PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dali Hrvatska treba uci u NATO?

otto
10-04-2004, 11:49
<font size="+1" color="red">Moje misljenje ne . Vidili smo za vrijeme domovinskog rata kako su se ponasale neke zemlje tog saveza prema Hrvatskoj, te kako se ponasaju i dan danasBili smo u povijesti u svakojakim unijama i savezima i pokazalo se da smo uvijek branili tude interese.</font><br><hr>

Grga GN
10-04-2004, 20:54
Nas problem Otto je u tome da smo pre dugo bili iskreno naivni. Ti isti Englezi i Francuzi koji su zakuhali i podrzavali opsadu Sarajeva ( sjecas se onih "rapid deployment jedinica" koje nikako nisu mogle da zaustave srpska divljanja )nekome drze lekcije o pravu i uljudnosti jer su oni velike ribe a mi one male, sada nas ucjenjuju te sa ovim te sa onim, ali njima nas u NATOu ne treba, ali nama je to vazna stepenica u bolju ekonomsku sutrasnjicu.
NATO treba vojnika za Afganistan, Iran itd, i zato smo im mi dobri i pozeljni a mi onda treba da se pravimo glupi i da igramo njihove igre ali vjesto iskoristavajuci njihove slabosti.
HRVATSKA mora ici u NATO ali drzeci fige iza svojih leda.
Mi treba da naucimo onu staru: KADA DIPOMLAT KAZE "DA", TO ZNACI MOZDA, KADA KAZE "MOZDA" TO ZNACI NE, ALI PRAVI DIPLOMAT NIKADA TI NECE RECI NE.

Pokojni Dr. TUDMAN, je izigrao tako sve te umisljene bandite i oslobodio Hrvatsku i zbog toga jer ih je sve zedne preveo preko vode, nitko mu nije doso na pogreb, i danas nam se osvecuju preko Haga, ali sve je to tek jedna velika partija saha i ja sam ponosan na sve dosadasnje vlade u Hrvatskoj, jer su tu diplomatsku igru do sada dobro odigrali.

Posmatrač
10-04-2004, 22:00
NE. NIPOSTO!.

ivek
11-04-2004, 01:46
:)) bjezi grga ne mlataraj gluposti iz svog licnog kompleksa.
Tudjman preveo zedne preko vode jeste kao i Milosevic sad bi skupa igrali ne ljuti se necovjece da je ziv .Znao je on sta je uradio i sta ga ceka zato ga je strah i slomio.

Grga GN
11-04-2004, 03:40
Ivek a kaj se skrivas, pak svi vidimo da si Jovica i u ostalom kaj se tebe dotikavlje ovo o Hrvatskoj, kaj se ovdje pletes i guras kak rubaca v rit, otkaci se Jovo i ne lazi vise.

hehe
11-04-2004, 03:51
samo takve psihopate fasisoidne kao ti mogu faliti zlocince od koji su na hiljade pod zemljom da je bio tako sposoban nebi dobio nagradu da bude obucar u zatvoru.

komunist
11-04-2004, 14:50
Zašto bi mi morali u nato.Nevidim nijedan bar malo pametan razlog.Sve oko nas zemlje su u tom savezu.Znači nemoramo se bojati ničijeg napada osim NATO saveza.A od njih se nećemo ni braniti.Mi smo im potrebni samo da naši dečki ginu umjesto njihovih, inače njih zaboli neka stvar za hrvatsku.
Zbog toga sam ja protiv.

otto
11-04-2004, 18:29
Zanima me samo jedna stvar , ako mi netko moze odgovoriti.Kako to da Europska zajednica trazi izrucenje Gotovine za ulazak u Eur. zajednicu, dok NATO ne.U natu su i zemlje kao Nederland, England Zasto ne koce ulazak Hrvatske u NATO.Isto je izjavio neki Engleski ministar da bi oni trazili Gotovinu po cijelom svijetu da je on njihov drzavljan.Kada su toliko sposobni neka nadu BIN LADINA.

otto
11-04-2004, 18:33
Zaboravio sam napomenuti da Finska nije uNATU nikad bila dok je SSSR i Varsavski pakt bio jak.Austrija , Svecka takoder nisu u natou.

ministar finansija
12-04-2004, 19:33
Otisao Hrvatski ministar finansija Suker u posjetu Svicarskoj vladi pa je na svecanom prijemu zapao u drustvo sa svicarskim kolegom ministrom pomorstva. Pa ce ti Mate sav u cudu:
- "Prosim vas gospon al nekaj ne razmem, kak bum Svicarska imela ministarsvo pomorstva a ni flote ne bum imela."
- "Kako to da Hrvatska nema finansija a ima ministarstvo?", na to ce ti kolega ministar.

otto
12-04-2004, 19:53
Ministar financija ovo ti je dobro samo na krivom mijestu to bi trebao napisati pod viceve.

ottu govnojedcu
14-04-2004, 19:45
Kakva je razlika izmedju prijasnje i sadasnje vlade u hrvatskoj?

- Prijasnja vlada je uvalila hrvatski narod u govna, a sadasnja gleda kako se isti narod u njima gusi.

otto
14-04-2004, 23:01
Gost vidi se da nisi Hrvatske gore list pa ti nemogu niti zamijeriti.Izgleda kada je Bog bacao pamet po svijetu ti si sigurno nosio kisobran. :)

fra Jozo
14-04-2004, 23:36
Otto,ako dozvolis,ne radi se o tome da li mi Hrvati hocemo ili zelimo.
Ti kapitalisticki klubovi,kao jedan NATO ili EU-zajednica su osnovani,da bi glavne clanice,kao jedna Amerika ili jedna Njemacka ili jedna Francuska imali ZASTICENO TRZISTE za svoju robu.
Bili to americki zrakoplovi F-16,ili njemacki mercedesi il'pak francuski bageti.
Naime,druga opcija je, ne da bi ostali bez americkih zrakoplova,il'njemackog mercedesa il'.....one je puno surovija,u slucaju da Hrvati odluce ne uclaniti se u te "klubove",mi ostajemo van tih ekonomskih prostora,i napokon, ne mozemo da prodamo nase proizvode....jer nismu "uclanjeni".
To je nazalost nepobitna cinjenica!!

IPAK
15-04-2004, 11:32
...mislim OttO da HR treba u NATO. To bi bio (kao i ulazak u EU), DEFINITIVNA potvrda dugorocne HR integracije u "zapadni" sistem...

koji kakav god perverzan i pokvaren bio, za nas ipak dugorocno nema alternative!

Dosta mi je kad pogledam samo istocno od Drine i Dunava, istocno i sjeverno od Dubrovnika ...

Normalno je da HR svoje NATO vojnike NIKADA ne bi slala u MAX proporciji u odnosu na broj stanovnika! ALI MAXIMALNO!!

otto
15-04-2004, 17:21
fra Jozo neznam dali sam dobro shvatijo koje proizvode bi mi prodali NATO-u kad vidimo kakovu tehnologiju imaju NATO zemlje.Pogledajte si samo Svecku koja nije u NATU ali ima jaku vojnu industriju kao i svoje JAZ avijone koje uspijesno prodaje po cijelom svijetu.Finska takoder nikad nije bila u NATU ali je jaka industrijska zemlja i bez NATA.Neznam mozda sam ja u krivu , ali moje misljenje je ipak da nam nije potrebno ici u NATO.

shvatijo
15-04-2004, 17:58
pravopis po ottu :)) :smile06: :smile16:

Marš nazad u Hercegovinu vući plug!

otto
15-04-2004, 22:23
Mars ti je na lancu ti si mu brat :)) :)) :)) :)) :)) Sana si sigurno Shvatijo da se ime ili nadimak pise velikim slovom kmete jedan :smile16:

BOK
24-04-2004, 14:03
Izgleda da ova tema nije dovoljno vruca pa bi molio administratora da ju zatvori.Neznam ali vecina forumasima je vaznije da se prepucavaju sa ovih par cedeka kaj stalno ××××ju po forumu.

Pa da je malo
24-04-2004, 14:37
podgrejemo.
Ako nema financijske koristi od clanstva u NATO-u, ne vidim zasto ce vam to.

Jedine crne tacke Evrope su Kosovo i Bosna, i ta dva su jos jedina razloga postojanja te vojne organizacije.
A ona je bila prvo osmisljena kao protivteza Istocnom bloku. Isocni blok se raspao, i sta sad .... sad je vreme i da se NATO rasformira, jer Evropa inace formira svoju sopstvenu vojsku, itd.

otto
08-05-2004, 18:08
Evo sada su vidjeli oni koji drze da nam treba uci u NATO kakva je to organizacija Ameri rade sto hoce dok mali samo klapsaju iza njih.
Kakova je to vojska koja radi ovo sto se dogodilo u Iraku.Englezi , Amerikanci , Francuzi i njima slicni znali su nas Hrvate ucijenivati ako necemo suradivati sa Hagom nema niti ulazka u Europu.Zasto sada sute kao govna iza zivice kada Englezi i Amerikanci rade zlodijela prema Ratnim zarobljenicima . Gde si sada GALBRAJT ????

to je OK...
08-05-2004, 20:23
...OTTO, ali sta je to prema onome sta je Sadam radio, i sta se radi po zatvorima u svijetu...Rusiji? na pr...

Cinjenica je da takve stvari najcsce na "zapadu" dodju na vidjelo... dok u drugim diktaturama ljude i mrak jede, a de ne govorim sta se je prije "mraka" dogadjalo...

sta bi bilo da te ×××××× NISU to snimale? Ili da su im zapovjednici oduzeli slike i zataskali sve? Amnesty International bi tvrdio sve to ali nikakako i dokazao...i pojeo vuk magare...

Srbi u zadnjem ratu nisu shvatili da je damas tesko zataskati zlocine... fale ljudi... traze se... ima svjedoka... Nije lako...

Pojeo
09-05-2004, 00:34
vuk magare i tako i tako. Onaj ko ima djon od obraza i kome zakon lezi u topuzu, bas ih zabole kita sta misli Amnesty International, UN i ostala parija.

Za Sadama nisi u pravu. Zna ceo svet sta je radio i to u detalje, CAK I ONO STA NIJE RADIO! Eto svet zna da Sadam ima oruzje za masovno unistavanje. I ako upitate Miki Mausa (Blera), da li ga ima, odgovorice vam da ne trepne "Ima ga siguno, nacicemo ga mi kad tad!" HAHAHAHAHAHA

Neko kaze da se to eto desavalo za vreme ispitivanja zatvorenika. Nema blage veze sa mozgom, nego anglosaksonci uglavnom smatraju ostatak sveta za nizu rasu, a te Arape za zivotinje, pa kad "ispitivaci" krenu na pishanje, umesto u WC obavi to po zatvorenicima onako cisto iz zajebancije radi FUN,pa to jos i uslikaju da bi oni slucajni roditelji slucajnog sinka ili kceri, koji su u trci za lovom uspevali svoje malisane da vaspitavaju samo 5 minuta ujutro i 5 minuta uvece svakoga dana, MOGAO DA KAZE "MY SON IS A HERO! Isn't he cool?"
Danas nista lakse nego u US postati "HERO".

Ako jedan predsednik Amerike kaze "To ce biti moj privatni rat protiv Sadama, he tried to kill my daddy", o kojem moralu mi treba da pricamo danas. Te reci moze da izgovori samo neka baraba kad se napije.

Pa pogledajte
09-05-2004, 00:42
molim vas, sta su ti isti anglosaksonci uradili Indijancima! Savrseni genocid.
Pogledajte st su uradili domorocima u Australiji! Savrseni genocid.

Da li vi mozete zamisliti da su oni radili sezdesetih ono sta su Turci radili u Srbiji u srednjem veku - otimali decu od roditelja!!!

E sad drugovi Hrvati, kada stavljate potpis na izuzece Amerikanaca iz nadleznosti suda u Hagu, razmislite koliko u tome ima pravde i postenja, i sta je u pozadini svega.

KO JE ZENA
10-05-2004, 00:36
KOJA JE ZLOSTAVLJALA IRACKE ZATVORENIKE?

Ko je sićušna devojka koja diriguje scenama ponižavanja iračkih muškaraca u zatvoru Abu Garibu? Ona im vezuje uže oko vrata, s cigaretom u zubima naređuje onanisanje i, uz sve to, dobro se zabavlja... Lindi England, 21-godišnja pripadnica američke vojske iz Zapadne Virdžinije trenutno se nalazi u vojnom pritvoru u Fort Bragu u Severnoj Karolini, gde čeka odluku o tome - treba li uopšte zbog svojih dela da bude dovedena pred sud (?!). Gospođa England pridružila se u svojstvu rezerviste američkoj vojsci pošto je napustila srednju školu. Nekada, navodno, predana radu i učenju, želela je da postane meteorolog, a kada se pridružila vojsci, očekivala je neko kancelarijsko mesto. Međutim, u Irak odlazi u februaru 2003. godine.

Lindi England odrastala je u radničkoj porodici, u prikolici parkiranoj uz blatnjavi drum, iza birtije, u blizini farme ovaca u Fort Ashjuu u Zapadnoj Virdžiniji. U Iraku se udaje za jednog od svojih kolega, Čarlsa Granera, s kojim ponosno pozira i na jednoj od mnogobrojnih fotografija, a koji ju je, prema nekim navodima, prisiljavao da učestvuje u gnusnim scenama. Britanski dnevni list Indipendent saznao je kako to nije prvi put da je Graner upleten u zlostavljanje i maltretiranje. Njegova bivša žena čak tri puta zatražila je pomoć policije od podivljalog supruga.

Prijatelji i rodbina Lindi England tvrde kako je naprosto neverovatno da "je devojka poput nje u stanju da napravi tako nešto". Majka gospođe England u mnogobrojnim intervjuima u proteklih nekoliko dana ispričala je nešto više o svojoj "dobroj kćerki", koja se "vojsci pridružila kako bi videla sveta i priuštila sebi studije". Njena majka ostala je "šokirana fotografijama", no kada je saznala kakve teške optužbe bi se mogle pripisati imenu njene kćerke, odmah je rekla kako su to samo "glupe, detinjaste igre - psine", te dodala: "A šta tek Iračani rade našim ženama i muškarcima! Vredi li Ženevska konvencija za sve ili samo za nas?" - pita se ponosna Amerikanka, majka čije je dete uprljalo obraz cele Amerike.

I šest ostalih članova iz njene 372. jedinice vojne policije bazirane u Merilendu suočeno je s preliminarnim sudskim saslušanjima u vezi s nedavnim prekršajima u iračkom zatvoru Abu Garibu. (Glas javnosti)