PDA

Pogledaj cijelu verziju : ANTIRATNI PROTEST

U R O S
19-03-2004, 23:47
SUTRA, SUBOTA U JEDAN NA TRGU REPUBLIKE, DODJI!!!!!!!!!

Ne znam da li ste primetili, ali jos jedan RAT je poceo. Juce je na svim naslovnim stranicama bio isti naslov RAT! RAT! RAT!

Danas sam setao ulicom, bilo je lepo vreme i kao da se nista ne desava, ali u kasarnama sam video kako se spremaju vojnici, sa onim njihovim ozbiljnim izrazom na licu i uzurbanin pokretima, koji znace DOSLO JE!

Ljude iz moje okoline, porodicu i kolege sa faxa, je vec uhvatila ratna psihoza, brinu se, ne zele jos jedan RAT, ali tvrde da ovo na KOSOVU ne moze nikako drugacije da se resi!!! Iste price sam cuo i 91, 92, 95, 98, 99...

Ne znam za tebe, ali ja necu da cekam da izbije rat da bismo onda protestvovali protiv njega (onda nece ni moci) negu cu sad uraditi sve sto mogu da ne izbije JOS JEDAN ××××NI RAT!!

Sutra, u subotu u 13h na TRGU REPUBLIKE, je bio planiran protest protiv rata u Iraku, jer tada jos nije izgledalo da moze jos jedan novi rat kod nas da izbije i da mozemo da sebi priustimo `luksuz` da se solidarishemo sa drugima koji ginu i stradaju. Sada je sasvim drugacije...

U R O S
19-03-2004, 23:47
Sutra ce na Trgu biti ta sacica ljudi u Srbiji koji su protiv rata, uvek i svuda, i ja cu biti tu da im se pridruzim. Ponecu veliki karton na kome cu napisati svoju poruku PROTIV NOVOG RATA NA KOSOVU. Molim te dodji i ti to uradi.

- STOP TERORU NA KOSOVU
- STOP NOVOM RATU
- STOP RATNOM HUSKANJU NA MEDIJIMA
- HOCEMO POCETAK TRAZENJA MIRNOG RESENJA ODMAH

RAT NIJE RESENJE JER U RATU NIKO NE POBEDJUJE.

Posle rata ostanu samo zapaljene kuce, crkve, dzamije, ubijeni ljudi, silovane zene i uhapseni oni koji nisu hteli da ucestvuju. I poneki ratni profiter, unapredjeni general ili nova faca na politickoj sceni.

BOLJE JE TRAZITI MIRNO RESENJE 50 GODINA NEGO RATOVATI JEDAN DAN.

Ako rat pocne, ja cu otici iz ove zemlje u ××××× materinu, jer mi je vec otislo 10 najvaznijih godina mog zivota u ratovima i pokusajima da te ratove sprecim. Pokusacu samo jos jednom i to ovaj put!!!!!

I molim te javi ljudima za ovo, telefonom, uzivo, mejlom, kako god, samo da barem neko dodje. I ako nas bude 10-ak nije lose, jer jos uvek ne postoji ni jedan covek koji je glasno rekao NECU NOVI RAT!!!

SUTRA, SUBOTA U JEDAN NA TRGU REPUBLIKE, DODJI!!

pozdrav,
Damjan

Damjane
20-03-2004, 00:28
bre, smiri se, sta ti je? Sta si se usprco. Vojnici se ne salju u nekakav rat na Kosovu, jer to politicke prilike u svetu danas ne dozvoljavaju. Vojnici se salju na jug radi prevencije od moguceg prelivanje nereda na drugu stranu administrativne granice, i to je sve.
Drugo, to se radi isto da bi se podigao moral gnevnim gradjanima Srbije, u stilu da se nesto ipak preduzima, iako je svima jasno da nam je Zapad vezao ruke - da nam je zabranio da se branimo! :(

Grga GN
20-03-2004, 13:13
Damjane, nemogu da ti se uzivo pridruzim jer sam na drugom kontinentu, ali u mislima i molitvama doci cu, da nas ima vise, da pokazemo da jos uvijek, ipak nekom je stalo. Boli me srce kada citam tvoj vapaj za mir i pokusaj trazenje mira bez nasilja. Hvala ti na otvaranju ove teme. Bok !

U R O S
20-03-2004, 16:45
Hvala Grgo!

Saka...

zapata
20-03-2004, 20:16
Svi vi iz Srbije ne znate što je rat.Rat je kaos.To vam govori jedan prečanin.

Sargon
21-03-2004, 05:15
<font face="Courier" size="+1" color="red">
Evo me ovdje i pod mojim registriranim pseudonimom, iako ovdje obicno pisem pod neregistriranim imenom Grga GN.

Htio bih ovdje reci da mozda svi mi nemozemo ici na sluzbene demonstracije, iako to je i te kako potrebno, ipak svi mi mozemo u svojem malom kutku svjeta, pa tako i na ovom forumu da pokusavamo demonstrirati nasu ljudskost i nasu solidarnost sa principima istine i pravde za svih i time graditi bolji svijet.
Mi nemozemo prisiliti nikoga da se promijeni osim sami sebe, a cesto to i je najteze, jer svak misli da je on u pravu. JOS JEDNOM UROSE, HVALA TI NA OVIM I OVAKOVIM PISANJIMA i u tom kontestu SVI SMO MI LJUDI i svi bi trebali da jedni drugima budemo kao BRACA. Barem ovdje to mozemo pokusati.

Bok !</font><br><hr>