PDA

Pogledaj cijelu verziju : No signal input



Amaterka
15-01-2001, 12:15
U zadnje vrijeme, vrlo često mi se javlja poruka 'Attention, No signal input' kad upalim svoj PC. PC radi neko kratko vrijeme, pokušava dignuti Windowse, ali na ekranu i dalje stoji ta poruka. Nakon toga se ugasi, a jedino monitor ostane upaljen s istom porukom. Kad ga sljedeći put uspješno upalim, pita me hoću li ići u Safe Mode (kažem mu da neću, jer me sve to pomalo nervira).
<br>
Također, nekoliko puta su mi se dignuli Windowsi, ali je na početku bila poruka da mi se instalira nekakav novi hardware (iako nisam prikopčala nista novo). Nakon toga, kaže da trebam restartati PC i onda radi normalno.
<br>
<br>
Zna li netko što je došlom mom kompjuteru?

FANCY
15-01-2001, 17:53
Izgleda da ti je neki od driwera ostecen dijelomicno ili je premijesten na drugo mijesto(zagubljen)i prilikom podizanja Wina pocinje da trazi driwer za isti ali ga ne nalazi.A jos moze biti da imas konflikt u systemu izmedju nekih hardware da zauzimaju isti IRQ i tu dolazi do konflikta.Idi u system i opet system i pogledaj tamo gdje su ti hardware dali imas zuti upitnik ako ga imas otvori taj dio i pogledaj sto ti pise jer tamo ti je opisano koji je problem ili driwer ili konflikt.A sam konflikt se nemora pojaviti odamh comp moze da radi odredjeno vrijeme bez problema ali odijednom kad se upali pokaze nam da nesto nevalja.

doc
31-01-2001, 08:51
Ako sam dobro shvatio poruka ti se pojavljuje neposredno nakon paljenja računala - ta u poruka u principu znači da monitor nije dobio signal od grafičke. Dakle provjeriš konektore koji ti spajaju monitor i računalo ako je sve ok postoji mogućnost da je grafička ispala iz ležišta.
<br>
Ako nemaš garanciju lijepo otvoriš komp. i malčice stisneš karticu da sjedne u ležište.
<br>
Ako kartica dobro leži u slotu eee ah onda je moguće da ti je kartica neispravna.
<br>
U svakom slučaju ako imaš garanciju furaj komp na servis, ako ne javi se pa ću ti objasniti kako da sama provjeriš isparavnost.

Administator chat-a
12-09-2002, 23:03
Ako si imala se igrati nairc-chale-lu krđom korisničkih računa. Ja kao administrator sam te ugasio s mreže i ugasio tvoje osobno računalo. Program se zvove i postupak Windows control network panel.