PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ventili



-Zagor-
06-05-2004, 09:01
zamolio bih mehanicare ili one koji se razumiju u motore da mi objasne zasto mi se cuju ventili kad,,,vozim npr 50km/h i dam gas.jedino se u prvoj brzini necuje nista u ostalim 4 uvijek..zasto to.
ako vam treba informacija o motoru i autu,pitajte. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Volim P**** ko majmun bananu ;)</font>

-Zagor-
06-05-2004, 12:49
zar niko nema pojma.. :smile10: :smile10:

mc
06-05-2004, 12:56
Meni su se culi ventili na 128-ici kada sam poceo tociti zelenu 98-icu umjesto crvene. Navodno crvena ima olova koje podmazuje ventile.
To je sve sto ti ja mogu reci... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

-Zagor-
06-05-2004, 13:05
ja tocim 95

mc
06-05-2004, 13:09
Jel ti auto predvidjen za bezolovni benzin?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

turbo-limac
06-05-2004, 13:09
jel vi to govorite o ventilima ili o detonacijama... meni se sve cini da ti auto detonira... ventili se inace cuju na leru.....

mc
06-05-2004, 13:12
Meni su se culi samo u leru...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

turbo-limac
06-05-2004, 13:13
je, kasnije ih nemres cut od generalne buke.... :smile06:

mc
06-05-2004, 13:14
U 128-ici ne mozes cuti ni vlastite misli od ugodne voznje... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ZEGA
06-05-2004, 14:20
To je detonantno izgaranje nema to veze sa ventilima...
Lada, stojka i ostali krampovi pate od tih problema (stari motori)...
Treba im visokooktansko gorivo da se ne cudje detonantno izgaranje...
ZEGA

Koshpa
06-05-2004, 15:00
Dijagnoza:detonantno izgaranje. Probaj tocit Eurosuper 98 plus i ne postepeno davat gas, a ne odmah do daske, inace ce se mozes pozdravit s motorom! :smile10:

Koshpa
06-05-2004, 15:01
A koji motor je u pitanju?

HaHaHa
06-05-2004, 15:23
Može biti to sa bengom,a možda i nisu ventili već remen ili šta već?
Pošpricaj po alternatoru wd ili po remenu pa ćeš čuti kako fijuće. :))

-Zagor-
06-05-2004, 17:47
@limac
motor mi se u leru tako rec ne cuje,nego kao sto sam vec rekao samo kad ubrzavam npr u 4-oj.

@mc
da.tako mi pise na poklopcu od rezervara "min 95 oktana"

@koshpa
2.0 20V


p.s a da li to moze stojati i do ulja. ;) :smile10:

Mehanicar
06-05-2004, 17:54
detonacija ti je sigurno i to ti se dogadja kad ubrzavas s niskih okretajima u visokoj brzini i full gasom, to ti je "normalno" kod takvog postupka voznje, samo to ne moj prakticirati jer ces imati malo rupicaste klipove, zato imas mjenjac pa brzina, dvije nize i po gasu !
detonacija je jako pogubna za motor !

-Zagor-
06-05-2004, 17:56
ok ali to mi se prije nije desavalo,zasto sad.

Mehanicar
06-05-2004, 18:02
ne znam, mozda ti se nakupilo garezi u cilindru, mozda ti svjecice ne odgovaraju pa se pregrijavaju, mozda ti se paljenje poremetilo ...

taz
06-05-2004, 20:33
Ne znam o kojem je autu rijec,ali ako sam dobro shvatio to ti se dogadja kad je motor pod vecim opterecenjem.To ti zbog goriva,tj.zbog lose kvalitete goriva(citaj premalo oktana).Dolazi do detoniranja,tj.kliktanja.Ventili definitivo nisu.

INTERCEPTOR
06-05-2004, 21:32
A šta muislite u sipanju crvenog 98 u Minija? Inače je imao katalizator al više ga nema. Dal može štetiti olovo nečem drugom osim katalizatoru.

INTERCEPTOR
06-05-2004, 21:34
Menis e isto čuje tttttttt na određenim okretajim i to kad je gas malo stisnut, a čuju se i na minimumu. Stvaljam eurosuper 98 plus na OMV.

Mehanicar
06-05-2004, 22:19
onda ti to nije detonacija, ona ti se cuje kao zveket lanca

Koshpa
07-05-2004, 02:40
Ma sam lagano po gasu! Nemoj tocit nista manje od 98 oktana, ak nabavis 100oktanski Shell onda to toci! :))

Ak ti prije nije bilo takvihj pojava, vjerojatno da je motor "malokoc" na××××!!

PS a ciji je motor?!!

Pa nije valjd VW? :o

Koshpa
07-05-2004, 02:42
2 Meh: Znas onaj dijagram koji veze detonacije direktonog i "komorskog" ubrizgavanja?! Kod benza je to jos izrazenije! I to dosta kad znamo da je pojacanje buke od 3dB znaci duplo pojacanje glasnoce kod covjeka! ;)

-Zagor-
07-05-2004, 18:14
@Koshpa

Lancia Lybra 2.0 20V 5Cyl

105500 Km god.1999 Limuzina


@mehanicar ja ipak mislim da su svjecice jer ih nisam mjenjao jedno 25000 do 30000 km. ;) ;) nije mi to stil,jednostavno se nema vremena za pojedine stvari. :smile09: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Volim P**** ko majmun bananu ;)</font>

-Zagor-
07-05-2004, 18:20
kako se zovu one specijalne svjecice,i da li se mogu naruciti preko Interneta... :smile11:

-Zagor-
27-06-2004, 10:27
ljudi probao sam staviti onu tecnost za ciscenje ventila,nista isti ××××× kao da mi se malo vise cuju.Da li je to do svjecica,? prilicno su stare.Dajte neke ideje ;) ;) :smile21:

Oval
27-06-2004, 11:30
Sto se tice detonacije imas tri grupe faktora pripremni, konstrukcijski i ekslploatacioni
- uglavnom gorivo(Sto je visi oktanski broj to ti je vjerojatnoca pojave detonacije manja)
- konstrukcijski - to ti je tip svjecice( topla, hladna) , konstrukcija, polozaj svjecice (sada to zbog viseventilske tehnologije nije problem zato sto je svjecica smjestena centralno - nekad kod Fiatovih motora koji su imali klinastu komoru je to bio izraziti problem posto je front plamena duugo putovao - svjecica je bila na jednoj strani pa je vjerojatnoca da se samozapali smjesa na drugoj strani kompresionog prostora bila velika - zato su twin spark motori nekad imali smisla, a sada nemaju), materijal od koga je napravljena glava (aluminijum bolje odvodi toplotu), svjecica je uvijek blize ispusnom (vrelom) ventilu,...
-eksploatacioni - su ti npr kut predpaljenja. Svaki motor ti mozes dovesti u detonaciju ako mu povecavas (ranije paljenje) predpaljenje, kada dobijas izrazit peak na indikatorskom dijagramu, ako vozis pod velikim opterecenjem - a ono se moze desiti i kad vozis 100, ali i 10 km/h. Opasnije je ovo na 100 je it ne cujes da ti motor detonira. Kasnije rastavis motor, a ono klip puno rupica.
Za vise pitajte mehanicara on ce na ovome zaradjivati kruh, ja necu.

T-IE
27-06-2004, 21:38
Zagor, probaj malo razvodnik paljenja zakrenut. Meni je predpaljenje bilo nepodešeno pa su se zato čule te detonacije. Sad je dobro. Valjda. :smile15:

Oval
27-06-2004, 21:43
Sto se tice detonacije imas tri grupe faktora pripremni, konstrukcijski i ekslploatacioni
- uglavnom gorivo(Sto je visi oktanski broj to ti je vjerojatnoca pojave detonacije manja)
- konstrukcijski - to ti je tip svjecice( topla, hladna) , konstrukcija, polozaj svjecice (sada to zbog viseventilske tehnologije nije problem zato sto je svjecica smjestena centralno - nekad kod Fiatovih motora koji su imali klinastu komoru je to bio izraziti problem posto je front plamena duugo putovao - svjecica je bila na jednoj strani pa je vjerojatnoca da se samozapali smjesa na drugoj strani kompresionog prostora bila velika - zato su twin spark motori nekad imali smisla, a sada nemaju), materijal od koga je napravljena glava (aluminijum bolje odvodi toplotu), svjecica je uvijek blize ispusnom (vrelom) ventilu,...
-eksploatacioni - su ti npr kut predpaljenja. Svaki motor ti mozes dovesti u detonaciju ako mu povecavas (ranije paljenje) predpaljenje, kada dobijas izrazit peak na indikatorskom dijagramu, ako vozis pod velikim opterecenjem - a ono se moze desiti i kad vozis 100, ali i 10 km/h. Opasnije je ovo na 100 je it ne cujes da ti motor detonira. Kasnije rastavis motor, a ono klip puno rupica.
Za vise pitajte mehanicara on ce na ovome zaradjivati kruh, ja necu.

-Zagor-
27-06-2004, 21:52
danas sam nasuo Super Plus 98 Octana (tako se tu zove) i ventili su prestali da zvrce..ZASTO.Do sad(4 godine) sam uvijek sipao 95`octana,sve dok se nisu poceli cut.Naspem 17 litara Super Plusa oni prestanu.Ok mozda je i broj octana,a mozda se i nakupilo previse kamenca na ventilima pa ih je sad ovaj pomocu vece topline ocistio...... :smile12: :smile10: :smile12: :smile10: :smile12:

Axl
27-06-2004, 22:08
drago mi je da nije nista
sad si i ti osetio kvalitet hrvatskog goriva<br><hr>

-Zagor-
28-06-2004, 09:15
axl nisam ja u croaciji.Zivim u dosta naprednijoj zemlji a tocim gorivo koje je balkanske kvalitete bar 95 octana.. :smile09: :smile09: :smile09:

AR
28-06-2004, 19:50
Prije neko vrijeme uslijed normalne vožnje auto mi je prolupao, počeo je lupati ko kad se ide u visokom stupnju prijenosa na uzbrdicu, a kad sam došao doma uslijedila je dijagnoza. S vrha ventila na ponyu ispala mi je pločica stelita (razvod s klackalicama). Savjet nekih bila je demontaža glave s svim troškovima i izmjenama koje trebaju (preskupo).Druga opcija bila je onu koju sam i sam prihvatio pa šta bude, regulirali smo s vijvcima ventila nešto duži hod i auto radi sad treutno ko i prije.
Problem ? Zabrinjava me posljedica po klackalice bez stelita?, a šta je najgore taj komadić je negdje upao a u području oko ventila a njemu ni traga, bo valjda ošo u karter :smile09:

-Zagor-
29-06-2004, 13:08
danas naspem opet 95-icu i ventili pocnu zvecti ko djecija zvecka.×××××ti uhhhh :smile09: :smile09: :smile09:

AR
29-06-2004, 19:08
Zan li neko da li če bit štetnih posljedica po klackalice i ventile? :smile11: