PDA

Pogledaj cijelu verziju : FORD FOCUS



max35
02-04-2004, 01:25
Pitam se zasto je Ford Focus na tako
niskim granama u Hrvatskoj ? Pa rijec
je a autu koji je po gotovo po svemu
jednak (a u mnogim stvarima i bolji) od
Astre, P-307, Meganea koji zare i pale
trzistem. Inace, posjedujem Focusa ali
kada sam rekao znancima da ga zelim
kupiti svi su odmahnuli rukom i preporucili mi Astru ili Golfa. Danas
mi ti isti kukaju kako im je Astri mjenjac neprecizan, kako im pregaraju
zarulje a ja sa smjeskom ulazim u svog Fokija u kojem mjenjac radi kristalno cisto. Foki je pravi auto za uzivanje u voznji (dobar ovjes, precizan upravljac). Ok, nije bas pouzdan kao japanac, ali prije dvije godine je pobrao neku TUV nagradu za pouzdanost i
mislim da je ispred Astre, Meganea i
P-307 kada je pouzdanost u pitanju. Ipak, šteta je što je kod nas podcijenjen.

ZEGA
02-04-2004, 01:45
LJudi koji dilaju forda nisu bas spretni u svom poslu, jos dodas nase ljude i u tome je problem...
POgledaj neke firme akcije popusti male marze da je tako konkurentan svatko bi ga razmatrao a ovako, ni golf vise ne ide ko nekad jer ljudi jako kalkuliraju...
To je odlican auto...
ZEGA

Fresh
02-04-2004, 07:39
Focus je idealan auto ako imaš viška novaca s kojima ne znaš šta bi, pa ih upucaš u servise.

Imam Focusa i znam šta pričam. U tri godine koliko ga imam, van redovnih godišnjih servisa potrošio još cca 1.000 EUR. Većina servisa se tiče vele hvaljenog i jedinstvenog ovjesa.

Neda mi se više o tome, odi na temu FORD CLUB pa se tamo upoznaj s detaljima.

max35
02-04-2004, 08:18
Hm, ako se ne varam ti imas Focusa karavan i imao si problema sa zadnjim ovjesom. Medjutim, ovjes karavan verzije Focusa se razlikuje od ostalih verzija (čini mi se da čak niti nije riječ o multilinku). Pročitao sam o tvojim problemima sa ovjesom, ali ako te to tjesi jedan moj kolega ima slicnu pricu i sa P-307 SW.

Fresh
02-04-2004, 08:31
Multilink ili ne (a mislim da ipak je), šta je previše, previše je...

drugmirko
02-04-2004, 10:14
Focus je "the drivers car". Ima jedan od najbolih (jedan od, samo zato, da se alfisti ne poćnu bunit :smile06: ) ovjesa u svojem segmentu i zapravo je nepravedno zapostavljen auto. Ali normalno, ti ga voziš i to, kakav je užitak vozit ga, naravno već znaš :)) :)) :)) . Kolega na poslu ima karavana i vozio sam samo tog ali već tu je jasno, da je auto super.