PDA

Pogledaj cijelu verziju : USTASE SADA GUTAJU SVOJA GOVNA U VEZI JASENOVCA!

A R I G A T O J
16-03-2004, 20:39
SANADER: TREBA NAM ISTINA O STRADALIMA!16/03/04 - 13:08
Jasenovac -- Hrvatski premijer Ivo Sanader odao je u utorak pocˇast zˇrtvama koncentracionog logora Jasenovac. Tokom posete Spomen podrucˇju Jasenovac povodom zavrsˇetka radova na obnovi spomenika "Jasenovacˇki cvet", Sanader je rekao da je vazˇno da se istina ne sakrije i ne zaboravi kako se zlocˇin ne bi ponovio, prenosi dopisnik Radija B92 iz Zagreba Zoran Kekic´. "U hrvatskoj povijesti bilo je isuvisˇe stratisˇta, i tragedija i stradanja. Jasenovac je jedno od najstrasˇnijih. Zato nec´emo niti smijemo sˇutjeti, kao sˇto ne smijemo dopustiti da se zlocˇini pocˇinjeni u Jasenovcu i drugdje za vrijeme ustasˇkog rezˇima u NDH zaborave. Nemamo pravo na zaborav. Treba nam istina o stradalima", rekao je Sanader naglasivsˇi kako je sˇtetno uvec´avati ili umanjivati broj zˇrtava jasenovacˇkog logora. "Nema politicˇkog cilja koji mozˇe opravdati zlocˇin”, dodao je Sanader. "Zato osu?ujemo i odbacujemo svaki ekstremizam i radikalizam, rasnu, nacionalnu i vjersku mrzˇnju i netoleranciju ma s koje strane one dolazile", istakao je Sanader.

Izjava hrvatskog premijera izazvala je i prve reakcije.

Predsednik srpskog nacionalnog vec´a u Hrvatskoj, Milorad Pupovac, rekao je za B92 da se ovakvim stavom Ivo Sanader kao predsednik HDZ-a jasno distancira od prethodnih elemenata politike te stranke: "Sa ovakvim stanovisˇtima i ovakvim gestama i porukama, predsednik vlade jasno se distancira od politike one Hrvatske koje je u Pavelic´evim ustasˇama vidjela zapravo hrvatske osloboditelje i one koje su stvorili hrvatsku drzˇavnu ideju."

Savo Sˇtrbac iz Udruzˇenja "Veritas" u izjavi za B92 kazˇe da je ocena Sanadera u trendu cˇitave politike koju je on pocˇeo kao premijer Vlade Hrvatske: "Da li stvarno tako i misli, tesˇko je znati, ali ocˇito je da mnoge stvari radi, pa i ovu izjavu daje, upravo prema me?unarodnoj zajednici jer je ocˇito da je krajnji cilj njegove vlade da Hrvatska konacˇno postane kandidat za prijem u EU."

Poslanik Demokratske stranke Srbije u Skupsˇtini Srbije i Crne Gore, Sanda Rasˇkovic´ Ivic´, kazˇe za B92 da se izjava hrvatskog premijera mozˇe tumacˇiti kao dobar pocˇetak. Ona, ujedno, podsec´a i da su Srbi u Hrvatskoj mnogo puta bili razocˇarani razlikom izme?u recˇi i dela hrvatskih zvanicˇnika: "Istina jeste da i ustasˇki zlocˇini ne smemju da budu zaboravljeni i meni je jako drago sˇto g. Sanader to kazˇe, ali jasenovacˇkom muzeju nedostaju odre?eni delovi, a to je onaj film, sve one sprave za mucˇenje. Prema tome, Sanader bi trebalo da se zalozˇi da se to vrati da bi se tacˇno videlo kako su ti zlocˇini izgledali, e da se oni takvi, u tom obimu i toj realnosti, nikada ne bi zaboravili."
Inacˇe, premijer Sanader je posetio i Memorijalni muzej u Jasenovcu, koji bi do kraja ove godine trebalo da dobije novu postavku. Obnovu Jasenovacˇkog spomenika finansiralo je hrvatsko Ministarstvo kulture sa oko dva miliona evra.

A R I G A T O J
17-03-2004, 10:00
BRAVO ZA SENADERA!!!!!! SVAKA CAST!!!!!!!! TO JE FRANJO ISTO TREBAO URADITI,ZATO SE SAD PREVRCE U GROBU ×××××× STARA!!!!!!!!

PRVO ODAVANJE POSTE ZRTVAMA JASENOVCA,PA ONDA IZVINJENJE ZE ETNICKO CISCENJE I UBOJSTVA U ZADNJEM RATU,PA ONDA VRATITI SVE SRBE NAZAD!!!!!!!

TO JE SAN SVAKOGA PRAVOGA HRVATA,PA I MENE!!!!

A R I G A T O J
17-03-2004, 14:27
STO JE HRVATI? STO SE NE UGLEDATE NA MENE I OSUDITE ZLOCIN? STO JE GRGO,MARAKOSE I OSTALE HRVATINE?

SRAM VAS BILO!

Grga GN
18-03-2004, 03:43
Kada bi ti "veliki i pravi hrvate" mogao barem malo biti posten i objektivan onda bi shvatio da vec u samom naslovu ove teme lazes i da je gospodin iz Svedske, pod cijim imenom i ovo pises a neznas sto znaci, cijelo vrijeme govorio sto i ti ovdje sada dokazujes, dok ste se ti i tvoje drustvo ismijavali njegovim podacima i njega kao i mene optuzivali da lazemo da nije bilo ni blizu 700.000 do 1.500.000, dva Zagreba pogubljena u Jasenovcu. Reci dilbere kako imas obraza da se ovako opet javljas i tvrdis da si ti bio u pravu LAZITORBO.
Sto je naj strasnije je da je i pokojni Dr. Franjo Tudman isto tvrdio a vi ste od te brojke napravili izgovor za agresiju. To sto sada Simon Wizenthal
i sam ovu novu brojku priznaje je rezultat cinjenica iznesenih u sudskom procesu SAKIC kojeg su svi zapadni mediji presucivali i zbog cega je taj loby stavio embargo na Dr.F.T.-jevu sahranu, jer je ON ne samo dokazao da su svi o tome lagali, nego ih je ON i usprkos manevriranja sa embargom oruzja i plavim kacigama, predribljao i oslobodio Hrvatsku na citavom njenom teritoriju od teroristicke bande vase nacionalne manjine koja ju je uz pomoc UN-a i "peace keepers" pokusala srusiti.

TKO SADA JEDE GOVNA GADE OGAVNI..?!

hajd
18-03-2004, 04:20
ti dilbere operi zvalje jako ti smrdi iz usta.
Kad saznas istinu crknut ces od srama. :smile17: :smile16:

kad
18-03-2004, 05:23
se istini pogleda u oci tada ce mir zavladati svijetom.

pa eto
18-03-2004, 11:36
POGLEDAJ vec jednom tu istinu Fredo,
Priznaj svu genocidnost, barbarstvo, agresiju, Kulturocid, etnocid, genocid,
Sve sta ste radili.

Pa kad uvidis sve bit ce ti lakse, obecajem ti.

Bez veze trosis svu tu ogromnu energiju na obrani srpstva, dokazivanju nedokazivog...

Monopol na istinu i pisanje povijesti vise Srbi nemaju.

Ostalo im je jos jedna stvar u kojoj su VRLO VJESTI:

Naime,
SPLETKE,
PONAVLJANJE LAZI 1000 PUTA (pa takio postaje istina)
Mitomanija
Paranoja

Zatim sustavno bombardiranje Haga i svih institucija "zapada", sa svim tim sta tu nabrojeno i sta od tebe slusamo.

Optuzbe koje su podignute tj. prepisane iz tviog "VERITASA"... 1000 puta ponavljane kao papagaj...
pogledaj gore,

-budi siguran da ce ih morati polizati -bar 90% od njih - ili jedino ako ih ne osude zato sto su nekoliko ocajnika popalili, i mozda ubili pokojeg nenaoruzanog.

Neka mi neko pravno motivira - KAKO osloboditi zemlju u rukavicam?

Kako nekoga OPTUZITI za oslobadjanje vlastite zemlje - priznate od cijelog svijeta, a djelomicno okupirane od BANDE kriminalaca, terorista i koljaca?

Pa i sam Galbraith, kaze (iako ga za HR bioli ×××××) da je POPIZDIO od svih pokusaja da se nadje mirno rjesenje, a one kamenjarske seljacine i koljaci nisu htjeli niti citati niti razgovarati o NIKAKVOM "mirnom rjesenju".

Grga GN
18-03-2004, 17:10
Niste li bas vi, "borci za istinu i pravdu" ovdje postirali linkove na Simon Wisenthal museum of holocost, u kojem je lijepo napisano da je u Jasenovcu poginulo oko 700.000 ..?!
Vi ste ovdje tek suplje glave kojima se neki manipulanti sluze da mute vodu, a na kraju vas onda izbombardiraju jer ste im previse povjerovali.
Za nos vas vuku, jer im je to lako kada si vi sami ne vidite dalje od nosa.
Zar ne vidite da je nekome trebalo vremena da zaustavi prebrzi raspad komunizma, jer bi Njemacka tako preko noci postala vlasnik Evrope. Mastreicht ugovor o zajednickoj valuti morao se zaustaviti bas iz tog razloga i iz tog razloga je Fransoa Mitterand doletio u opsjednuto Sarajevo, jer da se Sarajevo predalo i rat u Bosni i u cijelom regionu bi uskoro bio zavrsen podjelom Bosne i NATO i UN nebi bili u prvom planu nego ujedinjena Evropa sa Njemcima
daleko ispred Engleske i Francuske.
Ma sto se ja tu mucim da vama dripcima objasnjavam da su vasu glupu ratobornost od pamtivjeka velike sile izrabljivale kao malog glupog seljancica za podmetanje velikih vatri, a da ih uopce nije bilo briga dali cete se vi opeci ili ne. To vam se dogada kada nemozete logicno razmisljati nego vjerujete slijepo usvoje mitove.

SLAVENKO
19-03-2004, 02:15
GRGICEK, NEMOJ SRATI!!!!!!!!!!!

Jez
19-03-2004, 12:31
Smiljanicu, Smiljanicu,
po po pokislo ti perje

( a i nesto kao da mi vonjas )

No...?!

TRAKTORAS
19-03-2004, 14:30
Od tih - (recimo da je 80 000 zrtava, makar je to napregnuto do svih mogucih upitnika, gdje je svaki upitnik srpska zrtva - za svaki slucaj) iz Jasenovca i Gradiske, su ca: 13000 Zidova, oko 17 000 Hrvata i ca: 10 000 cigana. Ostali su Srbi. Svaki se upitnik pripisuje kao srpska zrtva!

Ali mene zanima, kad ce Srbi napraviti popis zrtava iz Banjice i Sajmista? Kad ce napraviti spomenike na tim mjestima?
Kad ce oznaciti one grobove na Avali gdje su pokapali ugusene zidove?
KAD CE MOLITI SVE zrtve za oprostenje i obecati da se tako nesto NIKAD vise ponoviti nece?

TO mene zanima!

Samo ja se bojim da je sad poceo novi genocid. Ineteresantno je kako ce SAD poslije svega reagirati i koliko ce ljudi (nejaci) uspjeti pobiti i protjerati sad...Sad kad imamo malo jace aktere u igri...

>>Ali mene zanima,
20-03-2004, 00:03
kad ce Srbi napraviti popis zrtava iz Banjice i Sajmista? Kad ce napraviti spomenike na tim mjestima? <<

Spomen obelezja banjickim logorasima i onima na Starom Sajmistu, POSTOJE. Pitaj mene starog Beogradjanina (ziveo sam 25 godina u Beogradu pa slucajno znam).

>>Kad ce oznaciti one grobove na Avali gdje su pokapali ugusene zidove?<<

Za taj nikad cuo, nikad video. Postoji Grob neznanom junaku i spomenik Zukovu ciji je avion udario u brdo. Ako pitas bilo kojeg beogradskog Jevreja za nekakvu masovnu grobnicu na Avali, odgovorice ti kao i ja, a oni bi bas trebali da znaju. Ako su uspeli da prate i kidnapuju Ajhmana iz Argentine, mogu vala i da pronadju tu virtuelnu masovnu grobnicu na Avali.

>>KAD CE MOLITI SVE zrtve za oprostenje i obecati da se tako nesto NIKAD vise ponoviti nece?

TO mene zanima!<<

Pa evo, zar sudjenje clanovima nenarodnog Nedicevog rezimu nije najbolji primer osude tog rezima i ograde naroda od njegovih nedela?
Za razliku od nas, vi ste sudili samo dvojici od vasih marioneta, fasista i njihovih slugu, I TO NA ZAHTEV I POD PRITISKOM MEDJUNARODNE ZAJEDNICE I TEK 50 GODINA POSLE ZLOCINA. Mi smo to obavili odmah posle rata.

>>Samo ja se bojim da je sad poceo novi genocid. Ineteresantno je kako ce SAD poslije svega reagirati i koliko ce ljudi (nejaci) uspjeti pobiti i protjerati sad...Sad kad imamo malo jace aktere u igri...<<

Tacno. Ono sta gledamo danas na Kosovu, doduse nije pocetak novog genocida nego zavrsetak starog, ovoga puta uz blagoslov onih koji rekose "idite napolje, mi cemo uspostavit red na Kosovu i stvoriti multietnicko drustvo.. bal bla bla bla"
Meni nije jasno kako hriscanska Evropa moze mirno da gleda rusenje do temelja spomenika (crkava) sopstvene kulture od neprocenjive vrednosti u svom dvoristu, a od koga, od ISLAMISTA??? Zar je moguce da licemerje danas moze da seze do najekstremnijih granica apsurda?

ispravka
20-03-2004, 22:59
umesto Zukovu, treba da stoji Zdanovu

Da isto tako...
20-03-2004, 23:19
...smo mi gledali na Evropu 1991!
Zavezali nam ruke (embargo na oruzje),sve do Vukovara, pa kad NISMO kapitulirali, prema predvidjanjima, doveli su "sladoledare" da nam popisuju, mrtve, porusene crkve, pomagali u protjerivanju neSrbskog stanovnistva (organizirali su autobuse, pregovarali, i predvodili kolone autobusa sa protjeranima)!! ITD

Tako su radili sve do 1995..."drzali su mir!" ! Danas osudjuju one (optuznice su prepis iz vaseg "veritasa" Fredinog, milone puta e-postanski bombardirani Hag), one koji su oslobodili zemlju i prekinuli produkte osvajanja i etnickog ciscenja, koji su - protivno! svim ocekivanjima- OSLOBODILI zemlju!. Ocito je da su nekom poremetili racune... Ipak i usprkos takvoj perverziji Evrope, mi nemamo izbora! To je najgora stvar koju moramo progutati...alternativa nam je istok, Srbija, BiH "islam", znaci PUNO, PUNO gore...), mi MORAMO u EU!

Dakle tu vasu spletkarosku Balkanijadu moramo ottrpjeti jos 1-2 godine, jer - citiram Djindjica "ako moramo progutati 2 zabe, progutajmo ODMAH prvu NAJVECU, pa brzo poslije drugu, odugovlacenje je samo agonija...jer na kraju ih ne mozemo zaobici!"

E...moj Fredo...

Da da
21-03-2004, 00:50
tako su radili sve do 1995., drzali "mir", a onda su odjedared "zaboravili" na misiju poverenu im od UN, pa su se "junacki sklonili". Bar se nebi toliko brukao, vec bi proglasio kraj mandata UNPROFOR-u, a ne tako.
Dakle, naredjenje je bili "cujavte Srbe!", a istovremeno vama dato zeleno svetlo da ih napadnete. Ma LICEMERJE, kazem ti.

Isto to sa embargom na vase i muslimansko naoruzavanje, navodno izglasali dekleraciju o embargu, a onda se pravili coravi da nista ne vide. Posle su nam prikazali na TV kako su americki avioni nocu sletali sa tuzlanski aerodrom puni oruzja.
E ×××× ga, opet drastican primer licemerja.

NISU oni...
21-03-2004, 11:46
...UNPROFOR, "sladoledari", nisu bili u HR da cuvaju Srbe! (doduse poslije jeseni 1991 Srbi su imali razloga za strah!) Oni su trebali biti tamo da odrze MIR dok se ne nadje mirno rjesenje u HRVATSKOJ!

No tu u intervjuu sa Galbraightom (izmedju ostalog) lijepo pise kako ste se vi odnosili na mir!

Ukratko, mira nema ako mi ne dobijemo drzavu, odnosno se ne prikljucimo Srbiji!
"Tu kompromisa nema, samo preko nasih mrtvih tijela"

I tako ste se ponasali... i tako ste zavrsili...

A sta se tice svercanja oruzja...da, samo je bilo barem duplo skuplje na crno...osim toga IPAK je bilo dovoljno ljudi na svijetu koji NISU mogli probaviti takvu nepravdu, pa su zmirili na sverc...

>>A sto se
21-03-2004, 12:28
tice svercanja oruzja...da, samo je bilo barem duplo skuplje na crno...osim toga IPAK je bilo dovoljno ljudi na svijetu koji NISU mogli probaviti takvu nepravdu, pa su zmirili na sverc...<<

Ni sa ovim se ne slazem. Oruzje iz arapskim zemalja dolazoilo je preko Rijeke besplatno za Armiju BiH, inace od cega su muslimani mogli platiti to oruzje? A vi ste dobar deo naoruzanja uzimali za sebe.
A sto se tice onih koji nisu mogli da progutaju nepravdu, ma ne, to su isti oni koji su izglasali embargo, samo su igrali dvostruku igru, iz koristi naravno.

ima takvih...
21-03-2004, 13:45
...koji su iz koristi izglasai embargo (vecina) ali ima i onih postenih.

Kad se je svercalo oruzje za BiH, tocno je da su ga UGLAVNOM placale muslimanske drzave, i da smo dio uzimali za sebe (HVO), da nas tim oruzjem poslije muslimani ne tuku, sta IPAK jesu...Ali za HR je stvar vec bila manje vise gotova...oruzje je bilo vecim dijelom, osvojeno iz kasarni i presvercano (kupljeno na crno na zapadu i istoku)...

jeste
29-03-2004, 16:14
vrijeme je da podju jesti i svoja govna smrde ka svakom koraku , jedu krepalinu pa smrde da se unesvijestis.Najbolje masku sa kis....m na glavu . :smile16:

sompi-pompi.
08-02-2005, 20:57
I gutace dugo! :smile17:

Grga GN
08-02-2005, 21:13
No Fredi. Vi gutate govna i pasete trevu zbog vasih lazi o Jasenovcu jer inace zasto bi ti ovdje se javljao pod tudim nokom da niso obrao bostan.

TKO LAZE TAJ I KRADE....No...?!

Zoharu

sompi-pompi.
08-02-2005, 21:25
Daj stari skini mi se.......sto se ti svuda mjesas? O cemu to.......?!?!?!?

ova
11-03-2005, 03:33
stara raga svaciji pusi i to u letu. :))

Ma nije imo gace ?!
11-03-2005, 06:22
Kazes, u brisucem letu vam ga stavi?!
Ala mu plajvaz. To je nemoguce.