PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ferrari vs Porsche



Stranica : [1] 2

Modena
12-03-2004, 19:21
vjecna prepucavanja koji je bolji, koji je veca legenda, ko radi bolja sportska auta. Posto na ovom forumu ima puno ljubitelja automobila pitam vas slijedece: sta mislite vi , ko radi bolje automobile, Ferrari ili Porsche???

legenda
12-03-2004, 19:41
Porsche : kvalitet, ipak je to svabo, pouzdanost, dobar za svakodnevnu upotrebu, mozes ga jebati kako god hoces, a on traje i traje, a Ferrari je za×××××, ×××××× od auta, to je za luzere kojima treba ferkac da hrane svoj ego.

OS FIAT>>>
12-03-2004, 20:05
Meni je poredak kako si i naslovio temu.Nema se tu sta previse objasnjavati,Porsche moze samo do besvjesti redizajnirati ionako vec ruznog 911 jer svaki novi model im je osudjen na propast osim ako ne bude relativno jeftin i dostupan sirim masama, a time ce izgubiti ekskluzivnost.Govorite stalno o nekoj pouzdanosti 911-ce.Bilo bi zalosno da taj model koji proizvode i usavrsavaju vec desetljecima nisu usavrsili.Mene Porsche nikada nije privlacio, uvijek mi je bio kao neka nabildana Buba, a Buba mi je definitivno najodvratnije vozilo koje je ljudska vrsta stvorila.

AR
12-03-2004, 20:08
A stvarno onda tebi nije potreban auto tebi treba traktor.Ko kupi Ferrari za svakodnevnu upotrebu taj nije ništa shvatio pa riječ je o 2 marke koje rade ultimativna sportske automobile. Samo što je ferrari No.1 ,a porsche godinama daleko. Meni bi bilo ispod časti da npr. usporedim Modenu i 911 -to je čudo vrieme pregazilo možda je bio neki sportski auto 60ih ali kao što su dinosaurusi izumrli i on je tako trebao odavno.nema dvojbe FERRARI

sedicivalvole
12-03-2004, 20:12
Koja usporedba. :smile12:
Pa o cemu se tu ima raspravljati Ferrari je sto puta bolji. :smile07:

OS FIAT>>>
12-03-2004, 20:18
Omiljeni su mi automobili sa golemim motorima, po mogucnosti V12, coupe izvedbe, sa zadnjim pogonom...e kad Porsche bude imao tako nesto onda ce se vec mozda moci usporedjivati sa Ferrariem.Meni je Porsche 0 naspram Ferraria.Stalno se povlace te usporedbe Ferrari vs Porsche, a mislim da se od svaba prije Mercedes moze mjeriti sa Ferrariem.On bar ima takve automobile kakve sam naveo na pocetku posta.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

sedicivalvole
12-03-2004, 20:20
Ekipa pa Ferrari je jedan i jedini,nema tu usporedbi. :)

Cezy
12-03-2004, 20:34
Porsche je isto jedan,i kaj sad???

911 je LEGENDA,pa taj auto i malo dijete prepozna.40 godina je taj auto ne promjenjen.I to ga cini jedinstvenim.
Ja se samo nadam da ce se jedan 964 moc dobit za postenu cifru za kojih 10-tak godina.Odmah ga kupujem!!

Ferrari mi je puno drazi,ali PORSCHE radi u globalu bolje aute.Koji isto bude emocije,koji su isto prekrasni,jako jako brzi,mogu se vozit svaki dan i nepoderivi su,sto se za ferraria ne moze reci. :)

sedicivalvole
12-03-2004, 20:38
Meni je najbolja Modena,iako su Ferrarijevi auti svi odlicno napravljeni,Maranello je također ukusno napravljen,ali da moram birati bilo bi mi svejedno kojeg imam,ipak su to sve Ferrariji. :)

Inace se slazem sa OS FIAT-om V12 su odlicni,a zvuk. :smile07:

OS FIAT>>>
12-03-2004, 20:42
Ne vjerujem u price o nepoderivosti Porschea.To su price za malu djecu.Nije Ferrari marka od jucer.Ne postoje materijali u izradi djelova koje Porsche poznaje, a da Ferrari ne.Naivno je vjerovati u to.

Cezy
12-03-2004, 20:46
Ajde molim te,pa to se zna da su ferrari pucali po savovima.
Kvare se i porshe-i,ali u usporedbi sa ferrkachima se NE kvare. Pogotovo je ona g seria 911-tica robusna do bora.
3200ccm 6zyl einspritz boxer,zrakom hladen.Imas ih ovdje kod mene sa po 300 000 km,i jos normalno voze.A pazi mi pricamo o autu koji bas i nije za polaganu voznju.

sedicivalvole
12-03-2004, 20:49
A imam neki osjecaj da ce opet poceti neke prepirke oko toga koji je bolji Ferrari ili Porsche.
Jednu stvar ne razumijem,zasto se uvijek oko toga svađate,ja postujem one koji vole Porschea,ali priznajte ono sto je istina da je Ferrari bolji.
Uvijek ce onaj tko zna sta je pravi auto i ima para za takav auto kupiti Ferrarija.

Mislim da se oko neke trajnosti ne moze raspravljati jer ne vjerujem da je itko od nas imao jedan ili drugi auto. :)

Cezy
12-03-2004, 20:49
http://www.carshowuk.com/images/porsche/964-600.jpg
Ovakvog bi ja!! Kod ovog auta ne gubis lovu.Ak ces pazit mozes ga jako dobro a i lako prodat.Jos jedna prednost porsch-a. :) :smile20:

AR
12-03-2004, 20:49
Sad mi reci da ti je 911 posljednja riječ tehnike. Pa čovječe nađite mi još jedan auto koji ima motor iza stražnje osovine (bude me siječanja na fičeke, bubice, peglice...),boxer motor možda je bio u trendu početkom 70 ali tu koncepciju je suvremeni svijet odavno napustio(najsvijetliju doba po meni imo je testarosi) , da ne govorim o tome kao me muka uhvati kad pogledam kao izgleda motor (s toliko gumo-plastičnih djelova podsječa me na citreke krajem 80ih, izvinite citroenovci inače cijenim tu markau)
BUĐENJE! 21 STOLJEČE JE A PORSCHE JE JOŠ U PRROŠLOM

OS FIAT>>>
12-03-2004, 20:52
Cezy provali:

"Ajde molim te,pa to se zna da su ferrari pucali po savovima."



Da, to se zna.To valjda svaki covjek u HR zna jer Ferraria ima svuda oko nas i svi imaju problme sa pucanjem po savovima.Mom prvom susjedu se na Ferrariu razletio motor....opcenito je ovaj forum pun ljudi koji imaju bujnu mastu i pisu svasta.Smjesno.

Mehanicar
12-03-2004, 20:56
cezy ti si moj govornik :) , sve potpisujem ! :)
naravno da je Porsch sigurno robusniji i kvalitetnije izrajden auto, pogledaj samo da su mu bokser motori u 7 lezaja i dosta ti je ( dok jedna modena ima 5, mada se i to da se fino napraviti ali 7 je 7 u svakom slucaju ), hladanjak ulja koji nema niti jedna ferari ja mislim i jos hrpu puno kvalitetnije i sigurnije izradjenih djelova koji sigurno dulje traju !
osobno da moram voziti auto negdje na stazi svakako bi bio izbor na Porscheu, ali po gradu Ferrari svakako, prvenstveno sto mi je ljepsi,atraktivniji a tu i tako sekunde nista ne znace (mozda staviti kociona klijesta na kojim pise porsche ! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: !

OS FIAT>>>
12-03-2004, 20:56
Gledam tog Porschea na slici i djeluje mi smjesno i jadno.Dizajnom je daleko u proslosti i ne budi u meni bas nikakve emocije.Pa i Mercedes je svjetlosnim godinama ispred Porschea u izradi sportskih auta.Prije bi uzeo BMW M3 nego bilo kojeg Porschea jer auto bar izgleda agresivno kako i treba izgledati sportski auto.Porsche sa tim zastarjelim izgledom nema nista agresivno.

Cezy
12-03-2004, 20:57
Kaj hoces reci da imaju radi toga lose vozne osobine!?!?!?

A prednosti boxer motora si zaboravio!!
Zvuk,teziste,rado se vrte,male vibracije!!!

Radi ih i subaru!! A motor otraga ima i svoje prednosti,ako je balans dobar,a kod elfera je!! Jel vrsi pritisak na pogonske kotace,sto pridonosi trakciji.Kod stasrih elfera je zato bio problem kocit po kisi,ali to je bilo prije 20 godina,danas su bolesno neutralni,sa tendenciom na oversteer.

Mehanicar
12-03-2004, 20:59
AR evo ti Carrera GT, pa je porsche opet miran neko vrijeme sto se tehnike tice, dok ga konkurencija ne stigne :) - Enzo, mislim po svim testovima da je ipak malo previse ne vozljiv po gradskim cestama a neka inovativna rjesenja - NEMA ! :)
dok je sa GT druga stvar :smile20:

Cezy
12-03-2004, 21:01
Ovaj porsch na slici je star 12 godina!!

Sa druge strane,kome se 911 ne svida,sorry al taj nema niti malo ukusa za krasne stvari.

Mehanicar
12-03-2004, 21:02
OS sve je to u redu sto ti kazes, to je tvoje subjektivno misljenje i ono je tvoje, ali sto se tehnike tice tu je ipak porsch u prednosti htio ti to priznati ili ne :) ,
druga je stvar sto bi svi mi ( makar velika vecina ako bas ne svi ) prije htjeli imati ferrari ! :)

Cezy
12-03-2004, 21:03
Enzo ima inovativna rijesenja.Najbrzu serisku getribu!! Iako bih ja u taj auto stavio klasicnu hargetribu sa otvorenom kulisom!!

Carrera gt motor je trebao nastupit u le mans-u. :)

Cezy
12-03-2004, 21:05
http://hogranch.com/files/Bitmaps/FIA-GT-1998/Porsche-GT1.jpg
Ovo je pomelo sve zivo u drugoj polovici 90-tih. :smile18: :smile18:

AR
12-03-2004, 21:06
Ma dobro nije porsche samo stado crnih ovaca, imali su i svoju bijelu 928!
Mogla je to bit prekretnica na bolje (čak im dali titulau auta godine za stimulans) ali izgleda da uvjek prevladaju biseri pa nastavili oni svojom starom stazom

OS FIAT>>>
12-03-2004, 21:13
Porscheovi prodajni rezultati upucuju da ce ovim tempom jos malo postati konfekcija.Nakon Cayena sta je sljedece?Porsche na bazi Gnoja V sa TDI motorom?Odvratno.

Cezy
12-03-2004, 21:22
Samo se vi nemojte javljat,jel bu VW dizlo jos malo kucalo u maseratiu!! :) :smile06:

Mehanicar
12-03-2004, 21:22
a sta bi trebali, ako mozes zaraditi jos dodatnih 10.mil eura na "konfekcij" treba reci NE !
to bi mozda kod nas upalilo, ali na zapadu na srecu jok !
a da Montezemolo nije dosao u Ferrari nebi ostalo nista od njih, pa on ih je izvukao iz ×××××× upravo tim "konfekcioniranjem " kako ti kazes OS i u tome nema nista lose ! :)

sedicivalvole
12-03-2004, 21:23
U cemu bu kucalo VW dizlo? :smile12:

sedicivalvole
12-03-2004, 21:26
Pa da Maserati i pokusa ubaciti dizela,ucinio bi to s Multijetom otkud ti to VW?

NSX-R unlog.
12-03-2004, 21:45
ljudi, sta se prepirete, najbolji je L O T U S, to je jedina cistokrvna sportska marka, radi sportske automobile kakvi sportasi trebaju biti, a sto se tice porsche vs Ferrari, pa ja bi prije kupio recimo novu Corvette ili NSX-R, ili novi Ford GT

Cezy
12-03-2004, 21:48
Sedici,nemoj se gurat ak nisi upucen!!

Grupa Ferrari/Maserati je podpisala ugovor sa VAG-om da ce koristit njihove v10 diesel motore u Quatroporte-u. :)

OS FIAT>>>
12-03-2004, 21:49
Nadam se da VW dizlo nikada nece zakucati u Maseratiu.To bi bilo gore od najgoreg sna.To moze samo biti cast za VW i sramota za Maserati.

sedicivalvole
12-03-2004, 21:51
A to,ne vjerujem da ce nesto biti od toga. :)

OS FIAT>>>
12-03-2004, 21:55
Ova globalizacija je barem kada su automobili u pitanju nesto najgore sto se moglo dogoditi.Prije je sve bilo bolje i uzbudljivije.Koga moze danas privuci Maserati sa VW motorom?Privuci ce one kojima do auta nije ni stalo i koji cine vecinu i koji ce kupovati takve aute i donositi profit.Sta ce se dogoditi samnom i meni slicnima?Vjerojatno cu potpuno izgubiti interes za autima i kupiti si neku dosadnu Toyotu da se vozim s njom od tocke A do tocke B. ;)

Mehanicar
12-03-2004, 22:03
e da si vozio neku toyotu pa da vidis kako se ona fino vrti a ne trosi ko Alfa, Fiat ne bi tako pricao :)
jedino sto je na njoj dosadno je samo toci i vozi :) , tu stvarno nema cari prckanja oko auta, slazem se ! :)

OS FIAT>>>
12-03-2004, 22:07
Nemam apsolutno nista protiv Toyote.Cak mi se pocinju i svidjati.Avensis mi je sada vec sjeo dizajnom, a Yaris mi je uvijek bio simpatican.Nova Corolla je isto ok, ali nije mi bas lijepa iznutra.U svakom slucaju vise vjerujem u njenu mehaniku nego u mehanihu nekog Gnoja i ostalih europskih auta.

Modena
12-03-2004, 22:29
Meni je Ferrari drazi, Porsche mi nikad nije bio nesto posebno. Slazem se da Porsche radi vrhunske sportase, ali fali mu ono sto Ferrari ima :) .
Sto se tice kvalitete, stvarno nista neznam o Ferrariju, ali vjerujem da oni znaju sta rade, imaju ogromno iskustvo, i upotrebljavaju vrhunske materijale, sve je to top kvalitet. Porsche je poznat po kvaliteti i trajnosti, 911 modeli mogu preci 500.000km, ali ljudi koji kupuju takva auta kao Ferrari i Porsche, kupuju ono sto vole, kupuju srcem, znaci to je stvar ukusa. Price da se Ferrari non stop kvari i da nije kvalitetan , to su price za malu djecu.

Modena
12-03-2004, 22:32
ja sam otvorio ovu temu, evo sad sam se i registrirao, svidja mi se ovaj forum, a ja volim da pricam o autima :)) ,

pozdrav svima :)

OS FIAT>>>
12-03-2004, 22:34
Cool avatar Modena.Dobro dosao, bas nam fali Alfista ovdje. :))

Modena
12-03-2004, 22:42
:))

Bodoo
12-03-2004, 22:57
"Gledam tog Porschea na slici i djeluje mi smjesno i jadno.Dizajnom je daleko u proslosti i ne budi u meni bas nikakve emocije."
=>budio bi on u tebi emocije kad bi te oderao na cesti da nebi znao kud da pogledas! Porsche je ponos i dika citave njemacke auto industrije, a 911je njihova LEGENDA. LEGENDA! Ako ti se ne svida, nemoj bespotrebno vrijedati auto,jer vjerojatno ga nikad nisi, a i nikada neces voziti!
Svaki Ferrari je takoder legenda za sebe! Al meni osobno je Porsche No1, a black 991T auto snova! Al sigurno necu zato reci da je Ferrari smece il da radi lose aute. Ma daj molim te! :smile18: :smile18: <br><hr>

OS FIAT>>>
12-03-2004, 23:05
Bodo rece:

"Ako ti se ne svida, nemoj bespotrebno vrijedati auto,jer vjerojatno ga nikad nisi, a i nikada neces voziti! "


Ok,pretjerao sam mozda sa vrijedjanjem, ali vjeruj mi da nikada nisam ni osjetio zelju da provozam nekog Porschea.

Modena
12-03-2004, 23:19
http://www.supercars.de/data/ferrari/1962250%20gto/480/001.jpg

OS FIAT>>>
12-03-2004, 23:27
Sumnjam da ce i jedan Porsche postici cijenu na aukcijama koliko postize 250 GTO.Toliku cijenu sigurno postize zato sto se raspada i puca po savovima za razliku od neunistivog Porschea.

Modena
12-03-2004, 23:47
Cezy :

""Ajde molim te,pa to se zna da su ferrari pucali po savovima.
Kvare se i porshe-i,ali u usporedbi sa ferrkachima se NE kvare""

cezy, odakle ti to?

D0mi
12-03-2004, 23:54
KAko odkud mu, pa vozio je :smile06:

Modena
12-03-2004, 23:55
sigurno :))

mara
13-03-2004, 00:27
meni su dobra oba. ja bi Porsch po gradu a Ferrari za preseravanja i obaranje rekorda dolaska do Stuttgarta ili nekog drugog grada u Europi.

Ferrari, ima ime, zvuk, velike motore, emocije, dizajn...
Porsche ima ime, motore, i ono najbitnije PERFORMANSE
po meni Porsche nema ime kao Ferrari i izgleda kao nabrijana buba nepromijenjena vec dugo godina. ali ta nabrijana buba sije Ferrari na stazama i to je jos veca sramota za ferrari. znam da nama te desetinke, stotinke, tisucinke nista ne znace ali kada dajes tako puno para onda me itekako interesiraju.

nije to velika prednost za Porsche ali morate priznati da ovako na papiru BODE U OCI!

HONDAA
13-03-2004, 01:40
Ferrari; skup, upitacna kvaliteta(fiat)
Porsche; malo jeftiniji(od Ferrarija), ruzan, zastario izgled
Nasao sam kompromis: HONDA NSX (3.2l,280ks,5.7s) + HONDA motor(provjerena kvaliteta)

-Zagor-
13-03-2004, 01:58
Porsch je jedna obicna nabildana zaba i nista vise :smile16: :smile16:

-Zagor-
13-03-2004, 02:07
ovo je auto ×××× te Porschehttp://www.ferrariworld.com/cmc_upload/1/610/948/486/360-GTC_5_490.jpg

Modena
13-03-2004, 08:21
http://www.supercars.de/data/ferrari/2003360%20challenge%20stradale/480/005.jpg

Modena
13-03-2004, 08:21
http://www.supercars.de/data/ferrari/2003360%20challenge%20stradale/480/006.jpg

Modena
13-03-2004, 08:25
HONDAA, tebi je Honda i Honda, pa ima i drugih auta :))

Modena
13-03-2004, 10:22
mara , ti kazes da Porsche ima "" PERFORMANSE""? A Ferrari nema jel??? Ferrari je uvijek imao brze automobile od Porschea i ima ih i sada. Ti gledas vremena na stazi, a siguran sam, kad bi ti vozio nekog Porschea ili Ferrarija nebi mogao iskoristit ni 30% potencijala od tog auta, zato nemoj davati zakljucke o performansima i handlingu i govoriti da Porsche sisa Ferrarija, jer to su price za malu djecu. A sto je najvaznije, svaki Ferrari je poseban, sto se tice dizajna i svega, a Porsche ima klasican i dosadan dizajn :)) i sve je na isti kalup. Jos nesto, pusti ta vremena na stazi, pitanje je koliko je to vazno i relevantno. Jos nesto , bilo koji vozac koji vozi jedan auto recimo na Nurburgringu, i da ga vozi recimo 10 puta(krugova), svaki put ce vrijeme na stazi biti drugacije, i pitanje je dali je taj auto tjerao do granice, dovoljno je da dva , tri puta malo zabrlja i tu je izgubio odmah nekoliko sekundi, zato ta vremena ne znace nista posebno, jest, pokazuju potencijale nekog automobila, ali ne govore sve. Jos nesto , bas sam gledao ta vremena i podatke na www.track-challenge.com i mogu ti reci da ima puno krivih podataka, nije sve tacno sta tamo pise, nisu sva mjerenja logicna, dosta toga ne stima.

Modena
13-03-2004, 10:30
-"""" Enzo, mislim po svim testovima da je ipak malo previse ne vozljiv po gradskim cestama a neka inovativna rjesenja - NEMA ! ""


mehanicar, Enzo nema neka inovativna rjesenja??? Nisi upucen, malo vise procitaj o Enzu i njegovom konceptu pa ces vidjeti kako je taj auta vrhunac tehnologije.

Koshpa
13-03-2004, 10:42
Uvijek Ferrari prije Porschea. Ne znam kakva je pouzdanost ni jednog ni drugog, ali Ferrari je Ferrari. A sto se tice svakodnevne upotrebljivosti, mislim da to uopce nije bitno za takve aute. A sad sto se tice onog dijela da je Porsche tehnicki napredniji, hm ne znam bas. Cuj ak Ferrari u F1 pobjedjuje vec 6g., vjerojatno je da svoju tehnologiju i znanje polako ubacuje u svoje cestovne modele, i tak je dosao Enzo. E da ak negdje netko ima kakav link sa vremenima Enza i Carrere GT nek posalje, a ne da se navode neki podaci bezveze. Porscheovi modeli su svi na isti kalup, svi ti podmodeli 911ice su jednom laiku isti, dok Ferrarij bas i nisu. Jedino sto bih uzeo od Porschea je GT3
Over & out

legenda
13-03-2004, 12:14
ferrari = legenda :))

OS FIAT>>>
13-03-2004, 12:19
Koshpa, potpuno se slazem s tim sto si napisao.Koje su to gluposti kad netko kaze da je Porsche napredniji od Ferraria, a Ferrari crpi svo znanje iz F1 i pretace u cestovne modele, a opce je poznato da je F1 vrhunac tehnologije i svojevrsni poligon za istrazivanja na svim poljima.Porsche je mozda jedino otisao dalje u razvoju kocnica.

Rossonero
13-03-2004, 12:22
Decki, trazite dlaku u jajetu. :smile11:

Mehanicar
13-03-2004, 13:35
Modena , Koshpa , OS - uciti , uciti pa cu nauciti - ajde Modena nabroji mi ti te inovacije - cekam ???!!!!
Koshpa malo vise citaj MTZ i ATZ i nemojte porediti formulu s cestovnim autima jer to nema veze s vezom !
i opet ne mos ti protiv nekih ovdje !
Modena - jesi vozio Ferrari ?,jesi se kad vozio u Ferrariu ?, jesi kad sjedio u njemu ?, jesi kad pricao s nekim tko ga ima ? - i sta pricas ti gluposti - s nekima se ovdje stvarno ne da raspravljati, ono sto je njima najbolje to mora biti svima, daj odrastite malo !!!!! , il zivite i dalje u zabludama, sta se i ja bez veze opterecujem !
da Ferrari je najbrzi, najbolji, najljepsi, i nema konkurencije !!!!! to je auto s MARSA , a Enzo je bio vanzemaljac !

Cezy
13-03-2004, 13:46
Joj pa to je poznata stvar da se ferrari kvare.Jedan biznismen je cak popizdio radi toga pa je sam poceo gradit sportske aute.Pitaj malo ljude koji voze trke,koji imaju iskustva,bar sad imas internet pa mozes komunicirat.Imas pun kufer racing/motorsport foruma,di dolaze i driveri. I na kraju poznajem covjeka koji je imao 400I,sad ima maseratia 3200gt (BUMERANG STOPKE).Jos uvjek mi duguje dir!! ;)

Sa vecinom se Mehanicar slazem.Nemogu oni priznat da postoji brze i bolje!!
A kvaliteta auta i hendlinga se mjeri po tome koliko auto kosta na aukciji.

GTO,je homologaciski auto zato tolko kosta,uz to je jos i prekrasan,moj najdrazi ferrari i jedan od 5 naj pila na mojoj listi. :)

AR
13-03-2004, 13:53
Molim vas moram slušat kretenade otome kao porschei prevaljuju 500,000 km, pa nisi kupio valjda porschea ili ferrarija da budeš trgovački putnik nego valjda zbog užitka u vožnji. I onda mi idu govorit gluposti o pouzdanosti ferarija, čovječe to su ti orgije za volanom kao sex sa manekenkom a porsche bi mogla biti baba kojoj zatežu bore več 40 god, a gadna je kao i prvog

sedicivalvole
13-03-2004, 13:56
AR
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Covjece,rasturas!
Samo nastavi. :)

Cezy
13-03-2004, 13:58
Ma vi kvazi alfisti,niste uopce ljubitelji automobila.

Napravljeno za uzitak u VOZNJI,dakle ja ga hocu vozit,zelim taj ××××ni uzitak svaki dan!! I kad je sunce u ljeti,i kad idem na skijanje u zimi,i kad mu ××××× majku po serpentinama.

Ferrari je lijepa zena
A porsche mrvicu manje atraktivna ali vijerna i svestrana.

Ja znam koju bih radije za jednu noc a koju za cijeli zivot. :)

Modena
13-03-2004, 14:13
Ar, nemoj pametovati, to su cinjenice, Porsche jest trajan i nepoderiv( a siguran sam da je i Ferrari vrhunski gradjen ), a druga je stvar kako ti gledas, a kao sto si mogao citati volim i ja Ferrarija vise.

mehanicar, reci mi pametnjakovicu, sta si to ti vozio?? jel?? imas dva stara Fiata i pametujes tu, govoris samo stvari sta si procitao, kao i svi mi ovdje, zato nemoj tu nesto glumit i spusti se malo na zemlju. Ti ocito pojma nemas sta je Enzo , Carrera GT je vrhunac, ali je bome i Enzo, opet ti kazem, malo procitaj pa se onda javi, a ne pricaj napamet stvari a pojma nemas niti imas nekog znanja u praksi.
Tvrdis kako Porsche ima bolji handling, po cemu??? po boljem vremenu na Nurburgringu??? sta ti znas kakav handling Porsche ima, ili Ferrari, mozda si jedanput u zivotu vidio Ferrarija uzivo i odjednom si postao doktor nauka, covjece ohladi malo, pojma nemas sta je Ferrari, niti znas o njegovoj kvaliteti, zato ne govori napamet da je Porsche napredniji i kvalitetniji, kad to neznas.

cezy, Porsche i Ferrari se kupuju srcem, a ne da ga vozis svaki dan gore dole i do pekare, ta se auta kupuju i voze sa uzivancijom , prema tome ako cu auto za svaki dan, kupim neku Alfu, a ako vec i imam puno love za Ferrarija, mozda bi ga kupio, mozda, i vozio bi ga ponekad, za uzivanje, cuvao bi ga, ali bi najprije kupio Lotus Exige, kao sportasa :smile20: .
cezy, ja volim i Porsche, ali Ferrari mi je drazi, ali nemoj sada i ti pricati bezveze i tvrditi kako se Ferrari stalno kvari, kad neznas ni ti nista o tome.

Modena
13-03-2004, 14:30
mehanicar, pricas bezveze gluposti, procitaj malo bolje sta sam ja rekao, ti si taj koji tvrdi da je Porsche kvalitetniji, da ima napredniju tehnologiju, da ima bolji handling, da je vise sportas od Ferrarija.
ja nisam nikad rekao da je porsche bezveze, to je vrhunski auto, ali nemoj tako glupo pricati o Ferrariju, a pojma nemas , nego samo napamet pricas. Ja nisam rekao da je Ferrari bolji, nego MENI je bolji i drazi od porschea, a sto se tice Handlinga i voznih osobina, Ferrari ima bolje ovjese, bolji raspored tezine, a po svim testovima hvale sve modele Ferrarija kako imaju izvrsne vozne osobine i sigurno bolje od Porschea, pazi to ne kazem ja, to tvrde strucnjaci i novinari koji testiraju ta auta.
Slusaj, ta vremena na stazi ti fino zaljepi na zid iznad svog kreveta i pricaj nekoj babi kako je porsche bolji sportas, kako porsche ima bolji handling itd... pojma nemas. porsche je vrhunski sportas, ali da je bolji od ferrarija, nije nikad, niti ce ikada biti.

Mehanicar
13-03-2004, 14:53
Modena necemo se prepitati ti imas svoje misljenje ja svoje, nikad nisam rekao da je ferrari los, nego da je porsche brzi na stazi pa makar to bila i stotinka sekunde ali je brzi i daj malo citaj casopise i sta pisu a ne samo gledati slikice ! :)
sto se ferraria tice na zalos se nisam vozio jer sam propustio priliku a imao sam je, a makar sam sjedio u 3 modela i pricao s 10tak ljudi kojih ih posjeduju zato ne kenjaj gluposti , a o tehnici ti i ja nemozeno pricati ni uz najbolju volju (vjerovatno ne kuzis ni razliku izmedju snage - kolika je to snaga od 1KS jel mi mozes to nekako docarati- i momenta i sta dalje da pricamo )! :)
a daj mi reci sta ti vozis i sta si vozio najzesece u svojoj vozackoj karijeri ?

666
13-03-2004, 14:54
Modena ne živciraj se , Mehaničar ti je poznata seljačina i kmet.

Mehanicar
13-03-2004, 14:58
××××ga bolje to nego propali abortus ! :)) :)) :))

Modena
13-03-2004, 15:31
666, slazem se, ovaj mehanicar je pravi seronja :)) , , mehanicar, stavljas neke smajlice a ustvari provociras ljude, pravis je vazan, ma sa takvim ljudima kao ti nemam ni volje da pricam. Bas vidim koliko ti znas o autima, hvalis BMW koda je od zlata, Porsche smatras osmim svijetskim cudom, a ××××s po svim talijanskim autima i drugim markama. Ti znas ljude koji imaju Ferrarija, daj ne kenjaj, ti imas veliku mastu, u stvari pucas corke, sve na prazno, a ponasas se koda si neki top inzinjer i specijalista, a ustvari si jedan tip koji voli da pametuje i samo stvari cita i to prepisuje da bi ispao pametan, a ustvari si bezveze. :))

Modena
13-03-2004, 15:35
mogu se i ja kesiti evo ti :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Mehanicar
13-03-2004, 15:35
××××ga - pitaj Horvata, Narcisa, Aldu, Franju ...
sta da ti kazem, jos mi nisi definirao 1KS i recimo 100Nm, jel to veliki ili mali zakretni moment, npr. jel auto od 1000kg moze s tim momentom fino krenuti ?
ajde inzinjeru da te cujem malo o tehnici ?

Modena
13-03-2004, 15:50
mehanicar, rekao sam ti vec sta ja mislim o tebi, a ti samo nastavi, samo potvrdjujes da sam ja upravu :)) :)) :))

Mehanicar
13-03-2004, 15:51
i makar sam liberlan - ti si otvorio ovu temu samo ne znam zasto kad nitko ne smije napisati da mu je porsch bolji ????
vjerovatno radi cistog izivljavanja i trezenja potpore u tome da svi imaju misljenje kao ti - tu se vidi kako si plitak i nemas svog stava, a da si normalan onda bi rekao i sta vozis i sve sta sam te lijepo pitao !
ovakvih padobranskih ××××vjetara sto su procitali 20 autoblicova i 30 autoklubova kao ti ovdje dosta dodje i onda se s njima moras natezati !
jel imas ti uopce vozacku ?

Modena
13-03-2004, 16:03
vozacka? sta je to???? ma nikad cuo, odakle meni vozacka :)) :)) :))
mehanicar, dosadan si, uopce nista nisi shvatio, procitaj polako sve moje poruke pa ces onda vidjeti da si ti taj koji je poceo pricati gluposti.
meni je ok ako je nekome drazi porsche, ali ti si poceo previse pametovat i poceo si da pricas gluposti, i zato sam se licno tebi obratio.

Modena
13-03-2004, 16:05
nema potrebe da se vise prepiremo, rekao sam sta sam htjeo, ti misli sta hoces, to je tvoj problem.

Mehanicar
13-03-2004, 16:09
sweet dreams Modena, jos puno papati proteina da narastes, od kifli nema napredka ! :)
knjigu u ruke i uci (kad ucis jesti puno cokolade da ti monosaharidi ubrzaju metabolizam i tlak pa da vise upijas ), pa se cujemo za koju godinu dvije pa da nesto i o tehnici popricamo kad ja vec pricam gluposti ! :)
uzivaj mi ! :)
kad Horvat dobije zadnjeg Enza iz one prve serije 359.tog budem ti prenio moja nerealna i ××××× iskustva ! :)

Mehanicar
13-03-2004, 16:11
slazem se da ne treba se prepirati ali mozemo pricati o tehnici, ja cu ti jako rado navesti zasto mi porsche ima bolja tehnicka rjesenja i to je moje misljenje ali bi onda bilo ljepo i od tebe da kazes nesto na tom polju, a od tebe glasa cuti nije ! to ipak nije fer !

Modena
13-03-2004, 16:18
""""sweet dreams Modena, jos puno papati proteina da narastes, od kifli nema napredka !
knjigu u ruke i uci (kad ucis jesti puno cokolade da ti monosaharidi ubrzaju metabolizam i tlak pa da vise upijas ), pa se cujemo za koju godinu dvije pa da nesto i o tehnici popricamo kad ja vec pricam gluposti ! ""


"mehanicar, ti stvarno nista ne kontas, i onda se cudis kad ti neko kaze da si jedan seronja i da se volis praviti vazan i pametovat.
:)) , dobro necemo o tome,

ti volis porsche ok, to je tvoja stvar.

Mehanicar
13-03-2004, 16:24
pa to mi kazu svi laici poput tebe s kojima nemozes nista konkretno popricati i naravno da onda ispadnes glup jer kao "filozofiras" a ovi te nista ne kuze !
takva je nasa drzava - tko god nesto kaze kako spada treba ga usutkati jer ima argumente dok su ostali svi nesto culi o tome i provaljuju masu gluposti ali to stvarno kod nas ××××no pije vodu , i onda je deficit strucnjaka, mlada radna snaga ide van....
pa tko je lud ostati u ovakvom okruzenju !

Cezy
13-03-2004, 16:39
Modena ti pricas da volis porsche,a izmisljas toplu vodu kako bih dokazao da je ferrari ispod crte bolji.Upravo tu nije.Ferrari je bolji u nekim drugim stvarima. :)

Modena
13-03-2004, 16:44
cezy, ja volim Ferrari, porsche cijenim, nista vise od toga, ali nije fer kad neko tako lose prica o ferrariju a previse hvali Porsche, a ja nisam nikad rekao nesto lose o porscheu, u tome je stvar. :)


mehanicar, dosadan si :))

Cezy, Ferrari je ipak bolji jel?
:))

Mehanicar
13-03-2004, 16:48
eto opet, pa nemos ti s ××××vjetrima !
Modena, NSX,..... i jos takvi strucnjaci, najbolje, najkvalitetnije,najbrze,naj,naj,naj jel znate vi nesto srugo osim superlativa !
nista nije naj !

Modena
13-03-2004, 16:50
mehanicar, da imalo ista znas o autima nebi nikad auta samo ocjenjivao po njihovom vremenu na Nurburgringu. pogledaj samo koliko si ti isfrustriran i zbunjen :))

S16
13-03-2004, 16:50
Porš je bolji. Gotovo! :))

Modena
13-03-2004, 16:52
mehanicar, ko je rekao de je Ferrari najbolji? sa cime se ti boris? sta ti je? saberi se malo, MENI je FERRARI BOLJI I DRAZI OD PORSCHEA, Ali PORSCHE JEST VRHUNSKI SPORTAS< ALI JE MENI FERRARI BOLJI, jel kontas ili ti trebam nacrtat. :smile17:

Mehanicar
13-03-2004, 16:54
os' me ti nauciti, vec sam te 3 puta lijepo zamolio a ti nista ! ;)
daj mi objasni kako auto moze imati bocnu akceleraciju preko 1g ? :smile12: :smile17: :smile12:

S16
13-03-2004, 16:54
Ali Ferrariju treba ××××nih 6 cilindara više da bi parira Poršeu! :)) :smile16:

Cezy
13-03-2004, 16:54
ali nije fer kad neko tako lose prica o ferrariju

1.Nista nije fer u zivotu!!
2.Porschei su brzi (DOKAZANO BEZBROJ PUTA),bolji auto za svaki dan,imaju i 4x4,tak da se ti modeli mogu i po zimi furat,manje se kvare.
KAJ TU NIJE FER????
3.Neda mi se vise navlacit,ne kuzite i ni ne zelite skuzit.

Mehanicar
13-03-2004, 16:56
e crtanje , to, necemo o kome je sta bolje to je subjektivno,nego ovo sto sam te pitao, ferrari postize 1,2g po zavojima a kako to, ne kuzim ?
mozes mi nekako to pojasniti !

Modena
13-03-2004, 17:11
Porsche je brzi???? sigurno :))
manje se kvari??? jel to ti imas iskustva sa Ferrarijem i Porscheom, jesi li vozio i imao ta auta, bas mi se komsija danas zalio na svoga ferrarija, kaze stalno se kvari :smile17:
4x4? po zimi furat? pa ne pricamo mi o SUV, pravi sportas ima zadnji pogon i gotovo. :))
bolji auta za svaki dan? opet, ti imas iskustva, imao si tri ferrarija i 4 porschea :))


mehanicar, covjece sta ti je??? jel ti stvarno nista ne kontas? :smile12: :)) :))


stvarno ova rasprava je bezveze, neka svako za sebe odluci koji mu je bolji, meni je ferrari i basta :)) :))
neka svako da svoje misljenje, ja vise necu da se prepirem sa nekim , rekao sam sta sam htjeo, i to je to. Finito!! :)) :)) , a vi ako hocete , nastavite :))

Mehanicar
13-03-2004, 17:19
pa ja sam te nesto pitao, a ti NI A kad ne kuzis uopce o cemu pricam ?
daj, ×××× te, reci nesto konstruktivno ?
sta je to moment ?
dosta o ovom natezanju !!!
sta je handling?
sta je snaga?
ajde genijalac da te cujem ?
zasto diesel trosi manje od brnzinca ?
sta je to turbo ?
ajde einstain ?
makar nesto od ovoga ?
sta je 4x4 i kako to ostvariti ?
sta se petljas gdje ti nije mjesto?
nemos ovo vjerovati kad on kaze nesto to je ok, a mi svi ostali ××××mo jer nikad nismo imali iskustva a on ih je prepun, a kladim se da nema ni vozacku ?

Modena
13-03-2004, 17:26
mehanicar, ti si glup covjek, necu sa tobom da pricam, to sam ti vec rekao, procitaj malo seljacino jedna dosadna sta sam ti sve rekao , ×××× mi se sta pitas i sta te interesuje, to tvoje glupo dokazivanje kao da ti znas nesto, za to me boli ×××××, znas za sebe, ×××× mi se, ja znam sta znam i nije me briga sta ti mislis, covjece odkaci vise, dosadan si :)) :)) :)) :)) :))

Modena
13-03-2004, 17:30
mehanicar , kome sam ja rekao nesto lose, svi ljudi ovdje su ok, ali covjece ti si zasluzio ovo sto si dobio, pa ti nisi svjestan koliko si ti dosadan, glup i primitivan, procitaj sve poruke, svih 100 poruka i razmisli malo , saberi se malo :)) :)) :))

Mehanicar
13-03-2004, 17:31
ne, nego neznas nista !
blago onima koji vjeruju a nevidjese !
postavio si par nebuloznih tema i trakeljas gluposti a meni je dosadno pa te zajebavam :)
ajde frajeru - malo tehnike !

Modena
13-03-2004, 17:38
ti si frajer, i to onaj glupi, pa ja tebe citavo vrijeme zajebavam, a ti nista ne kontas, stvarno ti nisi sav svoj, idi nadji neku zensku, istresi se malo , sta ti je :)) :)) :)) :)) :smile17: :smile17: :)) :)) :))

Mehanicar
13-03-2004, 17:41
pa mora netko biti glup a netko pametan ja sam onaj prvi a ti drugi !
ajde suhi karter sam te pitao tamo da mi malo pojasnis?
sta stalno izbjegavas moja pitanja, odgovori na ovo i necu te vise nista pitati?
budi frajer bar jednom !!!
:)

Black Knight_
13-03-2004, 17:42
ferrariji su neprakticni i totalna vikend vozila

porschei su manje neprakticni i daju su voziti malo cesce.

vec sam puno puta tu pricao, ferrari me uopce ne uzbudjuje sa svojim neprakticnim autima koji sluze za gledanje i turiranje na semaforu. imaju ti auti dobre perfomanse na stazama, ima i porsche na kraju, svaka cast, ali nase ceste nisu staze niti je svaki dan suncan.

ja uopce ne volim taj pojam vikend vozila, to mi je toliko debilno. za mene pravi auto mora biti the ultimate machine, trajan, u svim uvjetima da je nadmocan, da ga mogu vozit svaki dan itd. zato ne volim ferrari a ni porsche mi nije nesto previse mio ali mi je definitivno puno drazi od ferrarija..

Black Knight_
13-03-2004, 18:30
eto, zamisli si to, imas ××××nu mocnu pilu ferrari, nadmoc i onda te napere ×××××× u imprezi WRX recimo. pa to je zalosno ljudi moji. pa ja bi ga zabio u prvi stup nakon toga.

To je krajnje stanje stvari. Dakle lijepi su, idu dobro po suhoj STAZI ali te po kisi razbaca ko djubre po vocnjaku neka ×××××× u imprezi turbo. I onda se jos poslije s tom istom imprezom popne na rinzol i predje preko poveceg lezeceg dok ja moram trazit puteve da zaobidjem lezeci a kad padne snijeg onda se ×××××× s imprezom veseli jer ce se jos vise gustat a moj ferrari smrdi u garazi skupa sa mnom i nas dvoje cekamo ljeto. a zimske gume u dimenziji koje ima moj ferrari se ni ne proizvode.

bas kak je neko reko, ferrari je manekenka za jednu noc i to vrlo dobra koju bi svako posevio al ne bi zapeo s njom cijeli zivot nikako.

ali i na kraju krajeva, puno bolja bi bila jedna noc sa imprezom, vrlo dobrim zimskim gumama i snijeznom zavojitom cestom.

samo sto je nekima toliko bitan taj silni imidz i sminka ferrarija da im ovo sto ja pricam apsolutno nema smisla.
tu se razlikuju ljudi koji zbilja cijene automobile i voznju i cestu kako bi trebali i ljudi koji su fascinirani sranjima tj. fanatici.

Black Knight_
13-03-2004, 18:32
i sad vi sve to sto sam ja pricao odbacite s tvrdnjom da covjek ko si kupi ferrari si kupi sastrane i imprezu turbo i jos 5 auti da vozi kad ne moze ferrari i boli ga ×××××.

×××× ja to, jel usporedjujemo ferrari s necim ili ferrari plus jos 5 auti kad ferrari ne ide?

mara
13-03-2004, 18:59
Modena, tebi nije dobro. sta si se zakacio za Mehanicara? pa tema je Ferrari vs Porsche! daj te inovacije Ferrrarija a Mehanicar ce Porschea pa da vidimo.
meni je vrijeme na stazi bitno jer ja atuo vozim po cesti a ne po zraku :smile07:

cuore
13-03-2004, 19:53
blackie,skidam kapu.svaka cast,upravo to i je ferkac,manekenka za sminkere i ×××××e koji ce ju turirati po semaforima,i za fanatike koji ce ××××ti na njene slike.nikakve prave uporabljivosti nema niti ce ikad imati. ;)

cuore
13-03-2004, 19:55
a ovaj modena je ocito u jednoj od tih grupa,sminker koji ju turira nije sigurno,znaci da je fanatik i ××××× koji ×××× na slike :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07: :) :smile15:

OS FIAT>>>
13-03-2004, 20:23
Ova je rasprava totalno u kurcu.Vec sam rekao da se Ferrari dokazuje tamo gdje mu je i mjesto, a to je F1.Kada Porsche sam napravi sasiju, motor i okupi ekipu i tamo pobjedi Ferraria onda cu mu skinut kapu.To sto kazete da je Ferrari vikend auto, a Porsche upotrebljiviji to je glupost.Porsche u svojoj ponudi ima 911 koji je upotrebljiviji od Enza, ali ne vidim po cemu je upotrebljiviji od recimo F355 ili F360.Po cemu nije upotrebljiv recimo Ferrari 456?Ma o cemu mi tu uopce raspravljamo, Porsche nema uopce konkurentnih modela za vecinu Ferraria.

Cezy
13-03-2004, 20:28
Dobro jutro da nema,pre spori su.
456,612,550,575,to su gt coupei,to jos moze proci.Ali kaj ces modenu vozit svaki dan na posao,pa mislim stvarno,nije to allrounder i gotovo!!

Ferrari se dokazuje tamo di treba!?!?!

Znaci cestovni modeli nisu vazni,glavno da kostaju.

AR
13-03-2004, 20:31
Ajd "mehaničar" bilo bi dosta sidji sa svog pjedestala i prestani nam držat lekcije.
Misliš da si nešto pametniji što svaki dan barataš s komadima željeza, a porsche možda neki 924 stavio si ruke i to ti je bio događaj života i ti bi mi objašnjavao tko je kvalitetniji i bolji .
DAJ OLADI!
Ja ipak svoje zaključke radje donosim čitajuči stručnjake u renomiranim auto časopisima nego tvoja naklapanja.
PS. Ferrari ti je prisutan samo u snovimaa , a tako če i ostat

Koshpa
13-03-2004, 20:31
Ovako, Porsche mozda sam razvija svoje keramičke kočnice, ali za Ferrari to radi Brembo! Jos mi nitko nije poslao link gdje imaju neka vremena za Carrera GT vs. Enzo.

Ova rasprava je totalno ××××× i besmislena, jer o ukusima se ne raspravlja, a ovdje je stvar bas o ukusu. Vec sam rekao da Ferrari meni bolje "lezi". A sad koji je brzi na pisti to je po meni u drugom planu, jer ipak vozač vozi a ne auto, a i ne vjerujem da cu ikad imat prilike isprobat bilo kojeg na pisti.

2 Meh:100 Nm nije dovoljno da auto od tone dobro katapultira, znam iz iskustva sa frendovim Puntom cabrio. Iako je to jako subjektivna stvar, sta nekom znaci da auto dobro vuče. Mozda je tebi 100 Nm dobro, mozda meni nije.

Jedno pitanje zasto je Ferrari skuplji od Porschea, kad se zna da su inace talijanski auti jeftiniji od njemackih??

OS FIAT>>>
13-03-2004, 20:32
Sekunda,dvije na nekoj stazi nikom normalnom nece biti presudno da se odluci za nekog Porschea jer je ionako vecina ostalih stvari na strani Ferraria.BMW M5 je vje na stazi takodjer vjerojatno brzi od Mercedes E klase AMG, ali tko to gleda kad bira izmedju ta dva modela.

Koshpa
13-03-2004, 20:35
Zanimljivo je kako se TL, Pocket i Mari Haas nisu uključili u ovu raspravu. Svaka cast

Cezy
13-03-2004, 20:40
Ta sekunda dvije,jako jako stete image-u.

BTW bio je danas test Ferraria 612 na kabel 1,kakav auto!!! :smile20: :smile15: :smile20:

Samo 1900kg ;) Moraju ti digici usrat nesto!! :))

Mehanicar
13-03-2004, 20:41
Koshpa pa di si ti u petak na sastanku ?
ja sam mislio na 100m na tocku, ali nema veze !

Koshpa
13-03-2004, 20:44
Nisam bio, al javio sam ja Miri da necu moc doc. Sta je bilo? jel bilo sta zanimljivo?

Koshpa
13-03-2004, 20:45
Meni je 456 ljepsi od ovog 612

AR
13-03-2004, 20:45
Naj biseri su mi oni kad mi daju neka testiranja koja su provele švabe na svom terenu i naravno porš uvjek najbolji. Čak ne mora bit i neistinita mjerenja ali valjda je svima poznato da svakom autu leže neke staze.Pogledaj smo u f1 renaulti sa boljom aerodinamikom i nižim težištem rasturali su u mađarskoj prošle godine.
Bila bi interesantno napraviti usporedbu porš- ferrari u Monzi ili Nardu pa bi vidio ko guta prašinu.
××××ga svakom leži neki tip staze, zato se ostavite glupih švapskih mjerenja

Mehanicar
13-03-2004, 20:47
ma nista, jos nista nismo napravili a cini mi se da ce tako dugo biti dok netko nesto ne pocne, svi nesto filozofiraju a nitko nista konkretno ne radi !
evo ja se sad bakcem i crtam resetkastu konstrukciju onako okvirno pa onda trebamo to sve izmjeriti kako spada jedan dan na faxu !

Koshpa
13-03-2004, 20:50
Za svaku pohvalu

Mehanicar
13-03-2004, 20:53
pa kad nitko nista ne poduzima, Lutrov i ja cemo nacrtati svoje prijedloge pa cemo vidjeti kako sve uskladiti kad rjesimo motor,tockove, diferencijal,m jenjac i sve kako treba !
toga bi trebali dosta rjesiti sad ovaj tjedan !

Cezy
13-03-2004, 20:55
AR,kao prvo ides mi na jonnsona,kao drugo ××××s bez pokrica.Zonda i mclaren f1 nikad nisu zakinuti!?!??!

Nardo je ravan!! Tu su samo konji u igri!!!

Monza!?!? Nije toliko mjerodavna,ali vjerujem da bi porsche bio brzi.Dugi ravni dijelovi,enormne brzine,kocenje za kratke sikane,Lesmo zavoji treba jako puno mehanickog gripa da bi se optimalno ubrzalo iz zavoja.I naravno mother××××ing parabolicca.Isto treba jako puno mehanickog gripa.Dakle TRAKCIJA,konji,kocnice!!

Ne kuzim jednu stvar,zasto ferrari/maserati testira sve svoje nove modele,upravo NA TOJ GLUPOJ SVABSKOJ STAZI,kad imaju monzu,ma biti ce da su ludi?!?! Ha Einstein Herr AR,kaj vi velite??? :)

AR
13-03-2004, 21:04
Ti misli što hočeš kao što i ja imam svoje mišljenje, po meni Monza bi sprašila 911. Kao poanta svega nadam se da se slažeš s onim što sam napiso da ovisi od staze do staze ili si mišljenja da porsche uvjek bio ispred?!Testira na toj kao i na drugim stazama, ili misliš da su se tamo preplatili tako da budu bolji od porša?

cuore
13-03-2004, 21:04
poznato je da fiat ima love za bacat :)) :smile06: zato i testiraju u svabiji :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07: :smile15:

HONDAA
13-03-2004, 21:15
MODENA, tocno ima i drugih auta osim HONDE: Toyota, Nissan, Mitsubichi, Mazda u prosjeku svi bolji od Njemaca, Talijana i Francuza.

cuore
13-03-2004, 21:18
jao honda,pa isti si fabia.zar moze covjek ovoliko srati a da ga usta ne zabole?? :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07:

HONDAA
13-03-2004, 21:23
fabia, sto je to?

Modena
13-03-2004, 21:27
cuore, ti si poznat da pises gluposti i zato tvoje postove niko i ne cita.

a A to jel Porsche ili Ferrari brzi na nekoj stazi, to sve zavisi do staze, i to meni uopce nije relevantno, niti me interesuje, Porsche je ruzna buba pored Ferrarija. taj neko ko je rekao da je Ferrari samo ime i preseravanje, taj pojma nema. Porsche kao prvo i nema modele koji su konkurenti Ferrariju, jedini porschei koji su konkurenti Ferrariju su GT 2, Gt3 i carrera gt, Gt2, 3 su konkurenti 360Modeni i Challenge stradale, a Carrera GT je konkurent Enzu. Sto se tice Handlinga, Challange Stradale i Modena imaju bolji ovjes od Gt3, Gt2, imaju bolji raspored tezine, i bolji handling, To tvrde strucnjaci i novinari koji testiraju ta auta. A porsche koliko god dobar, ima najgori moguci koncept, motor skroz otraga i zadnji pogon( svi modeli do 993 su bili katastrofa sto se tice handlinga ), kao stara Buba :smile06: i ficek :smile06:
Porsche nema sta trazit pored Ferrarija i tacka, Ferrari je kralj sportskih automobila a ×××××cine kao onaj suplji cuore pojma nemaju.
Jos nesto, Porsche je prava dobra sportska marka, ima izvrsna auta, kvalitetna, trajna, brza, nisu skupi toliko, ali ga nevolim, drazi mi je Ferrari i gotovo, to je moj ukus i o ukusima se ne raspravlja. :smile07:

Modena
13-03-2004, 21:30
HONDAA, i meni je Honda draga marka, sto se tice tehnologije i kvalitete , tu vode Japanci, posebno mislim na Toyotu i Hondu.

Mehanicar
13-03-2004, 21:33
××××s budalu ! :))

Modena
13-03-2004, 21:34
onda tebe svaki dan neko ×××× :))

HONDAA
13-03-2004, 21:36
MODENA, drago mi je da se slazemo po to pitanju.

legenda
13-03-2004, 23:30
mehanicar, ti si totalna neupucena ×××××× koja misli da sve zna, a u stvari neznas nista :smile17:

Mehanicar
13-03-2004, 23:32
a ti si padobranac bez padobrana, kao srece da je tako ! :)

legenda
13-03-2004, 23:38
mehanicar, ti si prava stereotipa jednog teskog tikvana, takve kao ti vidim na hrpu, uvijek nesto glume, prave se vazni, prave se kulturni, citaju puno neke stvari i uce napamet, a nisu nikako prakticni, nego su glupi ljudi, nemaju maste ni kreativnosti, samo ××××te gluposti. znas sta, da si ti neka ××××× odmah bi te zguzio, samo da sutis, tebe treba bacit medju ×××××e da te oni malo srede i da te nauce redu. ja mislim da si ti jedan isfrustrirani ××××× koji dugo guze nije vidio pa ×××× non sto na prazno :smile17: :)) :)) :))

Mehanicar
13-03-2004, 23:48
fino SI SE opisao nema sta !
jos jedan bez padobrana, to stvarno ima za posljedice nakon iskaknja s 800m !
Sigmunde padobran se otvori kad iskocis ! ( sreca pa ti uvjek padnes na glavu , pa nema kriticne fizicke posljedice )!

mara
13-03-2004, 23:48
Mehanicar, kad nekome nije jasno zasto oni testiraju u Nue....ringu i vrijeme na stazi mu uopce nije vazno kad zeli kupiti sportski auto, onda mu nemas sta objasnjavati. ovdje na forumu ako netko ima znanje i time ti dokaze da je fiat ×××××× a alfa nista posebno onda se odmah preseravas,ali ako dokazes suprotno onda si super i pravi znalac. tako je zavrstio i Pocket(premda mi nikada nece uci u glavu kako je rekao da su mu japanci bez veze a istovremeno je kurio intcp-a sa Nissanom Skylineom)

Modena
14-03-2004, 00:01
mara, reci mi, sta vozis??? Golfa 2 dizel? zato ne pametuj i ne govori tako o drugim forumasima, ti sam pricas cesto gluposti, za razliku od tebe i mehanicara, mi ljubitelji talijanskih automobila nikad nismo rekli da su druge marke(svabe) ××××××, nego kazemo sta se nama vise svidja, a ti i mehanicar radite suprotno, ××××te po talijanima, hvalite svabu, i ocekujete od nas da kazemo da ste vi upravu i da mi bezeveze pricamo, e vas dvojica ste jedan drugom lonac i poklopac. :)) :)) :)) :)) :))

Mehanicar
14-03-2004, 00:01
ma znam, neumorni su, ali sta ces , nek si svatko misli sto god hoce !
itako su ovakve rasprave besmislene i ne vode nikuda, samo ispadas glup sto nekom nesto objasnjavas s argumentima a on ih nema i u pravu je !
takih je puna ova drzava, zao nam i je ovako bajno, kamo srece da smo malo vise na svabe ili japance ili bilo sta osim talijana - a izgleda da smo njima najslicniji :) samo sto su oni ipak godinama ispred nas ali je mentalitet vrlo slican !

Mehanicar
14-03-2004, 00:03
modena sta ti imas koga ispitivati kad meni nisi odgovorio na 20 pitanja ?
br.1 jel imas vozacku ?
a ja svoje misljenje nikom ne usiljavam, ali ne valja kad se ne slaze s tvojim ! pa tko je tu lud :smile17: :smile17: :smile17:

Modena
14-03-2004, 00:05
mehanicar, govori za sebe, nemoj se pravit sada neki mirotvorac i fer covjek, a znas sam da si jedan dosadan tip koji pametuje a u biti si bezveze. :))

Modena
14-03-2004, 00:11
mehanicar, jesam ti vec jednom rekao u vezi vozacke( pogledaj malo drugu stranicu, jos uvijek ne shvacas da te ja non stop zajebavam ), a ti izgleda jos nisi shvatio, e bas si glup :smile17:

ma meni je 8 godina, nemam ja vozacku, nisam nikad ni sjeo u auto, :)) :smile17: , a ti znas sta je Porsche, Ferrari, ti mozes osjetit razliku i znas sta su trkaci, ti imas ogromno iskustvo, vozis Fiata, sanjas o nekom starom ciganskom BMW :)) , ti znas da je Alfa bezveze, da je ferrari sminka i da se kvari, porsche je osmo svijetsko cudo, BMW je kralj :smile17: :smile17: :smile17: , ××××s toliko da ti i 100 rola papira nije dovoljno :))

Modena
14-03-2004, 00:13
bas me zanima sta je mehanicar sve vozio i koja je auta sve imao, mehanicar zna sve, svi trebaju njega slusati :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

Mehanicar
14-03-2004, 00:18
pa daj onda ti reci sta ti vozis vec jednom, kad ja sanjam ciganskog BMW !
ti stvarno nemas ni 8 godina a to sto tebe muci sto imam neke doticaje s Ferrarijem vise od tebe, sta ti ja mogu, ja ti sve fino napisem konketno pa ti provjeravaj koliko hoces !
a za Ferrari ja nisam nikada rekao da je sminka, a da se kvari to sam cuo iz prve ruke i sad opet pricam gluposti!
ti stvarno nemas ni 8 godina !
a na tehnici si se dokazao ! :)

mara
14-03-2004, 00:19
pa sta onda ako vozim golfa diesela? mogu vozit auto koji god hocu i mislit da je Ferrari ××××××(premda tako ne mislim, vec da je taj auto mrak). to je moja stvar

Mehanicar
14-03-2004, 00:21
sta te zanima konkretno sta sam vozio, corvettu,M3,535,525,325 ostalo je ispod 170ks a ti ?
da znam sve ne bi se sada ovdje s vama dopisivao !

Modena
14-03-2004, 00:23
zato mene zanima sta velikan mehanicar ima da kaze, on sve zna, a mi svi ostali nemamo pojma, mehanicar zna sve o autima, tvrdi da je svabo zakon, ×××× po talijanima, e bas si mi oci otvorio , bas si nama svima prosvijetlio pamet i okrenuo nas na pravi put :)) :)) :)) :)) :))
Porsche je dragulj, Ferrari je ko Fiat, ××××××, bravo mehanicar sve znas, svaka cast, :smile17: :smile17: , bas je nama svima drago sto imamo tebe da nas ti naucis o autima :smile17: :smile17:
--------------------------------------

PS. je bent iemand die aandacht nodig heeft, iemand die heel dom is maar tegelijkertijd wil je jezelf voordoen alsof je wat voorstel. het beste voor jou is om voortaan je mening voor jezelf te houden en vooral je zogenaamde kennis voor je te houden, want je lult echt onnodig en teveel :)) :)) :)) :)) :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 00:24
:smile12:

Modena
14-03-2004, 00:26
mehanicar, ukratko da ti kazem : boli me ××××× sta si ti vozio i sta ti znas, i nema potrebe da sa tobom nastavim ovu raspravu, zato sto si ti toliko dosadan da bi te i Ghandi udavio :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:28
""pa sta onda ako vozim golfa diesela?""

mara, ne fali nista , ima i viska, cobana za volanom :smile06: :smile06: :smile06: :)) :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:29
OS Fiat, prijatelju, sta ima? :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 00:32
Pa cemu ovakav nastup Modena? :)
Svi ste ovdje na ovom forumu zelembači i ti i mehanicar.Vidjet cu vas za koju godinu ako tu potrajete hoce li vam se dati na ovom nivou raspravljati. :)

Modena
14-03-2004, 00:37
Os Fiat, malo ga zajebavam zato sto on pretjeruje i ×××× po talijanima i Ferrariju, a pun mi je ××××× takvih neobjektivnih ljudi.

Mehanicar
14-03-2004, 00:38
propali skandinavski ili danski abortus definitivno - sreca pa je hladno pa se uspio odrzat na zivotu - mora da su ga odledili nakon dugo vremena pa se jos dobiva ! :)
a siguran sam sad da nemas vozacku ! :)
a o tehnici sam stvarno ispao konj kad sam te pitao one teske stvari - to je za tebe 5. glaksija kad prodjes kroz crvotocinu i odes jos 2000 godina u buducnos ! :)
jel zima gore ? :)

Modena
14-03-2004, 00:38
a najgore je sto on pretjerano hvali svabe, BMW i Porsche pogotovo, a ×××× po talijanima :smile09:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 00:39
Ja samo kazem da ako tu potrajete necete biti vise toliko nabijeni emocijama.

OS FIAT>>>
14-03-2004, 00:41
Istina je da mehanicar barata tehnickim znanjem i to uvazavam, ali isto tako ja imam jako puno iskustva i kilometara napravljenih sa tal. autima da bi znao ocijeniti sta je istina, a sta ne sto on napise.

Modena
14-03-2004, 00:42
mehanicar, ×××××ne, nije skandinavija, vidis da pojma nemas, a sto se tice vozacke stvarno si dokazao vec dva puta da si glup, pa jel ti stvarno mislis da ja nemam vozacku? :smile17: , jel ti stvarno mislis da ja neznam nista o tehinici? :smile17: Ja tebe zajebavam non stop zato sto si to zasluzio, pratim vec dosta ovaj forum a ti uvijek nesto pametujes i ××××s nepotrebno, rekao sam ti fino, dosadan si :)) :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:45
oS Fiat, boli me ××××× za mehanicara i sta on misli( nemoj mislit da me on ljuti, on me samo nasmijava ), ja ga zajebavam, nek on misli sta hoce, ja znam sto znam i on mi nema sta da pametuje. pa ovo je zabavno, malo ga zezam, on mene, i sta??? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:47
mehanicar, znas sta, pretjerao si, ali nema veze, dobit ces ti jednog dana po toj njuski od nekoga, samo nastavi tako, i imati ce doktori vise posla :)) :)) :)) :)) :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 00:47
Odakle si ti Modena?

Mehanicar
14-03-2004, 00:47
sto se tice toga oko iskustva pa i ja govorim na svom i od ljudi koje poznam ne blebetam bezveze, a sve je to vezano za tehniku,matrijale, izradu !
gresaka ima na svim autima ali kod nekih puno manje nego kod ostalih tako da mi je malo glupo kad ste skepticni po pitanja ADACA i nekakavih takvih renomiranih casopisa - ispada da smo mi svi pametniji od njih i da imamo puno vise iskustva, tu stvarno pretjerujete , ali opet kazem nek misli tko sta hoce, ne pisu oni to bez veze !
a danas mi je dosadno a modena se ko nacrtan ovdje stvorio da mi uljepsa dan, inace nemam snage za ovo bas previse ! :)

Mehanicar
14-03-2004, 00:51
pa vidis da je iz danske ako nije skandinavac, izgleda da tamo auti imaju kravlje snage , ali on nije dosta mlijeka popio pa ga nesto muci !
moram malo, rekao si da se ne ljutis, ne ljutim se ni ja ! :)) :))
a ovo o vozackoji tehnici ne mislim nego znam ! :)

Modena
14-03-2004, 00:52
Os fiat, tebi bi rekao, ali necu da otkrijem tajnu mehanicaru, jel vidim da on pojma nema na kojem sam jeziku njemu ono napisao :)) :)) :)) :))
mehanicar, pa i ti si meni uljepsao dan, i meni je bilo dosadno, pa sam se malo mogao smijati i tebe zajebavati, bravo mehanicar, bas si smijesan :)) :)) :)) :))
jos da si neka zenska, bilo bi najbolje :)) :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:54
znas ti ×××××, ti si toliko glup i smijesan, da je to strasno :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Modena
14-03-2004, 00:55
cuj njega, on zna sve o meni i On zna da ja nemam vozacku, a bas si debil :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Mehanicar
14-03-2004, 00:56
e ××××ga steta s 95kg i 178 bas i ne izgledam ko zensko ali da imam sise 5-cu samo malo pretvrdu i ruke ko zenske butine to je istina ! :)
pa eto nek smo se nas dvojca fino slagali cjeli dan, to mi je drago ! :)
a daj mi otkrij tajnu, ne znam sta cu ako mi ne otkrijes ? kak cu zaspati ?

Modena
14-03-2004, 00:58
e bas mi je drago sto sam otkrio da si ti jedan smokljo :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 01:00
Mehanicar, pa mogao bi ti i na dijetu malo? :))
Nije li to malo previse kila na tu visinu? :)

Modena
14-03-2004, 01:05
mehanicar ima zaliha, boji se da ga ×××××i nebi napali, pa zato ima tu kamuflazu :)) :)) :)) :)) , sta je mehanicar, jel te bivsi momak tako povrijedio da si odlucio da zderes ko lud i da se udebljas da nebi vise bio privlacan?? jel??? :)) :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Mehanicar
14-03-2004, 01:07
pa na djeti sam zadnjih 5 godina, i od onda sam takav, imao sam 73kg i znas kolika je to ××××na muka da ovo zadrzis, uzas !
ako svaki dan pojedes 250g proteina i treniras kako treba bujas ko gljiva ali onda opet dodje neka granica kad ne ide dalje, a debljina s ovim nema nikakve veze, jedino te hlace jebu kad one koje uspijes prevuci preko nogavice (butine ) ti u struku budu velike 5 brojeva ! :)

OS FIAT>>>
14-03-2004, 01:08
Modena, mislim da nema smisla vrijedjanje.

Mehanicar
14-03-2004, 01:08
Modena tebe pojedem za uzinu na faxu ! :) a kod nas nema ×××××a kao u Danskoj to ti mora biti jasno ! :)

max max
14-03-2004, 01:50
Modena jedan registrirani član se tako ne ponaša nisi na čast ovog foruma stidi se!!! :smile09:

cuore
14-03-2004, 06:51
joj modena,pa ti si vise gluposti napisao u ovoj temi nego ja u svojoj karijeri na ovom forumu.stvarno mi je zao tvojih roditelja. :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07: :) :smile15:

Modena unlog.
14-03-2004, 14:20
cuore, ×××× se :smile09:

Donny
14-03-2004, 15:08
I Porsche i Ferrari su legende, Ferrari je talijanski flair, snaga, stil, lijepa zena za jednu noc, dok je Porsche malo ruznija(ali isto lijepa) zena :)) , ali za svaku noc :)) ,
koliko ja znam Porsche je bolji za svakodnevnu upotrebu, i ta su auta vrlo kvalitetna i trajna, a plus pravi sportasi, a za Ferrarija neznam, sigurno je i Ferrari kvalitetan ali nekako mi nije praktican kao Porsche.
Porsche ima sve sta ima i Ferrari, ali mislim da Porsche nudi i vise, jos je dosta jeftiniji, znaci iako bi volio voziti Ferrarija, prije bi izabrao porsche za svaki dan uzivanja, a Ferrarija ponekad za uzivanciju :)),

dragstar
14-03-2004, 19:12
Dobro si to rekao Donny, i ja otprilike tako mislim

max max
14-03-2004, 21:30
....ne mogu se odlučiti u porscheu se vozio Ferraria samo vidio i čuo....ipak ferrari.....ili možda porsche......ma ferarari i amen :smile07:

max max
14-03-2004, 21:31
Ipak Porsche :smile07:

Donny
14-03-2004, 21:47
max max, kojeg si Porschea vozio?

Diz
14-03-2004, 21:48
Yo!Donny donesi mi malo čevapa sa Baščaršije da se najedem!! :))

Donny
14-03-2004, 21:50
eto me , trcim :)) :)) :))

max max
14-03-2004, 21:50
Nisam ga ja vozio ,nego me jedan Švabo provozao ,mislim da je onaj 944 ili 948 sada ni neznam znam da je imao okrugla jajasta svijetla koja mu izlaze.
Uglavnom na jednoj lokalnoj cesti kod SB.....ludnica

OS FIAT>>>
14-03-2004, 21:51
Po opisu bi to bio 928.

max max
14-03-2004, 21:54
....e može biti ,i znam da sam više ležao u autu nego sjedio... :smile07:

Diz
14-03-2004, 21:55
Max max jel bio ovakav?

http://www.asarus.com/ressources/944s2_face_devant_a.jpg

Donny
14-03-2004, 21:55
opisi malo dozivljaj, ja sam vozio 944, auto mi je super, rodjak mi ima 944, napucan pravo, sacuvan. trenutno vozim Alfu 146 TI.

ako je imao okrugla svijetla, onda bi to mogao biti 968, ili 928 ;)

Donny
14-03-2004, 21:56
meni je 944 dobar, svidja mi se, e bas ovako izgleda od rodjaka moga, crna boja, sacuvan.

max max
14-03-2004, 21:57
Ne nije taj vidi bila je to 90.g. moji starci prodali nekakvu zemlju jednoj osobi koju je dovezao taj Švabo u novom crvenom porscheu ajde probaj po godini

Diz
14-03-2004, 22:07
A ovakav?

http://www.pjsautoworld.com/1980cars/1984porsche928.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:10
Pa 928 je.

Diz
14-03-2004, 22:11
Šteta što ne bi ovakav!

http://www.bencin.com/novice/cgfx/Carrera%20GT%201V.jpg

max max
14-03-2004, 22:12
;) sjedi 5 ,taj je :smile07:

max max
14-03-2004, 22:13
....mislim onaj crveni :(

max max
14-03-2004, 22:15
....pogledajte čeljusti na pili :o

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:17
Ako je crveni onda je 928.
Iskreno nije mi bas lijepa ta Carrera GT kao ni Enzo.Opcenito mi ni Ferrari trenutno nema u ponudi bas neke prelijepe modele da bi me ostavili bez daha kao sto me ostavljao F-40 u svoje vrijeme, a i F-355 mi je bio prekrasan.

max max
14-03-2004, 22:20
...stari se prijatelju, stari se
sada ni ja nebi ovu careru ili enza stavio na zid kao poster :smile07:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:20
http://www.arabadergisi.com/cf/ferrari/f355.gif

Donny
14-03-2004, 22:21
i meni je 355 bio lijep , izgledao je kao pravi ferrari, ovi novi modeli mi nisu vise onako kao stariji

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:21
Kako se stavljaju slike, nisam dugo pa sam zaboravio.Postao sam senilan. :))

max max
14-03-2004, 22:24
ne pitaj mene ja se neznam ni registrirati... :smile07:

Diz
14-03-2004, 22:25
Al će zato F-60 biti :smile20:!!!

http://janico.no.sapo.pt/Tuning/Ferrari%20F60%20Prototipo.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:26
××××te izgleda kao neki lovac-bombarder.

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:27
:URL=http://www.fahrer-training.de/training094-n.jpg:F-355:/URL:

Ajd nek netko stavi ovu sliku.Ovo mi je jedan od najljepsih Ferraria uopce. :smile20:

Diz
14-03-2004, 22:28
Yo!PUNTO! Za stavit slike upišeš prvo

adresa stranice na kojoj je slika jednostavno copy/paste pa onda samo i to je to!!!!

max max
14-03-2004, 22:28
...gdje to vodi,našta če to na kraju ispasti :smile10:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:31
Nije mi bas potpuno jasno Diz, jel mozes malo detaljnije pojasniti?Ajd please.

Diz
14-03-2004, 22:32
Heh! ××××ga!!i onda dobiješ križić u kvadratu! :))

Evo kako: otvoriš uglatu zagradu pa upišeš VELIKIM SLOVIMA IMG.Zatvoriš uglatu zagradu pa onda upišeš punu adresu stranice na kojoj je slika pa onda opet otvoriš uglatu zagrad ,stisneš / pa opet IMG,zatvoriš zagradu i šalješ!
Nadam se da sam bio jasan! :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:32
http://www.vidiauto.com/forum/adresa%20stranice%20na%20kojoj%20je%20slika%20jedn ostavno%, pokusavam ovo desifrirati. :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:33
Ovo je vec jasnije, ali nemam uglate zagrade. :)

Diz
14-03-2004, 22:34
××××ga!Ne znam drugog načina!Al ću ti ubacit sliku onog Ferraria!

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:35
Jel mozes tu staviti u poruci jednu uglatu zagradu da si kopiram?

Diz
14-03-2004, 22:35
Baš je zvijer!!!!Al tip ponosno pozira!

http://www.fahrer-training.de/training094-n.jpg

Diz
14-03-2004, 22:36
Evo ti zagrade : :

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:37
××××ga, ali neznam stvarno kome moze 911 biti ljepsi od ovoga. :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:37
Thnx na zagradama :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Diz
14-03-2004, 22:42
Samo za tvoje oči Punto!550 Maranello jedan od meni najljepših Ferraria!

http://www.amazingcars.freewebsites.com/car/ferrari/97550m9.jpg

http://www.libero.co.kr/upload/tmc_psd/2000_ferrari_550_maranello.jpg

Mehanicar
14-03-2004, 22:43
istina ne moze, samo je Modena dosta veca od 355-ce i punooo zaobljenija, a sad ukusi kako kom!
osobno mi je 355 ljepsa i nekako ostrija, agresivnija ! :)

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:44
http://upx.primenova.com/car2/Ferrari_F355.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:47
http://www.f355.net/~tk/cars/mv000622/vga/Dscn0018.jpg

Mehanicar
14-03-2004, 22:48
to, to OS za jedno 75000 ojrica 96.g i deri :)

max max
14-03-2004, 22:50
maxu se sviđa i motor.... :smile07:

Diz
14-03-2004, 22:51
http://www.cabrionews.de/katalog/ferrari/f355/f355rots.jpg

Donny
14-03-2004, 22:51
meni je Ferrari 355 jedan od najdrazijih sportskih auta ikad :smile20:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:52
http://www.familycar.com/Ferrari/Images/97-f355spider-yellow-f.jpg

Potpuno bi me zadovoljio jedan ovakav F355. :smile20:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:53
To je po prodajnim rezultatima najuspjesniji Ferrari u povijesti.

Mehanicar
14-03-2004, 22:55
rent-a-ferrari : 500 eura dan s 100 besplatnih km, svaki iduci 2 eura - pa sad navalite :)
to se mora jednom probati dok se ne skupi lova za kupiti :)

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:55
http://home.rochester.rr.com/estatevehicles/99ferrari.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 22:56
Iskreno receno nijedan Ferrari mi se ne svidja kao ovaj.Nije li Horvat bas imao F355 i bio cak jedno ljeto s njim u Sl.Brodu?

max max
14-03-2004, 23:02
jedan crveni je bio u brodu a čiji je nemam pojma mislim da je imao nekakve ruske tablice

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:03
Ako su bile ruske tablice onda je to bio Horvat.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Diz
14-03-2004, 23:04
http://www.jeffgosling.co.uk/images/Ferrari%20355%20A%20(JPG).jpg

Hmm!!Crveni ili crni??? :smile15:

http://www.infoway.cz/gallery/cars/ferrari/355_97/35513.jpg

max max
14-03-2004, 23:05
tko je on i šta je radio u brodu :smile10:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:05
http://www.itana.it/images/ferrari/ferrari%20gto%203.jpg


Jos jedan od ljepsih Ferraria u povijesti, model GTO.

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:07
On je valjda porijeklom broca, ali zivi i radi u Rusiji.Navodno je jedan od bogatijih ljudi tamo i vlasnik lanca restorana.

max max
14-03-2004, 23:08
Moguče je ne bi me čudilo :smile07:
mi smo i poznati po tome ili nas nema nigdje ili odmah u glavu :))

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:10
http://www.itana.it/images/ferrari/ferrari%20gto.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:11
http://www.itana.it/images/ferrari/ferrari%20gto%202.jpg

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:13
<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:15
http://www.itana.it/images/ferrari/ferrari%20testarossa%203.jpg

Mehanicar
14-03-2004, 23:19
:) , znam ja od gosp. Dubravka Horvata , ima on 355 crvenu i srebrnog Maranella kojeg je dobio 1. u svjetu, njemu ti je onaj Barisic sto je bio direktor auto hrvatske kum ili tako nesto uglavnom su si jako dobri ( i s Matajicem je dobar - odvjetnikom ) i on ti dodje kod njega u sb, a kupio je i Enza i dobiti ce ga 359. ili zadnjeg iz one prve serije !
bio sam ja dosta s njim pricao i propustio prije par godina voznju a sta ces valjda ce biti jos prilika ! :)

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:19
http://hem.passagen.se/sammpe/bilder/Ferrari%20F40%20(red-in%20showroom).jpg

Mehanicar
14-03-2004, 23:20
nije ti on iz Sb nego je negdje iz medjimurja !

Mehanicar
14-03-2004, 23:21
a i Mujkic je imao 3 komada, pa se vidi da ljudi iz broda imaju ukusa ! :)

max max
14-03-2004, 23:23
ili novaca :smile07:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:23
http://www.maxspeed.it/manifestazioni/sportive/ferrari/images/Ferrari.F40.jpg


F40...njega je i pokojni Enzo dozivio. :)

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:26
Ja sam taj Horvatov F355 bas i vidio u SB dok je jos postojala pjesacka zona u dijelu Gupceve i Kresimirovoj, a on ga je bio parkirao na pocetku pjesacke zone u Gupcevoj ispred Moby Dicka. :smile07:

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:26
Inace to je bilo negdje u ljeto 95 ili 96. :smile07:

Mehanicar
14-03-2004, 23:27
:) , OS to mi je jedna od najljepsih slika F40 na netu, pored one gdje sam ja s njim ta je ipak najdraza ! :)

max max
14-03-2004, 23:27
OS Fiat ....previše mi dobro znaš Brod ;) odakle si?

OS FIAT>>>
14-03-2004, 23:28
Iz Osijeka. :))

max max
14-03-2004, 23:29
koliko si često u brodu mjesečno ;)