PDA

Pogledaj cijelu verziju : AVIS

KRESIMIR
23-04-2004, 08:30
Hrvatska je pozvana da pocne pregovore za ulazak u EU. Vjerojatno ce biti primljena sa Bugarskom i Rumunjskom.

Kakvo je vaše mišljenje o važnosti ili nevažnosti, pozitivnom ili negativnom utjecaju tog događaja za regiju ukupno pa i za Srbiju-Crnu Goru.

A ima i još jedan (vjerojatno i puno važniji događaj) za desetak dana.
Slovenija kao prva od ex-yu republika i Mađarska (kao prvi susjed Srbije) ulaze u EU.

Ja osobno mislim da je napredak Hrvatske prema EU dobar za cijelu regiju i da može pozitivno djelovati na dugoročnom slabljenju snaga kaosa i u Hrvatskoj i u ostalim zemljama regije.

ZDENKO
23-04-2004, 08:35
Jel to ona ista Slovenija koja ce (po srpskim izjavama) propasti za godinu dana po ocepljenju od Jugoslavije?

Sto se tice Madjarske, ona je vec propala opet po izjavama "Srba"!

E za ovo trece si se zajebao, kaos u Srbiji ce tek nastati, hoce li trpeti i susedi, videcemo!

L U N
23-04-2004, 08:36
Hrvatske vlasti (stara i nova) su se ipak pokazale zrelijim od nasih, srpskih, shibicara i gistro drzavnika.

Ivo Sanader je primer modernog evropskog politicara i kao takav definitivno vodi Hrvatsku u pravom smeru.
Nama ostaje nada (mada ni strepnja nije rekla poslednju rech ) da ce napredovanje Hrvatske uticati pozitivno i na tokove u regionu. Ako ni zbog chega drugog, a ono zbog debilnog srpskog inata.

Do tada, Hrvati, nek' vam je sa srecom.

PS
Jedva chekam do Jadrana. Hebote, kol'ko sam ga se uzeleo.

New CRO himna
23-04-2004, 09:26
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Lili Marleen

Vor der Kaserne
Vor dem großen Tor
Stand eine Laterne
Und steht sie noch davor
So woll'n wir uns da wieder seh'n
Bei der Laterne wollen wir steh'n
Wie einst Lili Marleen....

Un×××× beide Schatten
Sah'n wie einer aus
Daß wir so lieb uns hatten
Das sah man gleich daraus
Und alle Leute soll'n es seh'n
Wenn wir bei der Laterne steh'n
Wie einst Lili Marleen...

Schon rief der Posten,
Sie blasen Zapfenstreich
Das kann drei Tage kosten
Kam'rad, ich komm sogleich
Da sagten wir auf Wiedersehen
Wie gerne wollt ich mit dir geh'n
Mit dir Lili Marleen...

Deine Schritte kennt sie,
Deinen zieren Gang
Alle Abend brennt sie,
Doch mich vergaß sie lang
Und sollte mir ein Leids gescheh'n
Wer wird bei der Laterne stehen
Mit dir Lili Marleen???

Aus dem stillen Raume,
Aus der Erde Grund
Hebt mich wie im Traume
Dein verliebter Mund
Wenn sich die späten Nebel drehn
Werd' ich bei der Laterne steh'n
Wie einst Lili Marleen...

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Anto54
23-04-2004, 09:26
:smile06: :smile06: :smile06:

××××××....

Malo o prethodnom!
23-04-2004, 09:32
LILI MARLEN Hrvati su pjevali zajedno sa Njemcima
kod ulaska njemackih trupa u Zagreb gdje ih je
pucanstvo docekalo sa strudlama i buhtlama, ali
su na kraju Srbi skinuli gace i vama Hrvatima a i
Njemcima, a prije toga smo uz bijeli luk i sljivovicu
razbili i Austro-Ugarsku monarhiju.

LILI MARLEN Njemci su pjevali i kad su posli na
Rusiju, a zavrsili su tako sto su ih Rusi smrznute
stavljali pod gusjenice tenkova, o da ne zaboravim
tu su Rusi prvo ustasama razbili himen, sa istocnog
fronta vratilo vas se 4-5, jedan od tih je i MARKO
MESIC, stric ustarse i sadasnjeg predsjednika
druge NDH, STJEPANA MESICA.

PS. Ne zaboravite mrcine ustaske da pravoslavlje
stavlja tacku na I kod svih svjetskih ratova i
dogadjanja, da su podmoskovske veceri jace
od svake Lili Marlen, da je Kazacok bolji nego
valcer jer se zna odigrati i u Berlinu, da je vodka
jaca nego coca-cola.

Velika vecina citaoca ovog sajta su veoma radoznali i znatizeljni te mole fasiste Hrvate ako mogu da se sete pa da
im preporuce ijednu hrvatsku junacku pesmu,a da nije ustaska...
Cuo sam da,a i licno u to verujem,kada
neki kazu da je lakse naci lijek protiv raka nego takve
"pjesme", da li je to istina?

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

DJVASKE
23-04-2004, 11:04
Ne, ne treba objašnjavati. Početak prijema Hrvatske u EU predstavljaće ogroman pritisak na domaće političare. Jako teško će biti objasniti narodu, kao to da nam uvek za sve krivi susedi tako "lako" ulaze u evropu koju smo MI, praktično osnovali, njenim spašavanjem od Turske invazije u 14-om veku.
Mislim da smo već svedoci stvaranja novog imidža naših političara.
Nakon što su 90-e svi potrčali u crkve i pred kamerama učili kako da se pravilno krste, nakon što su partijske knjižice zamenili potvrdama da su u crkvi kršteni, sada kreće trka ko je veći evropejac od evropljanina.

Suma sumarum : Vuk, dlaku menja, ali Danicu nikako

Bottom line : Manje - više, svi su toliko zadrigli u lopovluk i toliko su nesposobni da će eventualno pokušati da promene dres i održe se na površini bez obzira na cenu. A promene u ovoj državi, kao i dosad, moraće da se došlepaju same na talasima vremena.

eneja
23-04-2004, 11:06
Ma sada ce nasi politicari imati super izgovor. Eto koliko zapad voli katolicku Hrvatsku cim je tako "brzo" prima u EU. A istovremeno mrze nas samo zato sto smo pravoslavni, toliko nas mrze da su nas iz cista mira bombardovali. I zasto onda da se mi "klanjamo" tom istom zapadu kad nas i ovako ne vole.

KRESIMIR
23-04-2004, 11:07
Ne treba zaboraviti ni još dva susjeda koji će vjerojatno biti u EU do kraja desetljeća. Rumunjsku i Bugarsku.

Po mom mišljenju svako vođenje politike suprotno tom trendu najobičnije je bjesomučno koprcanje osuđeno na neuspjeh. A Srbija ipak (unatoč svemu) nije baš Sjeverna Koreja da bi totalna izolacija mogla proći.

DJVASKE
23-04-2004, 11:09
Misliš Krešimiru? Samo gledaj, kako će se "junaci" suprotstaviti novom svetskom poretku.

J A K I
23-04-2004, 11:11
Ako budu, političari u Srbiji, pametni imaće veliku korist u toku priprema Hrvatske za ulazak u EU. Bez obzira na sve i Hrvatska ima velikih problema i puno toga mora uraditi tokom približavanja EU. Redovno će dobijati \"domaće zadatke\". Srbija bi trebala da te \"domaće zadatke\" prepisuje i na njima radi a ne da čeka još 5 godina da ih počne dobijati. Ali...

yoyogi
23-04-2004, 11:22
Da nisam negde procitao za avis, ne bih ni ja otvorio thread. Mislio bih - kola.

Samo napred Hrvati, mi cemo da vas stignemo cim se malo otreznimo.

Pijanstvo nase je bilo duboko i temeljno. Umalo nismo oslepeli od njega. Jos se posrce, mamurluk je tezak.

VLADAN
23-04-2004, 11:24
Bio je to, cini mi se, Djordje Balasevic: "Putuj, Evropo, ne cekaj na nas..."
Za Srbiju, Hrvatska i jeste Evropa - istina, samo za Srbiju i omanje drustvo za istim stolom u zadimljenoj balkanskoj krcmi u kojoj su ugasili svetlo...

ZENON
23-04-2004, 11:26
Sad ce Srbija, samo dok dobije Tomu za predsednika, pa ponovo Kavlovac, Kavlobag,.....
pa juris na Hrvatsku (normalno prvo u Srbiji na Hrvate, Bunjevce, Madjare,....) !
Nesto mi se i Rumunija kurci, hoce da uvede vize, ma j*****mo im mater a i Bugarima !
Madjarsku cemo nataci na k***c, Makedoniju zbrisati sa Atlasa, o Crnoj Gori i Kosovu - ko to bese, nemamo pojma, juurrriiiissssssssssss !!!!!!!

DJVASKE
23-04-2004, 13:29
Na prilazu ravnogorskom platou, u debelom hladu sedi jedan starac. Nakrivio šajkaču i lagano ispija gutljaj domaće "šljive". Oronulog lica sedi sam i posmatra prolaznike.
- E sinko, u onom prokletom ratu pomagao sam i četnike i partizane. Gledam ovaj narod, pa se mislim: jadni su li Srbi, čestit narod, al' jedni levo, drugi desno, a mi pravo na dno. Oće Srbi u Evropu, džaba, kaljav nam je obraz mnogo, a sa kaljavim obrazom se ni u dućan ne ide - reče čiča Dimitrije i obrisa znoj sa čela.

Mi smo sigurno...
23-04-2004, 13:33
... "ispred" Evrope nema sumnje....

Uskoro ce EU traziti prijem u "ujedinjenu Srbiju"!

Videt cete... Videt ces Fredo,

Garantiram ti...

Samo bojim
24-04-2004, 08:58
...se ipak da od ujedinjene Srbije nece biti nista!

BELASEVIC
25-04-2004, 08:02
Njegove pesme, narocito texovi su mi SUPER!!

..."putuj evropo..."

its a final
27-04-2004, 15:04
...count down...ONE MORE WEEK!

pa Evropa...
29-04-2004, 15:53
putuje...a Srbíja???

T O N E!!!
T O N E!!!
T O N E!!!