PDA

Pogledaj cijelu verziju : Od 1991 Jadran najcisci na Mediteranu

S T A N K O
14-03-2004, 01:35
HRVATSKI JADRAN OPET NAJČISTIJI NA MEDITERANU
Hrvatski Jadran najčistije je more u Mediteranu, i čistiji je nego proteklih godina, izvijestio je danas na turističkoj burzi ITB u Berlinu potpredsjednik za turizam njemačkog Autokluba ADAC, Max Stich, iznoseći podatke za 2003. godinu. L

U 800 mjerenja od 1. svibnja do 31. kolovoza 2003., na hrvatskoj obali nije zabilježena ni jedna crvena točka, navodi se u novoobjavljenom ADAC-ovom mjesečniku, u članku "More čistije nego ikad", prenosi "Večernji list" u sutrašnjem broju.

ADAC-ov potpredsjednik za turizam, Max Stich, danas je također s direktorom Hrvatske turističke zajednice (HTZ), Nikom Bulićem, potpisao ugovor o nadzoru čistoće mora na hrvatskom dijelu Jadrana i tijekom ove godine.

Na sastanku predstavnika njemačkoga Autokluba i HTZ-a u Berlinu razgovaralo se i o tome da bi ADAC promociju Hrvatske mogao poduprijeti i informacijama o gradnji autocesta.

S T A N K O
14-03-2004, 01:36
Te bi se informacije uskoro trebale naći na ADAC-ovim internetskim stranicama, a, uoči završetka novih 200 kilometara hrvatskih autocesta, i u ADAC-ovu mjesečniku.

Mjesečnik njemačkog Autokluba ADAK ima 12-milijunsku nakladu.

"Nijemcima je sve važnije da vrijeme od polaska na odmor do dolaska na turističko odredište, bude što kraće. Vjerujem da bi nove dionice autocesta Hrvatskoj mogle donijeti i više njemačkih gostiju", kazao je Stich.

Procjenjuje se da je oko 90 posto, od 1,5 milijuna njemačkih gostiju koji su lani posjetili Hrvatsku, doputovali cestama.

Uz pohvale lani sagrađenim dionicama autocestama, mnogi njemački gosti koji su ljetovali u Hrvatskoj, potužili su se na cijene. No, ne zato što su bile više nego 2002. godine, nego zato što su, uz višu cijenu, dobili nepromijenjenu razinu usluge, čulo se na berlinskoj turističkoj burzi ITB.

Inače, na ovogodišnjem ITB-u u Berlino, bilo je do sada najviše izlagača, više od 10.000.

GRGUR
14-03-2004, 17:49
Poslije vece oluje 1995, more je ekoloski ocisceno...sad najcisce na mediteranu!

Mora da bude
15-03-2004, 09:51
cisto kad nema fabrika okolo - sve bankrotiralo.

ma covjece...
15-03-2004, 11:50
...nema opancara, bre-kanja niti e-kanja...(kenjanja!)

Ekoloski ocisceno...a smrad i tvornice koje rade otpad se sele na istok...

mile ekologija
15-03-2004, 11:55
kako je krenulo,kolone pravac haag,bice ocisceno i od ustasa,sto nece uopste skoditi ekologiji jadrana.
naprotiv!

E, ali stos
15-03-2004, 14:16
je sto su uzimali uzerke u zimskom periodu kada uopste nema naroda tamo! HAHAHAHA

Nema naroda, nema fabrika, nema nista, ali zato Split ima problem sa odlaganjem smeca.

pogledaj Fredo
15-03-2004, 18:12
...tu na forumu jesenas su se pojavljivale slike iz jadrana...bilo ih je puno...

pogledaj i uzivaj!!!

I pokusaj zamisliti koju si domovinu izdao i to iz CISTOG mira...

I sta ti je to trebalo?? Da sad moras toliko patiti...

Joj moj Fredo, JOOOOJ...

Sav smarad seli na istok, mi cemo se baviti uglavnom turizmom, nautickim turizmom i servisima koji sa tim idu...

SAMO CISTOCA!!! CISTOCA!!!

Nisam
15-03-2004, 23:19
ja izdao domovinu, vec je domovina izdala mene. Ako ti za ovo treba detaljnije objasnjenje, strpi se dok onoj dvojici ne pocne sudjenje, da ne bi ja i ti dva dana razglabali ko koga nije zeleo.
Sto se sad pravite ludi?

Naravno, pricam u ime onoga naroda, a ja licno sam davno napustio HR jer sam isao za karijerom i buducnocu, sto medju vama nacionalistima nikad ne bi uspeo ostvariti.
Od pogleda na plavo more se ne zivi. Imam ga u izobilju ovde gde sad zivim, medjutim, necu ni trepnuti okom ako sutra dodjem u situaciju da ovo more ostavim i odem za poslom, znajuci da su mi sva mora sveta dostupna ako imam shushke u dzepu.

Drugo
15-03-2004, 23:49
iskreno receno, od celog mog detinjstva provedenog u Dalmaciji, potom letnjih raspusta godisnjih odmora i kratkih poseta roditeljima, samo sam valjda 3 puta letovao na moru (jednom u Kastel Starom i po dva puta u Trogiru), ne duze od nedelju dana. Prolazio sam kroz Split na putu za Bgd, ali bez zadrzavanja, zato sto ja to more nisam osecao kao moje nego onih koji na njemu i od njega zive. Pored toga, ne znam cega sam se vise uzasavao, one ludnice od guzve leti, ili one sumorne tisine i praznine zimi. I u jednom i drugom slucaju mi je najbolji izbor bila roditeljska kuca u onom kamenjaru u dalmatiskom zaledju.

One moje kolege su se prosto utrkivali ko ce na more, pa kad bi se vratili goli ko pistolj, svi bi se nesto hvalili gde su bili i kako su se "divno proveli". Kad bi mene pitali, ja bi im rekao da sam igrao futbal sa ortacima iz kraja, isli na kupanje i pecanje na reku, pijo bevande, jeo pecene jagnjetine, a resto vremena spremao ispite za septembar - FANTASTICAN PROVOD, A NE KOSTA PUNO!

Moram vam
16-03-2004, 00:36
ispricati i o mojim neprijatnostima dozivljenim na tom moru:

1) Radnja se desavala bas u onoj samopsluzi unutar Splitske pijace. Udjem ja kupim neke stvari, i pravo na kasu. Tamo, NA MOJE SOKATNO IZNENADJENJE, i onih stranaca iza mene u redu, i onih splitskih musterija (moram reci sto jeste), kasirka - monstrum od zene, poce da mi zavlaci ruke u dzepove!!!!!!!!
Prosao sam ovu planetu uzduz i popreko, ali takav incident nigde nisam doziveo, zaista. Narod okolo je gundjao, dobacujuci joj zasto ih bruka pred strancima, a ja zanemeo. Kad sam se pribrao od soka, momentalno sam potrazio poslovodju, ispricao mi je sve, a on umesto da mi bar obeca da ce stvar da ispita, samo mi je rekao "NESTANI!"

Eto vam vase kulture sa kojom se dicite na svakom koraku.

2) Jednom sam bio na nekakvoj konferenciji za elektroniku, u Splitu. Odem ja sa drustvom u jedan restoran, narocim neku ribu i crno vino domace. Dobio sam takvo trovanje, da nisam mogao putovati nazad za Bgd, vec sam ostao jos par dana da se lecim. Dobro ovde nema veze sa kulturom, ali da se svasta prodaje za skupe pare, i da se moze zestoko nadrljati, ziva je istina.

3) Jednom se uvece zateknem na Rivi bez prevoza kuci. Pristanem ja da prenocim kod jedne od onih baba sto na Rivi nude sobe. Kad sam se smestio, pita mene baba i komsinica : "A bogati, gospar, jesi li ti nash?" Odgovorih: "Nisam ni vas ni nas nego cacin i materin." ""Ma idi, bogati, Luce, nego sta je nego nas!"
Posle me nudile nekim vinom, koje sam glatko odbio. ××××s ti to, nije mi se ostajalo 2 ektra dana u gradu gde se postavlja pitanje "jesi li nas ili vas?".

Elem, ova dva slucaja nisu ni prineti onom prvom kojeg cu pamtiti celog zivota.

Iz svega gore opisanoga, valjda vam je jasnije koliko je to more bilo moje, a mozete sami naslutiti koliko mi sad nedostaje. HAHAHAHAHAHAHAHA
U zivotu ....

heheheeeeeee
16-03-2004, 04:33
= vecina Dalmosa nezna ko mu je caca .Ddok dalmosi idu bacati mrizu u topu sezone , zene im bacaju mrizu na turististe .Koliko sam put vidio zenu mjestanku kako se osami na kemen da je sto vidnija i da sto vise privuce paznju i kad naidje musterija samo se spuste u uvalu , obave poso i svak sebi.Barba kad se vrati kuci slavi skupa sa njom uz ribu i vince njezin pir. :smile06:

Ma nemam
16-03-2004, 06:59
ja nista protiv samog mora, priroda ko priroda, moze se zaprljati a moze se i ocistiti, ali vasa dusa prljava tesko moze da se ocisti.
Ja sam bas o tome pisao nekoliko postova unazad.

pa cuj...
16-03-2004, 11:00
...sta se duse tice, Bila je zamazana, i RANJENA od vas istocno-Bizantskih primitivaca. Bila je i potlacena...

Potlacena vise nije...a zmazanoca i rane zalijecuju!! Uskoro ce i to biti OK...

Ali kako je sa vama?? To je pitanje??

hahahaha
16-03-2004, 11:42
kaze, Jadran cist. Sta vredi kad vam je dusa shporka. To se vidi iz vase svake recenice, ili reci, bolje receno.

REZULTATI ANKETE
16-03-2004, 12:21
O RIZICNIM PONASANJIMA MLADIH SPLICANA U 2003. GODINI

Školarci se vratili snifanju ljepila
Na pitanje jesu li ikada probali marihuanu samo 17,4 posto ispitanih je pozitivno odgovorilo, dok je u anketi provedenoj za 2002. bilo daleko više onih koji su zaokružili "da" na ovo pitanje. Ako je suditi po rezultatima ankete, "modernije" je opet snifati ljepilo nego pušiti marihuanu

-------------------------
Eto, sta vam vredi cisto plavo more, kad vam omladinu to uopste ne privlaci, vec nesto sasvim drugo - LEPILO!

bosanac..
16-03-2004, 17:05
:smile06: cim Grga lijeci komplekse :smile06: Grgo mozda voda (more je cisce nego ostala )zato vam je brodogradnja u kurcu

:smile06:

Vi ste se potrudili da ga ukrasite deponijama koje je obislo cijeli svijet , da se smece skladistilo po rivama citavu Jesen :smile06: bila dobra reklama za turiste :smile06: :smile06: .

Evo Grgo da ti i ja koju pametnu kazem , djabe u krave kad nema uprave "kako stara poslovica kaze" vi cete sigurno pokusati glumiti da to ne razumijete jer bjezite od svojih korjena , pa svi glumite nekog modernog ciganina. :smile06: :)) ;) :smile06:

Prije dvadest godina ste nam psovali majku bosansku u topu sezone , djaba sto ste od nas zivili i prezivljavali zimu ali eto geni su jaci i od svakog biznisa kad prorade vidis samo ono sto ti padne na oci.

Jos ste u topu sezone ste se skupljali i obracunavali sa nama kao u po Teksasa , ali smo vas isprasili tako da ste mogli o nama samo saputati . :smile06: :smile16: :smile06:

daj nam
17-03-2004, 12:20
...pojasni FRED, kako - i koja je to domovina tebe izdala??

Da li si ti uopce znao koja ti je prava domovina??

da zaboravio...
17-03-2004, 12:23
..spomenuti o "nedostajanju mora"

Pa samo nedostajanje mora i domovine ti, se vidi po svim tvojim ocajnickim vapajima svakodnevno tu.

znatizeljan
17-03-2004, 12:47
Za onoga sto pise kako su mu pretrazivali djepove......Najvjerovatnije tebi more ne dostaje.......ali me interesira zasto se vracas?........nedostaje ti sjecanja?

Upravo sam
18-03-2004, 00:50
hteo da vam objasnim koliko mi je to more znacilo nekada, a koliko mi sada nedostaje. U oba razdoblja, otprilike nedostaje mi kao i lanjski sneg.

A zasto da to ne znate, s obzirom da 99% posto mojih sunarodnika koju su ziveli u RH, nisu marili za to more ni 1%.

Mene licno, sama priroda me nikada nije iskljucivo interesovalo, vec gostoprimstvo domacina, prijatelji, drustvo, i tek sa "zivom" prirodom, ima smisla uzivati u "mrtvoj" prirodi.

Sto se tice
18-03-2004, 01:04
moje zelje u vezi posete Jadranu, ne vidim nikakvu prepreku za ralizaciju te zelje da je imam. Sta bi bilo novo? STRANAC ONDA, stranac sad.

znatizeljan
18-03-2004, 02:15
Ima i drugih mora, nije jedno, Bogu fala, idi tamo gdje ne pretresaju dzepove. Jel tako?

Tacno,
18-03-2004, 04:08
ima i drugih mora gde mi sigurno nece prirediti neprijatnost kao pretresanje dzepova na naciolnoj osnovi, ili ostala ×××××× po istoj osnovi.

U civilizovanim zemljama, kasirka moze da pogleda torbu, i to je sasvim normalno. Pretresanje dzepova dolazi u obzir samo onda ako se zna sigurno da neko ima nesto sakriveno u djepu, i to ne obavlja kasirka pred gomilom naroda, vec se pozove obezbedjenje pa u prisustvu svedoka u zasebnoj prostoriji izvede pretres.

Medjutim, ko zna, brkata gospodja verovatno dugo nije opipala nista musko pre toga, pa nije mogla da odoli i pored sve bruke pred onim mestanima i strancima sto se tog momenta tamo zatekose.

Ali rekoh ti, posle vaseg osamostaljenja, za mene, bar sto se mora tice, nista se nije promenilo - stranac bio onda, stranac i danas!

Znatizeljko
18-03-2004, 08:24
...Jadran je najcisci na mediteranu. Bolje je da ti UOPCE ne dolazis.
Znas stranci koji nama dolaze uglavnom postuju zemlju u koju su dosli i dobrinamjerni su. Ponasaju se uglavno civilizirano i posteno plate za usluge.

Sta se tice opipavanja po dzepovima, mislim da je to vrlo dobra i pozitivna novost ze mene, jer se vidi da se Srbin po mirisu prepozna. Nas narod je dakle nasao sistem da Srbina prepozna po kretanju, manirima, MIRISU! Necete se vise tako lako moci "rastopiti" i u prikrajku cekati novi trenutak - novu 1990.

A vi hrvatski
18-03-2004, 10:28
nacionalisti se prpoznajete sto ste svi od reda GLUPI kao ×××××, sto se vidi i iz tvog gornjeg teksta. HAHAHAHAHAHA

Dodji da me prepoznas po mirisu, samo reci mi da se pripremim, pa da mogu bar da ti prdnem u tu tvoju slinavu surlu.
Ma salim se, meni bi cak ispod casti bilo da od tebe nogu otarem JER MI SE GADIS.

ti si neinteresantan
18-03-2004, 11:03
gdje god da si...

OSIM RAZUMIJE SE U - HRVATSKOJ!!

Moj ti je prijedlog da se ve jednom pomiris sa situacijom - a ne da vapis i ocajavas u nedogled!

Ili od×××× Srpstvo (to ti je u svakom slucaju najpametnije)

Ili ISTINSKI prihvati Hrvasku kao domovinu!

Trece...od×××× oboje i prestani patiti!