PDA

Pogledaj cijelu verziju : Proslava 24.03.1999

SLAVLJENIK
24-03-2004, 11:01
U Srbiji se u srijedu, polaganjem vijenaca na mjesta stradanja i parastosom za stradale, obilježava pet godina od intervencije NATOa protiv tadašnje SR Jugoslavije.

U bombardiranju zemlje, koje je trajalo 78 dana, prema različitim procjenama, poginulo je između 1200 i 2500 ljudi, a teško je oštećena infrastruktura u cijeloj zemlji. Tadašnji režim Slobodana Miloševića procjenjivao je štetu na oko sto milijardi dolara, dok su ju ekonomisti G17 procijenili na 29,6 milijardi.

Bombardiranje ciljeva u SR Jugoslaviji počelo je 24. ožujka 1999. godine na osnovu naredbe tadašnjeg generalnog tajnika NATO-a Javiera Solane, a okončano je 10. lipnja, donošenjem Rezolucije 1244 o Kosovu Vijeća sigurnosti UN-a. Dan ranije, predstavnici tadašnje Vojske SRJ i NATO-a potpisali su u Kumanovu Vojno-tehnički sporazum, kojim je tadašnji jugoslavenski predsjednik Milošević pristao na povlačenje snaga jugoslavenske vojske s Kosova i ulazak NATO trupa na Kosovo.

Ja sam sklon vjerovanju medjunarodne zajednice koja je procjenila stetu bombardiranja na 30 milijardi $, iako mi se i ta brojka cini nevjerojatna. No onda smo izglahajni po stetama...vi unistili 8direktno!) HR za 27 milijardi $ iz 1991, a toliko nas je NATO osvetio...

OK 1:1

Kad bi ti video
24-03-2004, 13:55
dalje od nosa, video bi da je NATO i vama, ako ne zabio gol, ono bar napravio par zestokih faulova u vezi vaseg utrska od turisticke sezone, prihoda od civilnog letenja, i da ne nabrajam.

pa nama je sezona
24-03-2004, 18:15
1999 POTPUNO propala, a bas smo se poceli OZBILJNO oporavljati...cak su optimisti govorili da cemo te godine dostici prijaratni nivo...a trebalo nam je jos nekoliko godina...

No iz Avana je koridor za Kosovo i Srbiju (kao i za BiH prije) isao meni preko glave...preko jednog otoka...kad se je cula jaka buka, znao sam da ce biti mnogo vijesti sutradan...

Meni je osobno ta satisfakcija (koja je trebala doci najkasnijw 1992!) ipak bila draza od gubitaka... kako drugi rezoniraju ne znam...ali SOK vam je trebao mnogo prije...SVI bi bolje prosli...

To da ste
24-03-2004, 23:20
svrsavali od srece kad je bombardovanje pocelo, ne trebas mi pricati, znam sve.
Pricao sam sa jednom zenom, Hrvaticom udate za mog prijatelja Srbina. Ona se zatekla u Hrvatskoj u to vreme. Bila je UZASNUTA!!!

A kad je bombardovanje pocelo, neko bradato blebetalo, valjda vas neki ratni analiticar, predvidjao je krah SRJ i unistenje njene odbrane u naredna 24 casa. Eto, bradati analitacar, ××××m mu se u bradu i analizu njegovu, pogresio je za svega 77 dana, sitnica!
Ma ta anaiza nije bila rezultata njegove pameti, vec zelje njegove i ostalih hrvatskih mrzitelja.

Realno govoreci
24-03-2004, 23:45
predvidjanja (citaj, prizeljkivanja) bradatog blebetala nisu se ostvarila ni posle zavrsetka bombardovanja jer se III armija povukla sa Kosova uz minimalne gubitke, i sa gotovo netaknutom ratnom tehnikom i naoruzanjem.

Najvise je stradala civilna infrastruktura : zgrade, skole, bolnice, putevi, zeleznica, elektricni vodovi, zatim strateski objekti : rafinerije, neke fabrike, telekomunikacioni tornjevi, mostovi...

Nego recite
25-03-2004, 00:09
vi meni kakvo je kod vas (ne)raspolozenje bilo kad smo uspeli ROKNUTI onog nevidljivog aviona Stealth 17a, kojeg sem nas, niko jos nije uspeo da obori? Bas me zanima.

Eto ja pricao o glupom bradonji, ali vredno je reci da niste svi takvi, ima i onih koji su pametni, posobno oni sto su sluzbovali u Srbiji.
Secam se kada su trebali stici strasni "Apachi" helikopteri da ucine dar mar na Kosovu. Bio je general Tus na htv da da svoje misljenje o predstojecem uspehu tih "Apacha", i ohrabri hrvatski puk. Na pitanje novinarke, koliko su ti helikopteri nenad××××vi u sukobu sa Srpskom Armijom, Tus je odgovorio da se ni jedan nece vratiti.
Kako je rekao tako se obistinilo : ono sta je letelo to je oboreno, a resto se nisu ni usudjivali upustati u borbu. :)

Ma
25-03-2004, 01:06
idite u ××××× ciganijo jedna, vi ste za silovanje zena i ubijanje dijece i staraca. Picke pokvarene.

Ni jednoj
25-03-2004, 14:17
armiji u svetu nije poslo za rukom da toliko nasamari protivnika kao sto je Srpskoj Armiji. Koliko li je samo potroseno onih preskupih bombi na unistavanje MAKETA aviona, tenkova, zatim oni trikovi sa pokretnim i dual raketnim lanserima - sistem kojeg su posle Iracani koristili!

Jednom nam je NATO prikazao kako unistava srpski avion na aerodromu kod Pristine. Na zamlji avion rasirenih krila, koji uopste ne lici na vojni avion, vec nesto za zaprasivanje, a najverovatnije je bila u pitanju limena maketa. Elem prikazali su krstacu od nisana preko njega i BUUUUUM - "unistili smo jos jedan neprijateljski avion" HAHAHAHAHAHA
×××× ga, sve su to prosti fazoni, ali vrlo uspesni. U Batajnici, cova na kanapce non-stop vukao neku maketu, i tamo su najvise bombi srokali.

Alo, Hrvati! Jel partite? Imam ja more fazona iz kuhinje SA, samo recite.

Hajde da vam ispricam jos jedan fazon.
Stigao NATO na Kosovo, i sad trebali im ljudi da poprave elktroenergetska postrojenja ostecene u toku bombardovanja. Pitaju lokalce (arnaute) da se prijave oni koji su strcni za elektroenergetiku. I znate sta je bilo? NIKO SE NIJE JAVIO!!!!!! HAHAHAHAHAHA

Na drugoj strani, kada su bombardovali elektro postrojenja onim grafitnim bombama, majstori bi uspostavljali vezu ekspresno - u roku od nekoliko sati!!!!
E pa ×××× ga, oni prvi zavrsavali fakultet u Pristini i Zagrebu, a ovi drugi u Beogradu, to je velika razlika.
HAHAHAHA

Grga GN
25-03-2004, 14:50
E pa sada kada smo saznli od tebe, skromnog bezimenog junaka, sve ove detalje o vasim obmanama NATOa, stvarno moram da vam cestitam na tim kako ih ti bre zoves fazonama. Pa to je urnebes ima s pravom da se kekeljis, nego bre kada ti je to toliko smesno i vi ste stvarno tako pametni i sposobni i tako ste izglupirali i amere i Nato, pa sto ste to danas gladni. Meni se cini da vas je to vas mangupiranje kostalo i vratilo natrag na pocetak samo sto vam sada fali Karadorde. No..?!
Cestitam ti na jos jednoj vasoj velikoj pobedi a i nije cudo jer kaze narodna SNAGA KLADE VALJA A UM CARUJE.

srbo
25-03-2004, 16:35
hajde ti stari ustaski ×××××ne , balavis bez ikakve veze , ××××te Pavelic.
Vi niste sposobni Srbima ne Wc cititi i zato ste previse smrdljivi balaVECI , lazici i jeduci sa deponija krepanu stoku. :)) :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile06:

reci mi Fredo...
25-03-2004, 17:16
A koji je bio cilj NATO-a?
Da ti pomognem, samo da se srpska vojska povuce sa Kosova. cilj je postignut. Srusili ste jedan stelth i jos jedan phantom...

Niti JEDAN (1) amer nije poginuo, niti je bio ranjen!

Jadan nas seljak je sa puskom m48 srusio iznad Slavonije jedan vas MIG 29! I sta? naletio tocno...

A NATO je istovario dosta smeca na vas, osiromasenih urana i slicnih govana....piloti su trenirali preciznost...i ?? Vi ste se hrabro povukli, sa malo zrtava!

To da ni jedan
25-03-2004, 23:22
Amer nije pogino, malo sutra. Secas se oborenih "Apacha" i njihove posade?

Onu dvojicu koje su uhapsili na granici sa Makedonijom, mogli su likvidirati, ali dobro, po prikazanim facama, nije im falilo batina.

Razlog zasto je nesrazmerno mali broj Amera stradao, jeste sto se vodio takav tip rata - na distancu, ili ti iz Jadranskog mora i sa pristojne visine. Kada bi leteli sa posadom, to je iskljucivo bilo iznad domasaja srpske PA (otud toliko kolateralnih gresaka), a one bespilotne letilice koje su letele nisko, uglavnom su bile obarane. Da se Amer upustio u invaziju ginuli bi oni ginuli, i to mnogo vise nego u Iraku.

Cilj NATO je bio da unisti Srpsku Armiju i njene vojne potencijale, poslednji bastion jugoistocne Evrope zasnovan na odbrani od nuklearnog rata, prosto zato da bi nam posle prodavali svoj koncept i ratnu tehniku (em uzmu novac, em ti uvale relativno zastarelu tehniku).

Slazem se, uporedni cilj je bio i povlacenje SA iz Pokrajine. Sprecili su jedan genocid, dali zeleno svetlo drugom.

a sve ste...
26-03-2004, 11:51
...to mogli zaobici. Sta vam treba stalno dokazivati neku "hrabrost" ili ne znam sta? Kad ste dosli tako daleko da su vam Ameri postavili ultimatum...(da ste bili pametni tako daleko ne bi nikad doslo).

Ma cijelu YU krizu ste sjebali bez veze...najveci ste gubitnici, a to zato sta ste uzahureni u neke srednjevjekovne mitove, ratnicke herojske bajke... megalomanije itd, itd... zato rezonirate pogresno i u neskladu sa vremenom i realnoscu...

fra Jozo
26-03-2004, 15:01
Kosovo je Albansko!
Vaistinu,Albansko! :))