PDA

Pogledaj cijelu verziju : klima gubi kontakt



zlatni
22-04-2004, 21:07
pozdrav
molim za savjet u vezi klime koja kao da gubi kontakt i na displeyu nekad budu podaci o temperaturi i ventilatoru i sve normalno radi a nekad nema ništa na displeyu i ne reagira na ništa?da li netko zna što bi mogao biti kvar?

alien5
23-04-2004, 07:33
Kontakt displaya vjerovatno.
Kod radija zna katkad bit ista šema.

zlatni
23-04-2004, 10:11
možeš mi malo pojasniti to kod radija
ako je kontakt displeya kako to pogledati<br><hr>

alien5
23-04-2004, 10:28
To se uglavnom desi kod onih radija sa skidajućom maskom, a rješava se da se svi oni kontakti na zadnjoj strani maske očiste dobro alkoholom ili nečim sličnim, puste da osuše i onda funkcionira. To je uglavnom radi toga gdje se sve ta maska drži! Ili može bit problem da se prejako gura, pa zavisi kako su napravljeni oni kontakti zada da treba kacavidom ih malo ispravit -ako ih se baš spljoštilo ili šta ja znam šta sve.
Kod onih radija bez maske, vjerovatno je oslabio kontakt, opet na zadnjoj strani, ali sad treba izvaditi cijeli radio i to provjeriti.
Kod klime nemam pojma ali ako ona radi onda je kontakt oslabija ili gora verzija da je display crka. A displayi su skupi za popizdit!

zlatni
23-04-2004, 10:37
display klime radi savršeno kao i klima jedno vrijeme a onda najednom nema ništa na displayu i ne radi ni klima ni ventilacija ništa.
klima je dupla automatska<br><hr>

alien5
23-04-2004, 11:12
Ako je već to slučaj da katkad ne radi ni display ni klima tu nikakva čišćenja ne pomažu, barem ne u smislu sam svoj majstor. Vjerovatno je i dalje neki kontakt u pitanju ali za to moraš ići u ovlaštene servi××××.
Dakle, u zavisnosti od toga gdje si pogledaj na temi ispod u vezi održavanja klima uređaja.<br><hr>