PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mi sutra u 24h odlazimo!

Janezz
29-04-2004, 17:23
Bit če fešte, a nadam se, da če nama i Hrvatska brzo da sledi, pa da idemo na more bez gužve i da se ne svadjamo oko Piranskog zaljeva, jer poslije če biti sve more \"naše\"! Čao.

mislis
29-04-2004, 17:45
ustasko...... :smile06:

Jenezze..
29-04-2004, 17:56
...neka vam je sa srecommm. Zavidim vam sta vi NISTE imali Srbe kao mi, sta su se vasi Srbi najkasnije u drugoj generaciji poslovenili a naso nisu niti u 15 generacija, zato sta nam je jezik toliko slican, Zato smo i prosli tako grozno - i morali istrpjeti tu uzasnu agresiju, destrukciju i rat, sta vi na srecu niste trebali.

Ipak, trebate nam biti zahvalni jer smo MI kroz povijest stitili i vase granice...Trebalo se je i nas potpuno zgaziti da bi se doslo do vas...a do sad to nikome nije uspjelo...

Ali sta ces, sudbina nam je bila takva kakva je...

Po nasem vjerovanju mi smo u EU 2007 (neki kazu 2008) znaci za 3-4 godine...

a sta je to?? u odnosu na povijest...

Patriot
29-04-2004, 17:59
Sretno Slovenci i svako Vam dobro zelim! Vidimo se. nadam se, uskoro u Uniji.

>>Obelezavanje
30-04-2004, 00:01
ulaska Slovenije u Evropsku uniju

Poslanici Slovenske nacionalne stranke Zmaga Jelinčiča neće učestvovati na svečanoj sednici parlamenta povodom ulaska zemlje u Evropsku uniju, koja će biti održana u petak. U pismu koje je SNS uputila predsedniku parlamenta Borutu Pahoru kaže se da je poslanički klub SNS upozoravao na opasnosti i nespremnost slovenačke države, kao i na loše dogovorenu ishodišnu poziciju Slovenije pri ulasku u EU. "Spremnost da se bude uslužan - sluganstvo i klimanje glavom slovenačke zvanične politike velikim evropskim sestrama, slovenačkoj državi neće doneti nikakve pozitivne rezultate", kaže se, pored ostalog, u pismu. Zbog toga je SNS uverena da se uz taj "veličanstveni" događaj nemaju "čemu radovati, praznovati i slaviti". nastavak<<

Ne, nisam zavidan, tim pre jer je rec o Slovencima, medjutim hocu da kazem da ima i drukcijeg misljenja.

hehehe
30-04-2004, 04:26
grgo popusi janezu dok jos nije otisao i to na rastanku za dugo sjecanje onako kako ste nama pusili .
Niste vi nas imali vec smo mi vas stoku rasputili sa lanca da grize i ujeda koga stigne.
Janezi su primljeni odma iza protjerivanja drugih nacija i otpustanja s posla mora da su to radili po vasem receptu za ocjepljenje.
I vi cete sigurno biti brzo primljeni jer ste jedini skart koji je ostao van svojih saveznika.
Srbi nemaju sance jer su Srbi i kako god da postupaju dobiju kaznu jer su se dali roditi kao srbi a da se nisu pokrstili.
Jedino su Srbi mostrumi kad brane svoj narod ili svoju teritoriju i svi u jedan glas lazu da budu sto jasniji kako su Srbi najgori narod koji ce biti kaznjen od svojih tutora.
Samo vi idite i daleko vam kuca od srpske i nikada se vise ne sreli a kamoli bili nedaj boze skupa.
Jer ste zaista jedna velika nula koja je mizerna na pomen. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile07:

Janezz!
30-04-2004, 07:24
Hajdete, moj vam usput!

Boris Mazalin
30-04-2004, 13:15
petak, 30.4.2004 13:37:05
NISU SVI SLOVENCI UVJERENI DA ĆE S PRIKLJUČIVANJEM EUROPSKOJ UNIJI BOLJE ŽIVJETI

Nisu svi Slovenci uvjereni da će u Europskoj uniji bolje živjeti, a najviše je strahova pred nezaposlenošću u klasičnoj industriji koja padom carinskih barijera gubi konkurentnost.

´Neki će radnici kroz godinu dana u EU sigurno živjeti slabije´, izjavio je u petak, nekoliko sati pred ´veliki prasak´ i formalno pristupanje novih članica s 1. svibnja, jedan od sindikalnih čelnika Boris Mazalin.

On tvrdi da je lani u Sloveniji ionako oko 50.000 zaposlenih radilo u problematičnim poduzećima na rubu zatvaranja i da skoro polovica od tog broja može računati na otkaz u idućih godinu dana. Sindikati slovensku vladu optužuju da sve aspekte uključenja u elitni klub nije predstavila javnosti, dodajući da neće dopustiti da se nova situacija iskoristi za snižavanje plaća.

U sličnom tonu govori i Dušan Semolič, predsjednik najveće sindikalne centrale.

´Želimo biti ravnopravan partner, a od uključenja u Europu ne smiju profitirati samo menadžeri, bankari i političari, nešto mora dobiti i radnik´, kaže Semolič koji već 15 godina vodi Savez samostalnih sindikata (ZSSS).

Ako je vjerovati televotingu koji je dan pred uključenje Slovenije u EU objavila televizijska postaja POP-TV, većina Slovenaca nije nimalo uvjerena da će im u Europskoj uniji teći ´med i mlijeko´. Naprotiv, 79 posto drži da će živjeti ´slabije nego do sada´, 15 posto da će im biti bolje, a ostali da im se standard neće promijeniti.

´Europa - Ropa!´ - šali se krepki 60-godišnjak koji na pošti čeka da preda uplatnice. Šala je u igri riječi jer se njegova ´parola´ može shvatiti dvosmisleno - kao optuživanje vlade (premijera) Ropa da je kriva za poskupljenja, iako doslovce znači: ´Europa (nas) pljačka´. Kaže da mu nije jasno zašto već nekoliko mjeseci ima za petinu veće troškove telefona i struje iako je vlada rekla da te usluge smiju poskupiti za pet posto. Kvaka-22 sastoji se u posebnim pristojbama koje se zovu ´priključnina´ i ´omrežnina´, pa je vuk sit, a koza cijela jer službena inflacija tako i dalje pada u skladu s projekcijama vlade, koja što prije želi uvesti euro.

I slovenska politička klasa pomalo se boji da bi u društvu 25 država u proširenoj Europskoj uniji Slovenija mogla izgubiti od svoje dosadašnje važnosti, ali nije sigurna je li za to kriv ´Bruselj´ ili Ljubljana. Istodobno, njenu samosvijest podiže činjenica da se u EU uključuju prije Bugarske, te da će ´pokazivati pravi put´ Hrvatima s kojima su zajedno živjeli u Austro-Ugarskoj i dvije Jugoslavije više stotina godina. Time se na poseban način miješaju kompleks više i manje vrijednosti koji je za Slovence karakteristična osobina.

´Slovenci vjeruju da su kulturna velesila i tu su vrlo osjetljivi. No, najpoznatiji slovenski živući filozof (koji objavljuje na engleskom) Slavoj Žižek kaže da na pitanje novinara koji ga ovih dana pitaju što Slovenija može ponuditi Europi bez razmišljanja odgovara: Ništa!´, piše u uvodniku svečarskog izdanja ´Dela´ pred ulazak u EU vanjskopolitička komentatorica lista Saša Vidmajer.

No, dodaje, Slovenci su dosanjali svoj europski san, a najviše samosvijesti mogu vući iz činjenice da je iza njih ´duga kolona aspiranata´ u kojoj su ´Bugarska, Rumunjska, te Hrvatska s preostalim zapadnim Balkanom´.

´Što brže uključenje Hrvatske u Europsku uniju bilo bi jamstvo za stabilnost našeg susjednog okruženja i cijelog Balkana´, izjavio je za mariborski list ´Večer´ od petka Janez Potočnik, dodajući da Slovenija u tom procesu Hrvatskoj ne bi smjela ´podmetati klipove´.

Potočnik, dosadašnji ministar europskih poslova u Ropovoj vladi, od ponedjeljka će u uredu Guentera Verheugena predstavljati svojevrsni ´most´ proširene Unije sa zapadnim Balkanom, ocjenjuje njegovu novu ulogu u Bruxellesu slovensko novinstvo. On će idućih mjeseci politički korektnim izjavama upozoravati hrvatsku vladu da se mora dobro pripremati za članstvo u Uniji, ali pri tom ne širiti previše optimističkog ozračja oko datuma početka pregovora, jer bi to potrebnu predpristupnu energiju moglo usmjeriti u krive ciljeve i djelovati previše euforično.

Potočnik će kao Slovenac koji u Bruxellesu preuzima mjesto povjerenika, najviši položaj u EU-administraciji, s dodacima za dvoje djece imati neto mjesečnu plaću od 20 tisuća eura, izazivajući možda zavist ministarskih kolega koji ostaju u Ljubljani u očekivanju jesenskih redovnih izbora. U Bruxellesu i Strasbourgu moglo bi se Potočniku uskoro pridružiti još oko dvjesto najosposobljenijih političara i službenika javne uprave. Među ostalima i predsjednik parlamenta Borut Pahor, koji je proteklog tjedna na opće iznenađenje najavio svoju kandidaturu na izborima za europski parlament iako je ranije izjavljivao da će na sadašnjem mjestu svakako ostati do kraja redovnog mandata.

Janezz
30-04-2004, 13:27
Ma pusti ti Jelinčiča. On kaže i to, da bi Slovenija morala dobiti Istru, Krk i Cres.

otto
30-04-2004, 21:20
Neka slovenci idu u Evropu valjda su to zasluzili ali neka Hrvati ne prodaju svoje zemljiste tim ×××××ma koji nas mrze vise od Srba .Neka se sijete ko jih je odbranio os YU armade , kada su hrvati blokirali kasarne da ta armada nemoze izaci van i krenuti u Sloveniju. Kako su se pokazali kada je bilo Europsko prvenstvo u rukometu
Nisam za revansizam ali Hrvatska policija bi trebala imati vecu kontrolu Slovenskih vozaca. Kada sam prosle godine isao iz jadrana Slovenci su se ponasali kao da je njihova cijela cesta . preticali i ponasali se kao da nema nikoga po cesti osim njih, te ugrozavali zivot Hrvata i svih ostalih.Hrvatska policijo probudite se!!!!!!

Grga GN
01-05-2004, 11:59
Cestitam Janezzima na ulasku u EU. Nemojte nam kaj zameriti, ali mi vas bumo sada studirali kak se vi u tom kolu snalazite, drugim rijecima nas ce jako interesirati da vidimo dali cete i koliko cete od toga svega profitirati.
Meni osobno je samo zal da bu sada Brezicki "Ritoznojcan" uvoz iz Evrope.

Seveda !

hehehe
01-05-2004, 14:39
- neka se sijete ko ih je branio kad smo blokirali kasarne.

-.... pa to je ono sto se zna da ste vi ti koji ste rat isprovocirali i sami priznate onda kad se hocete pohvaliti ...eh zato cete i odgovarati u Hagu i zato sad idete u taboru jer se istina prava otkriva , dosta ste svijetu pisaorasinu u oci i podplacivali da budete toboznje zrtve koje prave zlocin iza paravana.
Svi vi trebate da zavrsite u Hagu ne nikakva evropa jer ste mostrumi za civilizaciju. :smile16:

otto
01-05-2004, 16:10
hehehe izgleda da te pamet i mozak vec napustio samo sto ti ruke rade bez kontakta sa mozgom . Mi cestiti Hrvati se neobaziramo na takve ××××××.Bilo bi ti najbolje otici kod psihijatra na pregled :)) :)) :)) :)) :))

Janezz
01-05-2004, 19:26
Otto! Malo si zabunio stvar. JNA je Sloveniju napala iz Hrvatske, a odbranili smo se sami. A govoriti o ×××××ma... Ima jih kod vas i kod nas. Možda bi i ti trebao jednom da ideš njima, pa da malo isprazniš svoja jaja.. Ha,ha...

hehehe
02-05-2004, 16:38
otto glupi ustaso , ako se ne obzires zasto te onda boli istina i zasto odgovaras ako nesto ne primjecijes.
¸A to kome treba psihijatar to se vidi po svakoj tvojoj bolesnoj rijeci kojU NI LUD NEBI OD SRAMA IZGOVORIO.
em si glup em si lud , kod vas takvi kad se docepaju ove civilizirane sprave misle da je to kao truba po kamenjaru. :smile16: :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Janezzu
05-05-2004, 12:34
Zanimalo me je kud ste vi to
"otisli" odnosno "kud ste pobjegli"

Eto sazeo sam malo iz Slo. stampe:

Slovenci i Unija: Velik simbolički pomak koji se malo osjeća
Objavljeno prije 60 minuta

ČLANSTVO u Europskoj uniji Slovencima čini se ipak nije donijelo stvaran osjećaj da su sada "u Europi" i da će se to odmah osjetiti, a stručnjaci samo par dana od ulaska u članstvo 1. svibnja upozoravaju na to da će se velik simbolični pomak u životu jedva osjetiti.

Nakon što su sa gradskih trgova uklonjeni konfeti i montažne tribine za svečane govornike, život se nastavlja starom kolotečinom. Mnogi su se iz europske noći probudili sa slovenskom glavoboljom i vlastitim brigama, a neki razočarano kažu: "Pa, zar smo se za to borili?"

"To je tipična reakcija ljudi s neurotskom fiksacijom. Cilj ima neku vrijednost dok nije ostvaren, a onda nastupi razočaranje", kaže dr. Vlado Miheljak, profesor na ljubljanskom sveučilištu i socijalni psiholog koji je doktorirao u Njemačkoj, a koji vodi stalnu kolumnu u listu "Dnevnik".

Miheljak tvrdi da su njegovi sugrađani nakon europske euforije koja se održavala godinama sada pomalo razočarani.

"Velik simbolički pomak u životu će se jedva osjetiti", kaže Miheljak, te dodaje da ni europroslava nije bila lišena političkih svađa između političke elite oko toga tko će imati bolje mjesto na tribinama i tko će više obećati.

Janezzu
05-05-2004, 12:35
Prvi dani nakon učlanjenja u EU donijeli su neka manja poskupljenja, ali i veće frustracije oko stvarnog značenja "padanja granica" - u europski prostor i dalje se preporučuje putovanje s putovnicama, za zapošljavanje u Njemačkoj i Austriji još će sedam godina biti potrebne radne vize. Osim toga, vlada najavljuje manji rast plaća i nejasnu poreznu reformu, sindikat liječnika za kraj mjeseca zakazao je novi štrajk upozorenja, a oporba novu parlamentarnu raspravu o klijentelizmu i korupciji koja potiče nove političke sukobe.

U slovenskom tisku razvila se polemika o tome može li Slovenija u proširenoj EU postati "tigar" koji će dostići "razvijenu Europu" onako kako je to sa Nokijom i obrazovanom mladom generacijom uspjelo u nekoliko godina, uz europsku pomoć, napraviti Finskoj ili Irskoj.

Dr. Mičo Mrkaič, mladi makroekonomist s Fakulteta za organizaciju rada i informatiku (tzv. kranjske Sorbone) tvrdi da bi Slovenija, koja sada ima 70 posto razvijenosti "stare" Europe, uz povećanu stopu ekonomskog rasta tu razinu mogla uhvatiti za 36 godina.

Njegov se izračun temelji na stopama rasta u zadnjih nekoliko godina, no stariji ekonomist i znanstvenik dr. Marko Kos kaže da je taj račun pogrešan i da se stupanj razvijenosti u usporedbi s državama poput Finske ili Austrije i dalje povećava na slovensku štetu. On kaže da je na znanstvenom skupu o budućnosti Slovenije, koji je prije nekoliko mjeseci održan u uredu predsjednika Janeza Drnovšeka, dokazao da je ekonomski zaostatak mnogo veći, a generira ga razlika u tehnološkoj razvijenosti i produktivnosti rada.

Janezzu
05-05-2004, 12:36
U Sloveniji produktivnost po zaposlenom iznosi 15.000 eura, a u Finskoj 71.000, a još je gori omjer ako se usporede Nokia i slovenska Iskra. Slovenija, osim toga, prijavljuje skoro četiri puta manje patenata za proizvode visoke tehnologije od prosjeka Europe, a u usporedbi s "finskim tigrom" omjer je čak 1 naprema 15.

To znači, tvrdi Kos, da Slovenija još nije postigla "točku preokreta" kako bi počela hvatati korak s razvijenima i za to će joj trebati još mnogo vremena.

Ovakva predviđanja daleko su od prigodničarskih vizija koju su ovih dana davali političari kako Slovenija može postati europska Kalifornija, Švicarska ili "nešto između toga", pa se neki već pitaju je li slovenski model "baršunaste tranzicije" i konzervativnog pristupa otvaranju stranom kapitalu svih ovih godina bio najisplatljiviji.

ivan_
05-05-2004, 13:05
Janezzu,
..."JNA je Sloveniju napala iz Hrvatske, a odbranili smo se sami...."

No vas je spasila vasa mudrost, niste se dali previse mjesat sa srbima pa slobo nije bil u stanju opravdat napad na sloveniju i dal nalog za povlacenje armije, to je to.

Da se vratimo temi :
Cestitam vam za ulazak u EU i ako sumjnam u poboljsanje stanja radnika....

Bok, Bok..

ja mislim
05-05-2004, 14:31
...da je to bila jedna od velikih Tudjmanovih gresaka, sta nije dozvolio da se JNA iz HR napadne i da se ne dozvoli da ide na Sloveniju.

Ipak...JNA je onda poslala regrute, sa - cesto "corcima" i sa potpuno nejasnim motivom...

"idemo stati na granice SFRY"...

JNA je mislila da ce se Janezzi usrati samo kad vide jedan tenk...

oni su ih vrlo jednostavno blokirali svuda...zacepili, porusiolöi poneki most, unistili poneki tenk...i regruti su pobjegli...

ZATO je JNA rekal, OK...Slovenijo idi, ali ce HR platiti!!! i tako je bilo..

Samo su na kraju izazvali vraga... i sad su tamo gdje jesu!!

>>...da je
06-05-2004, 00:50
to bila jedna od velikih Tudjmanovih gresaka, sta nije dozvolio da se JNA iz HR napadne i da se ne dozvoli da ide na Sloveniju.<<

Cime je to mogao da ne dozvoli???
I danas kukate da ste bili goloruki, pa me interesuje cime onda?

Znao je Tucko dokle sme da se konfrontira sa JNA, mislim, da dzara mecku u p., jer da ste se otvoreno konfrontirali, JNA bi stekla pun kredibilitet pred medjunarodnom zajednicom da udari iz sve snage.

Inace slazem se sa misljenjem da je JNA slala eregrute na Sloveniju, i tenkove bez pratnje, u nadi da ce se Slovenci usrati od toga, medjutim ne cudi me da se tako postupilo s obizirom da je Mesic bio Vrhovni komandant, a Ante Markovic premjer u to vreme.

Miloseviceva politika je bila kobna kad je olako pristao na otcepljenje Slovenije, jer bez Slovenije vi bi tesko dobili samostalnost.
Sta vise, katastrofalna mu je greska bila sto je uveo bojkot robe iz Slovenije i sto je suspendovao ukupnu privrednu saradnju sa tom republikom i HR, sto je po meni bar prilog, ako ne prvi step u dezintegraciji drzave.

ama
06-05-2004, 06:10
sta vi ustase kenjate i istovremeno jedete tako vruce.
Hocete reci da su vasi paralizirali JnA jer su bile tad same ustase na vlasti .Da su u to vtijeme bili Srbi mjesto mesica, loncara, dolenca, markovica , sto sve govori ko je komandovao vodskom .Da su Tad Srbi komandovali vojskom vi nebi smjeli se zivi pokazati ili bi bili za noc pregazeni kao mravi .Sad mislim da bi se usrali kad bi Vojska Srbije krenila prema vasim granicama jer bi znali da zapovijeda Srbin. :smile16: :smile06:

fredo...
06-05-2004, 07:32
...strah od srpske vojske vise nigdje u Hrvata ne postoji...

1990/91 je postojao...

jer nismo imali nikakvog oruzja a vi sve
mi nikakve vojske a vi sve...
Sad je vase naoruzanje zahrdjalo...

hrvatsku ste vojsku upamtili za 600 godina..

Bilo pa oproslo
sad se vi bavite strahom

Janezzz
06-05-2004, 10:23
Dobro! Slažem se, da se u početku neče nešto bitno mijenjati ali zašto onda sve ostale zemlje koje još nisu u EU žele isto. Pusti sve ono šta piše mediji. Vjeruj mi, da se je puno toga mijenjalo u našim glavama i da imamo sada osječaj, da smo doma svukdje po lijepoj naši Europi. Možda je jedna od prvih promjena bila ta, da dolaze nove avionske linije (Easy Jet...) i, da su naši novi sugradjani. pogotovo Englezi, okupirali Ljubljanu!

OK JANEZZE
06-05-2004, 11:41
...sve je u redu...

HR je na primjer preplavljena vec 6-7 godina sa masu mege-robnih kuca po svim vecim gradovima...BILLA, Kaufland, Metro...itd, itd...i svo je trziste preplavljeno - isto (skoro) kao u recimo Austriji... i sve se vise i vise otvara svega i svacega ...

Cijene su nesto nize od Evropskih...

U HR se investira na sve strane...

i...ja mislim (a nisam sam) da nas potencial nije manji od vaseg...

Ako sam u pravu to ce se poceti pokazivati za koju godinu...jer HR sve brze i cvrsce staje na svoje noge...red se uvodi sve vise na svim poljima, dosta disciplinirano...

I usprkos nekim nerijesenim pitanjima HR suradjuje sa SL vrlo dobro...

Bit ce dobro...

hehehehe
06-05-2004, 16:39
- hrvatsku vojsku ste zapamtili za 600godina :smile06: :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Ovo je najveci vic u ovih 600godina.

Jadni ste vi i vasa vojska , kazes kod nas je zahrdjalo oruzje , a kakvo li je tek kod vas sto vam prodaju bast takvo i neispitano zato kad hocete ubiti sa njim Srbina vi razneste i vi bi tui bljuvali onom ko proizvodi oruzje.Pa nase oruzje se nalazi sirom svijeta a gdje je vase.Vi se bavite strahom a ne mi. :smile06: :smile06: :smile06:

Pa Fredo...
06-05-2004, 22:37
...to sto kazes zasto HR (Tudjman) nije 1991 dozvolio da se JNA napada kad je isla na Sloveniju, je upravo to - da je tvrdio da nismo imali cime - sto je tocno!! Ali je tocno i to da su po kasarnama bili regruti, a da je narod bio 100% spreman "vilama i motikama" na JNA - i sigurno bi u pomutnji osvojili dobar dio kasarni i oruzja da razbijemo ostatak -

Sad, nakli tvrde, (ja medju njima) da bi to vjerojatno sprijecilo rat (siri), tj skratilo ga...

Drugi kazu (kao i Tudjman) da bi JNA onda imala potpuni legalitet udariti po HR...

U svakom slucaju . rizik bi boio veeci za HR, ali dobitak u slucaju uspjeha (vrlo vjerojatnog!) OGROMAN::..

Sta boi bilo neecmo nikad saznati - u svakom slucaju HR je ipak TU!!

Sta se tice oruzja JNA, to je bilo uglavnom sirovo zeljezo...masu topova, tenkova, aviona...koje su uglavnom Hrvati i Slovenci odrazavali...ali sve za ×××××...manje vise... u usporedbi sa zapadnim oruzjem...

A sta se tice vojska HR i Srpske...pa analiziraj kako ste se vi borili a kako mi. Vi ste se borili kao pijana bradata nedisciplinirana banda, kojoj je glavni cilj bio teror, zauzimanje prostora, rastjerivanje naroda i PLJACKA!! Analiziraj borbe oko Vukovara, - ma cijele te vase fantomske paradrzavice....

Kad smo mi udarili, to je bilo precizno kao sat...i 100% ucinkovito...

Vi nista imali nista da bi to parirali... vi ste kao reko bili neorganizirana bradata rulja... a ne vojska!

Pa kad je tako
07-05-2004, 00:01
sto ste onda cvileli i plakali po celom svetu kad je trajao rat tih nekoliko meseci???

pa znas...
07-05-2004, 08:34
...sirovo zeljezo pogadja civilne objekte...tu ne treba bas precizno nisaniti...kad vidis grad ispred, samo tuci... nema promasaja...

A na to nismo racunali...tesko je tome parirati kad nemas nista, samo civilne ciljeve... mi smo bili prisiljeni
U TRKU sve, oraganizirati vojsku, obucavati, sakupljati (otimati, svercati itd) oruzje... a vi ste samo tukli, i tukli i rastjeravali narod...

Mi smo ustvari vjerovali da "Evropa" to dozvoliti nece... a vidis?
Ko zna mozda je Tudjman isto vjerovao kad nije dozvolio da se udari na JNA kad je isla na Sloveniju?

Ali smo 2 mjeseca poslije OPET to morali!! samo onda je sve bilo PUNO, PUNO teze...regruti poslani kucama, cetnici i oslobodjeni zatvorenici, huligani, bradonje pijanci su preuzeli kasarne...i pretvorili ih u cisto srpske...EEE...

Sta ti mislis?? Sta bi bilo najbolje da smo napravili??

Pa da
07-05-2004, 15:14
po tebi, dovoljna je cinjenica da je vojska bila predominantno srpska pa da su pijane cetnici, bradonje, itd.

>>Ali smo 2 mjeseca poslije OPET to morali!! samo onda je sve bilo PUNO, PUNO teze...regruti poslani kucama, cetnici i oslobodjeni zatvorenici, huligani, bradonje pijanci su preuzeli kasarne...i pretvorili ih u cisto srpske...EEE... <<

Inace, istina je bila ovakva. Kada ste poceli da opkoljavate kasarne (uzmimo na primer onu u Varazdinu), istina je da su je pre toga napustili hrvatski i slovencki regruti (a ko bi drugi izdao?), a da su u njoj ostali srpski, makedonski i BiH regruti, a ne cetnici.
Vi ste prekinuli dovod vode, struje, ometali snadbevanje kasarne hranom. Po prici glavnog komandanta kasarne, mogao je da napadne grad i da isti sravni sa zemljom, i time izazove ogroman broj civilnih zrtava, ili da se preda sto je i ucinio. Zalio se da na kraju nije imao dovoljno vojnika da opsluzuje tehniku.
Dakle, glavni fazon je IZDAJA i nespremnost JNA da ratuje protiv sopstvenih civila - nije joj to bila doktrina vec borba protiv eventualnog spoljnjeg neprijatelja.

I ajde sad dosta tih hvalospeva 'u TRKU', leba ti. Lako je bilo ratovati protiv armije koju ste izdali i na cijem celu je bio Stipe Mesic i Ante Markovic.
Da su Srbi komandovali, ne bi se islo na Sloveniju corcima, i nikako se nebi slali regruti vec stare kvrge.

sta se tice...
07-05-2004, 21:16
Varazdinske kasarne... stvar je bila takva da su se nasi radioamteri ubacili u JNA linije i dirigirali minobacakim baterijama JNA koje su bile u blizini u nekoj maloj kasarni? ne znam tocno, da tuku Hvate (ustse, MUP HR?)... oni su im (Hrvati) odredjivali koordinate i tako ih naveli na kasrnu, a ovi iz kasarne iznendjeni, nevjerujuci da Hrvati imaju minobacace ( sto je bilo tocno, nisu ih imali), a oko kasarne HR pregovaraci, traze predaju...

Taj general (zaboravio mu ime) se je casno predao i on i sva vojska je dobila odijela i sredstva da ode kucama, a Hrvati svoju kasarnu sa naoruzanjem. U tom naoruzanj su bile i 6 haubica od 203 mm. Najjace artiljerijsko orudje JNA. JNA mu je unistila nisanske sprave, vjerujuci da Hrvati nece moci to popraviti za godinu dana, a oni su to sredili u tjedan dana. Te Haubice sam ja nazvao "urazumiteljice"... to oruzje niti vi niste imali. Gdje je islo teze samo su poslali jednu ili dvije i stvar je bila rijesena... Nije bilo bunkera niti polozaja niti vojske koja je njima odoljela...kad granata padne 50 m od tenka, tenk se prevrne...

Fredo, poslije pada te kasarne, moralo je JNA i srbima postati jasno da pobijediti u HR ne mogu...

Kaf´d govorim o bradonjama i pijancima, znam i osobnog iskustva, odnosno mojih prijatelja koji su zivjeli u blizini 2 velikih kasarni...tocno u tim periodima o kojima sam govorioja doslo do one "smjene" o kojoj sam pricao, u kasarne su doslovce dolazili bradonje i pijanci (bili su cesto pijani) i pjevali cetnicke pjesme da se je sve orilo...

nastavak...
07-05-2004, 21:16
Tudjman je mozda i mislio da ce JNA biti zaustavljena u Sloveniji od "Evrope" a ne Janezza... pa se je tako nadao "jeftino" proci...

On je bio dosta naivan...sve je htio "mirno" sa cim manje krvi, bez rata...nije znao KAD treba udariti, kad stati...vi ste odredivali tempo, vrijeme i nacin rata... OK - osim onih nekoliko ofanzivnih akcija koje smo imali...

Ne znam
08-05-2004, 01:08
kakve si ti bradonje i pijance video, ali ih redovima JNA nije bilo. Sve su to bili mladici na odsluzenju vojnog roka iz svih krajeva bivse nam drzave. Ne znam da li si ti sluzio u JNA, pa ako jesi, cudi me da neznas kakva je disciplina vladala u JNA sto se tice licne higijene.

Dalje, secajuci se kapetana Dragana i njegove druzine, koji su vam najvise muka zadala, nisam primetio da su bili bradonje i pijani nego vojska pod konac i sve cisto kao suza, tako da ni haski sud nije imao nikakvu primedbu.

janezzeee
08-05-2004, 08:32
vi Slovenci ste jadan mali alpski stocarski mlekarski nomadski narod.
Sta ces prodavati u EU mleko i trave sa ALPI.

kragujevac
08-05-2004, 09:21
Pozivam VAS braco SRBI i sestre SRBKINJE na bojkot slovenacki proizvoda.

ARGETA - NEEE
ALPSKO MLEKO - NEEEE
SLOVENACKO KUKURUZNO BRASNO - NEEEE

POMOZ BOG BRACO I SESTRE

OK Fredo...
08-05-2004, 11:37
...oni koji su regrutirani direktno iz tih srpskih podrucja mozda nisu bili "pijane bradonje"... ali oni koji su dosli istocno od Drine, koji su zakuhali NAJVISE od svih, to su bili - cesto oslobodjene siledjije, seoski huligani, pijanci, bradonje i sl. koji su se drzli zagrljeni jednom rukom, a u drugoj je bila flasa i tako su pjevali...

Da se razumijemo...oni su ipak bili manjina u toj srpskoj "vojsci", ali su bili najglasniji, a vama su (mozda i nama?) nanjeli strasno puno stete...

sta se tice ovog zadnjeg komentara o slovencima, a to se odnosi i na Freda - reci cu sljedece:

Koja je zemlja najbogatija u Evropi po glavi stanovnika??

LUXEMBURG!! a sta on prodaje evropi? svijetu?? kakvih prirodnih resursa ima u L.?? NISTA!!

Svicarska - NIKAKAVIH resursa!

nema niti Slovenija bogzna sta... (kao sto na. pr, Srbija ima), ali nije to najvaznije... to je cak manje vazno! Najbitnije je sposobnost naroda da pronadje svoj identitet, da unovci svoju umnu i fizicku snagu optimalno...

Zatim treba mir, demokracija, pravna drzava - i... stvari mogu ici samo na bolje...