PDA

Pogledaj cijelu verziju : Beograd leto 2001

VLADAN
21-03-2004, 21:50
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Moji utisci sa poseta Beogradu pre 2,5 godine - voleo bih da podelim sa vama:
Mnogo sta u atmosferi medju ljudima me je zabrinulo. Vrlo cesta, ako ne i najcesca reakcija ljudi na nove i stare zlocine, i to ljudi koji nisu nikada bili ostrasceni nacionalisti, je po tipu, "da, naravno, ali sta su oni nama...".
Od Slavije do Kalemegdana mnostvo napisa i grafita fasisticke organizacije zvane "Obraz". Na ulazu u prvi haustor, sa desne strane, kad se ide od Slavije ka Terazijama, odmah kad se prodje Njegoseva, veliki grafit "Kostunicina majka Jevrejka".
Nacionalkiceraj kojekakvih Karica i slicnih kao da je jos gori nego sto je bio u Njegovo vreme. Tome u znacajnoj meri povladjuje i RTS na svim svojim programima kicerskim imitiranjem gradjanske Srbije sa sredine XIX veka ili nekog idealnog seoskog domacinstva (koje, osim u literaturi, nikada nije ni postojalo).
Pojmovi su u glavama ljudi potpuno pobrkani, a ljudi su sludjeni; "Milosevic u Hag, mi stotine milijardi ratne odstete, to je sudjenje celom narodu, kakav je da je, on je nas" i sl.
Ceo grad je vrlo gusto i vrlo sistematski ispisan grafitima "DOS je najgori", "propaDOSmo" i slicnim.
Na uzvike "dajte nam oruzje" i "ubicemo Djindjica" uopste se ne reaguje, a na skandal oko vandalskog divljanja primitivaca koji su posluzili kao udarna pesnica srpskog klerofasizma tokom neuspele gay parade cak i umereni i razumni ljudi "smeskaju se ispod brka" i nalaze bezbroj nesuvislih objasnjenja i opravdanja.
</font>

VLADAN
21-03-2004, 21:51
Srpski Homeini, Amfilohije Radovic (Milosevicev ispovednik i dusebriznik?) najdirektnije se javno stavlja u zastitu sovinistickog i fasistickog sistema ustolicenog u ime nekih tradicija i pri tome sasvim jasno pokazuje da "pravoslavni Iran" nije potpuno nemoguc, bar ne u mozgovima dela arhijereja SPC i nekih od njihovih trabanata.
Izjava Marije Milosevic o Srbiji predvodjenoj Ciganima i inima prolazi bez odgovarajuce reakcije...

S druge strane, otisao sam u subotu, 30. juna, izmedju 18h i 18,30h na miting podrske "Slobi nacionale" i bio vrlo prijatno iznenadjen. Gledajuci od Doma sindikata niz Bulevar, leva traka pred Skupstinom bila je ispunjena "obozavaocima lika i dela", a da je htelo, po neko vozilo bi desnom trakom cak i moglo da prodje. Vec u Pionirskom parku ljudi sasvim normalno sede i gotovo i ne primecuju da se odrzava miting koji oznacava da je "Srbija ustala".
Publika na mitingu: Manje vise isti oni koji su i cuvali voljenog Precednika na Dedinju, a prema cijoj vecini sam ja jos uvek pionir, a ne cak ni omladinac, i sada je tu. Zena u srednjim/poznim sezdesetim igra na ritam "Ko to kaze, ko to laze..." i "Ko da mi uzme iz moje duse Kosovo". U sedu, neurednu i masnu kosu iza oba uha uplela je plavu traku na kojoj pise "DOS je najgori", a visoko iznad glave drzi podignutu Milosevicevu sliku. Na moj nehoticni osmeh furiozno mi prilazi: "Ako ti se ne svidja ovde mars kod tvojih NATO placenika, sve cemo vas na kolac nabijati, vesati..."
Nailazi Seselj, za glavu visi od svih koji ga okruzuju (nikada ga ranije nisam video uzivo),

VLADAN
21-03-2004, 21:51
pracen velikim brojem telohranitelja, od kojih ni jednoga ne bih voleo da sretnem posle zalaska sunca u pustoj ulici. Ucesnici mitinga trce ka njemu da se rukuju, da mu stegnu junacku srpsku desnicu. Telohranitelji su oko njega napravili zivi zid, on preko tog zida pruza ruku ko moze da je dohvati, ali najinteresantniji za mene (bio sam na 1-2 metra) je izraz njegovog lica - to je uzasan grc straha.
Ima tu i nesto mladjih ljudi, u drugoj i trecoj deceniji. To je onaj prigradski i predgradski svet koji raste ili je odrastao na turbofolku, laznim i bljutavim mitovima, svet kvazireligiozan ali bez ikakvog uspostavljenog sistema moralnih vrednosti, koje nisu ni imali od koga da dobiju.
Posmatram fizionomije; to je jedna potpuno drugacija i razlicita Srbija od one koju sam sretao na nekim ranijim demostracijama.
Tada mi je u stvari puklo pred ocima: Ta je Srbija Srbija gubitnika, sludjena manjina, koja se iz dana u dan sve vise i vise osipa i nestaje.

I dalje sam ubedjen da znacajnim segmentima srpske populacije treba ozbiljna i duboka defasizacija, koja nece biti laka i koja ce dugo trajati, ali sam isto tako siguran da ma koliko taj proces isao korak napred - korak nazad, konacan ishod je sasvim predvidiv i ta vrsta faune izumire u politickom zivotu. Njima sve nedostaje da bi mogli da budu pobednici, a pre svega znanje, osecaj moralnosti cilja, sposobnost, brojnost - jednom reci, sve. Brojcano, kao i nebesnjaci na ovom forumu, tako se i nebesnjaci u realnoj Srbiji tope i nestaju, i te ih sudbine nece spasti cak ni njihovo kacenje za novog idola i vozda - Kostunicu.

VLADAN
21-03-2004, 21:52
Ima li kakve razlike danas?

Ne vjerujem
29-03-2004, 18:51
Vladane, osim ste je sve gore danas nego u ona divna vremena pre 2,5-3 godine...

Kako ja gledam
29-03-2004, 23:47
na Beograd. Pa ovako, vise bi voleo provesti u Beogradu jednu godinu, nego u Zagrebu to isto vreme i potom da budem nagradjen godinom dana boravka na Sejselima.

Uostalom, ja i zaboravio gde se nalazi taj Zagreb. Vidim svako vece na TV prikazuju samo Bgd kada daju prognozu vremena na australskoj TV, i to samo BEOGRAD za jugoistocnu Evropu.
Jasno objasnjenje - ZNA SE KOJI JE SVETSKI GRAD!

A
30-03-2004, 01:07
U ××××× i Beograd i sve oko njega. Tko bi htio biti u njemu sa toliko zamazanih cigana. ××××te se i idite na njihov forum srpska gamadi. ×××× vas Sv. Sava i vas Slobidan. Idite na Kosovo da vas Albanci jebu u to posrano dupe gamadi ciganska. "Bre KAKVO JE VREME U BEOGRADU" svetska metropola sa garavim ciganima. :smile16:

Ili pretpostavimo
30-03-2004, 06:04
ovako: kad bi mi neko ponudio odmor u Beogradu mesec dana, ili odmor u Zagrebu mesec i na Sejselima mesec, ja bi opet odabrao Beograd.

a ja ne
30-03-2004, 08:10
...bi miti jedno, niti drugo niti trece!

Ja bi Dubrovnik, Hvar, Brac i Kornate!

zanima me
01-04-2004, 11:59
a STA to ima sta je privlacno, da se vidi na Sejshelima??

Osim plaze, palmi, i sunca??

+dobrog
01-04-2004, 13:35
vina i picaka, i sta ti vise treba, leba ti????

a sta
04-04-2004, 23:22
..ima u Beogradu? Osim smrada, zmazanoce, nereda i cigana??

Beograd
05-04-2004, 00:01
ima sve: bezbroj mesta za lep provod, za ljubitelje reka, za gurmane, za ljubitelje pozorista, galerija, za one koji uzivaju u predivnoj prirodi (Dedinje, Kalemegdan, Ada Ciganlija, Kosutnjak...), za ljubitelje sporta, za one zeljnih prijatnih vecernjih setnji (knez Mihailova), za ljubitelje nocnog zivota (Skadarlija)...

a ja gledao slike...
05-04-2004, 10:53
...tu sta si slao preko mreze - pa ih ja posortirao pod:

"slike iz moderne Srbije"

pogledaj...citam tu i tamo reporatze iz Bgda..i Srbije... sve govore o propadanju; moralnom, fizickom, materijalnom...sve pokazuje samo DOLE...

Ma kakvo
05-04-2004, 14:08
propadanje, ko ti je to rekao? To su samo tvoje puste zelje.
Beograd i dalje zivi buran zivot prestonice.
O siromastvu prvincije i manjih gradova mozemo da pricamo, o siromastvu i propadanju u Beogradu ni govora.

ne znam
05-04-2004, 16:00
odakle tebi tvoje informacije... moju su ono sta sam naveo...AMA sve indicije to govore...

Sad ako i ima nesto bogatih...to ne znaci da je dobro...

Bogatih do 10 posto...nesto malo srednje klase...sirotinje preko 60 posto...'

Ako pogledas ulice, aute, autobuse, cistocu, (odnosno smece)fasade zgrada... itd...pa doneses zakljuck - BURAN zivot...za nekolicinu...

Sto se cistoce
06-04-2004, 01:26
tice (ulica, autobusa, fasada zgrada), nije puno bolje ni onda kada je Beograd bio najbogatiji u svojoj istoriji, prosto zato sto cistoca ne zavisi od bogatstva vec i od mentaliteta njegovih gradjana, i onih koji samo prolaze kroz njega. Ne zaboravi da je taj grad velika mesavina nacija, i da je na raskrsnici medjunarodnih zeleznickih, drumskih i vodnih puteva koji povezuju zapadnu Evropu sa Jugoistocnom Evropom, Bliskim Istokom i Malom Azijom.
Trece, beograd je veliki izbeglicki centar - puno vasih sugradjana i na hrani i spavanju u Beogradu.

Bicu iskren pa priznati da ni pripadnicima mog naroda u proseku nije u prirodi velika briga za cistocu grada u kojem zive, sto je po mom misljenju, vise stvar sebicnosti nego kulture, jer kojem god Beogradjaninu odes u kucu u goste, sve je besprekorno cisto i uredno.
U mentalitetu naroda je i izigrati zakon i neplatiti porez drzavi, onda drzava nema novca da odrzava komunalije, i to ti je to.
Nemoj mi samo reci da je kod vas puno bolje sto se svega ovoga tice.

Taj mentalitet je prenesen i u Australiju. Gotovo svi sa podrucja Balkana, verovatno i Mediterana imaju na umu samo jedno, a to je kako izigrati drzavu i ne platiti porez, i kako dobiti novcanu kompenzaciju od drzave za bilo sta. Ovaj poslednji fenomen se ovde posprdno naziva "Mediterranean Back".

a ja
06-04-2004, 02:31
da te upoznam sa Zagrebom , nista bolje prijatelju tamo gdje nema stanovnistva i ljudi na ulici tuda mozes nekako i proci a gdje god je imalo naseljeno za ubi boze cistoce, sve mislim da je Mile Mrartic prije par sati granatiro , smeca na izvoz.Dugo Selo 'Svesvete, Medvescak,Gugura pa sve redom ,,,,ma sto da pricam kad u pol Zagreba beskucnici svorili ciganjsku cergu , skovali neke stracare od odpada i opijaju se po noci a po danju prose.Da dalje ne nabrajam koliko ih po svim krajevima lipe nase stanuju po odbacenim starim vagonima ili nekoj kamenoj spilji ma da ti se zivot zgadi od zivota i patnje. :smile15:

Nego Vladane
12-04-2004, 09:51
Kazi ti nama, odnosno Isusu-Kritusu,

Brianu M.

Sta mislis, kad ce Srbija dobiti AVIS za EU??

On eto svrsava sad kad mu njegova perverzna zemlja - eto jedina - navodno odbija "avis" zbog toga sta Gotovina nije u Hagu!

Ipak, kazi Vladane sta mislis kad ce tvja (i Kristuseva, Fredina i jos...9 zemlja u EU? Da li ce to biti ovog stoljeca?

istina
12-04-2004, 18:39
- Mi i nismo zainteresirani za tu vasu EU kao sto ste vi jer vi jedva cekate da vas neko jasi, nama to nije potrebno pogotovo kad se zna da u toj vrazijoj zajednici postoji samo jedna nacija. :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: