PDA

Pogledaj cijelu verziju : ŠTA MISLITE O NOVOM ininom EUROSUPERU? Laž ili istina



xan22to
18-03-2004, 07:42
U zadnje vrijeme možemo čuti da će INA početi isporučivati eurosuper 95 EURO 3 norme pa me zanima da li vjerujete tome ili je to još uvijek neki trik da se troši više goriva na INI a ne na OMV-u jer OMV- ova benzina i nafta je sva uvozna već dvije godine.<br><hr>

Brock
18-03-2004, 07:47
Samo OMV... :smile19:

Dr. Strangelove
18-03-2004, 08:07
mislim da će se to lako provjerit... nadam se da će ovi iz Auto blica otfurat gorivo na test u njemačku... ili barem državni inspekorat obavit vještačenje... daj bože da napokon moderniziraju rafineriju...

Girrari
18-03-2004, 09:01
Za mene ostaje OMV i ES 98.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

piquet
18-03-2004, 09:46
stalno trube da sva goriva zadovoljavaju sve norme , a onda se pojavi novo gorivo bla bla. moš mislit kakvo je gorivo koje sada vozimo.
dr ti spominješ auto-blic, ali ja bi spomenuo auto klub koji je razotkrio onu katastrofalnu naftu na ininim pumpama. a za omv su utvrdili da je relativno ok. od onda za mene postoji samo omv.

Mehanicar
18-03-2004, 09:54
auto blic, klub mozda, ali drzavni inspektorat :smile06: :smile06: :smile06: , pa nece sami sebe klati, ova ti je dobra Dr.!
gorivo je teski srot i biti ce jos duze vrijeme, najbolje u sirokom krugu izbjegavati inu pod bilo koju cjenu!

Kas
18-03-2004, 10:01
Mislite da OMV zuče benzin iz Italije?
Ne vjerujem u to.

Fresh
18-03-2004, 10:03
Od kud god ga vuče, kvalitetniji je od INE.

Kas
18-03-2004, 10:07
Po čemu to zaključuješ?

Hondo
18-03-2004, 11:16
Ja sam tri svoja auta unazad :) primjetio i kasnije puno puta potvrdio da mi troše osjetno manje OMV-ovog benzina nego INA-inog.
U GTA nije ni bio drugi benzin osim OMV ES98.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Fresh
18-03-2004, 11:23
U južnijim krajevima Hrvatske je OMV slabo zastupljen (Split i Cista Prova su im najjužnije pumpe, a nema ih ni u Zadru), tako da sam ponekad osuđen na INU.

Kad vozim na ININO gorivo auto kao da izgubi 20 posto snage, ne vuče, dere se.

Kod OMV tih problema nema, toči se 98-ca.

ki
18-03-2004, 12:03
Hondo i Fresh,moja iskustva su potpuno ista kao i vaša,ali obrnuto!!!! :)) :))

Girrari
18-03-2004, 12:58
Jedino INA-ino gorivo koje bezbrižno točim u auto je ES 98 u Drnišu. Nisam do sada imao nikakvih problema.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

piquet
18-03-2004, 13:19
koliko vidim skoro svi točite 98icu. ja točim 95icu.
zašto 98 i da li treba isprazniti rezervoar kod prelaska na 98?

Fakat ne kuzim
18-03-2004, 14:49
koji ste to vi znalci da tak odjednom osjetite da auto vuće 20% slabije????
Da kazes da ti se zacepio filter ili nekaj slicno al kad kaze netko da auto odma cim natnka neko gorivo slabije vuce za 20% to je preserancija i kretenizam....btw.i ja tocim stalno na OMW-u al prijetel koji toci na INI nema nikakvih problama....oba vozimo Eurodizel

Fresh
18-03-2004, 14:58
Jel možda trebaš stručnu ekspertizu, potkrijepljenu laboratorijskim nalazima i revidiranu na institutu srojarstva.

Govorim iz osobnog iskustva, (20 % je figurativno rečeno, ako to ne možeš shvatiti tvoj problem), ali sam tih ININIH cca 20 litara u rezervaru jako dobro osjetio.

A i da se ne radi o kvaliteti goriva, nego samo o uslužnosti na pumpama i tu bi otišao na OMV....

mc
18-03-2004, 15:02
Ne znam, ja tocim na OMV-u i tu mi se isto nekad cini da sam naletio na robu slabije kvalitete, iako se ne bi usudio kvantificirati ucinak. Prije nisam previse pazio gdje tocim dok mi se par puta nije desilo da sam otisao na put s INA-inim gorivom od kojeg mi je auto cukao cijelim putem. Nakon toga sam poceo tociti iskljucivo na OMV-u i od tada mi se cukanje nikad vise nije ponovilo. Osim toga, sogi je jednom morao slepati auto u servis zbog loseg goriva kupljenog u INA-i.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
18-03-2004, 15:04
već smo o tom par puta pričali..ali nije zgoreg... meni je drukalo iz mašine od vode dobivene na Ini... :smile17: to mi je dovoljno....

mc
18-03-2004, 15:09
I ovo sto Fresh kaze - na OMV-u nikad nema reda duzeg od jednog auta, ne desi ti se da cekas u redu pa onda otkrijes da bas ta pumpa nema gorivo koje ti trebas jer je nestalo ili je pumpa u kvaru i slicne gluposti kakvih na INA-i ima u izobilju...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

xan22to
18-03-2004, 15:54
U principu niti jena naša benzinska pumpa vam ne bi odgovarala da probate europsku benzinu konkretno talijansku koju samja stavio prije tjedan dana pun tank u moju Celicu a to je bio AGIP. Razlika se osjeti i to jako, vjerujte posebno na velikim okretajima. N aračunu benzine je pisalo da je euro 5 norme. Čak je i miris iz katalizatora drugačiji nego sa našom benzinom. Trebate probat da biste vjerovali. Pa vi si mislite sad na kakvoj mi benzini vozimo kad će naši tek sad uvest eurosuper od euro 3 norme.<br><hr>

Cezy
18-03-2004, 16:00
Omv mi isto bas nije nesto.Jesenas kad sam bio u hr. sa Ibizom od frendice,auto mi je poceo trokirat,i nije primao gas.A tankao sam na omv-u bas zato kaj nemam povjerenja u inu.

U austriji sam prije tankao kod JET-a. Sad sam se prebacio na AGIP. :)

POCKET ROCKET
18-03-2004, 16:02
OMV kupuje gorivo od INE.
:smile13:

xan22to
18-03-2004, 19:07
OMW ne kupuje gorivo od INE nego ga uvozi od mađarskog MOL-a ili ga dobivaju od SHELL-a. Pitao sam jednog tipa koji radi na OMW-u pa mi je čak pokazao i jedan formular od jedne cisterne gdje je piaslo da je zemlja porijekla mađarska.

mamlaz
18-03-2004, 20:00
tisuću puta,ma kakvi milijun puta,još moram reči da OMV kupuje od INE a vama izgleda to još nije jasno!!!!!!!! :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

AR
18-03-2004, 20:35
Šta je ovaj benz samo za ekološko osvještene ili ima i nekih utjecaja i na performanse. Npr. šta bi dobio Punto 1.2 s takvim nečim unutra? :smile15:

Mario Haas
18-03-2004, 20:40
mamlaz, daj potkrijepi malo svoju tvrdnju ak ti nije teško molim te, bio bi ti neizmjerno zahvalan.

Mario Haas
18-03-2004, 20:44
Pretežno točim na OMVu. Prošli tjedan sam natankao za 100kn na INA Špansko sjever jer sam bio na rezervi i auto mi je počeo cukati na rezervi već nakon 80-tak km, a 100kn je u mom autu više od 100km gradske vožnje. Dakle, nešto očito ne štima. Ili je benzin lošiji ili su im brojači krivo baždareni. U svakom slučaju osjećam se pokraden.

Što se tiče subjektivnog dojma, meni se čini da sa 98-icom motor radi tiše i da auto malo bolje ide.
Čuo sam da neka benzinska u Sesvetama ima MOLov 99 oktanski benzin. Mislim da bi to mogao biti Antunović?

AR
18-03-2004, 20:44
Mamlaz, ne šhvačam baš kao kompliment, tu vrstu komunikacije koristi s nekim drugim.
2. Ako šta znaš o toj vrsti benzina prosvjetli me, jer ne vidim šta doprinosi kad je stavim u auto?