PDA

Pogledaj cijelu verziju : INA super 95 = eurosuper 95 = prevara



doc
13-04-2004, 19:39
od 1.4. INA nudi novi benzin SUPER 95, koji je ustvari dosadasnji EUROSPUER 95. A novi EUROSUPER 95 je potpuno novo gorivo koje zadovoljava evropske norme o 0.15 posto sumpora u gorivu. Super 95 ima 0.5 % sumpora

To znčai da nam je gamad do sada prodavala benzin pod nazivom eurospuer 95, a ustvari nije zadovoljavo norme da se zove eurposuper 95.
Kaj je s OMV-om? Oni nisu najavili nikakav novi Super 95. To znači da njihov Eurosuper 95 vec od prije zadovoljava norme o 0.15 % sumpora u gorivu?

I da, cijene opet idu gore... :smile09: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">www.fiat-klub.tk</font>

Type R
13-04-2004, 19:43
O tome sam i ja razmišljal, a kaj mi tu možemo.
Probal am ovaj novi eurosuper i mogu reć da se fakat vidi razlika. Auto bolje vuće, tiše radi...

doc
13-04-2004, 21:44
ja nisam probao jer od kad je OMV-a u hrvatskoj tankam kod njih.

rossi46
13-04-2004, 23:31
Ja točim Super plus 98, je da košta 6,99 kn, ali auto puno bolje ide<br><hr>

Dr. Strangelove
14-04-2004, 07:48
Mene je jučer iznenadilo što sam pročitao u večernjem, a to je da država dozvoljava benzinskim crpkama na autoputevima veće cijene benzina !? U praksi 15-20 lipa je skuplje tankat negdje na autoputu nego na normalnoj cesti?? ko tu koga ××××... ko da ne plaćamo ××××nu cestarinu kad ulazimo na autoput...strašno...

gost 1
14-04-2004, 08:55
Ja punim super plus 98 i ok je, jer onaj "stari" eurosuper 95 nema 95 oktana nego cca.92,93. Provjereno iz ININIH krugova. Istina. Pozdrav !

Girrari
14-04-2004, 09:38
Dr. Str. i mene je to ××××no iznenadilo. Koja je to govnarija za ne povjerovat.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

mc
14-04-2004, 09:55
Pa zar mi ne placamo kunu po litri goriva za izgradnju tih ××××nih autocesta??? :smile09:
Jos mi je svjeze u pamcenju kako je HDZ pljuvao bivsu vlast zbog porasta cijena benzina - zbilja je sada puno bolje... :smile09: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Koko
14-04-2004, 09:58
Zašto bi bila govnarija. Tako je oduvijek svugdje u Europi radi mnogo većeg troška transporta i prilike za dodatnom zaradom. Uostalom tako je bilo i kod nas prije par (desetak?) godina. U Njemačkoj je razlika od 40 do 70 lipa...

Što se tiće kvalitete INA benge što se sad čudimo? Nešto novo?

Koko
14-04-2004, 10:00
MC i DR.

Kakve sad veze ima trošarina za izgradnju autoceste i cestarina s maržom benzinskih crpki? :smile17:

Brock
14-04-2004, 10:01
Treba šutit i točit na OMV-u. Jel tak?

A, glede one reklame za INU... Povjerenje, Poslovnost, Pouzdanost... riga mi se svaki put kad ju čujem! :))

Dr. Strangelove
14-04-2004, 10:07
Koko ima itekako veze..jer upravo je ta država dala dozvolu za povećanje cijene... iako nas dere svake godine sa novim oblicima harača... šta je ono zadnje.. ekološki porez? a kad voziš na plin koji je najčišći plačaš isto "ekološki" porez ali u negativnom smislu... ma govnarija... meni su pizde uzele 250 Kn za promjenu tablica na autu... tablice su 90, prometna neznam 35 i onda još platiš 3, 4 nebuloznih stavki... strašno...

Dr. Strangelove
14-04-2004, 10:10
.. da ne velim da prijenos auta nemožeš obavit bez da te ne skaraju sa svojom ××××nom knjižicom procijenjene vrijednosti.... platio sam prijenos 2750 Kn... frajer ne želi čut za ništa drugo.... ako je auto bio razbijen, moraš donjet slike i još platit procjenu, tak da ti dođe na isto.... ma mi vozači nosimo ovu državu na leđima, da nema nas sve bi otišlo kvragu...

mc
14-04-2004, 10:14
Koko, nema nikakve veze, ali ja na to gledam onako, naivno i zdravoseljacki. Ako smo mi vozaci pomogli drzavi izgraditi ××××ne autoceste, onda neka nam se ista oduzi malo njeznijim deranjem dzepova makar par godina. Imam osjecaj da ce ta autocesta biti toliko prokleto skupa obicnim smrtnicima koji su je placali, da cemo se i dalje vozikati raznim D1... :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
14-04-2004, 10:17
MC, ja bum ziher izbjegaval autoceste, a pogotovo tankanje na njima.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Koko
14-04-2004, 10:20
DR vozači nose svaku državu na leđima. Kako se mi bunimo bune se i u njemačkoj iako nemaju cestarine, vinjete, bune se u Italiji, bune se u Belgiji, Francuskoj...
Vozač će uvijek biti krava muzara, no za ova poskupljenja nije kriva država. Te autoputske lipe su INA marža, a i posljednja poskupljenja benge su stvar INE, a ne nekih novih trošarina...
Opčenito imamo apsolutno sjeban sustav cijena. Zašto svatko ne može formirati svoje cijene. U Njemačkoj je primjerice razlika unutar jednog grada i do 7 centi (50 lipa)ovisno o benzinskim (brandovi tipa Shell su skupi, a no-namei su jeftiniji), a unutar čitave države razlika je i do 18 centi (1,4 kn)...

mc
14-04-2004, 10:23
Meni se isto cini da cu kombinirati. Covjek nekad putuje da bi stigao negdje, a nekad da bi putovao, pa ovisno o tome nekad bolje pase autoput, a nekad ne. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Kas
14-04-2004, 10:26
Posto imam stedljiv auto koji malo trosi :smile07: pocastio sam ga novim i skupljim benzinom. Jos je ostalo nesto u rezervaru, pa nemogu reci, ima li razlike.
Pitao sam tipa na benzinskoj, i kaze da se normalno vozi na super 95, a kad treba ici na tehnicki i eko test, ulije eurosuper 95, pa lakse prodje tehnicki.

mc
14-04-2004, 10:32
Tip je pravi ljubitelj automobila... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
14-04-2004, 10:34
Lepo je znati da autoput postoji za slučaj kad se fakat žurim. U svakoj drugoj soluciji biram državnu cestu. Samo da ih održavaju i sve bu za 5.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Dr. Strangelove
14-04-2004, 10:58
Ja fakat zavidim Amerima... njima se cijeli sistem života svodi na furanje "American Dream" filozofije.... između ostalog to uključuje i subvencioniranje benzina od strane države... jer auto im je najbolji simbol "slobode".. sjedneš u neku V8 kramu i natankaš za sitniš...
i vozi Miško!<br><hr>

Fresh
14-04-2004, 11:09
Da,
i usput ratuješ sa pola svijeta jer vlastite zalihe nafte zadovoljavaju tek 30 - 40 % zahtjeva tržišta.
;)

mc
14-04-2004, 11:14
A sve je poduprto sustavom skolstva koji iz skola pusta ljude koji ne znaju gdje su zemlje s kojima ratuju, a za ljude koji tamo zive misle da su divlje zivotinje. Tako da si ne bi netko mucio savjest s par tisuca mrtvih u nekakvom Iraku... :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
14-04-2004, 11:15
upravo to... to ja zovem "država koja brine za dobrobit svojih građana...." :))

Black Knight_
14-04-2004, 11:48
Ma brate ja tankam na bilo kojoj benzinskoj i nisam imo problema niti sam primjecivao nekakve razlike. Mozda je problem u tome sto ih nisam trazio, ali opet, ako ih trazis ces ih vjerovatno i naci pa makar i ih ne bilo - tj. moze biti cisto psihicki.. otprilike ko i K&N filter.

najjace su mi one price, 'ja tankam 98 u auto koji trazi 95 pa mi auto bolje ide'. to je u rangu sa 'stavio sam K&N gljivu i auto mi bolje ide u nizem rasponu okretaja i ima bolji odaziv na gas'...

A mozda je fora u tome sto neki od vas imaju novije aute s tim sugavim pimplavim motorima koji su osjetljivi na svaki ×××××.

××××s ti to, kalibra je mogla po manualu ic na 91 oktana. Tanka se 95 ali elektronika retardira paljenje da moze trpit i 91 ako treba. Ako natankas 98 dobijes isti ××××× ko i 95... i to u pravilu vrijedi za sve aute koji idu na 95.

Moguce da se tu i tamo zalomi na nekoj pumpi ×××××× koja utanka 10% vode unutra pa ti zariba auto al meni se nije dogodilo... znam da drugima je, al to su neakve pumpe u neakvim zabitima po hrvatskoj, ja tankam na bilo kojoj pumpi u zagrebu kao i cijela moja obitelj i nikad nis...

Stjepan H.
14-04-2004, 12:13
Nisam osjetio razliku između ta dva goriva.Potrošnja ista,samo razlika u cijeni.Možda je ovo novo gorivo za vozila proizvedena poslije 2002god.

zvm_
14-04-2004, 15:16
Slazem se Black_Knightom.
Ja isto nisam nikad imao nikakvih problema s gorivom, niti je itko koga ja znam. Znam da neki jesu, jer citam novine.
Nitko od vas ne osjeti nikakvu razliku izmedju 95 i 98 i izmedju Ine i OMV-a. Sve su to predrasude.

Brock
14-04-2004, 15:17
Ja i dalje točim 98 na OMV-u, pa sam miran...

mc
14-04-2004, 15:20
Ja sam imao manjih problema s INA-inim gorivom, a moj punac i sogor su imali ozbiljnije - dovoljan razlog da ih zaobilazim u sto sirem luku...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
14-04-2004, 15:52
Same as comrade Brock.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

doc
14-04-2004, 15:53
ovim starijim motorima je vjerojatno svejedno koliko sumpora ima u gorivu, ali za nove benzince sa direktnim ubrizgavanjem je vec problematicno.
zato je npr. mercedes rekao da svoje nove benzinske motore s direktnim ubrizgavanjem nece prodavati na HR i sl. tržištima radi lošeg goriva. Možda sad hoce, kad imamo eurosper po europskim normama, a ne po svojim.

A sjetimo se svi potresnih priča iz Auto kluba gdje su se radile generalke na TDI motorima sa svega 100.000 km radi loše kvalitete naše nafte.

Mario Haas
14-04-2004, 23:18
Što se cijena tiče:
Eurosuper plus 98, OMV Slavonska - 6,93 kn
Eurosuper 95, INA Korenica, 11 navečer - 6,90kn.
Ko je tu lud.

OS FIAT>>>
15-04-2004, 10:40
Bila prevara ili ne, nije me briga.Na INI ne tocim vec barem godinu dana.Svaki puta kada sam sipao na INI i kada bi radio redovni servis na autu cim se skine svijecica bilo je jasno koliko im je gorivo razvodnjeno.Nakon sto sam prestao ici na INU sve je normalno. ;)

Fresh
15-04-2004, 10:45
Mene na zadnjem servisu tip pitao šta i gdje točim, a razgovor je tekao ovako nekako

serviser: koje gorivo točite
ja: 98-cu
serviser: gdje
ja: OMV, zar je razlika u gorivu ?
njegov smješak na moje protupitanje mi je dovoljno rekao.

turbo-limac
15-04-2004, 10:54
trebate samo vidit kak je zgledal pocketov frgic kad smo ga rastavljali.... uzas.....

nego nekak mi se cini da su ovi problemi s vodom u bengi relativno svjeza stvar (ajd recimo zadnjih nekoliko godina) jer otvorili smo i moj prastari frgic koji nije u pogonu vec jedno 4 god. i on je bio cist da nemres bolivit.....

Tonio
15-04-2004, 11:50
Ja mogu reći, da ako sam točio benzin prije dolaska OMV-a na hrvatsko tržište, obavezno sam svaki puta stavljao aditiv u gorivo, i moram priznati da nisam zbog tog aditiva imao problema sa dizama na motoru.
Oni koji su točili, pogotovo Eurosuper 95, imali su problema odn. obavezno su morali na cca 100 000 Km mijenjati dize... :(

doc
15-04-2004, 19:01
mario, cudna mi je to cijena za eurospuper 98 na OMV.
ja gledam svoj racun od 11.04. na OMV u Varazdinu, eurospuer 95 = 6,86 kn.
Istu cijenu sam platio 03.04. na OMV-u na autoputu VŽ-ZG.
Znači da OMV ima iste cijene na autoputevima i na ostalim cestama. ili je mozda u medjuvremenu tocno toliko cijena gorvia porasla.

mytbyte
15-04-2004, 21:12
Hmm, ja sam greškom bio natočio pun rezervoar ROZ-a 91 na Aralovoj pumpi u Njemačkoj (kad koriste neke svoje glupe nazive, a okatni pišu negdje sitno i skriveno da se ne vidi bez podužeg traženja)...i nisam primjetio neku razliku niti je auto imao problema (Toyota 1.6 VVT-i)...možda će se to tankanje vratiti da me proganja kad napravim 100000km... ;) :))

Mario Haas
15-04-2004, 21:37
Jeo ga patak Doc, stvarno se ne sječam za cijenu, odnio sam račune u knjigovodstvo ali sad bi ih rado pogledao pa da ti napišem točno. Znam da sam tankao u Korenici i zazujao nad cijenom 95ice.

Inače sam primijetio da je OMV Crodux nešto skuplji od ostalih OMVa. Osim toga, OMV dere na čokoladicama. Tu je INA zakon, kod njih je Twix ko u dučanu. Ma sve su to lopovi.
:smile13:

Black Knight_
16-04-2004, 08:48
Motori s elektronskim paljenjem imaju knock senzore koji detektiraju preuranjene detonacije uzrokovane gorivom nize oktanske vrijednosti. Ukoliko se detektiraju preuranjene detonacija elektronika retardira paljenje na odredjeni period(pa ga ponovo vrati i proba opet, recimo svakih 20 sekundi ili nesto) da spasi motor od ostecenja sto u maloj mjeri i umanjuje perfomanse motora u tom periodu
Dakle, vrlo vjerovatno motor se snasao sa 91..

Fresh
16-04-2004, 10:47
srećom postoji EDIT
<br><hr>

mytbyte
16-04-2004, 18:24
Bleki, majstore... :))

Ufff... :smile12: