PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prezivljavljavanje u Srbiji!

MINISTAR
21-03-2004, 21:28
Evo vratih se upravo iz poste posle slanja para za clana porodice u Srbiji koji nema nikakve prihode, a s obzirom da sam bio kuci pre mesec dana i da sam video kolike su plate, a kolike cene, zanima me ako bi neko mogao da mi objasni mehanizam prezivljavanja, jer moja, cak bliskim istokom obogacena masta ne moze da mi docara umetnost prezivljavanja u ovakvim uslovima.

Ostap Bender
21-03-2004, 21:37
Prezivljavamo tako sto uzivamo u bogatstvu sljastecih&bljestecih Pink studija. Sto gledamo maratonske latinoamericke serije gde dobro uvek pobedjuje zlo. Sto verujemo da se ceo svet zaverio protiv nas. Znaci, ne zivimo od 'leba, nego od ideja (kak'ih-tak'ih) ;>> "Kako da zivim bez para/ samo od ideala", ili jedna jos prigodnija:

"Voleo bih, mAaajkoo miIilaaa,
da sve ovo samo sneEvam,
da sve ovo samo sneEvam,
JoOoj, joOoj!
JoOoj, jOOOj!"

Evo, ovako zivotarimo: niko (ovo uvek znaci ogromna vecina) ovde ne zivi od plate ili peMzije. Tj. ja ne znam nikog ko zivi samo od plate. Ljudi se snalaze na razne nacine. Sloba je morao bar to da "obezbedi", inace bi pao mnogo ranije i mnogo krvavije. A ovi novi jos to nisu sasekli.
Ovakvo je stanje u mojoj prorodici: mama je uvek radila neki od onih MLM, i za nase prilike dobro zaradjivala. Tata je svoj hobi – slikanje, pretvorio u glavni deo primanja. Bilo je tu i neke ustedjevine od ranije. Ja sam prodavala tajlandsko srebro u pauzama studiranja. Sestra je, sa svojim dobrim znanjem engleskom, prevodila. Jedno vreme sam radila kao sekretarica u advokatskoj kancelariji, ali sam se vratila studijama, i diplomiracu u septembru. Posle toga, odo', jer me prezivljavanje u Srbiji vise ne zanimlje :smile:
Neke prognoze govore da ce za 10 godina prosecna plata u Srbiji biti 400DM. Optimisticki, nema sta. Ipak, mislim da je bolje grciti se i muciti par (ili tih 10) godina u inostranstvu (ko moze da ode), pa posle ziveti k'o covek, nego ulagati ovde ni u sta. Nisam toliki patriota (cuj toliki! nisam uopste ;>:wink:. I nije samo materijalna situacija bitna. Da su plate i 10 puta vece nego sad (a i to je malo), ovde ostaje brlog.

Henry Chinaski
21-03-2004, 21:39
Ostape...Mislio si 200 €...
E sa ovim se slazem, da su plate ne 10 nego 100 puta vece, ovde je svinjac pa svinjac i nikada nesto drasticno drugacije nece ni biti. Dobro, ne nikada, ali za jedno 20 - 30.000 godina, bice kao i svuda na planeti. A da bi sada za tih 10 godina koje pominjes bilo kao recimo u Grckoj, potrebna je govnjiva tojaga, i zakonska koju sam objasnio tamo na drugom topic-u, a Boga mi i ona prava, pa udri, udri...Kao sto je govorio Simkin deda, ne mozes ti svinji reci "izvin'te gospon svinjo, 'ajde izadjite iz blata, vec govnjivu motku, pa udri! "

P.S. Pocnes od ovih sto badavadzisu po kafanama po ceo dan i ispravljaju sve krive Drine ovoga sveta, a ostali ce se sami uljuditi, kada vide kako su im "idoli" sa minijaturnim mobilnim i velikim dzipom tj seksualno frustrirani zbog velicine penisa prosli.

Henry
29-03-2004, 18:55
Henry, moram opet potvrditi...slazem sa sa tobom, onako skoro 100% u svemu sta pises!

bogami
31-03-2004, 12:12
...NIJE lako...

HENRY
01-04-2004, 11:08
Samo GOVNIJVA TOLJAGA!!!

Druge NEMA!! PA NEMA! UDRI!

Mi smo izudarali tu SVINJETNU u HR, sad je imate malo vise u Srbiji, zao nam je.

ALI MI SMO TO TAKO RIJESILI!
Drugog izbora imali nismo!

Neka vam je sa srecom!

Iranac!
01-04-2004, 13:52
smiri zivce, ×××× ti sve svoje mrtvo i zivo!

BATINAS
01-04-2004, 18:25
Ajde reci Fredo...IMA li drugog rjesenja osim, kako Henry kaze "GOVNJIVOM TOLJAGOM"?

Po meni nema! Da se ubijem drugog rjsenja ne vidim (za Srbiju). Sta se tice HR...pa to je pitanje jedne do dvije generacije...najvise - i GOTOVO!!

Travanjinjinji
02-04-2004, 02:10
HAHAHAHAHAHAHA
HAAAAAAAHAHAAAAAAAAAA
HAHAHAAAAAAAAAHHHAAAA

Pa jeba li vas vasi lingvisti u dupe, sto ih ne pobijete govnjivom motkom, da ne lomite taj jezik vise, i da ne izazivate SMEHOTRES kad nas normalnih Slavena.

Samo da znate, vasim novim smehotresnim jezikom, vec ste presisali Muju i Hasu po broju viceva.

Travanjinjinjinji! HAHAHAHAHAHHAHAHA

diki
02-04-2004, 02:41
taj hrvatski jezik vickast da nemoze gore :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: e biljezim se sa govnjivom motkom. :)) :)) :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Ma udri...
04-04-2004, 23:26
i udri...

svidja mi se ovaj izraz - "GOVNJIVA TOLJAGA"

Bojim se da nista ne pomaze Henry, niti ta toljaga...na zalost!

Jeste
04-04-2004, 23:46
ja bi te reformatore krvatskog jezika bas govnjivom motkom. Sluzbeni jezik treba da bude onaj kojim narod prica, a ne kako padne na pamet jednom idijotu, ili kako se dogovore dve ××××××.
Sta, da mi neko kaze "od danas ces pricati ovako, a ne kao do sad"(!!!), pa ja bi mu ×××× mater.

ma jebes to...
05-04-2004, 10:50
...pust jezik...i uhvati se govnijve toljage te pomogni SVOM narodu iz govana...

hehe
06-04-2004, 00:10
ove hrvate vise bog ne uvede u civilizaciju.Sad se opet vratise stoljecu sedmom. :smile06: :smile06: :smile16:

ma kazem ti...
07-04-2004, 14:28
...govnjiva toljaga i UDRI!

Daj malo nesto konkretno napravi...a ne samo mlatarenje bez veze!

Musa)
10-04-2004, 04:22
a srbima ××××× nanu.