PDA

Pogledaj cijelu verziju : HR bolja od vecine zemalja koje ulaze u EU -

EU KOMISIONAR
20-04-2004, 19:41
Europska komisija preporučila je u utorak otvaranje pregovora o članstvu Hrvatske u Europskoj uniji, ocijenivši u pozitivnom avisu kako je Hrvatska poduzela velike napore na ispunjenju kriterija za članstvo u Uniji i da u cijelosti surađuje s Haškim sudom (ICTY), izvijestile su svjetske novinske agencije. Hrvatska je dobila pozivnicu da počne pregovore o članstvu u Europskoj uniji, nakon što je izvršno tijelo Unije uvjerila da ispunjava kriterije za članstvo i da surađuje u naporima za kažnjavanje ratnih zločinaca, piše Reuters.

Komisija je ocijenila da Hrvatska ispunjava i političke i ekonomske kriterije za priključenje Uniji te da je "djelatna demokracija, sa stabilnim institucijama koje jamče vladavinu prava", ističe agencija dpa.

Ako pozitivan avis Europske komisije potvrde šefovi država ili vlada Unije na lipanjskom summitu u Bruxellesu, to će vjerojatno značiti početak pregovora krajem godine s novom Europskom komisijom i ulazak u članstvo početkom 2007., zajedno s Rumunjskom i Bugarskom, izvijestila je agencija France presse.

Francuska agencija citira i riječi povjerenika EU za proširenje Guentera Verheugena koji je ocijenio kako Hrvatska ima "funkcionalno tržišno gospodarstvo" i "znatno povoljniju" ekonomsku situaciju od Rumunjske i Bugarske.

EU KOMISIONAR
20-04-2004, 19:42
AFP ističe kako je Komisija donijela pozitivan ali i bezuvjetan avis, uključujući i suradnju Hrvatske s Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju (ICTY).

"Konzultirali smo glavnu tužiteljicu ICTY-a Carlu del Ponte koja nam je potvrdila da Hrvatska u cjelosti surađuje s Tribunalom", prenose agencije riječi Chrisa Pattena, povjernika EU za vanjske poslove.

Reuters citira riječi povjerenika EU za proširenje Guentera Verheugena da je Hrvatska ekonomski dobro pripremljena za članstvo, da ima snažno gospodarstvo koje usko surađuje s gospodarstvima EU, i da je u tom pogledu u boljoj poziciji od većine zemalja koje će 1. svibnja ući u EU.

Njemačka agencija dpa citira i riječi predsjednika EK Romana Prodija kako će pozitivan avis Hrvatskoj "ohrabriti ostale zemlje u regiji da udvostruče napore u napredovanju prema europskoj integraciji".

Većina agencija ističe kako je za pozitivno mišljenje EK presudna bila ocjene Carle del Ponte o punoj suradnji RH s ICTY-em, do koje je došlo nakon dobrovoljne predaja osmorice optuženih Hrvata iz RH i BiH Haagu u posljednjih mjesec i pol.

U izvješćima agencija navode se i područja u kojima Komisija očekuje dodatni napredak Hrvatske, kao što su reforma pravosuđa, povratak izbjeglica, rješavanje graničnih problema sa Slovenijom i druga.

Talijan
20-04-2004, 20:24
Europska komisija(EK) preporučila je u utorak otvaranje službenih pregovora za pristup Hrvatske Europskoj uniji, prenijela je u utorak uveče talijanska agencija ANSA u izvješću iz Bruxellesa o avisu EK glede Hrvatske. L

Kao što je već u ponedjeljak najavila ta najjača talijanska agencija da će avis za Hrvatsku biti pozitivan i da je pozitivna bila i ocjena Haaškoga suda o hrvatskoj suradnji s Tribunalom, tako se i sada ističe da je analiza EK u političkom dijelu zaključila kako je Hrvatska "učinkovita demokracija sa stabilnim institucijama koje jamče pravnu državu i u kojoj se ne nailazi na posebne probleme glede štovanja ljudskih prava".

To je odlična politička ocjena za Zagreb, a glede hrvatskog gospodarstva, po mišljenju stručnjaka iz Bruxellesa, ono se može smatrati "učinkovitom tržišnom ekonomijom, sposobnom da se u srednjem razdoblju odupre konkurentskim pritiscima i snazi tržišta Europske unije", prenosi ANSA.

Bruxelles je cjelovito analizirao stanje u Hrvatskoj, piše ANSA i upozorava da se Hrvatska mora suočiti i s nekim obvezama poput usuglašavanja domaćeg zakonodavstva s onim u EU i jamčiti primjenu zakona.

Talijanska agencija procjenjuje da bi pregovori za ulazak Hrvatske u EU mogli potrajati između tri i pet godina, te da bi Hrvatska mogla postati punopravnom članicom najranije 2008. godine.

Poludio dragovoljac
21-04-2004, 13:00
Zagreb: Pušteno troje od četvero talaca iz trešnjevačkog Centra za socijalnu skrb

Naoružani 54godišnji muškarac koji je jutros u 8,30 sati u Centru za socijalnu skrb na zagrebačkoj Trešnjevci uzeo četvero talaca do 11 sati pustio je njih troje, a kako se doznaje na mjestu događaja riječ je o bivšem pripadniku Hrvatske vojske koji traži ´određena novčana sredstva´.

Muškarac je 1993. tri mjeseca bio u Hrvatskoj vojsci, a za puštanje posljednjeg talaca traži novčana sredstva, izjavio je novinarima na mjestu događaja pomoćnik ministra zdravstva i socijalne skrbi Dragutin Keserica.

´Činimo sve da udovoljimo njegovim zahtjevima i talačku situaciju mirno riješimo´, kazao je Keserica. Dodao je da se s muškarcem teško komunicira, te da ´ide od jednih uvjeta na druge´.

Glasnogovornica zagrebačke policije Gordana Vulama kazala je da je naoružani muškarac jutros oko 8,30 sati ušao u zgradu Centra za socijalnu skrb u Vitezićevoj ulici i na ulazu svladao zaštitara. Potom je otišao na prvi kat i uzeo četvero talaca, tri žene i jednog muškarca. Dvije zatočenice ubrzo je pustio, a oko 11 sati i zatočenog muškarca.

Vulama nije otkrila njegov identitet.

Policija je ogradila područje oko zgrade Centra za socijalnu skrb, a s naoružanim muškarcem pregovaraju psiholog i policajci VII. policijske postaje Trešnjevke s kojima se 54-godišnji muškarac poznaje od ranije.

Novinari su na mjestu događaja mogli čuti nagađanja da je muškarac naoružan s dvije bombe i dva pištolja, od kojih je jedan navodno oduzeo zaštitaru, te da traži sto tisuća kuna, stan i mirovinu.

Nešto iza 11 sati u Vitezićevu ulicu došao je i dogradonačelnik Zagreba Milan Bandić.

znaci HR
21-04-2004, 14:10
...u EU??

Pa sta ce tamo??
Samo neofasizam, i neonacizam??

Morat cemo se ograditi ogradom! Druge nema!

Fasizam
21-04-2004, 14:20
jedino u rvata i kod gosn Hajdera.

Ah da, zaboravio sam Kosovo.

Ma ××××s Evropu, sad primaju sokce i cokalije, pa ce fataljiste... ma ima da bude vesela kuca, da ×××× oca.

Prizor iz pakla
21-04-2004, 15:30
Sreli se Hitler i Tuđman negdje gore na "domjenku" u paklu i pita Hitler Tuđmana sta ima novo dolje na zemlji,pošto je Francek zadnji stigao.
Francek mu odgovara :
- "××××ga zivi se lijepo, nasi idu kod vas da rade, vasi dolaze kod nas na more i tako, nije lose."
A Hitler ce ti ljutito na to:
- "Pa to je bila moja ideja, koji ste se ××××× onda borili protiv mene."
- "Pa ×××× ga gosn.Adolf,prvo em sam bil mlad,drugo em sam bil lud i treće nisam ni sanjal da možda budemo skupa jednom u EU!" :)) :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

citam OCAJ
21-04-2004, 21:53
...naseg Freda... od jucer je poslao u najkracem roku najveci broj ocajnickih poruka tu na forum...

SAD zista mislim da je pri kraju...

Razvoj dogadjaja to njegovo ocajno srce nece moci podnjeti...

Odlazaj HR u Evropski fasizam je ipak ---

...vise nego i nas Fredo moze progutati...

Ajde priznaj Fredo...
priznaj da te je to DOTUKLO...

...kad samo zamislis koliko je svjetlosnih godina razlike izmedju Dunava sa Istocne strane i zapadne...

Inace, tamo su Rimljani podjelili carstvo na istocno i zapadno...
395 godine...
Sad cemo tu nakpon 1700 godina jos i zid napraviti...da zapecatimo granice...

HAHAHAHAHA
22-04-2004, 01:12
'Prizor iz pakla', svaka cast majstore, nasmejao si me do suza.

A ovaj ludak opet o nekim zidovima u Evropi!!! E crna Evropo, pregovaras sa onima koji imaju zidove u glavi.
Neka ti je Bog u pomoci!

D A N K O
22-04-2004, 18:02
Zato, s punim moralnim i istorijskim pravom odlučno moramo svi da podviknemo: NEMA I NEĆE BITI EVROPSKOG UJEDINJENJA I ISTOVREMENO SRPSKOG RAZJEDINJENJA!

U Ujedinjenoj Evropi svaki istorijski, državotvorni, narod mora biti ujedinjen!!! Sve drugo je prevara i priprema za još jedan EVROPSKI RAT koji perfidno planiraju SAVREMENI VELIKI INKVIZITORI u SAD iza kulisa anticivilizacijske zavere! Dakle, UJEDINJENJE CELOG SRPSKOG NARODA na Balkanu u jednu, nedeljivu, UJEDINJENU SRPSKU DRZAVU (USD)!
Uputstvo za korišćenje:
Udariti glavom u betonski zid - iz zaleta.
Nakon toga sesti i dobro pročitati.
Ovo ponavljati više puta dok se ne utuvi u glavu

rekao sam ti
22-04-2004, 20:47
Fredo da je HR bolja od vecine zemalja koje sad ulaze u EU...

Sta ces, tako, tu nemozes nista promijeniti!

Jasenovac je uskoro u evropi, ali Bajnice i Sajmiste bogami nisu, i nece tako skoro!

Rolf
22-04-2004, 22:38
"rekao sam ti
Fredo da je HR bolja od vecine zemalja koje sad ulaze u EU...

Sta ces, tako, tu nemozes nista promijeniti!

Jasenovac je uskoro u evropi, ali Bajnice i Sajmiste bogami nisu, i nece tako skoro!"

Hrvatska je bolja od koga, npr? 'Ajde, keve ti spalim, bolja od koje zemlje??? Od Slovenije i Madjarske? Nebi rekao.
Od Estonije, Latvije i Lituanije? Ne, ne...
Od Ceske i Slovacke? Ne.

Ako je toliko "bolja" zasto nije usla u EU sa Slovenijom, Ceskom i ostale drzave? Pa, zato sto NIJE bolja. Hrvatska ima jos dosta posla. Npr, uhapsenje Gotovine, vracanje Srpsku imovinu, da ostavi neo-fasizam i neo-Ustasizam u prosloscu.....
Sta je sa 300-400,000 Srpskih izbjeglica koji zive u Srbiji sve zbog "Oluje" i "Bljesku". Imate vi dosta da popravite. Do tada, samo sanjajte o EU

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

pa Fredo...
23-04-2004, 08:34
...procitaj "AVIS", pa ga usporedi sa AVISOM ostalih zemalja koje sad ulaze u EU...

HR vje jedan od boljih...ne bi rekao da je bolji od Slovenskog, mozda niti od Ceskog i Madjarskog...Cipar?? Malta??

Po parstotina tisuca ljudi...neznam...

...ali svih ostalih SIGURNO!!

JohnnyBGood
23-04-2004, 09:24
:)) :))

Ovo nemoze biti ozbiljno ili.....? :smile15:
Ako je Hrvatska toliko dobra, ona bi sigurno usla u EU, neboj se. Ali posto ocigledno nije, ××××ga.....

Hrvatska ce sigurno najranije 2007 godine, mozda cak i 2010. Imate jos par godina da rascistite kucu

;)

rekao sam ti...
23-04-2004, 11:14
...pogledaj "AVIS"...

SAD je HR puno bolja nego sto so ONDA (prije nekoliko godina) kad su druge zemlje trazile pristup...

RIJETKO je koja dobila tako POZITIVAN AVIS!!

To sam rekao...

HR je zatrazila prijem prije godinu dana...

Jebo mater i vama
23-04-2004, 11:55
ustašama i onome koji vam dade AVIS.
Razgovarati sa prcvoljkom koji je nast'o na krvi do koljena,genocidom.
Izgleda da se bliži smak sveta.
Sa vama govnima ustaškima jedini dijalog je moguć preko nišana.

tim dialogom...
23-04-2004, 20:56
...ste pokusali 1991....
i sad ste tu gdje ste - APATRIDI.

Popusili ste jos jedan genocid....

Pa vi i opet - kad vam se ukaze prilika, pa "NA NISAN"...

sve vas je manje odnosno sve vise po prekooceanskim zemljama i srpskim getoima...

NISANDJIJE!!!

Ova
24-04-2004, 00:49
konstatacija se u potpunosti moze primenit i na vas:

"sve vas je manje odnosno sve vise po prekooceanskim zemljama i hrvatskim getoima..."

Potpuno isto.

Prema tome, kad nam se rugas, uvek povedi racuna da ne ispadnes demagog.

mi stvaramo
24-04-2004, 09:03
...´podneblje za prosperitet! Za stabilnost...

A vi??

Stvaramo
24-04-2004, 12:57
i mi, onoliko koliko nam komunisticko nasledje, rezultati bombardovanja i dugogodisnje medjunarodne izolacije dozvoljava. Od 5. 10. 2000. ostiglo se dosta, zivotni standard gradjana je u proseku povecan, ne postoje nestasice, Srbija vracena u vazne evropske institucije, ukinute sve sankcije, obezbedjena pomoc Evrope i USA, itd.
SRBIJA NE MOZE STATI NI DA HOCE!
Izvini sto sam te razocarao.

sa srecom...
24-04-2004, 15:07
...i samo naprijed!!

Fredu..."ROLF"
25-04-2004, 18:15
Da budem precizb´niji... HR je BOLJA SADA!! od vecine koja ulazi u EU!! DAKLE SADA!!! ne onda!!

Enlargement Commissioner Guenter Verheugen said Croatia was economically well set for membership.

"Croatia is better placed today that most of the countries that will be joining on May 1," he said.

"The Croatian economy is strong, very strong, and in close co-operation with the economy of the EU," he said.

otto
25-04-2004, 22:41
Ti si i tebi slicni razocarali cijelu Evropu kada ste napadali Hrvatsku .Da ste razmisljali trijezno mogli ste zaustaviti agresiju na Hrvatsku i Bosnu te maknuti vase gvozdove , pa bi danas cijela bivsa JY bila u evropi.Ali vi ste mislili da cete pokorit Hrvatski puk te okupirati pola Hrvatske i cijelu Bosnu. Sada nema velike Srbije a o Europi cete se nacekati .

Evo ovako
26-04-2004, 01:18
Mi (bolje reci, oni jer se ja nista nisam pitao), nisu imali nameru da pokoravaju hrvatski puk, vec su imali nameru da stanu u zastitu Srba u HR. Da je bilo namera kako t kazes, ne bi se stalo tamo gde se stalo, niti bi se trazilo od UN da postavi svoje trupe umesto JNA.

Ja licno mislim da je Srbija trebala da reaguje onako kako je to uradila kad su shiptari krenuli da divljaju 17. marta ove godine - da su o progonu i likvidaciji Srba, i ugrozavanju njihovih vitalnih zivotnih prava u HR, upoznali Savet bezbednosti UN. Vi bi ste tesko dosli do samostalnosti, a Srbi u HR bi puno bolje prosli nego sto su prosli, mada im klanja ne bi falilo.

E da se
26-04-2004, 01:55
tako radili, vi biste bili daleko od nezavisnosti kao i shiptari posle 17. marta.

A oni su zaista grdno pogresili sto su krenuli da ubijaju i pale, jer ne verujem da iko ziv na svetu vise razmislja da tim divljacima da samostalnost, verovatni ni oni koji su najvise lobirani za njihovu stvar (Bob Dol i ostala shiptarska govna).

ma kakva...
26-04-2004, 08:26
...zastita?? Kome vi prodajete te stosev`??

To se je sve radilo za:

1 - odrzavanje Yuge, (jer je prevelikom sloju, uglavnom Srbima, bilo jako dobro u tom "srboslavskom samoupravljanju", - gubitkom yuge, oni gube polozaje, stolice, privilegije i padaju??? ko zna kud)

2 - Veci dio je htio Veliku Srbiju! Oni su nadvladali Yugose i pretvorili rat barbariju, genocid, kulturocid, urbocid itd...

...i zajebali saebe a vise Srbe u Srbiji a najvise Srbe izvan Srbije, koji su sad velikim dijelom sirotinja koja se potuca po kampovima, prihvatilistima, inozemstvu...itd...APTRIDI!!!

Srbi su
26-04-2004, 11:07
imali interes u ocuvanju Jugoslavije uglavnom zbog velikog broja Srba koji zive van teritorije Srbije. Raspadom zemlje, oni u Hrvatskoj postaju gradjani drugoga reda, u Bosni postaju preglasani i podredjeni. U oba slucaja, bili su u pravu.

Kada je srpsko rukovodstvo uvidelo da se Juga ne moze odrzati, glavni cilj je bio stati u zastitu Srba u HR.

Onaj ko misli da su Srbi imali ambicija za nekakvom velikom Srbijom, ili jos gore, podjarmljivanjem Hrvata, plitko razmislja. Svakome je jasno da bi to vodilo u destabilizaciju sa nesagledivim posledicama (jos gore nego na Bliskom istoku).

HR najbolja u EU
28-04-2004, 04:50
Osumnjičen zbog seksualnog zlostavljanja djevojčice
ZAGREB - Policija je kazneno prijavila sada 18-godišnjeg mladića zbog spolnog odnošaja s djetetom. Sumnjiči ga se da je točno neutvrđenog dana 1999. godine tada kao 14-godišnji malodobnik spolno zlostavljao svoju tada šestogodišnju sestričnu.
Zagrebačkoj policiji je slučaj prijavila Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba.
Mladić je uz kaznenu prijavu priveden istražnom sucu Županijskog suda u Zagrebu.

:)) :)) :)) :smile16: :smile16: :smile16: :)) :)) :))

ne preuvelicavaj...
28-04-2004, 08:51
znam Fredo da pece, boli, zari...da je tesko...

Ali ipak! nemoj preuvelicavati...Niti ja niti niko drugi, nije rekao da je HR najbolja u Evropi.

JA sam samo rekao (a za to ima potvrda sa svih strana), da je HR bolja od vecine zemalja koje SAD ulaze u EU! SAD! a ne da je bolja od drugih...

Do 2008. još 453 nova kilometra autocesta
Iz BiH i Crne Gore stižu prijedlozi da autocesta nakon Ploča ulazi na teritorij BiH
Hrvatska će vjerojatno na jesen donijeti novi plan gradnje autocesta i cesta do 2008. godine. U tom će planu gotovo sigurno biti nastavak autoceste od Splita do Dubrovnika, te gradnja autoceste od Rijeke do Žute Lokve. Te dvije autoceste dio su buduće Jadransko-jonske autoceste.
2,5 milijardi kuna
Osim toga, u plan će ući nastavak gradnje autoceste od Županje do Lipovca, te hrvatski dio autoceste na koridoru 5C, od Mađarske do granice s BiH. Ukupno se planira da će zaključno sa 2008. godinom biti sagrađena 453 kilometra autocesta i 61 kilometar brzih cesta koje će ukupno vrijediti dvije i pol milijarde kuna.....

>>Do 2008.
28-04-2004, 09:06
još 453 nova kilometra autocesta <<

Eto ti ga sad, a kad sam ja pisao o infrastrukturi Srbije, energetskim potencijalima, itd, rekao si da to nije vazno. Vazno je samo ono cim HR raspolaze, ha?

Ti rece, "ma kakva energetika..."
Znaci, nije vazno ako se trose devize na uvoz struje???

glupane
28-04-2004, 14:50
- sta ti hoces dokazati sa tim izgradnjama autocesta nego svoju glupost.
Zati i imate duga radi ti tvojim autocesta 23milijarde vise nego cijela bivsa juga skupa.Ima ako nastavite da vas banrotiraju i oduzmu vam cijelu mocvaru radi duga , do 208 godine cete napraviti duga jos toliko i sa kamatama jos toliko i taman ste prodati tim hipotekama zajedno sa autocestama , sto necete imati pravo glasa .Biti cete svoj na tudjem :smile16: Ma gdje vi nesto raditi sa glavom kad vam sluzi samo za zlobu , prkos , prepucavanje , mrznju i fasizam.Zato vam narod vec odavno kopa po kantama za smece , dok turisti budu jurili novim bliznjim cestama imace sta da registriraju domacinu viri samo dupe iz kanjtonere. :smile18:

Svi Hrvatski uspjesi
29-04-2004, 05:57
Zagreb: Osumnjičen za silovanje gluhonijeme 65-godišnje susjede
Zagrebačka policija uhitila je 33godišnjaka kojega sumnjiči da je jučer ujutro silovao 65godišnju gluhonijemu susjedu u obiteljskoj kući u kojoj živi sama.

Radi zaštite žrtve policija nije otkrila pojedinosti na osnovu kojih bi se mogao otkriti njezin identitet.

Policija sumnja da se uhićeni 33-godišnjak jučer ujutro oko 4,30 sati kroz otvoreni prozor uvukao u unutrašnjost obiteljske kuće u kojoj 65-godišnja žena živi sama. Hodnikom je došao do ulaznih vrata spavaće sobe, obio ih potiskivanjem i ušao u sobu gdje je žena spavala, nakon čega ju je, tvrde u policiji, uporabom tjelesne snage silovao i pobjegao.

U policiji kažu da su izvidima utvrdili osnovanu sumnju da je silovanje počinio 33-godišnji hrvatski državljanin, susjed žrtve koji je priveden u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu.

Policija je danas izvijestila i o završetku kriminalističke obrada nad 39-godišnjim hrvatskim državljaninom protiv kojeg je podnesena kaznena prijava zbog sumnje da je počinio kažnjivo djelo bludnih radnji na štetu 67-godišnjakinje, također susjede.

Sumnja se da je muškarac prekjučer došao u kuću susjede da joj pomogne pri montiranju karniša, no to je navodno iskoristio za bludne radnje o kojima policija nije željela iznijeti nikakve pojedinosti.

Prema policijskim podacima, lani su na zagrebačkom području prijavljena 34 slučaja silovanja, šest pokušaja silovanja i 36 bludnih radnji. Tri prošlogodišnja silovanja ostala su neriješena.

:)) :smile06: :smile16: :)) :smile06: :smile16: :)) :smile06: :smile16: :)) :smile06: :smile16:

istina
01-05-2004, 15:00
- zato se i zovu glupi hrvati ;
¸--evo primjera ovaj samozvani idiot-otto nema pojma koliko je glup a takvi ste gotovo svi.
Sta KAZE da smo mi trazili veliku Srbiju a slovencima se hvali kako su hrvati ti koji su blokirali kasarne provocirali i mucili vojsku da bi isprovocirali rat za NDH , jer se zna da JNA nije se cak ni pokusala braniti u sloveniji jer su imali takvu naredbu da Slovenija ode iz Juge.

mamlaze sto bi mi trazili Veliku Srbiju kad je vec bila , vidite da mlatitevase styare otrcane gluposti o kojima uopste ne razmisljate logicki prije vaseg bljuvanja.
kod vas se na usta ×××× a na dupe govori. :smile16: :smile06: :))

ivan_
08-05-2004, 14:55
Pa cijeli svijet zna kakav vam je bio cilj, budalo. Sam Milosevic je to i javno priznao. Mozes ti po forumima tvrditi sta god hoces ali cinjenice ostaju cinjenice... :)) <br><hr>

u principu...
08-05-2004, 20:13
...ne komentiram ovakve ×××××rije jer ne soadaju pod teme uopce...
ali ovi cu ipak komentirati:

"Prema policijskim podacima, lani su na zagrebačkom području prijavljena 34 slučaja silovanja, šest pokušaja silovanja i 36 bludnih radnji. Tri prošlogodišnja silovanja ostala su neriješena. "

Ako je to istina, a po svoj prilici jest, onda je kriminal takve vrste definitivno na samom DNU Evrope.

Jer ako zagreb ima 800 000 stanovnika, a toliko malo silovanaja to je izuzetno pozitivno...

Meni se cini da se SVAKO silovanje ili sexualni delikt napise pod crnim kronikama...

Bilo koji grad u Evropi te velicine ima visestruko vise sexualnih delikta nego ZG.

da i da su...
08-05-2004, 20:16
...samo tri (3) silovanja ostala nerijesena... i to je fantastican uspjeh!! Policija u HR je visestruko efikasnija od policije na zapadu...a to je i logicno, jer se zna da silovatelj nastavlja silovati dok ga ne uhvate... znaci u HR su vecina na pravom mjestu - u ZATVORU a ne na ulici...

četvrtak, 12.5.2004
15-05-2004, 08:09
Zagreb: Silovanjem i batinanjem od 22-godišnje djevojke iznuđivali novac
Četvorica mladića osumnjičena su za silovanje 22godišnje djevojke, a zajedno s još jednim mladićem i da su je zlostavljali kako bi od nje iznudili 60 tisuća kuna.

Policija je danas izvijestila da su mladići u dobi od od 22 do 25 godina u više navrata u lipnju i srpnju prošle godine fizički zlostavljali 22-godišnju djevojku, tražeći od nje da im plati nepostojeći dug od 60 tisuća kuna.

Djevojka je, naime, od 25-godišnjeg zlostavljača posudila 10 tisuća kuna i u više navrata mu vratila ukupno 14 tisuća kuna. No, on je djevojci počeo obračunavati kamatu na kamatu u iznosu od 5 posto dnevno i tražio nepostojeći dug od 60 tisuća kuna.

Policija tvrdi da su se petorica osumnjičenika djevojku odvezli do skladišta jednog poslovnog prostora na području Zagreba, prekrivši joj ručnikom oči. Sumnja se da su je u skladištu prvo pretukli letvama po cijelom tijelu, a zatim joj naredili da se skine. Djevojka ih je molila da je ne tuku, no nasilnici su je nastavili udarati, a potom i silovali.

U policiji kažu da je zlostavljanje trajalo tri sata, nakon čega su djevojci ponovno ručnikom prekrili oči i pustile je nakon kraće vožnje automobilom. Fizičko i seksualno zlostavljanje nastavili su i idućeg dana, pa je djevojka pristala na vraćanje nepostojećeg duga.

U studenome 2003., po nalogu 25-godišnjeg osumnjičenika-kamatara, djevojka je kupila osobni automobil VW Polo, vrijedan oko 100 tisuća kuna, registrirala ga na svoje ime i predala ga osumnjičenom.

Petorica osumnjičenika danas su privedeni u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu.

Hrvatska posla
15-05-2004, 08:12
Maloljetniku osumnjičenom za dvostruko silovanje određen jednomjesečni pritvor
Maloljetnik kojega je zagrebačka policija osumnjičila za dva silovanja počinjena prošle godine u Novom Zagrebu, danas je pred istražnom sutkinjom za mladež negirao krivnju i branio se šutnjom, nakon čega mu je određeno jednomjesečno zadržavanje u pritvoru za mladež.

Istražna sutkinja za mladež zagrebačkog Županijskog suda Melita Božićević Grbić jutros je ispitala osumnjičenog 17-godišnjaka, u pratnji njegova odvjetnika po službenoj dužnosti Krešimira Škarice, te je pokrenula tzv. pripremni postupak, odnosno istragu na temelju policijskog izvješća.

Prema zakonu, maloljetnik tijekom pripremnog postupka može biti zadržan u pritvoru do tri mjeseca.

Nakon višemjesečne istrage, zagrebačka policija na Staru godinu uhitila je maloljetnog hrvatskog državljanina zbog osnovane sumnje da je u naselju Lanište u listopadu prošle godine pretukao i silovao jedanaestogodišnju djevojčicu, a u lipnju u naselju Remetinec sedamnaestogodišnju djevojku.

Policija je jučer izvijestila da osumnjičeni do sada nije bio evidentiran kao počinitelj prekršaja i kaznenih djela, a budući da je riječ o maloljetnoj osobi policija nije mogla objaviti njegov identitet niti iznositi druge pojedinosti.

Do njega je došla nakon intenzivne kriminalističke obrade provedene u zadnjih nekoliko mjeseci kojom je bilo obuhvaćeno nekoliko tisuća građana.

Policija ističe da je osumnjičeni maloljetni mladić uhićen te uz posebno policijsko izvješće priveden u Istražni centar zagrebačkog Županijskog suda nakon DNK vještačenja koja ukazuju da je počinitelj oba silovanja, te brojnih obavijesnih razgovora, poligrafskih testiranja i drugih istražnih metoda.

sta kazes...
15-05-2004, 18:58
...Fredo... Odmah ga ulove...

Zato je tako malo silovanja u HR poglavito u Zagrebu... uglavnom se silovatelji polove...

Inace...kako ti se cini - kako ti stari ro´dni kraj napreduje...po ocekivanju? (recimo u odnosu na macehu ti Srbiju)

Ili?? Bolje??

Razlika se povecava svakim danom...

otto
16-05-2004, 21:45
Kakav ste vi narod kada ste pred par godina pricali da su Amerikanci i Europljani izvrsili agresiju na vas , a sada uzimate njihovu pomoc . Tako je bilo i poslije drugog sv. rata komunjare su govorili sve najgore o Americi i zapadnoj Evropi . ali pomoc u brasnu putru odijeci te jos puno tome bilo je dobro.Kako mozete biti tako licemijerni!!!!!!!!!!! :(

Ma ne da nam
17-05-2004, 00:12
pripada pomoc od njih, nego da je pravde na ovome svetu, platili bi i vojnu otstetu, sto se racuna ne u desetinama miliona evra kolika je pomoc, vec desetinama milijardi evra kolika je realna ratna otsteta, moj otto.

I u slucaju rata protiv Srbije 1999, i rata Nemacke protiv Srbije, u oba slucaja rat je zavrsen.
Tako isto i oni sto non-stop pominju "agresiju" Srbije na HR, i da ce toboze pamtiti, i nikad zaboraviti i nikad oprostiti, morate da shvatite i da je taj rat isto zavrsen, i obe zemlje treba da se okrenu buducnosti, i medjusobnoj svekolikoj saradnji, jer to diktira i ujedinjena Evropa.

Na kraju, i na taj rat ne treba gledati tako strasno i izjednacavati drugu stranu sa najcrnjim djavolom, jer ne zaboravite, i dan danas, rat je legalno sredstvo u resavanju medjunarodnih kriza i sporova. A da je postojala kriza u Jugoslaviji, postojala je sa sve neresenim pitanjem Srba u HR, i neresenim statusom tri naroda u novonastaloj priznatoj drzavi BiH.
Prema tome, mene ne cudi sto je doslo do rata na prostorima SFRJ.

Sta vise, danas Ameri daju jos vecu legitimnost ratu protiv druge zemlje, pa tako daju sebi za pravo da zarate protiv zemlje, ne samo koja je izazvala krizu, nego i KOJA BI MOGLA DA IZAZOVE KRIZU.
Dakle, danas je potpuno legalizovan preventivni rat, ili ti NAPADNI JEDU ZELJU, UNISTI JE, A POSLE DOKAZUJ DA LI JE BILO DOVOLJNO RAZLOGA ZA TO!

"Stvarno" bre
17-05-2004, 12:16
ako ti je tako dobro u tvojoj Srboslaviji a sto radis ovde u inostranstvu, na zapadu, na hrvatskom portalu, gon se kuci dzukelo.