PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tuzba protiv slovenackog rukovodstva

VERITAS
29-04-2004, 01:51
TUZBA PROTIV SLOVENACKOG RUKOVODSTVA ZBOG UBISTVA VOJNIKA JNA

Dva pokreta i dve stranke tuže slovenačko rukovodstvo iz 1991. zbog "streljanja" nenaoružanih pripadnika JNA. Predstavnici dva ekološka pokreta i dve stranke zelenih podneli su Državnom tužiocu Srbije i Javnom tužiocu Slovenije krivične prijave protiv slovenačkog rukovodstva, Milana Kučana, Janeza Drnovšeka i Janeza Janše zbog "krivičnih dela protiv čovečnosti i međunarodnog prava". Kučan, Drnovšek i Janša optuženi su da su naredili "streljanje" pripadnika bivše JNA koji su vojni rok služili u Sloveniji 1991. godine, a krivične prijave podnete su i protiv više nepoznatih lica koji su optuženi da su izvršili brutalno ubistvo 30 vojnika i 11 profesionalnih vojnika i civilnih pripadnika JNA. Predsednik Saveza ekoloških organizacija SCG Ostoja Dražić rekao je da spisak nije potpun i da ima neproverene podatke da je u Sloveniji 1991. godine ubijeno 68 pripadnika JNA.

------------------
Hvala Bogu da se neko setio i tog zlocina, a licilo je da ce se Janezi lisho izvuci :) :) :)

Medjutim, ja ipak mislim da je taj slucaj u nadleznosti suda u Hagu. Sta vi mislite?

pa ja mislim..
29-04-2004, 08:17
...JA, da je tebi i Srbima puno lakse pri dusi kad se pojavi neki zlocin?? za koji nisu Srbi krivi - odlane ti strasno...

...ali ako bi se svi zlocini izbrojili i pred njih stavio predznak - sigurno bi barem 95% bilo srpskih!!!

A s obzirom da su oni zapoceli SVE, ja bi im pridodao i ostatak!

Ma ne
29-04-2004, 09:59
ubedljivo ste najvise vi pocinili zlocina od 1941. do sada.
Sve ovo je maciji kasalj prema onome sta ste vi radili u toku II sv. rata.