PDA

Pogledaj cijelu verziju : BLJESAK

SVJETLI
02-05-2004, 10:38
DEVETA GODINA VOJNO-REDARSTVENE AKCIJE OBILJEŽENA KRAJ SREDIŠNJEG KRIŽA U OKUČANIMA
"Bljesak" je bio uvod u konačnu pobjedu
Predsjednik Sabora Vladimir Šeks, potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor, izaslanstva predsjednika Mesića, Ministarstva obrane i Oružanih snaga, policije, udruga proizišlih iz Domovinskog rata i lokalnih vlasti, obilježavajući devetu obljetnicu vojno-redarstvene akcije "Bljesak", položili su jučer vijence i zapalili svijeće kraj središnjeg križa u Okučanima.
- Izjalovio se plan velike alijanse predvođene SAD-om da se ostvari plan Z 4 prema kojem bi u Hrvatskoj postojala još jedna srpska država. Jasno da je hrvatska država zbog neprestanih terorističkih napada i ugrožavanja ostalog dijela Hrvatske pokrenula legitimne i oslobodilačke akcije poput "Bljeska" koji je prethodio Oluji. Trebalo je konačno skršiti pobunu i okupaciju svojih teritorija te završiti s različitim planovima koji su Hrvatsku trebali baciti na koljena - kazao je predsjednik Sabora Vladimir Šeks.
"Bljesak" je bio uvod u konačnu pobjedu i oslobađanje okupiranih dijelova Hrvatske. Samo 31 sat trebao je hrvatskim braniteljima da oslobode 500 četvornih kilometara okupiranog dijela zapadne Slavonije.
Franjo SAMARDŽIĆ

otto
02-05-2004, 18:09
Pono ljijepih cestitka svim ucesnicima u Oluji , i bozji mir i blagoslov onima koji su poginuli za nas i lijepu nasu.

Jeste
02-05-2004, 23:33
"Bljesak" je bio uvod u konacnu pobedu nad delom hrvatskih gradjana koji su izvrsili "agresiju" na HR, i pocetak velikog genocida nad istima.

Srbo
03-05-2004, 00:27
Kakav "genocid?" :)) :smile16:

Ovaj otto naravno podrzava strahote i zlocine, jer je Ustasa. Sta drugo da ocekivamo od njega?

:smile15:

Jeste Srbo
03-05-2004, 10:01
Hrvatski gradjani? ×××× vas Sv. Sava, zasto ste htijeli napraviti Srbiju u Hrvatskoj? Dobili ste po picki i sada se bunite. Tko se hvata maca, taj od njega gine. Uzivajte cigani opancarski. :smile15:

Eto dok
03-05-2004, 10:27
Evropa slavi prosirenje, a njene nove clanice luduju od srece zbog prikljucenja istoj, Hrvatima ostalo da slave datum kada su pobili i proterali sto opet ima direktne veze sto i oni danas ne luduju od srece.

Au, ×××× te, ko bi onda mogao od njih da zivi, kad je AVIS izazvao toliku buru odusevljenja, i potcenjivanja istocnog suseda u stilu "A gde ste vi?"

Srbo
03-05-2004, 10:32
Pa sta ti mislis, majmune? Da su Srbi trebali da cute dok je Tudjman gradio njegovu novu NDH-aziju?
Vidili smo svi rehabilitaciju fasizma i nacizma u Hrvatskoj (i to "demokratska"
:)) ) Prvo, Tudjman poceo da smanjiva broj zrtava u Jasenovcu, onda je pocelo "Za Dom (Ludnicu) Spremni". Zar nisu Ujke to urlikali '41-'45?
Onda "Danke Deutschland" isto iz Drugog Svijetskog Rata. Pa poslije toga "Mi Ustase ni pijemo vina, nego krv Srbina iz Knina", sahovnica, kuna, svastika, i tkd.
Eto, to je bila "demokratska kultura Hrvatske"

:smile15: :smile16:

I prestani da lupetas vise, 'leba ti :smile07:

Srbo
03-05-2004, 10:56
×××××ne, ako ne volis Hrvatsku odi×××× i prestani lupetati cigane jedan. Nema smisla tebi nesto objasnjavati ako ti mislis da je Hrvatska dio srpske drzave. Cigo posrani, ako vijekovima zivis u Hrvatskoj onda si hrvat pravoslavne vijere, ali bre ××××× ti materina, ×××××ne jedan, ti hoces da stvaras veliku Srbiju od tudjih drzava. Koji ××××× radis na ovom forumu? Ako ti se ne swvidja odi×××× garavi cigo. KNIN je hrvatski grad, bio, je i ostat ce za uvijek, a ti ako ne volis to idi jebati svoju cigansku kevu i odi×××× za uvijek preko Drine u tri picke materine!!! OPANCARI :))

pa eto...
03-05-2004, 11:06
Fredo...vi ste slavili pobjede u Htvatskoj - u

Vukovaru, Kostajnici, Slunju, Okucanima, Glini, Kninu itd, itd...

Pjevali ste o salati i slobi i kalnju Hrvata...

Najvaznije je da ste to radili u Hrvatskoj i one koje niste pobili ste rastjetali i napravili

...Etnicki Cistu Srpsku, paradrzavnu perverziju...

E C S P P

Dosao "bjlesak" I "oluja" i ....

bjez kuci... a sta drugo... i to jos dobro prosli...

Srbo
03-05-2004, 16:05
Pa da, sta drugo ocekivati od Vas? FASISTI :smile16:

Srbo
03-05-2004, 16:59
Jedi govna, cigane jedan. :smile15:

Fredo...
03-05-2004, 19:32
...nama takvih gradajna kao vi u Hrvatskoj netreba! Vi bi rsatjeravali Hrvate i stvarali srpku drzavu u HR...

Vi ste VIRUS, vi ste HIV, zmija u njedrima bila - DA

DO "bljeska" i "oluje"

....

otto
03-05-2004, 21:17
Daj srbo nemoj jesti govna koga smo mi Hrvati protijerali Ona gamad u takozvanoj srpskoj krajini pobijegla je sama.Kako se zna lopovi ubojice te razni delikventi kada nesto ucine nenormalno onda bijeze pred pravdom tako i ti i tvoja srbadija.

Srbo
03-05-2004, 23:29
Ja, "sami pobjegli" :smile15:

Pa sta su trebali, otto? Da sacekaju HV da dodje pa da ubije sve zivo?? Vidili smo sta je bilo sa starcima i invalidima koji nisu mogli da trce. Feral Tribune je govorio za te zlocine i cak je dao detalje ko je bio ubijen (ime i prezime) i gdje.

STRAVA i UZAS, nista drugo. Gotovina se skriva jer ZNA da je kriv. Oni u Hag bi ga POJELI ako bi se predao.

Srbo
03-05-2004, 23:29
Ja, "sami pobjegli" :smile15:

Pa sta su trebali, otto? Da sacekaju HV da dodje pa da ubije sve zivo?? Vidili smo sta je bilo sa starcima i invalidima koji nisu mogli da trce. Feral Tribune je govorio za te zlocine i cak je dao detalje ko je bio ubijen (ime i prezime) i gdje.

STRAVA i UZAS, nista drugo. Gotovina se skriva jer ZNA da je kriv. Oni u Hag bi ga POJELI ako bi se predao.

Ajde otto
03-05-2004, 23:47
govno ustasko, sta ××××s, ×××× ti tovar majku, kud ce vece gamadi od vas ustasha.

Ispastate vi ispastate, zbog tog genocida.
Danas bi slavili kao i ostali civilizovani svet da niste od samog starta krenuli u obracun sa Srbima.

Sta vam fali sa slavonskim Srbima danas, onim Srbima koji su se nasli prvi na meti progona i likvidacije 1990/91.?
Tako ne bi bilo nikakvog problema na sa sa ostalima, samo da je neko iz vlasti imao zelju da tom narodu garantuje sigurnost i zivot dostojan covek, umesto pretnji, progona, ubijanja, diskriminacije...
Nego ×××× ga, to se nije uklapalo u vrhovnicki plan o proterivanju Srba.

Danas ima onih koji osporavaju optuzbe iz Haga da su ono sta slavite danas bile zlocinacke akcije. Sta vise, ja bi to prosiro pa bi sve poteze tadasnje HDZ vlasti spram Srbima nazvao zlocinackom, od maja 1990. pa dok vam civilizovani svet nije uvrnuo jaja i rekao vam da to ne moze tako.

E pa i dalje slavite vase zlocinacke akcije, i vase heroje koje trazi Hag.
Kad se nema sta, onda se slavi makar sta.

Kao neutralac, ja bih se sigurno prikljucio onom slavlju u Ljubljani i Briselu, a vase bi zaobisao u velikom luku.

MA
04-05-2004, 01:39
Idite u pizdu materinu vi srbadijo. Ako ne volite nesto idite tamo gdije volite. Cigani jedni, napravite jednu uslugu hrvatima i sebi samima: TUSIRAJTE SE DA NE SMRDITE TOLIKO ×××× VAS SV. SAVA SA TRI PRSTA. CIGANI JEDNI :smile06:

MA
04-05-2004, 01:46
Tko vas ××××? Puno govorite ali jos uvijek dudate hrvatske kurcine. Idite preko Drine u tri picke materine!!!!!! CIGANI, OPANCARI, GAMAD, STAKORI. Popusite cara LAZARA kurcinu i stavite kolac u dupe isto kao soje Lazo dobio.×××××× polasrpske. Da ste vi srbi bili bi te u Srbiji ali vi ste olos kojeg i pravi srbin hoce da se rijesi. ××××× vam materina ciganski izrodi. :smile09:

otto
04-05-2004, 20:17
Izgleda da najveca mana srbadiji je sto slabo pamte i jos brze zaboravljaju.Neka mi itko od te bande receda nije prva zrtva pala od srbijanskih terorista i sovinista .Vama srbadiji nije bilo do nicega jedino da dodete na Jadransko more pod bilo koju cijenu , Ali u povijesti nikad niste imali more i necete.Valjda Crnogorci se nece dati navuci na tanak led.

otto
04-05-2004, 20:23
da zaboravio sam reci da vi srbadija do podne mrzite sami sebe , a poslije podne cijeli svijet.Sto se tice jezika i pisma to uopce nije vase vec ste uzimali i krali od drugih naroda te sada pricate kako je to vase , tako da lazete sami sebi .Cigani su ljuckog roda , avi ste zivotinjskog sto ste pokazali u svojoj agresiji na Lijepu nasu.

ivan_
04-05-2004, 21:57
" Pa sta ti mislis, majmune? Da su Srbi trebali da cute dok je Tudjman gradio njegovu novu NDH-aziju? "

Pa gdje si ti to vidio, na RTS-u, u Politici i NIN-u ?? Zasigurno Seselj i Slobo su ti isprali mozag slusajuci godinama njihovu propagandu, a izgleda da su uspjeli, jos dan danas nisi dosao k sebi. Pravdas zlocine pocinjene u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Kosovu s takvim lazima...ti sa zaostao najmanje 50 godina. Jadni si ti al jednom budes primoran se suocit s povjescu.

:smile17:

>>Sto se tice
05-05-2004, 00:10
jezika i pisma to uopce nije vase vec ste uzimali i krali od drugih naroda te sada pricate kako je to vase , tako da lazete sami sebi <<

Pa da, uzeli smo od vas. HAHAHAHAHAHAHAHA

Otto, reci mi kako bi vi sad pricali da vam nije srpskog jezika?
A tek da vam je Vranjo poziveo, pa bilo bi valjanja od smeha.

Fredo...
05-05-2004, 09:40
...Hrvati su dosli do Jadrana 626-e godine... Srbi nekoliko desetaka godina poslije...

do 1914 nismo takoreci imali nikakvih kontakata...

Vi pod Bizantom, Turcima itd...

Mi pod Mlecanima, Austrijancima itd...

Mi pod utjecajem Iapada -

Vi pod utjecajem Istoka - Bizanta, Orijenta

U kontakt smo u principu dosli oko 1918...

o kakvom jes´ziku govoris...??

Jednom davno smo mozda imali neki zajednicki korijen...ali vi ste se izopacili...

>>U kontakt smo
06-05-2004, 00:27
u principu dosli oko 1918...<<

HAHAHAHAHAHAHA

Sjedi, jedan!

Srednjevekovna Srbija je i te kakve kontakte imala sa Hrvatima, i vojne i trgovacke, posebno bih istakao trgovacke odnose sa Dubrovackom Republikom.

Na vojnom planu isto. Da te potsetim, rame uz rame sa Srbima, ratovali su i Hrvati u boju na Kosovu, i to nije mogao biti plod nikakvog kontakta vec plod pune saradnje u svakom pogledu.

Takodje, u vreme velike seobe Srba usled najezde Turaka, doslo je do mesanja Srba i Hrvata i njihove duge borbe, opet rame uz rame, protiv zajednickog neprijatelja.

Mnogo farbas jedno u crno a drugo u belo. Zaboravljas da je dobar deo teritorije danasnje HR bio pod turskom okupacijom, hocu reci, prema tome nece bit kod vas samo Austrijanci i Mlecani, a kod nas Turci. Bili su Turci i kod vas.
Uostalom, cela Bosna je bila pod turskom okupacijom, prema toma i veliki broj Hrvata pod istom.

Dalje, bez obzira na okupatore i njihovu kulturu, nemoguce je zaustaviti susede da saradjuju, niti ja mogu zamisliti nekakav Berlinski zid izmedju vas i nas, tim vise sto je i okupatorima bilo u interesu privredna saradnja izmedju jedne i druge strane, jer na kraju dana, profitira drzava kroz porez.

I na kraju, ja se ne bi slozio da su Turci bili toliko zaostali i primitivni sa nulktom kulturom kako ih vi pretstavljate. Njihova vojska je u stopu pratila moderne trendove u naoruzanju i uopste. Bili su poznati trgovci. Ukratko, bili su velesila toga doba u svakom pogledu, sto ne ide skupa sa primitivizmom i zaostaloscu.

Da zakljucim, nije sve iskljucivo crno i iskljucivo belo kako ti pretstavljas, niti je tacno da mi i vi nismo saradjivali, NAPROTIV.

Vi se
07-05-2004, 00:24
toboze zgrazavate nad turskim primitivizmom i zaostaloscu, medjutim danas imamo jednu paradoksalnu stvar - DA SE ARAPSKI SVET ZGRAZAVA NAD ZAPADNOM (PRE SVEGA, AMERICKOM) NEKULTUROM I PRIMITIVIZMOM!

Doci u tudju zemlju i na takav nacin se izivljavati nad onima koji su se usudili braniti svoju zemlju jeste primitivizam, ali i nanesena uvreda, bol i ponizenje do neba, jednom narodu i celom arapskom svetu.

znas...
07-05-2004, 08:40
...Amerika je ustvari cijeli svijet...sve zivo se tamo doseljava..

Problem sa Iracanima je da su pod onim nevjerojatnim divljakom od Sadama - zivjeli 25 godina...i od njega nisu naucili -NISTA, AMA NISTA osim sile...Sammo sila vrijedi, nista drugo!!

Kad su ispitivali zatvorenike, ljudski, "civilizirano", bili su prezreni (isto kao sto vi postujete SAMO SILU, pa bili ste u istom carstvu...).

Ti cuvari zatvora, ispitivaci nisu bili dovoljno kvalificirani za takve stvari - najveca greska je sta Ameri nisu poslali kvalificirane isljednike...

×××× ga... sta ces... popusili su, vidjet cemo kako ce to sad ispraviti...

Jebo te
07-05-2004, 14:47
ceo svet se zgrazava, i Amerika se zgrazava nad brukom sto je pukla, A TI TRAZIS OPRAVDANJE, i brabonjas o nekakvoj sili.
Jos si smesniji kada pokusavas da seksualno izivljavanje uvrstis u metode ispitivanja. Nema to veze sa ispitivanjem nego sa primitivizmom i cuvenom americkom arogancijom.

Ja bih rekao da Ameri ne poznaju nista osim sile i da pokusavaju da vladaju svetom iskljucivo silom. Medjutim, ta medoda joj se i te koliko obilo o glavu, obija se i danas, a tako ce i u buducnosti.

Oni Iracani koji se bore protiv zionista uopste se ne plase ni SILE ni SMRTI (to su pokazali stotine puta), pa tako tvoja primedba nema veze sa mozgom.

Na kraju, Amerika jeste industrijaska i vojna sila najjaca na svetu, ali Amerika nije svet, jer postoje jos svetskih sila koje se sa americkim nacinom kako pokusavaju da vladaju svetom, ne slazu kao sto se ne slaze veci deo covecanstva.
Koliko ja znam, protiv Iraka su isli u rat samo anglosaksonske zemlje, i niko vise, i tu su oni strasno ispusili.

Da zakljucim, sto god vise pritiskaju taj narod, reakcija je jaca - bombe eksplodiraju svaki dan a Ameri sve vise ginu, sto se potpuno kosi sa tvojom teorijom da Iracani poznaju samo silu.
Nemas pojma.

Nego
07-05-2004, 15:18
nisi mi odgovorio na moj prvi post u vezi srpskohrvatske saradnje pre 1918.? Da li cutanje znaci odobravanje?

Seksualno
07-05-2004, 15:40
i svako drugo zlostavljanje irackih zatvorenika vise me nego ikad uverava u to koliko je sloboda vazna i sveta stvar za koju vredi i zivot dati.

×××× ga, onaj ko nema slobodu, bude jeban u dupe!

otto
07-05-2004, 20:08
Lijepo si ti to opisao o suradnji srba i Hrvata do 1918,ponesto je i istina, ali zaboravijo si napisati ili nezelis vrijeme od 1918 do 1995godine. Koliko ste zla nanijeli Hrvatima i ne samo Hrvatima nego i ostalim narodima.Ako nesto nije kako vi zelite onda ulazite u rat .Ustvari vidi se da ste cobani jer uvijek idete iza vasih voda koji su ovce a vi ih vijerno pratite . ;)

Ja sam svom
08-05-2004, 01:43
sagovorniku odgovorio na njegovu tvrdnju da izmedju Srba i Hrvata kroz istoriju nije bilo nikakvih kontakta do 1918.
Jedino sto sam zaboravio reci da je do zestokog kontakta izmedju vas i nas doslo u Macvi i na Ceru 1914. godine.

Ti sad insistiras na onome sta se desavalo posle 1918. i time otvaras jednu sveobuhvatnu diskusiju koja je sazvakano do besvesti i nazad po sto puta na ovome forumu.
Vi tvrdite da smo mi vama velikog zla naneli, mi tvrdimo da se zlo koje ste vi nama naneli od 1941 - 1945. ne moze meriti ni sa jednim zlom. Vi tvrdite da smo vam pobili poslanike Radice, mi tvrdimo da ste nam se revansirali ubijstvom kralja... vi nama, mi vama, vi nama, mi nama, vi nama, mi vama... itd.
Vi kazete da smo vas eksploatirali u SFRJ, mi tvrdimo da je to nemoguce i s obzirom na koncepciju zajednicke drzave, i s obzirom na to da su njome upravljali neSrbi, a glavni zaduzeni za industrijalizaciju, ekonimiju i sve njene petogodisnje planove su bili vi i Slovenci, pa se pitam kako je onda sve to moguce ako se jos ima na umu da je Hrvat Tito bio bog i batina ukupne jugoslavenske politike u periodu od 35 godina???

Priznam da smo mi vama dosta zla naneli u tromesecnom rat, medjutim, vi ste se nama za to visetruko revansirali proterivanjem 250.000 vasim 'zlocinackim' vojnim akcijama.

P.S.
Ovo 'zlocinackim' sam stavio pod navode jer ja to nisam izmislio, niti je to moja slobodna procena, vec je to zvanicna haska kvalifikacija tih akcija, za sada.

koliko ja znam...
08-05-2004, 06:58
...Hrvati su poslali Srbima neku pomoc u vojsci na Kosovo...1389. Poslije su se kontakti uglavnom odnosili na azil koji su Srbi bez problema i upitnika dobivali kad su izbjegli u HR. Turci su probijali na zapad i zauzeli ono sto danas zovemo BiH. To je bio najveci dio Hrvatska...no mi smo ih zaustavili na otprilike danasnjim HR granicama sa Beckom i Pestanskom lovom, nasom i srpskom krvi - od kad smo popusili na krbavskom polju... (srpskom zato jer su nekako velikim dijelom bili nastanjeni na tomm podrucju - a to poslije ....

Srbi su
08-05-2004, 11:53
dobijali azil i zemlju od Beca a i zna se zasto. Tudjin nista ne daje besplatno.

Turci su bilu u severnoj Dalmaciji sve do Sinja. Pogledaj mapu i vidi gde je Sinj. Knin je bio pod Turcima. Dobar deo Slavonije je bio pod Turcima. Koliko ja znam, Turci su dospeli sve do Budimpeste.

Trgovina je najvise isla preko Dubrovnika.

A sto se tice kontakata pre Kosovskog boja, pa Hrvati su imali svoje stalne vojne, a verovatno i civilne, predstavnike pri knezevu dvoru u Krusevcu, to je ziva istina. Naravno, razlog je dugo srpsko iskustvo u borbi protiv Turaka, od kojih se moglo nesto nauciti.

danasnje HR granice.
08-05-2004, 12:05
...sa BiH su se mijenjale, tako su Turci opsjedali Sinj godinama...i na kraju popusili...zato danas imamao Sinjsku Alku... Knin, dio Slavonije itd su povremeno bili pod Turcima..ali kako rekoh danasnje granice HR sa BiH su se mijenjale i "ustabilile" se negdje krajem 17-og ili pocetkom 18.og stoljeca...

Vi ste doduse smatrali da vama pripada maximalno podrucje koje su Turci zaposjeli... a to su one famozne linije Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica...

Ziva istina je
08-05-2004, 12:08
da su Hrvati imali uvek prisutne vojne formacije u Srbiji, godinama pre 1389., od prilike od kada je pretnja Turaka da napadne na Balkan bila potpuno izvesna.