PDA

Pogledaj cijelu verziju : NEMOC SRPSKE NACIJE

HENRY
04-04-2004, 17:12
Niko ti nista ne oduzima i ne vraca, time samo dokazujes da mi nismo sposobni da upravljamo sami sobom i stavljas nas u podredjenu situaciju ili potenciras nas kompleks nize vrednosti. Mi smo sami krivi, sto smo dozvolili da nas drugi manipulise. Kako je moguce da uvek nas neko napada i to uspesno uradi i pobije toliko naroda? Da li se ikada iko od vas zapitao, zasto je to tako? Pogledajte samo koliko smo izmanipulisali sami sebe, pa zasto nas ne bi onda manipulisali i ostali? U svojoj zelji da sebe ubedimo u istinitost svojih bolesnih razmisljanja, mi cesto naglasavamo "vekovni neprijatelji" i "vekovna braca". Koliko je to iracionalno, sama rec za sebe govori. Ekstremna ljubav i zelja da budes voljen jer znas da ne vredis i ekstremna mrznja prema onome ko zna koliko vredis, sukobljavaju se u nasim glavama. Mi nismo racionalni i ne zelimo da porastemo.

HENRY
04-04-2004, 17:17
Mi smo nacija koja uvek ima potrebu da nekoga krivi za svoje greske i propuste i umesto da se sa tim svojim manama suocimo a greske ispravimo, idemo linijom manjeg otpora velicajuci sopstvene vrline, izdizuci se iznad svakoga. I kada naidjemo na otpor kod ljudi koji nisu optereceni sopstvenim zlom mi pocinjemo da kritikujemo te ljude i smatramo ih nedostojnim nama velikim Srbima. Mi uvek imamo krivce za nase nevolje ali mi nikada ni za sta ne mozemo i ne zelimo da budemo krivci jer bi nas ta nasa krivica suocila sa sopstvenim egom koji je nama samima najveca smetnja jer smo naucili da idemo laksim putem koji godi nasoj sujeti. I nakon komunizma (Titoizma), isli smo linijom manjeg otpora trazeci krivce u vlasti a ne u nama samima. Tako smo, po ko zna koji put, umirili sopstvenu savest da mi nista ne mozemo da promenimo jer smo jadni i izmanipulisani visom silom na koju nemamo uticaj. Ako jedna punoletna osoba smatra da je zbog necega prisiljena i mora da trpi teror i nepravdu, onda ta osoba ne poseduje odgovornost odraslog coveka vec je na nivou deteta koje uvek i za sve krivi nekog drugog a nikako sebe. I takva osoba ce i sutra pokazati svoj ljigavi karakter pred nespremnoscu da odgovorno utice na svoj zivot i buducnost svoje dece. Zasto se nismo bunili protiv zla? Zasto smo pristajali i trpeli zlo? Niko nije morao, niti je bio prisiljen na to ali je lakse bilo laskati sebi da zivimo lepo i udovoljavati svom egu velicajuci svoje JA. Borba je uvek teska i iziskuje zrtve ali je pristajanje na zlo jos veca nesreca, sa vise zrtava a trpi jos drasticnije posledice. Zlo nije izvrsavala neka misticna nevidljiva sila, vec sam narod koji je pristajao na tu silu.

ej^glupi
04-04-2004, 22:02
usraso kad se ti pokrsti, sigurno ti ruzno biti usrasa.Ovo sve sam neddje citao o vama usrasama samo sto vas to boli pa sve okrenete i stavljate druge u svoju ulogu.
Djaba se trudite kad nema gore sorte od vase konjusarsko- ciganjske. :smile16: :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06:

joj jadni
04-04-2004, 22:56
...nas Fredo! Ne da se i ne da...
SRBIJA (UHHH kkao to negativno zvuci! isto kao Srbi)
je njemu nr 1! I nista na ovom svijetu ne moze jadnog naseg Freda uvjeriti da to mozda? ipak nije tako!

Srbi su
najsvetiji,
najhrabriji,
najsposobniji,
najbogatiji (ako bas ne materijalno onda bar mentalno i po volumenu srece)
Nepobjedivi

itd... Joj, Fred, Fred...

Da
05-04-2004, 00:10
uglavnom sve sto si pobrojao tacno je, sa primedbom da nas ima i bogatih naravno I MATERIJALNO I DUHOVNO, a sto se tice nepobedivosti, kod nas postoji jedna izreka "DVA LOSA UBISE MILOSA", prevedeno na konretan slucaj "19 losih ubise Milosa, i to sve sa pristojne daljine kamenicama, bez kurazi da se priblize i uhvate u kostac shakama i pesnicama.

kojih
05-04-2004, 10:48
...19...?? Pola Hrvata je u odnosu na vas...samljesmo vas...

A gdje vam je ta FAMOZNA pamet, da ju neznate bolje iskoristiti te vas stalno zakace, genocidi, protjeravanje, porazi, ratovi, bijeda, ludilo... sta sve ne?? pogledaj malo po forumu... ima materiajala kolko hoces...

GDJE VAM JE TRA PAMET?? i sve ostalo nabrojeno...

I sta hoces dokazati tu na forumu??
Ili je sve samo terapija...

Kako bre
06-04-2004, 00:39
neznas kojih 19?! Pa 19 najrazvijenih zemalja Evrope sa Amerikom napali jednu relativno malu Srbiju. Dakle, 19 losih ubise Milosa. Da budem iskren nisu ni ubili Milosa, jer je Srbija uspela da sacuva svoju ukupnu samostalnost i suverenitet nad vecim i glavnim delom svoje teritorije. Medjutim rat je poceo zato sto Srbija nije u celosti predala svoj suverenitet strancima.

>>A gdje vam je ta FAMOZNA pamet...<<
Pitam se i ja gde nam je bila pamet kad smo primali shipce u drzavu, i kada smo sa vama stvarali Jugoslaviju, medjutim u gore pobrojanim vrlinama nigde ne stoji PAMAT, vec najsretniji, najhrabriji, najsposobniji, najbogatiji i nepobedivi.

samo za
06-04-2004, 00:47
cestitati...

Zivjela (ovakva) Srbija!
Zivjeke joj sve gore navedene vrline...

bjezi
06-04-2004, 00:58
bolan Grgo gledaj svoje ×××××te , prodji se Srba i vodjenje brige o njima.To sve sto bljujes sve je gore na tvome pragu vec na tudjem , samo malo zaviri u sviju kucu pa da vidis ludila i nereda. :smile17:

BUKEFAL
06-04-2004, 19:58
Ne misliš li Henry da je to prokletstvo predodredjeno isključivo Slavenima.Ne mislim da je baš genetski, ali nešto je nsgdje zapisano kontra nas. Iako ne vjerujem da su Germani ili Romani nešto inteligentniji, učeniji su svakako, što je posljenica ipak višeg standarda (čitaj:love), činjenica je da su npr. imali više nobelovaca, kod njih je Microsoft, oni ne ratuju, ne spominju pretpotopne bitke, vjerujem da prosječni švicarac ne zna ni tko mu je ministar vanjskih poslova. Mi smo,izgleda, bez izgleda. Prosto ne vidim izlaz i neke drastičnije boljitke. Nažalost. Ili se varam?

HENRY
06-04-2004, 20:56
Bukefal, ne mislim.
Sloveni su naselili Balkan i tu zatekli dva plemena; dinaroidni rasni tip i alpski rasni tip i izmesali se sa njima. Sve negativnosti koje jedno pleme nosi sa sobom, racunajuci i niske pobude asimilovane su sa slovenskim genima. Sloveni, Nordidi i Germani, imaju plemenito poreklo i nose aristokratske osobine. Zasto germani imaju bolji standard? Zato sto imaju i bolje osobine te nisu skloni manipulacijama jer njihov EGO nije tako ogroman kao nas, srpski. Ove osobine, ne odnose se toliko na hrvatsku a jos manje na slovensku koje ne pripadaju istoj kategoriji i zato su uspesnije i bogatije od nas. Mi, nikada necemo ziveti bolje jer ne shvatamo da nas prosperitet, zavisi iskljucivo od nas samih a ne od nekoga drugog ili treceg.

HENRY
06-04-2004, 22:27
Da niti pomoci nam nema jer nikoga nije briga za nas. Kada nas, postane dovoljno briga za sopstvenu buducnost, kada pogledamo svojim manama u oci i suocimo se sa njima, postacemo racionalniji i tek tada, sa potrosenim iluzijama, mozemo da krenemo ka renesansi. Ovako, samo tonemo sve dublje dok jednom ne nestanemo. Mi smo tako blizu resenja svih nasih bolesti a toliko daleko u neznanju i tvrdoglavosti da prihvatimo istinu.

ti
09-04-2004, 01:21
usraso jedi svoja govna ne pretvaraj se u Srbina kad srba tako glupih ne postoji.
Srbin ne-moze svako biti. :smile16: :smile06: Mi smo za vas ustase skriveni idoli samo sto to vise i ptice na grani znaju. ;)