PDA

Pogledaj cijelu verziju : kako ostati bez auta ni kriv ni dužan



bač
21-04-2004, 20:14
1999g na sajmu jakuševec kupio sam auto "FIAT TIPO 1.6" koji je tada bio registriran 2 tjedna.Auto sam koristio normalno sve do 11 mjeseca 2003 kada sam dobio poziv da dođem u PU Dugo Selo.Djelatnica mi je uručila riješenje po kojem mi se poništava registracija vozila.U riješenju se navodi da je navedeno vozilo uvezeno i registrirano u Hrvatskoj navodno sa krivotvorenim računom kojega je navodno krivotvorio prvi vlasnik u Hrvatskoj.Prvoga vlasnika odnosno skupinu ljudi iz okolice Bjelovara navodno krivično gone zbog krivičnoga dijela krivotvorenja dokumenata i drugih dijela u vezi sa time. Ta skupina ljudi je uvezla, registrirala i prodala oko 250 vozila modela FIAT TIPO u Hrvatskoj.Zbog nesposobnosti POLICIJE i CARINE auto mi sada stoji u garaži bez papira i mogučnosti korištenja.Na riješenje sam se dva puta žalio i oba puta žalba je bila odbačena.Obratio san se odvijetniku vezano za moj slučaj,no on mi je rekao da suđenje može trajati godinama i da to nema smisla zbog vrijednosti vozila.MOLIM VAS ZA SAVIJET ŠTO NAPRAVITI??.I na kraju upozorenje vlasnicima vozila FIAT tipo/tempra kojima u papirima o prvom vlasniku piše da je uvezen iz Italije i da je vlasnik iz Bjelovara i okolice potvrđen od PU Bjelovar postoji mogučnost da prođu kao i ja. :( :(

neotesani
21-04-2004, 21:15
radi na crno, na prijavljuj porez i ošteti državu gdje god možeš dok iznos ne dosegne vrijednost za koju si ti oštećen.Pa što ako spor može trajati godinama, to je razlog da ostaneš bez svojih novaca? Za sve tuži, grebi i ne žali državu ni pod kojim uvjetima jer samo zavlačiš sebe i druge u ovu apatiju. To jednom mora stati. Sretno

alien5
22-04-2004, 07:38
Ko ih ××××!
Vozi ga i šta ti mogu?!
Pravno su ti ga ionako već uzeli pa šta ti još mogu uradit!?
I još jeftinije prođeš za registraciju.
Inače tuži ih, i nosi taj papir sa sobom, pa ako te zaustavi policija pokaži im papir , izderi se na njih, psuj malo državu i takvu policiju i vozi dalje.
Možda izgleda smišno ali takve stvari jedino i pale kod nas. :smile18: :)