PDA

Pogledaj cijelu verziju : Latinica- smrt na cesti



Die Gaste
22-03-2004, 22:30
Jeste gledali emisiju?meni je bilo loše kad sam vidio sve ono! :(
Ali ljute me neke stvari,kao ono sa onim iz makarske...
A o Kreteleniću da ne pričam.Nedo mu bog da se pojavi u Istri i da ga sretnem.. mamu da mu j...
Koji je to idiot. :smile09:

Biciklist
22-03-2004, 22:36
e kaj je bilo to s kataleničem ja se baš ukljućio kad je šebalj govorio katalenić ovo ono....

koji je sad qurac rekao<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

širokobriježanin
22-03-2004, 22:37
Ja sam se isto malo kasnije uključio, šta je bilo? A iskreno se nadam da su svi gledali dotičnu emisiju...

Megane_SB
22-03-2004, 22:41
Pregledaje temu o doticnom ...

INTERCoooLER
22-03-2004, 22:51
Ma emisija je stvarno bila super, svaka cast Latinu! :smile13:
A o Katelenicu.....da ne povjerujes....neka ×××××ca ga dosla braniti mora da ju je karao :o ....i jos veli kako on nije kriv ni za jednu saobracajku sto je napravio, i da za vrijeme nezgode (ni jedne od neznam koliko ih je imao) nije vozio brze od 30-40km/h :smile12: :smile17: Ma pricala je jos svasta ali bljuvotine neke ×××××ca rulja ju je izvizdala i izhajkala cak ju je i Latin u par navrata izsprdao.
Ostali dogadaji koji su prikazani .....strahota Bozija.
Ono s onim kretenom u Z3 sto je ubio one dvije cure :( Pa onaj decko sto je sjeo s frendom koji nije znao voziti u neki prejebni audi TT :( djeca satrana na pjesackom i na licu mjesta mrtva :(
I na kraju onaj divljak,idiot,kreten sa calibrom sto je 120 prosao kroz crveno i ubio dvoje zarucenih u fiat unu :smile10: ljudi od fiata nis nije ostalo...cak sam pomislio ; "reko ovov dvoje nesretnika nisu bili u Unu vec su bili pjesaci" jer Una uopste nema :smile17:
Kod nas u BiH ima svasta ali kod vas u CRO.......Boze zakloni i sacuvaj! :smile11:

Biciklist
22-03-2004, 22:55
S T R A Š N O ! ! ! ! :smile09: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

širokobriježanin
22-03-2004, 22:56
Najbolje je to što svi pričaju o nekom poboljšanju sudstva i većim kaznama za idiote... To se NIKAD neće desit!!! Dovoljno ti je da imaš neku vezicu u murji i sve se da sredit... Žalosno, ali istinito... :(

Biciklist
22-03-2004, 22:59
slažem se sa širokim.
ali ono sa doživotnim oduzimanjem vozačke je gluzpost pa ovaj kod hrgovića je isto bio bez vozačke a kažu da i danas vozi a vozačke NEMA<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

širokobriježanin
22-03-2004, 23:01
Ma i da oduzmu doživotno... Kaj onda, zaustavite murja, kažeš da si ju zaboravio doma, daš im za kavicu i to je to!

Megane_SB
22-03-2004, 23:01
Zatvor (duzi) ili umobolnica, kako bi Pocket rekao ....
Neznam sta im drugo napraviti

INTERCoooLER
22-03-2004, 23:03
Da i jos su susjedi potvrdili kako i dan danas vozi auto.
Siguran sam da ga i dalje gazi. :(

širokobriježanin
22-03-2004, 23:04
Max kazna je ××××nih 5 GODINA!!! Iako nisam čuo da je itko dobio toliko "puno". Pa kad sjedneš pijan za volan i ubiješ nekog, to je ubojstvo s predumišljajem!!!

HaHaHa
22-03-2004, 23:07
Jedini problem kod većine nas je baš ono što je rekao Šebelj!
Ti kad sjedneš u auto,još ako je neki malo bolji, ma ne vjerujem da bi ga čuvao i lagano vozio. zbilja ti adrenalin poraste, još kad te netko prca odostraga dugim svijetlima, nabijanjem itd...
koliko puta sam radio takva ××××××, mislim na brzu vožnju i pretjecanja, pa kad dođem doma se pitam: "čovjeće šta sam ja to radio,gdje su mi misli bile?
Prije nekih 4mj. izletio sam u ogradu od kuće jer sam na kratkoj dionici ceste pretjecao 2 auta i kombi. čak bi se možda i izvukao iz tog ××××nog zavoja, al zadnje gume su odradile svoje, a lagana je guzica... Na svu sreću sve je prošlo ok.
Međutim, samnom je bila još jedna cura kao suvozač i sad, ja si razmišljam, kad sam poćeo kliziti na cesti(zavoj je bio u lijevo kao i ograda kuće) prešao sam na suprotnu stranu ceste i sva sreća što nitko nije tada prolazio i smatram da je to čista slučajnost, bolje reći sreća! Od onda nikad nisam prošao taj zavoj brže od 50-60km/h a niti u druge ne ulazim brzo.Skulirao sam se na neki način jer me sama pomisao na to da je netko naišao zgražava! :smile08:

Megane_SB
22-03-2004, 23:08
Je, 5 godina. Ali je i odvjetnica potvrdila veceras da sudovi vrlo rijetko dosudjuju maksimalno trajanje kazne.
Ovaj slucaj sa Jaruna... 2.5 godina, pa preinaceno u 3.5 godina.
Kroz crveno, potpuno trijezan, ubio dvoje ljudi, prepolovivsi Una.. Bogati, dijelovi od Una su na 100m kvadratnih rasprseni.
Tri odgode kazne, proslo je vec, koliko rekose, 5 godina ???
I onda ce lupiti neku vrstu zastare ili kako rekose "inzvanredni postupak zalbe" i pojeo vuk magare ....

širokobriježanin
22-03-2004, 23:10
A šta je bilo na Jarunu prije nekih 3,4 godine kad je pijana k..a vozila stotku po pješačkoj zoni i ubila dvoje ljudi?

Megane_SB
22-03-2004, 23:10
Vec je Mario to bio spominjao par puta. Mislim da se moze voziti sa gustom i brzo, tj. mogu oni koji znaju.
Po meni je manji bad Pulicevih 200 kroz tunel, nego 100 nekakvog racera wannabe sa nekim govnetom od auta. Problem nisu mehanicki sklopovi, nego mentalni.

širokobriježanin
22-03-2004, 23:12
I kao što se već pisalo po forumu, nisu problem konji ispod haube, već konj za volanom.

Megane_SB
22-03-2004, 23:17
Imamo i mi slucaj jednog bolesnika koji je pokusao naletiti na pruzni prelaz u sirem centru grada sa oko 150 km/h. Naravno, nije uspio, ali je ubio dvoje pjesaka u blizini prelaza.
Auto je bio mercedes, neznam tocno oznaku serije, stariji "taxi modeli" prije C i E klase.
Branio se izjavom da je pokusao izvrsiti samoubojstvo tako da se u nesto zapuca autom ???!!!
Umalo u sred grada, tokom dana, na jednom od najfrekventnijoj prometnici koja nema pjesacki prelaz preko pruge.
Bio je u bolnici na psihijatrijskom vjestacenju, nije sposoban za zatvor, mislim da je vec slobodan poput ptice ....<br><hr><font color="blue">Clio Sport 182.... Even more vavavooom ...</font>

širokobriježanin
22-03-2004, 23:26
Ma riječi su suvišne... :(

HaHaHa
22-03-2004, 23:30
Gle, istina je ono sa konjem za volanom!Al dovoljan je trenutak nepažnje i svašta se može dogoditi.
Jučer sam isto mogao imati sudar,al na svu sreću dobro vozim,refleksi su "ko u mrtvog zeca" :smile16: . Dolazi na semafor na nekih 100m,svijetli crveno, ja vozim nekih 40, pali se žuto,zeleno, ja ubrzam na nekih 70 i idem ravno(znači ne mjenjam smijer, imam prednost) kad ono s druge strane talijan sa golfićem prepriječi se preko puta i ravno bi u njega da u zadnji tren nisam otišao na onu traku za ravno u suprotnom smjeru, zaobišao ga i izbjegao da moja mala petardica nastrada. Opet, na svu sreću, nije nikoga bilo na toj drugoj traci.. HVALA BOGU ŠTO ME ČUVA!!

Mislim ono, nikad neznaš tko je ispred tebe,tko iza, A TKO TI DOLAZI U SUPROTNOM SMIJERU! ;)

ZEGA
23-03-2004, 04:08
Ja NIKAD u naseljenom ne vozim brzo, nikad kad vidim ljude pored ceste ne vozim brzo i usporim (navika sa bicikla da pored djece zabrenzam i usporim, zaobidjem u sirem luku kao i pored zivina ko zna, kad ti moze djete promjenit smjer zvrckasta su ako nemas sigurnosnu zonu ispadne kobno, imam neka iskustva letio sam preko glave sa bica zbog izbjegavanja djece koje je ××××× baba potjerala na cestu) a inace nisam neki spor vozac veoma rijetko vozim sporo i volim fino potegnuti, ali na ravnim preglednim dionicama bez ljudi, izvan grada...
A u gradu sve normalno, propisi, enetualno 20% akd smatram uvjete sigurnima...
Tako da mi ovi kreteni idu na K koji voze kao da su sami na cesti, da ih barem sasatavi netko sa kamionom...
ZEGA

alien5
23-03-2004, 08:04
A očete vi jednu cestovnu priču, oni koji su iz Splita je vjerovatno znaju ali šira javnost ne zna pa:
za vrime rata u Vukovarskoj ulici neki mali je sa svojim autom pretekao jednog mamlaza (šta je najgluplje nije ga ni preteka u pravom smislu jer postoje dvije trake) i zaustavio se na sljedećem semaforu. Mamlaz dolazi na semafor, otvara prozor i psuje momka, momak ga zbunjeno gleda, a mamlaz izvadi pištolj i upuca momka. Mrtav!
Malo su ga sudili, malo nisu, ali na kraju ga osude na nešto sitno, ali nije ni to odslužija jer ga je Franjo Tuđman, otac nacije i svih Hrvata (takvih) pomilovao u roku hića!!!!?
I taj mamlaz je danas jedan od najbogatijih ljudi u Splitu i dalje radi ×××××rije jer zna da mu niko ništa ne može!!!
Imamo Hrvatsku!!!

Gost svih gostiju
23-03-2004, 09:05
PA ONDA CLIO SPORT, SULE, POCKET ROCKET, S16 I OSTALI NEIMENOVANI MAMLAZI VOZE PO GRADU 140KM ILI 150 KM NA SAT I PRI TOME SE JOŠ KURČE I PRIČAJU O TOME NA FORUMU.

SRAMOTA! SRAMOTA!

E-type
23-03-2004, 09:07
Svatko od nas bi se trebao zapitati koliko puta je prekrsio pravilo cesta nije pista i kako je to moglo zavrsiti.
Sto se kazni tice, dozivotno oduzimanje kazne se mora uvesti u zakon, ako vozac i nakon toga vozi, trebaju se primjenjivati rigorozne zatvorske kazne.
Osobi kojoj se privremeno oduzme vozacka dozvola ista se ne bi trebala automatizmom vracati nakon isteka roka, vec bi trebalo uvesti dodatna psiholoska testiranja da se vidi da li je ta osobna stvarno sposobna upravljati motornim vozilom.
Takodjer kazne su preblage, trebalo bi ih povecati i uvesti kaznjavanje na osnovu primanja (sto veca primanja, vece kazne, pri tome minimalna kazna mora biti dovoljno visoka, a ne da onaj koji ima 2000 kn placa 20 kn kazne).
I na kraju mladi vozaci (do 25 godina) ne bi smjeli imati ni kapi alkohola dok upravljaju motornim vozilom.

alien5
23-03-2004, 09:28
Nemojte mi protiv Clia, vidite da se čovjek smirija, proda auto, kupija romobil, pardon skuter i lagana penzija!
:)) :smile06: :smile16:

alien5
23-03-2004, 09:31
A šta se tiče kazni, najbolje bi bilo da se omoguči da se zakoni i provode!
Oče reći da gomila debila kod nas radi na cesti ×××××rije iz čistog razloga šta znaju da ih nitko neće kaznit!
Čisti primjer: pitajte ove naše jugo ili hrvo švabe kako se ponašaju u prometu kad su u Deutchlandu a kako kad su u našoj suverenoj i neovisnoj državi!???

S16
23-03-2004, 09:44
Gostu svih gostiju, ××××ga, ja još nisan ima saobračajku niti san nikog udrija ili nedajbože ubija... :smile17: :smile12:

S16
23-03-2004, 09:45
A ova ostala trojica voze sigurnije (ok, i brzo) od vjerojatno 70% vozača na cesti, pa...

Dr. Strangelove
23-03-2004, 10:02
Ja to jučer nisam mogo gledat, jer se nakon takvih emisija osjećam ××××no loše, na××××no i sam se isekiram...

Mario Haas
23-03-2004, 10:05
Pustite vi S16 na miru. Momak samo ima brzi nick, inače je jedan miran samozatajan mladić, svaka bi ga majka za zeta htjela... kakvo divljanje 150 po gradu... možda jedino ono kad su on i MC bili na dragu kod INE...

:)) :smile06:

Eto, nisam gledao emisiju i baš mi je žao. Šteta što me nisu zvali imao bi i ja sigurno nešto za reči hah.

Ne znam da li je naglašeno, ali brzina nije uzrok svega toga nego ljudska glupost, neodgovornost, nezrelost, neprilagođenost, i sve ostalo kaj ide u taj koš. Pitanje je kakav model represije uopće može uspješno sankcionirat opasnu vožnju, koja nužno ne mora biti brza.

Da li su spomenuli slučajeve Ljubek, Kobeščak i Begović, recimo?

I, ima li reprize?<br><hr>

mc
23-03-2004, 10:12
Mene je jucer dotuklo ono dijete koje se pokusava vratiti u normalan zivot - da onako nesto imam na savijesti, ubio bi se.

Glavni problem u nasoj ××××noj zemlji je nekultura prouzrokovana nedostatkom odgoja, koji je opet posljedica iskrivljenog vrijednosnog sustava. Ljudi danas previše ganjaju karijeru i materijalna dobra, a sve manje odvajaju vremena za obitelj i odgoj djece. Mladi su razmazeni, bahati, ne postuju nikakve autoritete, tudji zivot i zdravlje, a raspolazu velikom paletom opasnih igracaka. Ako netko ne smisli nesto pametno za preodgoj takvih ljudi - bit ce nam samo gore... :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

turbo-limac
23-03-2004, 11:04
nazalost nisam vidil ono o katalincicu... no ovo s klincem u bolnici i starom ocu koji prica kak mu je kcer letila po zraku je bilo prebolno...

treba raji malo šoka na televiziji... ako se jedan počne pametnije vozit onda vrijedi.
Nazalost, kako je vec vis puta receno, problem je u prebahatim pojedincima koji nikad nisu kaznjeni za pocinjeno, vecina kojih osim vozackih nepodopstina ima jos putra na glavi.... :smile18: :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Kas
23-03-2004, 11:17
Ono dvoje u Unu, znam ponešto posredno o njima, život njhove obitelji se totalno promjenio. Nema riječi kojima bi se opisalo. :( :( :(

mc
23-03-2004, 11:22
Kad to (normalan) covjek vidi, pita se da li je mojih pola sata adrenalinskog izivljavanja vrijedno nekoliko unistenih zivota? :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
23-03-2004, 12:02
Bil sam tamo u blizini kad je tip prepolovil Una s Calibrom... vrlo grdi prizor.
<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Mario Haas
23-03-2004, 13:23
A ja sam bio na sprovodu dečka kojeg je ubio pijani Matija Ljubek mlađi, projurivši kroz crveno.

:(

Bmw Touring
23-03-2004, 13:50
Mogli su i spomenit onaj slucaj kad je u Splitu kreten s motorom pokupio na mrtvo curicu ispred skole u pjesackoj zoni.Jos je i najzalosnije od toga sto je otac od male sve to vidio jer je dovodio drugu kcerku u skolu :( :( :(

POLOVNJAČA
23-03-2004, 14:05
gle , evo sad sam iz grada stigla , pa ljudi , ne možeš virovat , sigurno 15 sudara sam pribrojala ... je , kiša pa ljudi imaju loše gume , ili prokližu na skliskom asfaltu , O.K. , mislim ,nije ALI ...

moj stari je radio na Prometnom poligonu ( mlađa generacija i ne zna što je to ) , i uvik je govorio da moram pazit na neke stvari

- da ti je auto uvik ispravno
-oznake opasnosti na cesti OBAVEZNO POŠTIVAT
- NIKAD , AMA BAŠ NIKAD NE PRETICAT U NEPREGLEDNIM OKUKAMA( i sa druge strane ti nailazi RABA ...)
-računaj da je onaj drugi i pijan i lud i brži od tebe
- di su oznake DJECA NA PUTU smanji na 20km/h
- a kad možeš stisni ga do kraja

nekome će možda ovo sve skupa izgledat bezveze , ali ako se tako ponašaju svi , ne bi tribalo bit problema . Iman troje dice koju navikavam na vožnju , razgovaramo o znakovima , semaforima , o svemu ...
kultura u prometu i obrazovanje nam je katastrofično , a zakoni jadni da jadniji ne mogu ni biti . Zato i jest stanje kakvo je

:( <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

POLOVNJAČA
23-03-2004, 14:06
oooo , dobro si stiga Bmw !!!
pozdrav :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

Bmw Touring
23-03-2004, 14:08
Te ceste u Splitu kad padne kisa su strava.Da imas najbolje gume isto ti je.

Bmw Touring
23-03-2004, 14:08
Pozdrav Pole :smile20:
Slike cu ti poslat cim ih stavim na komp.

POLOVNJAČA
23-03-2004, 14:10
O.K. , Jedva čekam . :smile20: <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

Bmw Touring
23-03-2004, 14:13
i nemoj brzo po kisi :) <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

Black Knight_
23-03-2004, 14:16
Trebalo bi uvest kontrolu kvalitete guma. :)

Dakle, srot gume se ne smiju uvoziti niti staviti na auto prema zakonu. Gume moraju proci homologaciju i tu treba bit strog. Ako nemas para za good year eagle f1 onda ti nemas sta trazit na cesti. Ako imas manje para odi kupi proxice, al bogami na neakvim klebericama ili sugavim michelinkama se ne bus vozio.

Zatim zaustavljat aute i provjeravat profil gume. Ripna plica od 4mm - policajac uzima noz i na licu mjesta busi gumu a ti dalje pjeske :)

Time bi se smanjio broj vozaca na cesti, broj krami na cesti(nece niko stavljat goodyear f1 na peglu) i povecala sigurnost. Tvornice guma bi se time prisilile radit kvalitetnije proizvode ukoliko ih misle prodavat. I tim zakonom bi takodjer smanjio cijenu obaveznog osiguranja posto auti bi morali imati vrlo dobre gume trebalo bi biti manje nesreca.

Isto vrijedi i za kocnice. Bubnjevi iza? e to ne bus vozio po hrvatskim cestama.

Napravit jednu svjesnu diskriminaciju prozivodjaca guma, kocnica, automobila i svega zivoga na osnovu perfomansi.

E kad se to sredi onda mozemo povecat i ogranicenja i smanjit cijene osiguranja itd...

Koko
23-03-2004, 14:29
Daj bleki naj pretjerivat. Bubnjevi straga? A bubnjevi straga i zaustavni put od 39 metara?

turbo-limac
23-03-2004, 14:39
MH nemoj me ni podsjecat na to.... :(

mc
23-03-2004, 15:07
Black, ako ono sto si napisao nije zajebancija - ne znam sto bi ti rekao... :smile08:

BMW, Pole, asfalt vam je stvarno los u Splitu - ja sam taj dan jedno pet puta potpisivao gume po njemu... :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

skywalker_unlog
23-03-2004, 15:39
predaleko je otislo da bi se vise ista moglo uraditi. Cura i ja smo ovu subotu tri puta skoro poginuli na Staroj karlovackoj zbog idiota.
Mislim da je svakome tko tjedan dana vozi zagrebom shvaca da je sve to prevec uzelo maha.
Je, pesimist sam po tom pitanju.
Nije u pitanju samo jadna vozacka kultura, vec kultura opcenito.
Konzerva kakav jesam, uvel bih drakonske mjere. Onako, cvrsta ruka pa da vidimo tko ziv, a tko mrtav.
I onda se ne bi dogadjale ovakve stvari.
Sjetite se samo jedne britanske premijerke iz 80-ih i sto je napravila na nogometnim stadionima.

Koko
23-03-2004, 15:55
Uvijek je bilo pihdarija ali nakon onog debos filma F&F sve je otišlo predaleko. Baš smo na sjednici SZ-a u petak svjedočili vozikanju nekih nedohebanih i prepjanih klinaca na haubi i sličnim ×××××ךtinama. Neki dečki su zaključili kako ih je strah izlazit vikendom da ih netko ne pobere. Moram i ja priznat to je jednostavno previše...<br><hr>

mc
23-03-2004, 16:16
Ja isto vikendom navecer samo gledam di bude me tko pokupio. Kocim pred krizanjima cak i kada mi je zeleno da provjerim da li mi dolijece kakav kamikaza s boka i sl. :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Hondo
23-03-2004, 16:21
Je, situacija na cestama nam je katastrofalna, al ono kaj mene najviše smeta je ponašanje drage nam policije.
Iako je ono izrugivanje iz policije u Američkim filmovima već stereotip, nažalost mislim da u njemu ima i puno istine. Ljudi koji rade taj posao kao da 'pokretene' (svaka sličnost sa odreženom pjesmom sasvim je slučajna) kad obuku uniformu. Nažalost, njihovo djelovanje nije ni preventivno ni odgojno, već samo i isključivo represivno u smislu uzimanja novaca odn. bezuvjetnog naplačivanja kazne odn. uzimanja mita. U to se uvjeravam svako malo, a vrhunac je bio prošli tjedan kad sam išao u videoteku vratiti film. Videoteka se nalazi u jednoj sporednoj, malo prometnoj ulici u centru grada i svi korisnici kad dolaze do nje, aute parkiraju uz rub ceste pred samim ulazomu lokal i nerjetko ih ostavljaju upaljene jer ih je glupo gasiti za tih 30 sekundi. Taj put sam ga i ja ostavio u leru sa upaljenim pozicijama i desnim žmigavcom i u videoteci se zadržao kojih 20-30 sec. Kad sam izašao, našao sam policajca kako mi piše kaznu u iznosu od 150kn jer sam ostavio upaljen auto bez nadzora.
Istina, kriv sam, no tu radnju svakodnevno radi hrpa mojih sugrađana na tom istom mjestu već godinama (skupa samnom) i nikad se ni jedan policajac nije ni okrenuo na aute. Zna se zašto tamo stojim i gdje sam i ako mu je već smetao auto, mogao je napraviti dva koraka i upozoriti me da se maknem, ali ne - piše se kazna.
Zbog takvih i sličnih postupaka dragih nam policajaca, nitko nikad ih neće voljeti ni poštivati, niti vjerovati u sigurnost prometa kad ju takvi sprovode. Sorry zbog duge litanije, no poludio sam gledajući sinoćnju emisiju kad sam se sjetio za što on meni uzima novce, a na cestama divljaju kreteni.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

_Stevo
23-03-2004, 17:06
Bleki, daj se ostavi droga. Pa o×××××vio si ko Žorž Buš ;)
Hondo imaš praf :( <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>

POLOVNJAČA
23-03-2004, 17:17
je , Hondo , to je sve tako i što je najžalosnije , ne žele ništa mjenjati , jer im ovakvo stanje paše .
Jedno je kad odrastao i zreo čovjek sjedne za volan , i još ima iskustva , a ne neki klinjo koji uzme tatin auto ( Makarska prije dvi godine ) , pa ubije nekog i dobije uvjetnu , javljanje sucu telefonom iz NEDOĐIJE ), fuj !!!
Zaustavljaju i mene , u stvari teroriziraju me kad god ukrivo parkiram , ili sam učinila prekoračenje po zaobilaznicama , ajde , neka im , ne žalim se , rade svoj posa , ali jedno je to , a sasvim drugo kad netko strada i zbog toga ne odgovara . Sve se izokrenulo naopačke , žalosno !<br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

Black Knight_
23-03-2004, 17:45
Zajebavam se ja, al ima u tome malo istine.

Zasto se kod nas voze krame kojima uopce ne rade kocnice na celavim gumama koje ce svaki cas puknuti, neispravni ovjesi itd. Tehnicki nam je smijurija tak i tak. Ja proso tehnicki a uopce mi ne radi rucna... A nisam ni potplatio... Ako das 100 kuna mozes poregistrirat skejtboard...

To sve treba ne samo kaznjavat, nego zaplijenit te krame i prodat ih u banglades i tako jos novaca drzavi zaradit na kretenima.

Pocket Rocket Turbo
23-03-2004, 17:48
Black Knight,

ja prošao:

NE RADI RUČNA, NEMA TRUBE...itd.

PAZI OVO:

ZNAM LJUDE KOJI SU PROLAZILI RECIMO SA R5 GTT-om, A IMALI VOLVO 480 TURBO MOTOR U NJEMU!!!
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
DIGNEŠ HAUBU, A NA POKLOPCU GLAVE PIŠE "Volvo Turbo Intercooler"!
:smile16: :smile16: :smile16:

Bmw Touring
23-03-2004, 17:58
BMW, Pole, asfalt vam je stvarno los u Splitu - ja sam taj dan jedno pet puta potpisivao gume po njemu...





Tocno mc.Ja sam imao na Bmw-u nove zimske pirelijeve gume al nista to ne pomaze.Pogotovo kad padne kisa.Samo cekam kad ce me neko spucat.Sreca da nije

Black Knight_
23-03-2004, 17:58
Pa i moja kalibra turbo je bila poregana kao kalibra 2.0 8v pa sam proso tehnicki.

××××te, dignes haubu ispod ti na plastici pise velikim slovima TURBO. na glavi plastika na kojoj pise 16V. na volanu pise turbo, na upravljackoj ploci pise 2.0 16V turbo. turbina se vidi kad dignes haubu ono bode oci.. ekotest-glava boli...

i nist... niko da bi rijec reko..

a znam i za lika koji ima V6 kalibru reganu kao 2.0 pa ni on nema problema...

Pocket Rocket Turbo
23-03-2004, 17:59
:smile06: :smile06: :smile06:
××××te, koja smo mi banana država!!!
LEGENDARNO...
E da mi je petardu na Campusa regat, a?
:smile12:

Cezy
23-03-2004, 18:19
Ovo je jako ozbiljna tema,i iskreno receno ne vidim nikakvo poboljsanje u buducnosti.Nedavno sam gledao reportazu na njemackoj televiziji di su rekli,da je svaki 8 auto u njemackoj tehnicki u losem stanju.Pazite u njemackoj,onda znate kakva je situacija kod nas.

BTW Cezy je absolvirao Trening sigurne voznje kod ÖAMTC-a. :smile07:

Mario Haas
23-03-2004, 19:45
Ha, pazite ovo. Nakon emisije jučer sjetila se i policija:

ZAGREB - U prva dva mjeseca ove godine na zagrebačkim cestama poginulo je 12 osoba, odnosno osam posto više, a ozlijeđeno je 825 ili 24 posto više nego u istom razdoblju lani, podaci su policije koja je zbog tih crnih brojki odlučila od utorka na ulice poslati posebnu skupinu policajaca koja će, među ostalim, kontrolirati promet u civilu i u vozilima bez policijskih obilježja.

Posebna grupa policajaca biti će opremljena uređajima kojima će pojačano nadzirati, prije svega, brzu vožnju, a koristit će svu raspoloživu opremu i tehniku, rečeno je na konferenciji za novinare zagrebačke policije.

Nije rečeno koliko policajaca će biti u toj grupi, koja će promet nadzirati svakoga dana, a posebno vikendima.

U skupini će biti i motociklisti, koji će biti zaduženi za hvatanje vozača koji pokušaju pobjeći s mjesta nesreće.

Posebna pažnja posvetit će se mladim vozačima koji se ističu kao rizična skupina u prometu zbog, kako kažu u policiji, nerijetko bahatog ponašanja za upravljačem, željom za dokazivanjem i vožnjom pod utjecajem alkohola bez korištenja sigurnosnog pojasa i zaštitne kacige.

Mario Haas
23-03-2004, 19:48
Inače, ovaj petak sam se na cesti doslovno osjećao kao na vjetrometini. :o

_Stevo
23-03-2004, 21:35
×××× policiju...Oni će zaustavljat ljude vikendom navečer...hahaha
Kod mene u selu se točno zna di je murja i kad u koje vrijeme. Od 19-20h su u jednom bircu u centru, lijepo sparkirana dva službena vozila ispred. Dečki unutra runde potežu. Kad se to zatvori odu u jedan narodnjačko-jugobalkanski nazovi-disko u kojem nastavljaju piti. A ironija je u tome kaj su im u tom disku prijetili izbacivači da će ih ubiti :smile13: :smile12:

I onda će oni nekog zaustavljati zbog vožnje pod utjecajem alkohola a oni kad bi puhali bi svi izgubili vozačke.
BTW od frenda stari je polismen pa mi veli kak su stalno nacvrcani :smile17: <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>

T-IE
23-03-2004, 22:14
Šta se tiče Latinice....

Ja volim brzu vožnju i divljanje s autom, ali jedino čega se stvarno bojim i molim boga da mi se nikad ne dogodi je to da ta moja vožnja ne uzrokuje nečiju smrt ili teško ranjavanje, jer mislim da nema težeg nego živjet s činjenicom da si svojom nepromišljenom glupošću ugasio nečiji život ili ga spremio doživotno u invalidska kolica...

HaHaHa
23-03-2004, 23:11
A svaka riječ je suvišna kada je policija u pitanju. :smile13:
Zbilja većina njih poblesavi kad na sebe stavi uniformu.
Ovu subotu vozio sam frenda doma i vraćam se nazad u jedan kafić,kad ono murja.
Ok,zaustave oni mene,sve po protokolu.Pita hoćete puhat...ja da. Pušem.Sve ok.Nema alkohola. Kad ono,pošto na vozačkoj imam sliku sa naočalama,a u trenu zaustavljanja ih nisam imao lik mi želi pisat kaznu od 100kn. Ja njemu,pa dajte frednu sam ih dao da ih prebriše jer ne volim da su mi zapackane,a on ne ne dobit ćete kaznu.
S jedne strane ima pravo,ali opet,kakav je to prekršaj....?
Još mu kažem da vidim,da mi se vid popravio jer je bio -0.5,a i taj pregled za vozačku je bio prije 3god,ali on ništa.
MISLIM ONO,DA IMA MALO LJUDSKOSTI...ALI NE PAPČINA KO I VEČINA DRUGIH.SAMO DA UZMU LOVU OD TEBE. :smile09: :smile08:

Konkordsky
24-03-2004, 07:40
Tema odlična i sa dobrim primjerima.
Koliko pratim takve stvari najčešče poginu vozači u skupim i jakim autima(Herjavec,Pitlović itd).
Najčešće je riječ o čeonom sudaru sa jačime od sebe(kamion,bus).
Najžalosnije je kada stradaju nevine žrtve iz suprotnog smjera koje su slabije od počinitelja(izazivača).
Rat je odavno završio,a sve probleme i frustracije preneseni su na cestu.Ceste su također loše ili slabe signalizacije.
Policija radi ali je nema tamo gdje treba.Pretežno mjere brzinu,a ostalo ni ne pokušavaju. :))

sky_unlog
24-03-2004, 08:48
policija. Hah. Ta ista policija snima na Slavonskoj usred tjedna u 16.30. Pa dajte, prosim lepo, kaj to nije suludo smijesno ?
Dakle, oni se na×××× i snimaju kad se nitko nemre voziti brze od bake kaj cugla speceraj s placa.
Vikendom ih pak nema nigdje, pa taman ih zvao u vukao za rukav.
Svaki dan, dakle, od ponedjeljka do nedjelje, prelazim relaciju od Spanskog do Savice po nasim vrlim zg "avenijama" i uredno pratim jel se kaj promijenilo. Nije. Naravno.
I uopce, jadno je to da tam neka Latinica eventualno malo probudi murju iz debelog zimskog sna. I ljetnog, i proljetnog i jesenjeg. Drmaju oni runde. Inace, i od onih famoznih "kvartovskih" pozornika nema nista. Barem u Spanskom, i sudeci po onome kak se ljudi voze po naselju.

E-type
24-03-2004, 09:16
T-IE, prestani divljati pa se nećeš bojati.

Konkordsky
24-03-2004, 09:48
Nikad neznaš gdje policija snima.
Neki put su skriveni ali večinom znam gdje stoje.
Npr.Horvaćanska zapad ili istok između Vrbana i Prečkog;prije rotora na samoj autobusnoj stanici za grad;Nova Branimirova istok nakon semafora preko puta DTR,Slavonska zapad nakon Velesajma,Ljubljanska zapad prije semafora Nehajska,Maksimirska kod stadiona ili preko puta Kraša,Miramarska skretanje prije Inine pumpe,križanje Palmotićeva Đorđićeva kada lijeva traka produži ravno a ima obavezno skretanje;zadnji dobar primjer
je Miramarska-Vodnikova kada vozila skreću u Miramarsku a obavezan je smjer(policijsko vozilo stoji na tram stanici i radio vezom javlja onoj dvojici preko puta Inine pumpe za prekršaj.

sky_unlog
24-03-2004, 10:14
Konkord, poanta mog prethodnog posta je slijedeca: murije je iovako premalo na cesti, pa je po mom skromnom sudu sasvim blesavo "trositi" ljudstvo i opremu tamo gdje je to evidentno nepotrebno.
Analogija s kontrolorom leta, primjerice, bila bi kad bi u Tiskovom kiosku na Trgu zaposlili kontrolora leta kako bi regulirao zracni promet helikoptera iz Frankopanske i Mesnicku.

E-type
24-03-2004, 10:27
Nepotrebno za proracun ili sigurnost na cesti ?

sky_unlog
24-03-2004, 10:41
E-type, ocito se nikad nisi vozio Slavonskom Avenijom u Zagrebu za vrijeme najvece spice.
Dakle, da ponovim. Debilno je, i pri tome ostajem, puknut ekipu da mjeri ljudima koliko se brzo voze kad se fizicki NE MOZE voziti brze NIKADA U TO DOBA NA TOJ RELACIJI.
S druge pak strane, petkom i vikendom navecer muriju se nemre naci nigdje na potezu Slavonska-Ljubljanska Avenija.

To kaj se sve dopusta debilima da rade po cestama je prokleta sramota i za drustvo i za drzavu kao instituciju.

sky_unlog
24-03-2004, 10:44
Dec it.
EOF.

E-type
24-03-2004, 10:46
Vozim se svaki dan i obicno stoje na kraju one ceste sa kojom se sa Savske ubacuje na Slavonsku i uvijek kraj njih stoji neka zrtva koja si je dala malo oduska.

Konkordsky
24-03-2004, 12:31
Pa jasno da policajaca nema kada su ih umirovili ili otpustili jer ih ima previše.Tu su i prekovremeni i razne zamjene.Trebaju se bolje organizirati.
-Signalizacija na cesti je loša ili su ograničenja kriva.
Slušao sam nedavno kako su jednog s kamionom zaustavili na Slavonskoj kod zelene tržnice jer je vozio lijevom stranom 80km/h.To je zbilja bezveze jer je cesta sa dvije trake i ograničenjem 80km/h pa možete voziti u kojoj želite.

zonta
24-03-2004, 12:40
Ja svejedno mislim da se vozi najsigurnije u zadnjih 10 godina

Black Knight_
24-03-2004, 13:25
Ja ne bi jos policije i kontroli...

Evo neki dan sam popusio 3 kaznena boda + 610 kuna... vozio sam se 88 po onoj cesti iznad doma sportova ona paralelna s jukicevom samo u suprotnom smjeru i s druge strane pruge. dakle ta cesta je jednosmjerna i ima dvije trake do pola svoje duzine i nema nikojeg kurca sa strane, s jedne strane zid, s druge trava, nikog tu nema. ja sam neki smrdljivi kombi iso prestic po lijevoj, iz fore sam razvuko drugu po lijevoj traci i zaobiso ga, prebacio u trecu brzinu i nastavio dalje lagano usporavajuci. ja i taj kombi smo bili jedini na cesti.. i 100-200 metara dalje, prije neg kaj lijeva traka skrece lijevo a desna produzuje ravno me zaustavi murija i kao ja vozio 88km/h ...

pa dobro, jesam, al kog sam ja ugrozio, ta cesta je jednosmjerna s dvije trake i nema niceg oko nje i ocito se vidjelo da sam samo razvuko drugu i prebacio u trecu i nastavio dalje lagano usporavajuci. nije fakat bilo nikakvo ganjanje, samo sam razvuko drugu na maltene praznoj cesti...
i to cesto radim kad mi je lijepo prazna cesta i ne bi zelio da dobivam jos kazni za takve gluposti kojima nikog ne ugrozavam...

Black Knight_
24-03-2004, 13:29
ono sto je najgore jest da oni uvijek mjere brzinu na takvim mjestima. dakle recimo prilaz ljubljanskom prema gradu tamo kod king krosa u 3 ujutro ja vozio 144 u kalibri, tek sam dobio auto pa sam se malo djirao bio, nema niceg tamo prije prvog semafora, niceg nema, zive duse, auta nije bilo a oni tamo mjere brzinu... mislim da to nema nikakvog smisla.

dok s druge strane mozes se po gradu, recimo po zelenim valovima, marticevoj i slicnim ulicama vozit 200 i nikad te nece niko zaustavit. mozes prolazit kroz crvena svjetla.. jer jednostavno tamo ne mogu ni zaustavljat ni mjerit brzinu i boli ih ××××× za to...

dakle njihova je specijalnost hvatanje ljudi koji se voze brze na neakvim cestama di su nerealna ogranicenja i mali sigurnosni rizici jer u pravilu se na takvim cestama lako mjeri brzina. u biti na taj nacin samo skupljaju novce i kazne da ispadne kao da su nesto radili a to uopce ne pomaze sigurnosti u prometu vec samo povecava mrznju prema njima.

ja vjerovatno jos uvijek spadam u rizicnu skupinu, i kad se normalno vozim bez ikakve namjere ganjanja i icega krsim skoro sva ogranicenja jer jednstavno idem brze od drugih. dakle nisu to nikakvi slalom, drzim velik razmak, usporim kad je upitna situacija, nikad naglo ne kocim, nista, jednostavno idem brze kad je praznija cesta... i ne zelim kupit kazne zbog toga.
nisam nikad nikog slupo niti je uopce neko ikad morao mene izbjegavat ili nesto. i nikad se nitko nije uspio ni u mene zabit osim neke zene koja se zabila u moj parkirani auto, heh.

Black Knight_
24-03-2004, 13:38
istina, cesto vidim ×××××× i cesto se pokusaju prestrojit u mene, moram cesto izbjegavat razne ×××××× ali eto uspjesno ih izbjegavam 3 godine uz to sto se vozim u prosjeku brze od ostalih... i u prosjeku provedem 2 sata dnevno na cesti u gradu...

e da, jos sam se sjetio specijalnosti nase policije. krizanje heinzelove i vukovarske. iz smjera kvatrica kad ides semafor za ravno dosta kratko traje, kad ljudi idu s posla obicno je guzva na tom semaforu, svi idu prema ljubljanskoj/slavnoskoj i posto je vrlo kratak semafor uvijek neko prodje na zuto/crveno il nest. a oni uvijek oko 16-17 sati kad ljudi idu s posla zaustavljaju tamo onoga ko prodje zadnji na semaforu i jebu ga da je proso kroz crveno...

mislim mozda eto treba kaznjavat i te koji prolaze na zuto/crveno tak kad je guzva al oni fakat ne ugrozavaju ni blizu sigurnost jer nece njih niko pokupit, svi u koloni prolaze, nece se niko zabit u njih. al recimo redovito vidim ×××××× koji prodje preko zelenog vala iz neke sporedne kroz cisto crveno 120 na sat na blef... vidio sam dosta katastrofalnih nesreca tamo kod HNK i po noci uvijek s oprezom idem tamo u krajnjoj traci od prilazecih sporednih, pogotovo tamo iz smjera modelsa za svaki slucaj ako opet neka ×××××× odluci na blef uletavat...

Mario Haas
24-03-2004, 14:35
Sigurnost na cesti je vječna i neiscrpna tema.
Čitam tvoje postove Bleki, i ako si ti onaj isti Bleki koji je razbio Calibru kod dječje bolnice u Klaićevoj vozeći se u vrijeme popodnevne špice 120+, a vjerujem da si to ti, onda si prijatelju moj zreo za dulje promatranje. To ne da je rizično nego je idiotski, i ja ti to otvoreno kažem, premda se s dijelom tvojih postova bezrezervno slažem.
Grad, a pogotovo centar grada nije mjesto za ganjanje i točka, i točka, i točka. Vožnja gradom traži puno strpljenja, maksimalan respekt i oprez, a uz sve to i konjske živce, pogotovo u vrijeme dnevnih gužvi, i to je mjesto za toleranciju i fer poteze a ne nervozu i utrkivanje i dokazivanje što-ja-znam-čega. Svi se s time MORAJU pomiriti, pa i silom ako treba.

A što se policije tiče, oni su uspjeli postići i dostići "popularnost" nekadašnjih milicajaca. Jadno.

:(

Konkordsky
24-03-2004, 15:25
Haas ostavi milicajce na miru.To je bio strah i trepet.Jednom sam išao početkom 80-tih po Ljubljanskoj.Kod Rudeša bila šikara i aparat,a 100metara dalje auto.Zaustavlja me milicijac,a ja jedva zaustavljam Z-101 jer su me kočnice zezale.Da mi uplatnicu i kaže:"Za brzu gradsku vožnju 100din." -Ja platim i odem sretan što nije kontrolirao kočnicu.
Nije bilo ni natezanje hoćeš plati,dogovoriti ćemo se.....
---Jednom sam putovao na jug pa me zaustavi milicajac.Brza vožnja,neradi svjetlo.Bio sam siguran da će me oderati,a kad ono "kako ste zemljače,kuda putujete,dajte sredito to svijetlo i nemojte žuriti".....

Mario Haas
24-03-2004, 15:32
Htio sam reći da su ovi danas jednako tako "omiljeni" kao oni nekad.

MUP
24-03-2004, 15:40
dečki......VOZITE BRZO !!!

:smile18: :smile18: :smile18:

Black Knight_
24-03-2004, 15:45
Mozda i trebam na promatranje.

Da se prisjetimo vec prozvakane teme na svim zivim forumima, umjesto da zguzim auto koji je stajao ispred mene sa 60kmh sam pronasao zidic izmedju parkiranih auti s lijeve strane i strucno se zabio u njega. S desne strane je bila sporo kretajuca gusta kolona auti pa tamo nisam mogo skrenut bez da nekom razbijem auto.

Ista bi stvar bila da je neko glupo dijete istrcalo medju sve te aute, ja bi pobrao zidic umjesto djeteta i to je to.

Uvijek si ostavim neki "izlaz" pa makar to bio i zidic gdje mogu slupat auto i zaustavit se u mjestu da nekog ne ozljedim i slupam mu auto. Upravo zato se i vozim u pravilu brzinama bitno ispod 150 jer pri toj brzini ako se zabijem negdje cu poginut. Ako nemam neki safety izlaz onda se vozim oprezno i normalno...

Uglavnom nemam neke griznje savjesti zbog toga, jedino mi je grozno sto sam slupo tad auto, to mi je kazna, vrlo velika posto sam u nastavku jos dalje osim popravka spusio jedno 2-3 soma eura. Otad polako klaicevom. Al dok god imam refleks izbjegavanja pa makar i po cijenu unistavanja svog auta cu se vozit kako zelim bez neke griznje savjesti.

I sto je je, nisam jos nikom slupo auto niti je itko uspio meni slupat auto osim kako sam rekao zena na parkingu se zabila u moj parkirani auto, to se nemre izbjec...

Cezy
24-03-2004, 15:52
Sa 120kmh nemas kaj trazit u gradu.

Mario Haas
24-03-2004, 16:00
Bleki ti si napravio najbolje kaj si mogao u toj situaciji, to je svima jasno i nije sporno. Ali nije u tome stvar, nego kako si se i zašto uopće u nju doveo.
Ajde, reci ti nama što ti je bilo da ideš stisnut auto, baš tamo i baš tada.
Ali iskreno. Zanima me tvoj psihološki sklop koji ti je rekao: "Bleki, nema veze kaj su tu tri srednje škole i tri fakulteta i školsko igralište i dječja bolnica i gužva je u pič-mač jer ljudi na××××ni idu s posla, ovo je pravo mjesto da nagaziš svog Opela" ?


:smile12:

Black Knight_
24-03-2004, 16:02
Prijavite me policiji ako hocete ali nemojte mi samo tu glumit moraliste koji "zaziru" od brze voznje. Uopce to ne zelim vise slusat. Na newsima ih je pun ××××× i samo neakve prodike drze i sad i ovdje. Kao prvo niste bili tamo, kao drugo gotovo sigurno ste i vi vozili 120 po gradu barem jednom. I pogotovo ne mislim slusat takve moralne prodike jer skoro svi ste skrivili barem jednu nesrecu a ja sa svojom "divljackom voznjom" nisam nijednu. Zato mi se skinite s k...

EOD sto se toga tice.

Mario Haas
24-03-2004, 16:07
Gle Bleki, nisam ti ja dežurni moralista niti cinker. I ja se volim voziti brzo. Samo me zanimalo kaj si mislio baš tada, baš u tom trenutku, na tom mjestu gdje si stisnuo gas.

Mogu ti reć da sam očekivao sličan odgovor. NHF, nisi mislio niš. U tome i je stvar.<br><hr>

Black Knight_
24-03-2004, 16:11
Nisam vidio haasovo pitanje..

Znas sta me nagnalo? Evo otprilike ovako: Vozim se zelenim valom od pocetka do HNK jedno 45 minuta i sve si mislim da je negdje neakva nesreca i dodjem do frankopanske i gle cuda, NEMA NIKAKVE NESRECE! Nego se jednostavno toliki gro debila toliko sporo vuce kroz to raskrsce da sam ja pokupio sva crvena na zelenom valu po nekoliko puta. I na ulazu u klaicevu mi se oslobodilo 200injak metara u lijevoj traci jer svi skrecu lijevo, ja sam bio u srednjoj i po plinu izmedju dva auta(jedan skrece lijevo drugi ispred mene) uletim u taj prostor. I bas sam proletio na milimetar izmedju te dvije sporohodne ××××××. I bas sam htio osupnuti sve prisutne vozace svojim ponasanjem. Htio sam da se zgroze, na neki nacin sam ih tako sve htio poslat u ××××× materinu jer se vuku ko sline, evo sad sam se nazivciro kad se sjetim. A mozda neko od njih i skuzi da je glup i malo ubrza tempo.

Eto to mi je tad prolazilo kroz glavu.

Al na kraju sam samo ispao ×××××× jer su me svi ti vozaci vidjeli kako sam se zabio.

Uglavnom, ja ne volim ni trubit ni nista, nikad nikom ne trubim i strpljiv sam pun ×××××, al kad mi prekipi onda je brate skripa guma na sveopce zgrazanje svih prisutnih ×××××× kojima svima odreda treba uzet vozacku tako da ja mogu proc ××××ni zeleni val u jednom valu.

Jednostavno popizdim kad vidim da je guzva bez ikakvog ocitog razloga, jednostavno su svi lijeni prebacivat brzine, krecu ko da su na biciklu i najvecoj brzini, prestrojavaju se tako da zaustave promet...

skywalker
24-03-2004, 16:18
:URL=http://info.astrian.net/jargon/:malo slanga:/URL:
--------------

:URL=http://www.learnthenet.com/english/index.html:pa jos malo:/URL:

Vidim ja, poceli se ljudi nabacivati nekakvim slang akronimima :))
IMHO, meni je to ziva guba jos od tamo neke '94
Jos samo da pocnemo pisati runama i sve bu ok.

Mario Haas
24-03-2004, 16:18
Evo sad su se bubnuli drito ispod mog prozora. Ženska s golfom izlazi u rikverc iz parkinga, dečko u plavom puntu je došao prebrzo, koči i baca ga na audija koji je išao u traci do...i BUM. Dobro se čulo.

Bleki, ne mislim te mrcvarit dalje. Sreća da je sve svršilo na zgužvanom limu.
No, ti si sad dotakao vrlo bitnu stvar za ovu debatu... Frustre... Jako opasna stvar, pogotovo za volanom. Što jači auto imaš to ti hladnija glava treba biti.

skywalker
24-03-2004, 16:23
evo jos jedan prastari RFC
:URL=http://www.albury.net.au/new-users/rfc1855.txt:rfc 1855:/URL:

Bilo bi dobro tak nekaj zmisliti i za sofere.

Black Knight_
24-03-2004, 16:25
Ma bilo kako bilo, da nisam imo ABS ukljucen stao bi 30 metara ispred tog auta bez ikakvog beda. Nitko mi ne vjeruje osim par ljudi koji su imali isti problem na kalibri ili pak vozili moj auto duze vremena. Uopce mi nije palo na pamet dok sam kocio da cu morat se zabit u zidic. Mislio sam normalno cu stat, ima se vremena... Sve do maltene zadnjeg trenutka nisam vjerovao da auto zbilja skoro uopce ne usporava i ne misli stat i odlucio se zabit u zidic.

Grozan je osjecaj to bio. A najvece ×××××× je ABS manifestiro taj bug u mozda jednom od 50 jacih kocenja, ovisi o podlozi i brzini. I pokusao sam to srediti ali tesko je to objasnit i pokazat nekome a jos teze da ti neko to sredi. A vadjem osiguraca od ABSa se gasi i 4x4...

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 16:27
I onda Calibra turbo ideeeeeeeeeee...
Ko sotona....
:)) :)) :))
PROVJERENO na VECTRI TURBO!!!
:smile20:

Girrari
24-03-2004, 16:39
120 nikad u životu nisam dotaknuo u gradu. 100-tku vrlo, vrlo rijetko i to na nekakvim avenijama.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 16:40
To je zaista uzorno.
:)

Black Knight_
24-03-2004, 16:56
Kad punto ni nejde 120 :P :)

Ja se vozim onom brzinom s kojom se osjecam sigurno u datoj situaciji i datom autu. Kad imas auto koji dodje od 50ak do 120 za 3-4 sekunde, malo stisnes gas i vec si tamo. Malo su druga mjerila ipak kad vozis taj auto. Evo ja sad s puntom rijetko kad idem preko 100, cak i po avenijama. Jednostavno mi punto ne ulijeva ni blizu toliku sigurnost lezanja, gripa i ostalog ko kalibra niti tako brzo dodje postize izvjesnu brzinu, a opet je prilicno brz auto.
Cak mi je s puntom bed ic preko 180ak km/h na autoputu, a calibrom sam se osjeco prilicno sigurno na 250... tak da eto razlicito je. Ja sad s ovim autom vozim zamjetno sporije ali nekako si mislim da je opet jednako sigurno ko i nesto brze u kalibri.

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 17:09
Točno to.
Petardu ne vozim u gradu nikada preko 100km/h, pa ni na Slavonskoj...

Vozim se brzo ukoliko se zezam i ganjam s nekim.I to do granice određene.

A sa Vectrom od pet ××××nih metara i tonu i pol(karikiram u odnosu na petardu) se mogu voziti 120 km/h, a ni ne osjetim.Udobna je, tiha, ništa ne trese itd...

Sve zavisi...
:) <br><hr><font color="blue">Hvala FIA-i što je dozvolila 1.5 litarske turbo motore u Formuli 1...
Zbog vas, danas volimo GTT-jce...
Monsieur RENAULT, hvala...
Moderni klasik...
Nikada ne umire, samo se obnavlja...</font>

Black Knight_
24-03-2004, 17:15
Mene ×××× em mali medjuosovinski razmak. Em je auto za moj ukus previsok u odnosu na sirinu. Em gume imaju prosjecan profil, mrzim kad osjetim gumu da se podvija u zavoju, grozan feeling. Em je najvisi auto od svih koje sam imo u smislu spustenosti. Em prednji pogon i debilan raspored tezine nakon kalibre turbo su grozni...
Jednostavno to vise nije ni blizu kalibre turbo makar je samo sekundu dvije sporiji do sto miljama je daleko od kalibre...

neke od tih stvari cu rijesit na ljeto vjerovatno, ako nis onda barem gume i felge bar da rijesim to uvijanje i malo ustabilim auto uz dodatne estetske dobitke :) al neke ce me stvari zauvijek jebat..

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 18:59
U kakvom je stanju taj tvoj GT?

Koje si kvarove prošao od kad ga imaš i koliko love te koštao...

FIATISTI, ne pomišljajte slučajno neke smicalice, :smile06: ,tipa, POCKET ide u talijanski tabor! :smile06:

:smile15: :smile15: :smile15:

Mario Haas
24-03-2004, 19:06
Znači do toga je došlo. :o

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 19:16
NIKADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:smile06:
Gali su gali!!!
:smile16:

Girrari
24-03-2004, 19:43
Tebi treba jedan V6 TB za živce.

Ide, ne kvari se, ××××no se čuje, a kaj je najvažnije Tuuuurboooo!!! vooooooom


Cuore Turbo Sportivo.

Da petka sam u Puntu... :( ali volim ja i malog :smile20: no kad dođe Principessa bit će ipak :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 19:47
Ko' bi to održavao... :o :o :o
Jedva su me od Integralke odgovorili...
:(
Ko' bi to točio...
:o :o :o :o :o :o :o :o

600
24-03-2004, 19:55
http://www.knake.info/knakezooi/_images/audi/acc1.jpg

600
24-03-2004, 19:55
http://www.knake.info/knakezooi/_images/audi/acc2.jpg

600
24-03-2004, 19:56
[IMG]http://www.knake.info/knakezooi/_images/audi/acc4.jpg[IMG]<br><hr>

600
24-03-2004, 19:56
[IMG]http://www.knake.info/knakezooi/_images/audi/acc8.jpg[IMG]

600
24-03-2004, 19:56
:( :( :(

Girrari
24-03-2004, 19:59
Whatta ××××!?


Pocket, užitak ne pita za troškova, kaj ne?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 20:01
Čuj, ima i boljih užitaka za te pare...
Odi na autoshow, pa vidi trupla uz aute...
:smile06: :smile06: :smile06:

_Stevo
24-03-2004, 20:04
Ja se po Zg-u vozim debelo prek 100 ak nema gužve. Slavonska recimo. Od prisavlja pa do križanja sa Heinzlovom(čini mi se da je to-to) sam se par puta vozil duplo više od ograničenja. I uopće nije bed. Ali nije da to radim kad ima tolko auti da nebi mogo anoreksičarku nagurat između njih.
Al najviše me nerviraju tukci kaj se u lijevoj traci voze sporije od ovih u lijevoj i onda se čude kad ih prestigneš po lijevoj. ×××××× mutave. <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
Any which way the wind may be blowing
I am going, I am going
Where streams of whiskey are flowing</font>

Girrari
24-03-2004, 20:05
×××× mi se za trupla dok imam Alfu, a malih cica bu uvek na raspolaganju.

Ja sam sretan čovek!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
24-03-2004, 20:07
I ja!
http://www.renault5gtturbo.com/pics/orange5turbo.jpg
:)) :)) :))

HaHaHa
24-03-2004, 20:48
E a jeste čuli da murja ima 1 ili 2 m3, i to za autoceste,da hvataju motoriste... :smile12:

Rossonero
24-03-2004, 22:25
I kaj mogu motoristima s M3 na autoputu? Ako je zadnja rega zavinuta (u pravilu je) onda mu moze sol na rep staviti.

Bmw Touring
24-03-2004, 22:36
neznas ti sta M3 moze ;) :))

Biciklist
24-03-2004, 22:43
pa sta vidili kawasaki na mup štandu na zv-u<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

mara1
24-03-2004, 23:14
bleki, ja se slazem sa postom na 2 str. s nasim ljudima treba strogo, zeljezna cizma. tu nama na ovim prostorima treba jedan Hitler da nas dovede u red. mi smo takav narod, takav mentalitet. istina da bi zeljezna cizma zgazila i nevine ali bolje i to nego da ginu djeca a idioti su na slobodi.

jednom je Zagar rekao da kako ce vodit drzavu netko tko nista u zivotu nije ostvario u MATERIJALNOM smisliu(prokleti novac, sve bi im psovao)kao da je to najbitnije. a onda dobijes covjeka koji vodi drzavu, Katalinicev stari, a nije u stanju odgojit svoje vlastito djete koje ubija po cesti.

mara1
24-03-2004, 23:27
pocket, nas iz razloga sto je i Bleki naveo ja ne volim male aute. u njima se ne osjecam sigurno. mali meduosovisnki razmak cini svoje. nisu to losi auti ali ja jednostavno volim nizu srednju klasu(nadam se da sam dobro napisao), npr. subaru Impreza, alfa 156 GTA, bmw 330i ili M3....tu imas i jedno i drugo, tj. od svega pomalo.

Black Knight, jel ti imas crvenu kalibru sa KR tablicama. tu kod nas na Savici ima neki tip koji me malo nervira sa tom svojom kalibrom.

Black Knight_
25-03-2004, 09:49
Ja nemam vise kalibru a KR rege sigurno nikad necu imat.

Fenomen KR regi je me uvijek fascinirao, svaki KR auto koji vidim napravi bar jednu glupost. Evo jucer sam vidio kombi KR rege cini mi se sharan, oduzeo prednost policijskom focusu na izlazu iz klaiceve. Policijski focus je dolazio sa zapadnog kolodvora i dobro je murjak moro stat na bremzu da ga ne pogodi. Ja za njima dvoje, murjak upali rotirku i zaustavi KR kombi i ljutito sam ga vidio kak ide prema vozacici. Svaki dan vidim bar jednu budalu s KR regama. Nije ni cudo jedino krapina ima jednako skupo osiguranje ko i zagreb, svi ostali gradovi imaju manje, neki bitno manje.

Black Knight_
25-03-2004, 09:54
Pocket rocket, moj GT je u losem stanju sto se tice masine(otisla jedna ili vise kompresionih karika - baca ulje na sipku) i ide uskoro na generalku, al dobio sam ga jeftino pa se nemrem pozalit.. A nekak mi je i drago kaj cu ga dat na generalku pa sam miran onda sto se tice zajebanih kvarova..
A u njega nisam puno ulago, imam ga tek pol godine.. Iso je na jedan servis malo veci cca 3000 kuna i to je to. Napravio presvlake za njega i zadnju policu, to je cca 1000 kuna...

mara1
25-03-2004, 22:13
nemam nista protiv KR rega ali kad ih vidim meni dodje zlo. ja mislim da su to najveci primitivci i seljacine na HR cestama

Bmw Touring
25-03-2004, 22:59
brzina :(
http://www.dtmpower.net/ppost2/data/500/1012933davewheel-med.jpg

HaHaHa
27-03-2004, 22:09
Ne kužim,šta je sa tim KR regama??? :smile10:
E da,danas vozim iza murje i gle čuda,dolazimo na semafore,pali se žuto,kada ono, murja po gasu i na crveno se našli nasred raskrižja.
Baš me zanima šta bi napravili nekome drugome u takvoj situaciji?? :smile09:

INTERCEPTOR
27-03-2004, 23:01
Ovo je sigurno neka Honda, ima dvostruka ramena koja nisu alfina. :) :smile06:

Hondo
28-03-2004, 02:06
Je Intcp, to je neki Civic.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

široki
28-03-2004, 11:14
Zna li itko onaj žiro račun ili broj telefona što su prikazivali na kraju emisije za onog frajera koji je prije 15 godina doživio nesreću i za njegovu majku?
Hvala