PDA

Pogledaj cijelu verziju : TOYOTA CLUB



Stranica : [1] 2 3 4 5

xan22to
15-03-2004, 20:36
Smatram da tako velika marka automobila ne bi trebala biti zapostavljena ma kako malo ljubitelja toyote postoji u Hrvatskoj. Ja posjedujem toyotu celicu iz 1997, toyotu yaris 2003 te toyotu avensis iz 2002 a imao sam i hondu prelude takodjer iz 1997.
Istomišljenici te takodjer NEistomiljenici dobroga ili lošeg o ovoj marki auta javite se te pišite svoje dojmove, primjedbe i ostalo.

I još nešto.Zanima me da li netko zna da li postoji još koja Celica u Hrvatskoj. Moja je 2.2 motor od 170 konja.<br><hr>

yaris
15-03-2004, 22:24
imam yaris 1.0 2003 godina,zadnji model prije redizajna.Oko 14000 km...
Sto slijedeceg radimo u klubu? :)

HONDAA
16-03-2004, 06:29
Sto reci za Toyotu? Odlicni automobili, od prije neki dan proglasena broj 2(poslije GM-a) auto proizvodac u svijetu, sto govori o njenoj uspjesnosti. Isto tako mislim da imaju najbolje terence, osobno sam vidio 4- runnera s 390000 milja(oko 600000 km).

xan22to
16-03-2004, 18:59
Nije samo u njihovoj uspješnosti nego i u investiranju u nove i postoječe modele. Motori su im uvijek najmodernije koncepcije te se čak pri redizajnu nekog modela oni usavršavaju i motor. Malo koji proizvođač to radi osim Toyote. Npr. Yaris: to je tako lako upravljivo vozilo, bez ikakvih otpora na mjenjaču ili kvačilu.<br><hr>

yaris
16-03-2004, 19:30
mjenjač ipak zna malo teže ići u drugu npr dok se auto ne zagrije skroz.

clipper
16-03-2004, 19:35
Vidjela zaba da konja potkivaju, pa i ona digla nogu.

Fresh
17-03-2004, 13:37
yaris

Daj mi nešto reci o modelu kojeg voziš, ja planiram kupit baš taj s motorom 1.0.

Kakva su ubrzanja, potrošnja po gradu, opći dojam...

Cezy
17-03-2004, 20:11
E i meni HITNO trebaju neki podaci o YARISU???

Kolika je cijena 1.0 osnovnog modela u HR. ????
Sta je sa garanciom???
Kolika je nadoplata za klimu,metalic lack???
Opcenito o autu,mane vrline,oni koji imaju,dali imaju ikakvih problema,koliko traju servisni intervali,i kakva je "POSLUGA" kod ovlastenog dilera/servisera??

Hvala!!
I odgovore molim sto prije,stvarno mi gori!! :)

xan22to
18-03-2004, 07:36
Pa evo ja imam Yaris 1.0 luna oprema i evo nekih podataka:
1. postoje opreme: terra, luna i sol
2. u opremi terranemaš ništa a pod ništa podrazumijevam radio sa CD-om, daljinsko zaključavanje pa ni podizače stakala dok oprema LUNA ima sve osim naravno klime i metalik boje. Klima dođe nekih 700 eura a metalik boja 230 eura.
3. motor od 1.0 litara je stvarno samo za po gradu i kad odeš na otvorenu cestu dođeš do 100,110 i to je to. Ipak to je motor od 68 konja, potrošnja je barem po putnom kompjuteru 6 litara.
4. Sve u svemu ja preporučam opremu LUNA sa klimom i 1.3 motorom ali treba vidjet svatko za što mu treba pa izabrat motor. Moja cura sad kupuje Yaris diesela i to je ja mislim najbolji izbor ko si može priuštiti. Ima common rail treće generacije i stvarno je prva liga.
5. zastupnici Toyote MORAJU svi biti uslužni i dobri pa i brzi jer svaki mjesec šalju u područna središta izvještaje o eventualnim žalbama ili kvarovima pa ako im se desi da imaju previše žalbi na rad servisa godinu dana Toyota ih zatvara jer si to ne smiju priuštit. To mi je rekao prijatelj koji radi u Toyoti u prodaji. I to je to.
Pitajte ako vas još što zanima. <br><hr>

Dr. Strangelove
18-03-2004, 08:10
daj pojasni ovo "dođeš do 100, 110 i to je to"... oćeš reć da se dalje od toga motor muči i treba mu zalet ili kaj? Moja Felicia sa istom konjažom dan danas na autoputu dostiže deklariranih 160 bez problema...

mc
18-03-2004, 09:50
Klima u Yarisu je trenutno na akciji i dobije se za nekih 300 eura.
Stvarno mi nije jasno to sa 100-110 na otvorenoj cesti - ja svog Twinga s manje konja tjeram preko toga bez problema.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
18-03-2004, 10:08
Možda je čovjek mislio da se preko te brzine motor previše dere, da nije ugodan za vožnju. I ti si sam rekao da nije baš svejedno voziti Twinga preko neke brzine jer se ne osjećaš sigurno u malom autu na takvim brzinama.

mc
18-03-2004, 10:18
Istina. Po autoputu mi je ugodno do 130 km/h i nastojim ga ne voziti brze. Po otvorenoj cesti kakva je D1 samo na par dionica mogu postici vecu brzinu od 110 km/h bez da imam glavu u torbi. Cudjenje proizlazi iz toga sto ja Yarisa ipak dozivljavam kao ozbiljniji auto od Twinga...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

yaris
18-03-2004, 13:20
odgovor freshu
xan ti je manje vise rekao ono važno. iako yaris i nakon 110 ide dalje bez problema do 155 na ravnom ali se i buka proporcionalno povecava.
Sveukupno sam jako zadovoljan autom a i svi koji su se vozili u njemu su se cudili kako dobro ide i da se sjedi ko covjek u njemu.

PITANJE za XAN-a?
daj mi molim te rci na koliko ti pocinje blinkati zadnja crtica u rezervoaru.Meni se cini da mi se to pali na cak deset litara sto mi je malo previše jer me stalno hvata panika da ne ostanem bez benze iako znam da imam jos 7-8 l u spremniku.Sa napunjenim spremnikom mi nakon nekih 530km pocne blinkati..
do koliko si ti isao po gradu km maksimalno?
hvala

yaris
18-03-2004, 13:23
još nešto vezano na brzinu.
moga sam gario po ri zaobilaznici smjer grad na onoj blagoj nizbrdici 175 km ili dva i auto se uopce nije tresao ni nista cak ni buka vjetra nije bila jaka,jedini motor radi veliku buku onda...
Sto se tice putniog kompjutera pokazao se iznimno preciznim u racunjanju prosječna potrošnje...

Fresh
18-03-2004, 14:18
A ta prosječna potrošnja u gradu se kreće u kojim okvirima...

mc
18-03-2004, 14:21
Nista Fresh, ako su vlasnici Toyota tako zadovoljni sa svojim autima, kaj nam drugo preostaje nego da se uclanimo u ovaj klub... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
18-03-2004, 14:29
Aj agri... :)

xan22to
18-03-2004, 15:45
Pa kad ja natankam Yairis do kraja neke pute mi napiše da ima 560 km a neke pute da ima 580 a čak jedan put je napisao točno 615 kilometara. Ja napravim ovako: kad mi počne blinkati rezerva ja prebacim putni kompjuter da mi pokazuje koliko mi je ostalo kilometara dok ne ostanem bez goriva. Mislim da mi kompjuter napiše da imam oko 20 ili 15 kilometara dok ne ostanem bez goriva.
Ja se pouzdam u putni kompjuter bez obzira da li blinka ili ne jer mi je prijatelj koji radi u Toyoti rekao da Yarisov software uvijek računa potrošnju goriva te koliko se kilometara može preči samo preostalom količinom.
Što se tiče krajnje brzine htio sam reć da osječam da je to krajnje "ugodna" brzina kojom se može putovati u automobilu jer Yaris ima jako dobru zvučnu izolaciju ali kad se dođe na 110 km/h motorpodosta več bruji pa niti ne pokušavam voziti brže.
Maximalno sam vozio yaris koko 135 km/h i nisam probao više. U mojem Yarisu piše da je prosječna potrošnja 6.2 l te da prolazi oko 17 kilometara sa litrom benzine.<br><hr>

Cezy
18-03-2004, 16:12
Xan22to HVALA na informacijama!!

Vise od 120kmh,ga ni netreba vozit.Ipak su to samo 1000ccm.Btw taj motor je pred par godina dobio nagradu "engine of the year". :)

yaris
18-03-2004, 16:20
Xan ti imaš ovog novog redizajniranog yarisa?
pitam te iz razloga jer na mojemu putni kompjutet ne pokazuje koliko bi se moglo proci sa preostalim benzinom (prosječna brzina, potrošnja trenutno i prosjek potošnje) ili ja to nisam otkrio do sada sto bas i ne vjerujem.

Za fresha prosječna potrošnja mi je po gradu oko 6.5-6.7 po ljeti i dosta manje. Kad sam ga tek dobio bilo je i 7.5 dok se nije malo razvozio

xan22to
18-03-2004, 19:13
Da ja imam redizajniranog Yarisa. Kupio sam ga u 9 mjesecu prošle godine. Sada ima 17106 kilometara i sve je savršeno ali imam primjedbe na BRISAČE koji sam več zamijenio drugima.

I još nesšto: jeste li znali da Toyota ima dvije tvornice u Europi. Jedna je u Francuskoj u kojojse rade samo Yarisi i jedna u Velikoj britaniji gdje se rade Corolla i Avensis ali najzanimljiviji je dio je to da u njima rade Japanci a ne europljani. Bilo je protesta zbog toga ali oni su hladno obrazložili da europljani dan počinju kavom i cigaretom a da oni počinju rad vježbom skupa sa poslovođom i direktorom tvornice te daeuropljani ne mogu zadovoljiti njihovu produktivnost na radu.
Šta mislite o tome?<br><hr>

yaris
18-03-2004, 19:26
17000 km u 7 mjeseci!!!
puno dosta.Odakle si xan btw?

Što se tiče ovoga sa rezervom mogao bi do servisa ici da mo naštimaju da se na manje litara blinka zadnja crtica.

Ja sam brisače isto nedavno mijenjao jer ga parkiram ispod stabla pa ona sitna smola sto ostane na vjetrobranu ih je sjebala ; ali trajali su godinu dana-dovoljno.
dobar je detalj sto ti promijene samo gumice ne cijli brisaš pa je jeftinije.

Prekjučer su me zvali iz toyote ri i pitali neku kao anketu o servisu ako sam zadovoljan i to...

Cezy
18-03-2004, 19:30
TOYOTA ima i jako velike pogone u Köln-u (GERMANY) di je i sjediste TTE-a (TOYOTA TEAM EUROPA) a i tvornica + windkanal za F1

Kolika je cijena YARISA 1.0 luna??
Nesto mi steka homepage od toyote.hr pa nemrem pogledat. ;)

yaris
18-03-2004, 19:34
Moj je sa popustom od 1000E koštao
10 350 mislim s tim da je metallic bila nekih 220E ili sl.
luna baš.

Cezy
18-03-2004, 19:35
THX!!

xan22to
18-03-2004, 20:16
dođe ti oko 11.700 regularne cijene ali sa popustom đođe oko 11550 sa klimom i metalik bojom kad je akcija.<br><hr>

xan22to
18-03-2004, 20:19
:)) :)) Pa nije to toliko 17000 u toliko vremena.
<br><hr>

mc
18-03-2004, 20:28
Corolla Wagon se proizvodi u Turskoj. Prodavac mi se kune da je Toyota prosle godine proglasila tursku tvornicu za najbolju europsku tvornicu - vrag ce ga znati... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

yaris
18-03-2004, 21:18
toyota-najkvalitetniji automobili na svijetu
Corolla-Najkvalitetniji toyotin automobil +
----------------------------------
=Najkvalitetniji/najpouzdaniji auto na svijetu po svemu čineći se!
...laku za tursku

tedra
19-03-2004, 00:24
Imam namjeru kupiti corollu ˙91. pa me interesira na sto bih trebao pripaziti.Kolika je potrosnja?

xan22to
19-03-2004, 07:29
Ma u turskoj rade samo neke komponente za motor i sekundarnu opremu, ali bez obzira na to, japanci su u tim tvornicama tako da je svejedno.
A što se tiče corolle svaka je kvalitetna s malom potrošnjom goriva ali pitanje je ko je vozio to auto i kako ga je održavao pa treba biti jako oprezan.
Ipak je Corolla najprodavaniji automobil svih vremena. Prva je predstavljena 1966 godine i od onda je izašlo devet generacija tako da i to nešto znači.
Na auto iz 91 treba paziti na koroziju i na fleke na dnu motora ali ja ne preporučujem kupnju tako starih vozila jer je sve to u njemi od upravljačkog mehanizma ,motora i mjenjača ko harmonika pa ja mislim da se ne isplati. U italiji je uopče ne bi prodavali jetamo zakonski imaš do koliko možeš tražiti za neki auto proporcionalno njegovoj cijeni ako me razumijete.

xan22to
19-03-2004, 07:42
:URL=http://f2.pg.photos.yahoo.com/xan22to:Što mislite?:/URL:<br><hr><font size="+1" color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

Dr. Strangelove
19-03-2004, 08:20
ta fora o japancima u tvornici u engleskoj, španjolskoj i turskoj mi je stvarno smiješna.... nije valjda da vjerujete da su iz Japana došle na tisuće radnika u te zemlje i počele radit... a da su im to domicilne vlasti dopustile? uostalom šta bi s tim japanci dobili? Porast BNP-a naspram BDP-a? :smile12:

alien5
19-03-2004, 08:34
Doktore, i naši rade dobro kad ih se nadgleda, zašto ne bi Turci??
Mislim, smijemo se Turcima, ali je činjenica da su Japanci u Turskoj napravili tvornicu, a nešto se ne mogu sitit koliko je ono japanskih tvornica u Hrvatskoj??!
<br><hr>

Fresh
19-03-2004, 09:08
Jučer sam uletio u Hojanov salon u Zagrebu minutu prije zatvaranja salona, jer je žena skužila da unutra stoji Yaris, crveni pet vrata, baš onakakv kakav ona hoće. Bio je motor 1.3.

Pitamo prodavača koji nas za pravo čudo nije potjerao van nego pristupio kao da je tek počeo raditi jel imaju 1.0 Luna.

Tip ode pogledat na kompjuter i veli: ima tri komada na lageru u Kopru, cijena sa klimom je 11.640 EUR, zakaparite ga s 1000 kn i isporuka je za 5 - 10 dana.

Jedva sam ženu izvukao iz salona, idemo danas na sajam još malo jahat po njoj i onda vjerovatno u kupovinu...

Dr. Strangelove
19-03-2004, 09:13
aline5.. ma sve 5... slažem se s tobom... ali kritizirao sam nečije mišljenje ovdje da u Toyotinim tvornicama u europi rade Japanci!?

mc
19-03-2004, 09:45
Fresh, pa ti si jos gori od mene - kaj vise imas razmisljati. Kupuj dok ih imaju!!! :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
19-03-2004, 10:10
Eeeee mc

Tu se krije kvaka, ja ne želim dobiti auto dok se ne preselim. Da ga dobijem sljedećeg tjedna, ne bi ga vozila žena, nego moj stari.

xan22to
19-03-2004, 20:43
Pa razmislite malo: kompanija koja najviše od svih u svijetu ulaže u razvoj automobila i alternativnih goriva i vozila te raspolažu sa najviše Cash-a od svih te imaju najveći porast prodaje u svijetu. 90% proizvodnje naprave roboti a ovo drugo nadgledaju njihovi ljudi. Šta mislite da je njima poslati i 5000 ljudi iz Japana pa da rade u njihovim tj. svojim tvornicama. <br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

xan22to
20-03-2004, 06:58
Oni jako ulažu u svoju kvalitetu te si neće dopustit ni najmanju grešku. Oni su kompanija koja jednako ulaže u benzinske koliko i u diesel motore kao i npr. Honda dok svi drugi se krpaju sa drugimproizvođačima (nissan=renault, mazda= ford) i oni ne mogu reći više da su japanski automobili kad imaju europske motore u sebi barem za mene. Toyota i Honda su ostali jedini pravi japanci na tržištu automobila a sve ovo drugo je samo ostalo u imenu.

xan22to
20-03-2004, 07:01
Još malo će uništit i zadnji adut europskih proizvođača a to su diesel motori. Pogledajte Hondin novi diesel ili od toyote D4D motor. Brzi , tihi i sa minimalnom potrošnjom.
I još nešto: znate li da su radnici koji rade u Toyoti do tri puta više plačeni nego ti isti u npr. Fordu.

tedra
20-03-2004, 13:55
xan hvala na savjetu.Da,istina je uglovi prednjih vrata su korodirani.Auto je vozen tu u Hrvatskoj.Ipak mslim da cu odustati od toga.

toyota
20-03-2004, 21:20
Ne znam za japance u Toyoti ali znam za primjer u Hitachiju u Njemačkoj,svi šefovi,inženjeri i rukovodeće osoblje su japanci,a radnici su europljani,pa je pretpostavljam isti sistem i u Toyotinim tvornicama.

xan22to
21-03-2004, 11:58
Pa da vjerovatno sve japanske kompanije tako rade. Pa sve što je iz Japana je jako kvalitetno od audio,video i ostale tehnike pa do gumarske industrije ( yokohama, toyo) i na kraju atuomobila.
Oni su takvi i od takvih treba i kupovati ali kvalitetu treba probat pa onda i govoriti o njoj. Netko tko vozi seata ili punto to ne razumije. To nije vrijeđanje nego činjenica tewmeljena na statistikama u automobiliskim časopisima . Npr. Renault Clio ima postotak od 33% kvarova na 1000 automobila. Znači 330 od njih 1000 se pokvari. To kod japanaca nema.

adnoH
21-03-2004, 19:03
Toyota je bolja možda od Opela ili VW-a, ili čak od Fiata, no, jedno morate znati:
Accord obara sve rekorde jer izgled, performanse, kvaliteta i cijena upravo zaslužuju da Hondina limuzina srednje klase participira pri samome vrhu prodaje. Novost je prvi Hondin dizelski agregat već sada prozvan tehničkim draguljem. Iza oznake i-CTDi krije se Common-Rail dizelski motor obujma 2.2 litre koji razvija snagu od 140 KS. Posebno impresivan je podatak o maksimalnom okretnom momentu od 340 Nm. Izvrsne performanse i začuđujuć sportski štih iz dizelaša mogu izvući tek rijetki

adnoH
21-03-2004, 19:04
A ti rijetki sigurno nisu iz toyotine kuće! :smile20:

xan22to
22-03-2004, 13:56
:smile10: :smile11: :smile12: :smile17: Mislim da nitko zdrave pameti ne može izjaviti ovo što je rekao adnoH. Mislim da se nitko ovdje neće usuditi reći da je Honda kvalitetnija od Toyote. To što je Honda sad napravila izvrstan diesel ne znači i da če i izvrsno prodavat jer činjenica je da previše traže novaca za svoje automobila. Vjerovatno je i od njih to netko shvatio pa su stavili za jazz na tržište novi motor od 1.2 da bi se i taj jazz kupovao jer koja je svrha kvalitete ako je ne možeš prodat. Toga su u Toyoti svjesni a po prodajnim rezultatima ta filozofija uvelike pali.

xan22to
22-03-2004, 13:57
Usput i ja sam imao do prije šest mjeseci Hondu prelude 2.2 VTEC od 185 konja 1996 godište pa znam o čemu pišem.

xan22to
22-03-2004, 14:00
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=b6e1.jpg

turist
22-03-2004, 19:18
Japanski prijatelji ako ima netko kakve slike novog Mitsubishi Colta neka ih proba baciti pa da vidim kak to izgleda jer ga mislim uzeti.

xan22to
26-03-2004, 07:48
Baš sam jučer gleado 2fast 2furious i zaključio da je to ustavri ODA japanskim automobilima pa me zanima da li vama ljubiterljima europskih automobila to ne smeta?

Fresh
31-03-2004, 08:00
Jučer sam bio na probnoj vožnji Yarisa 1.0.

Nije loše.
Pozicija za volanom jako dobra, koliko sam primjetio i kod Seprinog Yarisa, jako je kratak hod papučice kvačila, to ću se naviknuti, s obzirom na snagu pristojno ubrzava, sve u svemu zadovoljan sam.

Mogao bi uskoro ubost jednu sa dodatnom opremom - bočne letvice :))

Ukupna cijena bi bila cca 88.000 kn
Motor 1000 ccm - 65 KS
Oprema - ABS, zračni jastuci, klima, centralno, CD sa četri zvučnika, retrovizori i prozori na struju,
Garancija 3 godine.

Znam da ima i jeftinijih modela, ali ovo bi bio prvi Japanac u mojoj obitelji, pa da vidimo šta i oni nude

Slušam komentare... <br><hr>

mc
31-03-2004, 08:27
Udriiiiii... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
31-03-2004, 08:35
Za tu lovu... mislim da nećeš nać bolju opciju sa svom tom opremom... ;)

Go for it! :)

Girrari
31-03-2004, 08:58
Nije mi loš taj Yaris. Bez uvrede, ali za jednu Toyotu, remekdjelo dizajna.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

mc
31-03-2004, 09:06
Nakon onih izjava na SZ-u, smatram te apsolutno nekompetentnim za bilo kakve rasprave o japanezerima. Previse je tu predrasuda... :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
31-03-2004, 09:20
Kaj ja mogu kad su lopovi, a to mi se gadi.

No dosta o tome, ne želim zagađivati Toyota klub.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

mc
31-03-2004, 09:27
So long, farewell, auf Wiedersehen, good night... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
31-03-2004, 16:10
:URL=http://www.toyota.de/goodies/index.html:Link:/URL: za ljubitelje Toyote. Preporucam pogledati 3D modele (treba instalirati ponudjeni plugin) - ako kupujete Toyotu, ovo je odlican alat... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
31-03-2004, 16:18
Šrafciger i gedore su "odličan" alat... ;)

:smile18:

mc
31-03-2004, 18:00
Na Toyota.hr su konacno objavili cjenik dodatne opreme.
Prenosim kratki izvadak iz istog za Corollu HB 5v:
- krovni nosac - 2200 kn
- krovni box - 5000 kn
- krovni spojler - 2200-2500 kn
- gumeni tepisi kpl. - 450 kn
- maglenke - 4400 kn
:o :smile12: :smile17: :smile12: :o

Mislim da su ovim jasno dali kupcima do znanja da ih ne je.u previse s dodatnom opremom. Kaj je prevec je prevec. Ja sam si mislio obavezno uzeti krovni spojler, nosace i kofer i eventualno maglenke, ali ne dam ovoliku lovu za to. Krovni spojleri kod Jurisa dodju cca 1000 kn, a maglenke zaboravljam. Thule nosaci i kofer kosta duplo manje u njihovom ducanu ako me sjecanje ne vara. Lopovluk... :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:13
××××te krovni spojler , daj ti prvo kupi auto!!!! :) :) :)

mc
31-03-2004, 18:24
Felgi nema ispod 1800 kn za 15", a sve su totalno bez veze... :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:29
Pa uvijek su te nazovi original felge užasno skupe.
mc , pa bar felgi ima na ovom svijetu.... :smile17: :smile17:

Hondo
31-03-2004, 18:31
mc nisam baš pratio onu tvoju dvostruku dvojbu i sl. pa na kraju ne znam za kaj si se odlučio. Dakle kaj kupuješ?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mc
31-03-2004, 18:32
Ma da, nije u felgama problem. Niti mi se ne svidjaju. Samo komentiram kako deru skoro duplo vece cijene od onoga sto bi bilo razumno... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:33
Pa ak smo završili na Toyota clubu , onda valjda Corollu???

Hondo
31-03-2004, 18:33
Ma znam da je Toyota, al koji model, koji motor i to.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mc
31-03-2004, 18:34
Hondo, Corolla HB 5v, 1,6, najvjerojatnije crvena ili tamno siva... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Ing
31-03-2004, 18:34
mc, Mazda 3 to sve ima, ne. :o :))
Pa moram malo kuriti. ;)

Dom-Dom
31-03-2004, 18:34
1.6 sa 110 konja.

mc
31-03-2004, 18:35
Mazda 3 me dojde 2500 eura vise... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Hondo
31-03-2004, 18:35
Jako dobro.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:36
Ja navijam za crvenu boju.....

Hondo
31-03-2004, 18:38
A-ha...
i bijele felge...<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:39
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Dom-Dom
31-03-2004, 18:40
Ima Mislav bijele Tehnomagnezio. :smile16:

mc
31-03-2004, 18:41
Dom, jesi ti na platnoj listi moje zene? :))

E, pazite ovo. Danas me nazove prijatelj iz Mazde da mi kaze da ima jedna Sport, crvena, 1,6 TE i da je moja ako hocu. Nazovem zenu da je pitam kaj misli i ona mi na to veli da ×××× Mazdu (Dom najbolje zna kako je ona navijala za nju) i da se vec uzivila u Toyotu. Konacno da je dosla k pameti... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Hondo
31-03-2004, 18:42
Ima i jedan zdrobljeni (manje više) lonac od Supersprinta koji je bio izložen na AS. :)) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Dom-Dom
31-03-2004, 18:44
Stiglo je prolječe, Ivana se počela se zanimati za auto.To je dobar znak.Za dva mjeseca bude i felge počela gledati.
mc , samo polako , stvari idu svojim tokom.

xan22to
02-04-2004, 06:45
Ajde mi kažite kako da ubacim slike u moj post?
Pokušavam na način na koji mi je Drugmirko rekao ali ništa se ne događa.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

xan22to
02-04-2004, 07:19
Evo ja ljubitelj Toyota imam primjedbi na njih. Zadnja sjedala u Yarisu su napravljena iliti pričvrščena kao stolice u autobusima iz 1960 godina. Cijelo vrijeme se mrdaju kad se vozi i "cvile" . Bio sam reklamirat to u servis ali ništa nisu mogli napraviti nego mi je tip u servisu rekao da je tako manje više svima. Tip u servisu ima novu Corollu pa je rekao da i njemu se nekad zna desiti kad vozi da mu auto "ispušta čudne zvukove" tako da to je jedna banalna stvar ali kad vozite po našim cestama i kad vam cijelo vrijeme to "cvili" po glavi najrađe bi ih bacio vani. U Celici mi se to ne dešava.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

mytbyte
02-04-2004, 21:36
xan22to,

...to ti je dokaz da u Toyotinim tvornicama u Europi ne rade japanci...management je japanski ali ne i šljakeri, iako su vjerojatno duplo bolje plaćeni od radnika u drugim tvornicama...
Primjetan je zato pad kvalitete slaganja vozila kod Toyote ali samo, mislim u prvim serijama...kod mene je na lošim cestama lupkao desni naslonjač stražnje klupe sve do prekjučer kad su mi to najzad riješili...mehanički, Corolla je i dalje neuništiva...

Xan22to, pitanje...ICM je popušio toyotinu licencu, da li znaš zbog čega??? Nisam jako sretan kako su mi montirali novi prednji branik nakog sudara i sada imam nejednake razmake između haube i oplata sa strane...

xan22to
03-04-2004, 21:20
A samo mi kaži što znači kratica ICM? Zaboravio sam. A što se tiče sjedala, pročitao sam negdje da je ustvari stvar u dizajnerima i preklopivim dizajnima zadnjih stolica jer su ih zamislili da nisu spojene sa plastikom od automobila pa i to može biti rezultat to ×××××× sa stolicama. A to sa japancima je 100% točna informacija jer oni se tim ponose da si to mogu priuštiti a drugi ne mogu. To je njihovo preseravanje pa to rade gdje god imaju tvornicu.

xan22to
03-04-2004, 21:26
Aaaaaaaaaa to je Toyotin zastupnik u Zagrebu.(inače nisam iz Zagreba). Pa rekao sam bio u prijašnjim odgovorima da svi zastupnici Toyote moraju svakih 3 mjeseca slati izvješča o radu, kvrovima prijavljenih kod njih , pritužbe kupaca na njihov rad itd. iako ne zadovolje 2 puta u godinu dana ode licenca u ×××××. Oni jako ulažu u svoj ugled i onaj naš sistem rada od nekada jednostavno ne toleriraju. Ja sa svojim serviserom nemam najmanjih problema jer su oni toga jako vjesni i to su mi i više puta napomenuli.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

ZEGA
04-04-2004, 02:34
realno u Toyoti u Japanu radnici imaju najvece place oko 6000eura ekvivalentno (ilivise moram pronaci taj clanak) kontrola kvalitete je izuzetna, a imaju sustav unapredjenje kvalitete proizvodnje tako da radnici prijavljuju masovno sve greske u sustavu proizvodnje i savjet kako bi to trebalo rijesiti, 99% komentara i savjeta se u najkracem vremenu provede u djelo i tako se proizvodnja mjenja iz dana u dan...
Tako da im je sustav proizvodnje nenadmasno efikasan za sada...
I da tamo je ugledno biti radnik u Toyoti...
Citao sam oveci clanak o tome...
ZEGA

mytbyte
04-04-2004, 18:30
Hvala na odgovorima, Xn22to!

Zega, daklem, 2 plaće uz malo stezanje kaiša (iliti remena) što se tiče gableca i Toyotin radnik za 2 mjeseca može za keš kupiti potpuno novi Yaris full opremljen...e, i ja bih onda slagao aute bez imalo srama... ;)

xan22to
05-04-2004, 18:42
Nema problema pomoći ču svakome ako mogu. Svojedobno je Toyota izjavila da če početi otkupljivati dionice japanskih proizvođača jer žele da budu u vlasništvu japanaca a ne amerikanaca ili europljana. Imaju plan da do 2010 budu prvi proizvođač na svijetu. GM može biti prvi kad ima u sebi 25 marki automobila pa kad se sve zbroji to je to. Toyota je jedna jedina marka za sebe. U stvari imaju u vlasništvu i Daihatsu.

Bmw Touring
05-04-2004, 18:50
xan22to evo objasnjenja za ubacivanje slika.
dakle:
: I M G : ode dodje url adresa slike : / I M G : i sad ovo sve sto sam napisao stavis bez razmaka.
Eto pokusaj ;)

mytbyte
05-04-2004, 21:28
Xan22to,

...da li i Lexus kao Toyotina podmarka ulazi u saldo koji je Toyotu postavio na mjesto drugog najvećeg proizvođača u svijetu??? Bilo bi logično, ako se kod GM-a broje sve marke.

VERSO
05-04-2004, 21:38
što se tiče toyote več dugo se zna da su to najkvalitetniji automobili ali me i dalje razočaravaju kvalitetom materijala korištenih u unutrašnojosti i vanjskog dizajna! stari mi ima novi avensis i znam o čemu pričam a ja sam gledao corolu al sam se odlučio za stila! uglavnom avensis je super slozen i auto je jako tih i udoban al večina korištenih materijala je lošije kvalitete nego kod mene u stili!! da ne pričam o smiješnom dizajnu i smještaju ručne..kao prije 10 god!! a najviše me razočaralo što na stražnja sjedala nije dovedena ventilacija-kod mene na stilu je!! a avensis je auto više klase (stari mi ima 1.8 brijem da je luna-uglavnom full oprema)takav auto bi to trebao imat!! još nešto izjave o milimetarskoj preciznosti izrade u unutrašnjosti baš i nisu pretjerano točne..auto je fino složen al savršeno ne jer se može nać poneki dio gdje nije sve tip top (stilo gotovo uopće ne zaostaje po izradi iznutra..a kao talijani loše slažu unutrašnjost) uglavnom to vrijedi i za coroli,yaris,avesis verso itd...jer sam sve modele detaljno pogledao! nemojte mislit da pljujem po toyoti jer eto i sam ju ponekad vozim..auti jesu NAJPOUZDANIJI al da su baš tako savršeno složeni iznutra e to nisu!!!

mytbyte
05-04-2004, 21:59
Nisu savršeno složene nove Toyote, istina, ali kako sam već pričao, moj prvi susret sa Stilom bio je fijasko po pitanju slaganja, pretinac za rukavice se klimao, lampa na stropu je visila sa tkanine, hrapava gumo-plastika na armaturi mi se nikako nije svidjela, dosjedi su bili daleko zračniji nego kod Corolle (za utjehu svi pročekirajte C3, mamma mia), materijali su u najmanju ruku iste kvalitete...nemaju svi auti ventilaciju straga riješenu kao u Stilu, kod Corolle je ispod prednjih sjedala, a i ne razumijem baš što je značila opaska o ručnoj, pa nalazi se na savršenom mjestu i savršeno se opslužuje...

Mehanicar
05-04-2004, 22:08
ZEGA to ti je Total Productive Maintenance i Seiichi Nakajima, sto bi rekao prof.Čala , :)

VERSO
05-04-2004, 22:11
ma znam da se s ručnom super opslužuje al bar su je mogli lijepše dizajnerski ukolpit..malo sve to više ušminkat..npr da nije cijela od plastike nego da je malo presvučena kožom (tak je kod mene u stilu) ili nekim drugim materijalom pa da samo ona drška viri van..eto primjedba samo s dizajnerskog aspekta..ipak je to kao klasa za poslovne ljude..kao..

xan22to
06-04-2004, 07:07
1. za mybyta- U Toyoti su odlučili da Lexus bude sam za sebe tj. da djeluje kao samostalna marka ali pod patronatom i vlasništvom Toyote, ali ipak se uvijek naglašava da je to luksuzna marka Toyote. (Acura od honde, Infinti od Nissana itd.)
2. za VERSA- znam o čemu pričaš sa materijalima i rješenjima unutra jer moj stari vozi Avensis prije najnovijega. U principu politika Toyote je da na svemu u proizvodnji jako gleda na kvaliteti ali oni ponajprije gledaju na mehaniku, elektroniku itd. Boja plastike i kakvog oblika su ventijalcijski otvori su im manje bitna stvar jer morate znati da njima Avensis radi samo 4% proizvodnje u svijetu i ne zamaraju se detaljima. Kod njih je važna funkcionalnost i kvaliteta a ne ljepota nečeg jer ja mislim da ako hočete kupit nešto lijepo odite u Seata pa vi i vaša ljepota budite skupa svakih sedam dana na servisu kao moj susjed sa svojom Ibizom

xan22to
06-04-2004, 07:11
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=b6e1.jpghttp://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=b6e1.jpg<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

Fresh
06-04-2004, 07:42
Pokušao sam ubaciti sliku, ne ide.<br><hr>

mytbyte
06-04-2004, 15:02
Verso, ma super je to kaj se stavlja koža tu i tamo, i aluminum-look inserti u baznoj opremi itd itd...ali to je strategija "puno dima, vatre niotkuda"...dakle, pokušaj odvlačenja pažnje od važnijih stvari...kad bi Corolla u baznoj opremi bila dizajnerski nakićena kao Avensis mnogi koji ciljaju na potonjeg bi razmislili što bi kupili...općenito ta spika sa izjednjačavanjem klasa što se tiče opreme koju je isfurao VW mi ide užasno na k...tako da je danas jedan Golf na istoj ili čak boljoj razini materijala nego Passat...ako hoćeš alu-look i kožu u Corolli dobit ćeš i to ako nadoplatiš, ali ćeš uz to dobiti i mnoštvo toga plus...to malo kožice i kvazi-aluminijija ne košta niš, ali nisu stavili jer je to njihova filozofija, oni ne rade skulpture na kotačima kao Francuzi, važnije je bilo da za manju cijenu od konkurencije dobiješ opremu koja je zaista važna (ABS, klima, letrika, upotrebljiv motor iskoristive snage-ne kao u Golfu jadnika sa 75 KS etc.)...i ja bih volio da sam imao love za TS-icu sa svim alu-insertima i crvenim čukicama i 192 KS, ali bilo mi je važnije da je Toyota i da imam pristojan 0-100 nego malo kožurice... uostalom, očekuj facelift Corolle u Stilu :)) nove Corolle Verso vrlo skoro...

Xan22to, to je tvoja Celica??? Plavo joj super stoji... :))

mc
06-04-2004, 15:15
mytbyte, gdje servisiras svoju Corollu i kako si zadovoljan s uslugom i cijenama? Koliko npr. kostaju filteri, koliko naplate rad za redovni servis, da li zbilja zarulju fara moras mijenjati u servisu itd.?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

xan22to
06-04-2004, 15:42
Da to je moja Celica. Da boja je lijepa, nisu imali drugu pa sam uzeo ovu. U stvari sam trebao čekati ali nisam htio.
:URL=http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=b6e1.jpg:SLIKE MOJE CELICE:/URL:<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

mytbyte
06-04-2004, 16:32
Pa, možeš i sam mijenjat žarulju kad ti prvi put u servisu malo razlabave konektor al' je muka ako nemaš malu šaku (žensku) pa je najbolje da ti rade u servisu, besplatno je, samo ne znam do kada... :)) Meni su poklonili i žarulju...
Inače sam redovito servisirao kod Bačića, ali kod zadnjeg sudara na snijegu sam se odlučio za ICM jer su mi ××××no bliže, no u međuvremenu su preselili i onako usput nekako uspjeli izgubiti licencu ovlaštenog Toyota servisa...nisam baš sretan što mi nisu dobro naštimali postranične oplate i prednji branik u odnosu na haubu, ali mislim da znaju raditi s Toyotama...samo ću ja i dalje kod Bačića jer je ovlašten, i upravo sam otkrio da imaju servis i na Samoborskoj u neposrednoj blizini novog ICM-a što mi je duplo bliže. Kod Bačića se doduše pomalo osjeća simptom prepotentnosti nastao uslijed dobrog poslovanja i okrupnjavanja, ali uvijek su na usluzi mada serviseri izgledaju kao da nikada nemaju vremena i da su im ruke pune posla. To s obzirom na boom prodaje Toyote, a mali broj servisa nije ni čudo...ja sam platio prvi servis nakon godine dana negdje 1000 kn jer su me uvjerili da moram promijeniti i filter na klimi...

mytbyte
06-04-2004, 16:32
Evo izvoda iz računa ICM-a:

-Pokrov branika ??? (valjda nepofarbani branik) 1349 kn
-Prednji far 1331 kn
-žarulja 34 kn
-Felga čelična 486 kn
-Radkapa 306 kn
-Limarski radovi, mehaničarski, električarski i lakireski radovi 111 kn po satu
-balansiranje etc. 245 kn
-komora za lakiranje 132 kn po satu
+ gomila nekog potrošnog materijala 45 kn
+PDV

= 6309 kn

E, sad, Alianz mi je za dotičnu štetu ponudio nagodbu od oko 4000 kn baziranu, mislim, na Bačićevim cijenama, pa može biti da je ICM malo nabrijao, ne znam kako se provjeravaju cijene originalnih djelova...

Kad me tip napucao straga s Passatom, oštećen stražnji branik, nije mijenjan samo ispravljen i lakiran, servis kod Bačića:

- Limarski radovi 119 kn/h
- Potrošni materijal 23,93 kn
- Lakiranje 119 kn/h
- Lak kom 3,5 ??? 372,96 kn
- Komora 132,78 kn/h
+ PDV

=1449 kn s PDV-om


Ah, evo cjenika prvog servisa:

- Filter ulja 61,48 kn
- Brtva kartera 4,41 kn
- Ulje Castrol 4l 213,12 kn
- Čistač injektora i karburatora ??? 27,05 kn
- Screenwasher 17,62 kn
- Filter peludi (klima) 351,52 kn
- Potrošni materijal 30 kn
- Servisiranje 120 kn
+ PDV

=1006,74 kn

mc
06-04-2004, 16:41
Hvala puno Mytbyte.
Cijena servisa je sasvim u redu. Nije nista jeftinije ni u ovlastenim servisima drugih prizvodjaca. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
06-04-2004, 17:05
Drago mi je znati... ;) :))

VERSO
06-04-2004, 22:03
bit če super ak če facelift corolle bit u stilu corolle verso...onda bude jako dobro izgledala..pogotovo TS model

xan22to
07-04-2004, 06:31
mybyte- mislim da te malo pljačkaju na tom servisu za Corollu. Mijenjati filter klime i stavljati čistač injektora i karburatora je obična pljačka te ja bi ti preporučio da ti provjeriš taj filter klime i vidiš da li je ustvari nov ili su ga samo naplatili novog. Dužni su ti pokazati svaku sitnicu koju su zamijenili ili stavili u automobil. Meni moj seviser je za prvi servis na Yarisu naplatio:

1 sat rada 120 kuna
3.2 litre ulja Castrol,
filter ulja
Sve skupa sam platio 380 kuna. Nisam siguran. Nisu mi naplatili niti vodu za brisače.
Moraš bit oprezan. Ja Celicu servisiram u Italiji te tamo ti čak pokažu i boce od ulja koje su stavili u automobil. Servis mi tamo dođe oko 200 eura ali stavljaju mi Castrol Racing 10w-60.

xan22to
07-04-2004, 06:34
I još nešto. Serviseri i u Italiji i ovaj moj tu kod nas su rekli da se filter klime mijenja svake DVIJE godine baš zbog njegove skupoče, tako da smatram da biš to trebao provjeriti.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

mytbyte
08-04-2004, 17:02
Upravo to pokušavam ustvrditi na Toyota forumu, ako mi potvrde i drugi u drugim zemljama da ne treba svake godine mijenjati, dići ću glas do neba!!! :smile09:

Nije mi do 30 kn za čistač, ali mi 500 kn za filter ipak nešto znači...rekli su mi da je, kao, preporučeno da ga se nakon ljeta zamijeni jer je pokupio ovo i ono pa se zna zaštopati, bla bla...pa nego da je pokupio, to mu je i funkcija...

Fresh
09-04-2004, 07:35
mc

daj se raspitaj za pristupnicu u klub, koji su uvjeti za ulazak u to bratstvo :)) :))

xan22to
10-04-2004, 09:11
MYBYTE- to sa filterom klime je 100% provjereno jer sam opet naknadno provjerio tu informaciju te kad sam rekao mom servi×××× za tvoj slučaj(osobno ga poznam)samo se je nasmijao i rekao da je to čista pljačka jer pazi ovo- u PRVOJ godini distribucije tog filtera ako se primjeti zaprljanost tog filtera treba ga se ISPUHATI sa kompresorom jer nije na uljnoj bazi kao npr filter zraka nego je običan papir sa dodatkom aktivnog ugljena u sredini. To su riječi tipa koji radi u toyoti i upravo mi diktira ovaj posljednji tekst o filteru.
STARI MOJ netko je zaradio dnevnicu na tebi!!!!!!!!!!!!!! :o :smile12: :smile17: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

mc
10-04-2004, 10:31
Evo jedne teme za razmisljanje:
Kada se kod nas pocela prodavati Corolla Wagon, prvo sam je otisao pogledati u Hojan. Prodavac mi je rekao da se slazu u Turskoj, ali da se ne moram brinuti jer je Toyota tu tvornicu proglasila za najbolju Toyotinu europsku tvornicu.
Jucer u Bacicu pitam gdje se auti slazu i covjek mi kaze da se i Wagonica slaze u UK. Na upit sto je s Turskom, covjek odgovara da je ta tvornica dosta brljala i da su momentalno preusmjerili sklapanje Wagonice u UK dok se ne vidi sto ce se napraviti s Turskom, a prica se i o mogucnosti zatvaranja.
Pitam se tko tu prodaje bajke??? :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
10-04-2004, 10:45
MC, nemoj se s time zamarati.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

mc
10-04-2004, 10:53
Ma ne zamaram se. Ionako sam kupio obicnu Corollu (HB) koju konstantno slazu Turci i Pakistanci u UK. :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
10-04-2004, 10:57
Girra je u pravu mc :)

xan22to
10-04-2004, 17:03
Jednostavno je:
YARIS se radi u francuskoj za cijeli svijet osim Japana au ameriku odlazi pod imenom VITZ.
COROLLA i AVENSIS se rade tj. sklapaju u Velikoj Britaniji a sve ostalo se uvaža iz JAPANA. Tvornice u turskoj i španjolskoj su sekundarne jer se u njima rade neke komponente za mjenjače i svjetla itd. Tu informaciju ako je bilo koga volja može provjeriti na Internetu

xan22to
10-04-2004, 17:06
Outline of TMMF
Name Toyota Motor Manufacturing France S.A.S.
Location Activity Park of the South Escaut Valley, Valenciennes, Nord Prefecture
Establishment October 1998
President Hiroaki Watanabe
Capitalization 1.7 billion francs (260 million euro = approximately 28 billion yen)
Equity stake 100% by TMEMóiToyota Motor Europe Manufacturingój
Total
investment Approximately 4.0 billion francs (approximately 80 billion yen, based on the exchange rate of 1 franc = 20 yen at the time of the site-selection announcement in 1997)
Site area Approximately 230 hectares
Production
start January 2001
Production
model Vehicle:
1.0-liter Yaris (gasoline)
1.3-liter Yaris (gasoline) (from mid-2002)
1.4-liter Yaris (diesel) (from the beginning of 2003)
Engine assembly:
Gasoline engines (from mid-2002; transferred from TMUK)
Diesel engines (from the beginning of 2003; transferred from TMC)
Production
capacity 150,000 units a year (in mid-2002), rising to 180,000 (at the beginning of 2003)
No. of
employees Currently 1,600; scheduled to rise to approximately 2,000 when capacity reaches 150,000 units in mid-2002.
(The 180,000-unit capacity level announced on June 6, 2001, could create about 400 market-dependent jobs.)



The information in this release speaks as of the date issued. Toyota Motor Corporation does not, does not intend to, and expressly disclaims any duty to, update or correct such information.

xan22to
10-04-2004, 17:14

Fresh
15-04-2004, 07:59
Sramota koliko mc zapušta ovu temu.

Ponosni vlasnik nove Toyote morao bi se više zalagati na ovoj temi


A kako stvari stoje neće biti usamljen.

Jučer je uplaćen avans za još jednu Toyotu.

Uskoro stiže crveni Yaris... :) :)

mc
15-04-2004, 08:50
Iskrene cestitke prijatelju i nadam se da cemo nastaviti u ovakvom pozitivnom tonu slijedecih xyz godina. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
15-04-2004, 09:21
Iskrene čestitke dragi kolege!

Girrari
15-04-2004, 12:20
Čestitam Freshinjo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Brock
15-04-2004, 12:46
Meni se sve čini da bu gospoja vozala Fokija, a da bu se naš Freshinjo drapal vu Yarisu...

mytbyte
15-04-2004, 16:39
xan22to, hvala na lošim vijestima što se tiče filtera peludi ;) ...koliko sam ja čitao, Corolla karavan se slaže u turskoj tvornici...možda treba pitati na www.teamtoyota.co.uk jer su tamo neki tipovi koji rade u toyotinoj tvornici u Burnastonu... ;)

piquet
15-04-2004, 19:46
klub penzionera se povećava. otišao mc, a vidim i fresh. :)) :)) :))

mc
15-04-2004, 19:56
Cuj Piquet, ja sam ti sav naopaki. Vec sam bio penzic, pa sada radim, a kupujem auto za penzice...
Neki dan mi zena prica u autu kako je Megane vise za mlade ljude nego Corolla. Tren kasnije se do nas na semaforu stane novi Megane, a za volanom bakutaner na izdisaju. Poslije toga vise nisam morao braniti svoje stajaliste... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

piquet
15-04-2004, 20:01
ja sam se upiškio od smijeha kada sam vidio dedu u 147 sa lulom. :))
zezam malo nemoj se ljutiti mc. jučer sam vozio avensisa i stvarno nisam našao ništa na tom autu da me je zaintrigiralo. u pitanju je d-4d pa vjerujem da je filing bolji sa vvtiem.

mc
15-04-2004, 20:06
Ma nista se ja ne ljutim. Pa svjestan sam da Corolla nije auto koji budi neke emocije. Letimicno sam na internetu potrazio da li postoje kakvi klubovi i naisao na porazavajuce rezultate. To dovoljno govori.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
15-04-2004, 20:33
mc, bolje da ne budi nikakve nego negativne emocije... ;) :))

Iskreno, to ti je kao s prelijepom ženom...u početku te obori s nogu, kasnije, malo pomalo, ti dosadi jer je ispucala taj svoj jedini argument...s Corollom ti je kao s ne baš tako lijepom ženom: malo po malo otkrivaš njezine druge čari ;) :))

Dobro, puno ××××m ali nemoj se osjećati loše što nisi kupio baš ono što bi ti htio...život je pun kompromisa... :smile15:

Mislim da nisi dovoljno uporno tražio te Corolla klubove:

:URL=http://www.strictlycars.com/toptoyotasites/index.html:Toyota websites:/URL:

Slijedi link "Corolla", jedino ako si mislio da kod nas ima fan-klubova, to sumnjam, osim ako ga mi ne osnujemo... :)) :))

Ili ovo: :URL=http://www.corolla-racing.com/qtmile.shtml:Corolla Racing:/URL:

mc
16-04-2004, 08:34
Tnx Mytbyte. Ja ti se s nicim ne opterecujem jer sam i dalje uvjeren da sam napravio jako dobru kupovinu... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
16-04-2004, 10:38
Dečki... ja bi nekaj ovak...

http://www.yarisland.com/multimedia/pictures/WPA_turbo/images/Turbo1.jpg

http://www.yarisland.com/multimedia/pictures/WPA_turbo/images/Turbo4.jpg

http://www.yarisland.com/multimedia/pictures/WPA_turbo/images/yar_03_gal_28_1024x768.jpg

Extreem interessant.
1,5-l-VVT-i-Motor with Turbo and airfilter
110 kW/150 BHP at 6000 t/min
Sportonderstel
Extreem lichte 16“-Aluvelgen (6,8 kg per velg)
met banden 195/45R16
Airconditioning

0-100km/h in 7,0 seconds!

Bmw Touring
16-04-2004, 10:52
krasno :smile20:

Fresh
16-04-2004, 10:54
http://www.radicaltuningclub.com.ve/sambil_tuning_show_1/DSC00268.jpg

Girrari
16-04-2004, 10:55
Slažem se.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

ŠULE
16-04-2004, 14:00
E ovo je fini, fini posel. :)

mytbyte
16-04-2004, 17:12
Onaj crni Yaris izgleda baš taman sređen, a ovo bordo čudo je vjerojatno neki njemački tjuner koji se ali na američki styling...mada mi ne bi mi bila naodmet ta Lexus-style svjetla...

mc, vidi ovo, ako imaš hrabrosti... :))

:URL=http://www.2003corolla.org/diy.php:Do-it-yourself Corolla:/URL:

xan22to
16-04-2004, 18:16
Ma super je taj YAris samo tu je netko dobru lovu uložio ane ko kod nas kupi felge, stavi naljepnicu "racing" pa nabija gas. Vidio sam jednog tipa sa nekom žutom Ibizom, ono sređena do jaja a ono motor od 1.2 unutra. Sramota. :smile10:

xan22to
16-04-2004, 18:19
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=5d40.jpghttp://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=5d40.jpg<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

mytbyte
16-04-2004, 18:31
Za ljepši san: :))

:URL=http://www.fensport.co.uk/fensportcarsmain.htm:Corolla 2.0 535 BHP 4WD:/URL:<br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

mc
16-04-2004, 19:36
Mytbyte, glede ovih DIY naputaka, mislim da cu to preskociti neko vrijeme. Sad prvo treba docekati auto, pa se onda gustati u takvom kakav je. Pa onda lagano neka promijena na muzici, pa opet gustanje... :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\\\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ŠULE
16-04-2004, 19:40
:))

Aero
16-04-2004, 19:40
Čestitke Fresh! :)

mc, jel ti stigla Corola? :)

Bmw Touring
18-04-2004, 14:26
http://www.jmtech.fi/Corolla4.jpg

me
18-04-2004, 14:40
nije mi se dalo citati sve one postove od prije, ali naletio sam na neke postove vezane uz yaris. moja cura ga ima. postoji jedan problem, pri vecim brzinama, pocinje zujati. normalno da se takav auto ne vozi 160, ali probao sam koliko moze ici, na 160 je pocelo to fijukanje, medutim, to fijukanje se sada javlja i na manjim brzinama, npr. 130-140 i to nikada na pocetnu voznje, nego nakon nekog vremena i progresivno je, dakle pri sve manjim brzinama. u servisu su rekli da je to vjerojatno rezonancija, ali od cega? donji spojleri nisu osteceni, trake na krovu nisu deformirane. serviser je rekao da yarisi obicno imaju taj problem. kazem auto nije za takve brzine, ali ako ides po obilaznici i pocne na 130 tuliti i nije bas ugodno. Iskustva?<br><hr>

mytbyte
18-04-2004, 22:36
me, ??? Odi ti lijepo i u druge servise gdje će ti znati reći što je stvarno, a ne što je "vjerojatno"...vozio sam se više puta u Yarisu 1.0 od sestre, brzinama oko 130 kmh i nisam primjetio nikakva čudna zbivanja...

Ova Cory gore je savršena...moja će biti takva nekakva kad ju sredim, samo ne crna...<br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

Brock
19-04-2004, 07:20
Bučanje nastalo uslijed vožnje većim brzinama ti obično ovisi o kutu i brzini prolaska vjetra.

Girrari
19-04-2004, 10:00
Zato nipošto ne otvaraj prozor... :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

yaris
19-04-2004, 11:26
ZA Me:
to s fijukanjem se i meni dogadja nekada i zna biti uzasno jak zvuk kao da se pili nesto i meni su pricali o gumama na krovu ;mozda razlicito istrosenim gumama itd .ALi kako sam skuzio u zadnje vrijeme izgleda da se toga rijesis zatvaranjem dovoda svjezeg zraka tako da je problem izgleda u prevelikom strujanju kroz ventilaciju.
zna se dogoditi na raznim brzinama ali kad god se dogodi vani puše vjetar ili bočno ili kontra u odnosu na auto.
Nekad se javi vec na 125. Ja sam ga jednom nizbrdo nagario do 175 i ništa nije bilo...
pozdrav :smile14:

Fresh
19-04-2004, 11:43
Drugim rječima, kad vani puše, u Yarisu zatvorit ventilaciju. Probat ću upamtiti.

mc
19-04-2004, 13:24
Fresh, evo sto o servisiranju Toyote kaze kratki clanak na Bacicevoj stranici:
"Isto tako za sve Toyotine modele servisni intervali su isti, a to znači na 1.000 km besplatni pregled, a zatim svakih 15.000 km ili svaka 24 mjeseca redovni servis."

Mytbyte, jel to stoji? Ako ti nije problem, daj napisi kakve su preporuke za razradjivanje motora kod Corolle.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\\\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
19-04-2004, 14:26
Imam jos jedno pitanjce opceg karaktera.
Koju ljetnu gumu bi mi preporucili u dimenziji 195/60-15, a da nije Goodyear F1 za koju znam da je odlicna? :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">\\\'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
19-04-2004, 14:29
Stoji!!! Na 1000km sljeduje zatezanje glave, standardno...Prvi servis na 15000km predviđa provjere komponenata i samo zamjenu ulja i filtera...oko 500 kn, mislim, pisao sam negdje ranije...

Za motor: prvih 800km prema manualu (ali praktički do prvog pregleda) ne stiskati divljački i ne vući prikolicu ;) , pogotovo ne na hladno i to je to... ;)

MC, morao bih tražiti po forumu, daj reci opet koju si Corollu uzeo: ne valjda T-Sport? :smile20:

piquet
19-04-2004, 14:31
conti premium contact.
imao na škodi i jako dobra i solidno trajna guma.

mc
19-04-2004, 14:34
Tnx, mytebyte. Uzeo sam Corollu HB 5v, Supreme, 1,6, sivo-plava metalik - zvuci poznato? :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
19-04-2004, 14:37
Tnx piquet. Od gume prvenstveno ocekujem sigurnost i lezernu voznju po losim vremenskim uvijetima.

Mytbyte, sto si ti dobio i kako si zadovoljan s tim gumama?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
19-04-2004, 14:57
Ah, vidim, 195/60-15, dakle nije T-sport...Pa meni te Dunlop SP u prvoj ugradnji nisu loše, malo prokližu pri startu na kiši (da, da, ne mogu se obuzdati i lagano spojku dodavati) :))
i nikave su po snijegu... :smile09: :smile09: :smile09:

mc
19-04-2004, 15:03
Da, vidim da si vec imao bliske susrete sa stranim objektima... :))

Osim s Dunlopicama, Corolle se isporucuju i sa Michelin Energy i Bridgestone Neznamkoje :)) - vidjet cu jos sto ce mene potrefiti. Ako dobijem Michelin, rado bi ih odmah zamijenio, a za ostale jos nisam siguran... :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
19-04-2004, 15:11
Begaj od Michelina pod obvezatno....

A, glede prijedloga u toj dimenziji (nemoj se smijat)... Sava Intensa.

mc
19-04-2004, 15:15
Dobra iskustva?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
19-04-2004, 15:19
Mc, višestruke susrete treće vrste, sa svih strana, sprijeda, zguza i postrance...živi sex :smile12: :smile16: ...stupić, Passat i nečija ruka na desnom ramenu, pardon bočnom limu u 5 ujutro...hehe... :)) :)) :))

Brock
19-04-2004, 15:22
Koliko čujem... da. I to za pristojnu cijenu (u toj dimenziji je ispod 500kn kod tvog frenda)

... uostalom... pa, kaj njega ne pitaš... on ti može najbolje preporučit...

mc
19-04-2004, 15:25
Mytbyte, mislim da bi ja uginuo od muke da mi se takve stvari pocnu desavati - nadam se da ce me takva ×××××× postediti makar neko prvo vrijeme... :smile08: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
19-04-2004, 15:27
Brock, budem se svakako s njim jos posavjetovao oko odabira. Hvala na sugestiji. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
19-04-2004, 15:39
:smile10:

me
19-04-2004, 16:11
da, to fijukanje zna biti prilicno neugodno, k'o da netko brusilicom reze auto. mozda je stvar stvarno u ventilaciji. gume su ok, sto se tice spojlera nisu niti taknuti, a krovne gume takoder nisu deformirane.
bas cu probati zatvoriti ventilaciju.

mytbyte
19-04-2004, 17:09
mc, ma kakva god pitanja imaš o Corolli, posjeti :URL=http://www.teamtoyota.co.uk:Toyota Owners Club:/URL:...

To ti je UK forum, tamo svraćaju i ljudi iz toyotine UK tornice, ima i tip iz toyotinog servisa iz Mostara koji ti također može biti od velike pomoći što se tiče tuninga etc...

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/Toyota_Corolla09.jpg

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/COROLLA_RALLY.thumb.jpg

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/ts3.jpg

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/corolla121_front.jpg

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/bateswrccorolla.jpg

http://www.toyotaownersclub.com/gallery/albums/album02/mcraemarathon.jpg

mc
19-04-2004, 21:40
Tnx mytbyte, zbilja si od velike pomoci... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
20-04-2004, 08:10
Kak se mc potiho ugurava u Toyota club, to već postaje degutantno... :)) :smile06: :smile18:

mc
20-04-2004, 08:18
Fresh je u biti ljubomoran sto zena dobiva pravi auto, a ne on. Ne sekiraj se, bude ti ga valjda dala voziti, pa ces i ti moci u ovaj lijepi klub... :smile16: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
20-04-2004, 11:42
Evo, maloprije sam rijesio kompletne financije za Corollu i sada mi samo preostaje docekati auto.
Uz jako puno srece auto dobivam u petak, a uz sve trenutno zamislive komplikacije u utorak-srijedu... :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

xan22to
20-04-2004, 20:14
:)) :)) :)) Svaka čast MC samo tako Corolla je najbolji izbor. I sad da još i drugi vide kako je to dobar automobil. I najprodavanji u svijetu i od Golfa i od Focusa ali malo ljudi to zna

Fresh
21-04-2004, 07:37
Mojne mi Focusa spominjat u negativnom kontekstu.

Ovaj mc kupi Corollu i odma je popio svu pamet svijeta. Ja kupim Yarisa i nikom ništa.

Kakav je ovo diskriminirajući KLUB :)) :))

mc
21-04-2004, 08:09
Fresh, tebe bude ta ljubomora totalno izludila... :smile16: :smile06:


Tnx Xan22to - jedva cekam da mi stigne "pila"... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
21-04-2004, 08:12
E, necete vjerovati. U subotu su me vozili jedni prijatelji u Golfu 3 SDI i pita mene "ona", da zakaj nisam kupio Golf 5 SDI jer je to super auto, a malo trosi!?! Moram priznati da sam ostao zatecen i da nisam znao kaj da odgovorim, a da ih ne uvrijedim... :smile12: :smile17: :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
21-04-2004, 08:24
Tvoja ''ona'' je ista kao i moja ''ona''. Kad kod prođemo pored Golfa, onda čujem duboki uzdah i ''ipak je to Golf''.

Ali kad je izašla serija 5, onda je uslijedilo pitanje, a kaj je tu novo ?

Ali nećemo blatiti ovu ''diskriminirajuću'' temu sa takvim primjercima automobilističke produkcije...

mc
21-04-2004, 08:40
Moja "ona" nije moja nego frendova zena. Moja pravilno tretira Golfove... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
21-04-2004, 08:45
moram priznat da mi je Golf V tako bezličan, kako još niti jedna serija nije bila... prednji farovi i lim oko njih mi je tako nedorađen, da mi izgleda kao da su ga sklepali nabrzaka... stražnji kraj mi je ok... kad usporediš prednji svjetlosni sklop jednog 307 i V-ice... Peugeot je skulptura...

Fresh
21-04-2004, 08:46
Onda primite moje isprike uvaženi članu TOYOTA CLUBA.

Girrari
21-04-2004, 08:48
"Moram priznati da sam ostao zatecen i da nisam znao kaj da odgovorim, a da ih ne uvrijedim..."

:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

piquet
21-04-2004, 08:49
i meni je zanimljivo kako ljudi koji ne znaju "ništa" o autima uvijek su spremni dati stručni komentar i u biti poljuvati talijane, francuze i sl.
a nama "stručnjacima" je teško ih skresati i spustiti na zemlju.

mc
21-04-2004, 08:51
Izgleda da ce ih ova serija Golfa konacno spustiti na zemlju. Pogledajte malo vijesti na Vidiautu - Megane rastura po Europi, sad i Mazda, a i Astru ce vjerojatno pratiti iste vijesti. U isto vrijeme Golf biljezi pad - ne bu dobro...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
21-04-2004, 08:56
Ma na kraju sam im rekao da mi je Golf malo preskup. To je najbolji izgovor da ne uvrijedis ljude... :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

piquet
21-04-2004, 09:03
a zašto ih ne bi uvrijedio.
oni vrijeđaju bez pardona i čude se ko picek glisti kako si mogao uzeti to "smeće" i slično.

E-type
21-04-2004, 09:03
Preneseno sa VW site-a

"I više nego uspješan start prodaje novog Golfa

Dok ukupno hrvatsko automobilsko tržište bilježi pad od oko 4% u odnosu na prošlu godinu, VW se može pohvaliti porastom prodaje u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Golf, koji je početkom veljače lansiran na hrvatsko tržište već se popeo na visoko peto mjesto. Od ukupno 710 prodanih Golfova više od 70% čine novi Golfovi. Tako je novi Golf najprodavanije vozilo u svom segmentu. Brojke pokazuju da je Golf bio i ostao najpoželjnije vozilo srednje kompaktne klase kod hrvatskih kupaca.
I kao što slogan marketinške kampanje za lansiranje novog Golfa kaže - Sve se mijenja. Golf ostaje. - prodajni rezultati pokazuju da bez obzira koji se novi konkurentski modela lansira na tržište, Golf uvijek zauzima pobjedničko mjesto po odlukama kupaca."

Nedavno sam vidio na televiziji da je Karlovacka pivovara kupila od VW vozila mislim za nekoliko miliona kuna, tako da dok je Croatie bit ce i VW-a.

mc
21-04-2004, 09:34
Ma nisu ni oni kritizirali Toyotu - dapace. Vjerojatno je ta izjava bila rezultat cudjenja sto sam nabrojao sve sto sam gledao u toj klasi, a nisam spomenuo "kralja klase".
BTW, taj Golf 3 je toliko prokleto neudoban da mi uopce nije jasno kako ljudi mogu biti toliko ludi za Golfovima. Nadam se da su novije serije ipak malo bolje...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
21-04-2004, 10:26
Je li tko primjetio da u nekoliko posljednjih brojeva Auto Blica i, mislim, Auto kluba, kad recenziraju recimo novu Astru ili Golfa 5 ili Mazdu 3, u onim tabelarnim prikazima konkurencije UOPĆE se ne spominje Corolla... :smile09: :smile09: :smile09:

Samo bez neukusnih komentara, molim... ;) :)) <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

mc
21-04-2004, 10:36
Ja bas i ne citam auto-stampu, ali mogu do detalja usporediti neke aute u toj klasi i zakljuciti da je Corolla svakako medju najboljima... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
21-04-2004, 10:39
Ma nismo ni sumljali.

Zato Corolle ni nema na tim usporedbama, ona je za sve njih viša klasa, to se već zna :))

mc
21-04-2004, 10:41
A kako tek Yaris rastura u svojoj klasi - nije za vjerovati... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
21-04-2004, 11:24
:)) :)) :)) <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

mc
23-04-2004, 15:37
Sad su me maloprije zvali iz Bacica. Kazu da su dirnuti mojom pozrtvovnoscu za obranu boja Toyote i da su se zato pozurili s isporukom.

SUTRA U 10,00 PREUZIMAM SVOJU COROLLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
23-04-2004, 15:49
CESTITKE!!! :smile20: :smile20: :smile20:

Ponesi šampanjac!!! :smile12: :))

mc
23-04-2004, 15:52
Hvala, hvala... vec se i ovako osjecam opijeno... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

drugmirko
24-04-2004, 19:33
evo slikice buduće male Toyotice, koju razvijaju zajedno s Citroen&Peugeotom:

http://www.tolex.nl/tolex/nieuws/images/97.jpg

Brock
24-04-2004, 20:55
Sjedih u mc-evoj novoj pili!

Krasan auto!

Svako dobro prijatelju! :)

Girrari
24-04-2004, 21:18
Čestitam na neviđeno.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Bmw Touring
24-04-2004, 22:20
Cestitke mc prijatelju! :)

Aero
25-04-2004, 09:22
Čestitke mc! Sad se već negdje đira okolo.... :)

Rossonero
25-04-2004, 09:57
Ajde super! Sretno MC u little TS-u! :) :) :)

123
25-04-2004, 11:26
Štenderu od tebe su čestitke iskrene ko i od Miloševića.Jade picojalni , krepaj u tuzi i nemoći.Pa cijeli Forum vidi kolko si jadan i iskompleksiran.

mc , vidio sam mu car i auto je lijep, sa zahvalnom bojom , na motoru sve pristupačno,tipično japansko.Mislim da je era francuza kod tog kolege forumaškog završena.

mc
25-04-2004, 17:16
Evo, uspio sam se konacno izvaditi iz auta i dokopati se kompjutera... :)

Za pocetak, hvala svima na cestitkama, podrsci, savjetima, kritikama itd...

Sto reci o autu? Za mene je to velika promjena i velika stvar u zivotu pa je tesko biti objektivan. Uspio sam od jucer napraviti 150 km i svaki put kada izlazim iz auta, smisljam opravdanje za novu voznju. Na zalost, premalo je slobodnog vremena koliko bi mi bilo dovoljno da se nauzivam, da obidjem sve prijatelje...
Prvih 1000 km ne smijem razvrtati motor preko 4000 o/min sto znaci da se vozim penzionerski, ali se ne bi toga odrekao ni za zivu glavu - vjerojatno ce mi to nakon treceg novog auta poceti ici na zivce. Preporuka covjeka iz Toyote je da prvih 3000 km ne tjeram auto do maksimuma, ako zelim da mi auto potraje dugo, dugo.
Malo me zacudilo da je preporuceni benzin Ina Eurosuper 95 (novi). Rekao sam da inace tocim 98-icu na OMV-u, na sto sam dobio odgovor da je do pojave nove 95-ice to gorivo bilo preporucano kupcima. Nova 95-ica navodno jedina ima nisku razinu sumpora, sto pogoduje trajnosti motora. Inace, potrosnja je uz penzionersku voznju u prosjeku 8,2L (po kompjuteru) gradske voznje. Rezerva se pali relativno rano - dok je u tanku jos cca. 15L. <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
25-04-2004, 17:19
Rezerva se pali relativno rano - dok je u tanku jos cca. 15L.



Pametno auto,neces nikad ostat bez benge :))

mc
25-04-2004, 17:27
Serijska muzika nije ni najbolja, ni najlosija od onoga sto sam do sada cuo i posluzit ce svrsi neko vrijeme. Nisam otkrio gdje se montiraju visokotonci. Mytbyte, znas ti sto o tome?
Optitron osvijetljenje mi je mrak i velika je steta sto ekran muzike i kompjutera ima neko glupo zeleno osvjetljenje...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
25-04-2004, 17:28
mc posalji koju slikicu auteka na mail :)

mc
25-04-2004, 17:34
Nisam ga jos uspio poslikati. Jucer je padala kisa cijeli dan, tako da sam danas bio sretan sto sam mogao uhvatiti malo suhog vremena za voznju. Cim bude slika, saljem ti ih...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
25-04-2004, 17:36
fala prijatelju ;)

mc
25-04-2004, 18:04
E da. Gume su Michelin Energy - pas mater!!! :( <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
25-04-2004, 18:14
oces ih mjenjat?

piquet
25-04-2004, 18:47
sretno mc.
što se tiče guma miran si 80000-85000 km. :)) :))

456
25-04-2004, 20:07
ajde mc, nek ti je sa srečom, dobar je to auto za te nofce, ipak je to bolje nek da si uzeo Gala. :))
zdrži ljeto sa tim galskim gumama za zimu ubodi neke dobre zimske na te al.felge, pa na proljeće jedne lijepe OZ 16" sa kvalitetnim gumama.
još jednom stetno!

Dr. Strangelove
26-04-2004, 07:41
Čestitke mc! Ajd baš mi je drago da možeš uživat u mirisu novog auta... i kako neko reče: Prvi prdnut u sjedala! :))

mc
26-04-2004, 08:17
Tnx jos jednom.
Piquet, mozda izguram i stoju s tim gumama ako ih budem pazio. :smile06:
Za promjenu cu jos vidjeti...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
26-04-2004, 08:22
BTW ak si dobio zadnju seriju Energya, ko zna, možda više nije onakav plastikus ko prije... vjerojatno je zeru bolji...

mc
26-04-2004, 08:31
Jako mi je tesko ocijeniti - sve mi je novo i jos se vozim lagano. Idem sutra po jednu strucnu procjenu i savjet. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
26-04-2004, 08:41
Evo, da i službeno čestitam na prinovi.

mytbyte
26-04-2004, 11:39
mc,

ne znam za visokotonce, imaš na onon siteu kako se mijenjaju zvučnici u vratima, treba našto piliti i rezati, mislim: :URL=http://www.2003corolla.org/diy.php?diy=11:Zamjena prednjih zvučnika:/URL:

...meni je zvuk sasvim dobar, ima basa a da ne ruži kad se pojača do jaja, ali bilo mi je najvažnije da čita skurene CD-ove što čini bez problema i glavno mi je da ja na putu modu normalno slušati mjuzu, a ne se natjecati u dB dragu... :))

Koliko ja znam, paket supreme ima neloše alu-felge, samo ga treba spustiti i to je to...mc, da li supreme ima alu inserte u kokpitu ili sam nešto pomiješao??? ;)

Šteta što još ne smiješ razvrati motor jer iznad 4000 o/m doslovno poludi...i općenito Corollu treba dosta stisnuti jer tek tada pokazue sav svoj potencijal, može se jako brzo voziti ako ju se drži u visokim okretajima, inače se ponaša kao sasvim običan obiteljski auto...zato ženu i djecu van, suvozačicu s desna (naravno, samo radi balansa ;) ) i stiskaj...

Da, malo je glupo zeleno osvjetljenje audia/kompjutera, ali ljudi su i to uspijevali promijeniti (mislim da se lijepi nekakva folija preko), na ostatku svjetala komandne ploče treba samo prefarbati ili zamijeniti diode...sve ima na tom siteu...pred kraj ljeta bi trebala doći faceliftirana Corolla pa će, nadam se i to biti tvornički riješeno...

Sretno... :)) <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

mc
26-04-2004, 12:01
Mytbyte, ona DIY stranica je mrak. Ja sigurno necu neko vrijeme nista raditi na autu - te stvari ostavljam za godine koje su predamnom.
U ovo sto kazes za motor sam se uvjerio na probnoj voznji. Auto tek nakon 4000 o/min pokazuje svoju ergelu.
Nego, koliko litara tekucine za stakla stane u spremnik? Nisam nasao taj podatak u knjizici.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
26-04-2004, 12:20
Mislim da piše na poklopcu spremnika, 2 L možda??? Iskreno, nisam niti jednom sam ulijevao jer nisam niti jednom potrošio sve iz spremnika prije nego je došlo vrijeme za redoviti servis ili izmjenu skršenog dijela auta :smile15: kad su mi besplatno nadolili...Naravno, sramota je dizati haubu Corolle pred ljudima prije isteka 10. godine exploatacije...ali ipak ;) :))

mc
26-04-2004, 12:29
Nije 2L jer sam ja nasipao 2L bez naznaka popunjenosti, a u Bacicu su mi stavili litru prije preuzimanja... :smile10:

Mozda imam rupu na posudi?!? :o :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mytbyte
26-04-2004, 12:56
3L??? 5L??? morat ću dići tu prokletu haubu... :smile09: :))

mc
26-04-2004, 13:02
Nije los pogled mytbyte - toplo preporucam... :))

Jel ti trosi kaj ulja Corolla?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
26-04-2004, 13:10
Usporedbe radi.

Jučer sam u Focusa nadolio 2,5 litre tekućine s tim da je u unutra već bilo, ali ne znam koliko. Počeo mi je padati pritisak kad sam prao šajbe pa sam pretpostavio da je pri kraju.

Znači 3 litre je sigurno, ako ne i preko toga.

Ing
26-04-2004, 13:15
mc, sretno...ak si ti zadovoljan(a jesi) onda sno i mi.
Dobro ti veli 456 u vezi guma i felgi, zdržiš još malo pa na proljeće "okitiš"auteka. :))

mc
26-04-2004, 13:19
Tnx.
Ing, kad uhvatim priliku, zaletit cu se do Vz da popijemo nekaj. Naravno, vodim ekipu sa sobom... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Ing
26-04-2004, 13:25
nebi bilo loše, sa domom sam se čul i načelno smo nekaj dogovorili, nek se nebo konačno"isplaće" :)) vi koji imate nove makine trebate ih malo razvoziti, a to je idealna prilika cesta je lijepo položena na "nekim"dijelovima. :)

mc
26-04-2004, 13:35
Kaj ima kontra nagib? :o

Taman da plastikuse testiram... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Ing
26-04-2004, 13:41
između ostalog ima i toga :(

mytbyte
26-04-2004, 13:58
mc,

pa, ne znam, ako i troši, troši neznatno...ono malo što kontroliram ulje pred neko dugo putovanje, ne vidim neku razliku na oznaci na štapu...

mc
26-04-2004, 14:01
Super. Nisam ni ocekivao nesto drugo...
U prirucniku pise da se tolerira do 1L/10000km. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
26-04-2004, 14:06
Danas me je posjetio Sule i dao jedan jako konstruktivan prijedlog - kromirani drzaci tablica. Mislim da bi na tu boju i uz ostale krom natpise legli ko jogurt na burek (kao sto mi netko rece za 17" felge).
Baotic ih je imao, ali navodno vise nemaju bez njihovog loga. Jel ima tko kakvu informaciju - gdje bi se dalo nabaviti takve nosace bez ikakvih natpisa?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
29-04-2004, 17:02
Frikovi u stanici za tehnicki su mi okrstili boju u "zracno metalno plava". Cuo sam jos za varijante "Jadransko plava" i "golublje siva" - sve za istu boju.
Bar su mi dobar broj dali... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ŠULE
29-04-2004, 18:52
Strašno.
Zbog kolege mc-ija sam nesvijesno počeo otvarati ovu stranicu. :smile11:

mc
29-04-2004, 18:55
Hej majstore, jesi iskoristio lijepo vrijeme za malo va-vooomanja?

BTW Julia Fordham mi je odlicna. :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ŠULE
29-04-2004, 19:17
Naravo.
Ona desna alu pedala čuda radi.

Drago mi je da ti Julija paše.
Comfort of stranger - meni naj.

mc
04-05-2004, 13:42
Da dignemo malo temu na povrsinu - tesko mi je traziti kad ode iza 5. str. :))

Mytbyte, primijetio sam da termostat pali ventilator relativno rano, odn. cim kazaljka temperature "vode" krene od sredine prema crvenom podrucju i vraca ju nazad na sredinu. Jel i kod tebe tako? Pitam jer se na drugim autima hladjenje ventilatorom obicno pali tek kada se kazaljka posteno priblizi crvenom podrucju... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
04-05-2004, 15:06
Upozorio bi samo da obratite pažnju na vizionarsku monografiju, "Godine koje su predamnom", by MC.

:)) :)) :)) ;) <br><hr>

mc
04-05-2004, 15:10
Daj ti meni neukome objasni kaj je to mogorafija (ako nije tipfeler)... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
04-05-2004, 15:12
Ne znam ni ja kaje to mogorafija! ;)

piquet
04-05-2004, 15:14
već je ispravljeno! :))
mc i ja sam na pola sata bio član kluba. bio sam on the road sa avensisom d4-d.

mc
04-05-2004, 15:15
Blazeni "edit" ;) :)) :))

Mislili ste da ste me se rijesili sa zavrsetkom "dvostruke dvojbe"? Jeste k...c, sad tek pocinje tortura... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
04-05-2004, 15:17
Bas mi te zao piquet - znam da ti je tesko palo... :smile08: :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
07-05-2004, 08:56
Vidim da me nitko ne ×××× pol posto na ovoj temi, ali se ne dam... :))

Razgovarao sam s frendom o termostatu koji pali hladjenje rashladne tekucine na relativno niskoj temperaturi. Kaze da je to karakteristika svih japanskih automobila - nastoje uvijek odrzavati temperaturu rashladne tekucine na optimumu, a ne cekaju da se temperatura priblizi crvenom podrucju. :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
07-05-2004, 09:02
Pa meni termostat/ventilator ne dozvoli da se temp. uopće makne se optimuma.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Dr. Strangelove
07-05-2004, 09:04
BTW danas vidjeh Yarisa sa kukom!? :o

mc
07-05-2004, 09:14
Girro, znaci ima jos pametnih... :)

Dr. Str., to je sigurno bio Freshov. Znaci, neophodna oprema je ugradjena i sada mu ga mogu isporuciti... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
07-05-2004, 09:26
:)) ...i sjetio sam se njega...

Girrari
07-05-2004, 09:28
Tako je MC. :) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Brock
07-05-2004, 09:32
Fresh se bavi kukičanjem? :o :smile08:

mc
07-05-2004, 09:38
Fresh bude jednog dana zavrsil na auto-kamp-kucica vozilu... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
07-05-2004, 09:41
Motorhome.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>