PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igra je trajala 200 godina! Game over!

Slavoljub
22-03-2004, 11:04
Igra je trajala 200 godina i sada je kraj.

Game over. Game over. Game over. Game over. Game over. Game over. Game over.

cekaj malo...
22-03-2004, 18:47
...Slavoljube. Nije jos "OVER". Ima jos malo snage...JOS MALO!!

Tacno!
22-03-2004, 23:10
Igra je trajala 200 godina, i sada je svemu kraj, jer siftari nikad kao ovoga puta nisu toliko otvorono pokazli sta zele, a to je etnicko cisto Kosovo - kosovo bez Srba. Do sad kroz istoriju su se uvek vadili na to da zive pod opresivnim rezim Srbije, no sa tim ovoga puta ne mogu da racunaju. Dakle KARTE SU OTVORENE, A MASKE PALE!

Cestitam Slavoljube!

Polako ali
22-03-2004, 23:49
sigurno, maske padaju i sa ruznih faca Zapada.

Zivim u inostranstvu, i mogu da primetim toliko drasticno prikrivanje uzroka i realnih dogadjanja posle, da je to strasno.

Prvo pominju utapanje tri siptarska decaka, potom tesko ranjavanje srpskog mladica iako je redosled dogadjaja bio obrnut, kurvinski i perfidno do bola!
Onda sve nemile poslednje dogadjaje u pokrajini imenuju kao 'etnic violence', iako kuce i crkve samo od jedne strane gore, iako se unistavanje KFOR vozila i napadi na KFOR vojnike vrse samo od jedne strane, itd. Etnic violence izmedju jedne grupe koja broji 98% i druge koja broji 2%.

Valjda je to celo ×××××× i zapadno licemerje bilo previse i za jednog stalozenog Putina, pa je rekao ono ste je realno, i poslao delegaciju i pomoc u SiCG.
E videli Evropejci sta Rusija preduzima pa brze bolje salje komandanta NATO na Kosovo, pa Solanu na Kosovu, pa ce se valjda setiti (nadam se) da je ljudski poslati i nekakvu pomoc za one koji sad cvokocu na onoj zimi, bez krova nad glavom, ko zna.

Ma Fredo...
24-03-2004, 12:02
...znas, kad je Slavo proglasio zavrsenu igru - "game over", mislio je na 200 godine srpskog sprdanja po Balkanu... spletki, ratova, ludila itd...

Sta se Siptara na Kosovu tice... pa to je sad obrnuti "genocid" ili "apartheid" - rade ISTO ono sta ste vi njima radili... neopravdano ali ... eto... sve se vraca sve se placa...

Jeste
24-03-2004, 13:21
od silnog genocida kojeg su Srbi vrsili nad Albancima, od manjine od pre jednog veka, postadose ubedljiva vecina danas!
Cudan neki genocid!!!

Ajde bre ne seri, sta ti znas, u ××××× materinu. Za sva zla samo Srbi krivi, je li tako? A svi ostali cvecke, pa i oni sto pobise one UNMIK policajce juce.

Cvecke!
24-03-2004, 14:06
Da nisu Srbi krivi i za ovo:

>>>>
MADRIDSKI SU BOMBASI OBUCAVANI U ZENIC
I PREBACENI PREKO SPLITA

Do ovakvih spoznaja navodno se došlo pri pretresu stana koji je u glavnom gradu Španjolske koristio Edin Barakat Yarkas, vjerojatni šef španjolske ćelije Al-Qa’ide, a gdje je pronađena "Balkanska mapa". Po njoj se vidjelo da je Ancona bila središte za vezu mudžahedina s Bosnom, te da je njihov put vodio preko Splita
<<<< Slobodna Dalmacija

E ljudi, Split uvek mora da se umesa u svaku belosvetsku prljavstinu kao prnje u guzicu.
Di je onaj fra Jozo mandril da mi pojasni.

sta ces...
24-03-2004, 18:11
Fredo...razmnozavali su se...nije im nista ostalo od zivota nego da se jebu...razvoj je tamop stao - STAJAO, ono sta su se razvili moze se zahvaliti sjevernim republikama...no vi ste imali poslove, sefovali...

U svakom slucaju...cinjenica je da JE NJIH BILO SAD 90% Kosova! I sta sad??

A do do WW1 su bili u drugoj drzavi...

Sta da ti kazem Fredo...sve se vraca sve se placa...

Dakle
24-03-2004, 22:46
cudan neki genocid!!! Od nekih 20% koliko ih je bilo na Kosovu prve I sv rata, sada ih ima 98%.

E moj majmune, neznas ti ni sta je genocid. Genocid je stanje na terenu, recimo kad jedan 100% srpski Knin postane 100% hrvatski. Ili kad jedan 95% srpski Glamoc, Grahovo, Drvar, Petrovac, postanu manjinski srpski gradovi, e to je GENOCID!

A sto se tice 'sve se vraca sve se placa', ne verujem u to, jer mi jos niko nije ponudio nazad onu silnu koju su mi godinama odbijali od plate za nerazvijeno Kosovo.

silnu
24-03-2004, 22:48
lovu

U prilog
24-03-2004, 23:06
mom postu 'Polako ali', prilikom obilaska popaljenih srpskih kuca i skola, Haviar
Solana je u jednom trenutku zapitao šefa UNMIK-a Harija Holkerija: "Zar nije čudno da su sve srpske kuće i objekti zapaljeni, a nijedna albanska?"

Tako ti je to kad se dolazi iz onoga sveta gde se zlocini relativizuju, pravi motivi prikrivaju, a cinjenice izvrcu.

Kad nastane tuca 10 na jednoga, ja nikako ne mogu reci 'pobise se', vec 'ubise ga'.

Indikativno je i to sto su Rusi vec poslali 6 aviona sa humanitarnom pomoci za ugrozeno srpsko stanovnistvo, a prbogate drzave iz zapadne civilizacije niti gram icega!!!!!

pa eto...
25-03-2004, 08:47
...Fredo, sad malo na kozi osjecate vase recepte...Paljevina, rusenje, rastjeravanje, sikaniranje, etnicko ciscenje...itd...

VASI RECEPTI, Vukovar, Dubrovnik, Zadar, Gospic, Karlovac, Sisak, Sibenik, Osijek... rusenje svega nesrpskog...tako ti to bi...sve se vraca, sve se placa...(najcesce, vi ste premalo platili...)

Moj je otac (roditelji) zivjeli u Kninu za WW2 - bili su na VISOKOKM, VRLO VISOKOM polozaju. Onda je bilo u KNINU 50% Hrvata. 1990 14%... Sve je to razvoj poslije Jasenovca...

Moj otac NILAd nije imao problema sa Srbima...slavio je on i njegovo poznanstvo 2 Bozica...

Sta se tice Grahova... Hrvati su trebali dobiti bosansku posavinu (Brod i okolinu, gdje su bili u relativnoj vecini) no to se nije u Deytonu svidjalo Srbima jer su trazili koridor... a u Posavini je bilo nekoliko stotina tisuca stanovnika i industrija i svasta, dok je u tom posranom Grahovu - kojeg su Hrvati dobili kao kompenzaciju teritorija - nekoliko desetaka tisuca stanovnika i pustos!! A Hrvata malo...

SUTI, fenomenalno ste dobro prosli...sad malo ispastate stare grijehe na Kosovu...

SUTI, budi te
25-03-2004, 13:36
srecni sto se ne granicite sa arnautskim zverima.

>>Moj otac NILAd nije imao problema sa Srbima...slavio je on i njegovo poznanstvo 2 Bozica...<<

I u cemu je onda problem?

Sto se Grahova tice, pa tako ti je to kad tamo doselis nekoga ko se tamo nije rodio. Pretpostavljam da je ista situacija i sa Kninom.

Sto se tice recepata, nemoj da ti ja krenem nabrajati vase recepte. Posle svega sta ste ucinili u II sv ratom, vi i dalje po starom umesto da jednom za svagda sahranite fasizam:

UBIJANJE SVINJA USPOREDILI
S UBIJANJEM ŽIDOVA U LOGORIMA

Izložbom "Holokaust na tanjuru", postavljenoj na Trgu bana Jelačića, udruga PETA zgranula javnost. Ivo Goldstein: "Gadljivo". Žarko Puhovski: "Uvredljivo"

ZAGREB - Mogu li se ubijene svinje izjednačiti s ubijenim Židovima u holokaustu? Međunarodna organizacija za zaštitu prava životinja, PETA, u svojoj promidžbenoj akciji u središtu grada smatra da je to moguće. U lecima koje su njihovi aktivisti dijelili u srijedu na Trgu bana Jelačića, kao i na istaknutim plakatima, žrtve koncentracijskih logora izjednačene su sa zatočenim kokošima, govedima i svinjama, dok je na jednoj fotografiji pod nazivom "The final indignity" (Posljednje poniženje) hrpa mrtvih svinja uspoređena s gomilom leševa ubijenih Židova. Poruka je jasna: ubijanje životinja jednako je ubijanju Židova.

I eto
25-03-2004, 13:43
posle 200 godina, dodje jedan Evropejac na Kosovo i zakljuci sledece:

"ŽAo MI JE ULUDO UTROSENOG VREMENA NA KOSOVU"

Predstavnik Evropske unije Havijer Solana je na sednici Predsedništva Skupštine Kosova emotivno reagovao, nezadovoljan izlaganjem albanskih predstavnika, preneo je agenciji Beta član Predsedništva Gojko Savić. Prema navodima Savića, Solana je rekao da odlazi sa mnogo manjim optimizmom nego što je došao i da mu je žao što je uzaludno utrošeno ogromno vreme na Kosovu. Nakon uvodnog izlaganja šefa parlamenta Nedžata Dacija i nekoliko Albanaca, članova Predsedništva, Solana je, prema rečima Savića, rekao da ga ne interesuju reči zahvalnosti za ono što je NATO učinio za Albance, već da je došao da čuje priču o stradanju Srba, ubistvima, paljenju kuća i manastira i o tome kada će početi obnova. Posle izlaganja srpskih članova Olivera Ivanovića i samog Savića, Solana nije dozvolio Daciju da da završnu reč. (Beta)

pa jebalo
25-03-2004, 17:23
...vas Kososvo Srbi...sta se sa tim jadom toliko zajbavate...pustite ××××××, sta se se uopce u to petljali? pustite taj jad da radi sta hoce...samo kosta energije, love ratova...bez veze...

STA CE VAM TO???

KOSTUNICA
29-03-2004, 18:40
...Trazi "teritorijalnu autonomiju" za Srbe na Kosovu!

Ja bi im dao teritorijalnu "samoupravu". Dosta bi im bilo...

Sta vi mislite?

Inace poceli su prosvjedi po Kosovu protiv sporog napredovanja prema nezavusnosti...

Samoupravnik
31-03-2004, 12:07
Samouprava - OK, ali Albanski obavezan u skoli!

U cemu je problem?
12-04-2004, 10:32
>>Moj otac NIKAd nije imao problema sa Srbima...slavio je on i njegovo poznanstvo 2 Bozica...<< To je bilo prije WW2.

Problem je nastao ONOG momenta kad su Hrvati rekli da oni nisu "Jugoslaveni", da nisu niti Srbi, nego Hrvati, i poceli su protestirati protiv srpske potpune dominacije...

A Srbi su UVJEK smatrali da je SVE samo njihovo...

Uglavnom poslije WW2, i Jasenovca, u Kninu je bilo samo 14% Hrvata, (a prije WW2 i Jasenovca 50%!!)

Toliko Fredo... da Srbi nisu smatrali da su oni svet narod i da imaju EXkluzivno pravo na sve... vjeruj mi problema bilo ne bi! Odnosno rijesili bi se na zadovoljavajuci nacin za SVE!!!

Neznam
12-04-2004, 12:58
na koje proteste mislis, da li one za vreme MASPOK-a, ili?
Sem tih dogadjaja 1971. ne pamtim nikakve proteste protiv nekakve srpske dominicije.
Mozda je Srba bilo u HR policiji disproporcionalno njihovom postotku u RH, ali se srpska populacija konstantno umanjivala odlaskom mladih za boljim zivotom (u inostranstvo i Srbiju). Ostajali su samo stari. Ovo ti pricam za kninski kraj i Liku sa cijim stanjem sam dobro upoznat.