PDA

Pogledaj cijelu verziju : Peugeot 307 elektronika



d@vorin
15-04-2004, 14:52
Kupio sam polovnog 307 HDI 90KS. Čuo sam dosta da su imali problema s elektronikom. Naime jedan dan auto je totalno poludio. Kad sam ga upalio javila mi se prvo kontrolna lampica za ABS. Malo sam se provozao i lampica je tijekom vožnje svijetlila. Sparkao sam auto i nakon nekih pola sata ponovno otišao se provozati. Sad se uključila lampica za Airbag. Tijeko vožnje i ona je bila nonstop uključena s povremenim uključenjem indikatora da su vozačeva vrata otvorena (naravno uz taj pokazatelj uključivalo se i unutarnje svijetlo kao da su vrata stvarno otvorena što nije bio slučaj).
Zatim prvo nije radilo daljinsko zaključavanje dok si auto mogao uredno otključati. Nakon nekog vremena proradilo je daljinsko zaključavanje ali već pogađate auto nisam mogao daljinski zaključati. Sve se to odigravalo u jednom danu. Tada je padala i kiša što je možda nekima smiješno ali dan kasnije kad je bilo sunčano sve se vratilo u normalu. Od tada je prošlo tjedan dana i više se ništa sličnoga nije javljalo.

Vidio sam na forumu da se raspravljalo koji su Peugeot servisi najkavlitetniji ali bi vas sve jedno molio ako je netko imao sličnih problema je li ih uspio riješti i ako da kod koga,kako i naravno koliko muzike.

Znam da sam vas zadavio s ovim postom ali ...

307
15-04-2004, 18:42
imam takav 307. zimus mi se slicno dogadjalo kada sam skoro ispraznio akumulator. provjeri napon, da li ima kiseline itd. kad padne napon, poludi, pali zmigavce, kontrole na ploci ...

neotesani
15-04-2004, 19:50
jesi li mozda ugradjivao auto-radio? znalo se desavati....

nn-st
16-04-2004, 06:05
pa sam kažeš da to bilo koda je kišilo..
voda..voda negdje probije u štekere.. a možda i na onom štekeru od ECU (kompjutera). ovo je problem koji možeš lako ili nikad riješit... pogledaj svaki šteker, ako ima imalo ikakve korozijice - onda je u njemu problem.. a nebi škodilo i da sve štekere posprejaš s WD40..

d@vorin
16-04-2004, 07:16
Prvo da vam se zahvalim na odgovorima. Nisam provjeravao akumulator ali preko vikenda ću sigurno vidjeti kakvo je stanje. Što se radija tiće kupio sam auto s neoriginalnim radijom. Navodno se prvom vlasniku pokvario radio i otišao je u servis i tamu su ga htjeli odrapiti za nekih 4500kn što on nije dao. Od tada mu ne pokazuje na centralnom displayu vanjsku tamperaturu i naravno RDS novog radija.

Jućer sam bio servisirati klimu i rekli su mi da kopresor klime ne dobija napajanje.
Auto niže problem za problemom. U utorak idem u AutoPar i sve se bojim kaj će mi tamo reći. Već vidim da će me okinuti za nekoliko 1000kn.
Tako mi i treba kad nemam para za novi :)

skywalker
16-04-2004, 08:54
d@vorin, nema to veze kaj auto nije novi. Ja sam kupio novi 206 i do sada imao beskrajnih problema s tim autom.

d@vorin
16-04-2004, 09:42
skywalker - čuo sam da su ljudi imali problema ali kod novih vozila rješevali su ih u garancijskom roku i većini je sad ok. Ne znam kaj se kod tebe dešavalo vezano za elektroniku i jesi li uopće riješio probleme ali ja što više gledam taj Peugeot to mi više "smrdi". Pa ne mogu vjerovati da i u ovlaštnom servisu imaju istu uzrečicu: "znate kak je to s elektronikom ..." što bi to meni trebalo značiti? ...da se pomirim s činjenicom da elektronika u autima nikad ne štima ili je pak velika vjerojatnos da ne štima... pa stvarno...koj ju k...c onda stavljaju u aute ak ju ne znaju održavati tj. korištenjem elektronike održavati ukupnu razinu kavalitete vozila? ...strašno ili Kako kaže Minja sa Radija 101: "Katastrofa"

sky_unlog
16-04-2004, 10:35
to kaj se kvarovi otklone tijekom jamstvenog roka meni osobno nimalo ne olaksava situaciju. Jer:
1. nisam kupio novi auto zato da bi ga se na servsima trebalo naknadno doradjivati
2. nitko mi ne nadoknadjuje izgubljene sate, dane, novce i zivce koje sam protratio obilazeci servise s NOVIM (n-o-v-i-m) autom
3. nije u pitanju samo elektronika vec nekvaliteta izrade kompletnog auta.
5. auto bi trebao sluziti onome tko ga je kupio, a ne da se kupac s njime pati ko da je stara krama kupljena za 50-ak puta manje novce.
Da sam se zelio toliko zajebavati s autom kupio bih neka stara kolica i s vremenom ga sredjivao na servisima.
Amen.

d@vorin
16-04-2004, 10:44
sky_unlog - potpuno se slažem s tobom. Smo sam želio reći da su većina ljudi riješila svoje probleme tijekom garancijskog roka. Nisam mislio da je u redu ići na servise s novim (n-o-v-i-m) autom!

307
16-04-2004, 19:33
ja sam imao manjih problema koji su otklonjeni u garantnom roku (spram onog sto citam, stvarno minimalni problemi). sto se tice prikaza temperature, to s radiom nema nikakve veze. ima samo s rds-om. rds na displeju prikazuje samo orgigi radio. ja sam imao ugradjen orig radio (isporucili mi ga zabunom !?), koji je kanta koju nisam htio platiti pa su ga izvadili. znao se blokirati itd. ugradio sam jedan od jeftinijih i radi bez problema. razlika je jedino stio orig ima jos jedan vod koji salje digitalni signal za diplej i komande i nikakve druge veze s kompom nema. treba pregledati sve konektore na motoru (ima ih nekoliko) spoj klema na akumulatoru. ako vadis akumulator, nakom gasenja motora trebas pricekati bar 5 min. prije skidanja klema da ne bi bilo problema s kompom. tako pise u servisnoj knjizici. u servisima se izgovaraju na sve nacine da ne moraju nesto popravljati jer najcesce ne znaju sto bi radili, a mijenjanje kompa bas nije jeftino !!!