PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srpski zlocin OVEREN u parlamentu

Srboslav
31-03-2004, 21:57
Zakon o "pomoci" optuzenicima koji su U Hagu ili ce se tamo naci je nezamisliv za normalan ljudski um.

Ovim "zakonom" smo na najbolji nacin potvrdili da je iza svih zlocina, genocida, "etnickih ciscenja" i sl. pocinjenih sa nase strane, stajala DRZAVA.

Ovim zakonom su na najbolji nacin ucutkani svi oni koji su kokodakali kako su sva zla pocinili "pojedinci".

Ovim zakonom su prakticno dati aduti Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj koje nas pred Medjunardnim sudom pravde optuzuju za genocide.

U rubrici "Vesti" ovde na sajtu B92 ima trenutno 222 komentara koji se odnose na ovaj "zakon". Ne mogce ih je sve procitati ali jedan, od onih koje sam procitao, je posebno slikovit. Evo tog komentara:

Blago nama!

1. Ukidaju specijalni sud,
2. predkidaju reforme obrazovanja,
3. daju plate monasima koji su se odrekli materijalnih vrednosti,
5. Podrzavaju Haske zatvorenike
6. Ministar policije obijao trafike
7. Ministar pravde spaljivao knjige
8. Direktor ŽTP kafedžija....

Ma dokle, BRE

Ovaj komentar precizno ukazuje na stanje u kojem se nalazimo i kao narod i kao drustvo

Hrvatina
31-03-2004, 22:50
Slicno je i u Hrvatskoj. Hrvatska vlada je obezbedila i finanacijsku i maksimalnu pravnu pomoc novooptuzenima Markacu u Cermaku, a iz najvisih vrhova vlasti (od samog Predsednika) stize obecanje da ce svedociti u korist optuzenih.

normalno
01-04-2004, 10:26
..je da je vlada osigurala sredstva!

Pa oni sy BRANILI i OBRANILI domovinu, od vas STOKE! GNJIDA!

Oni su "optuzeni" da nisu POSLIJE! Oluje SPRIJECILI pljacke, pa i poneko ubistvo! ALI ZAPAMTI, to su napravili OCAJNI pojedinci, koje ste vi PROTJERALI, pobili im ko zna koga i koliko, popljackali SVE, terorizirali ste gradove...silovali ITD...

Rekao sam ti...po CIA-inim rapSrbi su odgovorni za vise od 90 posto SVIH zlocina... rakli su da su ostali zlocini "sitnice" prema onom sta ste vi radili!

ALI NAJVECI zlocin je onaj koji je UZROKOVAO ostale zlocine (odmazdu, osvetu ocajnika)

Srpska AGRESIJA,TEROR, PROTJERIVANJE, RUSENJE, SILOVANJE!!

Da toga nije bilo NICEG BILO NE BI!!!
NICEG!!

Samouki (2)
01-04-2004, 12:15
normalno
Gost
Poruka poslana: 01.04.2004. u 11:26
..je da je vlada osigurala sredstva!

Pa oni sy BRANILI i OBRANILI domovinu, od vas STOKE! GNJIDA!

Oni su \"optuzeni\" da nisu POSLIJE! Oluje SPRIJECILI pljacke, pa i poneko ubistvo! ALI ZAPAMTI, to su napravili OCAJNI pojedinci, koje ste vi PROTJERALI, pobili im ko zna koga i koliko, popljackali SVE, terorizirali ste gradove...silovali ITD...

Rekao sam ti...po CIA-inim rapSrbi su odgovorni za vise od 90 posto SVIH zlocina... rakli su da su ostali zlocini \"sitnice\" prema onom sta ste vi radili!

ALI NAJVECI zlocin je onaj koji je UZROKOVAO ostale zlocine (odmazdu, osvetu ocajnika)

Srpska AGRESIJA,TEROR, PROTJERIVANJE, RUSENJE, SILOVANJE!!

Da toga nije bilo NICEG BILO NE BI!!!
NICEG!!

Samouk:
normalno,Samouki Vam potpisuje!

Pozdrav.

Oni koji
01-04-2004, 13:22
su neselektivnu ubijali starice i starce i nemocne metkom u potiljak, zatim koji su sistematski palili cela srpska sela, ne lice mi na ocajne nego na DROGIRANE i MRZNJOM ZASLEPLJENE, a oni koji to nisu sprecili ili su nalazi opravdanje kao ti "trebalo ih je razumjeti", zasluzuje Hag.

Kazes da su Srbi silovali. Koliko je do sada Hrvatica svedocilo u Hagu da su silovane, ××××× li ti materina???
Lazove jedan!

Sta seres,
01-04-2004, 13:26
koja odmazda ocajnika?
Sud u Hagu je jasno koncipirao tuzbu i vojne akcije bljesak i oluju nazvao zlocinackim zbog PLANSKOG proterivanja srpskog stanovnistva.

Da li
01-04-2004, 13:29
i zakon o eksproprijaciji srpske imovine proteranih Srba isto nazivas pojedinacnim delom OCAJNIKA???
Da li sprecavanje povratka isto nazivas delom ocajnika.

NORMALNO
02-04-2004, 11:14
...je da se ne zavaravamo...da smo 1991 shvatili da sa vama ZIVOTA NEMA - kratko i jasno! I nirmalno je da vas necemo! Bar je onda tako bilo! I onda smo vas u dusi htjeli SVE protjerati... to je TOCNO! RAZLOG??

Vi ste NAS sve protjerali gdje ste mogli!
Planirali ste zauzeti CIJELU HR (ima indikacija da bi im ostavili neke mrvice na sjeveru od Zagreba)

Vi ste pokazali kroz vase ponasanje, agresiju, teror, kultrocid, urbocid i sve najgore, da na svijetu NEMA nesto sto mrzite i prezirete vise od Hrvata!

Sta se nas tice, tu ima drugih stvari i faktora koji su u igri! Ima i humanosti...ali mi ZNAMO da su SVI Srbi na okupiranim podrucjima - i vecina na OSLOBODJENIH 70 posto podrucjima dijelila ISTO misljenje o Hrvatima!

Vi ste pobjegli 1995 - a pobjegli ste zato jer ste ZNALI sta ste napravili i STA bi VAS TREBALO SLJEDITI i koje posljedice ste zasluzili...

Sad mi reci? KAKAV obraz imas tu traziti ista? Sta vi Srbi ocekujete poslije svega?

Ja ti otvoreno kazem ....MI VAS NE ×××××O ZA SUHU SLJIVU.... pa posto smo mali i slabi u odnosu na mocnike, oni nam dirigiraju neka pravila igre, koje mi - eto - prihvacamo (glumimo), i moramo izdrzati jos tu generaciju Srba dok ne izumre... i gotovo!

Pravo da ti
02-04-2004, 12:16
kazem, ni mi vas ne ×××××o ni za suvu sljivu (zato valjda sva nasa prava trazimo preko medjunarodnih institucija, ne od vas), ali ono sta je nase ostace nase. Moju zemlju, na koju su moj otac, moj deda, pradeda, cukundeda, i da ne nabrajam, placali porez, ni jedan zakon u svetu ne moze oduzeti.

Vasa gluma vasa stvar, posto su i glumci i publika samo vasa, nicija vise, jer ta gluma nigde vise i ne prolazi, SRECOM.

Nisi mi odgovorio na pitanje koliko je do sada Hrvatica svedocilo u Hagu, za silovanje???

TI NEMAS
03-04-2004, 09:30
...nikakva prava! Ako vozis pijan i usmrtis jednu osobu - zaplijene ti auto!

Ako sa autom svercas narkotiku ili alkohol

ZAPLIJENE ti auto!

Ako teroriziras, osvajas tudje, rusis, protjerujes, SILUJES, ... budes ili

PROTJERAN ili
UBIJEN ili
sudjen na dozivotni zatvor ili na SMRT!

tebe je zakacila ova prva alternativa... a reci ti meni - sta ti je to trebalo??

Nisi mi
03-04-2004, 15:16
odgovorio na pitanje koliko je do sada Hrvatica svedocilo u Hagu, za silovanje???

IDITE
03-04-2004, 17:11
SVI SRBI U ××××× MARERINU> CIGANI JEDNI :))

seljacinoo...
03-04-2004, 18:00
...pokusavas stalno - BAR NEGDJE, pronaci ? NEKAKVU olakotnu okolnost..nesto? Covjece...1991-1992 (pocetak) je bilo dosta Hrvatica kojima su radili abortuse u 4 i petom mjesecu... one to samo HOCE zaboraviti...da ne naprave samoubojstvo...jer ONDA bi vi stoka POBJEDILI! da idu jos svjedociti? Kome? i protiv koga? BRADATIH PIJANIH RAKIJASA sa subarama...?

Pa slao sam ti svjedocanstva tu na mrezi prije kojih godinu dana...pa ti se je bljuvalo... sve si izvodio se prekine... sve tako lako zaboravljas...NISTA, AMA nista nisi naucio...NISTA ZAPAMTIO...samo svoje meljes...totalno si BLESAV!! nisi u stanju donijeti niti jedan ZAKLJUCAK, NISTA!! OVDJE ti je - UVJERN sam JEDINO mjesto na svijetui gdje neko REAGIRA na tvoj ocaj i jad! A tu ces cuti i dozivljavati samo bljuvanje koje ti i tvoji zasluzujete...

Meter vam ××××× - sjeme vam je vec trebalo zatrti... mislite da ste sveci ako niste onako masovno silovali kao u BiH...a bi vi u HR da ste mogli...samo mi smo bili malo tvrdji orah od muslimandzuga...

Sve etikete
04-04-2004, 00:00
koje pripisujete Srbima, vazi i za vas - ubijanje, palje kuca i ostale imovine (Gospic, i cela Krajina za vreme i posle vasih vojnih akcija,npr), torture nad zatvorenicima (Lora, npr), ubijanje civila (opet Gospic, Pakracka poljana, Zagreb, Varazdin, Paulini dvori), davljenje regruta (Split), masakriranje nenaoruzanih pripadnika JNA u povlacenje( most na Korani, kasarna Viktor Bubanj u Srajevu). Da se razumemo, vecina od ovoga dok rat jos nije ni poceo.
Ako hoces, mogu ti o svemu ovome detaljnije napisati, imam spremno.
Ako nisi zadovoljan sa ovim sta sam ti napisao, ne treba da se puno vracamo u proslost pa da pokazem vasu morbidnist i divljastvo nad kojom su se i nemacki nacisti zgrazavali.

NISTA nije..
04-04-2004, 01:05
..od Hrvata pocelo, OSIM zelje za samostalnosti...NISTA! I proces je bio demokratski...prvo izbori, poslije referendum!

Koji bi interes Hrvatima bio "poceti nesto"? Pa vi ste imali SVE oruzje, (JNA, policiju), koljace vec spremne i nabrundana od Milosevica, Zgazimestana, Petrove Gore, Knina...SVEGA...onda su tek izbori poceli u HR...Hr je bila u soku, a vi vec spremni za klanje...

Sta je tebi??

>>Koji
04-04-2004, 03:01
bi interes Hrvatima bio "poceti nesto"? <<

A sta je tebi? Interes hrvatskog vrhovnistva je bio isprovocirati rat, potom izigravati zrtve, da bi se svet smilovao i udelio vam samostalnost sto pre.
Bez tog rata, pitanje je da li biste uopste do danas dobili samostalnost.

Cim je
04-04-2004, 03:05
HDZ dosla na vlast, nije se nasla u soku, vec je prema Srbima u Hrvatskoj krenula brutalno i provokatorski.

HAHAHAHAHA "Nasli se u soku"(!!!!!) HAHAHAHA

ti si..
04-04-2004, 10:39
...kako se to kaze Engleski?

TOTALY DERANGED!

I koliko puta ti se na ovom forumu pisu jedne te iste stvari...

-1987 -Milosevic dosao na vlast !
-1988 -Jogurt revolucija
-1989 -Zgazimestan i ukidanje ustava iz 1974 , te-"Niko ne sme da bije ovaj narod", "dajte nam oruzje", "dva oka u glavi", "tko to kaze - tko to laze Srbija..." ITD 1989-1990! Kokarde, pijandure, cetnici, koljaci bruse nozeve...

1990 - Petrova gora "OVO JE SRBIJA"
1990 u Svibjnu izbori... HDZ postavljen na vlast 30.05.1990!

Nije imao NITI pistolje za policiju, vi imali 67 posto policije i 80 posto JNA u rukama u HR!!

17.08.1990. BALVAN REVOLUCIJA!!!

U Hrvatskoj i drugim republikama na vlasti jos uvjek komunisti i Jugosloveni!

O CEMU TI PRICAS??? KO JE KOGA? KO JE KOME??

ti si..
04-04-2004, 10:39
OTVORENO SE JE 1990 govorilo GDJE su granice Srbije...NAJMANJE na liniji Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica... a neki su govorili i da je Trst Srpski!!

A ko je imao onda SVO ORUZJE? VOJSKU? POLICIJU?? A zaplijenili ste i oruzje HR teritorijalne obrane... znaci mi NISTA!! a narod - potpuno pitom u soku? MI SMO SE NADALI ODNOSNO (kao i ja osobno) bili uvjereni u to da "Evropa" i "medjunarodna zajednica" NECE dozvoliti rat i genocid, jer je kristalno jasno svima ko je u pravu, a ko provocira i trazi rat, odnosno SVE hoce rijesiti silom jer zna da SILU SAMO ON IMA! A vidlo se je lalva se je ta medjunarodna zajednica pokazala... MI SMO MORALI!! Ili nestati (biti posrbljeni, pobijeni i protjetrani) ILI na oruzje i u obranu za OPSTANAK!!

Ovo ti vise seljacino ja pisati necu - ako ti to nije jasno - ako to vec jedno ne naucis nema ti spasa niti pomoci!! Zato ti uvjek govorim - od×××× tu ×××××riju od srpstva...vecina srba koji su ostali su to i napravili i zive normalno, kao i svi drugi normalni ljudi.. Samo Srbi jos uvjek najebavaju...

O cemu ti
04-04-2004, 14:46
pricas, majmune?

>>17.08.1990. BALVAN REVOLUCIJA!!!

U Hrvatskoj i drugim republikama na vlasti jos uvjek komunisti i Jugosloveni!<<

Ovo je gnusna laz, a evo zasto:

U Hrvatskoj HDZ dosao na vlast u maju 1990, a tzv "balvan" revolucija se desila 17.8.1990.
Prema tome, kad se desila "balvan revolucija" komunisti u Hrvatskoj vise nisu bili na vlasti.

I onda ko je
04-04-2004, 14:48
"totaly" deranged?
Ajd', nauci datume pa se javi.

jasno je da
04-04-2004, 15:22
...si "deranged", zato jer ti UOPCE ne citas postove...zato tako bezveze trabunjas... vodis monologe, meljes isto, pa Jovo Nanovo...itd...

Ajde Balvane...procitaj jos jednom sta sam napisao! O kakvoj "notornoj LAZI" ti govoris?... a da se je slucajno i potkrala neka nepravilnost u redosljedu...to uopce ne bi mijenjalo stvari... a NEMA nepravilnosti! Svi su datumi TOCNI!!

Vi SPREMNI i nabrundani, prepuni kokardi, rakije, pijandura i koljaca...

Mi sokirani, nenaoruzani, pitomi, bez pistolja...

HDZ dolazi na vlast 30.05.1990. PRVA nekomunisticka vlast poslije 45 godina... komunisti i YUGOSI drze svu PRAVU vlast, tj, policiju, vojsku, oruzje, organizaciju, veze, lovu, SVE...&/ posto policajac Srbi! KAKVU VLAST?? imaju Hrvati?? U saboru su...i trebaju misliti KAKO sacuvati zive glave... kako nabaviti - za pocetak PISTPLJE za policiju? Pa kako ju UOPCE?? organizirati? kad su svi komunisti i Srbi u njoj...a JNA? AJJJOJ... sta ti meljes? pa daj pogledaj malo...sjeti se ...znas citati, znas datume?

67 posto
04-04-2004, 15:28
je trabalo stajati.

Ali sta??? hoces dokazati? STA, daj nam vec jednom reci?? STA??? zasto stalno places, stalno pokusavas naci nesto nepravilno, nesto - "nismo mi" "vi ste..."...

A jasno i prosto je svakomeu cijelom svijetu ko je SVE, AMA SVE!! zapoceo.

Pomiri ste da ste popusili debelodugacku, onako POSTENO, i da su greske i popusci NEPOPRAVLJIVI za vas!

I rekao sam ti... onaj koji krijumcari autom, auto mu se plijeni i on ide u zatvor... ako ubije, bude ubijen,
ako terorizira bude ubijen ili protjeran, ili sudjen na dozivotnu...

Vi ste radili SVE greske, ama SVE!!!

Jesi li
05-04-2004, 01:05
napisao sledece:

"17.08.1990. BALVAN REVOLUCIJA!!!

U Hrvatskoj i drugim republikama na vlasti jos uvjek komunisti i Jugosloveni!"
?

Jesi! I to sta si napisao je esencijalna greska. Zasto esencijalna greska? Zato sto ono sta si ti napisao moze da se protumaci da su Srbi bili protiv bilo koje vlasti u Hrvatskoj, sto nije tacno. Da je Racan ili bilo koja umerena struja pobedila u HR, ne bi bilo ni "balvan revolucije". U prilog toj tezi ide cinjenica da su Srbi glasali masovno za Racana na prvim demokratski izborima.
Srbi jednostavno nisu mogli da se pomire sa prodesnicarskom strankom na vlasti, sa kojima su imali gorka iskustva iz proslost, A KAO PRIZNATI NAROD U HRVATSKOJ DO TADA, SMATRALI SU DA IMAJU PUNO PRAVO DA SE BORE ZA SVOJA POLITICKA PRAVA I SVOJU SAMOBITNOST, i barikadama, zasto da ne, ako nista drugo nije prolazilo.

Dakle, greska koju si ti napravio, namerno da bi svalio sto veci teret na Srbe, ili iz neznanja (u sta sumnjam), JESTE KLJUCNA, i onda nemoj da te cudis sto sam se ja fokusirao na to.

Sto se tice "jadni vi, niste imali", pa ne bi se slozio sa tim da ste bili jadni, iz proste cinjenice sto ste imali apsolutnu podrsku jedne evropske sile (Nemacke), i materijalnu i svaku drugu podrsku Vatikana.
U danima pobede HDZ-a, Vatikan je samo u jednoj transi odobrio 5 milijardi USD pomoci HR. Na osnovu te i mnogih drugih pomoci, kupovalo se i unosilo oruzje u zemlju na angro, U SITUACIJI KADA NIJE BILO NIKAKVOG RATA, dakle NAORUZAVALI STE SE U MIRU, sto je vrlo vazno naglasiti.

Na kraju, vas primarni cilj i nije bio vojno suprostavljanje JNA, vec njeno provociranje, i provociranje srpskog zivlja u HR, radi izazivanje rata i stavljanje sebe u poziciju zrtve, znajuci da cete tako izazvati reakciju u svetu i steci brzo medjunarodno priznanje.
Ja ne tvrdim da srpska strana u svemu tome nije pravila kardinalne greska, i u sustini isla na ruku HR politici.

>>-1987 -Milosevic dosao na vlast !<<
Ja sam ti pisao zasto je dosao na vlast, i da istorija nije pocela 1987. (I ovde gresis, Milosevic je dosao na vlast 1986.)

>>-1988 -Jogurt revolucija<<
Sve u cilju povracaja nepravedno oduzete drzavnosti Srbiji 1974. Da li se uz jak albanski iredentizam, i nesnosljivo stanje na Kosovu, takvo ustrojstvo Srbije moglo dalje trpeti???

>>-1989 -Zgazimestan i ukidanje ustava iz 1974<<
Naravno, opravdavam ukidanje ustava 1974, a Srbija ima pravo da slavi svoje vazne istorijske datume, kao i svaka druga suverena drzava.

>>"Niko ne sme da bije ovaj narod"<<
Sta je trebao da kaze ojadjenom narodu? "Trpite da vas biju!", je li?
Ne samo da obeca, nego je i duznost svake vlasti da obezbedi sigurnost svih svojih gradjana. Slazes li se ili ne?
Ja jos uvek ne vidim nista lose u izjavi "Niko nesme da jas bije", a ti, ili bilo ko drugi, molim te objasni mi sta je tu lose?

Srbo
06-04-2004, 04:05
slobodno Grgo napisi svoje casno ustako ime nemoj se kriti jer svi ti odgovogi se znaju da su tvoji i da je to tvoje bolesno nacisticko ludilo koje te uhvati pa sec na svaki pedeseti da zagladis sa podlim ustaskom glumom ljepseg prestavljanja svoje vec od davnina prestavljene nacije :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06: nekako bi bar malo licio na neku vrsti polucovjeka da bar iskreno napises svoje ime kao sto insistiras od svojih neprijatelja koji su bezimeni , a tako si gori od najgoreg . :smile17:

dobro Grgo
06-04-2004, 04:10
a sto se bojis da se javis kao Grga nije valjda da te je toliko istina opekla pa ti se dosadilo odma povlaciti u rupu i neizlaziti vec velis bolje tako , ma vi ste covjece ruglo svijeta , imate se srama javiti ikako a Jasenovac vas bode u oci gdje god da krenete.
Srbi su za vas andjeli a da je istina nemaju fala bogu nigdje jos kao sto je Jasenovac i odma su za vas narod kulture i civilizacije.

Grga GN
07-04-2004, 04:01
Evo slucajno naiso i vidim da me se proziva. Tko god misli da ja ovdje nesto pisem a da se ne potpisem i to bas kao Grga GN, ako imam sto reci, ja recem. Problem je izgleda da kada god netko nesto pametno ovdje napise a vi neki nemate za to dobar odgovor, onda odmah potezete "stari Grga", "glupi Grga", " Grga Ustasa " i td.
Zao mi je da ste u krivu jer neki drugi koji ovdje se javljaju, daleko su i skolovaniji i inteligentniji od mene.
Ovo mi onda dodje nekako kao BACKHAND COMPLIMENT...hvala!
Kaze narodna da se za dobrim konjem prasina vije...No...?!

polutan
07-04-2004, 13:59
a sto ga ovaj Grga jede svoja govna.
Sam potvrdjujes da si ti taj skolovani idiot koji sebe maskirano uzvisavas .A ako ti to smatras skolovanim onda nije za cuditi sto se smatrate najnepismenijim stanovnistvom Evrope i najfasisoidnijim.
Znam da uz put glumis i one koji su tebi i slicnim tu iznosili itinu sto su za tebe bili svi neki Fredi , pa su ljudi pisali da je taj fredi neki pametan covjek koji tebe baca u bantek.

A za ovo sto ti tu muljas , to mozes muljati samo svojim nepimenim i smusenim ustasama da ti povjeruju u tvoju laz kao sto pretezno se sa lazi i podvalama i bavite.

Vi ste za Srbe procitani stari roman s kojim sad brisu dupe u poljskom WC.

Mi Srbi se istine ne bojimo jer se za nju uvijek i borimo , a vi pjenite dok vam se malo ukaze ko ste i odakle poticete.Evo istina izbija napovrsinu kako smo mi to odma i iznosili u javnost .Sad ste nadrljali za svoju laz.Vise to nepali sto se drzite hitlerovog savjetnika ,sto puta ponovi laz i sto prvi put ce svijet prihvatiti za istinu a kad se istina prava otkrije vise nece biti niko zainteresovan za nju.E vidis gdje svijet ide radi takvih shvatanja i ako ne prihvate da rade na otkrivanju istine nestat ce i nevini uz lazove ,doci ce do masovnog ludila i unestenja svijeta.Ma to vec svaki normalan zna.

IPAK...
15-04-2004, 11:55
...su se Srbi predomislili?

Pustaju svoje zlocince da si sami financiraju obranu od napljackane love iz 90-ih!

Ustavni sud Srbije jednoglasno je u četvrtak obustavio primjenu Zakona o pomoći haškim optuženicima i njihovim obiteljima, kojega je Skupština Srbije usvojila 30. ožujka ove godine.

Sud je usvojio privremenu mjeru kojom se obustavlja izvršenje Zakona i dao Skupštini Srbije rok od 30 dana za izjašnjavanje o Zakonu što, po riječima predsjednika Ustavnog suda Srbije Slobodana Vučetića, nije konačna odluka o ustavnosti, već privremena mjera kojom se, do konačne odluke suda, sprečavaju moguće negativne posljedice njegove primjene.

Sutkinja izvjestiteljica Verona Adam Bokroš navela je u obrazloženju privremene mjere obustave primjene Zakona da bi njegovom primjenom "mogle nastupiti neotklonjive štetne posljedice, posebno sa stanovišta ostvarivanja ustavnog načela da su građani jednaki u pravima i dužnostima i da imaju jednaku zaštitu pred državnim i drugim organima".

Inicijativu za ocjenu zakonitosti Zakona Ustavnom sudu Srbije podnijeli su Advokatska komora Vojvodine, Skupština općine Požega i Komitet pravnika za ljudska prava.

Zakonom je predviđena pomoć države u obrani haaških optuženika, a članovi obitelji imaju pravo na novčanu pomoć u visini prosječnog osobnog dohotka u državnim organima, te naknadu troškova posjeta optuženima (troškovi smještaja u Den Haagu dva puta mjesečno po četiri dana i povratne zrakoplovne karte), telefonskih i drugih poštanskih računa i drugo.