PDA

Pogledaj cijelu verziju : ULAZAK U EU?????-

goxy
29-04-2004, 11:20
ŠTO KASNIJE TO BOLJE?!?!?!?-SLAŽETE SE????-

da
29-04-2004, 11:21
u svakom slučaju

goxy
29-04-2004, 11:29
SAMO NAS HOĆE ISKORISTITI I TIME ŠTO "KAO" JOŠ NISMO SPREMNI ZA ULAZAK ŽELE NAS PRIMAMITI I ZAPRAVO ŠTO PRIJE UVUĆI U SVE TO I ISKORISTITI OVO BOGATSTVO HRVATSKE(NPR. JEDNA BUGARSKA,RUMUNJSKA.......SU ISPRED NAS)!!!!!!!-A LJUDI MOJI PO ČEMU TO SU ONI BOLJI???????TO JEDINO ODGOVARA NAŠIM POLITIČARIMA KOJI ĆE SE ULASKOM OSIGURATI A NAS DA OPROSTITE KO ××××!!!!!!

ja bi se...
29-04-2004, 13:33
...rado slozio sa ovim...

Medjutim, nama nazalost alternative nema...

EU je nejefikasnija zajednica da jednom i zauvjek otkacimo taj smrdljivi srpski prilijepak, koji bi nas stalno cicao, zajebavao, a po mogucnosti i prilici osvojio, posrbio, rastjerao, pobio itd...

Zato za nas EU alternative nema...odnosno Fredo, alternativa je Srbija i BiH...

A to niti mrtav...

još ćete vi ustaše
29-04-2004, 14:33
Boga moliti da vam se izađe u susret,kad vam zapad ufrče jaja...
samo polako,živim ja na tom zapadu već 30 godina i nemogu se pokajati dana kad sam nogom stupio ovdje gledajući unazad što sam sve prošao i proživio ovdje na tom bajnom "Zapadu"...

Ne daj Bože ni najcrnjem neprijatelju...

jedino...
29-04-2004, 15:26
...sto sam ti priznao Fredo je vasa OGAVNA, BALKANSKA, LAZLJIVA propaganda, kojom bombardirate sve oko sebe (tako ste i prije radili), sa poluistinama, lazima, preuvelicavanjima...itd...

i to ponavljate sve do besvjesti, derete se, pisete, apelirate..itd, a jadan zapad, koji zbog vasih "informacija" u zadnjih 60-ak godina, a narocito 15, pojima o stvarnosti nema... je izbezumljen...

a Hitler je rekao jednom...ponovi glasno jednu laz 100 puta i bit ce istina...

TSamo u tome ste nas presisali, odnosno NEZNAMO vam parirati, jer imamo naivan, postenjacki katolicki mentalitet...

Vi cete se derati - sve ludje i sve vise...jos vrlo kratko...

a poslije??? vec sada morate URLIKATI, da neko slusa... dokle cete imati glasa??? Jos kratko...Fredo... THE END!!

Kako kaze Henry " Igra je trajala 200 godina - GAME OVER"

Prc Hrvati !!!!!!!!
29-04-2004, 16:19
Goleme gospodarske razlike između starih i novih

Ulaskom 10 novih zemalja u Europsku uniju 1. svibnja, gospodarske razlike koje postoje i među sadašnjom petnaestoricom, još će se više povećati.

Glavni ekonomist Europske banke za obnovu i razvoj Willem Buiten nedavno je izjavio da će Poljskoj, najmnogoljudnijoj novoj članici, trebati četrdesetak godina da dostigne prosjek EU-a, a ostalim pristupajućim zemljama između 15 i 30 godina.

Ulaskom 10 novih članica stanovništvo Europske unije povećat će se za 75 milijuna, što predstavlja oko 20 posto stanovništva u sadašnjoj Uniji, dok će se istodobno bruto nacionalni proizvod (BNP) povećati samo za pet posto. Ukupni BNP sadašnje petnaestorice nominalno iznosi 9170 milijardi eura, a kod nove desetorice 441 milijardu eura.

Prosječni BNP per capita u novim članicama dostiže 47 posto prosjeka u sadašnjim članicama. Najbolje stoji Cipar koji ima BNP po glavi stanovnika oko 75 posto prosjeka u sadašnjoj EU, slijede Češka, Slovenija i Malta sa 70 posto prosjeka, Mađarska je negdje na polovici, a Estonija, Latvija, Litva, Slovačka i Poljska imaju ispod 50 posto.

Da će nove članice ipak sustizati stare pokazuju podaci o stopi gospodarskog rasta. Prosječni gospodarski rast u petnaestorici iznosio je prošle godine 0,8 posto, a u deset novih članica 3,1 posto.

I između 10 novih članica postoje razlike u stopi rasta - najveću stopu bilježe najsiromašnije. Najveći rast prošle godine ostvarila je Litva (6,8 posto), zatim Latvija (6,1 posto), Estonija (6 posto), dok su bogatije zemlje imale znatno manji rast - Slovenija (2,1 posto), Cipar (2 posto), a Malta samo 0,8 posto.

Bitne su razlike između starih i novih članica i u udjelu zaposlenih u pojedinim sektorima. Poljoprivredni sektor u petnaestorici zapošljava 3,9 posto radno sposobnog stanovništva, a u 10 pristupajućih zemalja 15,8 posto. Uslužni sektor u starim članicama zapošljava 67,8 posto, a u novim 53 posto radne snage.

I u pogledu proračunskog deficita, nove članice stoje slabije nego stare. Prosječni deficit prošle godine u sadašnjoj EU iznosio je 2,7 posto, a u novim članicama 4,7 posto. Najveći proračunski deficit prošle je godine imala Češka (7,6 posto BNP-a), zatim Malta (7,4 posto), Slovačka (5 posto), Poljska (4 posto). S druge strane Slovenija i tri baltičke države imale su deficit ispod tri posto BNP-a, što je bolji rezultat nego u Njemačkoj i Francuskoj. U obje zemlje u posljednje tri godine imaju deficit iznad tri posto, koliko je dopušteno prema paktu o stabilnosti eura.

U sadašnoj EU postoje strahovanja da bi nove članice mogle usporiti reforme gospodarstva, očekujući sredstva iz zajedničkih fondova, što se dogodilo kada su u članstvo ušle Grčka, Španjolska i Portugal.

Najbolju ilustraciju razlika između starih i novih članica pokazuju podaci koje je nedavno objavila švicarska banka UBS. Radniku u Dublinu ili Frankfurtu za jedan hamburger treba 15 minuta rada, a u Vilniusu 62, Varšavi 44 minute.

Jedino Cipar, Malta i Slovenija mogu se po plaćama mjeriti s najsiromašnijim sadašnjim članicama Grčkoj i Portugalu.

Fredo...
29-04-2004, 16:37
...sve sta si tu prilijepio ti uglavnom potvrdjuje ono sta sam ti ja odavana rekao...da je HR bolja od vecine zmalaja koje sad ulaze u EU...
Ja samo nisam tocno znao kakva je situacija na Malti i Cipru... ali to je parstotina tisuca ljudi sve zajedno...

Hr prirast je oko 5,5% godisnje...

kupovna moc je dakle iza Slovenije, malte, Cipra, nesto manje od ili na nivou Ceske i Madjarske...a bolja od svih drugih...

>>Jedino
30-04-2004, 00:47
..sto sam ti priznao Fredo je vasa OGAVNA, BALKANSKA, LAZLJIVA propaganda...<<

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Pa ti si lud.
Znas li sta rece P.P. Njegos? "Niko toliko ne laze koliko Latini umeju krupno da lazu!"

Laz i propaganda je "odlika" upravo zapadnog sveta, pocevsi od Gebelsa, kojeg ti uzimas za poredjenje, pa do onih koji su izmislili ORUZJE ZA MASOVNO UNISTAVANJE, preko Racka, Markala, utapanje albanskih decaka u Ibar, itd.
Ponekad, ja se stidim cinjenice da zivim u vremenu toliko poljuljanog morala, kada se lazima sluze apsolutno svi.

Vase medije su valjda u tome najdalje otisle - do perverzije, posebno HTV, da se i dan danas opirete i negirate zlocine pocinjene nad srpskim civilima za vreme i posle vasih vojnih akcija, npr.
Budi iskren pa mi reci kada si prvi put cuo za takve dogadjaje?
Patoloska mrznja i nesnosljivost prema svim Srbima, u mnogome je doprinela i vasa propaganda.
Kad ponavljate kao papagaji "silovali, klali, ubijali, palili...", nije nista drugo nego napamet nauceno iz vasih novina i sa HTV.

srbo
30-04-2004, 04:02
po tome su poznati , zato oni sami sebi ne vjeruju , to je tako po cijelom zapadu , ne postoji nikakvo postenje ili nesto na rijec to je za njih nepostojece.Rodjeno dijete tuze da im plate koliko su ulozili za njega do osamneste godine i takvi mostruma ima ili muz i zena popola placaju kiriju i ostale rezije , a kad posudi muz zeni koju kintu mora vratiti kad je to zabiljezeno pa makar posuditi od drugog . E tako vam je kod tih sebicni katolika svugdje , nikom ne vjeruju jer svi lazu a ko laze taj i krade a ko krade taj i ubija , tako da su u toj garnituri prvi. :smile16: :smile17:

spomenuti...
30-04-2004, 08:28
...cu ti samo jednu vasu laz - pazi samo jednu, ali veliku, koje je po mojem uvjerenju uzrokovala rat...

U JASENOVCU su ustase pobile na nazvjerskije nacine najmanje 1 miliun Srba mozda (vjerojatno) do 1,5 milina.

Ustase su Hrvati, vremena se spajaju i izjednacavaju sa 1940-tim (znaci to se je sad dogodilo, odnosno dogadja)

Gdje su Srbski grobovi (kosti, crkve) tu je Srbija...

Hrvatske nikad nije bilo, nikad nije postojala, to su katolicki Srbi, isto sta su muslimani srpski muslimani...

o Kosovu da i ne govorim...

A koje ste zlocine u procesu djihada radili ne treba spominjati...

Bili ste agresori, IZBACENI ste iz zemlje kao agresoska, koljacka, primitivna svjetina, sto i jeste...

i sad placete na sve zivo, lazete o svemu i svacemu...

pitanje je STA vam je agresija trebala? Koji joj je bio cilj??

Znas Agresora niko ne voli...

Pa evo ovako
30-04-2004, 10:58
>>...cu ti samo jednu vasu laz - pazi samo jednu, ali veliku, koje je po mojem uvjerenju uzrokovala rat...

U JASENOVCU su ustase pobile na nazvjerskije nacine najmanje 1 miliun Srba mozda (vjerojatno) do 1,5 milina.<<

Ovo nisu izmislili Srbi vec je nalaz komisije koju je formirala vlada SR Hrvatske.

>>Gdje su Srbski grobovi (kosti, crkve) tu je Srbija...<<

To nije cinjenicna laz, vec politicki pamflet.

>>Hrvatske nikad nije bilo, nikad nije postojala, to su katolicki Srbi, isto sta su muslimani srpski muslimani...<<

Ovo laz zelis da inputiras drugome. Ni jedan covek iz vlasti nije tako nesto izjavio.

>>o Kosovu da i ne govorim...<<

Kosovo je u Srbiji, sta vi imate sa tim?

>>Bili ste agresori, IZBACENI ste iz zemlje kao agresoska, koljacka, primitivna svjetina, sto i jeste...<<

Nije tacno. Najmerodavniji sud da proceni da li je izvrsena agresija na HR ili BiH - sud u Hagu, jos se nije izjasnio po tom pitanju. Postoje optuzbe za genocid (Srebrenica i Kosovo), optuzba protiv covecnosti, protiv civilnog stanovnistva, jos niko nije optuzen za agresiju.
Po meni, agresije nije bilo, jer dok je trajao rat u HR, HR nije bila medjunarodno priznata, a JNA je imala ingerencije na celoj teritoriji zemlje.

ja vam priznajem...
30-04-2004, 11:38
...jednu stvar, a to je...

Ja sam do 1994 bio nesiguran u ishod rata i cijele krize...poslije 1994 mi je bilo jasno kako ce sve zavrsili, samo n potpuno, KADA i KAKO (dugo).

Ali ú jednu sam stvar bio siguran da cemo dugo imati problema...a to je:

TERORIZAM... no njega uopce nema!

To me je pozitivno iznenadilo...

i ...rekao sam stotine puta, a rako misli vecina Hrvata ja bi rekao skoro svi,

Kad bi Srbi mogli iskreno prihvatiti HR kao domovinu. baviti se svojim poslovima, i unapredjenjem vlastitog zivota, a ne politikanstvom (legalno politikanstvo u HR je OK), stvar bi bila vrlo brzo OK...

HR se okrece EU i na ××××× se je svima popelo politikanstvo... ljudi hoce sebi stvarati bolji zivot... ko misli na to i tako postupa nema problema...

Mozes mi
30-04-2004, 12:21
verovati ili ne, do tebe je, ali ja sam znao kako ce se zavrsiti jos 1991.

O Latinima
30-04-2004, 13:30
...Latini su stare varalice...

otto
30-04-2004, 21:04
Budalo jedna cijeli svijet pise latinski i ti isto kako onda da su svi varalice osim vas nekolicina sto pisete cirilicom. daj malo upotri×××× svoju glavu , a ne samo da ju nosis kao ukras ili strasilo za dijevojke.

Da se i ja
01-05-2004, 00:49
umesam.
Tacno je da su Latini stare varalice, treba verovati P.P. Njegosu, ali Hrvati nisu Latini vec Slaveni, koliko god se oni trudili da to negiraju.

Drugo, o pismu je glupo polemisati i davati prednost jednom pismu u odnosu na drugo, a i nema nikakvog efekta jer Srbi pisu jednako latinicom i cirilicom.

vi
01-05-2004, 15:41
hrvati ste irancki cigani i vi trebate govoriti ciganjskim jezikom i pisati :smile16: :smile20: s desna na lijevo vi i ne pripadate nikakvom drugom narodu. :)) :smile20: