PDA

Pogledaj cijelu verziju : VADIZUB - PRESUDA - NEKA SLUZI U HRVATSKOJ! Ko je za?

sompompirovi
17-04-2004, 16:19
<font face="Times New Roman" size="+2" color="red">HAG - Bivši predsednik Republike Srpske Krajine Milan Babić, koji je pred haškim sudom, pošto je priznao krivicu, oglašen krivim i čeka suđenje i presudu, nije u pritvoru Tribunala u Ševeningenu, iako je zvanično na spisku 56 zatvorenika.
Pošto se prvi put pojavio pred haškim sudom 26. novembra, kada je odbio da se izjasni o krivici i zatražio rok od 30 dana, Babić je odmah, kako tvrdi njegov advokat, Nemac Peter Miler, podneo zahtev za privremeno oslobađanje.
Sudsko veće je zahtev odbilo, ali je predsednik Tribunala, američki sudija Teodor Meron, kojem se Babić takođe obratio, prihvatio zahtev i optuženi je, posle četiri dana u pritvoru, 1. decembra pušten na slobodu.
Optužnica protiv Babića potvrđena je 17. novembra. Babić je optužen kao "učesnik udruženog zločinačkog poduhvata od 1. avgusta 1991. do juna 1992. godine, čija je svrha bila da se veći deo hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva prisilno i trajno ukloni približno s jedne trećine teritorije Hrvatske, kako bi ta teritorija postale deo nove države pod srpskom dominacijom".http://news.bbc.co.uk/media/images/38808000/jpg/_38808615_babic150ap.jpg</font>

sompompirovi
17-04-2004, 16:20
Babić je optužen kao "učesnik udruženog zločinačkog poduhvata od 1. avgusta 1991. do juna 1992. godine, čija je svrha bila da se veći deo hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva prisilno i trajno ukloni približno s jedne trećine teritorije Hrvatske, kako bi ta teritorija postale deo nove države"

Franjo Vičić
17-04-2004, 20:09
Samo bi volio da vidim šta će biti sa Čermakom i Markačom, ××××× im mater fašističku :smile16:

E, da, i sa one Ujke iz Hercegovine, ××××× im sve po spisku zločinačku :smile16:

Da da
18-04-2004, 01:17
i oni su imali nekakav zlocinacki pothvat - proterivanje Srba iz svojih domova, iz cele SAO Krajine i 99%tnih srpskih gradova zapadne Bosne (Grahovo, Glamoc, Drvar, Bos. Petrovac, Mrkonjic, itd).

budi siguran...
18-04-2004, 21:35
...Fredo da ce biti oslobodjeni! Oni su samo branili svoju domovinu, odnosno, oslobadjali njeno OKUPIRANO podrucje!

Ajde reci mi kako bi ti rijesio tu Vadizubovu, Serifovo i dr. okupaciju HR teritorija? Svi, AMA svi mirocni pokusaji su propali zbog vese SAMOUBILACKE tvrdoglavosti.

Sta sad da se radi Fredo??

Ajde kazi STA SE JE MOGLO Uraditi drugacije od Hrvatske strane?

Ja mislim da bi mu dao da u HR, pod lakim uvjetima sluzi kaznu...

Mihajlovicu zelimpod NAJGORIM uvjetima - dozivotnu kaznu...

>>budi siguran
19-04-2004, 01:26
...Fredo da ce biti oslobodjeni! Oni su samo branili svoju domovinu, odnosno, oslobadjali njeno OKUPIRANO podrucje!<<

Jel to pod vase okupirano podrucje podrazumevas 100%tni srpski Mrkonjic gde ste streljali 181 srpskog civila i zarobljena vojnika i sve ih bacili u masovnu grobnicu?
je li pod odbranom domovine podrazumevas streljanje srpskih civila i zarobljenih vojnika u toku a narocito posle vase vojne akcije, zatim paljenje srpske imovine? Meni je blize zdravoj pameti, da ste paljenjem srpskih sela palili a ne branili Hrvatsku.

Petar77
19-04-2004, 09:27
Branili Hrvatsku, moj ×××××....
:smile15:

Palili, ubijali, silovali...Da, stvarno ste dobro odbranili u ××××× materinu

ONI NISU
19-04-2004, 09:45
...streljali civile! U toj masovnoj grobnici ima nekoliko desetaka "arkanovaca" a svi su ostali bili pod oruzjem...i lijepo, uredno i dostojno su bili pokopani. Popusili su u fer bitci. Vojnik na vojnika! A tako je bilo najcesce kad su se H-viojska i srpska vojska sukobile poslije 1992...
Neznam da li je HR izgubila odonda ijednu bitku!

Navedeni generali su sluzili u HR...

Ma nece biti tako
19-04-2004, 10:43
'ONI NISU'. Postoje dokumenti (Veritas je to brizljivo prikupio, i sve prosledio u HAG), da ste izvrsili streljanje civila i zarobljenih vojnika, a neke ubili na najsvirepi nacin ravan ubijanju u Jasenovcu, sto je kaznjivo po odredbama Zenevske konvencije, i tretira se kao ratni zlocin.

Nemoj meni pricati bajke. Znam vise nego sto ti mislis.

USTASKI SERONJO!
19-04-2004, 11:12
Evo ti spisak onih identifikovanih posle ekshumacije, iz kojeg se vidi da je ogromna vecina zrtava iz Mrkonjica i okoline i da uopste nema nikoga iz Srbije (Arkanovaca). Ima puno i onih koji su rodjeni jos pocetkom prosloga veka:

http://www.balkanpeace.org/wcs/wct/wcts/wcts14.shtml

A sto se
19-04-2004, 11:21
tice vasih pobeda. Jebalo majku, sto ste opasni! Da se nije pokrenula NATO ratna masina, ne bi smeli ni da prdnete.
Vi ste jaki samo kad ste sa nekim uz skute, pa cak i dat navaljujete na starcad i nemocne.
U sukobi mi vi i niko vise, ne bi imali sanse. Dobro, mozete u vase redove i ostalu balkansku bagru, opet vam nista ne bi vredelo, veruj mi.
Lako se kurciti kad je NATO obavio glavni posao.

reci sta...
19-04-2004, 13:56
...i kako je NATO pomogao HR 1991-1995? Reci cu samo da su uveli sankcije na oruzje - isto kao i vama a vi imali SVE! a mi nista...

Zatim mi reci - jednu pobjedu na bojnom polju koju ste vi pobjedili od 1992? Ja ne znam...mozda je bilo ali mi je nepoznato...

Sta se tice JNA - OK, ona je imala oruzja kao govana...ali su njime uglavnom baratali regruti, od kojih je bilo i Hrvata, Slovenaca i Albanaca. Kako tim regrutima narediti da ratuju protiv HR??

Vukovar vas je pokopao...3 mjeseca se potrosili rusit ga...toliko je nama trebalo da se pripremimo toliko da vi dalje niste mogli, a onda jos 2,5 godine da vas definitivno prebijemo...

Vi na to jednostavno niste racunali... da bi se mi iz NICEGA mogli dici - i na kraju pobjediti...to je bilo nezamislivo... iskreno cu ti reci da sam i ja bio skeptik... gledajuci na "zapad" i "Evropu"... ali eto 1994 mi je bilo POTPUNO jasno da su vam dani odbrojeni...

Ma marš u pičku
19-04-2004, 14:19
materinu pokvarenu!

Sami hrvatski poitičari javno izjavljuju da su od bezbednosno informativnih podataka,preko aktivne avio podrške i direktne komande i koordinacije NATO snaga sa HV započela i završile akcije Bljeska i Oluja.
Ko je bombardovo srpske položaje na Velebitu,Dinari,Udbinski aerodrom..???
........NATO........

Što reče jedan Hrvat nedavno:

"Gotovina je u bijegu jer to najviše odgovara SAD,koja u slučaju njegove predaje HAGGU posredstvom njegovog izravnog svjedočenja može doći u direktnu vezu sa genocidom i protjerivanjem Srba iz Krajine!"

Druže moj,šta sve ima ispod Hrvatske "napuderisane face"...Gola govna,jad bijeda i čemer...POLTRONSTVO...

Hahahaha
19-04-2004, 15:38
kako je NATO pomogao HR?!!!!!

Naoruzao vas je, obucio, obezbedio logistiku, unistio telekomunikaciona postrojenja RSK, i najveca pomoc od svega pobrojanog, UNISTIO JE SVE VOJNE OBJEKTE U RS, bez kojih je nemoguce i besmisleno vodititi rat. Dakle, vama i muslimanima je prokrcio put sirom. Cak i takva Armija RS vam je pruzila zestoki otpor i nanela ogromne gubitke da cete pamtiti (valjda ste stoga i podivljali).

Jeste li ratovali protiv Srba u savezu sa muslimanima? Jeste. Je li pre toga NATO porusio sve u RS? Jeste. Pa o cemu mi vise imamo da pricamo???

Samo lazete i izmisljate i kurcite se o nekakvim sjajnim pobedama. Koje kurceve slavne pobede? Izvrcete cinjenice na sve moguce nacine.
Najdrasticniji primer je sto negiras ulogu NATO-a, u raspletu balkanske krize, koja je po meni bila ogromna i odlucujca. Izmisljas da su Arkanovci pobijeni kod Mrkonjica i ako rezultati autopsije i identifikacija zrtava govori da su pobijeni mahom civili (mestani), i zarobljeni vojnici iskljucivo iz zapadne Bosne. Eto ti spisak pa citaj.
Lazes da su ubijeni u borbama iako ekspertize i svedoci govore da su pobijeni kao zarobljenici.

hehe
19-04-2004, 15:59
glup se ukopa kao magarac kad se osijeca ponizen,zato se i kaze o hrvatska zemljo magaradi.
Vi ste narod cirkusa od gluposti , tako vam je bio i vas prvi otac koji vas nazva od prevelike pameti "stoka sitnog zuba" i vragovi svih boja.
-prvo su pripremili i imali sve crno na bijelo kako ce se zavrsiti po njih i onda su tek davali ta otrcana imena kao BLJESAK koji je bio uradjen unapred sa svabskom naredbom i njihovim kupljenim sluganima, to da se svabe osvete za sebe sto su popusili :smile16: pa onda neka OLUJA i to sve bez ikakvog otpora , zalosno ali istinito, cak su naredili ako srpska komanda ne napusti prije pocetka operacije te prostore biti ce gore nego u Sarajevu jer su prije bombardovali Srbe u Bosni da im s tim pokazu da oni slucajno nebi poikusali ici u pomoc Krajini jer su se Hrvati bojali Srba iz bosne kao guje.
Znali su oni ako su Srbi iz bosne blokirani da mogu protjerati tu srpsku manjinu iz Hrvatske lako jer su jos ostali bez komande i bez svega ostalog.
Ubite se svi skupa sa tim nacistickim prijateljima kojima je u cilju unistiti sve sto se ne moli sa pet prsta. :smile17: :))

e moja...
20-04-2004, 09:45
...jadna Srbadijo... Vi zivite od utjehe... Kakve ste sve price stvorili -
ko vas je to prebio - SVI vise od Hrvata...

Maslenica, Medak, Miljevci...

Ne znate Strbadijo da smo mi Hrvati od pocetka 1993 imali bespilotne letjelice koje su u zivo slale slike iz SVIH vasih polozaja... ZNALI smo SVE!!

Jednom ste CAK i jednu srusili, pa ste rekli da je bila Americka...

Jedino sto su mozda Ameri - MOZDA?? napravili je da su laserskom bombom razbili vas stozer na pocetku oluje...jer nevjerojatno mi je -IPAK da ga je HR - MIG mogao tako tocno i temeljto razbiti. Inace negdje oko 1998 smo gledali sve vase polozaje, masu izravnih pogodaka, kretanje vase vojske i masu drugih stvari na televiziji...

...zasto bi nama Ameri pomagali? Kad su nam uveli sankcije na oruzje, zauzimali se za Z4? ZA YUGU!!

Lakse je zivjeti sa tim vjerovanjem... Tesko je ako ne i nemoguce shvatiti kako ste temeljito i strucno razbijeni...znam... pa zivite onda...

Ali ovo je
20-04-2004, 15:09
najlicemernije, licemernije i od samog cina krsenja embarga od SAD kad je rec o embargu na uvoz oruzja u HR i BiH:

>>...zasto bi nama Ameri pomagali? Kad su nam uveli sankcije na oruzje, zauzimali se za Z4? ZA YUGU!! <<

Pa pomogli su vam za novac verovatno, a posle da zavrsite posao kojeg su oni uglavnom obavili.
Americka posla. Tako su Sadamu isporucivali za proizvodnju WMD, pa su posle unistili tu zemlju zbog navodnog posedovanja WMD. Ako treba da se sto puta govno pojede zbog ××××nog dolara, nema problema.

>>Ne znate Strbadijo da smo mi Hrvati od pocetka 1993 imali bespilotne letjelice koje su u zivo slale slike iz SVIH vasih polozaja... ZNALI smo SVE!!<<

Naravno da ste znali sve, kao sto smo i mi znali sve o vama.

Zna se vrlo dobro u cijem vojnom sastavu su bespilotne letilice i Avaksi, i kome su Ameri prosledjivali informacije.

I na kraju sta hoces da kazes? priznajes da su Ameri ukljuceni u akciju na vasoj strani, da su vam pomogli, onda to posle eksplicitno negiras????

Ovde izigravas tipa koji zna sve, i ono sta navodno mi ne znamo, a ne mozes da skontas (ili neces iz nekog kaprica ili zbog velicanja vasih vojnih akcija), da je bombardovanjem RS od strane NATO, RS prakticno bila vojnicki unistena (ne u ljudstvu, vec u vojnoj tehnici i telekomunikacijonim objektima bez koje nema odbrane), samim tim i odbrana RSK postala potpuno besmislena.

Vi mi dodjete kao onaj Crnogorac iz onoga vica kada je sreo Turcina na putu, kad je sav ponosan ispricao kako je ubio rdju Turcina.
"Kazem ja njemu: 'Rdjo Turcine skloni mi se s' puta!' Nece Turcin da se skloni. Ja mu odjecem jednu ruku. Kazem mu opet 'Turcine rdjo skloni mi se s' puta!' Nece rdja da se skloni s' puta. Ja mu odsjecem i drugu ruku."
"Pa ubi li ga coce?"
"Ma ubio bi ja njega da ga neko drugi pre mene nije ubio"
HHAHAHAHAHA

Pazi ovo
20-04-2004, 15:15
>>Jedino sto su mozda Ameri - MOZDA??<<

Dakle, posle detaljno prikazanih stvari na vasoj HTV, koja zna sve a nista nezna o zlocinima nad Srbima, i tvoje velike obavestenosti o dogadjajima, ti i dalje pricas O KLJUCNIM DOGADJAJIMA sa 'MOZDA su se desile'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

hugo
20-04-2004, 15:41
ti- e moja;hehehe vickast si za umrijet od smijeha .
Vi imali letjelice i vi izvidjali i snimali :smile06: vi , vi ste neopisiva sila koja nesmije prdnuti ako nema bar pola svijeta za sobom.
Da ste vi imali atomsko naoruzanje vi sami ga nebi smijeli upotri××××ti protiv Srba jer bi znali da bi vas Srbi pretvorili u pustinjsku Oluju .
Srbi se ne boje ni najace sile to smo vec i dokazali nismo im poklekli niti cemo ikada a vama kad neko od njih malo zaprijeti vi se ulitate u gace i onda slijedi uvlacanje u dupe. :smile06: :smile06: Vi ste poznati samo po izvrsavamnju teski zlocina i to kad vam drugi cuvaju ledja da se vi mozete u miru krvnicki izivljavati na djecom i stracima.
I brisi lijeci svoju glupost sa svojim istomisljenicima bijedo maloumna.

Fredo...
20-04-2004, 19:34
...mi smo imali SVOJE letjelice bespilotne letjelice - HRVATSKE!!

Tocno je da smo slali svoje najbolje vojnike ne obuku u West point! Tocno! Ali znalo se je tocno koliko i koga.

Drugo - u HR su se iz izgnanstva vratili masu tipova poput GOTOVINE, koji su bili zapadno vojno izvjezbani. ONI i ta jedna generacija HR casnika iz West Pointa su organizirali vojsku sa hrvatskim patriotima! ONI su vam jebali mater! A masu Hrvata je placalo dosta veliku lovu za ORUZJE!! koje se je svercalo...DA!! Sve sta ste nam radili vam se je u glavu obilo...od protjeranih Hrvata su se vratili profesionalni vojnici, dijaspora je slala novac...patriotizam u domovini... NEPOBJEDIVOST!!!

Nekoliko dana prije!! pocetka "oluje" HR ambasadori u HR su obavjesteni o tome... SVI su sugerirali HR da APSOLUTNO ne poduzima takav rizik - i NIKO nije vjerovao da se ta NAJHRABRIJA vojska (srpska) moze prebiti... stavise mislili su da ce Zagreb pasti,

Jednom rijecju to su smatrali LUDILOM.

ti to ne znas Fredo...znam da neznas... znam da neznas niti da tvoji serifi i vadizubi nisu htjeli niti OTVORITI kuvertu sa prijedlogom Z4!
NITI pomisliti onekoj "mirnoj reintegraciji"

F R E D O
20-04-2004, 19:34
Ja znam jer sam gledao IZRAVNE pogotke vasih polozaja...jer sam gledao reportazu KAKO i KAD su napravljene bespilotne letjelice i kako im je trebalo ca: 15 mjeseci da ih naprave tako da funkcioniraju kako treba...Nisu one bile kao americke... ali dovoljno za nas...

Slusao sam poruke vasih zapovjednika i preklinjanje "u borbu za srpstvo i otadzbinu"... pricaj Fredo i tjesi se...

Znam jos jednu stvar...definitivna odluka da se krece u "oluju" je donesena 2-3 dana prije, dok su jos trajali pregovori u Zenevi. Srbi su bili jako iznenadjeni sa nasom odlucnoscu i - zamisli - PRISTALI NA MIRNU REINTEGRACIJU!!

nasi se nasli na sto cuda... kontaktirali vladu u Zagrebu... onda im je receno - da se ODMAH!!! BEZUVJETNO, SUTRADAN moraju razoruzati, predati i dozvoliti nasim vlastima da udju i uspostave legalnu vlast!! Tu kompromisa bili nije..EEE.. na to NISU pristali...
Vrijeme je isteklo...nasi su pregovaraci napustili pregovore i odletjeli za ZG-b... jer ste ik u zadnji cas SKORO! poremetili planove za napad... Eto tako je bilo!!!

Hajde
21-04-2004, 01:04
bre seronjo sutaski, oladi malo sa vasim hvalospevima, vec se skoncentrisi na srz diskusije , a srz diskusije glasi "Da li su vam Ameri i ostali pomogli ili ne?"

Ja imam stotinu dokaza za to, mada za to ne treba nikakav dokaz (bar za iole pametna), nego se treba samo prisetiti redosleda dogadjaja.

Sam tvrdis sledece: >>Jedino sto su mozda Ameri - MOZDA?? napravili je da su laserskom bombom razbili vas stozer na pocetku oluje...jer nevjerojatno mi je -IPAK da ga je HR - MIG mogao tako tocno i temeljto razbiti.<<

Ti tvrdis MOZDA, ja kazem da su to Ameri uradili sigurno. Zar treba veca pomoc od pomenute????

Inace u danasnjim ratovima MIG-ovi jedino mogu da sluze za zaprasivanje komaraca. Probajte sa vasim MIGOM da preletite na teritoriju Srbije, bice skinut sigurno!!!

Sto se tice financijske pomoci, nece biti da vas je samo dijaspora finansirala, vec ste imali preobilnu pomoc iz Vatikana, npr. Dok ste jos bili u sastavu SFRJ.

Bespilotne letilice su mogle imati clanice NATO : SAD i Nemacka, a vi ste mogli da proizvedete ××××× od ovce.
Lazes kao pas da ste ih vi proizvodili, vec su vam ih isporucivali oni koji su na jednoj strani izglasavali embargo na uvoz oruzja, a na drugoj strani krsili taj embargo - cuvena i toliko puta eksponirana zapodna HIPOKRIZIJA!
Mozda ste ih jedino mehanicki sklapali, jer kako bi mogao neko da krsi embargo uvezeci sklopljene letilice???

Sto se tice busanje u grudi u vezi obuke nekih vasih na West Point-u (u ××××te, sav sam se najezio), ××××s kao foka. Taj Gotovina je bio u legiji stranaca, a ostali kurajberi (shusteri), da ih i ne pominjem. Krajina nije pala genijalnoscu pojedinaca iz vasih redova, vec ukupnom vojno politickom situacijom na prostorima bivse Juge.

Na kraju zaista ne vidim razloga da se kurcite. Krajina prakticno nikada nije zazivela kao drzava, i od njenog osnutka, nametnute su joj sankcije. Kao takva, i vojnicki i brojcano nije se mogla nositi sa vama, narocito ne u situaciji kada je zajednicki sistem odbrane RS i RSK bio prakticno unisten bombardovanjem RS.
Da je Krajina mogla da vam parira, sigurno da joj onda ne bi trebao UNPROFOR, a pre toga VJ.

Vi se niste ni sukobili sa pravom armijom. Drugi dan vase akcije, glavnina vojske RSK je vec bila povucena u Bosnu.

Nego, da rascistimo osnovno pitanje, da li su vam pomogli Ameri, ili nisu?
Ja tvrdim da jesu, cak tvrdim da je njihova akcija bila centralna, a sve radi primoravanja bosanksih Srba na pregovore i prihvatanje mirovnog (u osnovi Vensovog) plana za Bosnu, i okoncanju rata. U osnovi svega je to, a RSK je zrtvovana istim ciljevima.

Ako ti jos nije jasno, evo nekoliko cinjenica koji ide u prilog tome da niste bili sami u ratu protiv Srba:

1) Da li su RS i RSK imali integralni sistem odbrane? IMALI SU.
2) Da li su protiv tog sistema odbrane ratovali NATO, muslimani i vi? JESTE.
3) Da li je NATO zavrsio 95% posla? Jesu.

DA LI TO LICI NA UDRUZENU BORBU PROTIV SRBA? Meni lici, a i svima onima kojima nije cilj teranje kaprica i time izigravanje majmuna.

KRAJINAS
21-04-2004, 10:08
jEDINO SA CIME SE SLAZEM JE OVO:

"Na kraju zaista ne vidim razloga da se kurcite. Krajina prakticno nikada nije zazivela kao drzava, i od njenog osnutka, nametnute su joj sankcije. Kao takva, i vojnicki i brojcano nije se mogla nositi sa vama, narocito ne u situaciji kada je zajednicki sistem odbrane RS i RSK bio prakticno unisten bombardovanjem RS"

sVIMA JE TO BUILO JASNO OD POCETKA...Govorili su Mesic, Tudjman, svi... od××××te beograd...okrenut ce vam ledja...vi nemate sanse opstati...
Dosla je i cijela "medjunarodna zajednica"...

NISTA nije pomoglo!!

Srpska samoubilacka tvrdoglavost i ludilo je trumfiralo do kolovoza 1995!!

Kako rekoh...sizofrenicar se brzo osvjesti kad dobije pljusku!!

Valjda ima jos
21-04-2004, 14:02
tacnih stvari, a za ovu sam 100% siguran:

"Inace u danasnjim ratovima MIG-ovi jedino mogu da sluze za zaprasivanje od komaraca. Probajte sa vasim MIGOM da preletite na teritoriju Srbije, bice skinut sigurno!!!"

covjece...
21-04-2004, 14:08
...i MIG-ovi su se modernizirali...ali normalno je da NIKADA ne mogu biti fantomi niti mirazi...

Kakve vi avione imate?? mogu li letjeti??

Mi smo nase presvercali odnosno vratili od JNA...a vi jos drzite vecuinu nasih aviona...nevjerujem da mnogi mogu poletjeti jer su se svi odrzavali u ZMAJ-u u Velikoj Gorici, pokraj Zagreba!

A zasto bi mi UOPCE? isli letjeti preko Srbije?? Sta cemo tamo...?? Vi bi na zapad, ali NAS istok ne zanima...

Zanima vas
21-04-2004, 14:15
zanima mozda vise istok nego zapad, jer se na zapadno trziste (sem mora), nema ama bas nista ponuditi. Trebace vama istocno trziste (prvenstveno srpsko) jos dugo dugo...

P.S. Jel Mesic bese u poseti Kini pre godinu dve?

pa Fredo...
21-04-2004, 21:59
...SVE cemo vam prodati sta vi CASHOM platite... zasto ne...

Samo ja neznam o cemu ti to Fredo govoris? Sta nemamo ponuditi zapadu??
Pa PLIVA sama izvozi vjerojatno duplo vise nego CIJELA Srbija... More nam daje ca: 8 milijardi EURA godisnje...a to je isto sto i izvoz.

Reci mi sta na primjer katolicka IRSKA izvozi, a sad je najbogatija zemlja EU (iza luxemburga)?

Fredo nas BNP je oko 4 puta visi od vaseg...

Videces ti
22-04-2004, 00:49
gde ce otici tvoja Pliva kada budete morali usaglasiti cene sa evropskim i kada sirom otvorite vrata evropskim proizvodima. Videcemo kakve ce sanse imati Pliva pored jednog Bayer-a.

Ma jebo te
22-04-2004, 01:06
BNP vise, reci ti meni koliko je kod vas nezaposlenih i koji je raspon tog tvog BNP-a. To je ogledalo jedne vlade. Koliko mi je poznato, taj je raspon kod vas 20 : 1, sto znaci da vlada ima neujednacen plan razvoja ili ga uopste nema za provinciju.
Velika nezaposlenost znaci da nema privrednog razvoja, a onda nema ni otvaranja novih radnih mesta.

Zivim u inostranstvu vec 14 godina, i ja jos neznam koliki BNP ima ova zemlja (Australia), dok nezaposlenost i kamatne stope se kao daleko relevantniji faktori dobre ekonomije ili pravca njenog razvoja, prezentuju javnosti mesecno.

Na kraju koliko ti je BNP precizan faktor ako ja kilo leba mogu kupiti duplo jeftinije u Srbiji nego kod vas, ili ako 1 litar benzina kosta duplo jeftinije u Australiji nego kod vas???

I na kraju
22-04-2004, 01:40
sta ti znaci BNP? To je akronom cega?

Evo ja imam 90.000 AUD godisnje pre takse. Koliki je moj BNP?

kao prvo...
22-04-2004, 08:54
...PLIVA konkurira sa Beyerom, ASTROM-ZENECOM, Pfizerom... i svi vodecim farmaceutskim tvrtkama svijeta, pod trzisnim uvjetima.

Drugo BNP je zbroj svih proizvoda i usluga podjeljen na broj stanovnika.

Trece... prije si se hvalio da imas 5000 AU$ mjesecno...sta ti se je placa povisila na preko 7250 AU$...

U USA ima preko 35 miliona sirotinje a BNP je oko 35 000 $...

...zurim

Ja sam rekao
22-04-2004, 10:13
90.000 AUD godisnje pre takse, a ne posle takse. Ima razlike.

I jos da dodam
22-04-2004, 10:30
za IT strucnjaka u Au (software developera) to je osrednja plata. Znam puno kolega na kontraktu koji lupaju 100 i vise AUD na sat.

Sto se tice Irske, nemam pojma sta uvozi a sta izvozi, verujem da i ti neznas, medjutim sto ja znam, postoji ekonomski termin koji se zove TRGOVINSKI BILANS SA SVETOM, koji moze biti pozitivan (sto je jako dobro), i negativan (sto je jako lose) za ekonomiju jedne zemlje.
Mozda Irci nista ne uvoze, ali izvoze irsko pivo, ko ce ih znati.

ma bez...
22-04-2004, 11:03
...veze su te diskusije...

Irska izvozi meso i pivo... ali daleko najveci su joj prihodi USLUGE...
HighTec... uslo masu kapitala zbog malog poreza...sve cisto - samo vrhunske usluge...

Hr nema vrhunske usluge, ali ima turizam...sto je skoro isto, ali niti priblizno toliko isplativo...ipak izvesti robe za 7-8 milijardi € je mnogo...za 4,5 milijuna stanovnika... i nasu konkurentsku moc... ovako prodas turistu uslugu (smjestaj, hranu...izlete itd) prodas mu nesto suvenira... i kapne neka lovica...malo, ali IPAK...a to je skoro 1700 - 1800 € po stanovniku...ili 3500 AU$...time se dobrim djelom otplacuju krediti, kojima se grade autoceste, koje dovoze sve vise turista, koje ubiru cestarinu, od koje se grade nove ceste...itd...itd...