PDA

Pogledaj cijelu verziju : ugradnja plina



GS
21-03-2004, 19:36
interesuje me ugradnja plina, da li su noviji sistemu pouzdaniji i sigurniji, da li je to zaista bomba u autu, koliko se krece oprema sa ugradnjom i kolika je prosjecna usteda u odnosu na benzin /konkretno bmw 520/?

max max
21-03-2004, 20:53
prijatelj mi je u Santa Fea 2000.g. 170ks ugradio plin i preporodio se ,sve ga izašlo oko 55oo kn ,auto se vozi normalno i kada bi ugradio takav sistem u BMW mislim da ne bi ni ti imao problema,preporučujem ti ga iz njegovog iskustva jer je više nego zadovoljan i sa potrošnjom i održavanjem. :smile07:

KOKAC
21-03-2004, 22:52
Ljudi, ugradio sam plin prošle godine u svoju FIAT TEMPRU 1.6s (Lovatto) i preporodio sam se. Motor radi ujednačenije, izdaci za gorivo i održavanje su se smanjili. Što se tiče performansi; S benzinom max.brzina je 195 km/h, s plinom 182 km/h. Ugradite plin i prst u uho! :)) :)) :)) :))

bak
04-04-2004, 15:49
Zna li netko razliku izmedju Metana i PropanButana?
U Zagrebu je samo jedna punionica metana za automobile, i to u Radničkoj cesti, na samome početku, Gradska plinara. Jeftiniji je još od Propana, kojega INA ima na svojim pumpama. Znam da CNG (stiješnjeni metan) koriste bečki autobusi (zato im i jest tako čisti zrak, da se prosto čudim što je to sa Zagrebom), a ne LPG ("ukapljeni" propan) :smile10:

dragstar
04-04-2004, 20:30
Sestra mi vozi Skodu favorit sa plinom, vrlo jeftina voznja, cirka 20 posto veca potrosnja, nesto gubitka snage, ali se vozis kao u nekom dizelasu koji trosi 5 l dizela, a odrzavanje je ipak jeftinije nego dizelasa.Moja preporuka!

Frontera TDS
05-04-2004, 22:37
dal se plin može ugraditi na turbaka?
dal netko zna kolko se mora platiti neki porez kog registracije ili kolika je kazna kada te murja ulovi da imaš plin na crnjaka