PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laku noc, Srbijo, Dobro jutro, radikali

VLADAN
06-04-2004, 22:23
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Posle mesec dana ove vlade, mislim da je svakom normalnom (sto nije previse cesta osobina u zemlji Srbiji) situacija prilicno jasna: Stranka provincijskih malogradjana (DSS), preko faze kriptofasizma, postaje ono sto se od nje jedino i moglo ocekivati: Politicki impotentno drustvo, bez mogucnosti da ucini ista dobro, ali zato spremno da fasizmu u Srbiji sirom otvori vrata.
DSS je, zapravo, najveci gubitnik prethodnih izbora. Osvojivsi mnogo skromniji broj glasova nego sto je sama ocekivala, morala je nesrecno da ulazi u kojekakve koalicione sporazume. Uzasavajuci se svega sto i izdaleka lici na evropski, antiklerikalni i moderni nacin misljenja, a istovremeno nemajuci ni dovoljno hrabrosti da udje u koaliciju sa pobednicima, radikalima, koji su joj idejno i politicki najblizi, DSS je napravila smesnu i besmislenu koaliciju ("podrzanu od socijalista"), koja vec puca po svim savovima. Dani ove vlade i ove vlasti, vec su izbrojani - to ne vidi samo slep. Medjutim, Vojislav Kostunica sirom je otvorio vrata nadirucem srpskom fasizmu, podrzao ga potunjeno i prikriveno, ali sustinski, pa ce ga i istorija po tome zapamtiti - ako istorija bude pamtila i takve politicke nule i mizerije.
</font>

VLADAN
06-04-2004, 22:23
Da vidimo:
Koalicioni "partner" G17+: "Eksperti" vec sviraju vrlo disonantno u odnosu na "dirigenta". Kolikogod Dinkic bio zaludjen vlastitom tastinom, a Labus zeljom za vlascu, i njima mora biti sve jasnije da su ulaskom u koaliciju sa DSS vec mnogo izgubili, a ostanu li u toj koaliciji, preti im opasnost da potpuno nestanu s politicke scene.
SPO i Nova demokratija: Vuk Draskovic uvidja da mu je mesto ministra spoljnih poslova sve dalje, a danas je usledilo i poslednje ponizenje od strane Vucele ( koji ne govori sam, nego samo govori ono sto mu je sugerisano). Tesko je zamisliti da cak i Vuk Draskovic preko toga moze da predje.
S druge strane, Velja Ilic, sa svojom "burazerskom privatizacijom", ali i "burazerskim" mentalitetom, prostaklukom i primitivizmom, ali i vrlo sumnjivim aranzmanima sa Karicem, jasno usmerava reflektor na moralnu i politicku bedu samog DSS-a.
"Koalicioni partner iz senke, SPS": Posle mesta u brojnim upravnim odborima, usao je i u vladu, ili joj se bar nedozvoljivo primakao, kroz poziciju pomocnika ministra pravde. Osilio se sasvim dovoljno da nekaznjivo pocinje da diktira uslove, jer sasvim izvesno procenjuje da je vlada koju vodi DSS na odlasku - mada jos, zapravo, nije ni pocela.
"Vodeci partner, DSS": Iz stranke provincijskih malogradjana, bezazlenih konzervativaca bez jasnih politickih ideja, glupim sticajem okolnosti ovo komorno drustvo preraslo je u (za sada) kriptofasisticku stranku, izrazito klerikalne provenijencije, koja je, izgleda, dobila istorijsku ulogu da sirom otvori vrata srpskom fasizmu i radikalima.

VLADAN
06-04-2004, 22:24
Izrazito antievropski , antimoderno i anticivilizacijski orjentisana, DSS uvodi na velika vrata klerikalizam na politicku scenu Srbije; dok Kosovo gori, Kostunica sa patrijarhom (ali, na zalost, i Labusom) seta Beogradom u nekakvom "molebanu". Sada nudi nekakve "ideje" o podeli Kosova, kad Kosovo vise nije (i najverovatnije, nikada vise nece ni biti) u sastavu Srbije.
Sve je u toj stranci lazno: Pocevsi od legalizma, pa do intelektualizma. Zapravo, to provincijsko komorno drustvo silno se "ugojilo" kojekakvim dojucerasnjim JUL-ovcima, SPS-ovcima i inima, koji ce ga prekosutra jednako lako napustiti, kao sto su napustili i JUL ili SPS.
Uostalom, ministar pravde, bivsi "sudija za vesanje", ministar policije obijac trafika, pomocnik ministra pravde SPS-ovac, ali i mnogi drugi primeri to jasno pokazuju.
Zakon o pravima haskih optuzenika kruna je u besramlju DSS-a. Ta podla cena placena SPS-u za malo podrske (koju ce, i tako, vrlo skoro izgubiti, u korist SRS), mogla bi da jako skupo kosta Srbiju.
"Dvosmerna saradnja" sa sudom u Hagu, glupost veceg ranga, ciji je kreator Vojislav Kostunica (autor cuvene izjave o vlastitim "stomacnim problemima" kad se taj sud pomene), za sada, za rezultat ima pocetak gubitka medjunarodne finansijske podrske; kome nije jasno sta to znaci, samo neka se seti da su martovske penzije, posle duzeg vremena, zakasnile,

VLADAN
06-04-2004, 22:24
jer "Postanska stedionica nije na vreme obezbedila gotovinu" - da li ovaj pocetak nekome zvuci poznato i prepoznatljivo?
Sprdnja sa reformom obrazovanja, kakoje shvata DSS, videla se jasno pre dva dana u "Utisku nedelje".
Patoloska opsednutost DSS-a Demokratskom strankom i mrtvim Djindjicem pocinju da prevazilaze isti simptom nekada kod SPO-a i Vuka Draskovica licno. Ocigledno, to je jos jedan dokaz, koliko je Djindjic, zapravo, bio nesvarljiva gromada za Srbiju i politicke pigmeje kao sto je to Kostunica.
Ne samo da se ne pominje lustracija, nego Kostunica vodi izrazito antilustracionu politiku - pri cemu njegov, inace krajnje sumnjiv i kicerajski antikomunizam (cijih se :komunistickih: para nikada nije gadio, cak ni dok je sistem postojao) pokazuje pravo lice svoje apsurdnosti - ministar "pravde" poslednji je staljinisticki sudija u istoriji blazenopocivse SFRJ.
Bojim se da nad Srbijom pada noc, koja ce biti duga i mracna - a jednog dana, kad ipak svane (a svanuti mora, samo je pitanje da li ce to biti ranije ili kasnije), istorija nece previse optuzivati Tomu Nikolica - on se, uostalom, nikada nije lazno predstavljao. Istorijska ce osuda ostati na Kostunici i DSS-u i njihovom kriptofasizmu.

Vladane
07-04-2004, 14:15
...Bit ce napeto...
sa nestrpljenjem cekam razvoj dogadjaja...

ako
07-04-2004, 19:22
dodju radikali na vlas , eto nas kod vas :)) biti ce vam ne tesko vec tjesno. :smile06:

akö sam
07-04-2004, 23:55
te Fredo tocno shvatio, vi mislite ponoviti avanturu iz 1991??

Fredo, to ce biti intersantno...

znas Fredo, sad Hrvati imaju nesto oruzja, imaju svoju policiju i svoju vojsku...

Ja se nesjecam da su se Srbi IKAD usudili napadati nekog ko se je imao cime braniti...

U svakom slucaju...VOLIO bi reprizu iz 1991 - SADA 2004! Jos bolje bi bilo da se je dogodila 1995... ali moze i sada...

ma
08-04-2004, 03:48
sta kazes , na SMRT nas isprepada .Pa covjece tresemo se od snazni ×××××ta. :smile06: :smile06: :smile06:

znaci...
08-04-2004, 16:31
...opametili se!

Tako uvjek biva - kad se sizofrenicaru lupi pljuska, brzo se "otrijezni".

Ne boj se Fredo Hrvati nemaju namjeru prelaziti Drinu... Ali ako ju VI prijedjete, ONDA DRHTI,

Jer od Beograda nece ostati niti cigle!

ajde
08-04-2004, 16:46
grgo u pizdu materiunu ustasku kompleskno patolosku bolesnu , vas debila se neko boji. :smile16: :smile16: :smile16: :smile06:

Naravno
09-04-2004, 01:06
da nemate nameru prelaziti Drinu. Jednom ste to uradili 1914. pa ste naucili
lekciju za sva vremena.

Zar treba da ti crtam kako bi vam bilo da se neko u svom ustaskom ludilu drzno da kroci na tle Srbije, pa da se prvi put sretnete sa pravom ARMIJOM!
Veruj mi da smo molili boga da takvu glupost i napravite.

1914...
09-04-2004, 09:05
...ste bili VISE nego decimirani!! Prava blatnjava zamazana rulja...bjezala kao i uvjek... preko sar planine - albanije, ...

Koliko ste samo kosti u bjegu ostavili??

I RECI MI!! Sta vam je to trebalo??
Sta vam je trebalo masu gluposti koje STALNO radite+ Sta ce vam to? Gdje vam je ta pamet da stalno radite kapitalne greske? Samo vas bog cuva sta jos postojite...no sad to jos uvjek nije sigurno! Stavri sa ovom zadnjom gluposti JOS nisu gotove...

Ma nemas ti
09-04-2004, 16:07
pojma, a i nepismen si.
Ja pominjem 1914. kada ste dobili po picki na Ceru, vi i vasi gospodari, kada je progovorila srpska teska artiljerija. Raspitaj se malo o bitci na Ceru, pa cemo nastaviti sa diskusijom.

Povlacenje kroz Albaniju se desilo u jesen i zimu 1915, kada su 4 carevine napale Srbiju - Nemacka, Austrija, Bugarska i Turska. Tada je Vrhovna komanda donela vaznu stratesku odluku da se kompletna Srpska Armija povuce preko Albanije, oporavi, osposobi i ubaci u nove bitke. Takvu mudru odluku mogu da donesu legendarne vojskovodje kao sto su Zivojin Misic, Stepa Stepanovic, Aleksandar Karadjordjevic, inace Srbije vise ne bi ni bilo, ili bi je bilo samo u granicama u kojima je njeni krvni neprijatelji Hrvati i Albanci prizeljkuju.

Kazes, sta nam je to trebalo? Kada je na stotine hiljada ginulo u Galiciji i rovovima Francuske, zatim na Istocnom frontu, mislis Srbi su imali izbor da se prave ludi i izigravaju mudrace, kao da ih ta svetska klanica uopste ne interesuje. Srbija je bila mala drzava sa jedva 60 godina samostalnosti, i niko nebi trepnuo okom da njenu kolaboraciju sa gubitnickom stranom, ili njenu pasivnost kazni brisanjem sa mape sveta ladno i zauvek.

Ta "zamazana
09-04-2004, 16:28
rulja" kako je nazivas, posle proboja Solunskog fronta, razbijanja Bugara kod Mackovog Kamena i oslobadjanja Juzne Srbije (Makedonije) toliko je munjevito napredovala ka severu, da je srpsko krilo oslobadjalo Nis, dok je francusko krilo sa Fransom Depereom (glavnokomandujucim saveznika na Solunskom frontu), iz Skoplja izdavao naredbu Srbima da se zaustave!!!!
Ali ko ih je mogao zaustaviti protiv onih koji su vesali civile po Macvi i Sumadiji???

Sad malo o Stepi Stepanovicu uoci samog rata. Na jednom ispitu, pita Stepa jednog studenta sa koje strane ce Austrija da napadne. Student odgovori "Sa Drine." Stepa: "Pao si!"
Posle, za vreme rata, dodje isti oficir i potseti Stepu da su Austrijanci ipak napali sa Drine. Stepin odgovor je bio : "Procice kao i ti na ispitu."

I Stepa i vojvoda Misic su zavrsili Vojnu akademiju na Sorboni, pa onda sam zakljuci koliko ispadas smesan i tupav kad tako pricas o slavnoj SA i njenim komandantima.

ma pitam
09-04-2004, 20:00
...te sta vam je 1914 trebala...??

Sta ste isli izazivati Austriju??
Poslije se je sve zaratilo i vi uimali srecu da su se stvari odvijale kkeo jesu...

SAMO SRECU!! i nista vise! Francuski geberal Clemansou vas je nazvao bas onako kkao sam ja tu uvjek govorio -

Zamazana bradata, primitvna RULJA!!

hehehe
10-04-2004, 03:31
koje izmisljotine :smile06: kod vas se sve svodi cula kazala a nigdje da potkrijepite dokaze kao mi sto radimo i vi se odma UVJERITE DA JE ISTINA.Vi ste ko cigani na buvljaku kad podju prosipati svoje bi×××× ==××××te moj muz u u moja ××××× ili ××××ti majku svoju u moju ×××××. :smile06: :smile06: :smile06: Kakvi francuzi kakvi bakraci , kad smo mi sa francuzima bili saveznici i slali im svoju vojsku samo po tome se vidi da lazete bez ikakve osnove .Te reko vaj ili onaj a sve a to samo vi sto mozete izmisliti i niko vise.
A sto ne pricate sta su govorili francuzi javno o vama :smile06: i vasem tudji, sto je cijelim svijetom odjekivalo.

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

I danas se
10-04-2004, 12:28
po francuskim vojnim skolama proucava ratna taktika kojom je Stepa Stepanovic naguzio i unistio austrougarsku vojnu silu na Ceru da se nikada posle nisu oporavili.

Izvinjavam se, zaboravio sam pomenuti neke srpske vojskovodje kao sto je vojvoda Radomir Putnik, i Petar Bojovic.

Nije srpska
10-04-2004, 12:44
vojska bila primitivna, vec si primitivan i nepismen ti kad laprdas gluposti kada verujes da je svetski rat izbijo nekakvim izazivanjem od strane Srbije.
Kakvo izazivanje, majmune glupi? Dokle cu vam objasnjavati da je Austrija spremala rat Srbiji (sve je bilo spremno za napad, samo se cekao povod), i u tu svrhu izvodila vojne manerve na Drini, pre nego sto je Ferdinad (×××× te on u dupe), poginuo.
Jel ti ovo dovoljno, ili da ti pisem sporije slovce po slovce da bi razumeo.

Ajde sine obrisi sline, i mani se te spravice, tvoj intelektualni nivo nije dorastao ovoj diskusiji - SMESAN SI!

Priznajem,
11-04-2004, 00:05
SRPSKA VOJSKA je jedino bila nedisciplinovana kada je u nevidjenom jurisu oslobadjala Srbiju intenzitetom sa kojim se Centralna komanda nije slagala. Ali to je bilo razumljivo, jer zarku zelju srpskog vojnika niko ziv nije vise mogao da obuzda da se Svabama i slavenskom sljamu u njihovim redovima, sto pre ne na×××× majke za sva vesanja srpskih civila diljem Srbije za vreme okupacije.

Neka se i oni slavenski zlocinci i nitkovi i prodane duse sa istoka zahvale Francuzima koji sprecise namere Srpske Vrhovne Komande da I Srpska Armija umarsira u Sofiju.
Premalo je ono tamburanje kod Mackovog Kamena za ono sta su zasluzili.

Srpska vojska
11-04-2004, 21:28
...nIJE NIKAD bila nista negop zamazana, smrdljiva pijana rulja!!

srbi su se
11-04-2004, 21:32
...uvjek negdje proseravali, Srbi su si uvjek umisljali da su nesto... da su vazni, da su NEKO...
Kad su bili i dosli u gabulu, Rusi su ih spasavali...

Isto su i sada rezonirali...

No izostala je Rusija...

Gdje ste smrdljiva, pijana, bradata bando??

Gdje ste? ...a jos nije sve gotovo...

cekajte...

srbin
11-04-2004, 23:49
mi smo za vas zivot izmislili a da negovogimo o costioci sto vi nejmate pojma sta je to cistoca.
Nekaze se djaba smrdljivi sokac , smrdis ko sokcina , to se kaze za one bitange i beskucnike kojima je kafana kuca pa kad dodju medju drustvo kazu uf ali smrdi kao sokac koda je krepanu ovcu pojeo.Operi se covjece nemoj da se mjesecnio umijes kao kokac iz lavora.
Sve vi to znate da je to tako zato sva ta vasa rugla nasotite drugim pripisati i to onima koji su idoli i uzor u svemu za vas , zar niste vise nego lgupi i zlobni supljoglavi patuljci.
Nasa vojska je stvarala vama red i disciplinu to vi sami znate jer ste je sluzili vise od50 godina a mi vasu nismo nikada niti cemo ikada nedo bog.
Nasa ta bradata vojska je u svakom slucaju za razliku od vase je prava vojska koja nisti samo ustasku ×××××sku gamad i nikog vise , dok vase ustase su zivi ljudozderi ne biraju ni bebu ni starca i zato se nasi tad ne briju da im manje zaraza prelazi od vase gamadi.
A i to se je isto dokazano da su bradati daleko inteligentniji od guzoglavih obrijani ludaka za koji sam izdlegd kaze odakle su dosli i gdje im je mjesto , zato su vam zatvori puni ti vasih guzoglavaca.
I Isus je imao bradu pa mu se klanjate jedino ako je i on bio Srbin.
Ma vi ste ××××× stoka koja melje bez ikakve veze , zato ste i najgluplji i zlobniji narod svijeta. :smile17:

Kakva god
12-04-2004, 01:12
da je bila, jebala je mamicu i Pocoreku i vama slavesnkim izrodima - germanskim dupeliscima i konjusarima.
Nazovi je kako hoces, ali jebala je mamicu i Bugarima i Turcima za sva vremena, a ponajvise Nemcima u toku 1918. do oslobodjenja.

Nije uopste bitno kako je ko izgledao, vec sta je ucinio:
Probojem Solunskog fronta, Srbi su konacno napravili preokret u II sv ratu, i od beskonacnog mrcvarenja izmedju zaradjenih strana bez ikakvog napretka bilo na jednoj ili drugoj strani, preokrenuli ratnu srecu u korist saveznika i tako ubrzali njihovu pobedu.

Jedino mi je krivo sto su pali na vase klecanje za ujedinjenjem te vas jos primili kao ravnopravnu stranu, umesto da vas tretiraju kao gubitnike. To je bila velika greska, priznajem.