Hrvate svojim bolesnim nazivima i epitetima .Mi hrvati imamo izreku neboj ea psa koji laje nego koji rezi.Zivim na zapadu gdje cujem kako mnogi srbi govore kao ti , ali oni kazu da su izgradiliNjemacku , Austriju, Svicarsku , Skandinaviju i uopce cijeli svijet.Ali mi jedno nije jasno kako covijek moze biti tako lud da izgraduje tudinu a ne svoju vlastitu domovinu.

hehehe
11-05-2004, 21:08
kako si ti otto toliko glup a da nikada nisi bar ni zeru shvatio.
Zasto vi hrvati postavljate nekom pitanje koje vi prvi treba da odgovorite.

Ko je i kada poceo graditi tudje drzave i to od najmizerniji poslova.
Srbi i ako grade to je sto su nasilno prisiljeni jer zapadu treba pamet a ne vi koji samo znate konje sedlati i kanalizacije cistiti.Vi trebate zapadu za mizeriju da se oni osjecaju kao gopoda , a mi da se oni osjecaju mizerija.Zapadnjaci se zaista srame svog znanja pored nas to nas je uvjrilo vec bezbroj puta , zato nasi primaju oberucke , to je sami dokaz da su protiv nas toboze a u isto vrijeme bi nas primili do jednog . ;)

pa Fredo...
11-05-2004, 22:00
...da li si ti lud ili ti noge smrde??

Jos nema
11-05-2004, 23:52
strucnog odgovora kako je to Srbija eksploatisala ostale republike.

Opet samo "ako ste, a sto niste sada?", itd.

Grga GN
12-05-2004, 01:41
Da prvo sebi izaberes ime pa da mogu sa nekim debatirati sto to ti smatras "strucnim" odgovorom, bio bi dobar pocetak, ali izgleda da ste vi svi strucni bezkicmenjaci, ili jo do te stranic u udzbeniku dialektike nisi doso
a odmah ti je tu na samom pocetku, ovako ova "diskusija" je kao recenica bez subjekta ili objekta a sam glagol ne cini smisla. Iako sam glagolijas, ne razumijem tvoj zahtjev.

otto
12-05-2004, 19:19
Evo opt jednogaHe he he Kada ste toliko pametni zasto neizgradujete svoju Srbiju .Vec 14 g vas Hrvatska ne iskoristava kako vi to velite , Ali nevidi se veliki uspijeh .Samo tako nastavite sa svojom sposobnoscu pa cete daleko doci.<br><hr>

Jugic
12-05-2004, 21:47
Hrvatska je iskoristila moj ××××× :))