PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbijo, kojim putem dalje?

VLADAN
21-03-2004, 20:23
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">"Svaki od ova tri TV-motiva koji su vec postali Vest Dana ili Vest Sata, u sebi sadrzi makar malo prepoznatljive tenzije s kojom smo se natezali svih ovih godina; pre svega, Miloseviceva prica o kontinuitetu Jugoslavije s kojom se svi zajedno zamajavali punih osam diplomatskih sezona. Bez obzira sto niko normalan nije pristajao da bude uveren u navodne argumente o ideji da se SRJ spontano izmetnula iz SFRJ, bez cetiri republike i jedne autonomne pokrajine, propaganda je ucinila svoje; vest da SRJ mora da se odrekne svojih ambasada/zgrada - za mnoge ce ljude biti krunski dokaz ispravnosti Slobodanove politike: tudje hocemo, svoje ne damo! Deoba upravo znaci da nesto ravnopravno i na delove delimo: ali tko da deli sa Srbima koji u poslednjih desetak godina nista delili nisu!

Ili, question: Srebrenica. Pamtite li da li iko ikad u zvanicnim medijima pomenuo eventualni masovni zlocin u Srebrenici? Taman posla. Srebrenica ili vec sta se pod njom podrazumevalo - proglasena je za jos jedan primer lazne optuzbe protiv vaskolikog srpskog naroda; onda vidite 130 minuta filma - i sve vam bude jasno; nikakav srpski narod nije u pitanju, vec srpski zlocinci (mladic & Comp),jugoslovenski drzavljani, vise se ne zna ko koga stiti - da li Mladic Milosevica ili Milosevic Mladica, obojica u razlicitim vrstama zatvora."

</font>

VLADAN
21-03-2004, 20:24
"Tri taksativna motiva jesu tri razloga za budjenje Srbije koja jos uvek zivi u Milosevicevom zimskom snu; opsena da smo najveci, najbolji i najpametniji i najmiroljubiviji i najtolerantniji - puca kao balon iz dan u dan; vidimo, dakle, da nam uzimaju ambasade koje nam nikad nisu ni pripadale; vidimo da smo vrsili uzasne i najstrasnije zlocine - hajde da Hagu isporucimo one koji su za njih krivi; vidimo da Crnu Goru ne mozemo zadrzati makar se trudili da zavolimo jednog od Bulatovica; vidimo da moramo da se probudimo i da shvatimo da Srbija ili ono sto je od Srbije ostalo - nije i ne moze da bude Milosevicevo nasledje iz Centralnog zatvora.

Sto pre shvatimo da nista nije onako kako nam je servirano da jeste - a nista nije, verujte na rec, bice nam lakse; kad naucimo da je Srbija (bez Crne Gore i Kosova), mala, kontinentalna zemlja bez izlaza na more, neobrazovana i prilicno primitivna, ogrezla u nacionalistickoj onaniji koja jos uvek (nevidljivo) traje, kad naucimo da kazemo da smo jedna zaostala zemlja, bez materijalnih resursa, siromasna i propala, unistena politikom i pljackom i klriminalom, kad priznamo da smo propali i da nam treba pomoc sveta jer sami ne mozemo nista - tek onda, recimo, Vreme Budjenja, moze da pocne."

D r a g a n
21-03-2004, 20:26
Hej, a kako se menja nacija ?
I ja sam zainteresovan !

nema menjanja
22-03-2004, 18:57
...RASPADANJE OSTATAKA!!!
RASPADANJE OSTATAKA!!!RASPADANJE OSTATAKA!!!RASPADANJE OSTATAKA!!!RASPADANJE OSTATAKA!!!RASPADANJE OSTATAKA!!!

DA, TO JE NAJBOLJI PÚT!

PREKID AGONIJE!

da
29-03-2004, 18:47
...ili ne Fred? Sta mislis?

V l a d o
31-03-2004, 12:11
Srbiji je jedini spas u pasaluku!

Kosovizacija
12-04-2004, 09:53
...i raspad polako ali definitivno nagrizaju Srbiju...

...u Vojvodini je proces sve ocitiji...

Ajd'
12-04-2004, 21:43
Vladane, nemoj tuda da ××××s, seronja jedan :smile16:

20:43:52
14-04-2004, 19:44
Ode Srbin u Zagreb i povika:
- "Ja sam Srbin"
Neki tipovi ga uhvate i prebiju. Isto to uradi i Hrvat al' u Beogradu:
- "Ja sam Hrvat", niko nista, "Ja sam Hrvat!" opet nista "Ja sam Hrvat!!!" zaurla i treci put.
Pridje jedna baba i rece:
- "Cuti sine, to je sramota."

HREU
15-04-2004, 22:39
15. aprila (Tanjug) - Mišljenje o hrvatskoj saradnji sa Haškim sudom, koje je glavna haška tužiteljka Karla del Ponte saopštila komesaru Evropske unije za proširenje Ginteru Ferhojgenu, pozitivno je, izjavio je za Hrvatsku televiziju predsednik Sabora Vladimir Sseks.
On je izrazio očekivanje da će odgovor Evropske komisije na hrvatski zahtev za prijem u EU, koji treba da bude obelodanjen naredne sedmice, biti pozitivan, ali je i upozorio da je to tek uvod u davanje pozitivnih ocena svih zemalja-članica EU, uključujući i članice koje će biti primljene nakon 1. maja.

Makedonija i EU
15-04-2004, 22:45
MAKEDONIJA NAJMANJE POŽELJNA KAO ČLANICA EU | 09:17 | Izvor: SRNA

Bitolj -- Makedonija je, sudeći prema željama građana Evropske unije, među poslednjim zemljama koje treba da uđu u EU, saopšteno je na prvoj međunarodnoj omladinskoj razmeni u Makedoniji. Manifestacija ima cilj da istakne problem predrasuda i ksenofobije, a slika Makedonije je tipičan primer takvih problema, piše skopski "Dnevnik". Na skup "Suživot i međusobno razumevanje" predstavnike su poslale nevladine i Vladine organizacije iz Finske, Belgije, Portugalije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije i Crne Gore. "Imajuću u vidu nedavno ispitivanje javnog mnjenja u državama-članicama EU, prema kom se Makedonija našla na poslednjem mestu zemalja željenih kao članice EU, treba da razbijemo međusobne predrasude i ksenofobiju, prvo kod omladine u evropskim zemljama", izjavio je Zoran Ilijevski iz bitoljske nevladine oragnizacije "Aurora", organizatora skupa.

Makedonija važi za nesigurnu zemlju, čak i za neke države iz susedstva. Ekipa iz BiH imala je problema da obezbedi ženske predstavnike usled raširenog mišljenja da je bezbednost u Makedoniji ista kao i na Kosovu, piše list i dodaje da je tim iz Belgije doputovao uprkos preporukama belgijskog Ministarstva inostranih poslova da ne putuje u Makedoniju.

DEJNA >>> Komentar:

Bas me cudi ovakav rezultat ankete. Jel ste sigurni da je Srbija bila na listi? Mozda ispitanici nisu mogli da zaokruze Srbiju jer je ona van svake konkurencije. Moze biti da Srbija nije dobila ovo laskavo priznanje jer niko normalan u EU i ne pomislja da ce ovaj kazamat ikada postati Evropa.

Nema vece
16-04-2004, 01:09
slobode nego u Beogradu i Srbiji (van Kosova) danas. To je razlog zasto moje godisnje odmore isklucivo planiram u Srbiji, prvenstveno u Beogradu.

Za razliku od Srbije, u Hrvatsku se ne ususdjujem ici, cak iako mi braca zive tamo. Ako zelim da ih vidim, mi zakazemo susret u Madjarskoj (Hrakanj), koja je jednako slobodna kao Srbija.

Gradjani Srbije su masovno apstinirali prosle sezone od odlaska na letovanje na hrvatsko primorje, vec su birali destinacije jednako skupe, ali daleko sigurnije: Grcku, Tursku, Spaniju, Cipar, Tunis, itd. Razlog je LICNA SIGURNOST.

dobro je
16-04-2004, 07:57
Fredo sto tako rasdis! Samo tako nastavi ti i Srbi!
Izbjegavaju se nepotrebne napetpsti..itd.
Pametno i bolje za sve!

Ja sam samo
16-04-2004, 13:35
odgovorio ovome gore o sigurnosti u Srbiji, i dao sam poredjenje sa HR.

Inace
16-04-2004, 13:44
ziva istina je da je kod vas jako nesigurno.
Eto citam da je onaj siledzija Stimac napao sudiju na Kantridi, onda kamenovase kosarkase Jugoplastike u Sibeniku, onda se onomad potukase navijaci Dinama i Hajduka na smrt, i da ne nabrajam.
×××× vas caca vas, od kad vam ne dolaze Crvena Zvezda i Partizan, mrzite se i izivljavate se medjusobno. E kurci, nema vam vise Zvezde i Partizana da vam napune stadion, i da inkasirate. Sad kad vam dodje 5000 puna kapa.

U ZAGREBU
17-04-2004, 11:39
NAPADNUT DIREKTOR KK CRVENA ZVEZDA

U petak 16.04. oko 23 časa ispred hotela "Panorama" u Zagrebu, grupa nepoznatih osoba napala je direktora KK Crvena zvezda Igora Žeželja i nanela mu lakše povrede. Posle ukazane lekarske pomoći Žeželj je otpušten iz bolnice. U napadu je lakše povređen i novinar B92 Daniel Bukumirović, koji je takođe lekarski zbrinut, navodi se u saopštenju zagrebačke policije. Izvršni bord Jadranske lige održao je u petak uveče vanredni sastanak i oštro osudio ovaj incident. Povodom ovog događaja, predstavnici lige i organizatori F4 održaće u subotu u podne u hotelu "Panorama" konferenciju za novinare. "Oko 15 huligana sa kapuljačama na glavama napalo nas je na parkingu hotela "Panorama" kamenicama i šipkama, u trenutku kada smo ulazili u kola. Uspeli su da nam nanesu više udaraca, pre svega direktoru KK Crvena zvezda, Igoru Žeželju. Puka slučajnost bila je da je u tom trenutku naišao jedan policajac pozornik, koji je uspeo da savlada jednog napadača, koji je priveden, dok su se ostali razbežali", ispričao nam je naš kolega detalje ovog incidenta u glavnom gradu Hrvatske. (B92)

---------------------------------
I vi imate nesto reci o sigurnosti u Srbiji i Beogradu! Mars u ××××× materinu.

ma nas F-O
17-04-2004, 15:28
...ne shvaca da se u HR "masnije" vijesti prodaju... da raporteri cestp zive od toga (ili cak cekaju na policijskim stanicama), pa kad se nesto dogodi, odmah ispunjavaju novine...vise se proda...

U Srbiji oni to skracuju...

citam otprilike ovako...

"od BGD policije saznajemo da je jucer u BG-u bilo 14 razbojstva, jedna je osoba poginula 5 teze a 6 lakse ozlijedjenih, 24 provale, 67 ukradenih autombila, 38 tucnjava gdje je olicija intervenirala..." itd...

povremeno se nadje i neka masnija reportazica... recimo o onim siledjijama iz N.Sada (Ustasama koji su protjerani iz HR), koji su u Kragujevcu provalili u stan i maltretirali 16 sati bracni par da im kaze gdje su sakrili kojih 10-hiljada Eura. Odrezali su im po jedno uho i nekoliko prstiju...

Otprilike tako... Oni ne zele previse "uznemiravati javnost"...

Gornju
18-04-2004, 01:26
vest o napadu na Upravu KK Crvena Zvezda nisam procitao u HR glasilima vec u SR glasilima, sto znaci da hrvatska glasila zaista, bar u ovome slucaju, ne zeli da 'uznemirava javnost', jer incident na medjunarodnoj utakmici IMA SVOJU TEZINU PRED MEDJUNARODNOM JAVNOSCU, prema tome i moguce konsekvence.

otto
18-04-2004, 11:57
Kojim putem Srbija dalje . Sada momentalno stoji na mijestu i ceka svog gvozda Slobu iz Haga da pokrene srbiju u rat protiv svih koji ne misle kao on.

situacija u Srbiji
25-05-2004, 11:36
...je izuzetno slozena...

Ocekuje se najnizi rast u privredi od svih "tranzicijskih" zemalja...
i to od vrlo niskog (najnizeg) nivoa u Evropi...

Uskoro dolaze redikali i nacionalisti na vlast...

...ne znam?? Sta kaze Vladan???

VLAADAN
25-05-2004, 22:18
Vrlo je slozena prujatelju...

Sta je najgore toliko je slozena da je postala BEZNADEZNA...niko taj cvor NIKADA razjesit nece...

idemo...
28-05-2004, 21:34
...Putem Jove -
JOVO NANOVO...

ITD - u krug...zvan crna rupa...

važno je
29-05-2004, 03:58
da konjušarska nacija ide u bleštavu budućnost
za par godina će 90% Hrvat biti belo roblje svakome kome se iole digne ××××× u svetu

otto
29-05-2004, 14:00
Bolje i to nego biti pod srbijanskim usranim opankom. Sto se tice EU oni su civiliziran narod , demokracki te cijeni i postuje svakoga clana svoje unije. Na koncu konca cijene i vas sto ste napravili toliko zla u poslijednje vrijeme.

pitanje je Fredo...
29-05-2004, 15:29
...sta ce biti sa Srbijom??

Znam da ste vi predvidjali 1991 skoru propast Sloveniji i njeno MOLJENJE na KOLJENIMA vracanje u Srboslaviju...

Za Hrvatsku niste predvidjeli NIKAKVU buducnost - tj Velikosrpsku...

za sebe ste predvidjali svjetlu -
NAJSVIJETLIJU buducnost...

Gdje ste Fredo sad??
Sta ste - ponosna nacija koja se
NI PRED KIME i nikome SAGINJATI NECE!!

Pred kim se to
29-05-2004, 16:45
Srbija saginje?
Kome se Srbija uvlači u dupe?
Možda si mislio na NDH,pa greškom napisao Srbija!

Za Vladana i ostale
29-05-2004, 17:19
krvoločne zveri ustaške:

"Verujem!
Moja zemlja propasti neće.
Iz smrti za slobodu
sloboda uvek niče,
kao što iz cvetnog semena
mora nići cveće,
i kao što se iz gnezda
uvek izleže ptiče.
Moja zemlja je naučila da
pati,
mučenica je oduvek bila,
oduvek komadana;
ona zna, jednog dana
opet će postojati;
već je razmahnula krila.
Naše zemlje nestati neće;
o bratstvu ona je uvek
snevala,
odricala se zbog njega
i ispaštala.
Moja je zemlja oduvek davala,
i u ime bratstva praštala,
praštala.
Moja zemlja propasti neće;
uvek je proročica bila;
sred neprijateljskih
tamnica i šiba,
u sva vremena crna,
kad narodi po mogli blude,
pastiri iz naših koliba,
kao kukolj od zrna,
odvajali su od istina
misli lude."

eto hvala...
29-05-2004, 22:52
...toj tvojoj zemlji na svemu....

I - kako rekoh, mek joj je lepa kuca,
ZAUVEK!!

XX
31-05-2004, 10:18
kao što iz cvetnog semena
mora nići cveće,

XX:
Sijem ga, pa nekad ne nikne ništo.

Pozdrav od mene seljaka!.

pa ja kazem..
01-06-2004, 07:52
...da se Srbija NIKAD ni pred kim saginjala nije...
Samo sada je pala u zaborav...

To nikom nije interesantno...

Situacija u Srbiji
01-06-2004, 14:35
je izuzetno vrlo slozena. Svi "rade", svi su "pametni", svi su za " Veliku Srbiju ", svi su "ponosni", nitko im ne treba, i u svim pevanjima i igranjima su pobednici, samo kao da im ipak nesto malo fali pa da i opet budu "svjetska velesila" kao nekad, kada su se vozili na brodu zvanom Jugoslavija. Izgleda ipak da oni nisu bas sposobni kapetani na brodovima sto plove po svjetskim morima.

"..NIZ MORAVU VETAR DUVA, STARI RIBAR TAJNU CUVA, NITKO ZA NAS NEMORA DA ZNA.."

zivela
02-06-2004, 22:33
SRBIJA!!

Hajde
03-06-2004, 00:28
da i ja dodam par reci iz prve ruke o situaciji u Srbiji.

Dobio sam email od druga koji se trenutno tamo nalazi (centralna Srbija), i koji je pokusao da pokrene biznis:

>>Ja sam odustao od pomenutog biznisa zbog rizika od preuzimanja
zaposlenih
radnika. Generalno poslova ima i moze se i proizvesti i prodati i
naplatiti.
Drzava pravi charlamu tako sto ti stavlja radnike na grbacu.<<

Prema tome, drugovi zlobnici, nemojte se naci zateceni kada jednog dana pocnu duvati pozitivni vetrovi sa istoka, na sta mozda i necemo dugo cekati.

"Io sono vento"
03-06-2004, 01:12
iz moje riti, tamo istocno od raja.
Duni mi duni u dupe da nam se muve ne kupe. :)) :smile06: :smile07: :smile16: :smile15: :smile12: :)) :smile06:

treba
03-06-2004, 03:09
Pitate Srtbijo kojim putem dalje?
odgovor;
- po redu , prvo vratiti Kosovo
- zatim , vratiti Srpku Krajinu
- zatim, postaviti Kralja Karadzordja na vlas ujedinjeni Srpskih drzava .
Treba Republici Srpskoj oslovboditi sestru Srpsku Krajinu iz ropstva i udruziti ih sa maticom Srbijom .
Onda ce se i Srbi smiriti .
Ne trebamo mi cekati vozda imamo mi njih pametniji na pretek samo cekaju povoljan trenutak. :))

sa srecom
03-06-2004, 08:30
...ti Srbine!

Sa srecom!!

A dotle... Ici cemo u turizam da vidimo mjesto u Evropi gdje je vriejme stalo prije kojih 150 godina...