PDA

Pogledaj cijelu verziju : kako se zaštititi od autokradljivaca



h2o
27-04-2004, 19:59
Fala bogu pa nemam VW, ali ipak me strah od naših dugoprstića. Kad sam imao Reno 4 izvadio bih rotor ispod razvodne kape, stavio ga u džep pa vi anlasujte. U ovih novih sve elektronika, a nestaju u trenu... :smile09:

alien5
28-04-2004, 07:16
Privatna garaža, ako ne onda mul-t-lock.

Adrian
28-04-2004, 09:24
Najgore je to što kod krađe skupljih vozila ne pomaže ni elektronika. Tipovi ga lagano natovare na kamion, odvezu pa imaju vremena u garaži prčkat oko elektronike...

Valent
21-05-2004, 12:10
Zaštiti se možeš na nekoliko načina.
Najbolje je prekinuti struju ili dovod goriva pa neka ga nose.
Jedino se kradljivaca s kamionom nemožeš zaštiti jer odvezu auto.
Svaki drugi sistem zaštite će sigurno usporiti kradljivce. :smile15:

neotesani
22-05-2004, 00:43
za×××× sve skupocjene alarme, kupi si najjeftiniji za 300 kn, onaj sto se aktivira na svaki prolaz kamiona ali ga nemoj spajati da blokira elektroniku, neka samo radi buku i pali zmigavce. Napravi obicni prekidac na vod bez kojeg auto ne moze upaliti (samo ne na elektroopticki senzor jer bi mogao imati smetnje) i sakrij dobro instalaciju te prekidac postavi na mjesto gdje se tikvan nikad ne bi dosjetio da ce biti.Mozes postaviti i instalaciju-varku. E onda ti ga mogu samo odvuc...

uplašeni
03-06-2004, 23:14
mislim dakle postojim postojim dakle ja se bojim ali ne puno
1.auto je kasko osiguran
2.auto ima gravure po staklu
3.istih ima u susjedstvu
4.dakle ako idem ukrasti auto prije ću maznuti onaj kojem nisu gravirana stakla jer mi to puno ruši cijenu odnosno kupac ga ne želi jer je prerizičan i naj bitnije više ga košta da promijeni sva stakla nego za koje ga pare može prodati i na kraju zašto taj gravirani kad 100 metara dalje isti takav bez gravure po staklu 20 kuna x 6 stakala 120 kuna odlična zaštita jer je financijski manje isplativo lopini :)

FpuntoHGT
06-06-2004, 00:47
Di si dao gravirat stakla? Imas broj? Nisam znao da je to tak jeftino!

chevy
08-06-2004, 12:59
Kada je h20 spomenuo svoj reno 4, sjetio sam se svog prijatelja, kojem su maznuli stari reno 4 (star 15 godina) ispred restorana prije godinu dana. Prijatelj čak nije bio ni ljut, već se hvalio, da pored svih audija, bmw-a i mercedesa ispred restorana, lopov ukrade baš njegov renolić. Očito po njemu lupež zna što je pravi auto. Nakon par dana pošto je ukraden policija ga je pronašla parkiranog uz cestu i bio mu je vraćen. Tip koji ga je maznuo u kolima ispod jednog od sjedala ostavio je malu ceduljicu na kojoj je pisalo "Prijatelju, hitno je, oprosti!" Uz ceduljicu ostavio je 150 kuna. Moj prijatelj, sav oduševljen na korektnosti i darežljivost lopine, glede novca koji je ostavio, narednih mjeseci stalno je parkirao kod istog restorana, da se kojim slučajem opet ponovi krađa, i tako ponovno "zaradi" 150 kuna. Čak je po gradu tražio povoljne lokacije gdje bi se mogao pojaviti "pošteni" lupež. No nije imao sreće. Sav razočaran i utučen vratio je svog renolića ispod rasvjetnog stupa ispred svog stana. Čak ga više nije htio ni zaključavati, sve dok jedno subotnje jutro u njemu nije zatekao napušenu ekipu metalaca iz susjedstva kako spava mirnim snom, s upaljenim radiokazetofonom. Eto, nikakve štete, osim ispražnjenog akumulatora, auto je ostalo na istom mjestu, nije odvezeno, ali je svakako trebalo hitno u autopraonicu.

goran-mo
30-07-2004, 15:49
A brate alarm meta-system + defend lock i to ti je plafon a cijenom prođeš kao sam mul-t-lock.Provjeri pa ćeš se uvijeriti.

edo
03-08-2004, 12:35
Naj bolja zaštita je da napraviš skriveni prekidaš za struju i isključiš ga kad ostavljaš auto ....ili pak prekidač za dovod goriva ...među boljim je zaštitama ovaj sistem ....

fhdfhgd
22-09-2004, 09:19
ma daj ne s... koja cijena alarma i defend kao multlock razlika je 200 kn

B.S. gost
22-09-2004, 10:48
Imam Golf V i puni kasko.Da li stavljati još kakvu zaštitu? Mul-tlock je 3200 kn , za ostale ne znam cijenu. :smile17: :smile17:

GOST32
23-09-2004, 08:04
Ma zašto si išao kupovati taj ××××ni narodni i seljački auto GOLF V?Da sad ne možeš mirno spavati i da dobiješ par eura više kasnije pri prodaji, je li? Kako možete više te ××××ne golfove kupovati koji se stalno kradu, osigurate ga kasko i kupite neke ××××ne alarme pa ga vam opet ukrau. ×××× vas GOLF, narodna konfekcija, baš za seljake. Koji će vam ××××× golf.Jadnici.Pozdrav!

B.S. gost
23-09-2004, 12:18
Prijatelju; ja mirno spavam bez obzira na Golfa.Taj auto zapravo sam kupio u nedostatku vremena čekati Mazdu 3 sedan koje na tržištu nema. U roku od nekoliko dana nije bilo nikakvog vozila te klase , a P 307 prodajem iako sam bez problema prešao 67000km. Da li je Golf narodni? Možda u Njemačkoj , ali kod nas je narodni Clio ili Punto.U svakom slučaju ne mogu reći da sam sretan ovim rješenjem, no Švabe su bar koliko sam za ovih 10 dana mogao zaključiti napravili sasvim dobar i kvalitetan auto ,a ukusi su različiti.

dusko
23-09-2004, 14:54
ako ti se neko namjerio na auto, pusiona si sta god stavio u njega. alarm ce ti pomoc jedino ako blizu tvog auta ima parkiran isti takav bez alarma. ja imam alarm pa mi provalilo dva puta u tri godine zbog kazica. drugi put se cak i upalio alarm, al tu ti buku vise niko ne sljivi 5%. stas.

Smiljko
28-09-2004, 23:34
Prekidač za uključivanje pumpe goriva -ne može upaliti,a ako upali ugasi se nakon 100m,ili složiti tako da nema ko9ntakta dok ne upališ svjetla-to su najjeftinija,a ne i najgora rješenja ;)