PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako saznati gdje su kamere?



mc
01-05-2004, 19:23
Ne znam za vas, ali ja sam primijetio da u zadnje vrijeme ima strasno puno policije po cestama - sto multanove, sto laseri, sto rutinske kontrole, policajci na motoru... :smile12: :smile17: :smile12:
Zanima me da li postoji nacin kako saznati gdje se trenutno "mjeri" brzina. Iz par izvora sam cuo da postoji dojava SMS-om, ali nista detaljnije. Na raznim radio postajama se svaki dan vrte te informacije, ali prilicno neodredjeno. Npr. Ilica, Bologna, Slavonska i ljubljanska - pa si ti misli. Da li mozda postoji neka web stranica gdje se mogu pronaci takve informacije?
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ŠULE
01-05-2004, 19:47
Nije mi jasno. Pa ti voziš Corrolu. :))

Aero
01-05-2004, 19:49
Čuo sam i ja za te stranice. To je nekakav domaći auto forum...

ART
01-05-2004, 19:49
MC bila je ekipa sa www.hraweb.com na TV-u prije par dana i spikali su o tome kako postoji taj sustav dojave putem sms-a. To ti je link pa probaj vidjeti koliko ti vrijedi.
Istina, sada od kad je doslo do promjene vlasti murije se namnozilo kao gamadi - opet se ubire harac od nas vozaca za 3 km prekoracene brzine.

mc
01-05-2004, 20:11
Tnx Art, potrazit cu informacije, pa javim rezultate.

Sule, ja vozim Corollu. :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Aero
01-05-2004, 20:24
Evo izvadak o tome:

"... Na dan bude od 20 do 30 poruka tako da će nekima to smetati.Molim da se ne prijavljujete samo zbog testiranja jer imam pametnijeg posla od stalnog ukljucivanja i iskljucivanja pojedinih ljudi. Hvala

Ukoliko biste se prijavili a već imate email adresu koja vam se proslijeđuje na mobitel javite se sa adresom na ivan@hraweb.com sa naznakom za koji grad ili područje se prijavljujete.

Ukoliko nemate još adresu tipa 38591xxxxxx@nesto.hr gdje je nesto.hr adresa vašeg Mobilnog operatera (npr. vip.hr, cronet.tel.hr, htmobile.hr) prijavite se dolje..."

Koshpa
02-05-2004, 03:14
Je na www.hraweb.com imas sve informacije

mc
02-05-2004, 19:38
Hvala svima. Provjerio sam na hraweb-u i zbilja im je pothvat za svaku pohvalu. Princip je takav da moras imati mail adresu koja ti pruza uslugu forwardiranja e-mailova na sms, a to besplatno rade svi gsm operateri. Jedino mi je malo bad kaj ti svaki dan stize mali milion mailova/smsova, pa si jos razmisljam da li da se prijavim ili ne.
Kakva su iskustva, zna li netko?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Aero
02-05-2004, 19:51
Ja bum se probao večeras prijaviti... ;)

MONSTER
02-05-2004, 21:05
MC....kupi motor i policija je sporedna stvar u tvom zivotu!

S16
02-05-2004, 21:41
Zašto?

MONSTER
02-05-2004, 22:56
zato jer se vec 4 dana vozim pored murije po tracnicama ili debelo iznad ogranicenja pred njima ili se vozim po suprotnoj traci pored njih(naravno,kada je ona prazna) ili se parkiram u zoni za pjesake (dosao murjak i pita koliko kubika ima motor i da ga malo zaturiram jer da je cuo da ducati ima ××××n zvuk!?)...

need more? ask for more real bikers (alien,sepra or alfist_zg) or 30 day money back guarantee!

:smile18: :smile18: :smile18:

alien5
03-05-2004, 07:18
He, he, Monster se izgleda uči prednostima motora!!!
Kad sam na motoru - policija, šta je to? :smile18: :smile16:
Parking, molim? :smile06: :))

Koko
03-05-2004, 08:42
Mislim da je stvar prilično ×××××. Zamisli, dnevno dobivaš 30-tak dodatnih mailova. uz sve one viruse i spamove to ti je poruka svakih 10 do 15 minuta, i po noći. Treba se neka radio stanica ozbiljno primiti posla i napraviti kao u Njemačkoj - precizne i aktualne obavjesti na radiju. To se radi otprilike ovako. Učlaniš se u njihov klub vozača, dobiješ PIN te pozivom na besplatni broj uz PIN dojavljuješ gdje je radar. Ispostavi li se da ×××ך jednostavno te izbace iz kluba. Tako su informacije konstantno precizne...

Girrari
03-05-2004, 08:54
Koko, nije to standardni mail nego mail koji ti dodjeli operater tipa 385xxxxxxx@gsmoperater.hr. Taj mail se automatski forwardira na tvoj SMS. Interesantan i hvalevrijedan poduhvat.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Koko
03-05-2004, 09:03
Pa normalno, taj mail na VIP-u imam već tri godine i to je jedan od mojih standardnih. Automatski mi forvardira na SMS, sve je to u redu, no na njega dobivam i brdo virusa i spamova, što u prevodu znaći poruka svakih 15 minuta. Čitaj: nakon nekog vremena postane toliko iritantno da SMS prvovjeravaš svakih dva do tri sata te automatski brišeš sve forvardirane mailove.

I još jedan detalj. Policija je to podržala? Kretenski potez, znači podržavaju čitanje SMS poruka za vrijeme vožnje :smile17:

mc
03-05-2004, 09:04
Girra, koliko je meni poznato, svi mailovi otvoreni kod HT-a ili Vip-a imaju opciju automatskog, besplatnog forwarda na sms. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Koko
03-05-2004, 09:05
Uostalom probaj, pa ćeš vidjeti da će ti i tih tridesetak poruka dnevno ubrzo dopizheti...

mc
03-05-2004, 09:06
Trebalo bi napraviti Wap stranice s tim informacijama da si mozes provjeriti situaciju kad ti pase, a da te opet ne maltretira 30 sms-ova dnevno. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
03-05-2004, 10:21
treba vozit po pravilima i gotovo :))

Girrari
03-05-2004, 12:47
:smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

v6 clio
27-05-2004, 19:53
a kaj ak smo brži od murije

Bmw Touring
27-05-2004, 19:59
ma di ce Clio V6 bit brzi od Golfa SDI :o :))

_Stevo
27-05-2004, 21:10
Čeg si se ti najel?<br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>

Bmw Touring
27-05-2004, 21:14
dva jaja na oko i pol kile domaceg hleba
:))

johnny_
28-05-2004, 11:03
ja sam dobivao preko sms-a putem hraweba i popizdio nakon 5 dana jer dobivas oko 50 poruka dnevno, pa sam se skinuo s toga.za istu kameru pet likova posalje sms.i ne samo za kemere nego i za obicne patrole.jedino ak imas 2 moba gdje ti je jedan stalno u autu pa si onda to stavis.inace popizdis kad ti svake 4 minute stigne sms tipa:bikeri haltaju kod getroa.

mc
28-05-2004, 11:32
Da, pratio sam malo preko weba kakve informacije kolaju, pa sam odustao od svega - mislim da bi izpizdio od tolikih poruka.
Nego, reklamiraju na hrawebu i neki Java software za mobitele koji se zove "Moorya". Kako to funguje? Zna netko?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Koko
28-05-2004, 11:51
Isto ×××××× samo što košta, no barem te ne zatrpavaju SMS-ovi. Java program koji se pomoću WAP-a (pretpostavljam) ili nekog drugog načina spaja na server i vuce podatke s njega. Korisno u tu ruku jer možeš pogledati kada te volja.

Koko
28-05-2004, 11:53
Zapravo, moguce je i da i ovaj program funkcionira pomoću SMS-a pa je čitava stvar onda besplatna...

mc
28-05-2004, 11:59
Ali je poanta da si ti povlacis podatke kad je tebe volja? To je onda ok. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

_Stevo
28-05-2004, 12:03
Skinite tablice i metnite 50 kn u prometnu :) <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>