PDA

Pogledaj cijelu verziju : Romi u Hrvatskoj - današnjoj NDH!

R O M A N O V
17-04-2004, 06:00
Večernji list
17. travnja 2004.

RASIZAM

PODMUKAO NAPAD NA OKUPLJALIŠTE ČLANOVA ROMSKE ZAJEDNICE U KUĆI GDJE JE SPAVALO PETERO UKUĆANA
Molotovljevim koktelom na klub mladeži roma
Benzinom su polili i automobil moga sina, parkiran ispred lokala, ali ih je netko očito vidio pa su pobjegli
ZAGREB - U podmuklom noćnom napadu Molotovljevim koktelima u četvrtak rano ujutro oštećena je kuća Alije Mešića (58) u Čemerničkoj ulici na Ferenščici, u kojoj su kafić i Klub mladeži Roma Hrvatske. Netko je oko 4.30 sati bacio dvije boce sa zapaljivom tekućinom pod prozor na prvome katu i ispred ulaza u kafić, ali napad je, na sreću, izveo traljavo pa se vatra nije proširila. Samo su malo začađeni zidovi, dio krovišta i prozor.
U napadu nitko nije ozlijeđen, a te noći u kući je bilo petero ukućana.
Na mjestu napada jučer više nije bilo nikakvih tragova jer su vrijedni članovi obitelji Mešić odmah obnovili fasadu.
Vlasnika kuće nije bilo, a što se dogodilo, opisala nam je njegova supruga Zlata.
- Spavali smo i nismo ništa čuli, a zapaljene boce prva je primijetila čistačica kad je došla ujutro pa je vatru polila vodom. Ovo je bio pokušaj ubojstva jer baciti zapaljenu bocu ispod prozora sobe u kojoj spavaju djeca mogu samo ljudi koji žele zlo. Policija je rekla da su počinitelji to obavili amaterski. Sva sreća da je tako jer da se zapalila šindra, izgorjela bi nam cijela kuća. Vandali su htjeli zapaliti i automobil moga sina, koji je bio parkiran ispred lokala, pa su ga polili benzinom, ali ih je vjerojatno netko vidio pa su pobjegli. Ne znam zašto nas napadaju, ni sa kim nemamo problema, u našem centru dobrodošla su i romska i sva druga djeca - ispričala nam je Zlata Mešić.
Njezini rođaci i prijatelji, koji su se jučer okupili u lokalu, smatraju da je napadač imao rasističke motive.

Željko Kaluđerović
17-04-2004, 06:05
Pa ja sam nula naspram Vas Hrvata! :)) :smile06: :smile16:

pa jebo te...
17-04-2004, 15:37
...F-O, ja bi tebi bacio molotovljev koktel u sobu a ne ciganu...

A vidis... novine to ODMAH objeve, a kad se dogode i gore stvari medju Hrvatima cesto NE objave...

Sta mislis zasto to??

Zasto vase novine ne objave vise od kojeg postotka ×××××× koja se dogadjaju u Srbiji???

...da "da ne bi uznemiravali javnost"..

Joj F-O, Joj

Srboslav Srbivojević
17-04-2004, 19:47
'Ajd, ne seri, vi ste NDH-ovci (fašisti) i nečete ništa drugo biti :smile16:

Jos nisam
18-04-2004, 01:19
primetio da je i jedno hrvatsko glasilo objavilo da su fizicki napadnuti clanevi uprave KK Crvena Zvezda. To vest sam jedino mogao procitati u srpaskim glasilima.
Evo, gledam u vidi.hr, nista ne pise!

pa koji si
18-04-2004, 21:40
...ti TUDUM...'
SVI su to na PRVIM stranicama objavili...

Ti meljes samo ××××××...ko kokos...

I kakva je to vazna vijsest?+ Dobili malo po picki, jednog napadaca uhapsili, druku dvojice ces igurno, ako vec nisu...i STA??
Sta si vi Srbi umisljate - UHHH, koliko ste vazni...

Ko ikad pise po Srbiji kad porazbijaju hrvatski autobus? ili skrnjavljaju HR groblja i sl..?? OK, to nisu velike vijesti... a u Srbiji ih smo mali lokalni listovi sturo i kratko objave...

Samo lokalne noovine!

Da da
19-04-2004, 01:16
jutros sam proverio, zaista ste i vi objavili ali sa zakasnjenjem.

Sto se tice prebijanja clanova uprave KK Zvezde, ma njima nije nista ali vama jos jedna bruka, i jos jedan minus vasem glavnom gradu kada se bude odlucivalo u buducnosti kome poveriti organizaciju jednog medjunarodnog takmicenja.
Ko se god sluzi takvim stvarima, na kraju ispada gubitnik.

Ja vas molim da sa vasim huliganstvom ne prekidate; imate moju podrsku.