PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nissan primera SLX 1.6 '97..problemcici



newbie
23-04-2004, 22:19
bok ekipa! nadam se da mozete pomoci/dati savjet! ovako,nedavno sam polozio pa sam malo oko auta se poceo zanimat...proslo ljeto mi je starome zamjenjen neki kineticki zglob jer je kada je zaokretao puni ljevi neki vrag uzasno skripao...e sad koliko sam cuo od njega taj zglob je dosao za drugi model primere te ga je mehanicar prilagodio,a kako..neznam :) i sada kada vizim lagano i sa desne strane je pored ceste zid, otvorim desni prozor di je to mjenjano i cujem neko lagano kao lim o lim grebanje,a kada sporo vozim i opet puni ljevi zaokrenem pojaca se...kao da skripa i grebe,kotac nigdje ne zapinje :) koji je to vrag? zasto mi skripe ืืืืne kocnice?!! to me zivcira!!! e a sada najvaznije, brat je taj auto jedno vrijeme stvarno forsira,nekoliko puta je saltao na 6.500 okr/min , stalno je kod kretanja slajfao i takve gluposti i ja sad kad sam neki dan nesto probao vidit jer sam se sjetio kako je prije auto cak i u 2. kad se stisne gas do kraja skripao malo po asfaltu...ja probam cak u prvoj lagano vozit i stisnem gas ono nista od skripanja, probam u trecoj stisnut kad ono okretaji se sporo dizu a auto po zvuku koda radi na 5000 okr/min a zapravo je na 3500 i onda smrdi u autu uzasno..jel to lamela?? koliko dodje zamjena lamela? dali je bolje u neki nissanov servis i dali ima to negdje blizu ri ili tako nesto? dali bih trebao i diskove i opet taj zglob provjeravat? nadam se da nije tlaka za citati..hvala puno :smile17: ;) <br><hr>

neotesani
23-04-2004, 23:13
nije tlaka citat nego bi vas ja "natlacio" kad od dobrog auta napravite drek.koji vam to k. treba, i onda trazite savjet po forumu gdje ti se javljaju ovakvi kao ja.jesi ti lud? (nemoj mi se samo uvrijedit, nije to napad na tvoj ego, nego na tvoj (bratov) postupak u konkretnom slucaju)
i da, to je lamela, i da to ce te kostat...

ZEGA
24-04-2004, 02:17
da, lamela ce ti biti 1000-2000kn bez ugradnje i to ako nabavis povoljno, uglavnom racunaj 3000kn optimalno sa ugradnjom, a homokineticki zglob ufff i to nije jeftino kao ni lamela, moja sestra se tako jednom vozila 4 godine i nije ju to puno diralo takvog ga je i prodala :)) tako da ti sam procijeni zelis li dati jos 2000kn ili vise i za homokineticki zglob (total 5000)...
Sve se to moze i jeftinije to su tipicne cijene u ovlastenim servisima...
ZEGA