PDA

Pogledaj cijelu verziju : TEŽINA FELGE?!?What the ××××?!?



Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 00:55
Čitao sam malo i vidim da Dom-Doma užasno ×××× težina felge.

Pošto sam vozio nekoliko automobila sa različitim težinama kotača, zanima me zašto je to toliko bitno, te možeš li mi Dom objasniti, gdje si TI kao običan smrtnik(kao i većina nas na forumu) osjetio nedostatak teške felge.Što se događa, koliko stotinki si izgubio u zavoju, te mi objasni, please, jer ne kužim, gdje je to tebi ili meni, ili bilo kome drugome bitno(meni bi čak i bilo, pošto sam na Sljemenu 2x tjedno), pa da završimo više tu priču.

Molim ovo shvatiti kao najozbiljnije pitanje, jer sam vozio felgu od 4 kile i od 6 valjda(who gives a shit?!?) i kurca nisam osjetio.

Hvala.

PODSJEĆAM: Ne raspravljamo o utrkama, već cesti.
:smile10: :smile10: :smile10: <br><hr><font color="blue">Hvala FIA-i što je dozvolila 1.5 litarske turbo motore u Formuli 1...
Zbog vas, danas volimo GTT-jce...
Monsieur RENAULT, hvala...
Moderni klasik...
Nikada ne umire, samo se obnavlja...</font>

Fresh
05-05-2004, 07:33
Ne ne, Pocket nisi shvatio poantu.

Teža felga je preporučljiva kod automobila tipa Fiat koji imaju prejak servo, koji ti ne šalje povratne informacije s ceste. Onda staviš težu felgu, volan malo oteža i eto povratnih informacija.

Za vrijeme rasprava o težini felgi nije se toliko stavljao naglasak na to što ti osječaš kao vozač nego na ono šta ovjes trpi, njegovu dugotrajnost i bla, bla...

Pusti priče, popij ....

alien5
05-05-2004, 07:35
Šta se pije? :)

mc
05-05-2004, 08:16
Pocket, to sto ti nisi nista osjetio ne znaci da laksa felga nista ne znaci.
Po meni uopce ne treba dovoditi u pitanje vaznost tezine (lakoce) felgi. Cak i laiku nije problem procijeniti da s laksom felgom ovjes funkcionira bolje i duze traje... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Black Knight_
05-05-2004, 09:07
AFAIK teza felga ima i dosta mali utjecaj na ubrzanje posto motor mora zavrtit vecu masu :)

Hondo
05-05-2004, 10:16
Pocket, evo ja sam osjetio.
Na Civicu sam imao OZ F1 Cup 7x15 i 195/50 15 što je bila masa od (ako se dobro sječam) cca 15 kg.
Nakon toga sam stavio OZ Superleggera 7x15 i 195/45 15 što je bila masa od (ako se dobro sječam) cca 11 kg.
Vjeruj mi, auto je dobio krila što se performansi tiče, a ponašanje na cesti je bilo neusporedivo. Kao da sam mu skinuo utege.

I sa druge strane, razlike u masama 17 colnih felgi sa gumama su dosta veće od 14 ili 15 colnih.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Vž-156
05-05-2004, 10:32
A koji je to filing voziti kad mu skineš felge.

Hondo nebreš mi reći da ti je auto zbog uštede od 16kg išel puno bolje. :smile10:

Cezy
05-05-2004, 10:37
To je 16kg na osovinama. :)

Mislim ja nevidim u cemu je problem.Pa ako je nekom gust,vagat stvari i stvarno imat bolesno sreden auto,why not!!
Vani frajeri daju radit vrata od karbona,da ustede 50 kg,sto je mozda par desetinki,koje na normalnoj cesti i ovak i onak nemres iskoristit.
Al ko voli nek izvoli. :)

Vž-156
05-05-2004, 10:40
Olakšati auto za par desetaka kila je ok i to se mora poznati, ali felge?
Naravno tko voli... Ljudi se vole zamarati s beznačajnim sitnicama... :smile12:

GTT- the beast
05-05-2004, 10:44
Cezy dobro veli 16 kg na osovinama a to nema veze sa samom težinom auta jer je to dosta manje mase koju motor mora okrenut...
Kod njega nije samo to bio razlog boljem ubrzavanju jer je napomenuo da je prešao sa 195/50 na 195/45 što je automatski rezultiralo manjim promjerom kotaća a time i opsegom = Bolje ubrzanje!!!
:smile15: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

mc
05-05-2004, 10:46
Manja tezina felgi se ne uzima zbog smanjenja mase cijelog vozila... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Vž-156
05-05-2004, 10:48
Sve to štima, ali mislim da plačati par sto eura više zbog subjektivnog osječaja?

mc
05-05-2004, 10:48
Evo sto o tome kazu strucnjaci:

Prednosti aluminijskih naplataka

Iako većina kupaca odabire aluminijske naplatke zbog ljepote,
postoje puno važnije prednosti:

Smanjena neogibljena težina: Ovo je jedna od najvažnijih stvari koje utječu na stabilnost vozila. Neogibljena težina je onaj dio vozila koji nije podržan ovjesom (npr. gume, naplaci, kočnice) i zbog toga je najizloženiji neravninama na cesti i silama u zavoju. Smanjenjem neogibljenih težina putem aluminijskih naplataka osigurava se preciznije upravljanje i poboljšano ponašanje u zavojima.

Poboljšano ubrzanje/kočenje: Smanjenjem rotacionaih (okretajućih) težina na vozilu aluminijski naplaci pružaju bolji odaziv na ubrzanje i kočenje.

Povećana čvrstoća: Povećana čvrstoća kvalitetnih aluminijskih naplaataka može značajno smanjiti deformacije naplatka/gume u zavojima. Ovo je vrlo bitno na automobilima sa niskoprofilnim gumama koji u zavojima mogu doseći i 1G.

Uspješnije hlađenje kočnica: Aluminijski naplatak je izuzetno dobar vodič topline – pospješuje odvođenje topline od kočnica – smanjujući rizik od pregrijavanja kočnica u vožnji.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Hondo
05-05-2004, 10:48
Je GTT, to za kraće brzine štima, al ja sam prije svega mislio na ponašanje auta na cesti: prelazak preko neravnina i graba, držanje ceste u brzo odvezenim zavojima u kojima prelaziš preko neravnina i sl.

Vž-156, tih 4 kg po kotaču je sve samo ne beznačajna sitnica. Uz malo fizike i matematike dođe se do vrlo zanimljivih brojki o ubrzanju/usporenju neovješenih masa, a one jako utječu na ponašanje cijelog auta.
Uostalom, o ovoj temi se raspravljalo već u nekoliko navrata i rečeno je sve što je trebalo reć, zato ne kužim čemo opet. :smile08: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

GTT- the beast
05-05-2004, 10:52
Ma slažem se Hondo to je pogotovo prednost lakše felge kao što je i MC napisao, ja sam samo iznio ćinjenice za ubrzanje...
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 11:42
DEČKI, NISTE BAŠ SHVATILI.

INTERESIRAMO ŠTO TO ZNAČI ČOVJEKU KOJI NE VOZI 15 MINUTA SLJEME GORE DOLJE, A I IMA AUTO OD 250ks?!?
:o :o :o

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 11:44
GLEDAJTE, TO MOŽE MALO TKO OSJETITI.

GTT - The Beast, vidim da si shvatio poantu.

Čekam ostale.
Cezy, BRAVO(Mislim ja nevidim u cemu je problem.Pa ako je nekom gust,vagat stvari i stvarno imat bolesno sreden auto,why not!! ).


:smile10:

turbo-limac
05-05-2004, 13:17
lakse felge znace bolje lezanje na grbavoj cesti i manje posla za amortizere i nosace istih..... SAD dal netko to osjeti ili ne to je njihov problem jer su i novci njihovi... ali razlike postoje... i to su osjetnije sto je auto laksi....

Dom-Dom
05-05-2004, 13:32
INTERESIRAMO ŠTO TO ZNAČI ČOVJEKU KOJI NE VOZI 15 MINUTA SLJEME GORE DOLJE, A I IMA AUTO OD 250ks?!?

Pocket ,nemoj se ljutiti ali ja mislim da s tobom i tvojom psihom nešto nije u redu.Jedan dan sam ti OK , drugi dan me napadaš kao da sam ti familiju poubijal itd.Ok , tvoja stvar!

Hondo , je lijepo napisao.Velika je razlika u težini od 13-15 cola, ili imat felgu 17 ili 18 cola.Već je bilo puno rasprave o tome i zbilja ne želim više pisat o tome.Oni koji bar malo znaju mehaniku i fiziku , znaju o čemi pričam.Ovima drugima nitko živ to nemože objasniti.

Dom-Dom
05-05-2004, 13:34
Nisam doktor znanosti , ali sam osjetio na ubrzanju i potrošnji kaj znači imati AZEV 17" sa 12 kila težine i Superleggeru sa 8 kila težine.Da nisam probao nebi vjerovao, kao ni hrpa drugih tu nevjernih Toma.

Brock
05-05-2004, 13:36
Kaj sad Japa ima veze s tim? :smile08:


:))

Dom-Dom
05-05-2004, 13:42
Brock , nevjerni Toma je lik iz Biblije, a ne naš Japa. :smile12:

Brock
05-05-2004, 13:44
Alooooo!?!?

Stavih :))

Joj frende...

Dom-Dom
05-05-2004, 13:46
Fresh , neznam čemu takva zajedljivost???

Pa ti si prvi osjetio težinu svojih AEZ-a kad si kupio.

Zbilja ne kužim, čemu sve ovo??

Dom-Dom
05-05-2004, 13:47
Dobro Brock , sve OK!!!!! Previdio sam ga!! :(

Brock
05-05-2004, 14:02
Smiri se... duboko diši... drmni jedan dupli pelin... mam bu ti lakše... :))

Dom-Dom
05-05-2004, 14:17
Dođem doma s terena , upalim spravu , pogledam Forum i vidim ono raketnu paljbu i to od Pocketa, i to samo zbog toga jer se niti jedamput n isam spustio sa Alfom niz Sljeme, a tu nekaj ××××m o felgama??? :smile12: :smile12: :smile12: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

Pa nemreš vjerovati :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Fresh
05-05-2004, 14:38
Šta sam ja sad kriv u cijeloj toj priči :smile10:

Pokušao sam temu bacit na zajebanciju ali očito nije uspjelo...

mc
05-05-2004, 14:45
Dom, koju kavu pijes u zadnje vrijeme? :smile15: :smile15: :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
05-05-2004, 14:51
Ja bi ga nešto drugo pitao, ali se suzdržavam... ;) <br><hr>

Dom-Dom
05-05-2004, 15:17
Pitaj Fresh, nemaš beda???

Vas dva samo nekaj brijete u zadnje vrijeme?????

Prvo počne tema ono rafalno , a na kraju ispada sve zajebancija.Zbilja to treba shvatiti.Alfa ××× me pita za savjet , ja mu velim i onda udri drugovi.Bez veze!!!!!

Dom-Dom
05-05-2004, 15:20
Za vrijeme rasprava o težini felgi nije se toliko stavljao naglasak na to što ti osječaš kao vozač nego na ono šta ovjes trpi, njegovu dugotrajnost i bla, bla...

Pusti priče, popij ....

Fresh , ovo je dio tvog posta.Ako je zajebancija , čemu onda bla, bla i pusti priče???? :smile12:

mc
05-05-2004, 15:29
OK, vidim da se vise ne smijem nasaliti na tvoj racun. Od sada strogo ozbiljna konverzacija... :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
05-05-2004, 15:33
mc , ma nisam mislio tako ozbiljno, ali Freshove polemike mi nisu jasne.

Vidim da ste u zadnjim danima vas dva kao Duo Honey.Možeš se ti šaliti na moj račun , ja to nikada nisam osporavao.

mc
05-05-2004, 15:36
Ne znam kaj je to Duo Honey, a imam osjecaj da ni ne zelim znati... :))
Znam kaj Fresha muci oko tezine felgi, ali to neka on sam napise...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mara1
05-05-2004, 15:39
1. Pocket nisi u pravu- premda se u vecini toga slazem s tobom(vezano uz druge teme)- MC je to jako dobro objasnio(prepisao)
2. dom-dom, alfa××× se smijao na te spike sa tezinom
3. ja mislim da je razlika velika premda nisam vozio

(to moze biti otprilike 20kg, ja imam manje od 70kg a ti recimo 80kg=to je vec 30kg i nek je meni jos auto na rezervi kao sto uvijek i je i auto je laksi 80kg = covjek) ovo u zagradi je sala ali ima istine. ja sam uvijek za pero lake felge! samo opet cvrste da se ne uvijaju kao palacinke

Dom-Dom
05-05-2004, 15:41
Duo Honey je jedan ženski duo iz 60-tih.Ali nemojte sad misliti da vas vređam , to se obično tak veli kad se neko kuži u paru , da je Duo Honey.Dakle ništ prostoga.

A Fresha muči težina felge , kad nije htio slušati.I kaj sad???

×××ך felge , život ide dalje, ali treba slušati , ne pametnijeg , nego iskusnijeg u nekom području života.

Dom-Dom
05-05-2004, 15:43
Mara , otkud ti znaš da se Alfa ××× smijao na te spike sa težinom??????????

Pa danas sam se tri puta s njim ćuo u vezi felgi i pitao je za savjet, i navjerojatnije bude kupio Kosei.

Bmw Touring
05-05-2004, 15:43
jebale vas felge, amortizeri, tezina ,nosaci i ostale ×××××rije :)) :))
Disite malo uzivajte!!! :)

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:44
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Očito s tvojom psihom nešto nije u redu?!? :o :o :o

Jesam napisao da shvatiš pitanje ozbiljno?!?

RAFALNA PALJBA?!?

Gdje sam te napao?!?

DOBRO SU TI LJUDI PISALI DA SI PRE-××××NO-OSJETLJIV!!!

KAO DIJETE SI!

PITAM TE KAO PRIJATELJA, GDJE JE TO TEBI VAŽNO, GDJE SI TO OSJETIO, PA DA VIDIM, IMA LI TO SMISLA, NAMA, OBIČNIM SMRTNICIMA?!?
:smile09:

JEDAN DAN SI MI OK, DRUGI NISI?!?

SORRY, KAO MAMINA MAZA SI.SAMO SAM POSTAVIO PITANJE.

PREMA TOME, NO HARD FEELINGS.
:smile13: :)

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:45
mara1, PITAO SAM PITANJE, ZNAM JAKO DOBRO ZAŠTO SAM GA PITAO I KAKO SAM GA FORMULIRAO.
:smile13:

Dom-Dom
05-05-2004, 15:47
Pocket , ali tvoj prvi post sve govori i zbilja neznam zašto su onda neki Forumaši elaborirali svoje znanje o felgama.Nemam se namjeru natezati.

Dom-Dom
05-05-2004, 15:49
Pa kad sam preosjetljiv kaj me onda pitaš????

Sorry Pocket, ali prvi post ti je divljački , onda skužiš da si pretjerao, pa sam ja onda dijete.Stari zbilja nema smisla.Rađe reci , na××××n sam i ja to onda shvatim, bez uvrede.

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:51
Dom-Dom, imam standardne kotače od 13 cola na GTT.

Interesira me što ću dobiti, jer ću možda ići na 15" sa jednim laganim TECHNOMAGNESIOM.

Molim te da mi odgovoriš.

Ja vjerujem da bi meni možda sa laganim autićem i 150ks to bilo bitno, pa me interesira jesi li i ti to osjetio na 250ks.

NE NAPADAM TE, GLEDAM JEL TO ZAISTA TOLIKO VAŽNO?!? :smile08:

ZANIMA ME PRI ČEMU?

MUČIM SE SA GRIPOM PRI STARTU NA 1 BAR TLAKA, PA MI JE NETKO REKAO AKO JE TEŽA FELGA DA NEĆU TOLIKO VRTITI KOTAČE U PRAZNO.SADA SAM U DVOJBI.AKO STAVIM TEŽE KOTAČE I DOBIJEM GRIP, HOĆE LI MI SE AUTO PO ZAVOJIMA ZNATNO(OSJETNO) LOŠIJE PONAŠATI?!?

:o

mc
05-05-2004, 15:53
Pocket, call me stupid, ali ja zbilja ne kuzim kaj ti hoces reci. Da se ti vozis puno zesce od Doma, pa ti nije jasno kako on moze osjetiti razliku ako ti ne osjetis? I da li to znaci da ne vjerujes opcenito u teoriju o tezini felgi ili kaj? :smile10:

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:53
DOMDOM, NIJE MI DIVLJAČKI, VEĆ SAM POVUKAO PARALELU TVOJE VOŽNJE(NORMALNE) I MOG PALJENJA KOČNICA I GUME NA SLJEMENU.DAJ SE NE VREĐAJ, VEĆ MI POMOZI.AKO SAM NAPISAO TAKO, JEBAT GA, NE SHVAĆAJ TO TAKO.VIDIM DA TI JEDINI JAKO BRIJEŠ NA TO, A POŠTO OD SVOG AUTA OČEKUJEM MAX. U POGLEDU VOZNIH OSOBINA, NAPIŠI TVOJE STANOVIŠTE.

TI SI JEDINI KOLIKO SAM SHVATIO EKSPERIMENTIRAO S TIM, PA ME ZANIMA.JEL ISTINA DA ĆU IMATI S TEŽOM FELGOM BOLJI GRIP?
:o

mc
05-05-2004, 15:54
Ok, ovo objasnjava neke stvari.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:55
mc, PITAM, ZAR JE TO ZAISTA TAKO OSJETNO?

KAJ JA ZNAM DEČKI, JA NE OSJETIM RAZLIKU NA SVOM AUTU I OD NEKIH 5-10KS, NE OSJETIM RAZLIKE SA OVAKVIM I ONAKVIM AUSPUHOM, ALI RECIMO OSJETIM RAZLIKU U TLAKU ZRAKA(TURBO)...
:)

mc
05-05-2004, 15:57
Mislim da je pogresno misliti da ces s tezom felgom dobiti bolji grip pri startu. Ako ti teza felga proklize, puno ce ju teze ovjes smiriti od lagane felge... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
05-05-2004, 15:57
Na na ovo tvoje pitanje neznam odgovoriti.Jel iskreno???

Ali znam , iz vlastitog iskustva , na 17" kotačima , da teža felga više troši i ima slabije ubrzanje.

Kad sam ja htio kupiti felge od magnezija , odgovori su bili ne to kupovati.

Gle Pocket zbilja se nema namjeru prepucavati s nikim , a najmanje s tobom, ali nemoj podjebavati da sam preosjetljiv , djete i te spike , kad m i je poznat tvoj način ophođenja.Prvo ideš đonom , poslije shvatiš da to nije u redu , pa ti je žao.Nemoj biti takav, znam kaj pričam za te ××××ne felge , jer sam probao na svojim autima.Vjeruj nije isto imati 14 ili 15 cola na autu i 17 ili 18 cola, velika je razlika u težini.Ajde budi dobar.

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 15:57
KUŽIŠ, ×××× ME TO.GTT JE DREK ZA KRENUTI OD NULE, GOVNO VRTI KOTAČE DO TREĆE.
DA IMAM ŠPERU, RIJEŠIO BI PROBLEM!

DOMDOM, ZNAŠ LI KOLIKO JE ŠPERA ZA MOJ STARI AUTO 15 GODINA?!?
800€ ŠPERA I 2000€ POLUOSOVINE JER STANDARNE PUCAJU!!!
:o :o :o :o :o :o :o :o
OHLADILO ME!!!
RENAULT SPORT POLUOSOVINE 2000€?!?
JEL TO NORMALNO?=!?

:smile10: :smile10: :smile10:

Dom-Dom
05-05-2004, 16:00
Jednom sam Girrariju rekao da mogu kupiti dva kompleta felgi 15" jednu Alessio i jedne Superleggere, pa da proba.Vjerujem da bi onda puno stvari bilo jasnije.Ovako sam nemočan , i mogu vam svima srati do preksutra.

Dom-Dom
05-05-2004, 16:03
Znam Pocket da je sve skupo za taj auto , to mi ne trebaš pričati , ali mi nije jasno zakaj Dom Dom mora uvijek najebat na Forumu , biti osjetljivac , pičkica , pa se posle stvari smire, i na kraju dođe na moje.Ajde ne baš 100% , ali dobrim dijelom.

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 16:03
JOJ, GLE KRENUO SAM ĐONOM, ISUSE BOŽE KAJ SE VREĐAŠ ODMAH?!?
:o :o :o
ZAR MI ZAISTA NITKO NE MOŽE OBJASNITI KAKO LAGANA FELGA UTJEČE NA GRIP I NA VOZNE OSOBINE?!?ZAVOJI?!?
LIMACH?!?
:o :o :o
DAJ DOM, NE LJUTI SE, PLAĆAM PIJAČU!
:)
ZNAŠ DA JA VOLIM IĆI DIREKTNIJE.
AJD' NE LJUTI SE.
:smile15:
POMOZI AK' ZNAŠ!

Hondo
05-05-2004, 16:05
Nisam Dom, al ću upasti...
Pa bolji grip ćeš sigurno imati jer ćeš na te 15-ice sigurno ići sa širom gumom što znači i veća gazna površina gume. Nema potrebe za podjebavanjem ikoga jer raspravljamo o stvarnim razlikama, a ne o nečijem iz××××vanju.
Pocket, u prazno ti neće vrtjeti zbog teže felge, a ne zbog boljeg gripa. Nije isto pokrenuti s mjesta masu od 10 kg i masu od 15 kg. Dakle govorimo o tromosti. Ta tromost težeg kotača (ne zaboravi da uz felgu ide i teža-veća guma i u nju ide više zraka) djeluje ne samo na motor, već i na kočnice (tu masu treba i zaustaviti) i na ovjes odn. direktno na amortizere koji trebaju 'smirivati' veću masu što se opet očituje u kvaliteti kontakta gume sa podlogom itd., itd.
Jasnije?
Dakle, same performanse odn. ubrzanje je samo djelič problematike i oko njega se ne treba puno klati jer su ove druge stvari po meni puno, puno važnije.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 16:05
KAJ BI NAJEBAL, VEĆ SAM LUD OD TOGA.
ZAMISLI TI TO, PA ZA 2800€ KUPIM JOŠ JEDAN GTT...
:( :( :( :( :( :( :( :(
ZATO TE I PITAM.MALO SAM TE PITAL IZRAVNIJE, NE ZATO KAJ SI TO T, ZNAŠ DA TE CIJENIM, DA JE NETKO DRUGI PRIČAL O TEŽINI FELGE I ON BI DOBIL ISTO PITANJE!!!
:) :) :)
NE FAKAT, JER MI SE ISPLATI STAVITI NA GTT ONDA LAKŠE FELGE?
:smile08:

Dom-Dom
05-05-2004, 16:05
Napisao sam ti da se u te stvari ne kužim.To su već race stvari koje bolje zna TL.

Pocket , upoznao sam te na Forumu , tvoje postove kužim i nemam se kaj vređat.Jel sad OK?

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 16:07
E HONDO, ALI SADA IMAM 195/55 R13

HOĆU LI IMATI PUNO BOLJI GRIP SA 195/45 R 15?

:smile08:

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 16:08
DOM, ZNAŠ DA JA VOLIM AKCIJU, ALI SAM TEBE I SKUŽIO KAKAV SI KO ČOVJEK.
NARAVNO DA JE OK.
:) :) :)

Dom-Dom
05-05-2004, 16:10
Ak TL nezna na to odgovor , onda neznam tko bi trebal znat????

Možda Bullit????

Hondo
05-05-2004, 16:11
Pa imat ćeš nešto bolji grip na startu jer će te 15-ice sigurno biti teže, a i ta guma ima za cca 11 mm veći opseg pa će ti i brzine biti nešto dulje.

Probaj posuditi od nekoga 195/50 15 na OZ F1 Cup (to je dosta česta felga sa tom dimenzijom po Zg) i provozaj se po nekoj poznatoj cesti i vjeruj mi da će ti sve biti jasno.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

turbo-limac
05-05-2004, 16:13
vec sam ti napisal kaj je stvar s laksim felgama.... bolje drzanje ceste na neravnom kolniku.... manje posla za amortizere itd.... to o ubrzanju i gripu na kretanju to ostavljam streetracerima ali mislim da ti to nema veze... Bolji ces grip svakako imat s 195 / 45 15 to sam imal i znam kaj to znaci.. uostalom imal si to i ti na plavom...

odi si podesit geometriju prednjeg trapa, to te isto moze jebat i neg ti stave malcice otvorenije kotace naprijed nego kaj kaze knjiga...

turbo-limac
05-05-2004, 16:14
kloni se 195/50 na petardi, prevelika guma..... 195/45 je jedno 5% "duza"....

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 16:45
ok limach!
:smile20:
Hondo, HVALA.

GTT- the beast
05-05-2004, 16:49
Limać ja imam tu dimenziju i nije tak strašno kak ti to prezentiraš ali se vidla podosta razlika u ubrzanju!!!
Moram napomenuti da auto i manje proklizava a o ležanju i samom osjećaju za volanom da ne govorim!!!
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 17:05
Ma ja sam imao 195/45 R15, imao sam puno gripa pri kretanju, ali mi auto osjetno brže ide na 13"...
:)

Turbo Paljo
05-05-2004, 17:43
Kompa ti dosadno pa malo jebuckaš ljude, a u KŽ ne bi došel? :smile09:

ŠULE
05-05-2004, 17:43
A wizard at rallies and a virtuoso on the racetrack, the Renault 5 Turbo is still an exceptional vehicle more than 20 years after it was first produced. This thoroughbred had a thrusting, athletic look and was the first French car running on petrol to be fitted with a turbocharger. Glowing references that gave it direct access to the world of legendary cars.

Jel ti jasno! :smile09:

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 17:50
:) :) :)
PALJO; ××××× ti strinina, jesam te lepo zval nakon Mićevca da dojdeš do mene...

Znaš di sam...

ŠULE, don't worry, be happy...
:)

Hondo
05-05-2004, 17:56
Pazite ovo: :URL=http://www.koseieurope.com/galerie/ladapenta.htm:black bullet!!!:/URL:<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mc
05-05-2004, 17:58
Spuh je predivan... :smile20: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Hondo
05-05-2004, 17:59
A-ha!
Sigurno SOLE za rusko tržište. :)) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Turbo Paljo
05-05-2004, 18:07
Možda se vidimo u petak gade :)) , dolazim u provinciju :smile06: .
Kaj ti ICQ ne radi il si fukati počel http://www.forumfreaks.net/Smileys/default/od.gifhttp://www.forumfreaks.net/Smileys/default/action.gif

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 18:11
:smile06: :smile06: :smile06:
Mrcino jedna!!!
Pa stalno sam na ICQ posle 12, pol jedan navečer...
:smile16: :smile16: :smile16:

GTT- the beast
05-05-2004, 18:12
Turbo Paljo daj mi molim te reci dali si kada imao "okršaj" sa BMWom 330 ci i ako jesi kakav je bio ishod?!?
:)
Pocket za tebe isto pitanje!!!
:smile10: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Pocket Rocket Turbo
05-05-2004, 18:55
Jesam po cijelom zelenom valu.
Od semafora do semafora...
Cijelo vrijeme njuška ispred njega...

:smile07:
A kad se puštaš prema semaforu u drugo, trećoj recimo, kad kresne žuto, zeleno, samo gas do poda, turbo kad zavrti, fakat se mališa drži s kim hoćeš...
:) :smile20:

mara1
05-05-2004, 20:50
da ne ispada da radim svadju, ali ja se tocno sjecam kad je alfa××× rekao da je njemu to glupo sa lakim felgama. ne govorim protiv njega vec samo ono sto je rekao pa mi je sada cudno kako govori drukcije(to je ovdje na forumu cest slucaj)

Turbo Paljo
05-05-2004, 20:58
Eh i ja sam na netu po noći pa niš ne vidim, pošalji poruku dok bu naliniji :)) možda si u invisible modu.
E zweri ja nisam imal trku s tim biciklom, ali GTA (koja može biti zamjena za taj kramp, samo je ipak brža) solidno šamaram debelo prek sekunde na 500 metara ili ti nekih 50-ak metera dok smo zadnji put mjerili s tim da je Alfa imala BMC filter i sčarobiran tlak goriva :)) :))
Alfisti NHF, ja sam na vašoj strani, samo ipak malo napred :))

Bmw Touring
05-05-2004, 21:00
Paljo jel to "kramp" mislis na 330Ci? :(

Turbo Paljo
05-05-2004, 21:07
Sorry BMW, al sam nekak se naviknul tak zvati Njemačka vozila, niš zla nisam mislil :)

Aero
05-05-2004, 21:09
Nemoj tako. :( :( <br><hr><font color="blue">BMW POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

Bmw Touring
05-05-2004, 21:13
Paljo ma nema veze.
Sve u redu :) :)

S16
05-05-2004, 21:15
Paljo je malo isfrustriran... Sigurno ga je neki golf gti opra... :smile06:

Turbo Paljo
05-05-2004, 21:18
:smile06: :smile06: :smile06:
Automobilistički vicevi su na dnu ekrana :smile06: :smile06: :smile06:

S16
05-05-2004, 21:21
Ti to podcjenjuješ golfa gti? :smile11: :)) :smile06:

Turbo Paljo
05-05-2004, 21:25
Ma jok! Šogor mi ima II 16v, tu i tam dok mi se polakše vozi i da me pice vide ga uzmem, u Unu me ne stignu vidjeti. :smile06: :smile06: :smile06:

S16
05-05-2004, 21:27
Da, da... :smile06:

INTERCEPTOR
05-05-2004, 21:45
http://us.a1.yimg.com/us.yimg.com/a/yf/yf_direct/lobster3.gif

GTT- the beast
06-05-2004, 14:36
Hvala Pocket, hvala paljo, zanimalo me čisto onak informativno jer se neki dećec busa kak ima jako brzi autek(330ci SMG mjenjać) a malo sam raćunal omjer kg/ks i to ide u moju korist...
Pa ako se sretnemo da znam...
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

VEX_RC
16-05-2004, 22:00
jeba te , vagao sam svoje felge i gumu na njoj.

20 kg . sta mislite jel to previše ???
bolje bi išao da je komplet guma/felga oko 15 kg ???

oće ko kupit super 17 cola felge sa pirelli 205/40/17 gumam.prešle 2000 km. ??? :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">PEUGEOT RULEZ
206 RC 2.0 16v 180 KS

:URL=http://pictures.care2.com/view/1/941742384:206 RC:/URL:
</font>

Mario Haas
17-05-2004, 10:41
Vidiš da su svi bez para. Ponudim magnezijske trkaće felge i niko neće. :(

ŠULE
17-05-2004, 10:48
RC samo rezervnu van i tu si negdje. :))

GTT- the beast
17-05-2004, 12:21
RC pa koji ti je vrag pa nesmeš na taj auteg staviti lakšu felgu, bil bi brži od CSa a to nije pametno!!!
:smile06: :smile06: :smile06:

PS. - Niš se ne brini nije to tak teško za cijeli kotać u 17" cola, ××××ga pa i guma nekaj teži!!!
;)
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Hondo
17-05-2004, 12:28
Hm, nije da nije tak teško.
Ja imam Superleggeru 8x17 sa 225/45 gumom i kotač teži isto toliko. Napomena da kotač ima 8 cola i da je guma 225.
Mislim da je razlika vidljiva.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

DD
17-05-2004, 12:36
Ma ko još gleda težinu felgi i guma????

samo kmetovi :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

GTT- the beast
17-05-2004, 12:37
Ma istina Hondo ne velim ja da je super lagana ali i nije tak loše za tvornićku felgu a opet nemožeš to uspoređivati sa S.L. ×××× ga ipak je najlakša felga na tržištu(koliko ja znam)!!!
Uzmi neku "normalniju" felgu pa ćeš vidjeti da je teža od RCove!!!
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

VEX_RC
17-05-2004, 18:57
××××GA,××××GA, nisam pametan.Da stavim 16' ???? :smile08:

RC mora ići bolje od CS-a.dolaze mi 2 kom. u grad.

Megane_SB
17-05-2004, 19:01
Rezistance is futile :smile16: :)) :)) :)) :))

DD
17-05-2004, 19:31
Wex , samo umjesto orig. Peugeotovih felgi stavi Superleggere 8X17 i ove tvorničke Pireli.Stvar je rješena.Guma bude malo nategnuta , ali to ide.Ja sam imao na S16 8X16 Superturismo Corsa sa 205/45/16.Inače Pirellijeve gume su dosta lagane, u odnosu na Bridgestone koji ima puno čeličnih vlakna koje ojačavaju bočne stranice, ali zato i drži po zavoju.

VEX_RC
18-05-2004, 06:16
gume isto ne valjaju

VEX_RC
18-05-2004, 06:17
a sto se tiče CS-a , to je mrtva utrka.Pa idu skoro isto u milimetar

:smile17:

GTT- the beast
18-05-2004, 12:07
8x17 ni u ludilu na taj auto a nemaš ni koristi od toga, najviše 7.5x17!!!
;)
Moja topla preporuka da staviš Superleggeru 7.5x17 + tvornićku gumu(najjeftinija solucija jer su gume još uvijek nove) ili 215/40 Bridgestone po mogućnosti!!!
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Na kitu mi čiči
18-05-2004, 13:38
GTT kmete jedan OZ nema 7.5X17 , nego samo 8X17!!!!!

DD
18-05-2004, 13:40
Ja sam na P-206 S16 imao 8X16 , pa ne vidim razlog zašto na RC-u sa 180KS se nebi moglo stavit 8X17???

GTT- the beast
18-05-2004, 13:58
Na kitu ti meni ćići kmete jedan iz obitelji kmetovske itekako ima 17x7.5 i to je provjereno samo treba naručiti!!!!!!!
:smile09: :smile09: :smile09:

Nekažem da nebi moglo ić 17x8 zbog snage nego zbog same širine a ionako nikakve koristi od te dimenzije nego samo šteta...
:smile19: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

INTERCEPTOR
18-05-2004, 14:07
Kad uzmeš u ruku superleggeru i neku drugu konfekcijsku felgu dođe te strah da ju staviš na auto.

GTT- the beast
18-05-2004, 14:12
Živa istina INT.
Meni kad je vulkanizer stavljao moje na auto onda me samo bljedo pogledal kad ju je primio u ruku, kaže on meni jesi ti siguran da će ovo izdržat na našim cestama...
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Na kitu mi čiči
18-05-2004, 15:58
A vulkanizer je bio u Levim Štefankima :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Na kitu mi čiči
18-05-2004, 16:00
GTT ti si lijevo jaje , POcket je desno jaje , i blago vama kad je ××××× Šule među vama. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Na kitu mi čiči
18-05-2004, 16:51
A največa lignja je Monster :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

GTT- the beast
19-05-2004, 11:37
Na kitu mi ćići zakaj imam osjećaj da te poznam, ovak po naćinu pisanja postova i to...

KAD TE UFATIM BIT ČU TI I SUDAC I POROTA A BOGAMI I LIMENA GLAZBA!!!!!!!!
:smile09: :smile09: :smile09:


<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Na kitu mi čiči
19-05-2004, 12:50
GTT naj se ljutiti , al me ne poznaš jer se ne družim s kmetima. :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

GTT- the beast
19-05-2004, 13:00
Pa jadniće ubogi stvarno te žalim i normalno da se ne družiš sa kmetovima kad si i ti jedan jadni obični iskompleksirani kmet koji sam sebi ne želi to priznati pa bježi od samog sebe tako da se ne druži sa nama takozvanim "kmetovima"!!!
:smile09: :smile09: :smile09:

O bogek bogek dokle seže ova ljudska mizerija...
:smile16: :smile16: :smile16: <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

alfa099
19-05-2004, 16:31
...danas sam naručio Kosei felge. Probao sam ih sve u rukama, i one koje su najlakše na svijetu stvarno djeluju ko zajebancija... 6 kila i nešto u 17 cola...
...a bumo vidli jel to kaj vrijedi...bar kolko košta... OZ prema njima je ko Španjolska čizma...

VEX_RC
19-05-2004, 18:00
gdje ima tih felgi za kupit ???Kolko para komad?????

prodajem felge od RC-a s gumama -sve skupa u kompletu. gume prešle 2000 km<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">PEUGEOT RULEZ
206 RC 2.0 16v 180 KS

:URL=http://pictures.care2.com/view/1/941742384:206 RC:/URL:
</font>

alfa099
19-05-2004, 20:08
..felge prodaje DSM u Dubravi, prema Sesvetama. Cijena za 17 cola je od 1700 kuna do 3000, ovisi o tome kaj hoćeš...

VEX_RC
19-05-2004, 21:08
oću da budu lahke, a ne ko ova 4 moja cementna bloka.

Ljepota nije presudna, samo performanssssssssssssssss :smile06: :smile06:

ove moje felge su gotiva, jašta , al ja bi nješto lakše. :smile15: :smile15:

Znači 7 x 17 da može leći i 215 širina po potrebi,nisam još na čisto sa sobom da li da idem na 215 ili ostat na 205 ???
koliko košta K1 u toj dim. ??<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">PEUGEOT RULEZ
206 RC 2.0 16v 180 KS

:URL=http://pictures.care2.com/view/1/941742384:206 RC:/URL:
</font>

VEX_RC
20-05-2004, 17:45
- KIKIRIKIIIII , KOŠPICEEEE , FELGE 7 x 17 peugeottttttt , cjena DŽABE , prava sitnicaaaaaaaaa


:smile06: :smile06: :smile06: :smile18:

turbo-limac
20-05-2004, 19:44
ja bi na tvom mjestu radije utuko lovu u nes korisno.... speru npr, a ne u nove felge i muziku..... :)

alfa099
20-05-2004, 20:37
...TL, ja bi uložio u šperu...objasni gdje i kako i kada i koliko...

turbo-limac
20-05-2004, 21:01
koji ono auto?
neka alfa? :) :)

turbo-limac
20-05-2004, 21:01
koji ono auto?
neka alfa? :) :)

turbo-limac
20-05-2004, 21:03
:URL=http://www.quaife.co.uk:quife:/URL:
probaj tamo.... to su u principu torsen spere....

VEX_RC
20-05-2004, 21:14
zar nije najjednostavniji način za ubrzat auto olakšat mu obuću - tj i najjeftiniji ???

Šta dobijem,a šta izgubim sa šperom ???

VEX_RC
20-05-2004, 21:15
i kolko para ???

turbo-limac
20-05-2004, 21:30
para? cca 1000 do 2000 ojra...

sta dobis...? dobis puno bolji prijenos snage na cestu, pogotovo po zavojima, jer spera ne dopusta da se jedan kotac vrti u prazno a drugi stoji...

Sta izgubis? Pa, volan se voli malo vise bacakat i treba to znat vozit, jer ponekad, kad mozak kaze oduzmi gas, zapravo treba lec na gas....

Ovo s laksim felgama nes skoro ni osjetit....
speera za Pug imas ili od Quaife-a ili drito od Peugeot sporta s tom razlikom da je Quaife Torsen spera a trkace spere su s lamelama.... Torsen je nesto ljepsi za vozit i trajniji je... Spere s lamelama imaju neke prednosti za trkace aute ali ih treba servisirati i nisu bas ugodne za vozit...

p.s. ××××ga, ono nije quife nego quaife... nema veze....

VEX_RC
21-05-2004, 07:20
Pa čuj,kod mene na autu imaš sličnu stvar, ali čisto elektronika;
jer ASR mi prilikom proklizavanja kotača snagu prenosi na kotač sa boljim prianjanjem na podlogu, a po potrebi i smanjuje moment koji ide na kotače.
ESP u zavoju djeluje jednako; prenosi više snage na unutarnji koač, po potrebi djeluje u kombinaciji sa ASR-om i ABS-om tako da koči pojedine kotače.

Znam da to nije isto kao i mehanička špera, ali barem nešto.Mislim da bi upola lakše felge donijele vidljivu razliku :smile11: :smile11: :smile11:

alfa099
21-05-2004, 15:35
...ja bi mehaničku šperu za Alfu GTV 2.0 TS...bojim se da ovi Quaife ne proizvode...probat ću nać preko frenda koji opskrbljuje trkaće aute u HR...
...a tko bi to složio???

Girrari
21-05-2004, 16:15
Alfa×××, si bil na prezentaciji?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

alfa099
21-05-2004, 17:18
...ne, ja sam radin čovjek...bil je bullit...ja se nemrem maknut iz Zagreba od silne šljake..

Girrari
22-05-2004, 11:55
Ma mislim na ovoj u Zagrebu, jučer.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

DD
22-05-2004, 13:00
Evo moralna satisfakcije mi je da kolko god su se neki sprdavali s mojim nazovi teorijama oko težine felge , vidim da ipak ima pojedinaca koji polako shvačaju pojma težine felge tipa WexaRC , Alfe×××.Neki pojedinci nikada to neče shvatiti jer su ili preglupi ili jednostavno ne žele shvatiti.Ali dobro , drago mi je da se nešto kreče.

Ista stvar je u temi poliranje novog auta.Uvijek dođe zeko na mlijeko.

mara1
22-05-2004, 13:23
meni je to od pocetka bilo logicno. :smile16:

ja u petak izlazim iz svoje ulice i kad ugledam alfu GTV. prvo sto pogledah su bile felge i kad to ono alfa××× :)) nabijem se ja njemu sa mojim G60 :)) i blicam, pozdravljam i mislim si kako mi negdje psuje mater. zovem ja njega jer vidim da nista ne kuzi i on si stvarno tako misli(dobro, malo gore). misli si on koja to ×××××cina mi blica(i to jos s golfom dizelom :)) ), jos kad on meni izadje van da me razbije(skuzio je da sam mrsav-inace ne bi- e moj alfa×××!)... a ono mara! bezopasno mlado bice iz golfa dizela, zeljno da opere nekog alfistu :smile16:
zekam se decki ali je tako stvarno i bilo! samo sto je on mene mislio oprat, ali sam ja u 4 brzinu i po dizelu :))

DD
22-05-2004, 14:07
Mara:1.Kaj Alfa već ima Kosei felge gorena GTV-ejki?
2. Kaj te zbilja htio lemat?? Grdi je to igrač, taj Alfa×××.

mara1
22-05-2004, 14:18
1. on ima najgore felge koje sam u zivotu vidio i bilo bi me sram to imat na autu(mislim na takvom autu). serijske felge za gtv su mi ok, uopce nisu lose.
JA TO NISAM HTIO SPOMINJAT DA GA NE UVRIJEDIM JER JE I ON SVJESTAN DA SU FELGE RUZNE.pa se zato nije moglo razaznati na koje sam felge mislio.

2. moje je misljenje da se salio jer sumnjam da bi on bio na takvoj civilizacijskoj razini, a cak da i je, vjeruj mi da ga se uopce ne bojim!

Dom-dom, jel imas ti sliku te felge koju je on uzeo pa da bacis na ovu temu?

mara1
22-05-2004, 14:21
mislim da sam vidio par alfi iste boje a te felge zaista nitko nije imao na gtv pa mi je to bio najbolji nacin da prepoznam taj auto.

sad kad on udari paljbu po meni. ionako me ne moze uvrijedit jer sve sto kaze ja vec odavno znam :))

DD
22-05-2004, 16:54
Mara , nemam pojma koji je model uzeo.Mislim da je bila negdje slika, ako je to ta felga.

I kak sad najedamput ima ta Alfa tak odvratne felge??????? :smile06: :smile06: :smile06:

DD
22-05-2004, 16:56
Ček , ček , sad sam skužio da je on serijske Alfine felge na GTV-ejki maknuo i stavio neke druge? Pa kad je to mijenjao? I koje je felge stavio?

Ili sam se sve pobrkao?

Girrari
22-05-2004, 17:32
Ja se držim tvorničkih felgi i zadovoljan sam. Kemije oko felgi me uopće ne zanimaju pol%. Jedino ak ih nisi dobil s autom, pa ajde.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

DD
22-05-2004, 17:44
Pa jel ti lijepo rekao Bullit da si kmet :smile25: :smile25:

Šala mala!

mara1
22-05-2004, 19:26
ja ne znam je li on micao serijske felge ali vjerovatno je stavio neke druge.
dakkle, on je vjerovatno imao serijske koje je maknuo i stavio neke druge, a sada kupuje trece.
te druge, su ovakve. zamisli alu felge ali pune bez rupa. znaci neke kao tanjur i probij par ruznih rupa ne bas pravilno okruglih.
ali sada dosta o njegovim felgama jer ce se covjek jos i naljutiti pa nece biti dobro.

Girrari
23-05-2004, 09:42
Dom :smile13: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

INTERCEPTOR
23-05-2004, 12:51
Dom, mislim da sam ti vidio bivši auto u Op, ima neke šugave 15-ice, 2,5 V6, crna, ZG, zabijena u pod i crvena naljepnica cuore sportivo u podnožju zadnjih vrata.

DD
23-05-2004, 16:16
Je to je moja.Te Alesssio sam ja kupio za 400 kuna komad full nove za zimske gume.Čujem da je frajer uspio auto tako uništiti u ovih 6 mjeseci , da mi je Bertol rekao da ga niti ne gledam.Izgreban sa svih strana , čikovi po podu ,zmazan iznutra i izvana.Pa kojem sam ja kretenu prodal auto, auto koji je doslovno bio ko iz dučana, novi!!!

DD
23-05-2004, 16:16
A ovo OP , gdje je to???

INTERCEPTOR
23-05-2004, 19:49
Opatija

Šteta auta :(

Aero
23-05-2004, 19:53
Gadno. :(

turbo-limac
24-05-2004, 09:09
alfa.. posalji im mail... brijem da bi ona spera od 156 ice koju proizvode pasala na GTV....

INTERCEPTOR
24-05-2004, 18:22
Moguće, vrlo moguće.