PDA

Pogledaj cijelu verziju : policija



hidra333
03-05-2004, 09:23
na auto na prvu i zadnju tablicu stavio sam foliju , sad se tablica malo slabije vidi,hoću li zbog toga imat problema s murjom , kolika je kazna ak da!
Mislim pošto su oni iteligentni to bi mogli tretirati kao skrivanje tablica!

mc
03-05-2004, 09:32
Kutijica ima folije koje kod slikanja "sakriju" tablicu. Ako se ne varam, pricao je da kod nas zbog toga nije imao pretjerano problema s policijom.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
03-05-2004, 09:33
NHF, ali kaj je to nego skrivanje tablica? Ziher to nisi metnul da ti se tablice ne zmažu.
Treba pričekat Kutijicu s njegovim iskustvima.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Bmw Touring
03-05-2004, 10:18
kutijica nije ima nikad problema s policijom zbog tih folija.
ja sam sad stavio isto neke florescentne folije na oba Bmw-a koje se vide tek kad se priblizis na pola metra od tablice.
Vidit cemo kako rade :))

hidra333
03-05-2004, 10:54
ma da tek na pol metra te su stvarno lude , ovdje se vidi bolje kod mene al kad se vozim gradom , svi misle da nemam tablice dok malo bolje ne pogledaju!
Moje su folije onak plavkasto crne!
Čuo sam da ima i svjetlijih koje isto onemogučavju slikanje jer se jako reflektira ,jel to točno???
Mislim komentari murje su da ulični trkači skidaju prvu tablicu a kad ih zaustave tvrde da im je ukradena i da su priajvili al da im je potvrda kod kuće , ma legende od drotova ,pa to je stara fora , a kaj su to tek sad skužili?

Bmw Touring
03-05-2004, 11:00
ja imam florescentne nevidljive folije koje se nalijepe na tablicu i skoro da se i ne vide.kao da si nalijepio selotejp.
To pomaze po noci kad te uslikaju jer onda to reflektira i na slici se ne vidi rega.Nije sigurno svaki put.
A to skidaje tablice je stara fora

Black Knight_
03-05-2004, 11:02
Po zakonu tablica mora biti vidljiva tj da se moze procitat. Cini mi se da nigdje ne pise da tablica mora biti pogodna za slikanje kamerama...

perica i njegov turb
03-05-2004, 12:31
Black Knight_
,,Poruka poslana: 03.05.2004. u 12:02
Po zakonu tablica mora biti vidljiva tj da se moze procitat. Cini mi se da nigdje ne pise da tablica mora biti pogodna za slikanje kamerama... ''

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

perica i njegov turb
03-05-2004, 12:33
A zaboravi pitanje jel se vide tablice kada gledaš izbliza mislimkada su prekrivene tom folijom vide li se se brojevi na tablici kada stojiš ispred auta.

Bmw Touring
03-05-2004, 13:27
perice ta folija je skoro nevidljiva i svi se brojevi vide

hidra333
03-05-2004, 20:08
Bmw touring ,daj reci di si našao te folije, jer sad sam tek skužio , ti kažeš da se tvoje folije jedva vide , a ja mislio da tablice!
Ma moje su malo tamnije ali se normalno vide pročitati svi brojevi osim što se u vožnji baš i ne vide kao inaće!
Ma bum vidjel kroz par dana šta kažu policajci ,ak ne prije za vikend će me sigurno negdje zaustavit!
Znači ipak pomaže kod slikanja ,jer se reflektira od folije pa se ne vidi tablica , a mislim da ak budu šta srali , sa nebi smjelo bit kazna veća od 5o kn , to je kao kad nemaš tablice ili ak će oni tvrdit da se ne vidi

Bmw Touring
03-05-2004, 20:11
hidra te folije mi je dao jedan poznanik posto sam mu se ja pojadao da me stalno slikaje i da stalno placam.
Neznam stvarno gdje ih je on nabavio al ako se raspitas naci ces ih sto posto.
Ja cu njega pitat kad ga vidim iduci put ;)

Bmw Touring
03-05-2004, 20:13
99% pomaze po noci ako te slikaje s blicom al po danu je malo teze.
Ako ne blicne po danu folije ti nemogu pomoc.
Al ode u Francuskoj su postavili neke nove automatske radare koji blicaju danju i nocu pa nije lose imat te folije

MONSTER
03-05-2004, 22:53
kaj je vama??? pa dajte skinite tablicu i stavite je pod prednju shajbu!!! i recite da ste ju skinuli jer ste danas trebali ici farbati prednji branik!!! isto tako i sa straznjom! a to da rega moze biti ispod sajbe je po zakonu OK!!!! samo fixiras ispod sajbe da ti ne leti po autu...

Andre
03-05-2004, 23:51
decki, pa kaj nikad niste stelali na monitoru jacinu svjetlosti tj. zatamljenosti monitora ili televizora ili....
:smile12: :smile12: :smile17:
Jedina je istina da kad vas uslika vidi malo veci odbljesak na podrucju tablica, ali koji se relativno jednostavno uklanja tak da vam to ne drzi vodu i bolje da si energiju trosite na nekaj pametnije ;) :smile07:

kutijica
04-05-2004, 01:31
Ukratko:
mogu te zezat u stilu sta to imas ,ali ako se tablica moze procitat kad on dode ispred ili iza auta onda ti ne moze naplatit globu........moze samo te zezat bezveze..
Jedino preko granice ces trbat skinut sigurno....nema sanse da udes u Slo ili Austriju..ja pokusavao vise puta ,ali savki put morao skinut...
Te folije imam vec skoro 6 godina i samo su me par puta pitali sta je ovo i samo jednom mi je rekao skini to,ja sam rekao necu....on:oces da ti ja skinem....ja:ajde....on:nista vratio mi dokumente i pa-pa<br><hr>

perica i njegov turb
04-05-2004, 04:37
Ja sam se naplaćao kazni prema tome nisam siguran da će to djelovati sa folijama jer sam kod tablica imao neku vrstu kao svjetala za maglu uz same tablice tako da se prednji i zadnji dio auta nije nikako vidio i fino oni mene uslikali i na kompjuteru izbrisali blještavilo od farova i fino vide se sva slova i brojevi pa sam onda skinuo jer nema nikakve koristi. :( :(

Aero
04-05-2004, 06:04
Ovako. Bilo jednom testiranje u Auto Blicu. Presvlačili su tablice folijama, stavljali CD-e, špricali lakovima.... Međutim ništa nije upalilo. Unatoč odbljesku tablice su se mogle kompjutorski obraditi.

Najbolje: Uzmite neki veliki list od drveta, zalijepite ga preko pločice, ali blago... Da vas nebi otkrili. ;)

Koko
04-05-2004, 08:48
Decki ta folija ništa ne pomaže, gledao nedavno na televiziji. Možda nije vidiljivo golim okom na fotki, no malo photoshopa čuda radi. Nakon toga ti vrla Njemačka policija osim kazne od nakoliko desetaka eura za brzinu naplati i kaznu za nepropisnu montažu tablica od 120 eura te 350 eura za vještačenje slike. BMW, pazi se kad ideš preko grane.

S druge strane sumnjam da se naša policija gnjavi s ovakvim problemima.

Girrari
04-05-2004, 10:18
Pitanje je mogu li oni po zakonu uopće bilo kaj ××××ti po slici u Photoshopu ili nečem sličnom. To mi je vrlo upitno. Slika je dokaz i mora biti onakva kao što je snimljena jer čim se dozvoljava obrada slike granice je teško povući. Npr. tablica je ZG-8883-A. Slika je ispala malo mutno i zadnja znamenka se slabije vidi. Po toj logici murijak može pretpostaviti da je zadnja znamenka isto br. 8, a ne 3 i samo je malo podeblja... Very sumnjivo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

perica i njegov turb
04-05-2004, 10:21
Zato se treba malo bolje upoznati sa zakonom jer ni policija ni na sudu ne znaju baš najbolje stvari prema tome i mi ih možemo zajebati.

MONSTER
04-05-2004, 10:23
ma ispod sajbe je skroz legalno a njihov fotic to nemre uslikat!!!!

ista stvar je sa probnim tablicama....imas ih ispod sajbe!

Koko
04-05-2004, 10:59
Koji ste vi pekmezeri... Ovdje cmizdrite da vas policija hebe, a na temi o benzinu plačete radi cijene benzina. Jednstavna solucija: vozite se laganije, murja vas neće hebati, trošiti ćete manje goriva, a i možda spasite koji život... :smile07:

Bmw Touring
04-05-2004, 11:00
Koko skinit cu te folije kad budem isao preko ne brini :)
A ovo sta vi govorite ja sam gledao ode emisiju o radarima i oni sve te slike koje su lose ispale i na kojima se ne vidi tablica bacaju

perica i njegov turb
04-05-2004, 15:26
Znam jednog tipa koji je zanito lim u motornom prostoru nešto kao dvije haube i ima samo rupe za doljevanje vode brisačim, provjere ulja....kada ga je policija ustavila i da vide nešto pod haubom on podignu haubu kad gle čuda još jedna ali sa ne može otvoriti jer je zanitana da ste samo vidili izraze lica na policiji. :)) :)) :)) :)) :)) :))

turbo-limac
04-05-2004, 15:50
koliko je meni poznato folije za tablice sluze iskljucivo kako bi se smanjio odraz laserskih pistolja za mjerenje brzine, buduci da oni najcesce ciljaju na tablice jer one dobro reflektiraju....

GTT- the beast
04-05-2004, 16:01
Dečki pa meni nije jasno kaj zmišljate toplu vodu ako vam se ne plaćaju kazne ili ne ostaje bez dozvole onda ljepo laganini po gasu, ja sam skoro ostao bez vozačke u više navrata i sad se pazim.
Nemojte me krivo shvatit i dalje se ja poganjam ali sa više opreza a ako oću baš vozit trke onda odem na dionicu tipa Laz ili slično i uživam!!!
:)) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

mc
04-05-2004, 16:15
Sve vise ovakvih komentara... :smile08:

Mozda i idemo nekamo... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

kutijica
04-05-2004, 17:10
2 TL:ima folija samo protiv lasera i folija kad te slika da ti ostane prazno...a ima cak i ove dvije folije u kombinaciji.....
Ova protiv lasera funkcionira(uz radar detektor) ,a takoder i ova protiv slikanja...samo sta ova protiv slikavanja dosta dolazi do izrazaja.....kad gledas ravno vidis tablicu normalno ,ali cim pod kutem gledas ne vidis nista :) .....
A ova protiv lasera je skroz prozirna...
Evo link jedan....
www.tagshield.com<br><hr>

mc
04-05-2004, 17:27
Kutijica i ostali naravno, koje je vase misljenje o ovome:

http://www.tagshield.com/photofog.jpg

LEGAL to use World-wide
REFLECTS photo-radar and photo-laser flash, helping to prevent a costly ticket!
PERMANENT! Won't wash away when it rains
Does not obstruct view of license plate!
FAST spray-on formula is easily applied in minutes!
INVISIBLE to the naked eye, only you will know it is on your vehicle!
EXCLUSIVE ® formula!
BEST alternative for those areas where you can't use a license plate cover!


Zvuci dobro, samo je pitanje koliko je stvarno ucinkovito... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
04-05-2004, 17:27
Ne radi slika... :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Koko
04-05-2004, 17:39
I to sam gledao na televiziji. Ne radi apsolutno nikako-efekt nikakav.

mc
04-05-2004, 17:42
Znaci quratz od ovce?!? :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

kutijica
04-05-2004, 17:45
E za to ne znam...mislis na sprej???Prijatelj i ja mislili to jos davno uzet ,ali nismo nego uzeli folije .....<br><hr>

mc
04-05-2004, 17:50
Ma da, mislim na sprej. Toliko ga hvale da se pitas cemu onda sve ostalo... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

kutijica
04-05-2004, 18:14
pa naruci, potrosi nesto eura i probaj pa nam reci :) :smile15:
Ja mislim da bi moglo valjat.....<br><hr>