PDA

Pogledaj cijelu verziju : SRPSKA TRGOVINA GENOCIDOM

PODSJETNIK
21-04-2004, 11:00
MALO MORGEN!! SRBI!
ISTJERAT CEMO SVE, NECETE BAS TAKO JEFTINO PROLAZITI KAO DO SADA! U STILU:
JA TEBI UBIO MAMU, TATU, KCER, SINA, BAKU... TI SE MENI OSVETIO NA SINU - AJDE DA ZABORAVIMO!

×××××!! OVAJ CETE PUT SNOSITI POSLJEDICE

GENERACIJAMA!

"U Srbiji se predlaže da sve optužbe za genocid budu riješene izvansudskim poravnanjem, odnosno odustajanjem od tužbi kako SCG protiv NATO, tako Hrvatske i BiH protiv SCG
ZAGREB, 20. travnja - Preliminarna rasprava o tužbi Srbije i Crne Gore za genocid i nelegalnu uporabu sile tijekom NATO-vog bombardiranja Jugoslavije 1999. godine pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu, koja traje cijeli ovaj tjedan, protječe u znaku zapadnjačkog osporavanja mogućnosti žalbe sudu UN-a jer SRJ u vrijeme podnošenja tužbe, u travnju 1999., nije bila članica međunarodne organizacije niti potpisnica Konvencije o genocidu.
Donedavni ministar vanjskih poslova SCG Goran Svilanović rekao je za TV B92 da zastupnici beogradske strane ne osporavaju činjenicu da je SCG ušla u UN 2000., ali da smatraju da je taj sud ipak nadležan. »I dalje inzistiramo na tome da je tužba plod jednog čitavog životnog događaja koji je na neki način u vezi s Hrvatskom i tužbom BiH. To su događaji koji nisu identični, ali su to životne okolnosti. Sud može odlučiti je li nadležan ili nije«. Svilanović tumači da je prva mogućnost da je sud nadležan, druga da nije nadležan prima facie, što znači da na prvi pogled tu nema zločina koji je definiran u tužbi, a treća mogućnost je da proglasi nenadležnost zato što država nije bila članica UN-a.

PODSJETNIK
21-04-2004, 11:01
Spora neće uopće biti ako se sud proglasi nenadležnim što će imati dalekosežne pozitivne posljedice za državu, drži Svilanović.
Stručnjak za međunarodnu politiku Predrag Simić smatra da je tužba protiv NATO-a, ali također i one koje su protiv SRJ podnijele Bosna i Hercegovina i Hrvatska za genocid odnosno agresiju, naslijeđe prošlosti koje blokira napredak zemalja u regiji. On nije jedini koji misli da te tri tužbe politički čine cjelinu, ometaju procese regionalne suradnje i blokiraju i odnose s NATO-om i Europskom unijom. Stoga Simić, inače blizak premijeru Vojislavu Koštunici, kao politički najsvrhovitije predlaže da sve bude riješeno izvansudskim poravnanjem, odnosno odustajanjem od tužbi.
NATO je do sada više puta pozvao SCG da povuče tužbu i time uvjetovao članstvo SCG u Partnerstvu za mir. Svilanović je, međutim, iznio da je to uvjetovanje novijeg datuma i da pitanje ulaska u Partnerstvo nakon 5. listopada 2000. nije ni bilo problematično, ali da su se kasnije ispriječile političke razmirice između tadašnjeg predsjednika Vojislava Koštunice i pokojnog premijera Zorana Đinđića.

PODSJETNIK
21-04-2004, 11:01
Međunarodni sud pravde prošle se godine inače proglasio nadležnim za raspravu po tužbama za agresiju i genocid koje su protiv SCG podnijele Hrvatska i BiH. Predstavnici Srbije i Crne Gore više su puta nagovijestili spremnost da povuku tužbu protiv zemalja NATO-a ako BiH i Hrvatska povuku tužbe protiv Jugoslavije pred Međunarodnim sudom pravde (ICJ) za genocid odnosno agresiju. Međutim, poslije prve presude za genocid koju je Haaški sud za ratne zločine (ICTY) u desetogodišnjoj povijesti donio u ponedjeljak generalu Vojske Republike Srpske Radislavu Krstiću, srbijanski se analitičari pitaju kakav će utjecaj ta presuda za genocid nad muslimanima imati na tužbu BiH protiv SCG. Zastupnik Srbije i Crne Gore pred ICJ-em Vladimir Đerić kaže da potvrda presude za genocid neće imati ključni utjecaj na spor s BiH, dok stručnjak za međunarodno pravo Vojin Dimitrijević za radio B92 kaže da je tom presudom zapravo proširena definicija genocida."

Naravno
21-04-2004, 12:05
"podsjetnik", ne generacijama, nego vekovima cemo pamtiti Jasenovac, i genocid koji ste ucinili 1995. nad Srbima. Ko zaboravio, proklet bio.

pamti i upamti...
21-04-2004, 12:25
...za sve vjekova...i nikad vise preko DRINE -

nego lijepo u TRI PIZDE MATERINE!!

Inace da ti skratim
21-04-2004, 12:43
muke ustaso,ja licno u NDH ni svom psu ne bih kucicu pravio,a kamoli da se vratim zivjeti tamo sa zvjerskom rasom zvanoma Hrvati! :)) :smile06: :smile16:

Ničije nije trajala
21-04-2004, 12:46
vječno pa neće ni vaša usrana država.Samo polako da vas nečme dužnička kriza io ode NDH u tri kurca! :)) :smile16:

Kukulele
21-04-2004, 13:26
Zivjela Hrvatska koga boli neka pati!

Al su
21-04-2004, 13:47
se ustase rasprdele, u ××××× materinu, Evropejci im dali nekakvu nadu, a oni poludeli od srece. HAHAHAHAHAHAHA

Majmune jedan, nece biti onako kako misli nekolicina koljaca opijena mrznjom, nego zna se, ako toliko zudite za tom Evropom ima da podvijete rep kako Evropa kaze.
A koliko je meni poznato, Evropa ne trpi fasiste jer je upamtila fasizam od 1939 - 1945. za vek vekova. jedino se to jos kod vas prima, ali kako rekoh, moracete podviti repic.

Hvala bogu
21-04-2004, 13:49
da vas hoce primiti u EU, valjda cete, hteli vi ili ne, morati da se civilizujete, a ne da prosipate ovakve bljuvotine prevazidjene i od rodovske zajednice.

takvog te
21-04-2004, 14:03
...volim volim Fred...TAKVOG..
kad otvoris svoje veliko, plemenito srpsko srce!

TOOO...Fredo...Mi u Evropski fasizam, a vi -

OGRADITE zemlju berlinskim zidom da se zastitite od Fasizma!! Tako ce biti najbolje za sve!!

Nisi ti mene
21-04-2004, 14:07
razumeo budalo. Procitaj ponovo sta sam napisao.

Ja nigde nisam napisao da je Evropa fasisticka, vec da cete se vi morati uljuditi kada udjete u tu Evropu jer Evropa ne trpi fasizam, itd.

ma nemoj...
21-04-2004, 22:06
...a naci njemacka? A fasisticka Italija? Madjarska? Spanjolska? Portugal?

Hej...fasizma kolko hoces...

...valjda ce i nas probaviti...samo kad ce vas???

NEVER!!

ZID je najbolje rjesenje...svak neka se u miru razvija kako zna i umije...

vi hocete slobodu, necete sluganstvo, nikom se saginjati necete...

Jedini spas je ZID...

Budalo,
22-04-2004, 00:41
nisam ja pisao o fasistickoj Italiji, Nemackoj nego neko drugi.

Ja sam napisao da se Evropa uzasava onoga sto kod vas ima veliku prodju - FASIZAM, pa sam vam skrenuo paznju da cete se morati nekako usaglasiti.

A koji si ti moj ××××× da odredjujes i podizes "zidove" u Evropi. Pa u Evropi nije u modi podizanje vec rusenje zidova, PRIMITIVAC jedan!

a reci mi
22-04-2004, 08:44
...kako cete moci bez zida onda izdrzati u tom fasistickom okruzenju???

Pa pojest ce vas - ili cete svisnuti...

Nisam tvrdio
22-04-2004, 10:34
niti da je fasizam u Evropi, nego da se Evropa uzasava fasizma.

Ako je bratska pravoslavna Grcka u Evropi, a sada ulazi i pravoslavni Kipar, uskoro ce i pravoslavna Makedonija, pa pravoslavna Bugarska, sto nebi u neko dogledno vreme i pravoslavna Srbija?

Jebi
22-04-2004, 11:43
pravoslavnu Srbiju i Sv. Savu budalu :smile09:

samo idite
22-04-2004, 14:37
Ja jedva CEKAM da ih ta e, opa primi , pa da ih stane guziti sa svih straNA a najvise s guza posto im i dolikuje jer su Gy od civilizacije :smile06:
Prijatelji ce se sigurno za to potruditi kao sti se i vidi na glavu se nasadjuju da im saveznici udju u krug ×××× lud zbunjenog, pa ce onda biti , e posto ste ponosni fasiti mars na frontu Irak ,Avganistan ili treca opustosena koja bude po redu :smile06: , prava na zalbu nemate jer ste slugani .Nama srbima i netreba ta E,uuuuuuu,jer nam je dosta fasista sa svih strana. :smile16: :))