PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ostacemo zajedno dusmanima iz inata

GRGOVSKI
13-03-2004, 00:26
Reklo bi se da se ovo odnosi na dva oka u glavi(doduse malo razroka), ali ne. Rec je o mentalitetu podrucja iz kojeg su ljudi koji su nak krojili kapi ( i bec i iskrojili) prosle decenije, cisto da se mozda lakse shvati zasto smo tu gde smo, a mozda i zasto "doktorka" moze da radi deset godina bez da je iko pita za diplomu. Elem:

Radio-stanice u Braničevu lepe pare uzimaju na želje, čestitke i pozdrave
Ostaćemo zajedno,
dušmamima iz inataČestita se venčanje, raskid, odlazak u armiju - ali i kupovina džipa
Veseli Braničevci upute jedni drugima svakog dana oko 3.000 radio-čestitki, pozdrava i želja i po tome su u Srbiji nenadmašni. Nema događaja koji se na ovaj način ne proslavi. Po navici, cela familija se oglasi preko radio-talasa kad se u kući rodi dete, povodom venčanja, useljenja u novu kuću, kupovine novog džipa, diplomiranja, odlaska u inostranstvo ili penziju, a neretko se čuju i pozdravi povodom nečijeg razvoda braka ili rastanka dugogodišnjih ljubavnika, koji su primorani da se rastanu "jer je sudbina tako htela".

Ovi poslednji, po pravilu, šifriraju svoje pozdrave, s unapred dogovorenim i izmišljenim imenima i pesmama koji samo oni razumeju. Jedno emitovanje košta od 50 do 150 dinara, a za specijalnu čestitku u unapred određeno vreme izdvaja se 300.

Cilj je da pozdrave čuju komšije i da se njima, navodno, tako "napakosti". Ako to nije slučaj, emitovanje gubi svrhu jer komšiji nije "crkla krava" - kaže politikolog Svetlana Joksimović. Pojava je masovna, a nju podstiču i vlasnici radio-stanica, koji dodatnim pesmama čašćavaju domaćine koji su naručili preko dvadeset i više čestitki.

GRGOVSKI
13-03-2004, 00:26
Odjekuje "nad Braničevom" svakodnevno bezbroj novokomponovanih namenskih hitova da osiromašenom "narodu" ublaže tugu i bol: "Ostaćemo zajedno, dušmanima iz inata", "Ne žuri živote, ne odlazi reko, odavno sam sanjala da me voli neko", "Zaboravi što sam sama", Ko u našu ljubav dira traži đavola", "Komšinicu gledam dok se kupa", "Tri dinara kilo kukuruza"..…

Bez kontrole

Bez ikakve kontrole otvarane su privatne radio-stanice po selima, čiji su vlasnici zemljoradnici, domaćice, gastarbajteri, ulični prodavci kaseta, fotografi...

Od rane zore do iza ponoći, zaposleni u radio M. Iksu, Bi××××, Dugi, Galebu, Suzi, Peku, Zviždu, Šići... ne žale truda da udovolje veselim mušterijama. U svakom selu vlasnici radio-stanica imaju poverenike koji skupljaju i želje i pare.

Održava se i posebno takmičenje u naručivanju želja i pozdrava. Na privatnoj Radio Laznici kod Žagubice domaćinu je povodom ženidbe sina emitovano rekordnih 420 pesama, što ga je papreno koštalo, dok je oko 320 čestitki naručio gastarbajter iz Zatonja kod Velikog Gradišta, a emitovao Radio Galeb. Svatovima u Vrbnici kod Malog Crnića preko radija emitovane su specijalne radio poruke i pesme punih 24 sata!

Ima u praksi i apsurdnih želja koje retko ko razume. Primera radi, devojčici od osam godina roditelji čestitaju rođendan uz pesmu "Ne bih dao svoju kuću za četiri solitera". Ili kada se poruka novopečenim mladencima povodom veridbe proprati uz hit "Skini prsten s desne ruke. Ili kad deda i baba za svoje novorođeno unuče naruče pesmu "Dabogda ti moja ljubav sudila".

grgovski-iz USA
12-12-2007, 18:30
vidi, vidi isto prezime, mora da smo zemljaci. ajde grgovski, javi se na grgovski@hotmail.com , pa da se ispricamo.

glupost do vrhunca
13-12-2007, 09:18
toliko zapletena da se svak moze samo da cudi, jer konacno se doslo do onoga od cega je sve i pocelo. Zajednicka mozgovna bijeda, u kojoj se niko od nekoga ne razlikuje.
I SVI SE KAO DUSMANI INATITE SAMI SEBI.

Da jebo te
13-12-2007, 12:47
osiromaseno stanovnistvo placa zelje na angro, verovatno klikerima.

Nije vazno, nego pogledajte ovu seljacku stanicu, pritisnute na video:

http://www6.serbiancafe.com/lat/vesti/5/43005/fifti_sent_necu_vise_nikad_doci_u_hrvatsku

Gde je tu kultura, mila majko. Niti zna jezik niti zna da se kulturno ponasa, uzas!

Poceo da intervjuise coveka, a onda se okrenu od njega i ostavi ga bez reci izvinjenja!
HAHAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAA

Koji divljak, koja pitanja!

glupane
13-12-2007, 13:16
pa ti nisi u stanju cak i jednu web-adresu naoisati kao covjek, a zelis se petljati i u ono sto ti ni ocu ni materi nije jasno. Nije bas sve i za seljake.

Vi pricate
13-12-2007, 22:24
o seljackim stanicama po selima Srbije, a ja pricam o seljackoj stanici HTV, glavnoj tv stanici u Hr.

i o ovome naravno:
14-12-2007, 04:54
http://www.youtube.com/watch?v=Xlh0KRx3PuY

slepac
14-12-2007, 19:05
zar do fanas jos nisi shvatio da kod nas nema TV. Mi imamo DALEKOVIDNICU!
A vi? Sta vi imate?