PDA

Pogledaj cijelu verziju : auto klub



piquet
29-03-2004, 16:30
nabavite novi auto klub, tema legende f1. :smile07: <br><hr>

Mario Haas
29-03-2004, 17:05
Čitao sam de je N.P. bio najveći ševac u F1. :)

turbo-limac
29-03-2004, 17:59
legende F1 i ulicni razbojnici koji tjuniraju aute i ne placaju porez.... :)

adnoH
29-03-2004, 20:44
Da, ali zato mi hondisti na×××××o! Hondu nije potrebno tunirati jer ona i tvornički ide besprijekorno, a mi plačamo cijeli iznos poreza :smile20:

Fantom
29-03-2004, 20:58
Geniji prvo pišu dvije godine o vlasnicima tjuniranih auta, a onda ih pljuju, jer kao majčici državi ne davaju dovoljno para....

Ovaj svijet stvarno ide u K....

Biciklist
29-03-2004, 21:43
onaj duro je kreten i sam ima civic spušten bez katalizatora....

kretenizam
al sam se slatko nasmijao dok sam čitao<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

INTERCEPTOR
29-03-2004, 21:49
Sportski amortizeri i opruge najčešće pogoršavaju vozna svojstva :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Kakvi dricpi to je prosto unmöglich (pitajte me kako sam uspio stavit točkice na o) :smile06:

Biciklist
29-03-2004, 21:53
kak ???????????<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

OS FIAT>>>
29-03-2004, 21:54
Imas neku dojč tastaturu? :smile16:

INTERCEPTOR
29-03-2004, 21:59
NEMAM

Treba istovremeno stisnut o i točkice (a točkice su upitnik + alt) Dakle tri tastera (taster :smile06: :smile06: :smile06: ) istovremeno i jedno izbaci ono što hoću, drugo pobrišem :smile06:

mara1
29-03-2004, 22:01
mene to podsjetilo na ono sto je Turbo limac rekao o algi 147 GTA kojoj je totalno otisla sasija. a to je da su sigurno problem seleni i amortizeri.

mislim koje su to ××××××! a kad tvornica stavi siroke gume onda to ne smeta autu,a kad to netko naknadno stavi onda unistava sasiju, zglobove,selene, krajnike i pitaj boga sta sve ne !
turbo limac, sto ti mislis, od svega sto su nasrali,sto je u redu a sto nije.
ja recimo znam da neki panjevi u NJ. imaju gume preko blatobrana sto je glupo.
jel istina da ako stavis presiroke gume da cak vozna svojstva postanu i gora? i koliko su to presiroke?

Pocket Rocket Turbo
29-03-2004, 23:49
Naravno da je moguće.
Ima toga milion.

mara1
29-03-2004, 23:51
pa di si ti covjece? daj malo pojasni, sto tako sturo, kad vec nece Turbo limac-sve nesto kratko pa nikako

alfa099
30-03-2004, 14:37
Volio bih kad bi AK, AB, i ostala autonazovikakhoćeš izdanja počeli pisati o prevarama i razlikama u deklariranoj snazi i stvarnoj snazi pojedinih automobila...pa kad bi isto tako izračunali koliko su naivni kupci preplatili pojedine modele automobila koji imaju puno manju snagu motora od one koja je na fakturi, a samim time i u prometnoj dozvoli...
...o stručnosti pojedinih novinara...silenzio stampa... :smile19: <br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

komandante unlog
30-03-2004, 16:01
speaking of...
citao.....u francuskoj su mjerili snagu serijskih auta
izmedu ostalog...polo tdi 100 ks ima 120!!!

alfa099
30-03-2004, 16:58
...svi se sjećamo CSa deklariranog na 170 konja, izmjereno 144,5<br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

INTERCEPTOR
30-03-2004, 17:03
Pa snaga na kotaču se bitno razlikuje od snage na stolu.

doc
30-03-2004, 18:54
alfa×××, pred jedno 7,8 godina je bilo u Auto blicu koliko pojedini modeli imaju konja na papiru, a koliko u stvarnosti. Ne sječam se više koji je koliko fulao, ali bilo je i slučajeva da ima i više snage nego je deklarirano.

jel
30-03-2004, 18:59
Dali ima koji link di se moze vidit stvarna snaga motora

alfa099
30-03-2004, 18:59
...prije par mjeseci "Golf Tuning" časopis napravio je opširnio istraživanje koliko snage stvarno imaju auti VW koncerna. odstupanja su oko 25-30% manje... Vlasnici su bili u suzama....<br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

ŠULE
30-03-2004, 19:06
"Automobillismo" uredno izvalja i pravu snagu na svojim testovima.
Pa i nema tako drastičnih odstupanja.
TDI motori pokažu uredno i više.

CS npr. pored Coopera S 164-163, ako Doc ne skopa nešto treće. :smile06:

doc
30-03-2004, 19:08
šule, ti uvijek za renaulte spominjes tamo gdje je najvise izmjereno! :))

MONSTER
30-03-2004, 19:10
da......isto kao i motori......ducati mjeri na kotacu a japanezeri na radilici...!

a sto se to vi alfisti smijete da clio sport ima 145 konja na kotacu......po tome onda niti jedna alfa nema preko 100 konja kada ih sve perem ko da stoje!!!

:smile16: :smile16: :smile16:

alfa099
30-03-2004, 19:16
...nije tu stvar ko se kome smije...već da AK njake o tuningu, kao, krade se državu, umjesto da pomogne kupcima da se otkriju prave stvari! Ja sa svojom alfom se bojim ić na kočnicu, još mi samo fali da ima manje od 100 konja! :smile12:

pack0575_
30-03-2004, 21:03
Ljudi, pa kakav je to neprofesionalizan u tom caspoisu? Stvarno nemam rijeci!

Prvo pozivaju vlasnike tjuniranih vozila da im se javljaju radi objave nijovog auta u caspoisu. I onda kada ne jave ljudi, uslikaju aute, dive ima se i opravdavaju ulozen novac na sve nacine.
Kada uzastopno 2 puta vise nije bilo ni jednog tjuniranog auta u casopisu (vjerojatno zato jer se ljudi nisu javili) pala im je tiraza i da bi je nekako popravili objave clanak s kojim popljuju sve dotadasnje ljude koje su hvalili i bace ih morskim psima.

Tu je ocit samo jedan jedini razlog - zarada i podizanje naklade casopisa. Ako nejde na jedan nacin, ici ce na drugi.
A gdje je tu moral ljudi moji???
Samo tako popljuvati sve koji vole svoje aute nesto vise od drugih.
I to samo radi vece zarade.
Pa, tko ce vise kupovati takav nemoralni i neprofesionalni casopis?

Volio bih cuti i misljenje onog tipa sa jugom kojem se objavili i ime.

Da je malo ambiciozniji, treba ih tuziti za klevetu, objavu imena sa nepostojecim dokazima. S pravim odvetnikom i doktorom izvukao bi dosta love.

I treba!!!

Girrari
30-03-2004, 23:31
Ko ih ××××... meni su ionako u lošem sjećanju.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

OS FIAT>>>
30-03-2004, 23:37
Jel netko primjetio da se u skoro svakom broju u pismima citatelja pojavljuje neki Zelimir Blazevic iz Karlovca koji stalno pise AK-u zbog navodnog zakidanja Opelovih auta u testovima.Ja sam tog tipa skuzio vec barem desetak puta u raznim casopisima.Samo se bojim da jednog dana ne otkrije ovaj forum jer smo onda najebali.BOLNICA totalna! :))

Girrari
30-03-2004, 23:48
:)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

komandante
31-03-2004, 01:01
auto klub je uzasno licemjeran
kad testiraju neki auto onda briju kak je brz,lezi,kak su njime prelazili limite nekoliko puta vece od dozvoljenog,kak su od zagreba do splita stigli za 42 minute i 6 sekundi..bla.bla...
a onda na drugoj strani nekog pokopaju kaj je vozio 10 na sat vise od dozvoljenog i briju o nekoj europi,potrebi za strozim zakonima...
najbolji mi je izraz kad se nekog oce poniziti "taitini sinovi"...kako me to iritira!!!
a onda u poznati za volanom stave na 3 strane cermakovog sina heroja kak ide 270kmh u 911-ici po utoputu!!!<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

komandante
31-03-2004, 02:42
mislim da se snaga mjeri na kotacu i u slucaju tvornice i mjerenja poslje na valjcima
imaju i oznake sea i din,tak nekak
swift gti je imao 101 ks ali su ga reklamirali pod 115ks(sea mislim)
<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

turbo-limac
31-03-2004, 12:36
Autoklub je stvarno prevrsio svaku mjeru s tim clankom o tjuningu....

Najjace mi je ono da svaki tjunirani auto treba homologirati te mu izmjeriti stvarnu snagu u ovlastenoj stanici CVH..... mislim stvarno...

Stavljanje prevelikih kotaca, pretjerano spustanje automobila itd stvarno moze narusiti vozna svojstva auta. Takodjer, slazem se da ljudi nikad ne misle na kocnice kad tjuniraju auto... no, iz osobnog iskustva znam da ima jako puno novih automobila s kriminalnim kocnicama, koje super koce par puta, ali nakon nekoliko ostrih kilometara sve ode u bananu...

Takodjer, uvijek se sjetim nasih trkaca s kojekakvim automobilima grupe A koji su imali serijske bremze.... razlog...? Jednostavno, dobre bremze kostaju jako puno love, ljudi radije to utuku u motor i muziku...

Sto se mjerenja snage tice.... snaga na kotacima je dakako manja od one na radilici. Tvornicki podaci govor snagu na radilici sa svim potrosacima prikljucenim na motor + serijskom spuljom koliko me sjecanje sluzi. Tvornice takodjer mjere snagu na ispitnom stolu> Snaga automobila koji izadje iz ducana dakako moze odstupati od toga, razlozi su razrada motora i proizvodne tolerance...

Snaga izmjerena na valjcima nije tocna iz mnogo razloga. Sam nacin mjerenja ne daje tocne podatke o snazi na kotacu (pogotovo kod turbo motora). Korekcija gubitaka kroz mjenjac je sve samo ne realna... tako da valjke treba koristiti za podesavanje automobila a ne za mjerenje apsolutne snage...

turbo-limac
31-03-2004, 12:37
komandante...SAE snaga je mjerena bez potrosaca i s otvorenom spuljom.... to su prakticirali ameri nekad davno...

turbo-limac
31-03-2004, 12:40
ono sto nama u HR fali jest fini zakonski okvir za produkciju maloserijskih automobila. Probajte napraviti sami svoj auto pa da vidite "strucnjake" u CVH kakve budu vam probleme radili oko homologacije. Ponasaju se kao da svaki entuzijasta ima resurse ko BMW....

U Engleskoj je to super rjeseno... Ako imas auto koji se proizvodi u manje od X primjeraka godisnje onda ides na tzv. single vehicle type approval gdje ti pegledaju auto, uvjere se da je tehnicki ispravan i gotovo, registriras ga.... zato je kod njih kit car industrija u cvatu;.....

Mario Haas
31-03-2004, 13:05
Kod nas je u cvatu kita-industrija. :smile13:

Dom-Dom
31-03-2004, 13:07
Pa ni meni baš nisu jasni ovi u AK????
Prvo naprave rubriku tuning , jave se ljude , s njima i ja , i onda nakon nekog vremena se skuži kak se u biti s time krade država??????

Zbilja neznam kaj bi pametno rekao na to , a da nekog nje uvredim???

sepra
31-03-2004, 13:57
Izgleda da nam nije dovoljna ova pljačka zvana cestarina prema ccm i slični nameti, nego možda bih nekome trebao platiti što imam tvrđe amortizere i federe???

Izgleda da ova banana država traži još jednu sisu za napajanje.

<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 14:00
Sepra daj ti Bog pameti i Ariu Giovanni.

sepra
31-03-2004, 14:01
Najveći je paradoks što ideš platiti cestarinu u Siget a da bi došao tamo moraš preći onih 200 metara ceste model Bejrut '83. I sad budi normalan kad ti oni vampiri tamo uzmu 1000 kn uz osmjeh i rečenicu: Primamo samo gotovinu znate.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
31-03-2004, 14:03
Hvala ti velečasni. Iz tvojih usta u Božje uši.
<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

turbo-limac
31-03-2004, 14:04
"200 metara ceste model Bejrut '83"
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

trebas vidit kak gđa. turbolimac tam prasi s unacem..... :)

mc
31-03-2004, 14:05
Sepra :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
31-03-2004, 14:08
Sad bu se ovi iz AK-a opet došli pretit... :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Fresh
31-03-2004, 14:11
Sepra majstore :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

turbo-limac
31-03-2004, 14:13
sam nek dojdu.... strgal sam veliki moment kljuc na pocketovoj petici pa sam ga sad delegiral na "poziciju" alata za nuznu obranu.. :) :) :smile06: :smile06:

doduse glavni (ne)urednik je napisal nekakav uvodnik tipa "pa trebalo bi pogledat i druge neplatise poreza" ali mislim da ton clanka je neprihvatljiv...

Recimo, da je netko tam upotri××××l mozak pa napisal finu uputu za homologaciju, a ne ovak...

I jos nesto.... U clanku se jako hvali CVH i ostali u stanicama za teh. pregled kao vrlo strucno osoblje... Neka mi netko kaze, kako je netko tak strucan mogao mojoj delti integrale "dohomologirat" katalizator, molim lijepo jer taj tip delte ga nikad nije imao.... Znam da je to ucinjeno zato da se vara na regi (nesto manja davanja) ali znaci da je netko od tih strucnjaka primio lovu i napisao laz u knjizicu vozila.... I sad ja moram imat problema prilikom svakog teh. pregleda... ×××××× jedne.... :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Mario Haas
31-03-2004, 14:47
:smile17: <br><hr>

piquet
31-03-2004, 14:51
na toj stazi trebamo napraviti test sa 147 i utvrditi kaj ne štima. :smile18:

Cezy
31-03-2004, 15:13
Pa vani moras sve unest i masno platit,i spustanje i vece kotace,i dodatnu snagu koju si izvukao iz auta.

Kretenizam generalni. :smile17: :(

komandante
31-03-2004, 16:41
zakaj se ne vidi tabela sa izmjerenim stvarnim snagama?
http://www.freewebs.com/fotke_auta/RealPower.jpg<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>