PDA

Pogledaj cijelu verziju : DINARSKI SRBIN

SLAVISA
22-03-2004, 10:53
"Dinarski čovek gori od želje da osveti Kosovo, da obnovi staru srpsku carevinu o kojoj stalno sanja, čak u najtežim prilikama u kojima bi svako drugi očajavao... Zbog toga je gotovo neograničeni duh požrtvovanja i samoodricanja: u toku istorije dinarski su se ljudi žrtvovali do iscrpljenja
celog naroda... Svaki čovek dinarskog tipa pored neposrednih predaka, duboko je vezan za svoje nacionalne pretke. Smatra da ima slavniju i stariju lozu, onu svojih careva i kraljeva. Pogubiti mnogo Turaka za dinarskog čoveka ne znači samo osvetiti svoje pretke nego i ublažiti njihove bolove, koje i on oseća. Kad bi činili junačka dela, razmišljali bi i prepirali bi se da li bi i Obilić tako uradio i da li su se približili Obiliću...".

Iz dela "Balkansko poluostrvo" - akademika, dr. prof. Jovana Cvijica

Jebote
22-03-2004, 23:58
Slaviso, sto ti neznas kako su postali dinarski srbi? Pa govno jedno, to su srbi, koji su bijezali pred turcima i zaustavili se na drniskom teritoriju, naravno sa nasim gostoprimstvom. Vidis, pizdune jedan, kako vi mozete biti heroji, ako su vasi predci bijezali kako kokoske. Ma necu ti muciti taj tvoj plitki mozak, jer bi mogao ishlapiti do daske i onda kako ces znati zavezati opanke? "DINARSKI SRBI" ma ××××te, kakva sala? I to heroji? U ××××× materinu, kakva lakrdija. :smile16:

Ma upoznala
23-03-2004, 04:31
je ustasija dinarske Srbe 41. - 45.
Hocete da vam ja ispricam kako, ako van dida nije prica storiju.

Jebote
23-03-2004, 05:04
Nemoj pricati te stvari, molim te. Znas da se oni jos danas srame kako su im ti dinarski srbi pusili kurcine i sad bi svijet mislio da su ×××××i> Vjeruj moj garavi cigane da nisu oni bili ×××××i ali znas kad si na ratistu toliko vremena, pa sto da im dinarski cigani malo popusu i da im malo ××××ju. To je bilo lijepo od njih, napokon mi smo ih primili kad su turci nabijali njihove pradijedove na kolce kroz guzetinu i cara Lazu jebali u dupe, vidis kako ste dinarci zahvalni nama i zato nam pusite kurcine. Mi smo vam predobri jer kad ste bijezali dali smo vam i traktore i nismo trazili da ih vratite, a ti brale mozes poceti trenirati dudanje za drugi put kad budes na koljenima pred ustasom. ×××× bi ti kevu ali ne volim ciganke zato odi××××. :smile16:

Po pricama
23-03-2004, 06:59
jos su zesci bili oni dinarski Srbi sa petokrakom. Tek njih treba saslusati.

Meni se ipak vise dopadaju oni Djujini subarasi, iako su bili milostiviji. :))

Prota Stojadin
23-03-2004, 09:12
... a Hercegovci su zapravo Srbi koji su bjezali pred Turcima i sklonili se s onu stranu Neretve (valjda u vjeri kako Turci neznaju plivat).

pa gdje su ti bili
23-03-2004, 12:45
ti dinarski srpski heroji kada je doso Ante Gotovina. Ti srbi sa naslovom doktora izludise vas do te mjere da ste i opet prosli kao i uvjek, kokoske na traktorima. Heroji poput kraljevica Marka i cara Lazara, sve Lazari sa guslama.

Oni su
24-03-2004, 11:55
..se hrabro borili i jos hrabrije bjezali!

sjecam se ja
29-03-2004, 18:42
popa Djijica...Hrabar do zla boga...zavrsio u Kanadi... stimulirao Srbe da "udare Hrvate zestoko", da ce se odmah predati...oni udarili ZESTOKO, iiii... sta bi POPE??

Gdje su vam sad Srbi??

POP
31-03-2004, 12:09
Suzava im se prostor. Sve ih je manje...