PDA

Pogledaj cijelu verziju : Unisten hrv autobus sa japanskim turistima u N.Sadu

Petar Petrović
14-04-2004, 10:05
Na autobusu s hrvatskim registarskim oznakama, kojim su krajem prošloga tjedna u Novi Sad doputovali japanski turisti, razbijena su gotovo sva stakla, objavio je u srijedu na naslovnici vojvođanski dnevni list "Građanski list". L

Prozori su razbijeni tijekom noći dok je autobus bio parkiran ispred Hotela "Putnik" u središtu grada, piše list.

Dnevnik je od čelnika gradske vlasti dobio potvrde da je autobus oštećen, ali novosadska policija o tome nije imala nikakvih saznanja.

Komentirajući događaj ravnatelj Muzeja grada Novog Sada Ilija Komnenović je izjavio da japanski turisti nisu imali nikakvih problema ni u jednoj od republika bivše Jugoslavije kroz koje su putovali te su bili neugodno iznenađeni događajem u glavnome gradu Vojvodine.

"Novi Sad, koji je važio za miran grad, sve više postaje problematičan", konstatirao je jedan od gradskih čelnika.

Incident s autobusom posljednji je u nizu izgreda u Vojvodini i Srbiji od kraja prošle godine kada je na republičkim izborima najveći broj glasova dobila Srpska radikalna stranka Vojislava Šešelja.

Mete počinitelja bile su imovina, ustanove i vjerska obilježja Hrvata i drugih nacionalnih manjina koje žive u Vojvodini.

Sta traze
14-04-2004, 12:10
japanski turisti u tako jednom trusnom podrucju u kojem je pre samo 10 godina besneo rat.

Ako su zeljni videti posleratne traume, ili pak da se nadisu uranijuma (ocigledno da je onaj iz Nagasakija i Hirosime ishlapeo), onda im je bolje da odu u Irak, rane su svezije. HAHAHAHAHAHAHA

ma i ja
14-04-2004, 13:56
Fredo kazem...

STA ce u Srbiju?? Sta bas TAMO? CRNA RUPA EVROPE??

to im je bilo potpuno bez veze...ali eto naucili su ponesto o crnim rupama!

ma
14-04-2004, 14:59
-to su uradili tamosnji hrvati da bi mogli modmetnuti srbima kao i pocetak rata.Nigdje se stranci i strani studenti ne premlacuju kao u njihovoj hvatskoj.
Treba se njih buvati i njihovog podlog zla koje urade i podturivaju drugom da bi ga na bilo koji nacin unistili to ti je sotonska posla.Kud bas u Vojvodini da je u Kragujevcu nekako bi covjek i povjerovao.Srbi su bili primjer svijetu za tolaranciju i suzivot drugi naroda dok su hrvati bili uvijek problem i fasisoidno nastrojeni. :smile07:

Ljubo Ljubic
14-04-2004, 16:03
Pa vidjeli su sahovnicu na tablici. Nije ni cudo sto su razbili prozore.

Jedan fasisticki simbol iz Drugog Svijetskog Rata

:smile15:

ja vec
14-04-2004, 21:54
15 godina govorim o POTPUNOM razgranicenju!

NIKAKVE VIZE! NiTI tranzitne za HR, a nasi ne slusaju!!

Jabi ga kad su toliko naivvni...

otto
14-04-2004, 23:16
Ljubo LJubic daj zatvori sperklapu jer ti smrdi iz ustiju.Pogledaj si jedan dinar iz kraljevine Srba Hrvata i Slovenaca tamo ces naci iHrvatsku sahovnicu.Ti izgleda da prije podne mrzis sve sto je Hrvatsko , a poslie podne sebe i cijeli svijet .Hitno se javi psihijatru dok ti je veijeme!!!!!!! :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Tacno Ljubo
14-04-2004, 23:39
nije cudo sto su razbili autobus sa fasistickim simbolom, ako se ima na umu koliko je taj narod tamo stradao pod tim simbolom u toku II sv. rata.

Citao sam o jednoj metodi mucenja koje su primenjivali ustase (a ko bi drugi?) u Vojvodini.
Zrtvi (obicno zeni) bi stavili pacova na go stomak, a onda bi ga pokrili nekim loncem, na taj lonac bi stavili let lampu, pacov bi pokusavao da pobegne od vrucine, pa bi poceo da se ukopava u stomak zrtve. Naravno, zrtve bi tako umirale u najvecim mukama.

Drugo, prica se sta su radili na Sremskom frontu. Kada bi te zveri uspele da zarobe neku partizanku, odsekli bi joj dojke i onda bi joj ugareli ruke, jednu u jednu ranu, drugu u drugu.

Danas se cude zasto ustaski simbol nije rado vidjen u Vojvodini.

E ×××××ti ×××××ti, nemate pojma da bi ste sa tim simbolom imali vecu prodju i u samom Kragujevcu nego u Vojvodini.

Drugo
14-04-2004, 23:55
u Vojvodini ima dosta onih koji su se doselili iz Like, Banije, Korduna i Dalmacije odmah posle rata, a koji su tesko postradali u NDH. Valjda nema domacinstva ciji bar jedan clan nije zavrsio u Jasenovcu.

Trece, u Vojvodini ima dosta izbeglica iz HR, koji se avgusta 1995. jedino sa kesom u ruci doselise ispred kataklizme u domovini.

I onda se neko cudi sta se desava u Vojvodini.
Ako po Tudjmanu trebalo razumjeti ubijanja, kradju i paljevinu srpskih sela posle oluje, valjda treba i ovakve sporadicne ekscese razumjeti posle svega gore napisanog.

Ljubo Ljubic
15-04-2004, 11:11
Otto, samo sam rekao, onako, iskreno :smile16:

A sto se tice price sa pacovima, ma znam za to. Sta su oni sve radili, niti Bog zna.

Oni si bili Prva Liga sto se tice mucenje, silovanje, ubijanje i tkd. Pa cak bilo previse za Naciste, a niko nemoze reci da oni nisu imali stomak za ubijanje, silovanje i mucenje.
Ma to nisu bili ljudi, vec Shejtanski djavoli.

Onda one pjesme fasisticke:
"Mi Ustashe ne pijemo vina, nego krv Srbina iz Knina". Sigurno i jesu pili krv, doslovno. I u ovom zadnjem ratu su to isto pjevali.

ne znam ja FREDO
15-04-2004, 11:23
...oni Hrvatski traktori su bili bogami dosta puni! Jedva da se je sta jos u njih moglo utovariti!

Hrvati su definitivno izbacivani sa amo plasticnom vrecicom...

to je bilo tipcino 1991/1992...

ali u HR...
15-04-2004, 11:26
...nema BG auta...UHHHH mogu samo zamisliti kako bi prosli da se provezu po HR...

poslije 1991-1995...AAAUUUUU!! Pitam se koliko ce vode Savom proci dok mi ne ugledamo prvi BG auto? Sta mislis Fredo??

Što se mene lično
15-04-2004, 12:08
tiče gospodo Hrvati vidimo se u Strazburu,ove jeseni,povodom moje tužbe Evropskom sudu za ljudska prava protiv RH zbog uništavanja moje imovine na teritoriju koji nije bio SAO KRAJINA,niti se je na njemu ratovalo.
Došle ustaške barabe,pa šenlučili po mome kao da je njihovo!
×××× ga,došlo vrijeme da poravnamo račun!

ja sam...
15-04-2004, 13:03
...uvjek rekao da se SVA steta treba "PREBITI"! Dakle, Srbija i Srbi imaju platiti SVU stetu sta su u HE prouzrocili, a Hrvati takodjer neka plate stetu sta su oni prouzrocili!

Da li je tako posteno??

Hrvatska je tuzila Srbiju zbog agresije, isto kao i BiH!

Pa vidjet cemo sta ce od toga ispasti!!

Mario@ZG
15-04-2004, 14:08
Siguran sam da ima dosta BG registracije u istočnoj Slavoniji, jer tamo uglavnom žive svi Srbi koji su ostali u HR.
Ja bi samo htio da znam koliko ZG registracije ima u Beogradu.
Ali jesam vidio jednom auto iz Čačka u Karlovcu.

Čekaj a od kad
15-04-2004, 14:31
naplata štete počinje?
Jel kao i Hrvatima pamćenje od 1990.g.
Sve drugo je do tada bilo po Vama ustašama zajebavanje!
Čuj stoke,BG tablice u Hrvatskoj ili ČA u Karlovcu!!!
Idi bre ustašo pa se leči,nemoj da ×××ך na prazno zapetljaće ti se bre crevca majmunčino!

otto
15-04-2004, 17:35
Sestre i braco Hrvati pustite ove ×××××× sto pisu gluposti .Izmisljaju lazi jer nista drugo neznaju izmisliti.Cuo sam na svoje usi kako psuju jedan drugom majku , ali kada nije ta osoba prisutna kojoj psuju majku. Oni toliko lazu da vijeruju u te lazi sto pricaju.<br><hr>

ja sam opet otto
15-04-2004, 17:56
čuo na svoje uši kako psuju isključivo samo tebi majku i to USTAŠKU !
Sram ih bilo!
Pa ××××× im majku katoličku zašto ti to rade! :)) :smile06: :smile16:

>>Ja bi
16-04-2004, 01:18
samo htio da znam koliko ZG registracije ima u Beogradu. <<

Vise nego sto ti mislis.

I koliko znam, nisam cuo ni za jedan incident (sem onog u NS, ali NS je NS, objasnio sam vam zasto je to tako).
Doduse, procitah za neki saobracajni udes na jugu Srbije u kojem je ucestvovao i kamion sa ZG registracijom, ali to bese samo udes, nista namerno.

E sad
16-04-2004, 01:26
koji bi se auto sa BG oznakama usudilo uci u Zagreb, majcin sine? Ja mislim da bi ga noktima rascerecili!
Da ne pricam o provinciji sa cistim Hrvatima!!! Tamo nisam smeo da stanem ni za vreme bratstva i jedinstva.

Secam se bacanja BG automobila sa splitske rive u more, pa neki haos u Sinju sa razbijanjem automobila iste registracije, i to sve za vreme bratstva i jedinstva.
Dalmatinci (posebno Splicani) su bili u tome "shampioni".

Gsw
16-04-2004, 09:21
Pa u Sinju zive Ustashe,svakako :))